Vernieuwd Wake voor hongerstakers programma Duurzaam Waddinxveen Fietsenstalling station gereed 499,- Alstublieft Mam, ’t klinkt te gèk en ’t ruikt fantastisch! De erepoort van Moerkapelle (deel 2) CAR VISION MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Colofon COLOFON Live muziek bij Open dag in p i an owe rkp laats p ng 'S r r r is in 2007 afgerond en kost 460 Qg PaddeStOel bon t.w.v- fl.75rj5f Ldv’ PAGINA 11 WOENSDAG 9 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Weekeinddienst dierenarts: (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) MID Groens- Groens- tot 1/2 uur montagetijd gratis en exclusief eventuele aansluitmaterialen. 1' '1 www.menke.nl Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan 09.30 uur ds. C. de Jong Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. J.de Jong 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg ZATERDAG 12 en ZONDAG 13 MEI Advertenties Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven. Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M. de Boer (ge- zinsdienst) 18.30 uur ds. M. de Boer ten vallen binnen een aantal ge meentelijke thema’s, onderwer- restaureerd worden. Een aantal ingewijden geven uitleg bij de verschillende werkzaamheden. Bas Verboom en Daniëlle van Laar omlijsten het geheel met levende muziek. Iedereen is van harte welkom op het St.Victor- plein in Waddinxveen van 10.00 uur - 17.00 uur. De aanmelding is voor één spe cifiek thema met een van tevo ren vastgestelde tijdsduur. Over- miljoen gulden. Railinfrabeheer verwacht met de nieuwe fietsenstalling het gebruik van de fiets in het voor- en natransport te stimuleren. Nu al komt ruim dertig pro cent van de reizigers op de fiets naar het station en maakt ne gen procent gebruik van de fiets bij het natransport. en roepen met hem mee. „Vijfduizend vrouwen zijn er al vermoord sinds 1991 on dersteunt de man zijn eerde re leus. Het ’refrein’ wordt weer ingezet: „Noord Irak is onveilig.” „Terug kunnen we niet. Jullie willen dat we te ruggaan? Dat willen we ook, maar niet zolang het onveilig is.” En weer het refrein. Som migen tonen hun medeleven met een fakkel en door mee te roepen, anderen kijken stil zwijgend toe. Later wordt het refrein het hoofdlied. „Noord Irak is onveilig.” Er zijn verschillende sprekers die hun zegje doen. Ook de advocaat van de hongersta kers, Gerda Later, wil graag een woordje tot de aanwezi gen richten. „Twee van hen hebben nooit een rechter ge zien, nooit een beroepsproce dure gehad. Dat klopt niet. De andere drie zijn wel bij de rechter geweest, maar daar is niet naar alle gegevens geke ken. Zelfs niet naar een be wijs dat één van hen gezocht wordt. Bovendien is Noord Irak niet veilig en bovenal niet bereikbaar. Er gaan momen teel twee koerden per maand terug. Als je spreekt over WADDINXVEEN - Railinfrabe heer heeft vorige week de nieuwe fietsenstalling bij sta tion Waddinxveen opgeleverd. De nieuwe fietsenstalling biedt meer service voor de fietsende treinreiziger. De nieuwe rekken hebben betere aanbindmoge- lijkheden en bieden meer ruim te tussen de fietsen. De ver nieuwde fietskluizen hebben een verhoogde braakwerend- heid. De nieuwe stalling heeft 288 onbewaakte plaatsen en 72 fietskluizen. De ombouw van de stalling van station Waddinxveen maakt staat te wachten: een brief dat zij terug moeten keren naar Noord Irak. Eén van de aanwezigen is Ellen de Waard van de organisatie 'de fabel van de illegaal’. Een Leidse or ganisatie die zich inzet voor migranten die geen papieren kunnen krijgen. Met een groep van twaalf mensen is ze naar deze avondwake geko men. „het is een schrijnende situatie, zeker als deze hon gerstakers dood gaan”, licht ze haar bezoek toe. „Het lijkt er op dat de overheid ze de ze keer dood laten