De festiviteiten van Opknapbeurt Passage van start het Kleurrijk Festival Fractie Bos en VVD: wachtgeld is geen pensioen UNIEK! mr gl\IQKIA3310 Avondvierdaagse in Zevenhuizen Bijna 90 voertuigen in vierde Oldtimerrit F maar wees er snel bij! Rijbewijzen ingevorderd voor dronken achter stuur Scholieren gaan per fiets langs bedrijven 1 - f’ i Informatie- avond Verdachte borstvoeding WADDINXVEEN - De geboorte van de baby en het geven van borstvoe ding in de eerste weken. Dat is het onderwerp van de maandelijkse in- formatie-bijeenkomst van de Borstvoedings-organi- satie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdag avond 12 juni bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. mishandeling aangehouden Schoenendoos Sponsorloop Workshops Muziek Oefeningen: Tip van de maand: Preventie: De maandelijkse rubriek van de commandant Acties (uit rukken) april 2001 A- $85' K (l - PAGINA 17 WOENSDAG 6 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De werkzaamheden voor een opknapbeurt zijn vorige week gestart. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Het muziekprogramma op het buitenpodium laat een grote muzikale variatie zien, zoals: Regenboogschool zang 10.30 uur); Rosanne van der Laarse De vrijwilligers hebben deze maand geoefend op diverse lo caties. Aan de Onderweg heb ben wij een gasbrand in een boerderij bedwongen. De dui kers hebben aan de Kleikade personen uit een auto te water gered en bij ditzelfde ongeval zijn technische hulpverleners ingezet om een persoon uit een auto te bevrijden. De oefenin gen van de brandweer vinden iedere maandagavond plaats. Commandant brandweer G.J. Huizer WADDINXVEEN - Terwijl de winkeliers wachten op de verbouwing voor een nieuw winkelcentrum, wordt nu eerst de Passage opgeknapt. Een extra onder houdsbeurt was onvermijdelijk. Op de planning staat onder meer een herbes- trating. Vanaf het parkeerterrein naast de kerk tot aan Bremmer Lederwaren wordt de straat opnieuw gelegd, de rest van de straat wordt gerepareerd waar nodig is. Ook de lantaarnpalen krijgen een lik verf, de stalen meubelen en groenbakken worden schoongemaakt en geverfd. Al het alg en de zoutkristallen op het meubilair wordt verwijderd. Ook komen er meer fietsklemmen. Met deze actie hoopt de gemeente de belevings waarde te verhogen. De winkeliers van de Passage waren ontevreden over de kwaliteit en de uitstraling van de open- Ook het rijbewijs van een 35-jarige Waddinxvener is in gevorderd, nadat hij zaterdag ochtend 2 juni omstreeks 06.10 uur werd aangehouden wegens rijden onder invloed. Zijn rijgedrag was de politie opgevallen op de Dreef waar de Waddinxvener eerst de middenberm opreed en ver volgens parkeerde en samen met een tweede persoon uit stapte. De Waddinxvener bleek een ademalcoholgehal- te van 965 ug/l te hebben. Hij kreeg tevens een proces-ver- baal en een rijverbod van 12 uur. bare ruimte in het winkelcentrum. Het voldoet al jaren niet meer aan de eisen die gesteld mogen worden aan een win kelcentrum anno 2001 en deden daar om een beroep op de gemeente om een extra onderhoud te starten. De kosten van het kleinschalig onderhoud bedragen 95.000 gulden. Daarin zit 50.000 extra onderhoud en eenmalig 45.000 gulden. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. 