Geslaagde trainingsdag bij vv Waddinxveen Rommelmarkt nieuwe wet Elke ochtend... Vluchtelingen- Werk vanwege lood Meubelen. F M Eerste De voordelen van kampioen bij Korbis Bingo De Boog NBvP,Vrouwen van Nu sluit seizoen af borstvoeding DEMONSTRAT rne f 2 Lila - s AZC zoekt LEZERS SCHRIJVEN Bos Annex D66 Politiek commentator Huib bedankt! Geen I Zip your Lip sportvrijwil- ligers kinderbingo in mei Slagharenactie bij Gebackerij: I I I I I I I I I I Klaverjassen bij WSE WADDINXVEEN - Voet balvereniging W.S.E. houdt op vrijdag 11 mei de laatste klaverjasavond in een serie van negen stuks. Deze avond is ook los van de competitie te bezoeken om mee te kaarten. De avond begint om 20.00 uur in de kanti ne op het sportcomplex aan de Willem de Rijke- laan 190. Het inschrijfgeld is drie gulden.Tevens telt deze negende avond mee voor het algemeen klas sement. i -Si - J Contante Korting! Rijn en Gouwe I I I I I I I Nieuw bij GroenRijk u. G?oen7ik op zaterdag 12 mei van 10.00 tot 16.00 uur OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Rijke Tuinleven gipsgieten 3D knippen decoreren met servetten op hout en potten y— - de Stond dat in het bestemmingsplan?!? Zondag 20 mei open van 11.00 tot 17.00 uur Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze - vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65. i ."'1 f'J w L 1 T-"Mr WOENSDAG 9 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 33 (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) opstelden. W. Broer Sandra Smit in plaatselijke politieke zaken 1 Naam: Adres: Plaats: KOM, KIJK EN VERGELIJK www.hypothcckshop.nl Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. tropische temperaturen op het sport complex De Sniep. De training werd gegeven onder de des kundige leiding van Marco van Lochem, Hoofd Opleidingen van Excelsior en I e- elftal speler Daniël Rijaard. Oorspronke lijk zou ook I e-elftal speler Youssef El Akchoui aanwezig zijn, maar die moest op het laatste moment afzeggen wegens familieomstandigheden. De gehele trai ning gebeurde onder het toeziend oog van Commercieel Directeur Eric Ronkes die tevens op sommige onderdelen assi steerde. Na de warming-up waren er drie onderdelen van elk 20 minuten, te weten passen trappen, aanval verde diging en partijspel. Na anderhalf uur hard werken, was het tijd voor een vlugge douche en daarna de kantine in voor de sportquiz. Daarbij werd de sportkennis van voetbal getest en dit viel voor sommige toch niet echt mee. Want wie speelden er nu ook al weer allemaal bij Excelsior? Na de quiz, die overigens gewonnen werd door Ri chard Nobel, werd er door Excelsior Trouwe lezers van je commentaren gestaan bij de armoede in deze wereld. Zo kregen we een goed beeld waar de aktie voor was. Zon- WADDINXVEEN - Nadat er afgelopen maanden al vele activiteiten op touw waren gezet voor de jongste leden van de voetbalvereniging Waddinxveen, was het nu tijd voor de iets oudere leden om hun kwaliteiten te tonen. Voor hen was er op woensdag 2 mei een trai- ningsclinic georganiseerd voor de D-pu- pillen en de B- en C-junioren. Deze cli nic stond onder de professionele begeleiding van de mensen van het in de Toto-divisie spelende Excelsior Rotter dam. Vroeg in de middag werd er verzameld in de kantine van de w Waddinxveen, bij sommige jongens was er toch wel enige spanning van de gezichten af te lezen. Want stel je voor dat ze werden uitge kozen voor bijvoorbeeld een vervolg- training bij Excelsior of misschien zelfs wel bij grote broer Feyenoord.Toch maar extra hard je best doen, was het credo. En dat was te merken ook, want al bij de warming-up stonden bij menig een de zweetdruppels op het voor hoofd. En dit kwam niet alleen door de GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99 Het is al weer enkele weken f'.P DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN WADDINXVEEN - Met een bewonersaantal van 525 organiseert het Asiel Zoekers Centrum (AZC) tal van