De weg afzetting op de CAS3A wonen PI as weg Tentoonstelling in ’De Boog’ Waddinxvener fietst voor goed doel van Alpe d’Huez naar Rotterdam S U MM Ë1E SALE I ■r Maquette en nieuwsbrief over nieuwe centrum l Kruising Staringlaan/ Brederolaan tijdelijk afgesloten Onderzoek Inloopmiddag Psoriasis Sport- en speldag Kon. Beatrixschool 0172 21 37 15 info@loo.nl patiënten patiënt vriendelijkheid ziekenhuis Jeugddienst Aanrijding Kop-staart- aanrijding SQ SUMMER I JM J| ALPHA STYLES Vloertegels I O Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel 3 e u. QJ CD Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Laminaat Wandtegels Europalaan 30 Alphen aan den Rijn Tel.: (0172) 47 09 01 Fax: (0172) 49 05 52 VAN DER LOO HYPOTHEKEN De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek 5 jaar Z v.a. 5,4% 7 '1 11 V: PAGINA 13 WOENSDAG 13 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - ’•*’•4 Pieter van der Loo i 1 ■7 s Vanaf 35 m2 incl. legloon ADVIES BEMIDDELING nu vele toonzaalmodellen met extra korting! uitzicht op een beter bestaan dankzij de komst van Interplast. In 2000 werd geen tocht geor ganiseerd omdat Euro 2000 roet in het eten gooide. „En in middels zijn we druk bezig met de voorbereiding voor de tocht Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. te moeten gaan krijgen. Een centrum waar geen plaats meer is voor autover keer. Een centrum met een behoorlijk finan cieel plaatje. Maar het is haalbaar, meldt de folder.Tenminste, als betaald parkeren wordt ingevoerd. Dat lijkt onontkoombaar, tenzij een deel van die kosten op andere wijze kunnen worden gedekt. Het nieuwe centrumplan heeft drie pij lers: wonen in het centrum, verkeer, duurzaamheid en milieu. Zo worden er tweehonderd nieuwe huizen in het cen trum gebouwd en moet het verkeer heeft ook gevolgen voor het openbaar busvervoer. De twee opstapplaatsen op de Bredero laan komen in deze periode te vervallen. Passagiers kunnen gebruik maken van een halte op de Noordkade en een tijdelijke halte op de Willem de Zwijger- laan (richting Noordkade). Bij de haltes staat informatie hier over aangegeven. Op vrijdagen kan wél gebruik gemaakt wor den van de haltes op de Brede rolaan. van 2001 en heb ik al heel wat trainingskilometers (4300) ge reden. Zelf ben ik een gerouti neerde fietser met fietservaring op lange en meerdaagse fiets tochten. Daarnaast ben ik lid van de Goudse Ren- en Toer club Excelsior waar ik zowel een toer- als wedstrijdlicentie heb”, licht Hazebroek toe. De tocht vindt plaats van 16 t/m 23 juni en loopt van Alpe d’Huez naar Rotterdam; een af stand van ongeveer 1250 kilo meter. „Ook dit jaar zal ik, als enige politieman uit de regio Hollands Midden, deel uitma ken van dit peloton dat uit een kleine veertig fietsers (colle ga’s) zal bestaan. Gemiddeld wordt per dag zo’n 200 kilome ter gereden. Op zaterdag 23 ju ni zal het voltallige peloton fi nishen op de Coolsingel in Rotterdam waar zij op het ge meentehuis gehuldigd zullen worden door onder andere de korpschef van de politie Rot- terdam-Rijnmond. Overigens wil ik er wel bij zeggen, dat ie dereen in de eigen tijd fietst en zelf de kosten op zicht neemt, zodat alle financiële bijdragen geheel ten goede komen aan het goede doel.” Eventuele giften voor Stichting Interplat Holland kunnen wor den overgemaakt op gironum mer 81251 14 t.a.v. Bike Aid. WADDINXVEEN - Met een maquette en een nieuwsbrief over de centrumvisie lijkt het erop alsof het nieuwe centrum iets meer gestalte krijgt. Afgelopen week werd de nieuwsbrief huis aan huis verspreid en wie dan nog vragen heeft kan op 13 en 14 juni naar de informatieavond bij de gemeente over het centrum. In de nieuwsbrief krijgen Waddinxveners uitleg over de geschiedenis van de cen trumvisie tot aan het plan Petteplas tot Gouwe, waarin winkels, culturele voor zieningen, dienstverlening, woningen en horeca langs de Gouweboulevard gestal- HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN (PENSIOENEN GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, op de