Zilveren schoenen voor doelmannen Be Fair en WSE RoParun team Waddinxveen Bestuur w Waddinxveen liep in 38,5 uur naar Parijs Alphense Boys winnaar Rijn en Gouwetoernooi gaat waarnemend verder T M i o Tennis toernooien in de regio Traditioneel hemelvaartsdagconcours Reigersburgh één groot hippisch feest 'V- - X Melvin Kok haalt eremetaal bij NK 4 1 Behendigheidparcours Wedstrijd ruiters PAGINA 35 WOENSDAG 30 MEI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog Dat laatste is gedaan om de ou ders meer bij de vereniging te betrekken. De begroting voor het seizoen 2001-2002, opgesteld door penningmeester Onno Buiten wil terug komen. Als dan Erwin Pleus er ook nog een seizoen aan vastknoopt kunnen we een goed seizoen verwachten. Het duo Hack-Pleus wordt dan weer in ere hersteld. Verder blijft de technische staf met Harry Cuvelier als elftalleider Doelman Rene Boekhorst (28) van WSE zegt een beetje reke ning met het winnen van de zil- dienen. Om I0.I5 uur startte de springru- brieken. Na een klassiek- en een progressief springparcours met vele spectaculaire spron gen werd de springtuin omgebouwd tot een ware beproeving voor de nog niet zo ervaren ruiters. ijer is een rustpunt in het elftal. Hij wordt in juni geopereerd en gaat dan weer terug naar Leon idas. In totaal stoppen zeven spelers uit de selectie. Maar er komen acht A-junioren over. Wat aantal betreft blijven we intact. Wel zitten er tussen de junioren die over komen en kele meer getalenteerde spe lers. Ik hoop dat zij niet afhaken als het in het begin wat tegen zit. Marco Noordhoek, onze meest ervaren speler, gaat lager voetballen. Maar dat zegt hij elk jaar. Later in het seizoen komen we hem dan weer tegen". laatste kilometers naar Parijs worden afgelegd. Fysiek is dit altijd een moeilijke periode, doordat vermoeidheid en WADDINXVEEN - Ondanks het feit dat de MKZ crisis als spelbreker dreigde en het deel nemers van buiten de regio onmogelijk maak te te komen, heeft de stichting Reigersburgh voor de 35e keer een hemelvaartsdagcon- cours georganiseerd. Het concours met jaar lijks meer dan zeshonderd starts was dit jaar een onderling hippisch feest geworden met ruim driehonderd starts, waarbij alle leeftij den, recreatie en wedstrijdruiters de kans kre gen te genieten van hun paardensport.Voor de wedstrijdruiters was er een volledig pro gramma in de dressuur- en springrubrieken. Voor de recreatieruiters was een behendig heidparcours samengesteld en er waren spel letjes voor de allerjongsten, waarin het pony rijden natuurlijk centraal stond. en af. Het is dan inmiddels weer volop dag en ook de tempera tuur gaat meespelen.Tussen de etappes door wordt er steeds meer gedronken, en de 2,5 km Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen! Bel 0172- 21 66 54 Ook instructrice Nicolette de Wit op haar paard Ojasgar Monday won in een spring rubriek de dagprijs. (Foto: Rob Paardekooper.) wedstrijden niet meegedaan. Hij heeft goede wedstrijden ge speeld evenals Rene Minnee. Met de eindklassering van Be Fair in de derde klasse kunnen we niet tevreden zijn. Vijf wed strijden voor het einde ston den we nog boven Spirit. We hadden echter nog een lood zwaar programma. We hebben het in de thuiswedstrijd tegen Oude Maas (l-l) laten liggen. Daarna verloren we van Jodan Boys. Het is jammer geweest dat Koen Meijer wegens een knieblessure maar drie wed strijden heeft meegedaan. Me- voorkomen was het de eerste 11 kilometer verboden om met auto’s op de looproute te ko men. Het lopende team werd de eerste 53 km bijgestaan met fietsers zodat er steeds één loopt en drie meefietsen. Het Kon Be Fair in de competitie geen rol van betekenis spelen, in de bekerwedstrijden om de Amstel Cup deed de Waddinx- veense formatie wel lang mee. Be Fair reikte in het district West IV tot de kwartfinale. Het verloor in Rotterdam met 3-2 van de Sparta-amateurs, die en kele dagen eerder