Sponsorloop Kerngroep Nostalgie en traditie centraal tijdens opening Toyota tijdens festival Twintig jaar rommelmarktcommissie Gymnasiasten speuren in Griekse mythologie Crea- en Hobbybeurs Echtparenavond in de Zevenster Door Jessica Pruis Politiek commentator Huib; bedankt! Traditionele kaartavond Politie waarschuwt voor eurotrucs 1 0172 - 21 66 54 Collecte voor straatkinderen Bingo voor senioren Opbrengst collecte Hersenstichting 0172 21 37 15 info@loo.nl in India. ALPHA STYLES Verdubbeling Rijstwijn Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel Een hypotheek is een heel belangrijke financiële stap in je leven! 10 jaar: 20 jaar: Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel I Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Laminaat Wandtegels Europalaan 30 Alphen aan den Rijn Tel.: (0172) 47 09 01 Fax: (0172) 49 05 52 OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur VAN DER LOO HYPOTHEKEN c HYPOTHEKEN Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN V I Vloertegels LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 17 WOENSDAG 16 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Zcc’ Pieter van derLoo PENSIOENEN Vanaf 35 m2 incl. legloon ADVIES BEMIDDELING KOM, KIJK EN VERGELIJK Ook wij, (trouwe lezers van je commentaren) stemvertegen- woordigers in de raad van Ze- venhuizen-Moerkapelle, willen je hartelijk danken voor je zeer spraakmakende commentaren Vervolgens werd een toast gebracht op het nieuwe on derkomen van Toyota tijdens Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. tige vinger kunnen maken van verschillende materialen. Voor meer infomatie: 020-6425871 Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. sturen. Een enkele keer ver scheen zelfs iemand aan de deur. Slachtoffers werden er van overtuigd dat hun pas al leen geschikt zou zijn voor het opnemen van Nederlands geld en dat er een aanpassing noodzakelijk is. Natuurlijk zou de medewerker, als zij de pas met code korte tijd af wilden staan, alles in orde maken. Oplichters kiezen hun slacht offers met name onder senio ren. Met nadruk wordt ge steld dat banken nooit om het toesturen van pas en pin code zullen verzoeken. Bo vendien zijn alle Nederlandse passen geschikt om daarmee straks euro’s te pinnen. De Postbank en de Vereniging van Banken wijzen op de bijslui ters die regelmatig bijgevoegd worden bij de betalingsaf- schriften. In deze bijsluiters wordt gewaarschuwd voor oplichterspraktijken. WADDINXVEEN - Nostalgie en traditie gingen afgelopen vrijdag hand in hand tijdens de officiële opening van Toyo ta Industrial Equipment Ne derland aan de Coenecoop 58 in Waddinxveen. Volgens de Japanse traditie werd de opening voorafge gaan door een aantal ceremo nies. Allereerst werd de Daru- ma ceremonie uitgevoerd door Manon Gehlen, echtge note van directeur Hans Geh len. De Daruma is een eivormige pop zonder ledematen, meestal vervaardigd van pa pier maché rondom een fra me van bamboe. De Daruma staat voor geluk, voorspoed en goede gezondheid van haar eigenaar. De maker van de Daruma schildert de ogen niet in. Dit dient door de nieuwe eigenaar van de Daru ma te geschieden. Toen vorig jaar de eerste paal voor het nieuwe kantoor van Toyota werd geslagen werd het rech teroog ingekleurd door Manon Gehlen. Het linkeroog mocht pas worden ingekleurd wanneer het project succes vol was afgesloten. Onder toeziend oog van een Japanse delegatie gebeurde dit dus af gelopen vrijdag. de Kagamibiraki ceremonie, waarbij de Japanse delegatie, tezamen met de directie van Toyota Nederland het deksel van een vat Sake, de bekende Japanse rijstwijn, insloegen, waarna de sake rijkelijk in de glazen stroomde. Tot