B&W: extra Een caravan van een maatje groter subsidie voor vier instellingen WAUTY 'centers I ir? ilife Colofon CAR ELECTRONIC SPECIALISTEN Steve (7) redt nichtje (5) uit Petteplas OZB mogelijk toch drie procent Proeven op Europese Wereldwinkeldag Theatergroep De Mam mies speelt Dikkie Dik WADDINXVEEN - Theater groep De Mammies treedt za terdag I9 mei op met een spe ciale Dikki Dik voorstelling voor peuters en hun ouders. Dit zal plaatshebben in de grote zaal van Kreater, Kerkstraat I3. Het verhaal gaat over Liesje die bij oma Elsje logeert. Daar gebeu ren altijd leuke dingen. Ze gaan samen koek bakken maar hele maal goed gaat dat niet Als Lies je dan ook nog verstoppertje gaat spelen met de poes Dikkie Dik, wordt het helemaal een dolle boel. Gelukkig zijn alle peu ters er om Liesje te helpen. De Waddinxveense peuters hebben al uitgebreid kennisgemaakt met de oranje poes Dikkie Dik. De Bingo in ’de Boog’ Die Gouwe Sanghers geven concerten in Polen f MEDISCHE DIENSTEN f KERKDIENSTEN 1599,- Fax: 0172-212168 CAR VISION raici PAGINA 11 WOENSDAG 16 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN SIEMENS 449,- t' Siemens De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. H. Schipaan- boord I8.30 uur ds. H. Schipaan- boord Mededeling: De regeling ’medische week enddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts Op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur.Voor deze spreek uren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waar nemend huisarts alleen voor Voor de praktijk van de huisart sen Glaser,Van Heel, Siemons, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst Arts: T.S. Wi Ims, Troelstrahoeve 66, tel. 618613 (zaterdag). W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zondag). Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. J. de Jong Voor de praktijk van de huisart sen Alberts, Beeker.Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst Arts: C.Vroom.Weidezoom 50, tel. 0182-616363 (zaterdag en zondag). Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan 09.30 uur ds. C. de Jong jeugd dienst ZATERDAG I9 en ZONDAG 20 MEI Advertenties Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven. Ontmoetingskerk, Groens- voorde zaterdag 19 mei 19.00 uur Eu charistieviering zondag 20 mei 11.30 uur H. Vormsel www.menke.nl car audio car navigatie car entertainment car alarm cruise controle telecom gecertificeerd inbouwstation De Totale hoogte van de caravan is 2.90 meter, dertig centimeter hoger dan nor maal. Ook zijn alle meubels aangepast. Het bed is 2.30 meter lang en de spie gels in de badkamer zitten hoog. De kastjes zijn voor mensen met een ge middelde lengte alleen met gestrekte ar men en op de tenen staand te openen. Ook de ramen zijn verhoogd inge bouwd, de deur is breder en de meubels zitten hoger. „Ik had hiervoor ook een aangepaste ca ravan, maar dat was een bestaande cara van die verbouwd was en dus alleen al niet hoog genoeg. Bovendien was die aan vervanging toe. Maar geen enkele fa- 1389,- 349,- „lk vind het zo knap dat hij zo gereageerd heeft.Voor hetzelfde geld had hij eerst de andere kinderen geroe pen en lag Jamie al op de bodem.” Maar voor Steve was het heel vanzelfspre kend dat hij zijn nichtje di rect uit het water haalde. Zo zei hij tegen zijn moe der: „Al lag ze op de bo dem, dan had ik haar ook gered.” Jamie kwam er met een grotere schrik vanaf. „Zij had de schrik van haar le ven, ze wilde er met geen woord meer over praten. En pas de volgende dag be sef je pas wat er gebeurd is en wat er had kunnen ge beuren. Toen werd ik echt wel even emotioneel”, ver telt moeder Moens. Niet alleen zijn ouders en familie zijn trots, ook op school kreeg hij compli mentjes voor zijn helden daad. Toch blijft Steve erbij dat het niet veel bijzonders was wat hij deed. Tegen zijn moeder zei hij: „waarom vinden ze me een held? Ik deed wat ik moest doen.” Dienstdoende apotheek: Apotheek v.d. Dries, Zuidpla- slaan 434/438, tel. 0182-617255. