SC Antilope zoekt jeugdtrainers Prijzen voor Taekwondoka’s Ze vliegen IL 695 Flyers dames 2 kampioen Conny Baars beleeft 25 jaar plezier aan damesvoetbal "Al I Lokale kampioenschap biljart Waddinxveen Veteranen Masters Gouwestaete zwemmen naar titels s Michiel Sol Spelers terug naar WSE trainer WSE van Be Fair Barthold Jansen verstevigt WSV-koppositie Vlinderstruik Rolling‘90 boekt succes ïWC i Extraatje Groeneweg Geslaagden B-diploma GroenRijk De Bosrand ■r Het Kijke Tuinleven SSI w WOENSDAG 6 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 in Nieuwerkerk was opgeheven 1 1 t X» Nieuwerkerk gevoetbald. Ik her inner me nog een wedstrijd voor het bejaardenreisje”, ver- Danielle doet aan jazzdansen bij de gymnastiekvereniging OSS en zoon Menno is sinds kort toe- van - WADDINXVEEN - In verband met het stop pen van één van de jeugdtrainers en het steeds grotere aanbod aan jeugdleden, is at letiekvereniging SC Antilope te Waddinxveen op zoek naar een gediplomeerde jeugdatle- tiektrainer of iemand die bereid is om dit di ploma te halen. Naast de vervanging van de trainer die gaat stoppen, is de wens van de club om meer gedifferentieerd naar leeftijd en prestatie niveau te gaan trainen. Gecombineerd met de steeds groter wordende groepen, is uit breiding gewenst. De nieuwe trainer moet beschikbaar zijn op de maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op de donderdag avond van 18.30 en 20.30 uur. Ook als slechts één van deze avonden past of als de tijden iets anders moeten vallen, is de ver eniging geïnteresseerd. Voor meer informatie: Mevr. E. Blom (secre tariaat) tel. 0182-616813 of dhr. M. Kaptein (Technische zaken), tel. 0182-616874. genstander B. v.d. Knaap wist uit te schakelen. voor J. van Sandijk, die te sterk bleek voor M. Boussaid en tot winning te behalen tegen A. Kardol.Verder een stijgende W. van Os na een snelle partij ten koste van W. v.d. Hoek. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Prinsen Schouw 1, ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99 het niet correct nemen van een keerpunt. Op de 200 m wisselslag werd hij nipt tweede en hij won alle vrijeslagnummers, te weten de 50, I00, 200, 400, 800 en de 1500 m. Beiden zijn vrijeslag- zwemmers pur sang en met na me op de langere afstanden zul len zij hoge ogen gooien op de komende Europese kampioen schappen in Majorca. WADDINXVEEN - Eind mei heeft een aantal Taekwondoka’s van Sportinstituut Den Edel deelgenomen aan de Open ’Samsung’ Taek wondo Kampioenschappen te Dordrecht. Aangezien het open kampioenschappen wa ren, kwamen er ook deelnemers uit omrin gende landen zoals Duitsland en België. Het evenement duurde de hele dag en het was zowel voor de jeugd als voor de junioren ge organiseerd.Tussendoor werd er een demon stratie gegeven door een Taekwondoka met een 5e dan (5e graad van de zwarte band). De wedstrijden waren gebaseerd op een full contact systeem. Een partij kon worden ge wonnen op punten, maar ook door knock out. WADDINXVEEN - Mi chiel Sol, betaald voetbal ler bij Go Ahead Eagles, gaat in het nieuwe sei zoen de D-pupillen van zijn vroegere club WSE trainen. Naast het trainerschap, dat Sol samen met Rick Compeer en Patrick Dorrestein gaat verzor gen, zal hij een trainers- cursus gaan volgen en verzorgt hij zaterdagen de coaching van WSE DI weg met de vraag of we bij Groeneweg wilden komen