80 min/mnd BELLEN éénmalig EXTRA 75- KORTING^ Milieuspektakel is een initia tief van de Milieudienst Mid- den-Holland in samenwerking met het Coenecoop College en de Gemeente Waddinx veen.Tijdens de bedrijfsbe zoeken krijgen de leerlingen alles te horen en te zien over de relatie tussen bedrijf, na tuur en milieu. Met behulp van een onderzoeksformulier bekijken de jongeren zelf de verschillende milieuaspecten. Naderhand worden de door verschillende werkvormen ervaringen verwerkt. De opvolger van de succesvolle 3210; nu nog kleiner en completer. Uitgerust met o.a trilalarm, screensaver en voice dialling. Zelfs chatten is mogelijk met dit toestel. •33! 0 -- Inmiddels hebben bijna negen tig klassiekers zich ingeschre ven. Er wordt twee keer gestopt, in Woerden bij Hooftman Volvo autobedrijven en in Haarzui- lens, nabij het alom bekende kasteel. Hier kunnen belangstellenden op hun gemak de Oldtimers bewonderen. De organisatie verwacht weer - net als ande re jaren - veel toeschouwers bij de rustpunten. Aan het ein de van de rit vindt een défilé plaats op het terrein van bus onderneming Connexxion aan de Hoogeveensweg in Bo- WADDINXVEEN - Een 44- jarige Gouwenaar is vrijdag avond I juni omstreeks 18.40 uur aangehouden wegens rij den onder invloed. Hij had kort daarvoor een aanrijding veroorzaakt met zijn vracht wagen op de Willem de Zwij- gerlaan. Hij was tegen een andere vrachtwagen aangere den. Hierbij werd alleen ma teriële schade opgelopen. Ademanalyse wees een ade- malcoholgehalte uit van 1270 ug/l. De limiet is 220 ug/l. Zijn rijbewijs is ingevorderd, hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van 17 uur. De bijeenkomst is voor iedereen die meer wil weten over borstvoe ding. Ook baby’s zijn van harte welkom. Alle facet ten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aanwezi gen krijgen ruimschoots de gelegenheid om vra gen te stellen of ervarin gen uit te wisselen. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot onge veer 22.00 uur. Er wordt een onkostenvergoeding van vijf gulden gevraagd. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektri sche kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter on dersteuning van borst voeding te koop.Voor meer informatie: Nel Veenman, 0182-619964. skoop. Hier komen de auto’s langsrijden en een commenta tor beschrijft de bijzonderhe den van iedere auto en hun berijders. Voor de deelnemers wordt hierna nog een barbe cue georganiseerd bij de start en finishplaats aan de Loete- weg 4a in Hazerswoude. De Kikkerrit gaat onder ande re door de volgende plaatsen: Hazerswoude, Alphen aan den Rijn, Nieuwkoop, Noorden, de Meije, Zegveld, Woerden, Ka- merik, Nieuwer Ter Aa, Loe- nersloot, Loenen aan de Vecht, Maarssen, Haarzuilens, Harme- len. Woerden, Nieuwerbrug, Instaleer rookmelders op de juiste plaats in uw woning. Rookmelders kunnen uw leven redden. Zij alarmeren u in een vroeg stadium van de brand, zodat u nog de tijd heeft om maatregelen te nemen. Twijfelt u over de juiste plaats, vraag dan bij ons om advies. Een dag vol ontmoeting en be zinning, waarin ontmoeting centraal staat. Genieten van ei kaars talenten, maar juist in de ontmoeting uitdrukking geven aan de verantwoordelijkheid die we voor elkaar hebben, on der het motto: Samen zorgen voor de wereld van vandaag én morgen. De dag begint bij de Sint Vic- torkerk. Om 09.45 uur worden de klokken geluid en starten enkele lopers van a.v. Antilope met het vuur en de VN-vredes- vlag, richting Ontmoetingskerk. Daar worden ze opgewacht door o.a. deken Leo Peeters die het startsein zal geven door het ontsteken van het vredes- vuur. De klokken worden ge luid, de vlaggen gehesen en het - speciaal voor deze dag door Petra Pirovano geschreven - welkomslied wordt gezongen. Benjamin Dotse Dzilah en zijn band verrassen u met een wel- komsriteel