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe BYAlphen aan den Rijn Kantoor Het kantoor aan de Kanaal straat in Waddinxveen is ge sloten. Het nieuwe adres is: Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot I0.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12,2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aan neemt. Inloopspreekuur Consultatiebu- ro Waddinxveen per 1-1-2001: maandag 11.00-12.30 uur. VERSLAVINGSZORG MID DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maangdag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde 09.30 uur ds. P.A.C. Bongers m.m.v. kerkkoor REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur geen dienst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.30 uur geen opgave 18.00 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Woord- en com- munnieviering dinsdag 22 mei 19.00 uur Eu charistieviering GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 ds. E. Brink 16.30 uur ds. O.W Bouwsma te Gouda RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur Peter in 't Hout BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur geen opgave ontvan gen geen avonddienst Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Wou- brechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdie- ren-spreekuur voor spoedgeval len ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas,Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. ZONDAG 20 MEI NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds.A.W. van der Plas 17.00 uur ds.A.W. van der Plas groting. Uit een berekening voor de toekomst is geble ken dat de komende jaren een lagere raming kan vol staan. Daardoor komt ruim 269.000 beschikbaar. Door al deze ontwikkeling hoopt B&W de eerder voorgestel de OZB-verhoging van 5,5 procent wellicht omlaag kan naar 3%. Redactie Sanne van der Kolk E-mail: s.vanderkolk@rijnen- gouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandagmiddag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te ko men voor plaatsing in de eerstvolgende editie. Inleveren van advertenties en kopij kan ook in de daar voor bestemde bus in de fo- tografiewinkel ’Artistic Art fotografie’ op het Koningin Wilhelminaplein 2.Voor kopij geldt dan een uiterlijke inle verdatum van maandag 12.00 uur, advertenties moeten voor dinsdag 10.00 uur in de bus zitten om in aanmerking te komen voor de eerstvol gende editie. In deze winkel staat tevens een krantenrek. Het Weekblad voor Wad dinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 14.500 exemplaren wordt verspreid in Waddinx veen, Zevenhuizen en Moer- kapelle. WADDINXVEEN - In de leliestraat in Zevenhuizen staat een caravan gepar keerd. Op het oog een grote caravan, maar niet opvallend groot.Toch is dit exemplaar bijzonder. Hij is namelijk ge bouwd voor Rob Bruintjes, één van de langste mannen van Nederland. Als Rob de caravan uitstapt is het ineens voor ie dereen duidelijk. Rob is heel erg lang. Om precies te zijn, 2.21 meter. En alsof de aanwezigen het nog niet wis ten zegt hij met een grote glimlach: „Ik ben de toekomstige eigenaar.” De cara van is helemaal op zijn maat gemaakt. Heeft een normale caravan een stahoog- te van 1.93 meter, deze is 2,25 meter. zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. \SL45 tot 170 uur standby 240 min. spreektijd intelligent typing organizer en dictafoon MultiMedia Card 32-128 Mb MP3 speler Normale prijs originele carkit montage, ind. antenne en dashmount inclusief 2 jarig KPN Allround abonnement maand april was ’peutermaand’ in alle peuterspeelzalen, het con sultatiebureau en de Openbare Bibliotheek en