voet ballen. Dat is gebeurd. Helga en ik waren overigens de enigen die overstapten”, vertelt de blonde dochter van de vroegere middenvoor van Nieuwerkerk Wim Baas. „Bij Groeneweg heb ben we een mooie tijd meege maakt. Vaak streden we om het kampioenschap in de afdeling H.E. van Offeren en A. v.d. Star re. De stijd om de Waddinxveense Schaakbeker is inmiddels in een vergevorderd stadium. De eer ste finalist is reeds een feit, aan- den getraind. Ze is geen leider van een team, maar wel op za- voor Royal B, uitslag 9-0 terwijl de andere kruisfinale tot aan het einde spannend bleef, Dia mond B won nipt met 5-4 van Royal A. De kleine finale 3e en 4e plaats werd een onderonsje tussen de beide teams van Roy al. Royal A bleek de sterkste, uitslag 7-2. De finale, welke in de sportkan tine van de W. Waddinxveen werd gehouden, leverde BV Sportvrienden de hoofdprijs op. Met 7-2'werd Diamond B verslagen. De organisatie die dit jaar in handen was van de heren Schenkeveld en de heer V.d. Klauw, van BV Onder Ons, kon terug kijken op een ge slaagd toernooi. van der Vis.) WADDINXVEEN - De voetbalveteranen van Be Fair en Floreant uit Bo skoop nemen op zater dag 9 juni deel aan het toernooi voor oud-eer- ste elftalspelers bij de voetbalvereniging De Rijnstreek in Nieuwer- brug aan de Rijn. Er wordt om I 1.00 uur be gonnen met Floreant-Be Fair. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. plaatsen in hun leeftijdsgroe pen.Judith van Berkel (leeftijds groep 55-59 jaar) won op de vier nummers waaraan zij deel nam de gouden medaille. Met overmacht werd zij eerste op de 200, 400, 800,en 1500 m. ’Veelvraat’ Nic Geers (groep 60-64) schreef in op acht num mers. Op de 200 m vlinderslag was hij wel de snelste maar hij werd gediskwalificeerd wegens naar haar mooiste herinnering in 25 jaar damesvoetbal zegt de Ze- met Miranda venhuizense dat er niet een spe- der cifiek jaar is geweest dat er uit springt. „Ik heb gedurende de gehele periode genoten van de promoveerden we naar de eer ste klasse. Mijn zus Helga ver huisde naar Papendrecht is bij Rijsoord gaan voetballen. Later toen zij weer terug was in Ze venhuizen is zij voor Oliveo in Pijnacker gaan spelen. Zij is vo rig jaar nadat zij haar derde kind had gekregen met voetballen gestopt. Doordat enkele vrien- de afdeling dinnen stopten bij DONK ben ik in I995 samen met Miranda Hoogstraten naar RVC in Reeuwijk gegaan. We kwamen allebei in het eerste. Miranda moest later door een kniebles sure stoppen. Ik had jaren rechtsbuiten gespeeld, maar na linkshalf bij DONK, werd ik bij RVC ,midmid’ en daarna laatste man’. Met Arjan Groenendijk als trainer werden we dit seizoen kampioen van de tweede klasse. 1 3.15 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. P^indton* ajyss SI Planten in volle zon. In het voorjaar flink teruqsnoeien, dit bevordert de bioemgroei. Verschillende kleuren zijn verkrijgbaar. Van 10.75 voor MOERKAPELLE - Rol- schaatsvereniging Rol- ling’90 heeft op zaterdag 2 juni deelgenomen aan de regionale Kampioen schappen Kunstrolschaat- sen te KerkdrieL Bij deze wedstrijd konden de sporters zich plaatsen voor de Nederlands Kampioenschappen die van 29 juni t/m I juli ver reden worden. Daarvoor moest een plaats bij de beste drie behaald wor den. De tien deelnemers van Rolling’90 kwamen met maar liefst tien me dailles naar huis en daar mee was er wederom