Moerkapelle grijpt naast periodetitel I I w. m 1 56e Waddinxveense Zijderlaan weer actief WSE speelt zich veilig WADDINXVEEN - De voetbalclub WSE speelt ook in het volgende sei zoen in de vierde klasse. De Waddinxveners speel den zich door een 2-0 overwinning op ASC in veiligheid. De thuisclub, zonder de geblesseerde John Mulder, kwam al in de eerste minuut op een I -0 voorsprong. Na een pass van Raymond van Swieten scoorde verdedi ger Tobias Wolfgram. Een kwartier na de rust ver grootte Robert Horsman de Waddinxveense voor sprong tot 2-0. Opnieuw stond Van Swieten aan de voorbereiding. Horsman had na een goede pass van Marcel van Dijk nog kans op 3-0 maar stuitte op doelman Ragnar Oos- terhof.Aan de andere kant voorkwam doelman Rene Boekhorst met een goede redding op een schot van Martin van Zaanen de aansluitings- treffer van ASC, een club die al in 1892 werd opge richt. Een gele kaart was er voor Justin Sterk, die een tegenstander onderuit haalde. Hij werd daarna vervangen door Moham med Kalai.Trainer Paul de Jong was na afloop erg blij dat het karwei was ge klaard. Hij feliciteerde na afloop zijn spelers die hem niet hadden laten zakken. De Jong vertrekt naar CSW in Wilnis en wordt in Waddinxveen opgevolgd door Ben Stu- kart. 8e en 12e plaats voor Rolling ’90 op EK MOERKAPELLE - Op het Euro pees Kampioenschap Show en Formatierijden in de Italiaanse stad Bologna heeft de rol- schaatsvereniging Rolling ’90 een 8e en een 12e plaats weten te halen. Daarmee kijkt de club terug op een goed kampioen schap. „Europa we komen er aan, over een paar jaar houdt niets ons meer tegen”, meent Jolanda Bonet van Rolling ’90. Met meer dan zestig mensen vertrok Rolling '90 op 25 april met de bus richting Italië. Daar bij zaten niet alleen deelne mers, maar ook supporters reisden mee. Oranje was dan ook goed vertegenwoordigd op het EK. Het kwartet, de t TOOS-Turner naar NK sportweek is gestart Open Jeugd Tennis-kampioenschappen een succes JU Nederlands record Grootste Antilope- veteraan Biljarters kampioen Jaarlijkse Gouwebosloop pupillen toernooi Ml S f W t VW PAGINA 39 WOENSDAG 9 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN t MM seizoen gedraaid”, probeerde public relationsman Klaas Hui zinga de moed er in te houden. „Het tweede elftal, dat was ge- de Wit, die in hun vier partijen korte metten maakte met hun tegenstanders. In het laatste treedt (kandidaat opvolger Leo Moerman) aftreedt, zei dat je niet verdient te winnen als je niet scoort. Moerkapelle had al MOERKAPELLE - Het drie bandenteam van Biljartver eniging Moerkapelle is afgelo pen weekend kampioen geworden van Zuid-Holland. Danny van Leeuwen, Niels van derVlist en Roberto van Blerkum werden begin april al kampioen van District Giouda van de KNBB. Nu moesten zij voor het Gewes telijk Kampioenschap spelen in Vlaardingen. Ze begonnen ietwat zenuwachtig aan de wedstrijden tegen de andere zeven districtskampioenen van Zuid-Holland. De eerste wedstrijdpunten kwamen on danks goed spel, maar nog betere tegenstanders, maar moeizaam binnen. Zaterdag avond hadden zij de helft van de te behalen punten en bi vakkeerden in de midden moot. Maar op zondag wer den daar nog 16 (van de 18 te behalen) punten aan toe gevoegd en werden de teams uit de districten Veen Rijns treek en Delft nipt op af stand gehouden. Over enkele weken gaan Danny, Niels en Roberto in Nieuwegein pro beren om kampioen van Ne derland te worden. promoveerd, is op de derde plaats geëindigd”. Voorzitter Cor Rutgrink, die in de jaarver gadering van vrijdag I4 juni af- WADDINXVEEN - Sport club Antilope houdt 16 mei haar jaarlijkse Gouwebos loop. Dit is een recreatieve loop door het Gouwebos tussen Waddinxveen een Bo skoop. Er wordt gelopen over ronden van 2.5 km, deels over half verharde pa den en naar keuze 12, of 3 ronden. Inschrijven kan op 16 mei vanaf 18.30 uur in het clubgebouw van Antilope aan de AlberdinckThijmlaan. De start is op het basketbalveld- je in het Gouwebos om I9.