Jaarlijks festijn Dorpstraat groter dan ooit tevoren w r Ondanks het afgelaste ballonfestival beleefde Waddinxveen en omgeving een gezellige Koninginnedag Echtpaar viert op koninginnedag hun 60 jarig huwelijk Canal+ gaat Digitaal Voetbalsupporters pesten en bedreigen chauffeur Kreaterdocente exposeert tegelijk met broer FITNESS-RENT Koppelklaver- jassen Politie zoekt op banenbeurs 1000 nieuwe collega’s B - (H i, i Regio www.fitness-rent.nl Kindermarkt groot succes VERHUUR VERKOOP van FITNESSAPPARATEN 5 V RAY-BAN Groeneveld Opticiens WOENSDAG 2 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15G Maar niet alleen in Waddinx- (Foto’s: Ekko ten Gate.) i SHOWROOM in Bodegraven den, aansluitend met pleinfees- ten. jaar werkzaam geweest bij expe ditiebedrijf Roubos. Hij heeft ja renlang als chauffeur Europa doorkruist. Zijn echtgenote heeft hem ook een aantal keren Lionsclub met een tevreden gevoel terugkijken op de Kin dermarkt 2001 Voor spanning kon men in Zevenhuizen terecht, daar men. De warmste dag beleef den we in I993, toen het 26 tot 28 graden Celsius werd in ons land. Natuurlijk zijn er ook wel eens koude en gure Ko ninginnedagen geweest, bij voorbeeld in de jaren I956, I970 en I979. Koninginnedag 1991 was er één die in het te ken stond van regen. De hele en dat hield toch veel mensen ook binnen. houden. In de Dorpstraat, Kerkweg West en Kerkstraat zullen de winkeliers en tal van BEL VOOR DE GRATIS FOLDER! (0172) 61 99 61 uur tot 23.00 uur; zaterdag ochtend van tien tot half één. Aleid Abels toont aquarel-len, pastels en gemengde technie ken van landschap-pen. Daar uit blijkt hoezeer zij is ge boeid door ruimte, rust en stilte. Die vond zij onder meer in Italië (Toscane), Frankrijk, Spanje, maar ook in eigen land en woonplaats Waddinxveen. Haar broer laat beeldhouwwerk zien, waarbij penningen en kleine beeldjes. Taeke laat zich vaak inspire ren door mens- en dier-vor- men.Taeke de Jong werkt als vrij kunstenaar eveneens als docent bij Expressie 70 in Al- phen aan den Rijn. W’VEEN/Z’HUIZEN/MOER- KAPELLE - Waddinxveen had ook dit jaar weer een vol oran- jeprogrogramma voor Koning innedag en daarmee werd het WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk De Zuidplas organi seert op vrijdag 4 mei een kop- pelklaverjasavond in Het Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.30 uur. rende die opleiding ontvangt de aankomend politieman of vrouw direct al salaris. Ruim Baan brengt mensen die er nog nooit over nagedacht hebben om bij de politie te gaan wer ken wellicht op een idee. De korpsen Haaglanden, Amster dam Amstelland, Hollands Mid den, Rotterdam en Zuid Hol land Zuid geven twee dagen lang een kijkje achter de scher men van 10.30 uur tot I7.30 uur. om pakt het echtpaar de auto om erop uit te gaan of om een ne Frankcentrum worden di verse workshops gehouden. In het Kreatergebouw is een ten toonstelling van cursisten teke nen, schilderen en beeldhou wen te zien. Heel spectaculair is de flight si mulator in het gebouw van Kreater. In diverse lokalen en voor het Kreatergebouw wor den demonstratielessen gege ven. Direct na omwisseling beschik ken de Canal+ abonnees met de digitale decoder al over iets extra’s: een speciaal I6/9 breedbeeldkanaal. Op het 16/9 kanaal worden alle topfilms van Canal+ in breedbeeld uitgezon den. Met een digitale Canal+ ontvanger zijn in de toekomst meer Canal+ kanalen en inter actieve diensten mogelijk. jong en oud. Zo was er voor kinderen een kindermarkt, een diverse spelen bij de speeltuin verenigingen. Voor kaartlief- hebbers was er een koningin- nedag-koppelkaarten en voor kunstliefhebbers een kunst markt van de Waddinxveense Kunst Kring. Ook voor ont spanning werd goed gezorgd, bijvoorbeeld door ’t Gemaal. Daar stonden de twee live- bands Ramp ’n Stam en La Blu- sa op het podium, terwijl kin deren zich konden vermaken met schminken en een spring kussen. Een gemis was het ballonfesti val dat dit jaar voor de zesde keer zou worden gehouden. Begin april hadden zich dertig ballonvaarders ingeschreven, de organisatie had op een be zoekersaantal van 15.000 men sen gerekend. Maar het WSE terrein, waar de ballonnen zouden opstijgen, bleef zo goed als leeg. De Rijkslucht vaartdienst had in verband met de MKZ crisis geen toestem ming gegeven een ballonvaart te organiseren. Dit