Dikkie Dik stond daarbij centraal. Veel kinderen kenden hem trouwens al van zijn optreden in Sesamstraat. De boeken over Dikkie Dik, gete kend door Jet Boeke.zijn nu dus ook bij veel kinderen bekend. Op 19 mei zijn er voorstellingen om I0.00 uur, II.00 en 13.00 uur. Ouders hebben hun kind hiervoor op kunnen geven bij de peuterspeelzaal. Woensdag 6 ju ni staan overigens nog twee voorstellingen gepland en wel om 14.00 en 15.00 uur. Ook hiervoor zijn de Dikkie Dik-fans al aangemeld. voor de Wereldwinkels en bevat recepten voor heerlijke koffie- toetjes, koffiedronken en speciali teiten voor bij de koffie. Daar naast bevat het boekje informatie over de achtergron den van koffie, koffieculturen en niet te vergeten: verhalen van koffieproducenten. Het boekje is te koop in de Wereldwinkel.Ver der zijn er leuke aanbiedingen op koffiegebied. Op deze manier wil de Wereldwinkel aandacht vra gen voor koffie, een product waarvoor de producenten in de Derde Wereld een bijzonder slechte prijs krijgen. WADDINXVEEN - Steve Moen, zeven jaar, is er zelf heel nuchter onder. Maar zijn omgeving is er maar al te goed van bewust dat hij een held is. Hij heeft name lijk zijn nichtje afgelopen weekend uit de Petteplas gered, toen zij daar in viel en spartelend onder water verdween. Steve speelde samen met zusje, nichtje en wat andere kinderen buiten, toen er een bal in het water viel. Terwijl de andere kinderen vooruit liepen, bleef Steve met zijn nichtje Jamie (5 jaar) staan, bij een steiger. „Jamie zag iets in het water liggen, een stokje of zo en wilde dat pakken”, vertelt de moeder van Steve. „En toen viel ze er in. Ze had kaplaarzen en een winterjas aan en ging daardoor al snel helemaal naar beneden. Ze heeft wel haar diploma, en door met haar armpjes te spartelen kwam ze iets om hoog. Toen heeft Steve haar gepakt en uit het water ge tild”, vertelt mevrouw Moens trots. 11.34370 ex. BTW I Particulier: Bodegraafsestraatweg 3a Gouda tel. 0182 570081 fax 0182 573557 Business to business: Edisonstraat 10 Reeuwijk tel. 0182 570080 fax 0182 570082 De nieuwe ontwikkelingen rond het beleidsplan hebben ook gevolgen voor het fi nanciële overzicht. De resul taten van de inspraakproce dure, de behoorlijke onderschrijdingen van diver se producten op de jaarre kening en de wijzingen in de rentetoerekening hebben een positief effect op de be- JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Op de Europese Wereldwinkel dag, zaterdag 19 mei, kan ieder een tussen 10.00 en 16.00 uur in Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle komen proeven van verschillende culinaire verrassin gen op koffiegebied. Op het ter ras bij de winkelwagen (op het Dorpsplein in Zevenhuizen) zal koffie worden geschonken. Daar bij worden lekkere hapjes geser veerd, waarin koffie is verwerkt. De recepten voor deze hapjes komen uit een exclusief koffie- kookboek. Het boekje is door twee koks speciaal samengesteld WADDINXVEEN - In buurt centrum ’de Boog’ wordt op vrijdag I8 mei weer een bingo- avond georganiseerd. Er zijn mooie prijzen te winnen. De WADDINXVEEN - De vier instellingen Stichting Open bare Bibliotheek, Platform Armoedebestrijding Waddinx veen, Regionaal Indicatieorgaan Midden-Holland en de Nederlandse Patiëntenvereniging moeten extra subsidie krijgen. Dat meent het college van Burgemeester en Wethouders op grond van inspraakreacties op het Be leidsplan 2002-2005. Het gaat in totaal om een bedrag van ruim 57.000 structureel en 50.000 eenmalig. leen worden nieuwe vriend schappen ontwikkeld, maar geeft DGS muzikaal gezien, een sterke muzikale stimulans. Een buitenlandse ervaring draagt al tijd bij in de muzikale ontwik keling van het koor en de sa menstelling van het repertoire in de toekomst. Het concertprogramma be staat niet alleen uit werken van