slot was het de beurt aan directeur Hans Gehlen, die ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe pand een stukje nostalgie onthulde. De Japanse delegatie was uiterst verrast onder het grote doek het eerste type exporttruck uit Japan te ontdekken en wa ren ook lange tijd niet bij de gele krachtpatser weg te slaan. „Dit oudje uit de jaren zestig van het type 12LJ, was het WADDINXVEEN - De collecte van de Hersenstichting/Natio- naal Fonds Geestelijke Volksge zondheid heeft in Waddinxveen het bedrag van 1.093,75 gulden opgebracht.Wie de collectebus heeft gemist kan geld storten kan op het gironummer 950 van de Nationale Collecte van bovengenoemde instelling te Den Haag. eerste type waarmee het alle maal begon”, vertelde Hans Gehlen. „We zijn er zeer trots op dat we deze terug konden kopen en zal dan ook een speciaal plekje binnen ons bedrijf krij gen.” DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN REGIO - Hoewel er bij Politie Hollands Midden nog geen aangiften of meldingen van oplichting zijn binnengeko men, wil de politie op voor hand mensen waarschuwen voor oplichters met euro trucs. De invoering van de euro komt dichterbij, en op lichters grijpen de kans om geld te stelen van vooral ou dere mensen. Al eerder waar schuwde de Nederlandse Ver eniging van Banken tegen dergelijke oplichters. Bij andere politiekorpsen (Dén Haag en Amstelveen) zijn gevallen bekend waarbij mensen met een brief op na gemaakt briefpapier van een bank gevraagd werd pincode en pinpas toe te sturen, zodat de bank de pas geschikt kan maken voor de euro. Om de schijn van veiligheid op te houden, wordt gevraagd pas en pincode gescheiden toe te De nieuwe hoofdvestiging van importeur Toyota vorkhef trucks en magazijntrucks is een verdubbeling van de ruimte ten opzichte van de oude locatie in Gouda, waar het bedrijf ruim dertig jaar gevestigd is geweest. Naast een ruim opgezette werk plaats en een riant magazijn, waar met gemak 400 hef trucks en magazijntrucks kunnen worden opgeslagen, zal Toyota haar diensten aanzienlijk gaan uitbreiden. Zo zal het bedrijf op korte termijn haar verhuurpark verder uitbreiden om aan de enorme vraag te kunnen voldoen. roemde liefdespaar Aphrodite en Adonis, de heldendaden van onder andere Heracles,Achilles en Alexander de Grote pas seerden zo op speelse wijze de revue. Na een korte stadswandeling door het historische stadscen trum van Dordrecht werd de terugtocht naar Waddinxveen weer aanvaard. Alles overziend was de heer van der Horst, een van de begeleiders, zeer tevre den: „Een leerzame dag en een mooie eerste training voor de Rome-reis, die de leerlingen in het kader van hun Coenecoop Project in de tweede fase zul len gaan maken”. {VERZEKERINGEN De sponsorloop is dit jaar on derdeel van het Kleurrijk Festi val dat op zaterdag 9 juni plaats vindt in en rond de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoor- de. Deze keer lopen de kinde ren voor een ander project van REST: de bouw van kleine Dimile is een geboren en geto gen Waddinxveense. Ze is de dochter van mevrouw Kooi man, die destijds een woningin- richtingwinkel aan de Passage had. De school in Uganda heeft behoefte aan gereedschap. De stichting Gered Gereedschap in Waddinxveen heeft deze spullen wel, maar kan de trans portkosten niet betalen. „Ten slotte zijn er twee grote pro jecten”, zegt Van Nielen. „Dar ul Hikmat staat voor Huis der wijsheid. Het is de naam van een van een oecumenische on derwijsinstelling die veertien jaar geleden met behulp van Nederlanders werd opgericht in Lahore, Pakistan. Hier wor den jonge christenen opgeleid om later zelf les te kunnen ge ven. Daarnaast steunen we nog een