Atleet Blokland kiest eigen traject naar top IQ MOTOROLA V50 Wh w Ben* ontzettend handig! TOOS 2 tweede in turncompetitie Eerste verlies Rowah-heren Zondagteams TV Waddinxveen Koppelklaverjassen tijdens Sportweek blijven stevig winnen Fietsen naar Solingen Ben* Rolling’90 opent buitenbaan met clubkampioenschappen Zwak slot Moerkapelse schakers de opening in het nadeel en verloor een pion. Hij begon een wanhoopsoffensief, dat hem door minder goed spel van zwart nog bijna remise oplever de. De druk was echter groot en de tijd werd steeds korter en Ben won het gepointeerde eindspel. In de andere partij speelde Gerard van Ommeren met wit tegen Wouter Vroegin deweij. Het vrij onbekende gambiet van Lisitsin kwam op het bord. Wouter reageerde eerst vrij goed maar verloor een pion door een venijnig schijnoffer van wit. Dat was het begin van het einde en toen Gerard mat dreigde met twee torens gaf zwart zich gewon- Zilver voor Bram Lindhout r I Senioren roldansen HSW’ers Hengelen tijdens Sportweek bij Rolling’90 MOERKAPELLE - Op veler verzoek geeft rolschaatsver- eniging Rolling’90 op zater dag 19 mei een proefles voor serieuze geïnteresseer den boven de 18 jaar. De les vindt plaats in Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle en is van 15.00 uur tot 16.30 uur. De kosten bedragen 2.50 per persoon. In de les staat het leren rolschaat sen centraal, ook zal er al vast een begin gemaakt worden met het roldansen. Uitslag klaverjassen in de prijzen <9 IP fl tiff gg j li 4 WOENSDAG 16 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 i.c.m. 2-jarig ben vaak t i voor de snelheid en op de tien kilometer voor de inhoud. Alles land komt het nog te te vaak voor dat jonge atleten te vroeg Simon Vroemen bij AV Gouda een gasttraining verzorgen”. Pereboom (schieten) aangewe zen, maar wel was de aandacht land werd uiteindelijk niet zoals Corrien van Haastert (wielren nen), Evita Pronk (karate), Kees 05.15 uur.de route loopt via Schoonhoven, Heusden, Aar- le Rixtel,Venlo, het Duitse Büttgen waarna de laatste kilometers naar Solingen weggetrapt worden. De fiet sers en begeleiders over nachten in onderkomen van de Solingense afdeling van de Internationale Politie As sociatie. Op zaterdag 26 mei vertrekt de ploeg alweer vroeg voor de terugreis langs dezelfde route. ner met drie atleten van Rotter dam Atletiek naar Portugal voor een trainingskamp van twee we- Er werd begonnen met Vloer waarop de turnsters allemaal een nette oefening lieten zien, waarbij zij een totaalscore be haalden van 41.95 punten. Ook op de Balk werd goed geturnd met een hoogste score van de groep van 8.65 voor Lizanne. De totaalscore op dit toestel was 38.45 punten. Op toestel Brug werden ook weinig fouten gemaakt en be haalde Rosanna een hoge score van 8.95. De totaalscore voor dit toestel was 39.95 punten. Ook op het laatste toestel Sprong werden geen grote fou- Slechts een dag was het be wolkt”. Inmiddels traint Joost Blokland weer bij AV Gouda en werkt hij toe naar de NK voor junioren op 22, 23 en 24 juni in Uden. Het is zijn laatste jaar als A-junior. „Op de vrijdag tijdens de NK loop ik de vijf kilometer en op zondag de drie kilometer steeple chase. Ik moet nog meer snelheid krijgen om mijn periode als junior goed af te sluiten”. door een spierscheuring in het linkerbovenbeen. In de Goudse Singelloop liep Joost Blokland vorige herfst zijn eerste tien kilo meter in een tijd van 32.05. Geen WADDINXVEEN - Henge len staat ook dit jaar weer op het programma van de Waddinxveense Sportweek. Op woensdag 30 mei kun nen visliefhebbers hun hen gel uitgooien in het Gouwe- kanaal van 19.00 uur tot 2I.