een groot succes. Bij het figuren wisten Mariotte Vonk (pup.BI) en Ingrid Oskam (Asp.B2) de eerste plaats te behalen. Bij het vrijtij den waren de verwach tingen hoog gespannen. De uitslagen: Pup.BI 4e Joyce Bakker, 5e Tamara Bontebal, 6e Mariotte Vonk (4e in de combina tie). Pup.B2 6e Daphna Bontebal (5e in de com binatie) Asp.BI Ie Iris Dijkema, 2e Emilie van ’t Wout, 4e Lizzy Quick. Asp.B2 2e Sjoukje van Haastert, 3e Maria Os kam, 5e Ingrid Oskam (Ie in de combinatie). WADDINXVEEN - Drie voetballers die bij andere verenigingen voetbalden komen in het nieuwe sei zoen naar WSE terug. Het zijn Michael Berhane (ONA), Hafid Assoulyma- ni (Be Fair) en Guido Hack (DONK). Ook Fred van 't Veldt van ONA vroeg overschrijving aan naar WSE. Robert Hors man stopt. Bij Be Fair keert William Hoogeveen van Jodan Boys te-rug, maar vertrok doelman Ralph Boonstoppel naar Zevenhoven. Koen Meijer keert naar Le-onidas te rug. Bij Waddinxveen ver trokken Michael Blonk en Samir Elabeidi (Gouda), Marco Versloot (Moord recht), Dion de Jong (ONA) en Tim, Bunnik (Jodan Boys). Bjorn Tolle naar keert terug van ONA, Ron Kempers kwam van GSV over en verder wordt de selectie aange-vuld met spelers uit eigen gelederen. Bij Groeneweg keert Klien van Dam uit Maast richt terug, maar vertrok ken Jasper van Dier-men (SJZ), Johan Hoogeveen (Olympia) en Dennis Bakker (Excelsior). Bij Moerkapelle bleef alles onveranderd hoewel ARC-scout Siem Duyn daar op talentenjacht is geweest. ZEVENHUIZEN - Een extraat je voor de voetbalvereniging Groeneweg. De Zevenhuizense club trad als organisator op van de beslissingswedstrijd voor promotie naar de tweede klas se tussen TOGB en VER Voor 1400 toeschouwers won TOGB op de uitstekend be speelbare grasmat met 2-I. Blijdschap bij de Berkelse club, die overigens drie spelers naar Oud-Beijerland ziet gaan. VEP krijgt een herkansing tegen Meerburg dat met 3-2 van ODB verloor. Deze wedstrijd wordt zaterdagavond op het veld van Wilhelmus in Voorburg gespeeld hoewel Groeneweg opnieuw aanbood de wedstrijd te willen organiseren. WADDINXVEEN - De lokale biljartkampioenschappen van Waddinxveen zitten er weer op. Op 9 april werd gestart met de poule wedstrijden. Tien teams hadden zich ingeschre ven. Deze werden onderge bracht in 2 poules. Poule A en Poule B: KOT Waddinxveen, Diamond, Royal, Onder Ons en Sportvrienden. Na een halve competitie bleek in Poule A, BV Sportvrienden het sterkst, terwijl Royal A tweede werd. In Poule B was Diamond het sterkst en Royal B werd tweede. Tijdens de kruisfinale, gehouden in het An ne Frank Centrum, bleek Sportvrienden veel te sterk WADDINXVEEN/BOSKOOP. De masters Judith van Berkel en Nic Geers van de zwemclub ’Gouwestaete’ behaalden op de tweedaagse Nederlandse zwemkampioenschappen voor masters op 50 m banen in Nij megen weer de nodige eerste WADDINXVEEN - Eindelijk kon Dames 2 de kampioensbe- ker in ontvangst nemen. Er was een beslissingswedstrijd voor nodig. De laatste twee compe titiewedstrijden gingen niet van een leien dakje. De riante posi tie voor het kampioenschap werd weggegooid in een slecht gespeelde uitwedstrijd tegen Forwodians, welke met twee punten verschil werd verloren. De laatste wedstrijd in de com petitie moest gewonnen wor den om een beslissingswed strijd te kunnen spelen. Dit gebeurde in Delft tegen Fun. Met 25-26 werd er gewonnen en afgelopen vrijdag