Scholen in de regio gaan samenwerken Een vrolijke ontmoetingsdag Wandelexcursie KNNV Themaweek veiligheid Het Vink Top 12 Schaaktoernooi Pino heeft nieuwe boekenhoek Autoschade... rj 1 K ZS ’Ft' i IS - Bekker verlaat Centrale Raad tijdens avondvierdaagse Mantelzorgcafé Optreden Koppelklaver- jassen Sportweeek van Beroep r SCHADECENTER Schadecenter van Leeuwen OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur PROFILE REPAIR Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Ik I j - z tea- PAGINA 23 WOENSDAG 13 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een bezoeker van de veiligheidsmarkt test het reactievermogen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) isc- 9002 I» KOM, KIJK EN VERGELIJK 4MIMK MM Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. W’VEEN/BOSKOOP niet bemest worden. De verwachting is tijdens de wandeling bijzondere planten te zien. De Haeck is een broekbos met veel varens. Het vertrek is om 9.00 uur met MOERKAPELLE - Op zaterdag middag 9 juni werd door de Nederlands Hervormde kerk uit Moerkapelle de jaarlijkse en jong en iedereen daartussenin gevierd. Het was een programma vol verrassingen, maar de aller mooiste verrassing was het lek kere weer. Heel de week had het organiserend comité de sombere voorspellingen ge hoord van het K.N.M.I.: het weekend van 9 en 10 juni zou koud en regenachtig zijn. Maar trum. Donderdag was er nog een thema bijeenkomst over verstandig omgaan met voedsel. De week werd afgesloten met een infor matiemarkt op vrijdag in het Anne Frank centrum. Druk was het nog niet, toen wethouder Van Holsteijn om 10.00 uur de markt of ficieel met een toespraak opende. Infor matie was er overigens volop. Zo ston- fair terrein in Waddinxveen. Op beide avonden zullen beide or kesten, o.l.v. Jeroen Wentel, een gevarieerd programma laten horen. GOUDA - Steunpunt Mantel- wordt de avondvierdaagse ge houden in Boskoop en in Wad dinxveen. C-Akkoord, het op- leidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concordia Wad dinxveen zal op vrijdagavond 15 juni de intocht van de Wad- dinxveense Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl CAR*VAMVANOHBtSTEL DE DOE-HET-ZELF ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN I0.00 en 12.00 uur het Mantel zorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ont moeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt en elkaar steun geven. Doel is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen Bij vrijkomende vacatures moe ten de betrokken scholen eerst elkaar inlichten en de school besturen zijn verplicht om met ontslag bedreigd personeel bij voorrang in aanmerking te la ten komen voor andere vacatu res. Onder een geïntegreerd materieel beleid wordt ver staan een gezamenlijk inkoop- beleid, schoonmaakbeleid, en onderhoud. De overeenkomst gaat in op I augustus en ligt voor de komende vijf jaar vast. Vervolgens zal het contract steeds met één jaar worden verlengd. De gemeente Gouda treedt voorlopig op als coördi nator van het bestuur. Deze week werden er ook handtekeningen gezet onder een samenwerkingsovereen komst tussen tien scholen uit het Voortgezet Onderwijs en Regionale Opleidingen Centra (ROC’S) in de regio. Het gaat om scholen uit de gemeenten Gouda, Woerden, Schoonhoven en Waddinxveen. Voor Wad dinxveen gaat het om het Coe necoop College. Doelstelling is vanuit een gezamenlijke verant woordelijkheid van de partici perende scholen aan elke leer ling een doorgaande leerlijn te bieden, die binnen de gestelde opleidingstijd leidt tot een pas sende beroepskwalificatie. REGIO - In samenwerking met Bouwbedrijf Frans Vink Zn. organiseert schaakvereniging de IJssel uit Moordrecht op za terdag I6 juni het zesde top I2 schaaktoernooi, een rapid- schaaktoernooi voor topscha- kers van de vier schaakvereni gingen in