Wat leuk je weer eens te zien! Omleidingsweg N2I9 Gemaskerde overvaller vangt bot 4 u Grote publieke belangstelling voor voorkeustracé VOOR VADER! Jongerenkoor Vox Jubilans geeft concert met panfluitist I Kaartavond Nieuwe ARIZONA 1001 Opschoondag Waddinxveen- Feest op de weekmarkt LEZERS SCHRIJVEN Gouwe Rijders Goedkoop!! (nieuwe centrum I) centrum (2) DECT DRAADLOZE HUISTELEFOON Zuid J3 PAGINA 17 Tracé IB2 Kreater Dorpsstraat Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 P.J.E.VAN DER LINDE een groot succes ML r/r Verbouwing gemeentehuis KOM VOOR NOG MEER VADERDAG- KADOTIPS LANGS BIJ: Het jaarlijkse uitstapje naar braderie en Uitmarkt Kreater weer JI FFF? Ai V I O lx (Foto: Ekko ten Cate) (Foto: Even Hardendood) i i f was er een workshop in de Grote zaal van Kreater voor blazers.Wij deden daaraan mee, samen met groepen van Kreater zelf, zoals de sax- groep en de dwarsfluiten. Ie dereen die een blaasinstru ment bespeelt, mag dan meedoen. Iedereen mag ook komen kijken, maar jammer genoeg waren er niet zoveel mensen. Ik hoop dat het bij de uitvoering om kwart voor vier bij het Anne Frank Cen trum drukker wordt.” Zelf kan hij niet bij de uitvoering zijn: de braderie gaat gewoon door. „En het is een gekken huis op het moment!” Zoals elk jaar is de combina tie van de jaarlijkse braderie en de Uitmarkt weer een groot succes. „Zoals we het dit jaar geregeld hadden, met èn een kraampje op de brade rie èn een grote rol in het programma van het Kreater, zo willen we het voortaan proberen te regelen.” en geïnteresseerden zich gron dig in de stukken hebben kun nen verdiepen. Er is dus voorlopig nog genoeg te vragen. Want niemand gelooft dat na de afsluiting van de Kanaal straat al het Kanaalstraat-ver- keer straks een rondje Wad- dinxveen gaat rijden zolang het verkeer door onze straten, zelfs over wat hobbels, mogelijk blijft. We willen U voorstellen dat al le bewoners van het gebied Passage-Rondom op woensdag I3 juni de informatie-avond be zoeken. Dus ook de bewoners van de Stationsstraat. We kun nen elkaar dan beter aanvullen in onze gemeenschappelijke be langen. Tot ziens dus woensdagavond 13 juni om 20.00 uur in het ge meentehuis. WADDINXVEEN - Vrijdag IS juni is het feest op de Wad- dinxveense markt. Aan het win kelend publiek op de markt zul len tussen 12.00 en 16.00 uur door een charmante gastvrouw vaderdag-cadeautjes worden uitgedeeld. Verder hebben veel kooplieden extra aanbiedingen welke het credo nog weer eens waarmaken dat het echt waar is, dat op de markt je gulden een daalder waard is. Dus kom naar de markt. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. binnen en eiste van de mede werkster geld uit de kassalade. Toen zij hier niet op in ging ver liet de overvaller de winkel zonder buit. De man, van onge veer I.60 m„ liep weg in de richting van de Esdoornlaan. WOENSDAG 13 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN m^telecom Door Walter Micke Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Onder overweldigende be langstelling vond op 5 juni op het gemeentehuis van Ze venhuizen /Moerkapelle de vergadering van Raadscom missie II plaats. Er moesten heel wat klapstoelen worden aangesleept om alle bezoekers van een zitplaats te kun nen voorzien. De meeste aanwezigen waren afgekomen op het agendapunt ’Voorkeurstracé Omleidingsweg N2I9’. Zij moesten echter nog wat geduld oefenen en konden eerst nog kennisnemen van een informatieve toe lichting over