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50.Voor wie het hardlopen bevalt: op 27 juni staat er ook een wedstrijd op de planning, dan kan er vanaf AlberdinckThijmlaan gestreden worden om het Run Bike Run kampioen schap van Wadddinxveen, over diverse afstanden.Voor meer informatie: B. de Kort Tel 616157, of A. de Gier, tel 6I696I. WADDINXVEEN - Zondag 6 mei werd op de gloednieu we Chris Bergerlaan in Am sterdam de 13e atletiek-vete- ranendag door AV-23 georganiseerd.Wim Schild van de Waddinxveense sportclub Antilope nam deel aan de 3000 meter wedstrijd, en wel in de categorie man nen 75/80 jaar, waarvoor het Nederlands record nog open stond, met een limiet van 15 min. 30 sec. Ondanks wat hinder van de harde, gure noordenwind eindigde Wim op 15.04 en haalde daarmee het record binnen. In de nog oudere categorie mannen 80/85 jaar werd ook een re cord gevestigd, en wel door Jan Verloop (83 jaar) uit Best, die in I6.20 de finish bereik te. De opkomst voor de wedstrijd was lang niet slecht, en met de verschillen de andere records die gebro ken werden, was deze dag een mooie opsteker voor de veteranen-atletiek. Groeneweg degradeerde na het l-l gelijkspel tegen kampioen Voorschoten naar de vijfde klasse. FC Zoetermeer moet met drie andere clubs spelen om een plaats voor be houd. In de vijfde klasse eindigde Nicolaas Boys- Waddinxveen in een 3-0 zege voor de Nieuwve- ners, die daardoor op ei gen veld ongeslagen ble ven. In het zaterdagvoetbal won Be Fair met 2-3 van titelkandidaat BVCB in Bergschenhoek. Door doelpunten van Rene Min nee en John Slagboom nam Be Fair een 0-2 voor sprong. In de rust werd doelman Ralph Boonstop- pel wegens een rugbles sure vervangen door Ri chard Bitter. BVCB haalde tot 2-2, maar vijf minuten voor tijd besliste Wim van der Starre de wedstrijd: 2-3. Met dezelfde cijfers verloor Be Fair vier dagen eerder het bekerduel te gen de amateurs van Sparta in Rotterdam. Een 2-0 voorsprong voor Sparta werd teniet gedaan door doelpunten van Wim van der Starre (fraaie vrije trap) en John Slagboom. Halverwege de tweede helft scoorde Sparta 3-2 waarna een Rotterdamse verdediger op de doellijn redde na een inzet van Van der Starre. Sparta bereikte daardoor de kwartfinale van de strijd om de Am stel Cup. en Timo Gras kwamen ook uit voor TOOS- Waddinxveen, maar plaatsten zich niet voor het NK. Nobel turnde een pri ma wedstrijd, de beste van de drie plaatsingswedstrijden. Hij maakte weinig fouten en voor al de vloeroefening ging erg goed. Hij scoorde bij dit onderdeel 8.15 en eindigde op de 26e plaats in niveau 3C.Timo Gras deed mee in niveau 7. Hij liet een heel goede voltige oefe ning zien. Aan de rekstok deed hij een voor hem nieuw wed- strijdonderdeel: buikdraai met onderuitzwaai. De rest van de onderdelen ging redelijk en hij eindigde met 39.1 punten op de 13e plaats. onderdeel, Jongens Dubbel C, moest de laatste poule wed strijd uitmaken wie zich win naar van de poule mocht noe men. Deze wedstrijd ging tussen Frank Heikamp Paul Zoetewey en Stefan Vreeburg Carl Gast. Frank en Paul moch ten zich met de setstanden 7-6 en 7-6 winnaar van de poule noemen. Op het tennispark van de Gouwe Smash zijn de wed strijden voor Jongens Enkel A, Jongens Dubbel B en Meisjes Dubbel B gespeeld. De finale in de categorie Jongens enkel A ging tussen Dennis den Boer en Stefan Peterse, welke uiteinde lijk gewonnen werd door Ste fan Peterse met de setstanden REEUWIJK - Groeneweg, Moerkapelle en Floreant ne men op zaterdag I9 mei deel aan het pupillentoer- nooi van de voetbalvereni ging RVC’33 in Reeuwijk- Dorp. Met veertig deelnemende teams is dit het grootste pupillentoer- nooi in de Goudse regio. Er wordt om 9 uur begonnen. Zaterdag 12 mei houdt RVC’33 op het sportterrein aan Kaagjesland een C-juni- orentoernooi waaraan ook Be Fair,Waddinxveen en Floreant deelnemen. dag 23 mei kan men vanaf 19.30 uur inschrijven voor de nachtrit van de Gouwe Rijders bij Paddle's Eetcafé. Vrijdag 25 mei organiseert de Waddinx veense Reddingsbrigade vanaf 18.30 uur het prestatiezwem- men in Gouwebad ’De Sniep’. Op woensdagmiddag gaan de 60-plussers vanaf 13.30 uur kla verjassen in het Anne Frank- centrum. 