de Zuidplaspolder te weten Moerkapelle, Nieuwer- kerk a/d IJssel, de Waddinx- veense Schaakvereniging en het Moordrechtse De IJssel en voor in het zuidplasgebied woonachtige schakers en ande re dan de vier verenigingen. De deelnemers die door de or- ganisatie zijn uitgenodigd, de in- vitatiegroep zijn: voor Moerka pelle: Ben van Geffen, top I2 winnaar in 1996. Jesse van Elte- ren, de sterkste jeugdspeler uit de regio, en tenslotte Gerard van Ommeren, al jarenlang bij de top van Moerkapelle. Allen spelen in het eerste team dat uitkomt in de 3e klasse van de KNSB competitie. Voor Nieuwerkerk: Hans Ranft en Gosse Romkes beiden top pers van het eerste team dat speelt in de promotieklasse van de RSB. Voor Waddinxveen: de meer voudig clubkampioen Barthold Jansen, Wim Hennink, winnaar GOUDA - De KNNV, Vereni ging voor Veldbiologie in Gouda, organiseert zaterdag 16 juni een excursie naar de blauwgraslanden langs de Meye en naar de Haeck. Blauwgras landen zijn moerasgebiedjes die van een deskundige. De bijeenkomsten worden ie dere derde vrijdag van de maand gehouden in café Rési- stance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Aan melden hoeft niet. Voor meer informatie: De balie van Steun punt Mantelzorg zit in deThuis- zorgwinkel- meditheek, Boele- kade I te Gouda en is open op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur, *s maandags tussen I3.3O en 17.00 uur. Tel. 0182 - 594658. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... praatje maken. „Precies concordia WADDINXVEEN - Drie wethouders uit de gemeenten Gouda, Reeuwijk en Waddinxveen hebben onlangs een sa menwerkingsverband gesloten rond het primaire onder wijs in de drie plaatsen. Daarmee wordt het schoolbe stuur regionaal vastgelegd, dat is volgens de wensen van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen die het primair onderwijs in grotere bestuurlijke eenhe den wil zien en daarvoor een stimuleringsbijdrage geeft. De samenwerking heeft tot doel de kwaliteit van het openbaar onderwijs te verbeten, personeel en materiaal effectiever te kunnen inzetten, de werkgelegenheid van het personeel te beschermen en een geïntegreerd perso neelsbeleid op te kunnen zetten. de zon weer ruimbaan te ge ven. verwachting rond Op de dagcamping bij de kano- vijver waren de leden van de evangelisatiecommissie ’s mor gens om 8 uur al begonnen met het klaarmaken van het terrein voor het middagprogramma. De grote tent werd opgezet, waar de koffie en versnaperin gen te verkrijgen zouden zijn. De velden voor de zeskamp werden met linten afgezet, het luchtkussen voor de allerklein sten opgeblazen en de geluids installatie geïnstalleerd. Op Janneke Hilhorst leest de peuters van Pino een verhaal voor. den er diverse stands, waaronder één over boortechniek, fietsen, veilige trap pen, politie en brandweer, de Vierstroom en de apotheek. De activiteiten werden wisselend be zocht. „De toneelvoorstelling en de ra- dio-uitzending liepen goed, maar bijvoor beeld bij de bijeenkomst over voedsel was de opkomst wat minder”, conclu deert Jan Korving, van SWW. Dhr Schotte arriveert even na drie uur van de lange fietstocht. Hij lijkt niet vermoeid te zijn, wat een prestatie voor een 89- jarige! Na een paar minuten uitrusten zie ik hem alweer rondlopen en met deze en ge ne een wat we willen” zegt Ed Broer, „daar is deze dag ook voor be doeld. Als de kerk elke zondag vol zit dan is dat heel fijn, maar als je elkaar wilt kennen en met el- W’VEEN/BOSKOOP - In de kaar wilt meeleven als gemeen- week van II juni t/m I5 juni teleden dan zal je buiten de zondagsdiensten er moeite voor moeten doen om elkaar te leren kennen.” Zo te zien zit iedereen ook te genieten van deze ongedwongen manier van contact leggen, de sfeer is vro lijk en gezellig. De grote tent is dinxveense avondvierdaagse leeg