kampioen in de tweede klasse waren gewor den. Een gelijkspel was binnen bereik, maar vlak voor tijd zag Wim van der Starre de bal na zijn inzet door een haastig toe gesnelde Sparta-verdediger nog van de doellijn gehaald. vanzelf. Een van de lopers moest al na 2 etappes even de bus in om wat kramp verschijn selen weg te laten masseren. Dit was naar later bleek het grootste probleem waar het team mee te kampen had, er hoefde maar een beurt worden over geslagen, en hij heeft ook de rest van de run kunnen vol brengen. Het eerste deel van het traject is vrij vlak en eenvoudig.Voorbij Antwerpen begint de weg wat te golven. In de buurt van de betaald, hiervoor verantwoor delijk”.Woubrugge had zich op tijd afgemeld, hiervoor trad FC Perkouw met trainer Rob van Wilgen aan. Van Ruitenburg vertelde dat de beleving bij GSV minimaal is. „Het ontbreekt aan echte lief hebbers. Voor volgend seizoen ga ik met jonge spelers verder. Van Oudewater komen de broers Niels en Dennis Lans bergen over. Tegen het bestuur heb ik gezegd dat ik aan een nieuw team ga bouwen. Het is bij GSV een kwestie van men taliteit. Want ik heb een team dat echt goed kan voetballen. Oudewa ter, dat op zaterdag in de derde klasse voetbalde, speelden we helemaal van de mat. Om de zondag daarop weer met 4-0 te verliezen”. Van de drie Waddinxveense clubs kwam Be Fair nog het verst. Be Fair verloor voor de kwartfinale met 1-0 van ARC. Een tegenvaller was het bericht dat doelman Ralph Boonstop- pel opnieuw vertrekt, hij gaat naar eersteklasser Zevenho ven. Bij WSE keert Guido Hack van DONK terug. Bij Waddinxveen vertrekt Tim Bunnik, Samir Ela- beidi en Michael Blonk naar resp. Jodan Boys, Gouda-zon- dag en Gouda-zaterdag. Daar entegen krijgt de club weer Bjorn Tollenaar van ONA, Mar co van de Hoek, Ron Kempers (GSV) en Tom Plantfeber. John Zonderop vond het toer nooi in sportief opzicht ge slaagd. Het warme weer maakt het wel zwaar. Topscorer werd Roland Verlaan van Zevenhoven met vijf doelpunten. Het is nog onbekend waar het grootste streektoernooi volgend jaar plaats heeft. GOUDA/WADDINX- VEEN - Het RABO Open B2-.CI-.DI-, dubbel C2- 18+ en Dl- 18+ is van de tennisvereniging Moord recht is het eerste tennis toernooi dat deze zomer in de Goudse regio plaats vindt. Het wordt van 11 tot en met 17 juni op de tennis banen in Moordrecht ge houden. In dezelfde week wordt in Stolwijk een jeugdtoernooi gespeeld. Het programma is verder: 18-24 juni: Zevenhuizen (jeugd), Gouderak (Cl en Dl) en Be Fair,Waddinx veen (Cl, Dl), 25 juni-l juli: Stolwijk (Dl, Cl), Waddinxveen (BIB2, CI C2), Moerkapelle (dubbel- toernooi C2, Dl), 2-8 juli: Zevenhuizen (CIDIDe Gouwe Smash,Waddinx veen (dubbeltoernooi Cl, Dl), 9-15 juli: Be Quick, Gouda (Bl, B2, Cl, Dl), 16-22 juli: Waddinxveen (Dl), 30 juli-5 augustus: TIOD, Gouda (BI.B2.CI, Dl), 6-12 augustus: Berg- vliet, Haastrecht (Bl, B2, CIDIZevensprong, Ze venhuizen (Bl, B2, Cl, Dl), 13-18 augustus: Moordrecht (jeugd), 14-19 augustus: Bergambacht (dubbeltoernooi Cl, Dl), 20-26 augustus: Zevenhui zen (jeugd), 20-26 augus tus: Ad Astra, Gouda (BI, CIDI27 augustus-2 september: Waddinxveen (jeugd), 3-9 september: De Sluipers, Reeuwijk (B2, C2), 10-16 september: 10- 16 september: De Slui pers, Reeuwijk (BICI De dressuurrubrieken begonnen al om 08.00 uur waarbij alle combinaties twee proeven moesten rijden. In de zonovergoten ambiance werd door zowel ponyruiters als paardruiters direct op het scherpst van de snede gestreden voor de overwinning. Behalve voor de afzon derlijke rubrieken waren er ook samengestel de dagprijzen voor de combinaties met de hoogste eindtotalen. Mede dankzij de welwil lende medewerking van de NPC waren er ook wedstrijdpunten voor promotie te ver- het zwaar, zo geeft de routebe schrijving terecht aan. Het is hier weer nacht als het team aankomt. De fietsers moeten kon maken. Een prachtig hier kort bij de lopers blijven