gaan. Alsof ze willen laten zien dat ze er niet voor zwichten. En ik ver baas me erover dat dat zom aar kan. Die mensen hebben gegronde redenen om niet terug te willen en daar moe ten we nu de aandacht voor vragen. Die mensen liggen daar en kunnen niets doen en daarom staan we hier." Een rode grote bus arriveert, een nieuwe lading mensen stapt uit.Velen lijken elkaar te kennen. De bezoekers hebben diverse nationaliteiten en ko men uit diverse steden. „Ik zie mensen van Marokkaanse, Iranese en Irakese afkomst”, weet Ellen als ze een rondje om zich heen kijkt. „En daar NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds.A.W. van der Plas 17.00 uur ds. cand.J.H. de Bas, Waddinxveen GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde 09.30 uur ds. P.A.C. Bongers ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade vrijdag I I mei 20.00 uur laatste Taizéviering van seizoen 09.30 uur Eucharistieviering dinsdag 15 mei 19.00 uur Eu charistieviering OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.30 uur ds. geen opgave 18.00 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 ds. H. ten Brinke, Bode graven 16.30 uur ds. E. Brink ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don- BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur geen opgave ontvan gen geen avonddienst SONY -•;< nu ■’inn RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur Floor Westdijk Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe BV,Alphen aan den Rijn Kantoor Het kantoor aan de Kanaal straat in Waddinxveen is ge sloten. Het nieuwe adres is: Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle Tekst: Drs.W Paul Samenstelling: J. Ooms Inlichtingen: 0180-632962 E-mail: ozm@planet.nl Internet: http://welcome.to/OZM spreekt Gerrit zijn vermoeden uit dat: "daardoor veel ongenoegen bij de in- gezeetenen zouden worden veroor zaakt". Hierin wordt hij bijgevallen door de ambachtsbewaarders die hier ook erg bang voor zijn. Aan de andere kant, het bevel van de Hoge Heren uit Rotterdam, liegt er niet om, daar dur ven zij toch niet goed tegen in te gaan. Tenslotte wordt een overeenkomst bereikt De erepoort zal weer in de kerk geplaatst worden, doch Gerrit van Quawegen met zijn medestanders krijgen toestemming om bij sommige gelegenheden deze weer tijdelijk op het dorp te plaatsen. Ook de kerk meesters vermoedelijk wel met te genzin, gaan hiermee accoord. Staande de vergadering krijgt timmerman Ja cob Prins opdracht en nog die zelfde dag belandt de erepoort inderdaad weer in de kerk. De Schout vertrekt opgelucht weer naar Rotterdam, niet bevroedend wat Gerrit met zijn medestanders voor WADDINXVEEN - Het is bij na zeven uur in de avond. Normaal gesproken een rus tig tijdstip bij het asielzoe kerscentrum in Waddinxveen, nu is het parkeerterrein voor de hekken drukker dan an ders. Alle parkeerplaatsen zijn bezet, eentje door een auto met een megafoon op het dak. In de berm staan drie borden in de grond geprikt met leuzen over Irak. Dat het noorden van dat land niet veilig is.Van achter de hekken komen een paar kinderen nieuwsgierig een kijkje ne- men.Voor de hekken staan in middels tegen de honderd mensen. Op deze avond is er een wa ke. Een bijeenkomst van di verse organisaties en sympat hisanten die hun solidariteit willen betuigen aan de vier hongerstakers die hier verblij ven en voor de vijfde die op het moment in het Alphense asielzoekerscentrum zit. Twee uur de aandacht vestigen op het verhaal van de vijf Koer den en de afwijzingen die zij van de overheid krijgen. Want het verhaal van de hongersta kers is niet alleen voor hen, maar ook voor de 9.000 an dere Koerden die het zelfde WADDINXVEEN - Het Platform Duurzaam Waddinxveen is al enige maanden bezig met de uitvoering van een aantal