Gemeente Deze heeft overschot Week op jaarrekening Luilaknacht voor jeugd: feesten in de Dreef PRAXIS Je TOS!! ftjl ZON L SCHADUW LEEN BAKKER/ 24 MEI geopend I Schipper vaart tegen Coenecoopbrug Autokrasser(s) actief 6,99 v i w Discussie op het Coenecoop College: ’Omgaan met elkaar’ Laatste muntjes voor de komst van de Euro 9,98 3^ SWW zoekt 1 w o o Babyspullen beurs in het GOUDKADE 1 -4, GOUDA Zuidhonk Hij is er ween De NVM Woningvizier DISCOUNT DÈ COMPUTER KOOPJES BEURS Bingo -Tg Zwerfvuil ft Horeca ft Sport TcT’l1^ Goudkade 4 (naast de Praxis) Gouda N O M D 7 4 voor 299,- www.dgep.nl GROENOORDHALLEN - LEIDEN ZONDAG 27 MEI 10-16 UUR I ftft E DE GRAAF PARTNER ft Ribkarbonade kilogram Gevulde schnitzels 6 stuks Halve vlaai, diverse smaken per stukf •WE' -Art ft Weekblad voo OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN .v A. fti 4JJ 4 V/iVil M »7i 1 •ft www.pcdiscount.nl G De Waddinxveense horeca houdt een horecadag in Amerikaanse stijl. Ladekast 'Osaka' a.s donderdag Hemelvaartsdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur leidsplan 2001-2004 is afge sproken deze stortingen te doen. tot het oorspronkelijke raads besluit toegevoegd worden aan de Algemene Reserve. De een zogenaamde ’ijzeren voorraad’ van drie miljoen gulden, dat is ruim honderd gulden per in woner. Dit bedrag is om de ri sico’s van de gemeenteraad bij WADDINXVEEN - De euro komt eraan en daarmee verdwijnt het vertrouwde stuivertje, dubbeltje, kwartje, gulden, rijksdaalder en vijfgulden muntstuk uit onze portomonee. Muntstukken die de meeste mensen alleen als betaalmiddel zagen. Maar dat verandert. De munt stukken krijgen straks een historische waarde. De verzamelwoede is al losgebarsten en er komen hoge prijzen voor mooie en zeldzame exemplaren. Het Historisch Genootschap Waddinx- veen ziet ook het belang van de blijven de herinnering aan de muntjes en maak te vijfhonderd kaarten met alle munt eenheden van 2001. Vorige week overhandigde het Genootschap het eer ste exemplaar met serienummer 001 aan burgemeester Jonkman. „Ons geld wordt een waardevol histo risch document. Sinds 1996 wordt de productie van Nederlandse munten af gebouwd en daar door is er in 2001 nog maar een beperkt aantal geslagen. Zo zijn er van 2001 maar 250.000 rijksdaal- komst in kennis te stellen. Hij was met zijn boot tegen de hefbrug gevaren die dus nog dicht was. Hierdoor werd de hele stuurhut beschadigd en kwam de bovenzijde in het water terecht. De schade aan de brug is onbekend. De poli tie te water handelt de aanva ring af. WADDINXVEEN Het meest complete woning aanbod van Gouda e.o. (Gratis af te halen bij de deelnemende NVM makelaars) De Waddinxveense hockey- meisjes CI zijn kampioen geworden. Daar ben ik verder meegegaan en zo begon ik met luilakfeesten, Rondje Waddinxveen en oud en nieuw feesten. Zo leerde ik orga niseren”, aldus de 28-jarige Cu- velier. „En misschien sta ik over een paar jaar wel in de Kuip.” Kan hij zelf ook nog genieten van de luilakparty? „Jazeker. Het eer ste jaar was ik meer dan 48 uur op om het feest in goede banen te leiden. Ook daar heb ik van geleerd en dat doe ik niet meer. Ik ben natuurlijk wel aanspreek baar in de nacht zelf, maar ik ga ook genieten.” De voorverkoop is inmiddels ge start. Kaarten zijn voor 45,- te koop bij Videoland (K.W Plein 53), De Kapper (Zuidplaslaan 196), Music Shop (Passage 228). De deuren gaan om 22.00 uur open en er kan worden gefeest tot 06.00 uur. De dj’s: Armin van Buuren, Rank I, Promiss, Jurgen Kranz. K Opgeteld de beste! www.plussupermarkt.nl/diwa Verzekeringen Hypotheken Pensioenen ’Vastgoed 'Ook voor uw (doorlopende) reisverzekering" I metalen frame, van zeegras, 3 laden (80x60x40 cm) van 369,- WADDINXVEEN - Een 49-ja- rige schipper uit Gouda is dinsdag 15 mei omstreeks 11.30 uur met zijn vrachtschip tegen de Coenecoopbrug ge varen. De man verklaarde dat hij in zijn schip een telefoon gesprek aan het voeren was waardoor hij