's-Avonds vindt het traditionele visconcours plaats met als inzet het kampioen schap van Waddinxveen. Dit evenement wordt wederom georganiseerd door de HSV Waddinxveen en vindt plaats in het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf de Julianaslui- zen richting Waddinxveen. De wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 2I.30 uur. Op woensdag 6 juni wordt vanaf 20.00 uur in De Boog het indi viduele klaverjasconcours ge houden en het koppelklaverjas- sen in ’De Unie’ vindt plaats op zaterdag 16 juni. Dit evenement begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Op woensdag I3 juni worden de organiserende partijen om 20.30 uur ver wacht voor de evaluatie in ’De Boog’. Over de diverse evene menten (hoe en waar inschrij ven) worden regelmatig mede delingen gedaan in de regionale dag- en weekbladen. Door Bert Hertog MOERKAPELLE - Teleurstelling bij de voetbalvereniging Moerkapelle. Ondanks vele uitstekende kansen om te scoren leverde de laatste thuiswedstrijd tegen Bergam bacht geen doelpunt op. Het 0-0 gelijkspel betekende dat de Moerkapellenaars geen periodetitel kunnen opeisen en dus niet deelnemen aan de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse. De plaats die Moerkapelle zich had toegedacht wordt ingenomen door Zestienhoven. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 mei zijn in Hoofddorp de play off en derde plaatsingswedstrij den turnen voor heren gehou den ter voorbereiding op het NK turnen. Michel Brandvan TOOS had er een goede rek- oefening en sprong, de rest van de onderdelen kon iets beter. Maar Michel bouwde in de eer ste plaatsingswedstrijd een zo danige voorsprong op, dat hij met een totaal uit drie wed strijden op een 10e plaats is geëindigd. Daarmee mag hij op I9 mei in Emmen deelnemen aan het NK in niveau 2C. Sa men met Sander en Wouter de Graaff, die zich in een eerdere wedstrijd direct hiervoor had den geplaatst. Richard Nobel groep van 12 en de leeftijdsca tegorie spetterden en leverde een maximale prestatie. Bij het groeps- en formatienummer hebben de deelnemers een paar steekjes laten vallen en kostbare punten moeten inle veren. Ondanks deze tegenval ler werd nog tussen de 7.5 en de 8.7 gescoord (max. I0). Als die fouten bij de volgende wed strijd achterwege blijven, is een plaats bij de beste zeven van Europa nog haalbaar. In iedere klasse waren 25 deel nemende teams. De gemiddel de leeftijd van de sporters van dit EK lag op 22 jaar en daar wijkt Moerkapelle met I4 jaar flink van af. 6-1 en 6-2. In de categorie Jon gens Dubbel B werden de win naars Jermo Janmaat en Brent Compeer. Door de kleine be zetting van hun poule moesten zijn nog een extra wedstrijd spelen tegen de spelers die tweede werden in de poule, Jongens dubbel A. Deze wed strijd ging dus tussen Gilles Bresser/Martijn Pronk aan de ene kant en Jermo Janmaat en Brent Compeer aan de ander kant. De wedstrijd werd uitein delijk gewonnen door Gilles en Martijn met 6-3 en 6-4. In de categorie Meisjes Dubbel B was er een afgetekende over winning voor Amanda Korte- noeven en Martine Elsholz. Bij Be Fair werden de jongens enkel B gespeeld en de meisjes enkel B. Er waren vier poules bij de jongens waarvan de win naars, Steven Gillis, Leon Kom mer, Daan Vermeij en Ivo Bar- delmeijer moesten strijden om een finale plaats. De uiteindelij ke finale tussen Leon Kommer en Daan Vermey werd gewon nen door Leon Kommer met de setstanden 6-4 en 6-3. De meisjes speelden in een poule van 5 en daar werd de fi