vertrok men wederom naar Delft om tegen Team Ten Dreamers te spelen voor het kampioen schap. De wedstrijd werd met veel zorg tegemoet gezien daar de tegenstander de laatste vier competitiewedstrijden met grote overmacht had gewon nen. De wedstrijd begon - vooral aan Flyers-kant - zenuwachtig. Toch hadden de Waddinxveen se dames het betere van het spel en namen een kleine voor sprong. Deze werd halverwege de eerste helft goed uitge bouwd, maar toen kwam de te genstander meer in het spel en ging Flyers fouten maken. Dit sluis en D.J. van Offeren en R. den Drijver. F. Draaisma ging snel de teil in tegen E. Hennink en opnieuw een nederlaag voor J. de Roodt, blijkbaar uit vorm de laatste weken, tegen H. van Offeren. In de onderste regionen ten slotte opnieuw een winstpartij, zij het moeizaam, voor H. Erke- lens tegen T. BronkJ. Kraijeste- ijn zakt nu nog verder weg door een nederlaag tegen C. van wedstrijden die door Con- ny zijn gespeeld. Van haar ou ders en broer kreeg de schei dende speelster een voetbalveld van chocolade met opschrift. Vijfentwintig jaar da mesvoetbal op het veld zitten er op. Er zijn weinig speelsters in de Goudse regio die lang ac tief zijn geweest als Conny Baars. Zij was een echte lief hebster. Want anders hou je het niet zo lang vol. resulteerde in een kleine voor sprong met de rust( 27-22). De start van de tweede helft was voor Team Ten Dreamers en zij kwamen tot op één punt terug. Hierna was er sprake van een echte beslissingswedstrijd. Grote fouten en prachtige ac ties wisselden elkaar af. Naarmate de tijd vorderde, kreeg Flyers meer greep op de wedstrijd, maar de spanning bleef tot het eindsignaal. De uitslag werd 70-60 en Flyers kon de beker met de bijbeho rende bloemen in ontvangst nemen. Topscoorder werd Je- anet Deeleman met 19 punten. Het succesvolle team bestond uit: Anja Vink-Schwiebbe, Jeanet Deeleman-Mekenkamp, Jesca Van Loo, Inger Huls, Jane Sijl, Maaike van Herpen, Joyce Kars en Michelle Kars. Laura de Le- vie speelde niet mee, omdat zij op het andere veld met de Ray- onselectie een oefenwedstrijd had, maar kon toch nog in de tweede helft de nodige support geven. Ook de vaste speelsters Mieke Zanbergen - van Dijk en Adriënne Zevenhuizen - Raap horst en de bankspeelsters Est her Kleinhoonte van Os en Marloes Buytenhet waren jam mer genoeg verhindert. Het team werd gecoached door Gert Jan Oskam. die bloemen overhandigde. Uit haar Groenewegtijd speelden Janny van Haren, Wil van Kra- lingenjep van Reeuwijk, Marjan en Sonja van Delft, Anja Tepper, Tosca van Vliet, Tineke Krijgs man en Agnes Zweere voor zichtig nog een poosje mee. De organisatoren Helga Hooge- veen-Baas en Jolanda de Jong overhandigden een voetbal met alle handtekeningen en een boek met verslagen en foto’s een goed moment om te stop pen. Zij kreeg een heuse af- scheidswedstrijd waarvoor twee elftallen bestaande uit speelsters waarmee de Zeven huizense heeft gevoetbald zoek om dispensatie (weer) van afloop was er een barbecue en werd Conny Baars op een ge zellige wijze uitgeluid. Conny Baars heeft zeventien jaar voor Groeneweg gevoet bald. „Nadat het damesvoetbal twintig jarig bestaan van het da- getreden tot de F-pupillen van sfeer rond het voetballen. Bij mesvoetbal bij Groeneweg heb Groeneweg, die door Conny Groeneweg denk ik met plezier werden Helga en ik gebeld door ik nog meegemaakt, maar