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met 26 mei aanmelden bij M. Rei chard, telefoon (0182) 61 71 19. Er kan zowel indivi dueel worden deelgeno men, als met een korps (team). Het inschrijfgeld is 10,- per persoon.Voor teams is géén extra in schrijfgeld verschuldigd. Een team bestaat uit vijf deelne mers, bijvoorbeeld van de zelfde vereniging, hetzelfde bedrijf, uit dezelfde straat of van één familie. De henge laar en het team met het hoogste vangstgewicht ont vangen voor een jaar de wisseltrofee. Individueel zijn ook prijsjes te verdienen (verdeling 1:4). De kant- nummers kunnen op 30 mei bij het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf 18.00 uur worden afge haald. De prijsuitreiking is direct na de wedstrijd aan de waterkant. 2 MAANDEN Vooraf in te kopen BELMINUTEN WADDINXVEEN - De uit slag van de 9e klaverjas- avond bij de voetbal verin- gingW.S.E.: I.Joop van der Lans 5335 punten. 2.Annie van Kersbergen 5318.3. Wim Rodenburg 5309. De uitslag van het algemeen Klassement is: IFrans Roefs 37698 punten. 2. John van der Heuvel 35865. 3. Gerard Brugman 35648. WADDINXVEEN - Hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) was afgelopen zaterdag met enkele leden vertegenwoordigd in de strijd om het kampioen schap van Nieuwkoop. Dit concours werd gehouden in de Oude Rijn tussen Alphen en Bodegraven en trok het maximum aantal van 150 deelnemers, waaronder een groot aantal Nederlandse topvissers. Individueel was er succes voor M. Reichard, met een vangstgewicht van 6.600 gram behaalde hij een vijfde plaats. J. Brouwer vis te zich met 4.400 gram eveneens in de prijzen.Van de I0 deelnemende teams eindigde het team van de HSW, bestaande uit Van Leeuwen, Kraan, Reichard, Houtman en Jenner, met 12.000 gram op een redelijke derde plaats. Dat er van de laatste twee ge mengd dubbelspelen nu eens een verloren ging, kon het succesvol le team niet erg aangerekend worden. Het was ook een moei lijke opgave, de concentratie te handhaven in het warme en zon nige voorjaarsweer. Spelend in de huidige vorm, hoort het team ze ker weer thuis in de derde klas se. Ook het tweede team lever de een uitstekende prestatie. Het sterke eerste team van de LTC ’De Zoom’ werd met 6-2 terug gewezen. Door het verliezen van twee enkelspelen werd het even spannend, maar door duidelijke winst van Annemiek Elsholz en Robin Andringa, gevolgd door winst in alle dubbels werd het toch weer een prachtige over winning voor de ’runners up’. Al leen de herendubbel van Robin Andringa en Joost Wegner tegen de gebroeders van de Nieuwen- huyzen was heel spannend, maar leverde toch een nipte zege op voor het Waddinxveense duo. Ook het tweede team, dat zeker nog niet kansloos is voor pro motie, moet zijn laatste twee wedstrijden ’uit’ spelen. Het worden nog twee spannende weken voor deTVWaddinxveen, waar voorzichtig aan champagne gedacht wordt. gen te verhogen. Dat is wat je voor een 3000 meter steeple chase (de afstand waarop Joost Blokland zich richt, red.) nodig