activiteiten om de mensen een zinvolle dag besteding te bieden. Zo wordt er ook regelmatig gesport in Waddinxveen en omgeving, maar ook buiten de regio. Wegens succes en veel animo zoekt het AZC vrijwilli gers die de sportcoördi- nator hierin wil onder steunen.Vrijwilligers die het leuk vinden om jon geren en volwassenen te begeleiden bij sportactivi teiten en dus ook affini teit hebben met sport en de doelgroep.Verder wordt er verwacht dat hij/zij kan improviseren maar dat hij/zij ook over organisatorische kwalitei ten beschikt. Kennis van de Engelse taal moet re delijk zijn. Voor meer informatie: Bianca Mura, coördinator vrijwilligersbeleid van het AZC, tel.: 0182-641621. WADDINXVEEN - In te genstelling tot eerdere berichten begint de kin derbingo in buurtcen trum 'de Boog' niet op 20 september. Vanaf woensdag 18 oktober is er iedere derde woens dag van de maand weer een kinderbingo voor kinderen t/m I2 jaar in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Wad dinxveen. een drankje uitgedeeld en ook was er voor iedereen een bidon. Hierna moch ten er vragen worden gesteld aan Daniël Rijaard en Marco van Lochem en was er tijd voor de nodige handtekeningen. Met een gezamenlijke barbecue werd de middag afgesloten en stond vervolgens een avondprogramma klaar. Er was een vijfkamp uitgezet met als onderdelen spijkerbroek hangen, autobanden gooien, emmers omhoog houden, latje trappen en penalty schieten op Edwin Versloot, keeper van Waddinxveen IDit onder het motto 'Wie is de sterkste man van de w Waddinxveen?’. Uiteindelijke win naar is geworden Johan Boevee.Als af sluiting van deze volle dag werden er nog eieren gegooid. Al met al een fantas tische dag, mede dankzij het heerlijke weer en de enthousiaste begeleiding van de mensen van Excelsior en de mensen van de Jeugdevenementencommssie. Een dag die ook zeker nog een staartje krijgt omdat er met 50 man nog een thuis wedstrijd van Excelsior bezocht mag worden. WADDINXVEEN - Het derde welpenteam van korfbalvereniging Korbis werd afgelopen zaterdag de eerste veldkampioen van de club in dit ge deelte van het seizoen. In een spannende wed strijd wist de ploeg de concurrent Nieuwer- kerk met I -0 op afstand te houden. De nog be ginnende korfballertjes werden na de wedstrijd gehuldigd en getrak teerd op taart met limo nade. Verder waren er over winningen voor de B3 (I2-5), C2 (6-3), El (3- 2), Fl (I-0) en deWI (2-0). De C3 speelde een goede wedstrijd, maar moest de overwin ning aan de tegenstan der laten. De BI en de E2 maakten, door re spectievelijk gelijk te spelen en te verliezen, hun kampioenskansen een stuk kleiner. Door de jeugd wordt er nog op twee zaterdagen gekorfbald en dan is de competitie van dit jaar al weer afgelopen. Voor het echter zomer vakantie is worden er echter nog vele activitei ten georganiseerd, zoals een playbackshow, een luilaktoernooi en deel name aan de avondvier daagse. Op Koninginnedag is door de activiteiten commissie van de club een zeer geslaagd ou- der-kind toernooi geor ganiseerd, waar door veel (korfbal)families aan werd deelgenomen. Dit weekend wordt door de club op het terrein aan de Sniepweg weer de traditionele planten- markt gehouden, met klanten uit de weide omtrek. WADDINXVEEN - In verband met Dodenher denking is de bingo op vrijdag 4 mei in buurt centrum De Boog niet doorgegaan. De volgende bingo is ge pland op vrijdag I8 mei. Dan zijn er weer mooie prijzen te winnen en is iedereen vanaf 19.00 uur welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. schoots de gelegenheid om vragen te stellen en/of erva ringen uit te wisselen. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 2Ó.C0 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van 5 gulden gevraagd toer bestrijding van de onkosten. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkol- ven te koop. Ook is er ma teriaal ter ondersteuning van borstvoeding te koop. Voor meer informatie: Nel Veenman, 0182-619964. Al deze spullen waren bestemd voor vluchtelingen die zich in Bo skoop,Waddinxveen, Moerkapel- le en Zevenhuizen gingen vesti gen. Het verkopen van huisraad, dat in eerste instantie bestemd is voor het inrichten van huizen voor vluchtelingen, is een gevolg van de nieuwe vluchtelingenwet die per I april van dit jaar van kracht is geworden. In deze nieu we wet zijn de nieuwkomers zelf verantwoordelijk voor het op knappen en inrichten van de toe gewezen woning. Ze krijgen daarvoor een lening om de in richting te bekostigen. Voorheen moesten vluchtelingen met een voorlopige vergunning tot ver blijf maar zien hoe ze een woning ingeficht kregen, omdat daar voor geen budget beschikbaar werd gesteld. VluchtenlingenWerk Waddinx veen en omstreken heeft jaren lang huisraad verzameld, opgesla gen en verdeeld om toch voor deze mensen hun nieuwe onder komen een beetje bewoonbaar De botsing van Frans Bos met de andere leden van D66 laat nog al wat stof opwaaien bij onze door (ongeveer 50% van de Waddinxveense inwoners gestemde) gemeenteraad waar bij sommige leden zelfs niet schromen te zeggen dat het Aanzien en het Vertrouwen in de politiek geschaad zou wor den. Niet alleen ik, maar ook zeer veel andere inwoners vra gen zich af of de geldverslin dende luchtkastelen voor de nieuwe Passage (die er gezien de verkeerssituatie toch nooit kan komen) en de reorganisatie ten gemeentehuize die zo maar van de ene op de andere dag een miljoen meer kostte, niet veel meer het gezicht van de politiek heeft beschadigd. Want dat treft de burger veel meer in de beurs gezien de verhoging van de OZB. Daar zouden de dames en heren eens meer van WADDINXVEEN - Gebackerij Van den Berg is gestart met een actie, waarbij gratis toe gangskaarten voor 4 personen voor attractiepark Slagharen worden weggegeven. Maande lijks organiseert De Gebackerij acties voor in de winkel, maar dit is de eerste keer dat er zo’n grootse (landelijke) actie wordt opgezet. Begin mei is het start sein voor de Slagharenactie ge geven. Postcode: wakker mogen liggen dan over een interne ruzie met een van hun politieke lotgenoten. Maar waarom zouden zo ook, met maar 25% stemmers kan je ook een gemeenteraad maken. te maken. Deze taak is door de nieuwe vluchtelingenwet over bodig geworden. Vluchtelingen werk hoeft nu niet meer huis raad op te slaan en af te leveren aan de behuizing van de nieuwe bewoners. Alhoewel het tillen van zware meubels een grote be lasting was voor veel medewer kers van Vluchtelingenwerk we gens rugproblemen, was het ook een goede inkomer voor kennis making met de nieuwe bewo ners. Het opslaan, het transport en het afleveren van huisraad vergde grote inspanning van de organisatie maar behoort nu tot het verleden. Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken heeft het zeer op prijs gesteld dat mensen hun overtollige huis raad voor vluchtelingen ter be schikking hebben gesteld en be dankt iedereen die daaraan heeft bijgedragen. De opbrengst van de rommel markt zal bestemd worden voor onder andere sociaal-culturele activiteiten voor vluchtelingen. Het Op dinsdag 8 mei om l9.30uur is begonnen met het sportweek voet bal op de velden van de v.v. W.S.E. De volgende avonden zijn op donder dag I0 mei, maandag I4 mei en op woensdag 16 mei zal de laatste speel dag zijn. De deelnemende ploegen zijn: AZC Wad dinxveen- IAZC Wad- dinxveen-2, Skala, R.V.C., 't Gemaal, Weiriboys-I Wieriboys-2 en Fc.Adis. Er wordt dit jaar alleen met zeventallen gespeeld op een half voetbalveld met kleine doelen. WADDINXVEEN - Moe ders en aanstaande moeders uit Waddinxveen kunnen maandelijks terecht op de informatiebijeenkomsten van Bostvoedingsorganisatie LLL (La Leche League). Deze worden gehouden bij LLL- leidster Nel Veenman thuis, Pr. Beatrixlaan 98 in Wad dinxveen, en zijn bestemd voor iedereen die meer wil weten over borstvoeding. Ook baby’s zijn van harte welkom. Dinsdag I5 mei is het onderwerp ’De voorde len van de Borstvoeding’. De aanwezigen krijgen ruim- Middels deze brief willen we je dank zeggen voor de afgelopen periode waarin je in je com mentaren de plaatselijke poli tiek van Zevehuizen-Moerka- pelle op een voor ons prettige manier liet spreken en thuisbe zorgde. We verkregen zo een duidelijker beeld van hoe onze stemvertegenwoordigers zich geleden dat we 24 uur ons eten lieten staan. 