nale gespeeld door Dieuwertje Rip en Roosje Glasbeek. Deze werd gewonnen door Roosje Glasbeek met de standen 6-2 en 6-2. Op vrijdagmiddag vond rond I6.30 uur de prijsuitrei king plaats. De prijzen beston den uit een zak snoep voor zo wel de eerste als de tweede plaats. te voetballen. Voor ons is het gunstig dat wij zaterdag met een thuiswedstrijd aan de na competitie beginnen. Als je die wint kan je een eind komen”. Moerkapelle is dicht, erg dicht bij de nacompetitie geweest. Tot het laatste fluitsignaal van scheidsrechter J.M. van Poppel uit Capelle aan den IJssel zat de kans op een doelpunt in. De blauw witte n zetten immers Bergam bacht in de tweede helft met de rug tegen de muur. In de 37-jarig Arie van Dam, die al zo’n kleine twintig jaar onder de lat staat, had Bergambacht een echte puntenpakker. Met goede reddingen hield hij de Moerka pellenaars Rob van Leeuwen, Ron Kievit en later Lennaert Visser van scoren af. Maar ook waren er momenten waarop Van Dam niet in actie behoefde te komen omdat de bal in gun stige positie naast zijn doel be landde. Lennaert Visser, die vol gens de regionale topscorerslijst dit seizoen tien keer heeft gescoord, miste de laatste weken volgens trainer Ramsteijn de nodige scherpte. Hij begon op de wisselbank. Toen Visser eenmaal binnen de lijnen was gekomen was dat een mooie gelegenheid om het ongelijk van de trainer van Moerkapelle te bewijzen. Maar ook Lennaert Visser ging mee in de zwakke afwerking van zijn ploeggenoten. „Toch hebben wij een geweldig den gehouden op het tenni spark ’De Woerd’. Bij TV Wad dinxveen, op ’De Woerd’, wer den gespeeld de Meisjes dubbel B in 2 poules. De finale wed strijd van deze poules werd ge speeld tussen Debbie Langbe- in/Sanne van Nes tegen Debby Vermeulen/Mariska Kleijn. Door de laatste twee werd de ze gewonnen met de standen 5-7, 7-6 en als beslissing een tiebreak die werd gewonnen met 6-3. In het onderdeel Jon gens Dubbel A was er een afge tekende overwinning voor Pas- MOERKAPELLE - Een opval lende deelnemer aan de jaar lijkse TZM-loop, die voor de 22ste keer in Moerkapelle werd gehouden, was Jan Zij derlaan (6I) uit Polsbroek. In de jaren zestig was de vroege re Gouda-atleet enkele keren veldloopkampioen van Neder land. Zijderlaan sr werd nu vierde op de vijf kilometer in 21.45. Winnaar werd Jan van derjagtin 18.05 voor de Wad- dinxvener Maarten Blokland in I9.I9. De tien kilometer werd gewonnen door Jan Zijderlaan jr in 36.10, snelste dame was Marleen Zijderlaan in 44.32. De vijftien kilometer leverde een overwinning op voorTion Verburg van Antilope in 1.01.08. De 21 kilometer werd gewonnen door Ruud Kouyzer van Rotterdam Atletiek in 1.23.50 voor Jan Gouka (Gouda) in 1.25.08. Er gingen in Moerkapelle 148 atleten van start. Op de laatste competitiedag werd het Rotterdamse ZW verrassend kampioen. DRGS verspeelde zijn kans door een 4-2 nederlaag tegen Schoonho ven. DRGS neemt wel aan de nacompetitie deel en begint za terdag met een uitwedstrijd te gen Bergambacht. Een verras sende ontwikkeling derhalve, die ook beide trainers, Andre Ram steijn van Moerka- pelle en Kees Smits van Bergam bacht, ver raste. Zij heb ben geen hoge pet op van de nieuwe kampioen ZW. Ramsteijn, nadat hij over de ergste teleurstelling heen was: „Ik vind het een van de minste ploegen. Wij hadden vandaag moeten winnen om zeker te zijn van een plaats in de nacompetitie. Er is best aar dig gevoetbald en kansen zijn er ook geweest. En dan heb ik het niet over halfbakken kan sen, maar echte mogelijkheden om te scoren. Het is niet ge lukt. We zijn vroeg klaar. Erg jammer”. Kees Smits, die aan het einde van seizoen Bergam bacht verruilt voor tweedeklas ser Nieuw Lekkerland waar voor hij ooit als speler uitkwam: „Erg verrassend alle maal.Tegen ZW hebben wij zes punten gepakt. Maar ook DRGS is geen kampioensploeg. Dat verliest van Schoonhoven dat aan een sterke