WADDINXVEEN - Het moest er eens van komen. Vires et Celeritas uit Gouda was het Waterloo voor het heren re creanten team van handbalver eniging Rowah uit Waddinx veen. Na een 6-7 achterstand bij rust werd de 'Gouwe-der- by’ aan de Sniepweg met 12-16 verloren. Toch was het een aantrekkelijke wedstrijd waar in Rowah zeker niet kansloos was tegen het zeer ervaren team van Vires. Het Goudse WADDINXVEEN - In Gro ningen werd Zondag 13 mei het Nederlands Kampioen schap op de weg voor vete ranen gelopen.Voor de mannen (vanaf 40 jaar) wa ren dat 15 kilometer, in drie gelijke ronden, voor de vrouwen (vanaf 35 jaar) I0 kilometer in twee ronden. Het parcours liep voor een deel door een natuurgebied langs de oevers van het Reitdiep, en was, zoals te verwachten in dit deel van ons land, geheel vlak. Er wa ren 108 deelnemers, waar van 21 vrouwen. Bij dit soort wedstrijden worden de deelnemers zoveel mo gelijk ingedeeld in 5-jaars klassen. Zo kwam Bram Lindhout in de groep M70+ terecht, waar hij, ondanks een kleine vertraging in de eerste ronde, tweede kon worden in 117.47,5 achter de voor hem en zelfs een aantal veel jongere deelne mers ongenaakbare Siem Herlaar uit Beverwijk, die eindigde in 1.05.12,5. Monte Gordo en hebben daar dagelijks twee keer kunnen trai nen. De eerste drie dagen heb ik het vanwege de tien kilometer in Veenendaal rustig aan gedaan, daarna is de training opgevoerd. We hebben op de atletiekbaan getraind, maar ook duurlopen gedaan op mooie bospaden. Het was in de Algarve zonnig weer. twee belegde broodjes. Met het klaverjassen zijn mooie prijzen te winnen. Belangstellenden kunnen zich tot 14 juni opgeven bij Hotel Café Restaurant ’De Unie’, Kerkweg-Oost 206, tele foon (0182) 61 69 65 of bij de heer A.A. Boer, Stekelbaarssloot 16, telefoon overdag (079) 330 43 63, mobiel 06 - 23 67 15 49, alwaar men ook verdere inlich tingen kan verkrijgen. Bij de in schrijving dient tevens het in schrijfgeld te worden voldaan. vierde werd en in het eindklasse ment over vier wedstrijden tweede achter Amoud Okken van Atletico. Van der Water: „Door deze sponsoring kunnen wij verder invulling geven aan het Jessica Sinnige 6. Robine Ver geer 7. Cateline Sinnige 8. Laris sa Voorwinden 9. Kimberley Krijgsman 10. Niermala Tim mers I ICarmen Koorevaar. Beginners klasse I: I. Denise Koorevaar, tevens clubkam pioen, 2. Cheaska v.d. Poel 3. Chantal Hertog 4. Christel Holstege. Beginners klasse 2: I Colin Hoogendoorn, tevens clubkampioen. 2. Marina Kroon 3. Miranda Weerstand 4. Step han Hertog 5. Renate Klomp 6. Vincent Oskam. team bestond louter uit voor malige heren-1 spelers die in vroegere tijden zelfs divisie hebben gespeeld. In de eerste helft ging het gelijk op met een wisselend scoreverloop. Na de thee gaf de routine de door slag. De Rowah goals waren van Rob Jongkind, Marcel Pinske, Bart Boeve en Rob Hoefnagel. Met name de treffer van Rob Hoefnagel was er een van on gekende schoonheid. Met ge- vaar voor eigen leven dook hij de Goudse cirkel in en knalde de bal in de rechterbeneden hoek. Trainster Syl Groenendijk die deze wedstrijd prima leidde was na afloop tevreden over 'haar' mannen. Speler/be- stuurslid Peter van Velzen zei na afloop heerlijk te hebben gebald en hoopt dat nog enke le nieuwe heren het recrean tenteam van Rowah komen - versterken, (tel.0182-618437). WADDINXVEEN - Stichting Sportweekcomité Waddinx veen organiseert in samenwer king met Hotel Café Restaurant ’De Unie’ op 16 juni een groots koppelklaverjastoernooi. Het evenement begint om 11.00 uur en zal omstreeks 17.00 uur ein digen. Er worden minimaal vijf partijen gespeeld. Het inschrijf geld per koppel bedraagt 40,- Hierin zijn inbegrepen de deel name, een kop koffie, een consumptie, een kop soep en ten meer gemaakt en behaal den de turnsters een totaalsco re van 40.90 punten. Met een totaalscore van 161.25 eindigde TOO-KK op een tweede plaats achter UDI, die eerste werd met een puntento taal van 165.50 Lizanne had een totaalscore van 31.90, Miret behaalde 31.45 punten en Rosanna had een to taalscore van 30.85. Het is voor de turnsters nog even afwach ten of zij zich hebben weten te plaatsen voor de finale van de turncompetitie die op 9 juni gehouden wordt in Den Haag. Moerkapellenaar die won en Ben van Geffen speelde remise aan het topbord. Jesse van Elte- ren topscorer met 6 uit 9), Gerard van Ommeren, Dick Bac, Maarten Vroegindeweij, Ar no Luinenburg en Hugo van El- teren verloren allen. In de Finalegroep bij de senio ren werden twee partijen ge speeld. Eerder had Ben van Gef fen zijn inhaalpartij tegen Wouter Vroegindeweij gewon nen. Hierdoor waren er nog twee kandidaten voor de titel over en wel Jesse van Elteren en Ben van Geffen. Die speel den nu tegen elkaar een ener verende partij. Jesse, met wit in een gesloten Siciliaan, kwam na Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft sinds enkele weken een nieuwe technische staf. Henk Kort werd directeur en hij heeft behalve Ger ard Nijboer de trainers Peter Verlooy en Honoré Hoedt naast zich als hoofdcoach. De uit Reeuwijk afkomstige Verlooy zal zich bezig houden met de explosieve num mers, Hoedt met het duurwerk. Nijboer is de coach van de wegatleten.Van de hoofdcoaches wordt verwacht dat zij de samenwerking tussen de trainers en talentontwik keling gaan verbeteren. MOERKAPELLE - In de negen de en laatste ronde van de KNSB-competitie heeft het eerste team van Schaakvereni ging Moerkapelle een forse ne derlaag geleden. In De Bilt werd met 6,5-1,5 verloren te gen het plaatselijke DBC. Moerkapelle is in klasse 3H op de zesde plaats geëindigd en mag het volgend seizoen nog eens proberen. Tegen het sterke DBC was de nederlaag verdiend maar geflat teerd. Goede stellingen gingen verloren, ook al omdat de te genstanders in het warme zaal tje bewezen over uithoudings vermogen te beschikken. Wim Vroegindeweij was de enige WADDINXVEEN - Het zonnige weer zorgde voor een schitte rende tennisdag op het park ’De Woerd’. Er werd namelijk stevig gewonnen. Het eerste team, dat nog steeds in de race is voor het kampioenschap en daarmee voor promotie naar de landelijke derde klasse, won deze thuis wedstrijd weer gedecideerd, nu van het eerste team van TV ’De Blauwe Reiger’ uit Maarsen. Het werd deze keer eens geen 8-0, maar 7-1een score die ook ge zien mag worden. De vier enkelspelen legden weer de basis voor de uiteindelijke winst. De dames Jennifer Andrin ga en Karlijn Joling wonnen weer soeverein in twee sets. De heren hadden het wat moeilijker en hadden drie sets nodig voor de winst De uiteindelijke 3e set werd toch weer vrij eenvoudig gewonnen door Joost Weerheim met 6-3 en door