Proef met lightrail nog dit jaar Leerlingen Coenecoop College figureren voor videoclip Uit de praktijk van de sociaal raadsvrouw Kleurrijk Festival met sponsorloop WADDINXVEEN - De M.O.V.- groep (Missie, Ontwikkeling en Vrede) van de St. Victorpa- rochie in Waddinxveen houdt op zaterdag 9 juni het Kleurrijk Festival. Op het plein van en in de Ontmoetingskerk (Groens- bewoners een ware beproeving voorde 3) vinden vanaf 10.00 gebleken, te meer omdat deze omvangrijker bleek te zijn dan aanvankelijk werd aangenomen. Hierdoor heeft de totale uit voering vertraging opgelopen. Over enkele weken hoopt men de bodemsanering geheel vol- Ontwikkelingssamenwerking organiseert een Sponsorloop, waarvoor alle Waddinxveense basisscholen zijn aangeschre ven. De Kerngroep rekent op ongeveer duizend deelnemers, verdeeld over drie leeftijds groepen. Van 11.00-11.30 uur lopen de kinderen van groep I 2 en 3. Van 12.00-12.45 uur is het de beurt aan de kinderen van groep 4, 5 en 6 en van 13.15-14.15 uur lopen de kin- Afsluiting seizoen bij Passage WADDINXVEEN - De christe- lijk-maatschappelijke vrouwen beweging Passage houdt woensdag 16 mei de laatste vergadering van dit seizoen. Traditiegetrouw is dit een Co-ouderschap en gezamenlijk gezag zijn niet hetzelfde en Voltooiing bodemsanering Alpherbrink in zicht Playbackshow Zuidplas Modeshow Zeven Muzen Rijders Kerk Kaartavond Gouwe Zangdienst Gereformeerde Vorming toerusting WADDINXVEEN - De laat ste taizéviering voor de va kantie wordt gehouden op vrijdagavond 11 mei in de Sint Victorkerk. Het inzin gen begint om 19.30 uur en de viering om 20.00 uur. Via de zijdeur kan men naar binnen. Iedereen is van har te welkom. Na de viering is er nog gelegenheid voor koffie of thee. Samenwerking Prioriteiten OPEN DAG PIANOWERKPLAATS 10.00 - 17.00 uur OPEN DAG PIANOWERKPLAATS St.Victorplein 2 -Waddinxveen Zaterdag 12 mei a.s. 10.00 - 17.00 uur OPEN DAG PIANOWERKPLAATS PIANOWERKPLAATS OPEN DAG 10.00 - 17.00 uur Zaterdag 12 mei a.s. St.Victorplein 2 - Waddinxveen Zaterdag 12 mei a.s. St.Victorplein 2 - Waddinxveen Zaterdag 12 mei a.s. StVictorplein 2 - Waddinxveen 10.00 - 17.00 uur Eén ouder krijgt het gezag Gezamenlijk gezag Co-ouderschap WOENSDAG 9 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. deze lessen willen gaan volgen, zijn van harte welkom. De mo deshow vindt plaats op vrijdag I I mei van 19.00-20.00 uur in het Hervormd Centrum te Ze venhuizen. Alhoewel de regio’s en ook de provincie Zuid-Holland bereid verkrijgbaar (niet gratis), Post bus 19250,3501 DG Utrecht. tooid te hebben. Nu vinden er nog werkzaamheden plaats bij enkele woningen aan de Oost- polderweg, Alpherbrink en Al- pherwetering. Een restant ver ontreiniging bevindt zich ook nog in de vijver bij de Alpher- wetering. Later zal de door gaande weg op de Alpherwete- ring nog enige tijd worden afgesloten. WADDINXVEEN - „Teenage Wastelaaaaaaand. Teenage Wastelaaaaand”, klinkt het door de speakers op het schoolplein van het Coene- coop college. Vijf mannen van de band ’Heinrich beats the drum’ begeven zich in hippe kleding en met muziekinstru menten in hun hand tussen negentig scholieren op het plein. Ze playbacken, bewe gen, springen en dansen ter wijl een cameraman ze aan dachtig volgt De leerlingen dansen mee. Zij zijn de tie ners waar de band over zingt. Als het nummer is afgelopen, maakt de manager een ge baar met zijn handen en de jongens bij de stereo begrij pen het: de muziek mag op pauze. De act mag nog een keer, en dan staat het shot goed op beeld. Weer een stukje van de clip is af. Er