verbod was landelijk. Even werd er nog ge dacht het festival te verplaat sen naar augustus of septem ber, maar ook dat wilde niet lukken. In deze maanden staan in de Benelux al een groot aan tal ballonevenementen gepland en is een festival in Waddinx veen niet in te passen. Voor de ballonnen moet Waddinxveen dus wachten tot Koninginne dag volgend jaar. aan het einde van de dag kwa men er wolken opzetten waar soms een spatje uitviel. De De opblaasglijbaan met water bij wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel vond gre tig aftrek bij de jonge bezoekers. Het zonnetje scheen en dus konden velen genieten van de eerste waterpret. De vereniging begon de dag met de opening van een nieuwe glijbaan. Ook was er een tobbedansbaan, wervelwindcabie, kop van jut, springkussen en een ballenbad. een gezellige dag. Vele mensen kwamen wel even een kijkje nemen bij het één of het ander. De eerste activiteit startte al vroeg in de morgen, om 5.30 WADDINXVEEN - De brade rie van de ondernemers in de Sanner is vanaf zijn veertiende Dorpstraat en het open huis van Kreater in de Kerkstraat op zaterdag 9 juni van tien tot vier uur, belooft een fes-tijn te worden dat groter is dan ooit tevoren. Het is de vijfde keer op zijn reizen vergezeld. De laat- dat deze manifestatie wordt ge ste tien jaar heeft hij bij het be drijf als bedrijfsleider gewerkt. De gezondheid van de heer San ner is zeer goed, mevrouw San- mooie presentatie. De bezoe kers hadden veel belangstelling voor de fraaie planten en strui ken en ook de stands met kle ding en curiosa hadden over bezoek allerminst te klagen. De jeugd heeft zich heerlijk uitgeleefd op het gigantische springkussen. En ook heeft de inwendige mens zich lekker la ten verwennen met de pan nenkoeken, koffie, frituur, no ten en snoepgoed. Bij de kraam van SOS Kinderdorpen, kwa men velen een kijkje nemen en kregen nadere informatie over het sponsordoel van deze Kin dermarkt. Het Rad van Avon tuur had prachtige prijzen, de loten vonden dan ook gretig aftrek bij het publiek. Harmonie orkest Concordia streelde middels een tweetal schitterende optredens ieders oor. Notaris Wichman trok uit de praktisch uitverkochte lote rij een drietal winnaars van een ballonvaart. Helaas moe ten deze gelukkigen nog een jaartje wachten voor ze met de ballon meekunnen. Hoewel de penningmeester nog niet definitief de balans Terwijl hun ouders onder het genot van een hapje en een drankje konden ontspannen bij ’t Gemaal, daar stonden twee live-bands op het podium, lieten kinderen hun gezicht schminken. WADDINXVEEN - Na een proef is door Canal+ besloten in het gehele REKAM-kabelge- bied de Canal+ programma’s digitaal te gaan doorgeven. Het gehele kabeltelevisienet in Mid- den-Holland is door de RE- KAM geschikt gemaakt voor doorgifte van digitale televisie signalen. De REKAM, met ruim 43.000 abonnees, gaat samen met Canal+ volledig gebruik maken van de nieuwste digitale technische mogelijkheden. verenigingen en instellingen zich in kramen presen-teren. Bo-vendien hebben de hele dag tal van activiteiten, de-monstra- ties en muzikale optredens plaats. Om vier uur is ter afslui ting een grote uitvoering in het Anne Frankcentrum. Evenals vorig jaar staan op di verse plaatsen podia, waar de hele dag door iets te bekijken ofte beluisteren valt.In hetAn- naar huis. Twee, een 22-jarige man uit Arnhem, en een 24-jari- ge man uit Deventer, zijn van wege hun aandeel in de openlij- WADDINXVEEN - Koninginne- ke geweldpleging in verzekering dag was voor het echtpaar San- gesteld. ner-Vermeulen een dubbele De politie verzoekt getuigen feestdag. Op 30 april was het voor hen zestig jaar geleden dat ze in het huwelijk traden. De burgemeester en zijn echtgeno te bezochten het echtpaar. Mevrouw Sanner-Vermeulen is geboren in I9I7 in Hillegers- berg, de heer Sanner is in I92I WADDINXVEEN - Een groep voetbalsupporters heeft op za terdag 28 april een chauffeur van een autobus lastiggevallen. Rond 18:00 uur stopte een aantal auto’s met de supporters bij een benzinestation langs de A20 ter hoogte van Nieuwer- kerk aan den IJssel. Op de par keerplaats gooide een groepje drankflesjes naar de chauffeur waarop deze de politie waar schuwde en met de lege auto bus de toerit naar de rijksweg probeerde te blokkeren. Toen een rood bestelbusje toch kans