zodat zij kunnen zien waar ze hun voeten neer zetten. Het lo pers veld is inmiddels ook ver uit elkaar getrokken zodat je vaak als ploeg helemaal alleen loopt. Toen het net licht begon te spelen. Maar met de finish in zicht en met de laatste restjes energie haalde het team geza- Vlaardingen. menlijk de eindstreep. petitie worden uitgereikt. Het bestuur heeft een brief met veertien vragen aan het ge meentebestuur gestuurd. Daar in staan kwesties als een moge lijke fusie met WSE, de samenwerking met de handbal vereniging Rowah, de kwijt schelding van de onroerend zaak belasting, onderhoud, sub sidies en beveiliging van het complex vermeld. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 mei vond de finale van de Nederlandse Kampioenschap pen trampolinespringen plaats. Net als voorgaande jaren wist de Waddinxveense Melvin Kok, die uitkwam voor Pro Patria uit Zoetermeer, zich ook dit jaar weer voor deze NK te plaat sen. Vorig jaar besloot de K.N.G.U. de leeftijdscategorie t/m 14 jaar en t/m 17 jaar samen te voe gen. Dit betekende voor de 14- jarige Melvin dat hij er extra hard aan moest trekken om zich te kunnen plaatsen voor de NK, waaraan alleen de beste tien springers uit de drie voor ronden mochten deelnemen. Na drie plaatsingswedstrijden wist Melvin zich als tweede te plaatsen voor de NK alleen zijn concurrent en tevens zijn syn chroon partner Roland Klein (Sparta Ermelo) was beter door de voorrondes gekomen. Met een ruime voorsprong op zijn concurrenten wist Melvin met een nieuw persoonlijk re cord van 98,1 het eremetaal in de wacht te slepen en is hij Ne derlands kampioen individueel. Bij het synchroonspringen tij dens deze NK eindige Melvin met zijn synchroonpartner Ro land Klein zeer op de eerste plaats. Door deze resultaten heeft de K.N.G.U. besloten dat Melvin tevens mag deelnemen aan de jeugd WK-trampoline- springen. Sinds kort heeft Melvin een ei gen Website www.melvinkok.myweb.nl waar zijn activiteiten rond trampolinespringen op staan. en Nico van der Spoel als ma- Ralph Boonstoppel (26) vindt de instelling van de zilveren schoen een goed initiatief. „Niet dat ik er dagelijks aan denk, maar op het laatst ga je er toch rekening mee houden niet. Ik hoorde dat Guido Hack dat je tot de kanshebbers be hoort. Dit seizoen heb ik beter gekeept dan het vorige toen ik na twee jaar ARC bij Be Fair was teruggekeerd. Ook onze linkerverdediger Arnold Noor- lander schatte ik hoog in. Een andere verdediger Johan Scheuierman heeft een paar cretaris in opleiding Wil der Ark. De huidige secretaris Ben van der Sluis stopt, maar blijft wel bestuurslid onderhoudszaken. In het kader van het vrijwilli- gersjaar heeft het bestuur be sloten om jaarlijks een vrijwilli ger van het jaar aan te wijzen. De eerste vrijwilliger van het WADDINXVEEN - De missie is volbracht, na enkele maanden voorbereiding en bijna 38,5 uur lopen is de RoParun tot een goed einde gekomen voor het Runningteam Waddinxveen. Het team liep 513 kilometer naar Parijs en de eerste kwam opstarten ging niet bij iedereen al na 32 uur en 12 minuten bin- vanzelf. Een van nen, de laatste na 45 uur en 42 minuten. De gemiddelde snel heid lag iets boven de 13 km/uur. De warmte overdag maakte het voor de lopers zwaar. In de loop van de vrijdagmiddag liep de snelheid hard terug, om aan het eind van de middag en ge durende de nacht weer op te lopen.Vooral voor het team dat vrijdag van ongeveer 10.00 uur tot 15.30 uur heeft gelopen, en daarna ’s avonds om 22.00 uur weer moest starten was het Franse grens gaat het heuvel op een wereld van verschil. Om half vier uitgeput door de warmte gestopt, maar na een heerlijke douche massage en maaltijd, plus dé nodige rust leek het vooral de eerste etap- lijkt steeds langer te worden. In pes in de avondkoelte vanzelf de buurt van Compiegne wordt te gaan. De laatste kilometers heeft het gehele team samen afgelegd, zodat iedereen