Politiek stelt handhavings beleid aan de orde Bos licht zijn besluit om Waddinxveen wandelt te blijven aan raad toe Rolling ’90 vertrok naar Italië voor een spannend EK Motiveer uw leerlingen metkranta»- JKr Beat u leraai en wilt u met kranten werken? Krant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: van 12 tot en met 15 juni lp SF Li Jgèèii Tweede Kamer: stop met hongerstaking WADDINXVEEN - Na vele pogingen van het COA en vluchtelingenorganisaties doet nu ook de Tweede Kamer een beroep op de hongerstakers om hun actie te stoppen. Hon gerstaking is volgens alle frac ties een onjuist middel om een verblijfsvergunning af te dwin gen. Ook kwam het voorstel naar voren om een bemidde laar in te stellen die de vijf moet overhalen te stoppen, zondheid ernstig in gevaar, maar dat voorstel wordt niet Vorige week vervloog even de uitgevoerd. Opbrengst collecte Jantje Beton F T Dieren- zoekt Autoschade... bescherming W’veen K ZS vrijwilligers Verhuizing neuroloog en geheugen- poli Vrouw geeft Dief neemt T Kinderbingo De Paddestoel Inloopmiddag borstkanker- geen voorrang WADDINXVEEN - Een be stelauto en een personen auto zijn afgelopen maandag rond 18.15 uur bij een aan rijding betrokken geweest op de kruising Bredeweg Piasweg. Een 34-jarige in woonster uit Zevenhuizen verleende geen voorrang aan de bestuurster van een personenauto een 25-jarige man uit Moerkapelle. De man liep ten gevolge van de aanrijding nekklachten op. patiënten kledingstuk mee uit woning ZEVENHUIZEN - In een wo ning aan de Middelweg te Ze venhuizen vond zondagavond een inbraak plaats. Men kwam binnen door het verbreken van een deur. Uit de woning werd een kledingstuk ontvreemd. Over de dader is nog niets be kend. WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS r 1 y ALPHA^A STYLES Vloertegels SCHADECENTER Schadecenter van Leeuwen ALLES DIK IN ORDE Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Laminaat Wandtegels Europalaan 30 Alphen aan den Rijn Tel.: (0172) 47 09 01 Fax: (0172) 49 05 52 ip PAGINA 21 WOENSDAG 2 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GEEN AANPASSINGEN... opgehaald Vanaf 35 m' incl. legloon L Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. centrum (azc) in Waddinxveen. „Ze hebben me gezegd dat ze niet ingaan op het beroep van de Tweede Kamer”, licht hij toe. De mannen weigeren inmiddels meer dan tachtig dagen voedsel te eten. Drinken doen ze wel. Doordat ze ook vruchtensap en daarmee vitaminen binnen krijgen, blijven ze langer in le ven. Echter nog altijd is hun ge- voor een nieuw vonnis moeten wachten tot 21 mei, dan speelt er een kort geding. De Tweede Kamer heeft wel toegezegd, zo lang ze in medische problemen zitten, het azc niet hoeven te verlaten. hoop van de mannen, toen de uitkomst van een spoedproce dure bekend werd gemaakt. Krispijn van het secretariaat vlak voor vertrek toe. „Vorig jaar hadden we ons debuut op Europees niveau en toen hebben we gemiddeld gepres teerd. Met één groep werden we zelfs vierde. Nu streven we naar meer en als we een prijs krijgen, dan gaan we he lemaal uit ons dak”, aldus Krispijn. En met het vertrek in het vooruitzicht behoorde ook het beschilderen van span doeken tot het repertoire van afgelopen weken. Stille tjes vertrekken deed de groep dan ook niet. Er waren een boel bezoekers op de bus afgekomen, die vanaf twee uur voor, dorpshuis Op Moer klaarstond. Ook me vrouw Kamp stond op de stoep om haar dochters van 8 en 13 uit te zwaaien. „Ze waren heel nerveus”, vertelt Kamp. „De koffers waren gi steren al gepakt en vanoch tend keken ze hun rolschaat sen nog goed