het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW). WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dag I4 juni haar traditionele kaartavond. Inschrijven vanaf 20.00 uur in hotel, café, restau rant De Unie aan de Kerkweg Oost 226, Waddinxveen. Het klaverjassen begint om 20.15 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. ren Kind, die gratis appels uit deelt en de kraam van de Dierenbescherming, die de braderie gebruikt om handte keningen te verzamelen tegen het testen op dieren. muziek en won verschillende prijzen op landelijke concour sen. Samen met zijn vader heeft hij al vijf CD’s gemaakt die tot in de USA zijn uitgegeven, jan Mulder zal het geheel begelei den op orgel en vleugel. Het concert zal opgenomen worden voor het radiopro gramma ’Licht op Jongerenko ren’ van de EO. De plaatselijke predikant, ds. A.W van der Plas, zal de avond openen en sluiten. De toegang is vrij, wel zal er een collecte worden gehouden ter bestrij ding van de onkosten. NAMENS DE WERKGROEP PASSAGE RONDOM J. Oudijk, Ir. E.H. Allaart, Kees Wijdooge, L. Conneman, J. Maas, H. Olie, P. Spillenaar en anderen. Het gemeentehuis vertoont een aantal gebreken, mogelijk door een aantal grote con structiefouten die destijds bij de bouw van het pand zijn ge maakt. In verband hiermee is onderhoud jarenlang uitgesteld. Mevrouw Spekman (PvdA) had een groot aantal punten van kritiek op papier gezet. De be treffende situatie bleek bij haar zelfs associaties met het werk van Kafka te hebben opgeroe pen. Een bouwkundig onder zoek zal nu nader uitsluitsel moeten geven. Burgemeester Westendorp bleek echter wei nig te verwachten van pogingen om de kosten van de gebleken gebreken te verhalen. WADDINXVEEN - Hoe fijnge voelig om plannen en een uit nodiging voor ’informatie en in spraak’ over de centrumontwikkeling van de Gemeente Waddinxveen te mogen ontvangen tussen de re clame folders van Kwantum tot Trekpleister. Is de stralende glimlachende portefeuillehou der voor de ontwikkeling van het Centrum bang om te veel mensen op deze informatie avonden te ontmoeten of is het gewoon een uiting van minde rend normbesef. Als de Gemeente met open vi zier wil strijden tegen de aver sie van velen over dit nieuwe centrum, doe dat dan netjes en schrijf omwonenden een brief je als uitnodiging. Zoals bij me nigeen zullen deze reclamefol ders en dus ook de uitnodiging wel bij het oud papier beland zijn en velen zullen de 13e en 14e juni missen. Deze vorm van communiceren met de burgerij verdient niet de schoonheidsprijs mevrouw de Wethouder! Maar misschien grootste deel van de belang stellenden. Vervolgens werd er gediscus sieerd over onkruidbestrij dingsmiddelen die gebruikt worden door gemeentewer ken. Er bleek bij enkele com missieleden bezorgdheid daar over te bestaan. Naast mechanische onkruidbestrij- ding, waarbij gebruik wordt ge maakt van een borstelmachine met staalborstels, maakt Ge meentewerken gebruik van chemische bestrijding van on kruid. Wethouder De Gooijer wees er op dat het gebruikte product op de lijst van toegela ten middelen staat en dat er een zeer terughoudend gebruik van wordt gemaakt. Kennelijk zó terughoudend dat enkele bewoners van de kern van Moerkapelle de straat zelf zijn gaan besproeien (het betreffen de middel is namelijk voor par ticulier gebruik in tuincentra verkrijgbaar). kinderen vinden envelop trek ken nog steeds geweldig.” Natuurlijk hebben alle winkels die op de Dorpstraat geves tigd zijn een kraampje op de