gebleven, niemand hoefde muzikaal begeleiden op het Be te schuilen voor de regen, al leen iets lekkers halen was een goede reden om naar binnen te gaan. de verdere ontwikkeling van de peuter. De gemeente Waddinx- zorg organiseert I5 juni tussen veen beloonde deze inzet met een financiële bijdrage, die be steed kon worden aan boeken en alles wat daarmee te maken heeft. Pino heeft deze gelegenheid aangegrepen en schafte naast een heleboel nieuwe boekjes over de meest uiteenlopende onderwerpen, een lees-kleed en kussentjes aan, waarop de kinderen ontspannen kunnen liggen en zitten tijdens het uitgewisseld worden onder be- (voor)-lezen. Een paar gezellige geleiding bankjes voor de voorleesjuffen maken het geheel compleet. de auto vanaf het NS station Gouda, Bloemendaalse zijde. De excursie duurt tot onge veer tot 14.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: tel. 0182- hoop van zon werden alle tafels 618037. en stoelen neergezet voor de van de top-12 kandidatengroep in 2000, en Gouwenaar inWad- dinxveense dienst Mark van Putten. Zowel Jansen als Hennink spe len in het eerste team van WSV dat dit jaar uitkwam in de Ie klasse RSB. Van Putten kwam dit jaar nog uit voor het twee de team van Messemaker I847 eveneens in de Ie klasse RSB. Van De IJssel: Jan Evengroen, winnaar van het toernooi in 1998 en 2000 en meervoudig clubkampioen van De IJssel. Daarnaast Rene Ordelman, oud-clubkampioen van De IJs sel en Pim te Lintelo, evenals Evengroen spelend in het eer ste team dat dit jaar promo veerde naar de I e klasse RSB. Het twaalftal wordt vol ge maakt door de thans voor Krimpen a/d IJssel uitkomende Dirk Hoogland, meervoudig clubkampioen van Nieuwer kerk a/d IJssel en behalve in 1999 ook in I997 winnaar van het toernooi. Ook is er dit jaar weer een kandidatengroep waarvoor door elk van de vier verenigin gen twee deelnemers zijn aan gewezen. Dit zijn Marcel de Haan en Kevin Bakker door sv. Moerkapelle, Johan de Koning volwassenen, die onder het ge not van een kopje koffie de ontmoetingsdag gestalte zou den gaan geven door veel en gezellig met elkaar in gesprek te gaan. Ondertussen was in Moerkapelle de cateringgroep bezig met het klaarmaken van de salades en dergelijke voor het klapstuk van de middag barbecue. De leden van de evangelisatie commissie zijn wel breed geo riënteerd en all round inzet baar blijkbaar als zij naast hun eigenlijke taak van evangelisatie ook de organisatie van deze ontmoetingsdag voor wel I50 mensen pico bello regelen met elkaar. „Het begon een jaar of zes ge leden”, vertelt Gert Mulder, evangelisatie ouderling van de Nederlands Hervormde kerk in Moerkapelle. „Toen organi seerden we een fietstocht, en het regende dat het goot. Toch was het ongelofelijk gezellig. Zo WADDINXVEEN - De Stich ting Sportweekcomité Wad dinxveen organiseert in samen werking met Hotel Café Restaurant ’De Unie’ op I6 ju ni een groots koppelklaverjas- toernooi. Het evenement be gint om II.00 uur en zal omstreeks 17.00 uur zijn afge lopen. Er worden minimaal vijf partijen gespeeld. Het inschrijf geld per koppel bedraagt ƒ40,- Hierin zijn p.p. begrepen de deelname, een kop koffie, een consumptie, een kop soep en twee belegde broodjes. Met het klaverjassen zijn mooie prijzen te winnen.Tijdens het toernooi kan men loten kopen, waarmee men waardebonnen en aan trekkelijke prijzen kan winnen. Belangstellenden kunnen zich tot I4 juni opgeven bij Hotel Café Restaurant ’De Unie’, Kerkweg-Oost 206, tel. (0182) 6I 69 65 of bij de heer A.A. Boer, Stekelbaarssloot I6 in Zoetermeer, tel. overdag (079) 330 43 63/mobiel 06 23671549. Bij de inschrijving dient tevens het inschrijfgeld te worden voldaan. WADDINXVEEN - Op zijn verzoek is aan Mr. H. Bek ker, geboren 4 maart I936 en wonende te Waddinx veen, bij koninklijk besluit met ingang van I juli 2001 eervol