na. Of de wielen niet te los of te strak zaten. En nu gaan ze dan, voor het eerst zonder pappa en mamma naar het buiten land. Ik vind het hartstikke leuk voor ze.” Om I4.30 reed de bus het dorp uit voor een rit van twintig uur. Na aankomst was er nog even tijd om te oefenen, en op 27 en 28 april moesten dan de kunsten vertoond worden. „Het is wel een heel evene ment. Natuurlijk hebben we de supporters, maar ook gin gen fysiotherapeuten, begelei ders en visagisten mee", ver telt Krispijn. „En we hebben oranje kledij in de koffers om andere verenigingen uit Ne derland aan te kondigen.” Naast Moerkapelle was na mens Nederland ook een ploeg uit Valkenswaard, Beek en Donk, Dordrecht en Kerk- driel aanwezig. In totaal de den zo’n twaalf landen, 54 verenigingen en meer dan drieduizend sporters mee. Aanwezige landen waren on der meer Israël, Kroatië, Spanje, Portugal, Denemar ken, België, Duitsland, Frank rijk en Estland. Zondagmiddag kwamen de deelnemers weer terug. MOERKAPELLE - Het waren spannende dagen voor Rol- schaatsvereniging Rolling '90 uit Moerkapelle. Afgelopen woensdag vertrokken ruim dertig mensen per bus rich ting Bologna in Italië, om daar aan het Europees Kampioen schap Show- en Formatierij- den deel te nemen. En na tuurlijk ontbraken de supporters niet, die reden er nog eens per auto achteraan. De afgelopen maanden heeft de groep, bestaande uit leden van 8 jaar tot 23 jaar, hard geoefend voor het kampioen schap. „Het was keihard trai nen, je streeft immers toch naar een prestatie boven het gemiddelde”, licht mevrouw Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl autoschade- herstelletj FIETSVERKEER WADDINXVEEN PROFILE REPAIR CA/UVA/AArAfCHEnSTEL 9 gramma dan bij onderling ge kissebis”, aldus Frans Bos. Over de interne kwestie wil den geen van en een oordeel vellen, maar de morele kant stak toch menig een.Van der Roest (PCW) blik te terug naar de loyaliteitsver klaring en zei in dat verband: „Een man een man, zijn woord zijn woord. We blijven er moei te mee houden dat hij hiermee als politicus niet eerlijk is en dat betreuren we.” Twigt (Pv dA) vroeg zich af of de wens van Bos ook de wens van de bevolking is. „En hoe ziet Bos de toekomst? Leefbaar Frans Bos?”, stelde hij daarbij. 4 WADDINXVEEN - De Dieren bescherming, werkgroep Wad dinxveen, zoekt vrijwilligers voor de informatiestand tijdens de braderie op 9 juni. Daarnaast is er dringend be hoefte aan een coördinator voor de collectewijk Zuidplas ’80. De collecte wordt ieder jaar gehouden rond Werelddie rendag. Voor meer informatie: mw. N. Oort, tel. 0182-616519. GOUDA - In het patiëntenser vicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart zieken huis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat) wordt op woensdagmiddag 9 mei van 14.00 tot 16.00 uur een inloop middag voor borstkankerpa- tiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behandeling vragen en/of problemen hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijke Contactorgaan Be geleiding Borstkankerpatiën- ten) aanwezig.Voor meer infor matie: Noortje van Wel, tel. 0182-617627 of Coby Schuiling tel. 0182-342660. WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel aan de Lijsterbesstraat 18 organiseert op woensdagmid dag 9 mei weer een kinderbin go- De bingo begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur.Voor le den is de entree 2,25 en.voor niet leden 2,75 (inclusief drin ken en een snoepje). Kinderen onder de 7 jaar mo gen alleen onder begeleiding meedoen. WADDINXVEEN - „In elke sa menlevingsvorm, in elk goed huwelijk komt wel eens een pe