uit Ghana. Het kerkplein is druk bezet met o.a. deelnemende organisa ties als: Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen, Foster Pa rents Plan, Liliane Fonds, Stichting Gered Gereedschap, Wereldwinkel Waddinxveen, Amnesty International, afd. Waddinxveen, Unicef, Stichting Mensen in Nood, Kerngroep Ontwikkelings-samenwerking Waddinxveen, Stichting Goed Werk, Oikocredit, Nationale Bedevaarten. WADDINXVEEN - Een 40-jari- ge Waddinxvener is maandag 4 juni aangehouden op verden king van mishandeling van een 22-jarige plaatsgenoot. De mis handeling vond plaats op het Koningin Wilhelminaplein op 3 juni omstreeks 23.45 uur bij een horecagelegenheid. Het slachtoffer had de verdachte kort daarvoor aangesproken in de horecagelegenheid. Buiten kwam de verdachte op hem toelopen en sloeg een glas in zijn gezicht kapot. Het slacht offer kwam hier met wat schrammen vanaf. De verdach te moest met verwondingen aan de duim behandeld worden in het ziekenhuis. BOSKOOP - Op zaterdag 9 ju ni zal voor de vierde keer de Boskoopse Oldtimer Kikkerrit plaatsvinden. Dit is een tourrit voor automobielen met een bouwjaar vóór 1960. De vori ge ’Kikkerritten’ waren erg ge slaagd, met veel verschillende, zeldzame oldtimers en een ge zellige sfeer. De ongeveer 125 km lange route start in Ha zerswoude, en gaat door het oostelijke gedeelte van het Groene Hart van Zuid-Hol- land. Er zal weer een grote en bijzondere verzameling klas sieke automobielen aan de start verschijnen. de ritme van (door jou?) be speelde Afrikaanse trommels; Haren vlechten door vrouwen uit het Ki Swahili-koor. Schoe nen poetsen, de opbrengst is bestemd voor de stichting Mensen in Nood. ZEVENHUIZEN - Het plaatse lijk comité avondvierdaagse or ganiseert van I I tot en met 15 juni de avondvierdaagse voor Zevenhuizen en omgeving. Ook dit jaar worden er vijf avonden gewandeld, waarbij naar vrije keuze één avond kan worden overgeslagen. Deelnemers kun nen kiezen voor een route van 5 of 7,5 kilometer. De routes zijn mooi, veilig en afwisselend. Op de laatste avond wordt er door het dorp gewandeld on der begeleiding van muziek en is er een prijs voor de persoon die het leukste verkleed komt. Voor alle deelnemers ligt op het eindpunt een medaille klaar. De allerkleinste kinderen van 0 tot 4 jaar kunnen vrijdag avond mee, dan is het voor hun ’Puppie-avond’. De inschrijving zang/gitaar (10.45 uur); Bente Bonefaas dwarsfluit (I 1.15 uur) zij hoopt geld in te zamelen voor de Clini Clowns; Uncover rockband (I 1.45 uur) met een speciaal repertoire; Ton Jansen panfluit (12.30 uur, 16.00 uur ook in de kerk); Benjamin Dot se Dzilah djembé (12.45 uur); Rosanne van der Laarse zang/gitaar (13.30 uur, 16.20 uur ook in de kerk); Uncover rockband (15.15 uur) met een speciaal repertoire. Het theaterprogramma op het buitenpodium laat u genieten van: Frida Domacassé poëzie (11.30 uur, 16.10 ook in de kerk); Stan Fritschy theater ’t Krukje (14.15 uur) thema ’anti racisme’; Joop Verhoeven ver haal voor 12+ (13.15 uur in de kerk); Jan Koorengevel poppen kast (I 1.00 uur in zaal I en om de twee uur herhaling). WADDINXVEEN - Op zaterdag 9 juni organiseert de Waddinxveense MOV-groep het Kleurrijk Festival. In en om de Ontmoetingskerk (Groensvoorde 3)zijn er vanaf 10.00 uur *s morgens allerlei festiviteiten met een multi cultureel karakter. Deken Leo Peeters zal het startsein geven, Pastor Ad van der Helm verzorgt, samen met een groep jongeren, de dankviering als afsluiting. De workshops, die in de diver se zalen in de kerk worden ge houden zijn: Creatief met pa