braderie. Daarnaast kan je van alles aan eten kopen en zijn er kraampjes met zogenaam de niet-commerciële doelein den, als ook de kraam van Concordia. René Mulders: „Als je je op geeft wordt er onder scheid ge maakt tussen commercieel en niet-com- mercieel.Je verkoopt dan dus- niets, het gaat er ge woon puur om je vereni ging te promoten.” Naamsbe kendheid dus. Dit zie je bij veel andere kramen, zoals de kraam van de Vereniging ter Bescherming van het Ongebo- Kreater zelf heeft een druk programma voorbereid, ver deeld over verschillende loca ties. In de loop van de week is in heel Waddinxveen een blaadje met de definitieve da gindeling door de bus gevallen - mensen waren op die ma nier goed op de hoogte van het uitgebreide programma. Bij de podiumwagen is het erg druk en ook op de parkeer plaats naast het Kreater, waar een constant popprogramma te zien is, heerst een gezellige sfeer. Naast een kraampje op de braderie, deed Concordia ook veelvuldig mee aan het programma van Kreater. René Mulders: „Van één tot drie Als burgers van Waddinxveen en zeker als bewoners van het centrum zijn we geïnteresseerd in goede verkeersvoorzienin- gen, voldoende winkels dichtbij en rustig wonen. We willen dat de Passage wordt vernieuwd, dat er op een fatsoenlijke wijze rekening gehouden wordt met de wensen van de burger, en vooral, dat er nu eens iets ge maakt wordt waar we allemaal blij mee zijn. Maar wat zien we? Het gaat niet goed met de ge meentelijke plannen voor een nieuwe centrum. U hebt dezer dagen de Nieuwsbrief Cen- trumplannen nr. 7 van de ge meente kunnen lezen. Deze fol der lijkt meer te verhullen dan duidelijk te maken. Als er zo veel zaken niet kloppen is er In 1999 zijn er door een initia tiefgroep plannen op tafel ge legd om tot verdere revitalise ring en herstructurering van de Dorpsstraat in Zevenhuizen te komen. Er is een stuurgroep in gesteld die heeft gekozen voor een vorm van publiek-private samenwerking bij de planont- wikkeling. De beoogde samen werking zal de vorm van een stichting krijgen (Stichting Dorpsstraat Ons Dorp). Het bestuur zal uit drie vertegen- Wat betreft het Voorkeurstracé Omleidingsweg N2I9 wil B&W de raad voorstellen om te kie zen voor het tracé IB2.Van de verschillende uitgewerkte al ternatieven ligt bij dit tracé de weg het verst van de dorpskern van Zevenhuizen af. Na besluit vorming zal zo spoedig moge lijk een voorontwerp-bestem- mingsplan worden opgesteld. Als alles meezit zal de weg in 2005 klaar zijn. Onverhoopte bezwaarprocedures kunnen echter nog voor vertraging zorgen. Wethouder De Gooijer wees er nadrukkelijk op dat er ruime gelegenheid tot inspraak zal worden gegeven. Na de behan- deling van dit punt vertrok het dat omwonenden die de par keerproblemen op zich afge wenteld krijgen eerlijk hun zeg je kunnen doen. Doe dit soort dingen niet op zo’n goedkope manier! woordigers van de gemeente en drie burgers bestaan. Deze samenstelling was aanleiding voor de heer Fermont (PvdA) om te vragen waarom men niet voor een oneven aantal be stuursleden had gekozen om zo een mogelijk staken van de stemmen te voorkomen. Me vrouw Te Mey (WD) uitte haar bezorgdheid over de mogelijk heid dat de vertegenwoordi gers van de bevolking wel eens niet representatief zouden kun nen zijn en de gemeente zo in een belangenstrijd verstrikt zou kunnen raken. Burgemeester Westendorp wees er op dat met de gekozen constructie vooral werd be oogd om voortvarend te werk te kunnen gaan. Er wordt