Jo- zeflokatie (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op 20 juni van 14.00 uur tot 16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor Psoriasis patiënten of mensen die er meer van willen weten. Psoriasis is een niet-be- smettelijke, chronische huid aandoening, waar meer dan 350.000 mensen in Nederland last van hebben. Zij hebben last van rode, schilferende plekken op hun lichaam, die veroor zaakt worden door een over matige aanmaak van huidcellen. Voor meer informatie: tel: 070- 3820202 op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren. week een extra dimensie te ge ven met het leveren van een sportieve prestatie ten behoe ve van de Stichting Bike Aid.” De Stichting Bike Aid is op 21 oktober 1998 opgericht door politiemensen van de regio Rotterdam-Rijnmond. In dat jaar fietste een club politie- werknemers van Geneve naar Rotterdam en in 1999 van Mil aan naar Rotterdam. Ook aan de laatste tocht nam Haze broek deel. „Na afloop van bei de tochten is, door het werven van sponsors, een geldbedrag van 50.000,- overhandigd aan het goede doel”, weet Haze broek. Het goede doel waarvoor de deelnemers toen en ook dit jaar voor op de fiets stappen, is Interplast Holland. Dit is een organisatie die bestaat uit plas tisch chirurgen, anesthesisten en O.K. verpleegkundigen die geheel belangeloos in hun vrije tijd naar ontwikkelingslanden reizen om daar kinderen met onder meer brandwonden en hazenlippen te opereren. Ook aangeboren afwijkingen aan ogen, oren, handen en benen vallen onder het Interplastpro- gramma. Als in Nederland kin deren met dergelijke afwijkin gen worden geboren, dan worden zij kort na hun geboor te door een medisch team van WADDINXVEEN - Het Patiën ten- en Gehandicaptenplatform Midden Holland (PGMH) en het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) gaan samenwerken aan een project patiëntvriendelijk heid in het GHZ.Tussen 13 juni en 27 juni vindt een onderzoek plaats naar patiëntvriendelijk heid in de poliklinieken Oog heelkunde en Longziekten. Doel is een betere afstemming van de dienstverlening van het GHZ op de wensen van patiën ten. www.casba.nl Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 WADDINXVEEN - Leerlingen van de Koningin Beatrixschool hebben vrijdag 22 Juni een sport- en speldag. Het pro gramma voor de 140 kinderen van groep I t/m 3 is van 8:30 uur tot 13:30 uur en vindt plaats in en om de school en in de sporthal ’de Duikelaar’. De zelf meegebrachte lunch wordt op school genuttigd. De kinderen gaan onder begelei ding van een moeder/vader langs de verschillende spelen. De groepen 4 t/m 8 sporten en spelen van 8:30 uur tot 14:00 uur op atletiekbaan Antilope. De zelf meegebrachte lunch wordt gezamenlijk op het ter rein van Antilope gegeten. Er zijn teams samengesteld met gevarieerde leeftijden, de na druk wordt gelegd op de on derlinge samenwerking. De teams krijgen een schema en gaan met elkaar de verschillen de onderdelen langs. Meestal spelen twee teams tegen el kaar. Aan het einde wordt het winnende team bekend ge maakt. Ter afsluiting is er voor iedere deelnemer een leuke verrassing. WADDINXVEEN - Zondag 17 juni om 18.30 is er bij De Rank een jeugddienst. Deze zal wor den gehouden in het Coene- coop College. De voorganger is ds.W.G. van Iperen uit Omme ren. Voor de muzikale begelei ding zorgt het eigen combo. Het thema van de dienst is; ’Welzalig de man die niet rent!’ In deze tijd hebben veel men sen het druk. Juist dan is het belangrijk dat er ook rustmo menten zijn. Bijvoorbeeld om God ontmoeten om weer kracht te krijgen om door te kunnen gaan. Uiteraard is ook in deze dienst iedereen wel kom. Na de dienst is er gele genheid om met elkaar iets te drinken. Door Casper Bomhof WADDINXVEEN - Sinds een geruime tijd is de Piasweg halverwege afgezet om doorgaand autoverkeer te be lemmeren. Het is een wegafzetting op een lastig punt, aangezien er een behoorlijk stuk omgereden moet wor den om op de plaats van bestemming te komen. gemeente opgesteld. Dat houdt in dat de snelheden