kinderproject in Maleisië. In het Kajang childrens special centre leert men kinderen om te gaan met hun handicap en ze door middel van onderwijs zo zelfstandig mogelijk te laten functioneren. Maar voor het geld er is, moeten eerst de spullen worden verkocht. Dat gebeurt aanstaande zater dag op het evenemententerrein in Waddinxveen. nagepraat en uit het enthou siasme van de bezoekers bleek wel dat het een zeer geslaagde avond was. De beide organise rende comités waren dan ook zeer tevreden en gaan vol goe de moed de volgende echtpa renavond voorbereiden die op 2 november zal plaatsvinden. Tot die tijd gaan de comités ge woon door met hun eigen acti viteiten. Het mannencomité or ganiseert jaarlijks drie maal een mannenontbijt op zaterdagoch tend, waarbij stevig wordt doorgepraat over een korte bijbelse overdenking over ’man zijn’ in deze tijd. Het vrouwen comité organiseert maandelijks koffieochtenden op donderdag voor vrouwen waarbij gast sprekers en -spreeksters wor den uitgenodigd die dieper in gaan op thema’s uit de bijbel die actueel zijn voor vrouwen van deze tijd. Het eerstvolgen de mannenontbijt is op 7 juli en de eerstvolgende vrouwenoch tend is op 4 oktober. in het Weekblad voorWaddinx- veen! Jij hebt iets gedaan dat een waar wonder genoemd mag worden: Jij hebt duidelijk ge maakt dat politiek écht ergens WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk organi seert op dinsdag 22 mei een bingo-avond in het Anne Frank- activiteitencentrum 0. van Bij- nenpad I). De zaal gaat open om I9.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4,00 voor 5,00 voor twee plankjes voor zeven ronden, inclusief een kopje koffie. Er zijn mooie prij zen 1 toegankelijk voor alle 55-plus- sers in Waddinxveen. aan bijdragen. Bij dit scholen bouwproject is het de bedoe ling dat de bevolking zelf met materialen uit de directe omge ving eenvoudige scholen gaat bouwen met één of twee klas sen. De leerkrachten worden gekozen uit de dorpen zelf en krijgen een verkorte opleiding. De kinderen krijgen les in hun eigen taal (het Tigrinian) en in het Engels.Verder krijgen ze re- WADDINXVEEN - Het Coe necoop College heeft sinds kort een aparte gymnasiumaf deling. In het kader van de bre de culturele vorming bezocht een groep van circa vijftig gym nasiasten de tentoonstelling Griekse Goden en Helden in de tijd van Rubens en Rem brandt in het Dordrechts Mu seum. Het bezoek was een goe de aanvulling op de lessen Latijn, Grieks en tekenen. Met behulp van een speur tocht, opgezet door het muse um, werden de leerlingen langs vele taferelen uit de Griekse oudheid geleid. Overspelige avonturen van Zeus, het be- Stemvertegenwoordigers Ze- venhuizen-Moerkapelle De Daruma ceremonie was één van de hoogtepunten tijdens de officiële opening van Toyota Waddinxveen. (Foto: Marianka Peters.) Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Vermist: Peppelhorst: Poes, schildpad, lichte kleuren. Ger- stakker: Poes, Heilige Bengaal, lichtbruin, blauwe ogen. Zeven huizen: Poes, schildpad, kopje aan een kant bruin. Gele band met schelpjes. Gevonden: Ze venhuizen: Teef. Labrador, zwart, rechtsvoor klompvoetje, oormerk. Oude rode riem om. Waddinxveen, Hefbrug/Passage Poes, lapje, witte poten en buik, klein, slank. Uw dier vermist? Een dier gevonden? Voor infor matie en kosteloze registratie 0186-601199. WADDINXVEEN - In het Anne Frank Centrum wordt zaterdag 19 mei een Crea- en Hobby beurs gehouden. De beurs opent om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Toegangsprijs is vijf gulden, kinderen tot 12 jaar 2,50 gulden. Hobbyisten laten er zien wat vlij- kenen en lessen die met hun omgeving te maken hebben: planten (gewassen), gezond