ge streefd naar een werkwijze waarbij bij voorkeur geen be sluiten door; hoofdelijke stem ming worden genomen. Het ge zamenlijke belang staat hoog in het vaandel geschreven. De vertegenwoordigers van de ge meente blijven overigens altijd verantwoording over hun be trokkenheid schuldig aan de ge meenteraad. WADDINXVEEN - Een nog onbekende man heeft op maan dag II juni omstreeks 11.30 een winkel aan de leplaan over vallen. De man kwam gemas kerd en met een vuurwapen gelijkend voorwerp de winkel De toelichting werd gegeven door Cees Boots van Ripmees- ter B.V. Inkoopmanagement en Consultancy. Óp basis van de aanbevelingen van de Stuur- goep CW wil het College van B&W de raad voorstellen om te kiezen voor de zogenoemde ’Rijnstreekvariant met sterhal- tes’. Bij deze variant is het CW niet exclusief bestemd voor een bepaalde doelgroep (bijvoor beeld gehandicapten) maar al gemeen voor het publiek toe gankelijk, Het CW is een aanvulling op het normale openbare vervoer en vindt plaats van de huisdeur tot de ‘sterhalte’ waar men op het normale openbaar vervoer kan overstappen. was het de goedkoopste ma nier, in ieder geval wel in de overdrachtelijke zin des woords. Als ik daarbij de plattegrond goed bestudeer, zie ik tussen de J. van Stolberglaan en de Oran- jelaan aan de Noordzijde van de Kerkweg Oost allemaal grij ze blokken. In mijn eenvoud, denk ik dat dit zeker apparte menten (flats) zullen worden indien daar 200 woningen moe ten komen en denk ik, alweer een stukje Oud Waddinxveen dat het loodje legt. Merkwaardig als ik terugdenk aan de overdracht van het pand Kerkweg 214 (het doktershuis) waarbij tot de dag van over dracht door de toenmalige Burgemeester en Wethouder met absoluutheid werd be weerd dat er alleen toestem ming was voor één woonhuis op dat stuk grond. Plannen voor een nieuw centrum wer den ten stelligste ontkent. Als ik nu naar deze plattegrond kijk zie ik daar een enorm groot ge bouw en denk ik een te meer: Men weet wat een politieke be lofte en toezegging waard is! Mevrouw de Portefeuillehou der, glimlacht u vrolijk verder maar blijf wel één met uw ge weten en speel open kaart zo- Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Het is een gezellige dag geweest, af gelopen zaterdag in hartje Waddinxveen. De jaarlijkse braderie op de Dorpstraat - elk jaar weer net iets groter en uitbundiger en de Uit markt van Kreater brengen weer een hoop Waddinxve- ners de straat op. Ook het weer werkt goed mee, waardoor ’s ochtends om tien uur al aardig wat mensen op de been zijn, 's Middags is het een drukte van jewelste. Overal oude bekenden die elkaar na lange tijd op de braderie weer te genkomen. Want één van de belangrijkste redenen om een uitstapje naar de Dorpstraat te maken die zaterdag lijkt wel om de contacten binnen het dorp een beetje op peil te houden. Hier hoor je een ver- rassingsuitroep als iemand één van haar oude vriendin nen achter een kinderwagen ziet lopen, daar zie je wat oud-collega’s met elkaar bij praten en dan zijn er natuur lijk de kraampjes. Er is weer van alles te doen, vooral voor de kleintjes. Er is een zweefmolen, een poppen kast, kinderen kunnen kunst werken maken met verf en acrobaatje spelen. „Het werkt toch het beste als je je op kinderen richt,” aldus René Mulders, bestuurslid van de muziekvereniging Concordia, die ook met een kraampje op de braderie staat. „Wij heb ben nu de enveloppenkraam, WADDINXVEEN - Het Jonge renkoor ’Vox Jubilans’ uit Wad dinxveen geeft samen met het Tienerkoor ’De Zangvogels’ een zomerconcert op vrijdag 15 juni. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Morgensterkerk aan de Ster renlaan I. Het Jongerenkoor staat onder leiding van Marco den Toom, terwijl Martien van der Zwan zijn ’Zangvogels’ diri geert. Aan dit concert zal tevens de talentvolle Roemeense panflui tist Mihai Puscoiu meewerken. Mihai, nog maar 15 jaar oud, speelt onder meer klassieke iets aan de hand. We geven wat voorbeelden: - De gemeenteraad heeft twee keer achter gesloten deuren vergaderd over het nieuwe ste denbouwkundige ontwerp. Eerst op 19 april j.l. en een maand later opnieuw. De wet schrijft openbaarheid van be stuur voor. Ook voor Waddinx veen. - De hoorzittingen van 9 en 10 mei werden om onduidelijke redenen uitgesteld. - Er wordt in de folder nergens verwezen naar de mogelijkheid de feitelijke stukken te raadple gen. - Er wordt gesproken over een ’concept parapluovereenkomst’ met projectontwikkelaars. Concept klinkt vaag.Wij menen toch dat er een rechtsgeldig contract met de projectont wikkelaar is. - Niet verteld wordt dat het nieuwe stedenbouwkundige ontwerp door een ander bu reau is gemaakt dan dat van het ontwerp dat vorig jaar zo trots aan ons vertoond werd. En ook niet waarom ons geld toen voor niets is uitgegeven. - De financiële haalbaarheid, ook hier weer de woorden ’concept’ en ’voorlopig’, wordt afhankelijk gesteld van betaald parkeren. Als de winkels moe- woord? Zoja, dan blijft de ten concurreren met die in de vraag: wanneer wordt de echte regio is dit wel het laatste red- hoorzitting gehouden? Want la- middel uit de financiële nood. ten we wel wezen, inspraak is - Maar nu komt het: dat parke- pas mogelijk als alles duidelijk is ren moet zoveel mogelijk on dergronds gebeuren. Wie be denkt dat een ondergrondse plaats voor I auto 30.000,- of meer kost (tegen 2.500,- bo vengronds) begrijpt hoe zeer het plan onder druk staat. En dat zou de parkeerder moeten betalen? - De parkeerbehoefte voor het plan wordt thans onderzocht. De haalbaarheid van het plan is dus nog steeds onzeker. - Vorig jaar werd ons nog ver teld dat het verkeer door de Prins Bernhardlaan en de Sta tionsstraat zich zou beperken tot wat parkeerzoekend ver keer en ook dat er verkeersbe perkende voorzieningen zou den komen. Men zegt de Oranjelaanbewoners te zullen ontzien, maar de sluiproute door de Prins Bernhardlaan en de Stationsstraat wordt nota bene extra toegankelijk ge maakt door een rotonde aan de zijde van de Prins Bernhard laan. Ook een vrachtauto-ver- bod wordt niet overwogen. Wat denkt U, zouden onze vra gen duidelijk worden beant- WADDINXVEEN - De St.Vic- torwijk, Apollowijk en Jupiter- Junolaan krijgen een grote schoonmaakbeurt. Op 16 juni vindt namelijk de vierde editie van de Opschoondag plaats, die in samenwerking met Woon- partners Midden Holland en de Gemeente Waddinxveen is ge organiseerd. Om 9.00 uur geeft wethouder Dijksterhuis het startsein, waarna bewoners en mede werkers van openbare werken gezamenlijk de handen uit de mouwen zullen steken om de wijk te ontdoen van zwerfvuil, onkruid en dergelijke. Vervolgens zal Dijksterhuis het basketbalveld, gelegen in de Apollowijk, officieel in gebruik stellen. Het veld is voorzien van nieuwe basketbalpalen. Onder de aan de Opschoondag deel nemende jeugd (van 10 tot 16 jaar) worden originele basket ballen verloot. I ‘f jl>l af o M kiwi 7/jym

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17