pier, Agnes van Rutten en Brigitta Goemans helpen deco raties te maken om de kerk te versieren (v.a. 14.00 uur); But tons maken (v.a. 10.30 uur). De opbrengst is voor de slacht offers van de ’Volendam’ ramp; Opknappen oud gereedschap met Cees Glasbeek van Stich ting Gered Gereedschap (v.a. 10.30 uur); Vredesmachines maken, Kijk om 14.00 uur maar bij Gijs van de Berg wat dat is (14.00 uur Panfluit (en muziek) maken (14.00 uur in de hal); Afrikaanse maskers maken (v.a. 14.00 uur); Poëzie/trom- mels, Frida Domacassé vertelt verhalen onder het meeslepen- WADDINXVEEN - Leerlin gen van het Coenecoop Col lege, 350 in totaal, fietsen op vrijdag 8 juni het zesde ’Be drijf en Milieu’. Na een start schot van wethouder Dijk- sterhuis van Milieu fietsen de jongeren langs drie bedrijven in Waddinxveen, waar ze een bezoek aan brengen.Van snoepfabriek Schuttelaar fiet sen ze naar Gas Unie Gas verdeelstation op deTuin- bouwweg en het laatste bezoek vindt plaats bij Sigma Coatings op Coenecoop. Dit WADDINXVEEN - Frans Bos (fractie Bos) en Van der Torren (WD) vinden dat de wacht geldregeling voor afgetreden wethouders geen verkapte pensioenregeling moet zijn. Dat lieten beide heren weten in de raadsvergadering en commis sievergadering van Algemeen Bestuurlijke Zaken (ABZ), toen het onderwerp jaarrekening 2000 aan de orde was. Daar staat een bedrag van 750.000 op gereserveerd waar de ex- wethouder in maximaal tien jaar recht op heeft, zolang hij niet een nieuwe baan heeft. „Wachtgeld is bedoeld voor i.c.m. daluur contact 80 (normaal 39,95 nu lijdelijk 29,95)^^® een overbrugging tussen het wethouderschap en de volgen de baan, het is niet de bedoe ling dat de betreffende persoon thuis eerst een periode gaat bijkomen”, meent Van der Tor ren. „Je moet zo snel mogelijk weer aan de slag.” Frans Bos: „Het gaat om een wettelijke verplichting waaraan wij ons niet moeten willen onttrekken. Aan de andere kant ken ik afge treden wethouders in den lan de die meteen elders aan het werk zijn gegaan en voor wie de desbetreffende gemeente geen cent extra behoeft te be talen. De bedoelde voorziening vindt plaats op zaterdag 9 juni van 11.00-13.30 uur op het Dorpsplein. Bij de inschrijving ontvangt men een informatie- boekje, waarin de routes en de stempelkaart zijn opgenomen. De kosten voor deelname zijn: voorinschrijving 5,-p.p„ latere inschrijving 6,- p.p., ’puppies’ 2,50. De start is iedere avond tussen 18.15 en 18.30 uur van af het Dorpsplein. Op de slot- avond starten de deelnemers om 18.30 uur, zodat de intocht gezamenlijk is.Voor meer infor matie: tel. 0180-633365 of 632883. De preventie werkzaamheden spitsen zich toe op de gebruiks vergunning. Alle horeca onder nemers zijn nu door ons voor een eerste controle bezocht. Er zijn door ons geen schokkende situaties geconstateerd. Tijdens deze controle ronde hebben zij Waddinxveen I 100 gulden opbrengen. Laten wij met ons allen opletten en het proberen te voorkomen, dat bespaart veel geld en er gernis. De middelbrand in een opslagloods bij firma Bakker aan de Noordkade was toen wij met ons eerste uitrukvoer- tuig arriveerden, al zodanig groot dat wij direct middel brand doorgaven aan de alarmcentrale. Dit betekent dat alle brandweerlieden wor den gealarmeerd. Het pand staat aan de Gouwe dus was er voldoende water aanwezig om te blussen. Wij hebben de ze brand bestreden met al ons blusmateriaal: drie brandweer wagens hebben staan blussen met twaalf stralen en een wa terkanon. In totaal zijn wij met 34 personen 7 uren bezig ge weest. Wij kunnen als brand weer dan