heid, hygiëne etc. Eén schooltje kost (slechts) 1500,- per jaar. Leden van de Kerngroep be zoeken momenteel alle twaalf deelnemende scholen om de kinderen enthousiast te maken en te vertellen voor welk doel zij lopen. Gezien de verwachte grote belangstelling zal er op 9 juni in drie groepen gestart worden. De eerste start voor kinderen uit de groepen 1,2 en 3 is om 10.30 uur, de tweede voor kinderen uit de groepen 4, 5 en 6 om I 1.30 uur en de laatste voor de kinderen uit de groepen 7 en 8 is om 13.00 uur. Om 11.30 uur zal burgemees ter Jonkman het startschot los sen en vervolgens zelf een rondje meelopen om de deel nemers te stimuleren. Een rondje om de Ontmoetings- kerk is ongeveer 450 meter. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamen- één plankje of werking Waddinxveen organiseert ook dit jaar een spon sorloop voor leerlingen van de basisscholen in Waddinx veen. De sponsorloop van mei 2000 was een groot succes. De opbrengst van ruim 10.000,- kwam ten goede aan te winnen. Deze activiteit is waterprojecten in Tigray, de noordelijkste provincie van Ethiopië. Het geld ging rechtstreeks naar de bevriende partnerorganisatie REST, Relief Society of Tigray, die sinds 1996 partner is van de Kerngroep. MOERKAPELLE - In de week van 26 mei houdt het regionale comité van Woord en Daad on der meer in Moerkapelle een huis aan huis collecte voor het werk onder straatkinderen in India. Wereldwijd leven 100 tot 140 miljoen kinderen dag en nacht op straat. Zonder uw hulp bestaat hun toekomst uit misdaad, verslaving, prostitutie en aids. Woord en Daad helpt straatkinderen in India, op de Filippijnen en in Colombia. Naast voedsel en onderdak krijgen zij onderwijs waarmee zij in staat zijn om werk te vin den. tevreden afsluiten met een bonte avond „De doelen die uit de netto opbrengst van de ver koop worden gefinancierd”, zo vervolgt Van Nielen, „worden bepaald door onze medewer kers. Met elkaar komen ze tot een serie voorstellen die ter goedkeuring worden voorge legd aan onze Kerkenraad. Dit jaar zijn er vijf projecten aange wezen, twee in de Goudse re gio en de overige in het buiten land. Elk met een waarde van minstens duizend gulden, ande ren tot een veelvoud daarvan.” Eén project is het Inloophuis Domino aan het Regentesse- plantsoen in Gouda. Een stich ting die met steun van fondsen, donateurs en kerken een huis kamer wil zijn voor hen die géén huiskamer hebben. Een ander doel is de financiering van extra activiteiten voor een sportdag van kinderen uit het Asielzoekerscentrum in Wad dinxveen. Ook kinderen in Uganda krijgen de aandacht. Daar wijden Jan en Dimile Wolthers een periode van hun leven aan de kinderen. Jan on dersteunt de bouwprojecten van een school en stelt een stu dieprogramma op. Echtgenote marktdag”, zo vervolgt hij, „la den onze vrijwilligers als een soort menselijke mierenesta fette aan de Noordkade de goederen in auto’s brengen ze naar het evenemententerrein, stellen de spullen op in de kra men of, als het stoelen, banken, tafels, kasten en bedden be treft, zomaar op een plek op het terrein. Pas als alles tegen middernacht een goede plek heeft gekregen, gaan de mees ten onder de wol voor een korte nachtrust. Een aantal blijft achter, om te waken voor ongenode bezoekers en regen buien”, zegt Niek. Komende za terdag begint om negen uur ’s ochtends het jaarlijks terugke rend hoogtepunt van de Rom- melmarktcommissie. In wisse lende teams wordt de waar aan de man gebracht,terwijl onder tussen anderen voor drinken en eten zorgen. Weer anderen houden zich bezig met de be zorging van grote of zware aan kopen als kasten en bankstel len. Om 16.00 uur mogen de commissieleden de