31 maart op I april hebben 20 jongeren meege daan aan deze actie. De actie was zeer geslaagd. Zaterdag avond hebben we samen met spreker Willem Toering (lid Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen) stil dag bij elkaar gezeten. We kre gen bezoek van enkele nieuws gierige mensen en ook domi nee De Boer is een kijkje wezen nemen. Heel erg leuk. Om 8 uur mochten we dan ein delijk eten (gesponsord door het plezier, de opwinding de Cl000) Nou dat ging er wel in! We kunnen terug kijken op een zeer geslaagde dag! We hebben ook een geweldig be- WADDINXVEEN - Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken houdt op zaterdag I2 mei een rommelmarkt op het schoolplein van de voormalige Kohnstamm-MAVO aan de Mauritslaan te Waddinxveen. Van 10.00-15.00 uur zullen meubels, serviesgoed, huishoudelijke artikelen, kin derwagens, fietsen e.d. te koop worden aangeboden. Dus Huib, bedankt: - voor je inzet, waardoor je verslag deed van datgene wat dags hebben we ook de hele actueel was in de plaatselijke politiek dus daar waar het om de bewoners gaat; - alsmede het bijbehorende po litieke inzicht, dat je ons als lezers de afgelopen tijd daarin hebt gegeven; - en en zelfs (bij een enkeling) er gernis, welke je aan ons lezers hebt bezorgd waardoor we weer konden voelen dat poli- drag op mogen halen. Een be- tiek emotie is! drag van f 4700,- Hartelijk dank voor uw sponsoring en uw me deleven en blijft u bidden voor de armoede in deze wereld? Ennevolgend jaar krijgt u weer een kans om ons te spon soren of natuurlijk om mee te doen! HYPOTHEEK SHOP In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180) 63 12 72 maakt het bestuur compleet. Met veel enthousiasme zijn de ze dames een nieuw winter- programma aan het samenstel len. De diverse clubs en kringen binnen deze vereniging hebben hun nieuwe program ma ook al klaar. Eerst is er nog de slotavond op 15 mei in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh. De aanvang is 20.00 uur. Mevr. Vos beoordeelt de meege brachte erfstukjes, pronkstuk jes e.d. Kortom, de Vrouwen van nu begeven zich tussen kitsch en kunst. Voor de muzi kale noot zorgt, zoals gebrui kelijk, het NBvP, Vrouwen van nu koor. Leden en niet-leden zijn van harte welkom. Eiken (blank, donker en honing), modern, koloniaal, grenen en kersen: bij Voorbrood ontvangr u altijd 10-30% Wie kan rekenen, rekent op Voorbrood! Kom kijken in onze toonzalen (5000 m boordevol woon- en sfeerideeën! Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brie ven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - NBvP, Vrouwen van Nu sluit met een laatste bijeenkomst op 15 mei het winterseizoen af. Het be stuur en de leden kunnen te rugzien op een zeer geslaagd verenigingsjaar. Uit de druk be zochte avonden en koffieoch tenden blijkt dat er nog steeds veel belangstelling is voor zo wel culturele, creatieve, educa tieve als ontspanningsactivitei- ten Corry de Jong hanteert nu de voorzittershamer. Zij heeft deze overgenomen van Lies Franken. Ook in de vaca ture van vice-voorzitter is voorzien. Maritha van Toledo, al enkele jaren algemeen be stuurslid, gaat in deze functie verder. Mevr. R. Metselaar Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH J Telefoon0180-631U1 Fax 0180-633024 www.voorbrood.nl K Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koop- H| avond tot 21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag gesloten. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 op Rijn en Gouwe. J 1 I" I - F 1 h-j - y fcï? 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 33