zijn maar weinig redenen waar leerlingen voor in hun vakantie terugkomen op school. Maar het opnemen van een videoclip voor een aanstormend succesvolle band, daar geven ze wel een dagje vrij voor op. Ook Liset te, Linda, Jacoline en Linda uit Havo 3 leek dat een leuk idee. „Onze mentrix vroeg of daar hou ik niet zo van.” Haar klasgenootjes zijn er het daar mee eens. Jacoline: „Ik weet ook niet hoe ik moet dansen, soms ga ik ge woon stil. Eigenlijk moet je hier op springen, maar dat doe ik niet.” Ze krijgen na af loop de cd en die zullen ze nog best eens draaien. Of hun vader. „Ja, het is meer muziek voor mannen van 40, dus mijn vader zal het wel draaien. Ik misschien ook wel, maar dan zachtjes”, vult Linda aan. „Misschien moet je het vaker horen voor het leuk is”, denkt Lisette.Tegen twee uur hebben ze er al een hele dag opzitten en de meiden vinden het voor nu wel even genoeg geweest. Vanavond moeten ze tenslotte nog een keer. Dan gaan ze een con cert nabootsen, waarvoor ook opnames zullen worden gemaakt. Moesten ze overdag in hun gewone schoolkleren komen, vanavond mag dat in uitgaanskledij. „Ik trek mijn rokje, truitje en laarzen aan”, weet Jacoline. „Ja, ik ook”, vult Linda aan. Spijt hebben ze niet. Linda: „Eerst dacht ik nog: dat wordt vast saai. Maar het is eigenlijk best gezellig. Ik vind het niet erg dat ik een dagje van mijn vakantie op school heb doorgebracht.” Nu is het nog wachten op een plek in de tipparade. WADDINXVEEN - Op zondag 13 mei zal in de Ge reformeerde Kerk aan de Groensvoorde een zang dienst worden gehouden om 09.30 uur, predikant ds. P.A.C. Bongers. Medewer king verlenen het Geref. Kerkkoor o.l.v. Kees Neven. Op het orgel J. v.d. Zwart, piano Loes Bongers, trom pet Joke Bouman en verder ook samenzang. we wilden figureren in een vi deoclip voor een Duitse band. Dat leek me wel leuk”, vertelt Linda. „Zeker als de clip straks op TMF of MTV wordt gedraaid. Kijk het is leuker als we mochten figure ren in de clip van Destiny’ Child', maar dit is ook tof.” De vier meiden zitten nu even op een bankje op het plein. Ze al sinds vanochtend tien uur op school en hebben net een scene opgenomen dat ze verbaasd moeten om kijken als de bandleden het plein op komen lopen. Nu hoeven ze alleen even geluid te maken als de bandleden worden gefilmd terwijl ze door het hek komen lopen. Dat doen ze dan ook volop. Een luid gejoel start als de vijf mannen opkomen. „Van avond ben ik schor”, zegt Jacoline. Maar niet alleen de stem zal het na een dag figureren mer ken, ook het weer speelt van daag parten. Ook de wind zit niet mee, vindt Jacoline. „Dat is echt een probleem want met al die haren in de wind zie je er echt niet uit.” Som mige leerlingen klappertan den na al uren op het plein te staan. Het komt dan ook goed uit als het volgende shot moet worden opgenomen, want daar mogen de kinderen even flink springen en bewegen. De gitarist bevalt dat ook wel, ook hij springt en be weegt mee. De band uit het Duitse Mün chen werkt hard aan een suc cesvolle toekomst. De clip is voor de single Baba O’Riley en is daar momenteel mee op tournee in Nederland. Op 28 april speelden ze in het Gelredome in Arhnem, een dag later in Reeuwijk en op Koninginnedag in Rotterdam en Arnhem. Nadat deze dag van opnames stond ook nog een bezoek aan het muziek café van Henk Westbroek, Stairway to Heaven in Utrecht op het programma. De reden dat deze clip in Waddinxveen werd opgeno men is de vestiging van het entertainmentfirma Daniel Klijn producties, die ook in Wadddinxveen is gevestigd. Hij koos om