race bezig is. Een gelukje is dat wij ZW niet in de nacompetitie treffen. Het is geen prettige club om tegen vroeg in de weg op voorsprong kunnen komen. Al na acht mi nuten zag Rob van Leeuwen de bal na een goede actie door doelman Arie van Dam gestopt. Dennis Jager schoot net over de lat en Jeroen Hertog kopte precies in de handen van Van Dam. Omdat Bergambacht nog een kansje had op de eerste plaats golfden het spel in de eerste helft heen en weer, maar kreeg Moerkapelle de beste kansen. Zoals na een half uur toen de doorgebroken Rob van Leeuwen na een doorbraak de bal langs doelman Van Dam maar ook langs de paal plaatste. Een vinnig schot van Ron Kievit laag in de hoek werd eveneens door de Bergambachtse veter aan gepakt. Na de pauze gloor den er met het windje mee mo gelijkheden voor Moerkapelle uit twee vrije trappen. Dennis Jager en Danny Pols schoten echter in het .muurtje’. Aan de andere kant schoot de rappe Frank Strooker met vier Moer kapellenaars in zijn buurt rake lings naast. Een vrije trap van dezelfde speler werd gepakt door doelman Ad van der Kraan. Daarna lieten Van Leeu wen en Visser nog enkele dot ten van kansen liggen.Vlak voor tijd kwam Lennaert Visser op aangeven van aanvoerder Peter Zijderhand wel tot een venijnig schot, maar toen zorgde Arie van Dam voor een knappe red ding. Teneergeslagen verliet Moerkapelle daarna het hoofd- veld van De Wilde Veenen. Op stelling in de laatste competitie wedstrijd: Ad van der Kraan, Gert Jan Lekkerkerk, Peter Zij derhand, Dennis Jager, Edwin Zuierveld, Lennard Tepper, Ron Kievit, Jeroen Hertog, Danny Pols, Rob van Leeuwen, Emiel Lobbenzoo. Eindstand vierde klasse D na 22 wedstrijden: ZW 43, DRGS 41Zestienhoven 40, Moerkapelle en Bergambacht 39, Schoonhoven 37, Linschoten 29, Zuiderpark 27, FC Perkouw 25, CVC Reeuwijk 23, Gouda 20, RFC 2000 14. Gouda en RFC degraderen. WADDINXVEEN - De jaarlijk se Waddinxveense Sportweek is op dinsdag 8 mei van start gegaan met het traditionele Lu napark op het evenementen terrein bij ’De Sniep’. De jeugd kan zich hier t/m zaterdag 12 mei vermaken. Dagelijks gaat het park om 13.00 uur open en de sluitingstijden liggen door deweeks op 23.00 uur en in het weekend op 23.30 uur. Ook het Sportweekvoetbal is op 8 mei begonnen. Voor dit evenement zijn acht ploegen ingeschreven. Het AZC doet mee met twee teams, evenals de Wirieboys. De overige teams zijn Skala, RVC, ’t Gemaal en de Fc Adis. De wedstrijden worden verder gespeeld op donderdag 10, maandag 14 en woensdag 16 mei en vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.30 en 20.30 uur. Woensdagmiddag 16 mei om 13.00 uur wordt op het Be- Fair-terrein een begin gemaakt met het schoolvoetbal. Het schoolzwemmen, georgani seerd door Gouwestaete, wordt een dag later op don derdag 17 mei gehouden in Gouwebad 'De Sniep’. Deze ’scholenstrijd’ begint om 19.00 uur. De bingo voor 60-plussers wordt gehouden op dinsdag 22 mei vanaf 19.45 uur in het An ne Frankcentrum. Op woens- Moerkapelle was meer in de aanval dan Bergambacht, maar kwam niet tot scoren. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Op don derdag 3 en vrijdag 4 mei von den op de tennisparken van Be Fair, Gouwe Smash en TV Wad dinxveen de Waddinxveense Open Jeugd tenniskampioen schappen (W.O.J.K.) plaats. Het was de eerste keer dat dit toernooi werd georganiseerd. Ondanks een regenachtig be gin, op zowel donderdag als vrijdagochtend, zijn alle wed strijden gespeeld. Er werd ge speeld in zowel jongens als meisjes, enkel en dubbel. Wel was er een categorie indeling aangebracht t.a.v. de sterkte cal Hoogendoorn met Folkert van de spelers. In totaal zijn er 75 wedstrijden gespeeld over de drie parken. De finales wer- ei r i’r - -x: - jé W w ww w. ca s ba.nl Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 Alles van LeoLux vindt u bij CAHA

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 39