restanten inpakken en rekent de penning meester het eindresultaat van de dag uit. Pas na deze uitslag kunnen de vrijwilligers de dag va. 5,7% va 6,0% deze verschillen nogal eens tot communicatiestoornissen lei den, blijkt wel uit de vele voor beelden die zij kon aanhalen uit haar ervaring als arts. Ook de vele reacties op haar boeken gaven er blijk van dat in heel veel huwelijken de verschillen tussen man en vrouw irritaties kunnen geven. De lachsalvo’s uit de zaal als reactie op haar voorbeelden lieten blijken hoe herkenbaar die situaties voor velen zijn. Uit de praktijk blijkt, dat die ir ritaties uitgroeien tot grote hu welijksproblemen als ze onbe sproken blijven, zo vertelde mevrouw Hoek. Met name de verschillen in beleving van sek sualiteit blijken in de praktijk veel onbegrip te geven wat weer spanning in de relatie ver oorzaakt. Er kwamen over dit onderwerp na de pauze ook nogal wat vragen uit de zaal, waar de spreekster ontwape nend open en eerlijk op in ging. Na afloop werd er nog gezellig WADDINXVEEN. De Rom- melmarktcommisie van de Ge reformeerde Kerk bestaat uit gerekend in het Jaar van de Vrijwilliger twintig jaar. Reden om een praatje te maken met voorzitter Niek van Nielen. Aanvankelijk houdt Van Nielen de boot een beetje af. Hij is geen man die graag op de voor grond treedt. Pas als het onder werp ’rommelmarktcommissie’ valt, komt hij wel op zijn praat stoel en vertelt honderd uit. „Onze commissie bestaat uit tweehonderd vrijwilligers, die met elkaar breed inzetbaar zijn”, zo gaat Niek van start. „Ze hebben allemaal hun eigen taak. Een aantal neemt bruikba re goederen in ontvangst, ande ren zorgen voor het transport, selectie, opslag en het vaststel len van de uiteindelijke ver koopprijs. Drie keer per jaar organiseren we een boeken markt in de hal van de Ont- moetingskerk aan de Groens- voorde en één keer per jaar geeft ons hele team acte de presence tijdens onze jaarlijkse Rommelmarktdag op het eve nemententerrein aan de Dreef, zoals komende zaterdag”. „De middag en avond voor de Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Het lijkt zo gewoon dat zowel mannen als vrouwen uitgeno digd waren op de echtparen avond, maar het was juist heel bijzonder. Voor het eerst in de geschiedenis van het mannen comité en het vrouwencomité van zevenhuizen en Moerkapel le werd een gezamenlijke avond georganiseerd. En ondanks dat het zomerse weer meer uitno digde tot een avondje barbe cuen, zat de zaal van de Zeven ster op vrijdagavond 11 mei helemaal vol. Meer dan 70 mensen werden gastvrij ont vangen met koffie en zelfgebak ken cake.Alie Hoek -van Koet en, een bekend schrijfster van boeken over het huwelijk en seksualiteit, was uitgenodigd om een lezing te houden. Zij schetste vanuit de bijbel op boeiende wijze hoe God man en vrouw geschapen heeft, heel uniek en verschillend en toch zo goed bij elkaar passend. Dat Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. over gaat; politiek en emotie weer bijelkaar gebracht! Nogmaals onze dank, Autoclub ’De Gouwe Rijders’ uit Waddinxveen organiseert donderdagavond 17 mei haar traditionele kaartavond. In schrijven kan vanaf 20.00 uur, schooltjes in Tigray. De verbe- het klaverjassen begint om tering van het onderwijs in Et- 20.30 uur. Tijdens deze avond hiopië is broodnodig, want worden vier rondes gespeeld, goed onderwijs is de basis voor Leden en niet-leden zijn wel- een betere toekomst. Voor de kom. Na het kaarten is er een toekomst van de kinderen in prijsuitreiking met leuke prij- Ethiopië wil de Kerngroep hier- zen. Inschrijven kan bij: Hotel Café, Restaurant ’De Unie’. Kerkweg Oost 226.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17