D66 wil burgers betrekken bij Verkiezings j programma ■P S o w Gemeente werkt hard aan brandpreventie in eigen dorp «TRONIC SPECIALISTEN i c0 Zaterdag 9 juni: een dag vol Waddinxveense evenementen O Inventarisatie huisvesting voor gehandicapten Kaartavond Gouwe CAR VISION Meisje aangereden door Agent geschort wegens diefstal Rijders bestelbus Ex-hongerstakers wachten op hoorzitting 1 Certificaat 329,- 2e pinksterdag open van 11.00 - 17.00 uur Uitmarkt, braderie en kleurrijk festival bedrijven 'WW M: - AL WOENSDAG 30 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 Thule bagagebox 260 liter weer i 9 4 4 f Bagagebox voor uw vakantiegeld REGIO - De Korpsleiding van Politie Hollands Mid den heeft op maandag 21 mei met onmiddellijke in gang een 40-jarige agent van het korps Hollands Midden geschorst Betrok kene wordt er van ver dacht in februari geld te hebben weggenomen tij dens een onderzoek in een woning in de gemeen te Rijnsburg.Tegen de man loopt inmiddels een straf rechtelijk onderzoek. Daarnaast heeft de Korps chef een disciplinair onder zoek gelast ter voorberei ding van verder te nemen maatregelen. www.menke.nl car audio car navigatie car entertainment car alarm cruise controle telecom gecertificeerd inbouwstation beheer. Onlangs is door D66 een actie gestart die de naam draagt ’Kaalslag in Waddinx- veen’. Het laatste punt is ’Fo cus op jeugdbeleid’. D66: ’In onze stad gebeurt te weinig voor de jeugd. Wij zullen de jeugd moeten aanspreken op wat zij willen. Om de jeugd meer bij de poli tiek te betrekken, zullen we binnenkort de leerlingen in de hoogste klassen van het Coe- necoop College een brief stu ren. Daarin worden zij uitge nodigd om aan te geven wat in hun ogen zou moeten veran deren. D66 zal de actiepunten die passen in haar politieke uitgangspunten een zichtbare plaats geven in het verkiezings programma.’ De website is te vinden op www. web.inter.nl.net/D66.W ZM/Verkiezingen2002. en dat is niet direct te contro leren. „We kunnen nooit hon derd procent handhaven. Het is geen optie om in elk café een brandweerman te zetten”, meent jonkman. „Veiligheid is ook aan elke in dividuele burger en daarom worden er voorlichtingsbijeen komsten gehouden voor bij voorbeeld scholen en horeca- Burgemeester Jonkman: „We werken hard aan de veiligheid binnen Waddinxveen.” (Foto: archief.) bedrijven. Daarin wordt ver teld hoe de gemeenschap zelf ook alert kan zijn op brandvei lige situaties.” Een boel activiteiten dus, rond brandveiligheid in de gemeen te Waddinxveen. „Als je het begrip brandpreventie alleen toetst op gebruiksvergunnin gen, dan krijg je een veel te eenzijdig beeld. Preventie is De grootste collectie Leolux dium ook optredens van het jeugdorkest van Concordia, een leerlingenorkest van Kre- ater, een jongleur en de uitrei king van de Dikkie Dikprijs, als afsluiting van het kleuter- leesproject Boekenpret van de basisscholen en de biblio theek. Naast café Sport een doorlopend popfestival met vier popgroepen van het Mu zikantencollectief Waddinx veen en Kreater, plus een jaz zy presentatie van TOOS. In het gebouw van Kreater wor den van tien tot twaalf uur in formatielessen gegeven met alle instrumenten die in de cursussen aan bod komen.Van één tot drie uur is er in de grote zaal een workshop bla zers onder leiding van Casper Dik, in samenwerking met Concordia. Gevorderde bla zers uit Waddinxveen en om geving mogen meedoen. Op het plein van Kreater en in het gebouw tentoonstellin gen en demonstraties van cur sisten en docenten tekenen, schilderen, beeldhouwen en boetseren. Bij Reproset staat het circus Malle Balie bus, kunnen kinderen zich laten grimeren en wordt informatie gegeven over fotografie, Film huis Waddinxveen en de ka mermuziekconcerten in het komende seizoen. In de Ontmóetingskerk, waar de hele dag hët kleurrijk festi val de nadruk legt op samen zorgen voor een betere en vooral verdraagzame wereld, is van twee uur tot half vier een workshop zang, waar ie dereen welkom is om mee te zingen. In het Anne Frankcen- trum houden strijkers van kwart over twee een works hop en ook hier mag iedereen met een strijkinstrument aan schuiven. Eveneens in het An ne Frankcentrum van