Joost Groenen dijk zelfs met 6-0. De dames dub bel werd weer een eenvoudige prooi voor de TV Waddinxveen, maar tijdens de daarop volgende herendubbel moest er toch weer stevig aan getrokken wor den in twee sets. De tweede set werd na spannend tennis, waarbij de Waddinxveners zelfs achter kwamen, met 7-5 gewonnen. GOUDA - Leden van de Goudse Ren- en tourclub Excelsior fietsen op hemel vaartsdag voor de 10e keer naar de Goudse zusterge- meente Solingen in Duits land. Vanwege dit lustrum zal een extra groot peloton van on geveer 30 fietsers en vier begeleiders vanaf S.V Gouda op weg gaan voor de tocht van ongeveer 265 km. De fietsers vertrekken om nen. De stand in de finalegroep met nog een ronde te spelen: I Ben van Geffen, 3,5 uit 4; 2. Jes se van Elteren, 3 uit 4; 3. Gerard van Ommeren, 2 uit 4; 4. Hugo van Elteren, 1,5 uit 4; 5. Wouter Vroegindeweij, I uit 4; 6. Dick Bac, I uit 4. Uitslagen overige senioren, ron de 32: Kevin Bakker - Cees van Vuuren 1-0; Andre Nieuwlaat - Jacques de Lange 1-0; Michiel Rensen - Ron Droog I -0; Chris tiaan Noorland - Gerrit van Meeteren 0-1; Marcel de Haan - Stefan Rensen 1-0. De stand bovenaan: I. Maarten Vroegindeweij; 2. Wim Vroegin deweij; 3. Kevin Bakker; 4.Andre Nieuwlaat; 5. Cees van Vuuren. FotoKlein met 16 vakxaken altijd bij u in de buur klein ‘Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Prijswijzigingen en zetfouten v( WADDINXVEEN - In Wad dinxveen werd afgelopen zater dag de laatste wedstrijd in pou le twee geturnd voor de competitie. Drie turnsters van de vereniging O.K.K. uit Nieuwkoop en drie turnsters van de WaddinxveenseTurnver- eniging TOOS (samen TOO- KK) moesten het opnemen te gen HOU-VAST uit Hazerswoude, CGV 2 uit Ca- pelle a/d Yssel en UDI uit Naaldwijk.Voor TOOS kwamen uit: Miret Gutker, Rosanna van Bruinessen en Lizanne van Duuren. Dit toestel heeft internet toegang, overzichtelijk LCD- scherm voor vijf tekstregels, een strak zilver design, voice-dialling, voice-memo, trilfunctie en is uiterst licht en compact. De Waddinxveense atleet Joost Blokland met het sponsorcontract voor drie jaar. Sponsor Wim Blom en trainer Hans van der Water zien toe. (Foto: Marianka Peters.) MOERKAPELLE - De nieuwe buitenbaan van rolschaatsver- eniging Rolling ’90 werd op za terdag 12 mei voor de eerste keer gebruikt voor een rol- schaatswedstrijd. Voor de meeste kinderen was het een allereerste kennismaking met het rijden van een wedstrijd waarbij ze op muziek een kür reden van 1,5 tot 2 minuten. De deelnemers aan dit evene ment waren rolrinkels(zonder test) en beginners (I test) in de leeftijd van 5 jaar t/m 14 jaar. Hier volgen de uitslagen: Rol- rinckels klasse I: I. Michael Bontebal, tevens clubkampioen. 2. Nicky Boer. 3. Celina v. Baren 4. Daphne Stormbroek 5. Dani- que Veldmeijer 6. Jessie Both 7. Vivianne Hoogendoorn 8. Julia Sinnige 9. Kirsten Brinkgreve 10. Lisa de Gruijter 11. Maaike Blacquire. Rolrinckels klasse 2:1. Suzanne Hendriks, tevens clubkam pioen. 