Duitse-, Engelse- Franse- en Italiaanse componisten, maar zal voor een groot gedeelte be staan uit composities van Ne derlandse componisten. Na een busreis van 15 uur staat het koor al op dag 2 in de kerk Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege 10.00 uur ds. H.W van den Brink, Den Haag I8.30 uur ds.J. v.Walsum, Zoe- termeer briek wilde een aangepaste caravan ma ken”, vertelt Rob. Toen kwam hij Ben Verschoor tegen. Een man met een han- delsonderneming in Zevenhuizen. „Hij zei me dat mijn probleem wel degelijk opgelost kon worden en zo ben ik uit eindelijk met Ben en de betreffende ca- ravanfabriek uit Duitsland om de tafel gaan zitten.” Deze caravanfabriek heeft wel vaker afwijkende orders binnenge kregen en wist dus van de hoed en de rand.Toen Rob zijn wensen doorgaf, kon de verkoper zelfs nog wat mogelijkhe den opnoemen die goed van pas zouden komen, zoals de stijfheid van de kussens. En afgelopen week was dan het moment dat Rob de caravan mee naar huis kon nemen. „Ik ben er echt wijs mee”, re ageerde de lange man uit Blaricum. „Over twee weken ga ik er een week end mee weg om alles uit te testen en van de zomer ga ik naar Frankrijk.” Rob Bruintjes is het wel gewend dat hij aangepaste artikelen moet hebben. „Mijn fiets, auto, keuken, bed, garage, kleding, schoenen, bijna alles is aangepast, behal ve mijn vrouw”, licht hij toe. Zijn lengte beïnvloedt dan ook veel dingen in zijn leven. „Ik ben beveiligingsbeambte en daarmee komt mijn lengte goed van pas. Niemand durft meer als ze mij zien, het wekt toch een vorm van gezag. Ik heb dan ook nooit last van zinloos geweld.” Daarnaast is Rob Bruintjes voorzitter van de belangenorganisatie Stichting Lange Mensen. „Ik vind het belangrijk dat alle lange mensen zich verenigen zo dat we ons ook sterk kunnen maken voor bijvoorbeeld aanpassingen of afwij kende maten. Als iedereen zelf zijn kle ren blijft maken, kunnen we nooit een grote maat kopen voor een redelijke prijs”, meent hij. „Er zijn bijna vijftigdui zend mensen in Nederland die boven de twee meter zijn en we zijn het langste volk op de wereld. Maar voor mijn kle ding en schoenen (maat 52) moet ik het hele land door of naar België.” Rob weet een heleboel voorbeelden te noemen waar hij met zijn lengte tegen aan loopt. „De treinen bijvoorbeeld, ik kan echt niet op de treinbanken zitten. En schuin zitten is slecht voor mijn rug. Maar ook tuinstoelen zijn te klein en te laag. Mo menteel ben ik bezig met de verhoging van mijn garage, maar ik stuit op de wel- zijnscommissie van de gemeente die er bezwaren tegen heeft. Als ik in een hotel slaap, moet ik een stoel aan het voeten eind zetten omdat ik er anders niet in pas”, somt hij op. De langste man in Nederland is waar schijnlijk een jongeman uit Drenthe die 2.30 lang zou zijn. Maar officieel is hij niet gemeten en daarmee staat het re cord op een Nederlandse man van 2.23, twee centimeter langer dan Rob. Hij staat in het Guiness Book of Records. onder de deelnemende ge meenten verdeeld op basis van inwoneraantallen en aantallen van 65-plussers in de regio. Het RIO wil in de toekomst een subsidierelatie op basis van ver richtingen. Het college stelt voor de subsidie structureel te verhogen met ruim 53.000. De Nederlandse Patiëntenver eniging heeft vanwege het hul paanbod aan me name oude ren, gehandicapten en terminale patiënten in de afge lopen jaren om heroverweging van de besluitvorming gevraagd zodat de zorgverlening kan worden voortgezet. Deze vorm valt niet onder de door het col lege hanteerde prioriteiten. Het college is echter van me ning dat het, gelet op het grote belang van een goede uitvoe ring van de mantelzorg wense lijk is, dat deze activiteiten structureel financieel worden ondersteund. Daarmee is een bedrag van 3.600 gemoeid. De gemeenteraad beslist 30 mei