terugge dreven gaan worden alsmede enkele verkeerswijzigingen die per weg verschillen. Op de Piasweg zelf streeft men naar een snelheid van 60 km per uur. Ook bij de omliggende wegen moet de snelheid naar beneden. Dan zijn er de her stelwerkzaamheden op de Pias weg. Hierbij gaat het om de scheurvorming in het wegdek en andere herstelwerkzaamhe den. Verder is er nog de ver keerssituatie van de Dorpstraat die verbetering vereist. De on logische verkeersstructuur daar beïnvloedt de verkeerssi tuatie op de Piasweg. Enkele doelstellingen waarmee de bewoners tot dusver geko men zijn om de verkeerssitu atie op de Piasweg te verbete ren zijn het terugdringen van het sluipverkeer, het verlagen van de snelheid tot maximaal 60 km per uur en het verbete ren van de verkeersveiligheid voor fietsers en voetgangers. Enkele maatregelen die deze doelstellingen moeten gaan be werkstelligen zijn het invoeren van een inhaalverbod.de aanleg van een fietsvoorziening en snelheidsremmende maatrege len, zoals het plaatsen van ver keersdrempels. Er is geen draagvlak voor een permanente afsluiting van de Piasweg. Eerder geopperde plannen voor het plaatsen van paalvoorzieningen hebben te veel nadelen om doorgezet te kunnen worden. En er zal een gesloten verklaring gaan komen voor vrachtauto’s om de Pias weg voor het zware verkeer te ontzien. Dit zijn enkele wijzigin gen in de verkeerssituatie die men wil gaan uitvoeren. Er bestaat inmiddels al ruim een half jaar onzekerheid over wat er nu precies met de Pias weg en omstreken zal gaan ge beuren. Definitieve beslissingen zullen echter op korte termijn genomen gaan worden en ver wacht wordt dat de gemeente er 4 juli met behulp van de ideeën en wensen van de be woners uit zal zijn. Met één hand in de Petteplas en de ander in het openbaar groen, presenteerde wethouder Wientjens vorige week de maquette van het nieuwe centrum. (Foto.ArtisticAni Uesbeth van derVis.) WADDINXVEEN - Het kruis punt Staringlaan-Brederolaan is vanaf dinsdag 12 juni geduren de vier weken afgesloten voor al het verkeer. De afsluiting houdt verband met voortzet ting van de wegwerkzaamhe den voor de fietsroute noord- zuid. Omleidingroutes worden aangegeven via gele borden.Tij dens de afsluiting blijven de winkeliers aan de Brederolaan bereikbaar vanaf het Koningin Wilhelminaplein. De afsluiting indruk hiervan te geven, zullen de mensen van de inloop een aantal van hun werken ten toonstellen. Bovendien zijn de mensen tij dens de tentoonstelling zelf ook aan het werk. Wie geïnte resseerd is om zelf in het vol gende seizoen deel te nemen aan de schilderinloop, kan tij dens deze ochtend meer infor matie krijgen. Ook wie niet aan de schilderinloop wil deelne men, maar wel graag een kijkje wil nemen, is welkom. Buurt centrum De Boog ligt aan de C.Huygenslaan 2. Tel: (0182) - 616860. WADDINXVEEN - Op woens dag 20 juni kan iedereen van 10.00 uur tot 12.00 uur een kijkje nemen bij de schilderin loop van buurtcentrum De Boog. In dit buurtcentrum is in het afgelopen jaar op de woensdagmorgen een schilder inloop georganiseerd voor mensen, die het leuk vinden om in hun vrije tijd samen met an deren te schilderen. De men sen brengen zelf hun materia len mee en beoefenen op geheel eigen wijze hun hobby. Er zijn op de woensdagochten den dan ook heel wat mooie kunstwerken gemaakt. Om een ZEVENHUIZEN - Een 27-jarige automobiliste uit Bergschen- hoek is maandagochtend I I ju ni omstreeks 08.30 uur op de kruising Swanlaweg/Noordein- de in botsing gekomen met een 43-jarige automobilist uit Nieu- werkerk a/d Ijssel. De Nieu- werkerker reed over het Noordeinde en verleende op de kruising geen voorrang aan de vrouw die op de Swanlaweg reed. Zij werd met borstletsel naar het Langelandziekenhuis te Zoetermeer vervoerd. De Piasweg fungeerde als slui proute voor de grote wegen uit de buurt, en dat kon niet langer. Dat bleek wel uit het feit dat er verzakkingen optraden en het asfalt op verschillende plaatsen begon te scheuren. De Piasweg is namelijk niet berekend op dit veel te hard