nadat Baars op woensdagmiddag wor- Jan van Reeuwijk van Groene- de afdeling was opgeheven ben ik naar DONK gegaan. Ik was „In I992 werd het damesvoet bal bij Groeneweg opgeheven. Er waren speelsters gestopt en de bond honoreerde ons ver heeft gevoetbald zoek om dispensatie om een de partij waren. Na klasse lager te spelen niet. Later groep was”. werden we in laagste klasse in gedeeld. Hoewel we regelmatig met negen speelsters waren wonnen we met grote cijfers. Maar leuk was het niet. Het De Taekwondoka’s hebben alleen heel hard geknokt en het was zeker niet voor niets. De volgende vijfTaekwondoka’s hebben een prijs behaald: Christiaan Asscheman I e plaats), Ron Schinkel (2e plaats), Daan Olie (2e plaats), Jeroen Brouwer (3e plaats) en Rafik Anakhrouch (3e plaats). Bovendien heeft Daan Olie een wedstrijd ge wonnen door knock-out. In de Dojang (trai- ningszaal) trainen deze Taekwondoka’s elke vrijdagavond voor de wedstrijden. Op 30 juni geeft het Demo-Team van Sport instituut Den Edel een demonstratie op de sportschool zelf. De demonstratie wordt ge geven op muziek met onder meer het breken van hout. terug aan de uitstapjes die we naar België en Frankrijk maak ten”. Vele dames met wie Con- toen dertig jaar. Theo Suurland, terdagochtend regelmatig op de ny Baars heeft gevoetbald kwa- die leider was bij Groeneweg velden te vinden. Gevraagd naar men op 20 mei naar werd trainer bij DONK. Hij haar mooiste herinnering in 25 Kaagjesland in Reeuwijk voor vroeg mij daar te komen voet- jaar damesvoetbal zegt de Ze- de afscheidswedstrijd. Maar ballen. Samen met Miranda venhuizense dat er niet een spe- ook de begeleiders Jan van Hoogstraten en Hedy van der cifiek jaar is geweest dat er uit Reeuwijk en Jo Metselaar en Horst, die later zijn vrouw springt. „Ik heb gedurende de trainer Hein de Jong waren er werd, ben ik bij DONK gaan gehele periode genoten van de evenals Bas Lubbers van RVC, voetballen. Ook met DONK ben ik kampioen geworden en Conny Baars heeft twee kinde ren die aan sport doen. Dochter Conny Baars uit Zevenhuizen heeft er 25 jaar damesvoetbal opzitten. Na de afscheids wedstrijd in Reeuwijk kreeg zij een bal met handtekeningen aangeboden. (Foto: Artistic Art/Liesbeth WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag 29 maart stond de 28e ronde van de huishoudelij ke competitie van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV In de grote middengroep remi- op de rol. Met nu nog acht ron- separtijen tussen A. Prins en T. den voor de boeg is en blijft Kuiper, E. Hildebrand en A.Ver- koploper Barthold Jansen de grootste kanshebber voor de titel. Uitdager betrof H. de Roodt (6), die weliswaar goed partij gaf, maar in de slotfase niet op kon tegen het sterke en degelij ke tegenspel van zijn opponent. Achtervolger R. Dannis (2) moest daarom ook winnen, maar dit gebeurde evenwel niet, aangezien E. Philipse (5) verrassend de punten wist te pakken. H. van Woudenberg (3) Asscheman. Een stijgende lijn blijft, zoals altijd, in de buurt van een koploper en schakelde simpel P. v.d. Belt (I7) uit. Ook een puntendeling kwamen nog blijft T. van Nieukerke (4) het goed doen door subtopper L. Ellers op een nul te zetten.Ver- lies voor B. David, die de over winning door zijn vingers liet glippen tegen P. de Louw en daardoor uit de top 10 wegzak- gezien W. Hennink in een fraaie te. partij na zijn dameoffer