die reden voor Coenecoop College. Het liedje Teenage Wasteland kunnen de figuranten van avond wel dromen. Maar of de meiden daar blij mee zijn „Nee, het liedje is niet echt mijn smaak”, vindt Linda. „Ik hou meer van R&B, rap of gewoon pop. Maar dit valt meer onder rock en Gedeputeerde Norder heeft laten weten dat de proef wordt uitgevoerd in samenwerking met de Nederlandse Spoorwe gen. De proef heeft als doel om in de praktijk ervaring op te doen met het gebruik van de bestaande spoorwegverbindin gen door zowel het NS-mate- rieel als het nieuwe lightrail materiaal. Dat is echter niet het enige doel van de provincie en de regio’s. Zij willen met de proef het publiek ook kennis la ten maken met de nieuwe mo gelijkheden die de Rijn Gouwe Lijn in de toekomst zal kunnen bieden. Het is bij uitstek een geschikt vervoermiddel om de binnen steden van Alphen aan den Rijn, Leiden en Gouda te verbindin gen met de regio’s. Het is na drukkelijk de bedoeling dat ook het gedeelte naar de Duin- en Bollenstreek zo snel mogelijk aan het project wordt gekop peld. Op dat moment zal de Rijn Gouwe Lijn worden door getrokken naar Katwijk. Deze regio is in dit stadium al een belangrijke overlegpartner bij de totstandkoming van de Rijn Gouwe Lijn. werkt aan een proef voor de Rijn Gouwe Lijn tussen Gouda en Leiden. Er zal worden ge werkt met lightrailmateriaal. De Stuurgroep Rijn Gouwe Lijn heeft inmiddels een opdracht verstrekt op de mogelijkheden te onderzoek om één of meer dere voertuigen op het traject in exploitatie te nemen. Met deze proef lijkt er een door braak te worden geforceerd. oefent. Zijn er meer kinderen, dan wordt dit voor ieder kind afzonderlijk bepaald. Hoe de beslissing van de rechter uit valt, hangt vanzelfsprekend af van de situatie. Als de ouders het eens zijn en samen een voorstel doen, neemt de rech ter dit voorstel meestal over. Als de ouders of één van hen het niet eens zijn met de be slissing van de rechter kunnen zij in hoger beroep gaan. Meer informatie over gezag, omgang en informatie over kinderen na echtscheiding vindt u in de brochure ’Gezag, omgang en informatie’ die op het gemeen tehuis is te verkrijgen. Voor meer informatie over dit onderwerp of andere onder werpen kunt u van maandag tot en met donderdag terecht bij het Instituut Sociaal Raads lieden, telefoon blAlfil Als de ouders geen gezamen lijk gezag na echtscheiding wil len, moeten ze de rechter vra gen één van hen met het gezag te belasten. Het belang van het kind is het enige criterium waaraan dit verzoek getoetst wordt. Zelfs als er sprake is van ernstige meningsverschil len of slechte communicatie tussen de ouders kan de rech ter nog bepalen dat gezamen lijk gezag in het belang is van het kind. Als zo’n verzoek om het gezag aan een van de ou ders toe te wijzen wordt ge daan, bepaalt de rechter welke ouder voortaan het gezag uit- deren van de groepen 7 en 8. Een rondje om de kerk, met in dit verband een positieve bete kenis. Nolda Holtmans, namens de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking, is enthousiast over het initiatief van de MOV- groep: „Wij hebben vorig jaar een sponsorloop georgani seerd waaraan zeven scholen, met 200 leerlingen, hebben deelgenomen. De opbrengst, tienduizend gulden, is toen be steed aan waterprojecten in Et hiopië. De opbrengst van de sponsor loop in juni gaat ook naar Et hiopië, dan voor onderwijspro jecten. Er worden kleine, zogenaamde tussenscholen ge start om de afstanden met de Gouvernementscholen te ver kleinen. Het zijn kleinschalige projecten waarvoor per