punten van haar actieprogramma 2001Nadat in 1997 de eerste Lokale Agenda is vastgesteld door de gemeenteraad voor een looptijd van drie jaar werd er vorig jaar een actie programma opgesteld met de duur van een jaar. Aan het eind van ieder jaar zal de stand van zaken worden opge maakt en een nieuw programma worden opgesteld. Begin van het jaar werden de actiepunten voor 2001 vastgesteld en in de uitgave Actieprogramma 2001 is nu te lezen waar een plan aan het uitbroeden zijn. Want wat gebeurt? Reeds de volgende dag gaat de kerkdeur weer open, en wordt de erepoort de kerk weer uit gedragen en in triomf in de Dorps straat geplaatst. Men heeft namelijk in middels bedacht, dat het deze dag precies 3 jaar geleden is dat de Pruisi sche koning de Patriottische Regenten van Utrecht had afgezet en vervangen door Oranjegezinden. Hoe kregen zij het verzonnen, en wat zullen zij een plezier gehad hebben, want dit feit moest uiteraard gevierd worden. Ge heel volgens de afspraak wordt de daarop volgende dag de poort weer verhuisd naar de kerk. Slot en vervolg over 2 weken. "Geen het minste verzet zouden doen, integendeel volgens de aanma ning van den Heer Bailliuw van Schie- land verlangden daartoe mede te wer ken". Verder zegt hij echter dat het er naar uitziet dat zonder ongenoegen van de bevolking de erepoort niet kan worden afgebroken. Het gevolg is, dat er niets gebeurt en de poort nog steeds de Dorpsstraat siert. In Rotterdam wordt over deze zaak Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waar- we overkapping staan de fiet sen voortaan droog, 's Avonds is de stalling verlicht, dit ver groot de sociale veiligheid in en rondom de stalling. Het pro gramma Ruimte voor de Fiets deel uit van het programma ’Ruimte voor de Fiets’. Railin frabeheer vervangt de komen de jaren op alle 380 stations in Nederland de fietsenstallingen. Sinds december 1997 bestaan er nieuwe voorwaarden waar aan de stallingen moeten vol doen. De voorwaarden zijn gericht op meer service voor de fiets ende treinreiziger. Naast de ex tra ruimte tussen de rekken en de betere aanbindmogelijkhe- den zijn de fietsrekken beter bestand tegen vandalisme dan de oude rekken. Door de nieu- nemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel organiseert zaterdag 12 mei een gezellige avond met li ve muziek: Ed’s One Man Band. De entree is fl. 10,00 (incl. I consumptie). De aanvang is om 20.00 uur bij De Paddestoel aan lijsterbesstraat 18. Bodegraafsestraatweg 3a Gouda tel. 0182 570081 fax 0182 573557 waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts Op zaterdag en zondag van I0.00 - 11.00 uur en van 16.00 is hulp nodig van vrijwilligers. Ie dereen die geïnteresseerd is in één van de thema’s van het ac tieprogramma, of er heel veel van weet, of om andere reden zou willen participeren in een Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. een vergadering gehouden van de Schout met de Baljuw en de Burge meesters van Rotterdam, waarop de Schout weer opdracht en volmachten krijgt om te organiseren dat die ere poort verdwijnt. We zijn inmiddels 3 maanden verder als de Schout weer met zijn ambacht- bewaarders bijeenkomt, en daarbij alle betrokke nen oproept, de kerk meesters, de timmerman en ook Gerrit van Quawegen de metselaar, CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur leesdienst woensdag I6 mei I9.45 uur ds. J.G. van Tilburg Sony CDX-L360 tuner CD 4 x 45 Watt afneembaar front D-bass CD-text en Menke Car Vision bouwt hem meteen GRATIS' in. Met fakkels en leuzen hopen de aanwezigen duidelijk te maken dat Noord Irak niet veilig is om naar terug te ke ren. loopt iemand van Nederland bekent Kleur, ik zie mensen uit Amsterdam en daar een zuster uit Eindhoven hele maal. Zij vangt in het klooster vluchtelingen