2. Martijn Robbemond 3. Nao mi Gnocchi 4. Dianne v. Erk 5. letiek-onderdelen beoefende. In 1997 nam deWaddinxvener deel aan de nationale C-spelen. Hij werd derde op de 1500 meter in 4.14.54. In de laatste wedstrijd van het seizoen liep Blokland nog uitschieter want in het open sneller (4.1 1.53) waardoor hij op kampioenschap van Noord-Hol- de eerste plaats van de landelijke land in Schoorl kwam hij tot een lijst belandde. Als B-junior nam tijd van 32.10. Op 12 april van dit Joost Blokland deel aan een jaar won Blokland in Veenendaal jeugdinterland in Brugge.Aan het het Nederlands juniorenkam- einde van het seizoen besloot hij pioenschap op de tien kilometer, de overstap te maken van Antilo- Zijn tijd van 31.58.69 betekende pe naar AV Gouda. In het seizoen een nieuw Gouds clubrecord, daarop eindigde de Gouda-atleet Aansluitend ging de Waddinxve- hoog op de landelijke seizoen- ranglijsten voor B-junioren.Vorig seizoen moest hij de verwachtin gen bijstellen nadat hij student ken onder leiding van trainer Piet aan het CIOS was geworden. Verhagen. Het NK miste deWaddinxvener Joost Blokland: „We verbleven in De nieuwe structuur van de atle- keringen de zaak in een stroom- tiekunie is nog niet helemaal in- versnelling gebracht. Joost Blok- gevuld. Het is niet bekend hoe veel geld de KNAU in het nieuwe trainingsplan voor de ko mende vier jaar zal steken. In de de Ruijter (schaatsen) en Niels Unieraadsvergadering zei be stuurder Rien van Haperen dat zoiets afhankelijk is van de opzet op hem gevestigd. Daarbij kwam in de regio. Volgens Van Haperen dat de Waddinxveense atleet bij blijft het uitgangspunt dat atleten, de NK veldloop in Kerkrade hun ouders en hun vereniging eerst zelf moeten investeren. Be tere prestaties zullen worden beloond in de vorm van meer fa ciliteiten. De Goudse atletiek- trainer Hans van der Water en zijn pupil Joost Blokland (19) wil- traject in de komende drie jaar. len daar niet op wachten. Blok- Het doel is de omvang in trainin land kiest in samenwerking met Van der Water een eigen traject dat naar de landelijke top moet leiden. De jonge atleet uit Waddinx- hebt We gaan op de 1500 meter veen, die sinds 1999 voor AV Gouda uitkomt, wil daar met hulp van sponsoring de komende gaat gedoseerd want in Neder- twee, drie jaar flink wat tijd in in vesteren. Blokland werd al ge sponsord door Hawa Loopspor- zijn opgebrand. Ik denk dat de tadviescentrum uit Gouda, niet EJK voor neo-senioren deze zo- toevallig het bedrijf van Hans van der Water, en Asics Benelux uit Waddinxveen, maar sinds kort is daar Kab accountants en belas- tingsadvieurs uit Gouda bij geko men. Het bedrijf zal Joost Blok land drie jaar financieel steunen. mer in het Olympisch stadion in Amsterdam nog te vroeg komt, maar dan gaan we ons richten op het EK voor junioren.Wij zijn blij dat we door de sponsoring ver der kunnen. Naast wedstrijden en trainingen kan meer worden Blokland is aan zijn tweede stu- gedaan aan massages en keurin- diejaar bezig aan het CIOS in gen. Op woensdag 23 mei komt Overveen. „Mijn studie aan het CIOS is inmiddels lichamelijk een stuk minder zwaar waardoor ik Joost Blokland kwam als zesjari- me volledig op mijn toekomstige ge op de schoolsportdag in aan- atletiek-carriere kan richten”. raking met de atletiek. Als zeven- Volgens Hans van der Water jarige pupil werd hij lid van de heeft de nominatie van Joost atletiekvereniging Antilope in Blokland voor het ondersteu- Waddinxveen. Daar viel al gauw ningsproject van jonge regionale zijn talent voor de loopnummers sporters door de Goudse Verze- op hoewel hij in het begin alle at- J®

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31