vergat per mari foon de brugwachter van zijn Zuidplaslaan 426 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 i dragen. De maximale buffer is zes miljoen gulden. Op de Algemene Reserve ligt een beslag van 4,2 miljoen gul den. De stand op 31 december van joen gulden toe te voegen aan de nieuwe reserve Verkeersaf- en een half miljoen vanuit de re serve grondexploitatie aan de nieuwe reserve Realisatie Mul tifunctionele Accommodatie. besteding van adviezen aan de GGD omdat een peut van RO-Ad de indicatie- "KROMME GOUWE" wel op.” De organisatie begon met het zoeken naar dj’s. „Ik pro beer altijd vijf bekende en goede dj’s te vinden en wil dat lukken, dan moet je ze op tijd benade ren”, licht Cuvelier zijn werk zaamheden toe. „En dan ga ik aan de slag met het geluid, licht, ver gunningen, Stichting Welzijn, po dia, reclame, flyer, enzovoorts. Ook moet je uitsmijters en kas- sapersoneel regelen voor de avond zelf.” Voor de Waddinx veense Harry Cuvelier is het or ganiseren van een feest een be kende weg. Met de uitgebreide ervaring op zak, weet hij een goed feest neer te zetten. „Ik heb altijd veel feesten georganiseerd. Het begon heel klein, samen met Dick Roos. Dan regelden we eén bandje enzo. Een paar jaar gele den vierde ik zo ook mijn ver jaardag en toen kwamen er in eens vierhonderd mensen langs. Dat ging van mond op mond. WADDINXVEEN - Twee jaar geleden stond het luilakfeest nog in de kinderschoenen, maar dat kan dit jaar niet meer worden gezegd.Voor de derde keer kun nen jongeren in de luilaknacht (I juni) terecht in De Dreef waar een groots dance-feest wordt gegeven. Diverse dj’s vullen er de avond, met Armin van Buuren als hoofdact. Drie uur lang zal hij zijn platen vloeiend in elkaar over la ten lopen. „Vorig jaar liep het feest goed, er waren vijfhonderd kaartjes verkocht", vertelt Harry Cuvelier, organisator van het feest „Dat aantal hopen we na tuurlijk ook dit jaar weer te ha len.” Een half jaar geleden begon hij met de organisatie van de Lui lakparty 2001, afgelopen week was hij nog in de straten te vin den met een emmer vol behang- plaksel en posters. „We hebben 250 posters geplakt Fluorise- rend groen en geel, dus dat valt stelt het college voor om van de Algemene Reserve drie mil- Hypotheek adviseur bij een pedagogisch centrum zette de 35 leerlingen, docen ten en ouders aan tot denken over het schoolklimaat. Wat doen zij in dagelijkse situaties en welk gedrag verwachten zij van elkaar? Bijvoorbeeld: ver wacht een leerling van een le raar dat deze ingrijpt bij een ruzie op het schoolplein of het omgooien van een vuilnisbak? En als dat gewoon op straat gebeurt? Ouders en leerlingen gaven aan wat zij in de rol van leraar zouden doen. Ingrijpen, niets doen of gaan praten? Soms dachten leerlingen daar heel streng over, in andere situaties vonden ze dat ze het onderling moesten oplossen. Maar ook ouders dachten lang niet gelijk. ^<3 WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt op vrijdag 25 mei weer een bingo met leuke prij zen. Ook is er een geldronde. De entree is gratis, aanvang is 20.00. Lijsterbesstraat 18. (vanaf 10.00 uur is alleen de Praxis geopend) Evenals voorgaande jaren is er ook dit jaar een babyspullenbeurs. De prijs van de gekochte en ver kochte artikelen wordt met 10 verhoogd en de opbrengst is voor de algemene middelen van de stichting. Het volgende kan worden ingeleverd: wandel/kin- derwagens; autostoeltjes; maxi cosi’s; ledikantjes; fietszitjes; wiegjes; badjes; enz. Er worden geen knuffels en speelgoed ingenomen, alleen echt babyspeelgoed zoals activi tycenters, driewielers en loop- auto’s en karren e.d. Tijdens de verkoop mogen er geen tassen mee naar binnen. Er is kinder opvang aanwezig. De spullen moeten schoon, heel, eigentijds en compleet zijn. Ook foto’s van babykamers kunnen wor den opgehangen. De inname- en verkooptijden zijn als volgt: maandag 28 mei inname 19.00 - 21.00 uur. Dinsdag 29 mei inna me 09.00 - I 1.00 uur, verkoop van 13.30 - 19.00 uur, afrekenen 20.00 - 21.30 uur.Voor meer in- formatie: Hanny de Vries tel. 0182-617889 of Hilda van der Sloot tel. 0182-610819. stelling kon verrichten. Zachte verplichtingen zijn ver plichtingen waarover wel een besluit is genomen, maar die nog niet uitgevoerd zijn en op de planning staan voor 2001. Hiermee is een bedrag van die deels veroorzaakt wordt door de storting van 1,8 mil joen gulden vanuit de grond exploitatie naar de Algemene Reserve. Ook heeft de stor ting van ruim 27 miljoen aan- ergothera- idelen EMH-gelden plaatsge vonden. WADDINXVEEN - Personele knelpunten zijn van invloed geweest op het ambitieniveau van de gemeente vorig jaar. Een gedeelte van de taken is blijven liggen. Het re sultaat van de gemeentelijke uitgaven over het jaar 2000 telt dan ook een overschot van ruim 2,2 miljoen gulden. Dit bedrag gaat de gemeente gebruiken voor het oplos sen van knelpunten in 2002. De gemeenteraad bespreekt de jaarrekening in de vergadering van 30 mei en beslist dan over de voortellen voor de besteding van dit bedrag. vrijwilligers die er voor zorgt dat de verschillende ruimten op de juiste manier zijn inge- 73.378), en ook aan de uit richt voor de activiteit van die morgen, middag of avond. Door omstandigheden is er op korte termijn behoefte aan uit breiding van de groep. De S.WW is daarom op zoek naar mensen willen helpen. Het gaat om het inrichten van zalen en klaarzetten van apparatuur e.d. Er is een speciale kar beschik baar voor het verplaatsen van stoelen zodat u zo min moge lijk hoeft te tillen. De werk zaamheden worden vooral 's morgens voor aanvang van de activiteiten en aan het eind van de ochtend verricht.Voor meer informatie: S.WW, telefoon (0182) -•631932. derzoekt of er enig verband bestaat tussen de vernielingen. In samenwerking met de ge meente wordt bezien of de verlichting rond één van de parkeerplaatsen aan de Graan akker moet worden aangepast. De politie surveilleert nu regel matig in de wijk. Zij vraagt be woners extra oplettend te zijn, en bij verdachte omstandighe den de politie te bellen, tel. 0900 - 8844. TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 221.200 EXEMPLAREN ben betrekking op bedragen voor de JIP/JOP bus, buurtge richt sporten, het één op één project, onderhoudswerk zaamheden aan scholen, oplei- aan- schaf materialen, reparatie NJ cn Burgers en gemeenten zetten zich in voor het zwerfvuil in de gemeente. ders en vijfgulden munten geslagen. En die worden allemaal opgekocht door de handelaren”, vertelt een woordvoerder van het Historisch Genootschap. „Ze zijn schaars.” De stichting maakte 500 exemplaren die vanaf deze week te koop zijn bij de Ra bobank aan de Kerkweg, Boekhandel Burger in de Dorpstraat en Sonneveld aan het Koningin Wilheminaplein. De prijs per set is 29.95, daarvan komt een derde ten goede aan de nieuwe stichting ’Huisvesting HGW’. WADDINXVEEN - De politie in Waddinxveen heeft afgelo pen maanden ongeveer veertig aangiften binnengekregen van vernielingen aan auto’s. De ver nielingen bestaan uit het be krassen van de auto’s op en na bij de Graanakker in de wijk De Zuidplas. De schade loopt in de duizenden guldens. De nog onbekende dader(s) slaat zijn slag in de avond- en nachtelijke uren. De politie on- a wa d d i n x, DINSDAG 22 MEI 2001 54e JAARGANG nr. 2750 PLUS De discussie hierover was le vendig en leerzaam. Want van uit verschillende waarden werd hetzelfde gedrag ver wacht, maar soms kwam men vanuit hetzelfde vertrekpunt tot een andere afweging. De bijeenkomst was belegd door de Vereniging voor Sa- menwerkingsonderwijs en het Coenecoop College. De ver eniging biedt een platform voor ontmoeting en dialoog over kwaliteit en identiteit. De vereniging waar alle ouders en andere belangstellenden lid van kunnen worden levert ook leden voor het bestuur van de school. Tijdens de jaarvergadering la ter op de avond werd het be leid besproken. De jaarrekening