op.” Het is al over zevenen als er fakkels worden uitgedeeld. Al snel zorgen vele fakkels voor licht en warmte. De borden worden uit de grond gehaald en boven het hoofd gehou den. Foto’s liggen op het gras met afbeeldingen van gruwe lijke mishandeling. Anderen rollen een blauw spandoek uit en daarop verschijnt de tekst ’doodsangst en marte lende onzekerheid’. „Noord Irak is onveilig”, roept een man. Langzaam vindt hij steun bij het groepje om hem heen 9.000 koerden die de reis moeten maken, dan doen we daar 150 jaar over. En al die tijd staan de mensen als ille gaal op straat. Toch heeft staatssecretaris Kalsbeek me afgelopen vrijdag laten weten dat ze van plan is negatief te beslissen. Heel teleurstellend. Ik heb nu vier weken de tijd om daar op te reageren en dat zal ik ook doen. Ze moe ten een verblijfsvergunning krijgen, daar gaan we voor.” Ook Ahmed Pouri van vluch telingenorganisatie PRIME, Piet Muller van Raad van Kerken en Victor Scheffers van Justitia et Pax hielden een betoog. De hongerstakers zijn nu bijna negentig dagen in hongerstaking. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur ds. R. Oort Ontmoetingskerk, voorde vrijdag I I mei I0.00 uur oude renviering zaterdag I2 mei 19.00 uur woord- en communnieviering zondag 13 mei I 115 uur Eu charistieviering en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: J.J. Alberts, J. Catslaan I, tel. 0182-61 21 I2 (zaterdag en zondag). De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. H. Schipaanboord I8.30 uur ds.A.W. van der Plas De schout heeft nog maar net zijn hielen gelicht of de kerkmeesters, ge steund door de bevolking geven de timmerman opdracht de poort weer uit de kerk te halen. Deze weet met de poort niet beter te doen dan hem weer op de Dorpsstraat te plaatsen. En zo ziet de schout bij zijn volgende bezoek aan Moerkapelle, tot zijn gro te ongenoegen de erepoort weer in de Dorpsstraat staan. De kerkmees ters en ook een representant van de bevolking, de metselaar Gerrit van Quawegen, worden bij de schout op het matje geroepen. Hij draagt hen op te zorgen dat de poort wegkomt, en dreigt dat hij anders zijn superieuren, de Baljuw van Schieland en de Burge meesters van Rotterdam zal inlichten. Als na enkele dagen blijkt dat zijn op dracht niet is uitgevoerd, stapt hij in derdaad naar de Baljuw. De Baljuw ontbiedt hierop de beide kerkmees ters bij zich, en herhaalt de opdracht van de schout om de erepoort te ver wijderen en weer in de kerk te plaat sten. Nu, daar hebben de kerkmees ters niet van terug, tegen zo’n belangrijk man als de Baljuw durven WADDINXVEEN - Pianohan- del Mos en Spetter houdt za terdag I2 mei open dag en biedt daarmee geïnteresseer den de gelegenheid een kijkje te komen nemen in de keuken van hun pianobedrijf. Mos en Spetter laten zien hoe piano’s gerepareerd, gereviseerd en ge- Redactie Sanne van der Kolk E-mail: s.vanderkolk@rijnen- gouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandagmiddag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te ko men voor plaatsing in de eerstvolgende editie. Inleveren van advertenties en kopij kan ook in de daar voor bestemde bus in de fo- tografiewinkel ’Artistic Art fotografie’ op het Koningin Wilhelminaplein 2.Vbor kopij geldt dan een uiterlijke inle verdatum van maandag 12.00 uur, advertenties moeten voor dinsdag I0.00 uur in de bus zitten om in aanmerking te komen voor de eerstvol gende editie. In deze winkel staat tevens een krantenrek. Het Weekblad voor Wad dinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 14.500 exemplaren wordt verspreid in Waddinx veen, Zevenhuizen en Moer kapelle. artsen Glaser, Van Heel, Sie- mons, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13, tel. 0182-618742 (zaterdag). G. Siemens, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zondag). Mededeling: De regeling ’medische week einddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, derdag van 09.00 tot I0.