vier uur tot half zes de einduitvoering van Kreater, vrij toegankelijk voor iedereen. WADDINXVEEN - Auto club De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert donderdag 31 mei haar traditionele kaartavond. In schrijven vanaf 20.00 uur. Het klaverjassen begint om 20.15 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereni ging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten is er een prijsuit reiking. Inschrijven kan bij: café, restaurant, De Unie Kerkweg-Oost 226. MOERKAPELLE - Een 5-ja- rig meisje uit Moerkapelle is woensdagmiddag 23 mei omstreeks 13.10 uur op de Herenweg aangereden door een bestelbus. Het meisje stak over vanachter een geparkeerde SRV-wa- gen en kwam toen in bot sing met de zijkant van de bestelbus die over de He renweg reed. De bus werd bestuurd door een 25-jari- ge vrouw uit Den Haag. Het meisje is met een waarschijnlijk gebroken rechterbeen, schaafplekken en een kapotte lip naar het Groenehartziekenhuis in Gouda vervoerd. WADDINXVEEN - Op de website van de Waddinxveen- se afdeling van D66 staan de concept speerpunten van het verkiezingsprogramma 2002-2006. Daarmee hoopt de partij interactief te kunnen communiceren met de burgers. „We willen Waddinxveners oproepen om mee te denken over het verkiezingsprogramma”, licht Bauke Zoodsma, voorzitter van de Verkiezingsprogramcommis- sie toe. mate sociaal zelfredzaam zijn en ADL-assistentie behoeven van minimaal 5 uur en maxi maal 30 uur per week. De kern van een ADL-woning is het le veren van assistentie op afroep (binnen een kwartier) en op aanwijzing (van de cliënt). De filosofie hierachter is het creëren van een vorm van zelf- van is nog niet bekend, ver wacht wordt dat deze eind juni of juli zal plaatsvinden. Ook moet de discussie op gang ko men in de Tweede Kamer, over de veiligheid van noord Irak. „Er bestaat natuurlijk altijd nog een kans dat dit niet meer voor het zomerreces gebeurt en dan zal dat worden uitgesteld tot na de vakantie. Ik heb wel ge hoord dat Groen Links ene paar mensen naar Koerdistan wil sturen om daar de situatie met eigen ogen te bekijken.Ver- der is het wachten.” we aan.” Ook het rampenplan en de deelplannen van de ge meente kregen opnieuw aan dacht en zijn geactualiseerd. Er wordt regelmatig geoefend, binnenkort staan er twee op de planning. Na de ramp in Volendam ging de aandacht van de gemeente en brandweer naar de horeca. „De brandweer heeft alle ho- reca-ondernemingen aange schreven dat ze een bezoekje konden verwachten. Die be zoekjes hebben ook allemaal plaatsgevonden, daaruit is ge bleken dat er geen onoverko melijke tekortkomingen wa ren. Nu ontbrak alleen nog de ge bruiksvergunning. Inmiddels hebben we de eerste feestelijk uitgereikt en zijn we druk be zig met de anderen. Dat loopt voorspoedig.” WADDINXVEEN - De vijf ex- hongerstakers uit het asielzoe kerscentrum (azc) in Waddinx veen en Alphen zijn weer terug op hun kamer. Even hadden ze in het ziekenhuis in Gouda ge legen om onder begeleiding van een diëtiste een programma op te zetten. Nu is het wachten op de hoorzitting en discussie die moet gaan volgen. Ahmed Pouri van vluchtelin genorganisatie PRIME: „De juri dische procedure is nu geo pend en daarmee zijn de koerden hier niet illegaal meer. Particulier: Bodegraafsestraatweg 3a Gouda tel. 0182 570081 fax 0182 573557 Business to business: Edlsonstraat 10 Reeuwijk tel. 0182 570080 fax 0182 570082 bij woonbebouwing: 400 ter. „Er zijn aanvalsplannen ge maakt en routes opgesteld voor wagens met gevaarlijke stoffen. Dat is voor ons nu makkelijk te controleren. Ook hebben we gekeken naar de plekken waar vuurwerk ligt om hele kleine hoeveelheden, voor oud en nieuw en kleine vieringen”, aldus Jonkman. Het is overigens niet alleen de ge meente en de brandweer die een taak heeft rond het kopje is verplicht daarna veiligheid, maar ook de milieu dienst en politie houden zich er mee bezig. „De afstemming kan beter”, vindt Jonkman. „Daar werken meente op het aantal uitgege ven gebruiksvergunningen. Conclusie voor Waddinxveen was: van bruiksvergunningen is er geen één uitgegeven. Daarmee stond Waddinxveen in de on derste regionen. Hoe denkt burgemeester Jonkman daar over? Burgemeester