jaar ongeveer 1500 gulden per school nodig is”. REGIO - Het openbaar vervoer in dit deel van de rand stad moet in de komende jaren een belangrijke sprong voorwaarts maken. De deskundigen zijn het er over eens: de toekomst van het openbaar vervoer ligt in de zoge naamde lightrail verbindingen. schrijven. De playbackshow zal 's middags plaatsvinden en om 19.00 uur is de prijs uitreiking. Voor iedere deel nemer zai een speciaal aan denken zijn. Inschrijven kan tot en met 31 mei bij Tessa van Koppen, tel. 0182- 630145/e-mail: tessa@cs- net.nl. ’s Middags is er ook een kinderrommelmarkt. WADDINXVEEN - Op za terdag 9 juni wordt weder om de Muziekdag georgani seerd in de Zuidplas (parkeerplaats Zuidhonk) aan de Zuidplaslaan 552. Net als voorgaande jaren wordt er een playbackshow gehouden waarvoor alle kin deren in iedere leeftijdsklas se zich kunnen laten in- ZEVENHUIZEN - De kleding die gemaakt is op de naailessen van Hanny Verbakel zal worden geshowd tijdens een heuse mo deshow. Alle belangstellenden, ook degenen die zelf wel eens Zolang kinderen minderjarig zijn, staan ze onder gezag. Ge zag omvat de rechten en plich ten van de opvoeder tegen over de minderjarige. Na echtscheiding blijven ouders automatisch het gezamenlijk gezag houden dat zij tijdens het huwelijk hadden. In de praktijk betekent het ge zamenlijk gezag na scheiding niet dat beide ouders samen voor het kind moeten blijven zorgen.Vaak zal één van de ou ders voor het kind zorgen, maar belangrijke beslissingen over het kind moeten wel sa men worden genomen. In de lightrail zijn zowel ken merken van de trein als de sneltram opgenomen en deze combinatie leidt tot een mo derne en hoogwaardige vorm van openbaar vervoer die de reiziger snelheid en comfort kan bieden. Dit zijn nu juist de knelpunten, op basis waarvan het huidige openbaar vervoer telkens het onderspit moet del ven in de concurrentiestrijd met andere vervoermiddelen, Daarbij heeft vooral de auto een grote voorsprong. In de stedelijke gebieden kan het openbaar vervoer zeker wel concurreren met de auto, enerzijds vanwege de enorme files en anderzijds vanwege het gebrek aan parkeerruimte. Al leen bij deze omstandigheden kan het openbaar vervoer een redelijk alternatief zijn voor de auto. In het landelijk gebied is dit lastig te realiseren, aange zien de doelgroep voor het openbaar vervoer veel kleiner is. Om die reden is het ook niet rendabel gebleken om nieuwe grote openbaar vervoervoor- zieningen te realiseren. Nieuwe spoorverbindingen blijven dan ook uit en op deze manier ver liest het openbaar vervoer steeds meer terrein. In het gebied tussen Gouda - Alphen aan den Rijn en Leiden kan daarin verandering komen door de aanleg van de Rijn Gouwe Lijn. Al jarenlang staat deze lightrail verbinding ter dis cussie, maar het plan lijkt steeds realistischer te worden. De regio’s Midden-Holland, Rijnstreek en de Leidse Regio spannen zich gezamenlijk in voor de Rijn Gouwe Lijn en ook de provincie Zuid-Holland is er veel aan gelegen om de hoogwaardige openbaar ver- voerverbinding snel aan te leg gen. De Zuid-Hollandse gede puteerde Marnix Norder heeft enkele weken geleden aange- kondigd dat er hard wordt ge- uur allerlei festiviteiten plaats. Veel muziek, zang en dans even als diverse workshops, geva rieerde hapjes en drankjes, maar ook een sponsorloop. De Waddinxveense Kerngroep WADDINXVEEN - Auto club De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert donderdag 10 mei haar tra ditionele kaartavond, in schrijven vanaf 20.00 uur. Het klaverjassen begint om 20.30 