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat I2, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na I0.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw - 17.00 uur. Voor deze spreek- boodschap aanneemt, uren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk VERSLAVINGSZORG komt. DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maangdag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. Voor het jaar 2001 zijn tien the ma’s met een aantal bijbehoren de actiepunten vastgesteld, die in verschillende werkgroepen na der uitgewerkt zullen worden. In de loop van dit jaar zullen de werkgroepen, in samenwerking doelgerichte werkgroep kan met het Platform Duurzaam zich aanmelden als vrijwilliger. Waddinxveen en de gemeente, de opgestelde actiepunten in houd geven, plannen maken en tot actie overgaan. De actiepun- zichtelijk voor de vrijwilliger die weet immers van tevoren pre cies hoeveel tijd en energie er pen die nadrukkelijk in de gevraagd wordt en ook voor het aandacht van het college en de raad staan. In het jaar 2001 zijn de thema’s: algemeen beleid, duurzaam bouwen en wonen, energie, groen en ruimte, inter nationale samenwerking, sociale duurzaamheid, verkeer en ver voer, water, voedselveiligheid en communicatie. Een aantal van deze thema’s was ook opgeno men in het actieprogramma van vorig jaar en krijgen dit jaar een vervolg.Tegelijkertijd zijn er ook een aantal nieuwe thema’s die binnen de, in sommige gevallen Platform Duurzaam Waddinx veen heel duidelijk, doelgericht naar het eindresultaat Wie meer wil weten over het Actieprogramma 2001 van het Platform Duurzaam Waddinx veen kan een exemplaar ophalen bij de balie aan het. gemeente huis. Men kan ook voor informa tie of aanmelding als vrijwilliger contact opnemen met de voor zitter van het Platform Duur zaam Waddinxveen, de heer J. Commissaris, tel. 0172-612739. Ook ideeën voor een duurzame nog op te richten, werkgroepen ontwikkeling blijven meer dan gestalte moet krijgen. Hiervoor welkom. Voor de praktijk van de huis artsen Alberts, Beeker.Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Wou- brechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82-6I3II2. Kleine huisdie- ren-spreekuur voor spoedge vallen ieder weekeinde volgens Voor de praktijk van de huis- afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur het Platform zich dit jaar mee gaat bezig houden. Dienstdoende apotheek: volgens afspraak, tel. 0182- Boskoopse Apotheek, Zijde 22, 610462 of 0182-516876. tel. 0172-217834. r3» twfwsfer «3 (SS? pi d 7v/'//y/z/// zij niet in te gaan.Toch vertikken zij toch de poort weer in de kerk te plaatsen. Om hun doel te bereiken mobiliseren zij in het geheim de inge zetenen, op wie de Schout en de Bal juw minder vat hebben. Optreden te gen de gehele bevolking is ook voor de Baljuw een moeilijke zaak. Heel schijnheilig gaat de kerk meester Ary Bakker naar de schout en vertelt hem, dat de kerkmees- ters tegen het plaatsen in de kerk: O waarvan men (niet ten onrechte) denkt dat hij één van de leiders is van de oranjegezinde bevolking. De kerk meesters verschuilen zich weer ach ter de bevolking die de poort niet weer in de kerk willen hebben. Gerrit van Quawegen verklaart brutaal, dat wat hem betreft de poort op de straat mag blijven staan, maar zou graag willen weten waar de poort blijft als deze afgebroken wordt. Als de Schout antwoordt: "In de kerk", JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat I0.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king A 3']

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11