Jonkman: „Al voor de twee rampen plaats vonden stond veiligheid boven Products, De Hoog logistiek BV,A.Vis BV, Sigma Coatings en Kodak fotoservice Hooger- werff/Eikelenboom. Het gaat dan om diverse soorten gas, chemicaliën, productie en op- In december 2000 heeft de af- delingsvergadering van D66 Waddinxveen een Algemene Program Commissie (APC) benoemd. Deze commissie zal een verkiezingsprogramma 2002 - 2006 opstellen en in ju li 2001 ter goedkeuring aan bieden aan de ledenvergade ring. De commissie bestaat uit de leden Ria van derVeen, Bau ke Zoodsma en Pim van der Tas. De concept speerpunten zijn de volgende: Vergroten in spraak burgers door middel van een burgerraadpleging of een referendumverordening. De burgers moeten bij alle be slissingen meer betrokken worden, meent D66. Het tweede punt is ’Waddinxveen midden in het Groene Hart’. Daarin vraagt de partij met na me aandacht voor het groen- - S ■1 Leolux, model 'Bora Bora' 2,5 zitsbank in stof A 4E A voor 3.995,- www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 standig wonen, waarbij de cliënt zélf de regie in handen heeft. De woningen zijn slechts beschikbaar voor bewoners die op de wachtlijst van het Colle ge voor Zorgverzekeringen staan en geïndiceerd zijn. De verwachting is dat een grote groep mensen in Midden-Hol- land zich niet bewust is van de mogelijkheid hiertoe. Ook deze groep kan zich melden voor een dergelijke woonvorm. Naast de assistentie heeft een deel van deze groep ook be hoefte aan zorg. Dit is echter niet in de regeling opgenomen en zal via daarvoor aangewezen aanbieders georganiseerd die nen te worden, zoals de thuis zorg. Een ADL-woning maakt deel uit van een cluster van twaalf tot vijftien van dit soort woningen en een hulppost van waaruit de assistentie wordt verleend. Dit zijn standaard aangepaste huur woningen in eigendom van een woningcorporatie, verspreid gebouwd in een woonwijk. De woningen dienen een geïnte greerd, niet geaccentueerd, on derdeel te zijn van een wijk met sociale woningbouw. Dit kan in bestaande of nieuwe huisvesting gerealiseerd wor den. De ADL-hulpeenheid is de ruimte van waaruit de assisten tie wordt geleverd, het dient als alarmcentrale, er is een hoog- laagbad, waarvan de bewoners van het complex gebruik kun nen maken en het is de uitvals post van de assistenten die er een verblijfruimte hebben. WADDINXVEEN - Mensen met een lichamelijke handicap hebben behoefte aan zelfstan dige huisvesting met hulp waar zij dat zelf nodig achten. Deze mogelijkheid is er, maar in deze regio alleen in Gouda. Daar staan aangepaste woningen, waar binnen 15 minuten en op aanwijzing (de vrager bepaalt) assistentie wordt verleend bij Algemene Dagelijkse Levens verrichtingen (ADL). In de regio Midden-Holland zou er minimaal één extra ADL-woningcluster voor men sen met een lichamelijke handi cap gerealiseerd kunnen wor den. In welke gemeente dat is, hangt af van de plaatselijke be hoefte. Om zo spoedig moge lijk met de bouwwerkzaamhe den te kunnen starten wordt er op dit moment inventarisa tie gehouden naar de vraag in de regio Midden-Holland. Geïn teresseerden kunnen vrijblij vend informatie aanvragen bij Joost Kaper (Regionaal Zorg- beraad Midden-Holland tel: 0182-504980 of platform Ge handicapten Waddinxveen tel: 0182-613718. De doelgroep bestaat uit mensen met een li- breder”, concludeert Jonkman, chamelijke handicap, die in hoge „Veiligheid is voor ons al vanaf 1998 een prioriteit. Misschien was de aandacht iets verslapt in ons land en dus ook in Wad dinxveen, maar daar hebben we van geleerd. De gemeente werkt er hard aan en als we met zijn allen bewust zijn van de gevaren, dan zijn we op de goede weg.” aan ons prioriteitenlijstje, na melijk in het collegeprogram van 1998. Wat er in Enschede en Volendam is gebeurd, heeft daar nog eens een extra duw tje tegenaan gegeven. We zijn slag van verf en een fotolabo- al een poos hard bezig met de ratorium. Daarvan staat het brandveiligheid. Het is dan ook fotolaboratorium het dichtste een breder begrip dan alleen bij woonbebouwing: 400 me- een gebruiksvergunning, waar het Algemeen Dagblad naar heeft gekeken. We kunnen wel degelijk laten zien dat we heel