riode voor van wederzijdse ir ritaties. En daarbij kan de ’em mer’, wel eens zó vol druppelen met irritaties, dat ’ie plotseling overloopt”, startte raadslid Frans Bos vorige week zijn be toog tijdens de raadsvergade ring. „Men kan zich afvragen waarom ik wel de fractie en niet de raad verlaat. Dat heb ik mezelf ook afgevraagd en over wogen. Maar ik ben gekozen op het verkiezingsprogramma van D66 en dat programma steun ik nog steeds. Ik meen dan ook dat de inwoners van Waddinxveen veel meer gebaat zijn bij mijn Voor meer informatie over Waddinxveen Wandelt: Hans Sirre, telefoonnummer 0182- 615137. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... WADDINXVEEN - Het jaar lijks terugkerende wandeleve nement Waddinxveen Wandelt loopt dit jaar van 12 tot en met I5 juni. Zo heeft het organisa tiecomité bekend gemaakt. Het evenement krijgt dit jaar een bijzondere gang. De Waddinx- veense avondvierdaagse wordt namelijk voor de vijfde keer ge houden. Aan de jubileumtocht kunnen wandelaars uit Waddinxveen, de directe en de wijde omge ving deelnemen. Dat steeds meer mensen de weg weten te vinden naar dit wandelfestijn blijkt wel uit het jaarlijks oplo pende aantal deelnemers. Zo startte de organisatie in I997 met 1300 wandelaars, in I998 waren dat er 1700, in I999 stapten om precies te zijn 1857 stappers over de Waddinxveen- se paden en in 2000 werd dat aantal opnieuw opgeschroefd. Dit jaar verwacht de organisa- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE -Tijdens de vergadering van commissie I als 2 wilden diverse raadsleden eindelijk eens weten hoe het college met het handhaven van ille gale situaties binnen de gemeente denkt om te gaan. Aanleiding was in eerste instantie de mededeling dat de provincie het door de gemeente ingediende bezwaar te gen de weigering van de provincie mee te werken aan de uitbreiding van een schuur aan de Middelweg I6a te Moerkapelle, heeft verworpen. krachtige inzet voor dit pro- ding niet is gered”, vulde Gerts (CDA) daarbij aan. „Dit is niet goed voor het aanzien en voor het vertrouwen in de politiek, de andere partij- Je gaat er toch van uit dat je het vier jaar vol kunt houden met elkaar.” Ook WD-fractievoorzitter Van der Torren vindt de situatie bij zonder ongewenst. „Maar ik ga me niet bemoeien met huwe lijksproblemen van een ander. Waar we wel naar moeten kij ken is de vergaderduur en de nieuwe situatie. Het lijkt me goed daar eens afspraken over te maken in de commissie ABZ.” Overigens liet Van Went, die nu zonder Bos de fractie van D66 bezet, zich niet over „Jammer dat de verstandshou- de nieuwe situatie uit. GOUDA - De polikliniek van neuroloog dr. E. Siebenga en de geheugenpoli zijn op 2 april verhuisd van de Jozeflocatie naar de Bleulandlocatie. Vanaf deze datum zijn de poli klinieken van alle neurologen gehuisvest op de begane grond van de Bleulandlocatie, poli 7 en 8. WADDINXVEEN - Leden en ouders van scouting Sint Victor en de Klimopgroep hebben in de week I2 gecollecteerd voor het Nationale jeugdfonds Jantje Beton. Scouting Sint Victor heeft een bedrag opgehaald van De heer Pouri, van vluchtelin genorganisatie PRIME, bezoekt nog altijd bijna dagelijks de vijf Daaruit kwam dat de koerden koerden in het asielzoekers- Oorzaak is dat de provincie vindt dat de activiteiten op dit adres niet stroken met de agra rische bestemming van deze lo catie. Hoewel het onderwerp handhaven eigenlijk voor de volgende commissievergade ring was gepland, wilden diver se afgevaardigden weten hoe het handhavingsbeleid in het al gemeen en aan de Middelweg 16a in het bijzonder, er in de