rijdende sluipver keer van met name de Al2 en de andere grotere wegen uit de omgeving. De bedoeling is dat deze wegafzetting in stand ge houden zal worden, totdat ver der is besloten over het lot van de Piasweg. In de besluitvorming hierover wil de gemeente op de hoogte blijven van de wensen en ideeën van de omwonenden van het betreffende gebied. De verkeerssituatie was uiterst gevaarlijk geworden. Er waren al diverse ongelukken gebeurd voordat er destijds vertragings- methodes geplaatst werden. Bochten en wegversmallingen mochten echter niet baten. „Het was min of meer een sport geworden om zo hard mogelijk langs de wegversmal lingen met bochten te rijden”, aldus de heer C. Straver, bewo ner van de Piasweg. De weg was gewoon niet gemaakt voor het te hard rijdende verkeer wat zich veelal op de weg beg af. Vandaar dat het overgrote deel van de bewoners zich ook in het idee van de wegafzetting kon vinden. De bewoners vinden het overi gens een goede zaak dat ze in de besluitvorming betrokken worden. Er worden communi- catieavonden georganiseerd waarin de bewoners van de Piasweg en de aansluitende straten in werkgroepen wor den ingedeeld zodat ze hun vi sie kunnen geven over de ver keerssituatie, waarmee zij dagelijks te maken hebben. 7 juni jongstleden werd de laat ste communicatieavond gehou den waarin een verkeerskundi ge toelichting aan de bewoners werd gegeven over de bevin dingen van de gemeente tot zo ver. Er is een duurzaam veilig uit- voeringsprogramma door de WADDINXVEEN - Drie auto’s waren maandagmiddag 11 juni omstreeks 13.15 uur betrok ken bij een kop-staart-aanrij- ding op de Bredeweg. Alle au to’s reden achter elkaar aan. De voorste automobilist, een 20- jarige Gouderakse, remde om een auto gelegenheid te geven af te slaan. De automobilist achter haar, een 71 -jarige Kat- wijker, remde eveneens waar door de derde automobilist, een 65-jarige Boskoper, niet meer op tijd kon remmen.Allen haddden last van nek- en hoofdpijn op de Boskoper na. Ze zijn behandeld door ambu lancepersoneel. 10 jaar:v.a. 5,9% hun kwalen afgeholpen. In ont wikkelingslanden zijn deze kin deren gedoemd hun hele leven met deze handicap te moeten leven. In landen als Ghana,Viet nam en Oeganda kregen vele duizenden patientjes inmiddels vooral beter verspreid worden. Meer ruimte voor fietsers en minder voor de auto in het centrum zelf, de doorgaande routes moeten om het centrum heen komen. Wat betreft duurzaamheid denkt de gemeente aan intensief ruimtegebruik, energiebesparing en duurzame energie, zuinig gebruik van materialen en water besparende voorzieningen in nieuwe be bouwing. Wanneer nu daadwerkelijk de eerste paal wordt geslagen is nog altijd niet dui delijk. Voorlopig is praten, onderhande len, rekenen en onderzoeken meer reali teit. WADDINXVEEN - De Wad dinxvener Gerard Hazebroek zal op 16 juni starten met de fietstocht van de Alpe d’Huez naar Rotterdam, waar hij op 23 juni weer zal arriveren. Met de ze fietstocht hoopt hij geld in te zamelen voor het goede doel. Overigens onderneemt hij de tocht niet alleen, de organi satie ligt bij Stichting Bike Aid, die is opgericht door politie mensen en organiseert jaarlijks een meerdaagse fietstocht voor en door politiemensen ten behoeve van het goede doel. Ook Gerard Hazebroek werkt bij de politie, hij is coördinator jeugd bij het district Ijssel en Gouwe, waar de gemeenten Waddinxveen, Boskoop, Nieu- werkerk a/d Ijssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle onder vallen. „Daarbij heb ik dagelijks te maken met een sca la van zaken waarbij jeugdigen gewild of ongewild in aanraking komen met de politie. Het is el ke keer weer een uitdaging om oplossingen te vinden en mee te denken in alle facetten van dit specifieke taakgebied. Een taakgebied dat niet alleen pre ventieve en repressieve kanten kent maar ook bestaat uit het aanbieden van hulpverlening”, vertelt Hazebroek. „Die hulp verlening hoop ik volgende -‘4 4 - 4 - TILFF BA8TOGME TILFF 1398

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13