over het beleidsplan. Bur gemeester Jonkman stelt voor om binnenkort rond de tafel te gaan om het subsidiesysteem opnieuw te bekijken. Reden daarvoor is dat de instellingen Kreater en Stichting Openbare Bibliotheek elk jaar opnieuw geld te kort komen. „Dit zijn twee belangrijke basisvoorzie ningen waar nog zoveel wensen en verlangens zijn, dat je je moet afvragen of we wel goed zitten.”, licht Jonkman het standpunt toe. Als voorbeeld neemt Jonkman het dak van de bibliotheek dat lek is. „Als jaar in, jaar uit blijkt dat de subsidie te laag is, dan moet je kijken of het bedrag omhoog moet.” van het oude centrum van Wroslaw om een concert te geven. Vervolgens reist het ge zelschap naar Lublin, waar DGS in het DOM Spotkania Caritas wordt ingekwartierd. Op He- melvaartdag wordt om I0.00 uur, op uitnodiging van Bis- schop Abel, in de Russische Or thodoxe kerk, tijdens de kerk dienst een Slavische programma gezongen. DGS wordt om I I.30 officieel ont vangen door vice-president Wojchechowski van Lublin, ’s- Avonds is een groot concert in de kathedraal van Lublin met het Kathedrale Kerkkoor. Een dag later geeft DGS een concert in de toeristenplaats Kazimierz Dolny. In het paleis van Nawenczow wordt een mi niconcert gegeven, ’s Avonds wordt in het verenigingsge bouw van de Poolse Dansgroep een a capella concert gegeven. Medewerking verleent de Pool se Dansgroep. Op het pro gramma staan een aantal Ne derlandse werken zoals ’Daar was een wuf die spon’, het 'Bo- skoops Volkslied’ en ’Merck toch hoe Sterck’. Verder staat op het programma 'Quattro cavai’,’Aus derTraube’ en ’Der Apotheker’. Rob Bruintjes (2.21 meter lang) neemt zijn aangepaste caravan in ont vangst. Bijna elk onderdeel in de caravan is aangepast op zijn lengte. (Foto: Artistic Art/Liesbeth ran der Vis.) WADDINXVEEN - Op uitno diging van het Chór Archika- tedry Lubelskiej uit Lublin on derneemt het Regiomannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ als culturele ambas sadeurs van Boskoop van 22 tot en met 27 mei 2001 een concertreis naar Polen. Deze concertreis staat in het teken van het 55-jarig bestaan van dit in de regio Gouwe zo bekende koor. Een bezoek aan het Chór Ar- chikatedry Lubelskiej, dat in Po len zeer hoog aangeschreven staat, kent een aantal interes sante mogelijkheden. Niet al- Het college heeft bij beoorde ling van de inspraakreacties ge keken naar de onvermijdelijk heid van de uitgaven en de wettelijke verplichting om een bepaalde taak uit te voeren. De aanvragen van de Bibliotheek, het Platform Armoedebestrij ding Waddinxveen en de Stich ting Regionaal Indicatieorgaan Midden-Holland voldoen aan deze criteria, daarnaast is na heroverweging het subsidiever zoek van de Nederlandse Pa tiëntenvereniging gehonoreerd. Voor de Stichting Openbare Bi bliotheek gaat een extra subsi die van ruim 50.000 naar au tomatisering, meubilair, achterstallig onderhoud, het te kort op de begroting van dit jaar en Arbovoorzieningen. De aanschaf van een nieuw compu tersysteem is onvermijdelijk omdat er anders geen toegang tot het bibliotheeknetwerk van de provincie kan worden ver kregen. Het Platform Armoe debestrijding Waddinxveen krijgt als het aan B&W ligt fi nanciële steun voor één van de 23 voorstellen die het Platform heeft gedaan in de inspraakre- actie. Dan gaat het om 12.500 uit het reguliere budget voor het minimabeleid voor huur, kosten ICT-apparatuur en cur sussen zodat op jaarbasis circa 25 cliënten zich kunnen oplei den in de moderne communi catietechnologie. De overige voorstellen worden meegeno men naar de activiteiten voor 2002-2005. Voor wat betreft het Regionaal Indicatieorgaan Midden-Holland (RIO) heeft de gemeente een wettelijke taak om het in stand te houden.Tot op heden werden de kosten

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11