ook terug zien op een drukke maand. van ons de aan vraagformu- lieren voor de gebruiksvergun ning kunnen aanvragen. Inmiddels is de eerste vergun ning afgegeven. Ook krijgen wij steeds meer aanvragen voor adviezen van particulieren, be drijven, bewonersverenigingen en de woningbouw- vereniging. Wij zijn tijdens kantooruren bereikbaar op telefoonnummer 624511Heeft u vragen of wilt u gewoon eens kijken, kom naar de brandweerkazerne, de koffie staat klaar. De brandweer staat altijd voor u paraat. Wij zijn in de maand april 22 maal gealarmeerd. De meldingen varieerden van automatische meldingen, pa- piercontainers, aangebrand eten en een middelbrand. De papiercontainers waren ook deze maand het doel van de brandstichters. Er zijn in ons dorp mensen die het leuk vinden om deze verzameling van oud papier in vlammen te zien opgaan. Zij realiseren zich niet wat dit voor gevaar en kosten met zich meebrengt. De kosten van de brandweer voor het blussen van een con tainer bedragen al gauw 500 gulden, daarbij komt 600 gul den voor het opknappen van de container. Dus voor het Operatie Schoenendoos is een actie die op de Waddinxveense scholen is gehouden. Kinderen vulden een schoenendoos met spulletjes die ze zelf konden missen. De schoenendozen zijn bestemd voor leeftijdsgenoot jes in o.a. Afrika. Een deel van de dozen zal naar het AZC worden gebracht voor kinde ren van de azc-school De Pape gaai. is een uiterst vangnet voor als het een ex-bestuurder echt niet lukt aan de slag te komen. Ik zou er moeite mee hebben, juist als in het vakgebeid van een ex-wethouder een schreeuwend tekort is, dat zo’n voorziening door een ex-be- stuurder zou worden benut om een poosje uit te bollen.” Voor burgemeester Jonkman was dit een onderwerp waar geen discussie over mogelijk is. „We moeten ons aan de regels houden, en we zullen er op toezien dat er op een juiste manier gebruik van wordt ge maakt.” De kinderen van de basisscho len zijn druk bezig om zoveel mogelijk sponsors te vinden voor de RONDJES OM DE KERK. De Kerngroep Ontwik kelings-samenwerking organi seert de loop en zal de op brengst besteden aan schoolprojecten in Afrika. Het terras biedt een keur aan lekkere hapjes en drankjes, zo als diverse Irakese gerechten, Indonesische hapjes w.o. pas teitjes, klepon, temper, ananas koekjes en groene pannenkoe ken. Verder zijn er Hollandse pannenkoeken, Poffertjes, Spa reribs en broodjes Festival te koop. Pastor Ad van der Helm, Stan Fritschy en de jongerengroep hebben een dankviering sa mengesteld die om 16.30 uur zal beginnen. Het Kleurrijk Fes tival zal, onder klokgelui, wor den afgesloten. Een witte duif wordt losgelaten, als symbool van de vrede. Er worden zo’n duizend ballonnen opgelaten met daaraan door kinderen ge maakte vredeswensen. Tot slot zal het vredesvuur worden ge doofd. Bodegraven, Zwammerdam en Boskoop. De belangstelling voor deze vierde Kikkerrit is wederom groot te noemen. Ook zijn er veel mensen die de Oldtimers graag willen be wonderen. Dit kan op de onderstaande plaatsen. Bij de start: van 8.00 tot 9.30 uur aan de Loeteweg 4A te Hazerswoude. Bij Hooft man Woerden van I 1.00 tot 12.00 uur aan de Botnische Golf 15 te Woerden (Indus trieterrein Polanen). Bij het défilé in Boskoop: vanaf 15.30 uur op het terrein van Con nexxion in Boskoop. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! kléin 'Vraag naar de voorw. in de winkel. Prijs wijz. en zetfouten voorbeh. *1 It -• 7+ plezier van deze brandstichters moeten de in woners van

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17