de binnenkomst mee moment om na die 38 uur dat enorme kamp binnen te lopen om in een grote tent met bloe men en champagne verwel komt te worden. Vooral de laatste dagen voor de start waren hectisch.Tussen werken en slapen door werden worden, moesten alleen nog de de laatste puntjes op de i gezet, de toegezegde spullen bij el kaar gesleept, en er voor ge zorgd dat alles ook op tijd op doordat vermoeidheid de diverse locaties aanwezig is. slaapgebrek dan veel meer op- Dinsdag 23 mei begon de finale met het bij elkaar brengen van de spullen uit Waddinxveen, Dordrecht en Woensdagmorgen om 8.00 uur was het opnieuw verzamelen in Rotterdam. De laatste spullen inladen en toen naar Ahoy, waar om 15.00 uur het start schot voor de estafette werd gegeven. Om problemen met de door stroming van het verkeer te stuurslid kantinezaken, ontving een cadeau. Tot leden van ver dienste werden benoemd Fred van der Krans, die jarenlang is betrokken bij het onderhoud en de verspreiding van het clubblad en Hanny Simonis. Hij is al vele jaren lid van jeugd commissie, fungeert als scheidsrechter en zorgt voor de voetbalkleding. De trainers- staf werd aangevuld door Wilf red Waltman, die jeugdcoördi- nator wordt. De gouden schoen, prijs voor de meest waardevolle selectiespeler van het afgelopen seizoen, zal aan Het behendigheidsparcours leek op het oog een zeer eenvoudige opgave, maar enkele sub tiliteiten zorgden bij de deelnemers voor de nodige zweetdruppeltjes. Onder het toeziend oog van vele toeschouwers werd geprobeerd dit parcours foutloos en binnen de snelste tijd af te leggen. Zowel de ponyruiters als de paar- denruiters legden hetzelfde parcours. De pro fessionele jurering leverde diverse winnaars op die zich tot het aanstormend wedstrijdta- lent mogen rekenen. Voor de allerkleinste ruitertjes waren er spel letjes waarin vooral de behendigheid werd be proefd. Het enthousiasme bij de kleintjes was groot toen ze aan het slot van de dag deel mochten nemen aan de grote parade van de officiële prijswinnaars. De prijsuitreiking lag in handen van de heer C. Stam, voorzitter van de stichting Reigers burgh. Alle prijswinnaars kregen een trofee en een sjabrak. De dagprijswinnaars kregen ook nog een mooie statiedeken. ben gehouden. De Waddinxveense doelman wis selde sterke met mindere wed strijden af, maar haalde een goed gemiddelde. Boekhorst: „Het had constanter gekund. Laat ik zeggen dat mijn - vorm een afspiege ling was van het spel van WSE in de afgelo- pen com- V petitie. In I het hele seizoen hebben we redelijk veilig gestaan met uit zondering van de laat ste vier, vijf wedstrijden. Na de nederlaag tegen Groeneweg kwamen we zelfs nog in degra- datiegevaar. Ik had verwacht dat het een moeilijk jaar voor WSE zou worden. We zijn en kele spelers kwijt geraakt. Op een gegeven moment hou je zelfs rekening mee dat je er wel eens uit kunt vliegen. Gelukkig heeft WSE zich veilig gespeeld, maar dat had eigenlijk veel eer der moeten gebeuren. Trainer Paul de Jong gaat ons na een jaar weer verlaten. Dat is jam mer. Voor een club als WSE is Jong, Rene Boekhorst, Harry Cuvelier, Ralph Boonstoppel en trainer Jack Harmsen, Paul de Jong, ondanks de min dere resultaten, een goede vent gebleken. Hij wordt opgevolgd te ri aal verzorger intact", door Ben Stukart. Ik kende hem helemaal niet. In de ken- nismakings-bijeenkomst maak te hij een correcte indruk. Of onze selectie nog wijzigingen zal ondergaan weet ik (nog) Uitreiking van de zilveren schoenen voordat de wedstrijd WSE-Be Fair begon.Van links naar rechts trainer Paul de (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ALPHEN A/D RIJN - De voet ballers van Alphense Boys zijn winnaar geworden van het 15e Rijn en Gouwetoernooi, dat dit keer op de velden van ARC werd gehouden. Alphense Boys speelde in de finale gelijk tegen ARC (0-0), maar won daarna via strafschoppen. Eerder won Alphense