veel werk verzetten in onze gemeente.” In Waddinxveen is het de brandweer die gebruiksver gunningen mag afgeven. Ver- opgeslagen. Het gaat dan gunningen die het brandveilig gebruik moeten waarborgen van onder meer ziekenhuizen, peuterspeelzalen, bejaarden huizen, kantoren, horecabe drijven en apotheken. De ge meente deze vergunning te controle ren. „Om ook daadwerkelijk de vergunningen uit te kunnen geven, zijn we gestart met een De van oorsprong Senegalese lbou Niang geeft voor de organisatie Bawana les in muziek op de djembé, een Afrikaanse trommel waarmee hij de mensen terugbrengt op de basis van zichzelf. Djembé krijgt een plaats op de Uitmarkt en de braderie op 9 juni in en rond de Dorpstraat. Wel is het zo dat dit hun twee de asielprocedure is en dat be tekent dat ze op straat moeten wachten op de uitslag. Één van hen kreeg daarom op 21 mei een dagvaarding van het COA, dat hij het centrum moest ver laten. Maar dat heeft het COA na protest uitgesteld. Het zou toch belachelijk zijn dat door een fout van het IND de men sen op straat komen te staan? Er liggen tenslotte zoveel be langrijke argumenten bij de ad vocaat.” Nu is het wachten op de hoorzitting. De datum hier- WADDINXVEEN - Met een uitmarkt van Kreater, de jaar lijkse braderie met tal van atracties van de winkeliers in de Dorpstraat, het kleurrijk festival rond de Ontmoetings- kerk en muzikale optredens in het Anne Frankcentrum, be looft zaterdag 9 juni aanstaan de een dag vol Waddinxveen se evenementen te worden. Geen herhaling van de Millen- niumdag vorig jaar, maar wel allerlei festiviteiten, waar en kele honderden mensen zich voor inzetten en waarvan ho pelijk duizenden zullen genie ten. De officiële opening is om tien uur met een verrassings- act voor de deur van Kreater. De Dorpstraat, de Kerkweg West en de Kerkstraat staan dan al vol met meer dan hon derd kramen en verschillende podia. De ondernemers in de Dorpstraat zetten een kinder- draaimolen en een schiettent neer. Clown Jojo, Chalry met toverkunsten en een ballon- nenact, de bekende Oom Ko en het orkest Meiden van de straat, zullen de bezoekers onderweg en op de podia ver maken.Tevens is er een grote autoshow met tal van beken de merken. Uiteraard is ’Vis sen bij Visser’ opnieuw een onderdeel van het feestpro gramma. Ook zijn er tal van demonstraties. De topattractie van Kreater is een flight simulator in het Kreatergebouw. Vanaf tien vluchtplekken met een echte Fokker cockpit en een co-pi- loot kan iedereen het lucht ruim kiezen. Voor stomerij Van Mullem staat een podiumwagen, waar streetdance, ballet, djembé-rit- mes en Afrikaanse dansen te zien en te horen zijn. Aan een workshop djembé (Afrikaanse, rustgevende en de communi catie bevorderende trommel- muziek) van anderhalf uur kan iedereen meedoen. Op dit po- Voor de zomer moeten alle horecagebouwen en sportkan tines een gebruiksvergunning hebben, om dit te stimuleren reikt de gemeente een certifi caat ’Brandveilig horecage- bouw uit’. Daarna zijn de gemeentege- bouwen zelf aan de beurt en gaan alle scholen onder de loep. Jonkman: „Vooral bij de oudere gebouwen verwachten we dat er wellicht het een en ander aangepast moet wor den.” De laatste groep is die van de zorginstellingen als bejaarden tehuizen en kinderopvangcen tra. Sporthal de Dreef is begin dit jaar al aangepast. Maar brandveiligheid heeft ook te maken met het dage lijks gebruik van de gebouwen de 310 verplichte ge- De prioriteit lag voor de brandweer en de gemeente echter bij het inventariseren van alle bedrijven die risicovol le stoffen hebben liggen. „We zijn daar mee direct aan de slag gegaan en inmiddels is al les in orde”, blikt Jonkman te rug. Waddinxveen heeft vijf be drijven waar dit voor geldt:Air WADDINXVEEN - Na de gedeeltelijke professionalise- vuurwerkramp in Enschede en ring bij de brandweer. Zo is er de cafébrand in Volendam staat in juli vorig jaar een fulltime elke gemeente op scherp wat preventie adviseur, hij heeft de betreft brandveiligheid binnen taak deze vergunningen uit te de eigen grenzen. Het Alge- geven.” meen Dagblad nam de proef op de som en bekeek elke ge- Risicovolle

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11