dubbelgemeente uitziet. „Ho.e gaat u om met handha ving?”, vroeg Spekman van de PvdA zich af. De Jong (CDA) bracht in herinnering dat de raad extra geld voor handha ving beschikbaar had gesteld. De CDA-er gaf aan zeer be nieuwd te zijn hoe het college met de bestaande opstallen aan de Middelweg om denkt te gaan. Freeke van de Christenu nie constateerde dat de wet houder alleen sprak over de toekomst. De reactie van de wethouder is erg vaag en alge meen. Wat wilt U precies gaan doen?, wilde Freeke weten. Wethouder Van der Stee gaf aan, dat er binnenkort een be leidsnota handhaving aan de raad zal worden voorgelegd. Daarnaast stelde hij dat er geen boek bestaat dat het antwoord geeft op de situatie die er nu is. De VVD pleitte vervolgens tie van Waddinxveen Wandelt 2001 de grenzen verder te ver leggen. De wandelaars kunnen per groep of per individu evenals voorgaande jaren kiezen uit de gebruikelijk 5 en IO kilometer route. De start en finish liggen op het terrein van voetbalver eniging Be Fair, op het Burg. Warnaarplantsoen aan de Dreef in. De inschrijvingsdagen staan ge pland op zaterdag I2 mei van I0.00 uur tot I I.30 uur en za terdag I9 mei van I0.00 uur tot I3.3O uur. Dan kunnen deelnemers zich inschrijven in de bestuurskamer van de voet balvereniging BeFair. Tegen een hoger starttarief kunnen deel nemers zich ook op de eerste dag van de wandelvierdaagse tussen 17.00 uur en 18.00 uur inschrijven, dan in de commis siekamer van voetbalvereniging Be Fair. WADDINXVEEN - Vermist: 21 - 04: poes, heilige bengaal. Kleur licht bruin met blauwe ogen. Roepnaam: Fleurtje, heeft geen bandje om. (omgeving Gerstak- ker, Waddinxveen). Gevonden: 14-04: papagaai, Amazone, groen met rode kop (omgeving Wingerd Waddinx veen). Met ingang van deze week verandert het telefoon nummer van de Stichting Ami- vedi. Dus voor meldingen tel. 0180-60II99. 4772,80 en de Klimopgroep een bedrag van 1737De to tale opbrengst kwam hiermee op 6509,80. De helft van de opbrengst gaat rechtstreeks naar de scoutinggroepen. Ie dereen wordt bedankt voor hun bijdrage. Tel. 020 - 430 91 90 Fax 020 - 430 91 99 L-mai].:kik@uitgeversverbond. nl Een bus vol rolschaatstoppers vertrok afgelopen week richting Italië voor het Europees Kampioenschap. (Foto: Artistic ArtlUesbeth van der Vis.) voor een beleidsnotitie waar in ook het gedoogbeleid zal wor den geformuleerd. De Jong van het CDA begreep wel dat de si tuatie aan de Middelweg al ja ren geleden is ontstaan. „Ech ter wanneer deze ondernemer gedurende de procedure ge woon gaat bouwen, dan is dit bepaald geen gedoogbeleid”, zo hield hij Van der Stee voor. Ook in commissie 2, de volgen de avond, kwam het onderwerp opnieuw aan de orde. Mebius van Gemeentebelangen gaf aan tegenstander te zijn van een gedoogbeleid. Het CDA con stateerde dat veel handhavings- zaken tot het gebied van de mi lieudienst behoren, maar gebeurt er ook wat, zo vroeg het CDA aan de burgemeester. Westendorp gaf aan, dat er al leen sprake van gedoogbeleid kan zijn, wanneer je met rede nen omkleed aangeeft, waarom je zaken niet aanpakt. De burgemeester staat een praktische aanpak voor. Eerst zal het handhavingsbeleid in B W besproken worden. Daar na komt het college met voor stellen naar de raad, aldus de eerste burger. Zowel commis sie I als 2 gingen uiteindelijk over in een besloten vergade ring. Het startgeld bedraagt bij voorinschrijving 6,50 (indivi dueel) en 5,50 (in groepsver band van tien personen of meer) en bij na-inschrijving 8,50 (individueel) en 7,50 (groepsverband). sjfe - Rb v

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21