Boys het toernooi in 1992 en 1994. De derde plaats was voor Argon uit Mijdrecht en de vierde voor Zevenhoven. Aan het toernooi deden 28 ploegen mee. Tot grote teleur stelling van de organisatie liet het Goudse GSV verstek gaan. Er waren slechts twee spelers aanwezig. Organisator John Zonderop; „Ik heb er geen goed woord voor over. Meld je tijdig af als je geen kans ziet om een elftal bij elkaar te krijgen, er zijn genoeg clubs die mee willen doen. Ik acht trainer Van Ruitenburg, die er voor wordt de voorjaarsvergadering aftre den. Dat is medegedeeld in de glement werd druk bezochte jaarvergadering die tot over het middernachte lijk uur duurde. Met name voor het onderhoud en de bezetting contributie zal jaarlijks worden in de kantine komt Waddinx- aangepast aan prijs- en inflatie- veen vrijwilligers tekort. correctie en de ouders van de Het bestuur hoopt de komen- jeugdleden krijgen stemrecht, de tijd voldoende mensen te vinden die er de schouders on der willen zetten. Volgend jaar bestaat de oudste voetbalver eniging Waddinxveen tachtig jaar. Het ligt aan de leden of het jubileum luisterrijk dan wel op hek, werd goedgekeurd. Nieuw het begin van de nieuwe com- bescheiden wijze zal worden bestuurslid kantinezaken is gevierd. In de vergadering gaven Frank Terlingen en nieuwe se- enkele leden te kennen bijstand cretaris in opleiding Wil van te willen verleden. Alle leden krijgen een formulier toege stuurd waarop zij kunnen aan geven waarmee zij de club kun nen helpen. „Het bestuur zal voor de aangegane verant woordelijkheden staan en op dezelfde wijze richting geven aan het beleid”, zegt voorzitter WADDINXVEEN - De zilveren schoenen, die jaarlijks beschik^ veren schoen rekening te heb baan worden gesteld door de meest waardevolle voetballer van Be Fair en WSE, zijn ge wonnen door de doelmannen Ralph Boonstoppel en Rene Boekhorst. De prijzen zijn uit gereikt door de beide trainers Jack - Harmsen en Paul de Jong in het bij- zijn van Harry Cu- I velier van juweliersbe- drijf Spruy- tenburg dat de prijzen beschikbaar stelt. De jury bestond in het afgelopen seizoen uit verte genwoordigers van de pers, maar ook uit trouwe suppor ters die regelmatig de wedstrij den van Be Fair en WSE volgen. Bij WSE wordt al vanaf 1996 om de prijs gevoetbald. De winnaars vanaf dat jaar zijn John Moons (1996), Marcel van Dijk (1997), Guido Hack (1998), Thijs van der Voort (1999) en Martijn van der Wal (2000). Bij Be Fair is de prijs sinds 2000 te verdienen. De eerste zilveren schoen ging vo rige zomer naar middenvelder Ehmed Sauony. Dit keer wer den de prijzen gelijktijdig uitge reikt. Dat gebeurde voor de vriendschappelijke wedstrijden tussen WSE en Be Fair op het sportcomplex in de Oranje- wijk. Deze wedstrijd werd na een 2-1 voorsprong van Be Fair door WSE met 3-2 gewonnen. Doordat de competitie dit jaar laat is afgelopen verviel de on derlinge competitie tussen de Waddinxveense verenigingen Be Fair, WSE en Waddinxveen. Het is echter de opzet dat in het jaar 2002 weer om het kampioenschap van Waddinx veen wordt gestreden. WADDINXVEEN - Het be- Wim de Lange. „Wij hopen jaar is Dirk Flier, Hij is al vijftig stuur van de voetbalvereniging echter op meer mensen die jaar lid en is betrokken bij het Waddinxveen gaat tot de na- een paar uurtjes per week voor onderhoud van de terreinen, jaarsvergadering in november de club willen werken. Wij wil- Hij kreeg naast een oorkonde ad interim verder. Is tegen die len naar een vereniging toe een cadeau. Ook Diana van tijd geen verbetering gekomen waarin iedereen het naar de zin Leeuwen, die is gestopt als be- in de medewerking van de vrij- heeft en waar de neuzen de- willigers dan zal het bestuur in zelfde kant opstaan”. Het nieuwe huishoudelijke re- aangenomen. Het reglement is opgesteld naar de KNVB-normen maar kent twee toevoegingen: de A el 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 35