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereni ging, iedereen is welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. Inschrij ven kan bij hotel, café, res taurant De Unie, Kerkweg- Oost 226 in Waddinxveen. zijn belangrijke investeringen te doen in de Rijn Gouwe Lijn, re aliseren deze partijen ook dat het leeuwendeel van de finan ciering toch zal moeten wor den opgebracht door de rijks overheid via het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Belang rijk in dit verband is zeker dat de Rijn Gouwe Lijn een promi nente plaats heeft op het Meer jarenprogramma Infrastructuur en Transport (MIT). In de be groting van ministerTineke Ne telenbos is rekening gehouden met een investering van zo’n 85 miljoen gulden voor de Rijn Gouwe Lijn. Dit is geenszins voldoende om de aanleg van het grote project mogelijk te maken. In totaal zal de Rijn Gouwe Lijn rond de 317 mil joen gulden gaan kosten en er is op dit moment nog een te kort van 64 miljoen gulden. Daarom heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een klemmend beroep op de bewindsvrouwe gedaan om de rijksbijdrage te verhogen. Een aantal partijen in de Tweede Kamer heeft de mi nister gevraagd om de priori teiten opnieuw te bepalen en zijn bereid om in ieder geval meer geld te besteden aan de Rijn Gouwe Lijn. De minister voelt echter niets voor het verschuiven van mid delen. Als zij meer geld uittrekt voor de Rijn Gouwe Lijn dan betekent dit dat zij in een an der deel van Nederland een ’nee’ moet verkopen en daar toe is ze niet bereid. De minis ter had eigenlijk maar één boodschap voor Zuid-Holland: ’zoek naar andere oplossingen binnen het bestaande budget’. Dit betekent dat er zowel posi tieve als negatieve geluiden zijn met betrekking tot de Rijn Gouwe Lijn. Er lijkt op korte termijn een proef mogelijk, maar tegelijkertijd lijkt de ’ech te’ Rijn Gouwe Lijn nog ver weg, want een tekort van 64 miljoen is niet zomaar te over bruggen. (Hans Démoed) WADDINXVEEN - De vol tooiing van de bodemsanering locatie Alpherbrink in de Oost- polderwijk welke van start ging op 23 oktober 2000, komt in zicht. Eerder zijn er 12 achter- en/of voortuinen opgeleverd aan de Alpherwetering en Oostpolderweg. Vorige week volgde het leeuwendeel, name lijk 37 achtertuinen aan de Oostpolderweg, Alpherbrink, Alpherwetering en Zuidkade. Voor veel van deze direct be trokken bewoners keert enige rust en privacy weder en bui gen zij zich nu over de herin richting van de tuin. De bodemsanering is voor de Bij co-ouderschap nemen bei de ouders na scheiding zowel de verantwoordelijkheid als de concrete verzorging van de kinderen op zich. Dat betekent dat het kind beurtelings bij de ene en bij de andere ouder woont. Ouders kunnen hun af spraken over de verdeling van de verblijfstijd van het kind, van de kosten van verzorging en opvoeding en andere zaken vastleggen in een co-ouder- schapsovereenkomst. Model len van een dergelijke regeling zijn verkrijgbaar bij de Lande lijke Werkgroep KO (niet gra tis), Postbus 1903, 3501 DA Utrecht. Bij het NIBUD is de geldwijzer Co-ouderschap Zanger en gitarist ’Sublic’ van de band ’Heinrich Beats the Drum* krijgt nog wat instructies van zijn manager. Al dansend, zingend en spelend moet hij zich binnen de kring van scholieren bewegen, daarbij volgt de camera hem nauwlettend. avond met een luchtig karakter. De heer en mevrouw Mangel uit ’s Gravenzande zullen deze avond verzorgen. De avond be gint om 19.30 uur in De Hoek steen aan de Esdoorn laan. j

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13