geeft een beeld van de werkelijke in komsten en uitgaven van de gemeente in vergelijking met de begrote inkomsten en uit gaven. Het positieve beeld in de gemeente is grotendeels te herleiden aan personele knel- 460.677 gemoeid. Deze heb- punten in de gemeentelijke or ganisatie, hogere inkomsten van de Algemene Uitkering van het Gemeentefonds, de onder- schrijding van het budget voor Voorzieningen Gehandicapten dingskosten gemeente, en andere lager uitgevallen uit gaven. Het overschot wordt in betonschade, onderhoud rio- principe altijd toegevoegd aan lering, slibstort, speeltoestel- de Algemene Reserve. In het len, riolering in diverse wijken voorstel tot vaststelling van de en drainage sportvelden. Naast jaarrekening 2000 doet het bovengenoemde voorstellen college van B&W een aantal voorstellen aan de gemeente raad ter besteding van dit be- joen gulden en van de reserve drag. Bijvoorbeeld aan het inci- grondexploitatie anderhalf mil- denteel tekort van zes ton in het concept-beleidsplan 2002- 2005. Daarnaast is voor de op- wikkeling Centrumgebied lossingen van knelpunten in de organisatie een bedrag nood zakelijk van 5,5 ton dat gedekt kan worden uit het rekening- resultaat. Houdt de gemeente Bij de behandeling van het be- daarnaast rekening met een bedrag van 460.000 voor de ’zachte’ verplichtingen, dan komt de totale som op 1,6 De ontvangen gelden voor de miljoen gulden dat beslag legt verkoop van de voor de voorgestelde toevoe ging aan de Algemene Reserve. In deze reserve resteert dan nog een bedrag van 6,5 ton vanuit de rekening 2000. In af wachting van de nog komende discussie over het weerstands vermogen van de gemeente (vanaf 11.00 uur Trendhopper en Leen Bakker) WADDINXVEEN - Het Coe necoop College organiseerde vorige maand een discussie over de bijdrage van leerlin gen, ouders en personeel. Daarin stonden de volgende vragen centraal: Hoe gaan we met elkaar om in het dagelijk se leven op school? Welk ge drag verwachten leerlingen, docenten, conciërges en ou ders van elkaar en wat is ie ders bijdrage? Waarop spreken ouders/ver- zorgers en leraren elkaar aan, vanuit welke normen en waar den? Is er een sfeer om daar open over te praten, ook in kritische situaties? Welke re gels zijn er, welk gedrag wordt gestimuleerd? Mieke Vollenhoven, werkzaam van de aandelen Bouwfonds Nederlandse Ge meenten wil B&W overeen komstig het Beleidsplan 2001- 2004 toe toevoegen aan de nieuwe reserve Westelijke Rondweg. De ontvangen gel den voor de verkoop in de Energie Maatschappij Midden- kan dit bedrag binnen de Alge- Holland kan in tegenstelling mene Reserve nog niet wor den besteed. Uit een onder zoek en enquête naar het uitkeringsbeleid van de ge- Algemene Reserve heeft meente blijkt dat een herzie ning van het eerder ingeno- vri I wi 11 i POTS men beleidsstandpunt niet o noodzakelijk is. Wel is naar WADDINXVEEN - Stichting aanleiding van dit onderzoek Waddinxveens Welzijnswerk een verbeterplan opgesteld de uitvoering van haar taken te (S.WW) organiseert veel acti- dat in uitvoering is. De onder- viteiten voor alle senioren in schrijding van het budget gesteld op Waddinxveen. Het meerendeel VWG is voornamelijk ontstaan van die activiteiten wordt mo gelijk gemaakt door de inzet van een grote groep vrijwilli- omdat er in 2000 beduidend minder is uitgegeven aan woonvoorzieningen: gers. De meeste vrijwilligers 463.723. De sterke stijging in vorig jaar is 34 miljoen gulden begeleiden een activiteit. Daar- de verstrekking van de rol- naast is er een klein groepje stoelen heeft zich niet doorge zet in 2000. Er is dan ook min der uitgegeven aan rolstoelen Kampenringweg 38 2803 PE Gouda Tel. (0182) 56 01 01 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur zaterdag van 9.00-17.00 uur donderdag koopavond I vrt-' r Het Historisch Genootschap Waddinxveen overhandigde de eerste muntenset aan burgemeester Jonkman. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1