tegen In de subtop had N. Dannis een toren en loper in daarna niets in te brengen bij J. v.d. goed uitgevoerd positiespel te- Born en M. van Putten wist na een spannende strijd een over- na zullen we het ongetwijfeld nog wel een paar keer zijn ge weest, maar dat weet ik niet meer precies.Verder hebben we ook enkele malen de beker in de afdeling Gouda gewonnen. van Gouda mochten we deelnemen aan de strijd om het districts- kampioenschap, maar daar kwa men we tekort. Toen ik vijftien jaar was werd ik al geselecteerd voor de selectie van de afdeling Gouda. Harry Loerts (huidige van Spirit, red.) was daarvan coach. Het laatste sei zoen dat ik er bij zat was Arno Pijpers coach. Hij is nu bonds coach in Estland. Onder Hein de Jong heb ik nog met de Goudse De kampioenswedstrijd tegen ga en ik ook nog een poosje bij selectie getraind. Dat gebeurde DEH, het vroegere Bloemhof, op het veld van Jodan Boys. Ik werd met 6-2 gewonnen. RVC heb ook nog bij de laatste zestig komt nu op het zelfde niveau uit gezeten voor de landelijke se- als Zwart Wit’28 waar Jeanet telt Conny Baars-Baas, die kort lectie.We moesten toen in Zeist Hoogendoorn (eveneens af geleden bij de voetbalclub selectie-wedstrijden spelen, komstig van Groeneweg) heeft RVC’33 in Reeuwijk-dorp werd Achttien jaar was ik toen. Daar- gevoetbald. Jeanet gaat nu even- gehuldigd omdat zij 25 jaar ac- na heb ik nooit meer iets uit als mijn zus Helga en ik spelen in tief het damesvoetbal beoefen- Zeist gehoord”. het nieuwe zaalvoetbalteam van de. Met RVC werd Conny Baars Groeneweg.Als ik niet was gaan (38) kampioen en dat leek haar Opgeheven zaalvoetballen had ik voor een andere sport gekozen want stil zitten is er niet bij. Het twee keer trainen in de week bij RVC en in het weekeinde voetballen had ik echter wel gezien. Hoe wel het bij RVC een heel hechte WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ op dins dag 29 mei weer voor het B-di- ploma gezwommen. Alle 24 kandidaatjes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben zijn: Prisca Havenaar, Samantha van der Klauw, Rémi Pijnappels, Amanda Seis, Celeste Roor, Mi chelle van Leeuwen, Rochelle de Werk, Denise Voskuilen, San ne Verweij, Janneke van der Hoeven, Sybold Geels, Edo v.d. Nieuwendijk, Ayla Schallig, Anouk v.d. Brule, Ralph Ver meulen, Stephan van Noort, Stacey Breedijk, Jeffrey v.d. berg, Tessa de Jong, Daniël van Loggerenberg, Arjan v.d. Bergh, Remon de Bruin, Maarten Zou tendijk en Tristan Heemskerk. Door Bert Hertog Gouda met clubs als Haast- ZEVENHUIZEN - Sinds de be- recht, NSV en Nieuwkoop. Ik ginjaren zeventig is het voetbal weet nog dat we in het eerste in de KNVB niet alleen meer jaar kampioen werden. En daar- voorbehouden aan mannen. Het damesvoetbal deed haar intre de. Ook in het gebied van de vroegere afdeling Gouda wer den damesafdelingen opgericht. Tot de clubs van het eerste uur, die zich met damesvoetbal bezig Als kampioen hielden, behoorde Groeneweg dat in I97I begon. Ook in Nieu werkerk aan den IJssel waren ze er vroeg bij, maar toen Neder land te maken kreeg met auto loze zondagen was het snel met het damesvoetbal in Nieuwer kerk gedaan. De zusjes Conny trainer en Helga Baas sloten zich daar op aan bij Groeneweg. „In Nieuwerkerk zaten we op korfbal, maar doordat mijn moeder voetbalde hebben Hel- is

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31