zag voor de autobus te komen, onstond een aanrijding. Beide REGIO - De politiekorpsen in de Randstad zijn op zoek naar nieuwe agenten/surveillanten. Ze zoeken mensen, jonge men sen en mensen met levenserva ring die stevig in hun schoenen staan, van afwisseling houden en er voor willen zorgen dat Nederland een prettig land blijft om in te wonen en te werken. Tijdens de banenbeurs Ruim Baan in de Statenhal in Den Haag op zaterdag 12 en zondag 13 mei is de politie aan- De Kindermarkt, die ook dit jaar weer door de Lionsclub Waddinxveen - Boskoop op Koninginnedag werd georgani seerd, was zeer geslaagd. Heel veel kinderen hadden zich aan gemeld om hun spulletjes te verkopen en daar kwam het publiek in grote getale op af; rond de markturen was het erg druk op het Raadhuisplein nabij het Gemeentehuis. Traditioneel openden de Cor- mula’s de markt met een wezig met een grote stand. Al leen al in de Randstad zijn circa 750 vacatures voor agent en 250 vacatures voor surveillant. De surveillant of agent speelt een belangrijke rol in de sa menleving. Hij of zij krijgt de taak om op het juiste moment regelend op te treden. Tactvol en toch doortastend te werk te gaan bij problemen. Natuur lijk wordt hij of zij goed voor bereid op die taak tijdens met een gratis opleiding. En gedu- uur. Toen konden deelnemers zich inschrijven voor de Ko ninginnedag. Drukker werd het De activiteiten waren er voor rond half negen, toen diverse basisscholen een aubade hiel- Kinderen hadden allerlei spullen in hun kraampje liggen om te verkopen. De op brengst ga^t naar stichting SOS Kinderdorpen. WADDINXVEEN - Kreater docente Aleid Abels-de Jong uit Waddinxveen houdt sa men met haar broer Taeke Friso de Jong te Kamerik van 11 mei tot I4 juni een ten toonstelling in DeTuyter in Krimpen aan den IJssel. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 09.00 voertuigen raakten beschadigd. Naar de buschauffeur werden bedreigingen geuit. De bus kon alsnog wegkomen. Met assistentie van de politie korpsen Rotterdam-Rijnmond en Zuid Holland-Zuid heeft de gealarmeerde politie 2I sup porters, allemaal woonachtig in Deventer en omgeving, in Dor drecht aangehouden op ver denking van bedreiging en openlijke geweldpleging. De chauffeur; een 55-jarige man uit Rotterdam, heeft aangifte ge daan. In de loop van zondag zijn alle verdachten verhoord. Na verhoor mochten I9 van hen Het weer viel beter uit dan in eerste instantie werd voor heeft kunnen opmaken, is de speld. Het zonnetje kwam re- prognose dat naast de struc- gelmatig tevoorschijn en pas turele ondersteuning aan SOS Kinderdorpen, dit jaar een ex tra dotatie kan worden ge daan. En daarmee kan de temperatuur lag op een gemid delde van I5 graden en daar mee waren er geen extremen dit jaar. Dat is wel eens anders geweest. Sinds 1949, toen Ko ninginnedag voor het eerst op 30 april werd gevierd, is de temperatuur zeven keer boven veen was er gezelligheid te vin- de 20 graden Celsius uitgeko- den, ook in Zevenhuizen en Moerkapelle was er een ko- ninginnedagprogramma opge steld. Zo was er in Zevenhui zen onder meer een viswedstrijd, lawaaioptocht, modelautowedstrijd, kinder- rommelmarkt, steppenrace, countrydansen en een eierver- gooiwedstrijd. De inwoners van Moerkapelle waren op de dag door bleef het regenen sportieve toer. Naast een grootse braderie en rommel markt was er een trimloop, fietspuzzeltocht, stratenvoet baltoernooi en openluchtdis co. Met het mooie weer waren stond sky-diving op het pro- er dan ook veel mensen op de gramma. fiets gestapt. van de pesterijen op het par keerterrein van het Shelltank station langs de A20 zich te melden. Ook wil de politie graag in contact komen met de inzittenden van een donkerk leurige personenauto waarbij supporters over de motorkap geboren te Waddinxveen. Het ner is wat slecht ter been. Daar- gelopen zouden zijn. De politie echtpaar heeft één dochter, ze in Waddinxveen is bereikbaar ven kleinkinderen en zestien via (0900) 8844. achterkleinkinderen. De heer familiebezoekje af te leggen. /mW? Ju SUN FASHION 200 1 Gouda, Poldermolendreef 35, tel.: 0182 - 585 497 Gril Agni etenstraat 6, tel.: 0182 - 516 OB Grit. Lekkenburg 41. tel.: 0182 - 532 208 Wrap-around Meekleurend Sporting Vertrouw je ogen toe aan Groeneveld

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15