ontslag verleend als president van de Centrale Raad van Beroep, het hoog ste rechtscollege in onder meer sociale zekerheidsza- ken en ambtenarenzaken. Het ontslag is hem verleend onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke door hem in rechterlijke betrek kingen bewezen diensten. Wegens bijzondere verdien sten jegens de samenleving op uiteenlopende gebieden is de scheidende president voorts benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Mr. Bekker zal als lid van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State en als raads- heer-plaatsvervanger in het College van Beroep voor het bedrijfsleven ook na I juli aanstaande een deel van zijn tijd met bestuursrecht spraak bezig blijven. Hij blijft verder ook actief in een aantal andere door hem beklede functies, waar onder die van voorzitter van enkele geschillencom missies. WADDINXVEEN - Peuter speelzaal Pino vierde onlangs een klein feestje, de vernieuw de boekenhoek werd namelijk geopend. Alle peuters en hun ouders waren uitgenodigd om de opening bij te komen wo nen. Ook Janneke Hilhorst van de Openbare Bibliotheek kwam en las de kinderen een stukje voor. Wie vragen aan Janneke had, kon ze uiteraard gelijk stellen. Ook een kijkje nemen in de nieuwe aange schafte boeken stond vrij. Van de gelegenheid werd gelijk gebruik gemaakt om het nijn- tje-logeerpproject te introdu- voegden we elk jaar iets toe aan het programma en sinds vorig jaar bestaat het program ma uit een fietstocht naar de kanovijver, waarbij je kan kie zen tussen een lange en een korte, spelletjes voor klein en groot, een tractor met een kar van de trekkervrienden waar mee een rondrit gemaakt kan worden en een barbecue.” Om 12.30 is het startsein voor de fietstocht bij de kerk, ieder een fietst eerst naar de kanovij ver. Daar worden de fietsers opge wacht met een kopje koffie en wie nog puf heeft stapt daarna opnieuw op de fiets om de ex tra lus van de tocht te fietsen: via de Rotte naar het Kralingse bos en weer via de Rotte terug. De achterblijvers vermaken zich met touwtrekken, badmin tonnen, volleyballen, springen op het luchtkussen en gezellig bijpraten. De oudste deelne mer van de ontmoetingsdag ceren. Door de leidsters was een logeerkoffertje samenge steld dat naast de diverse toi- letspulletjes, ook twee boekjes bevatte. Door nijntje met haar koffertje elke keer bij éen an dere peuter te laten logeren, hopen de leidsters de interesse in het (voor)-lezen bij peuters te bevorderen. De laatste maanden is er op Peuterspeelzaal Pino meer dan gewoonlijk aandacht besteedt aan het lezen van boeken. Alle leidsters hebben eind vorig jaar de cursus boekenpret gevolgd, waarin aandacht werd besteed aan het belang van lezen voor WADDINXVEEN - Een week lang kon den de oudere bewoners van Waddinx veen zich laten informeren over veilig heid in en om het huis. Zo was er een tentoonstelling van de Stichting Consument en Veiligheid, een toneelvoorstelling met de titel 'samen veiliger’. Ook Radio Plus was aanwezig, het programma ’de wijkagent' werd live uitgezonden vanuit het Anne Frank- Cen- en Edo Pouwelse door sv. Nieuwerkerk a/d IJssel, Nico en Ronald Dannis door de Wad- dinxveense Schaakvereniging en FrankVisser en Jeroen Eijge- laar door De IJssel. De winnaar van deze kandidatengroep zal worden uitgenodigd voor de top 12 van 2002. Nieuw dit jaar is de limietgroep. Hiervoor worden door elke vereniging twee deelnemers afgevaardigd met een rating van maxiaal I700. Eveneens is er weer een be- stuursgroep met een vertegen- ontmoetingsdag voor oud woordiger van het bestuur van elk van de vier verenigingen. Voorts is er vanaf 13.00 uur een jeugdschaaktoernooi voor de jeugd (t/m I5 jaar) van Moordrecht en Gouderak.Ten slotte zal in een recreanten- groep een aantal daartoe bena derde huisschakers achter het schaakbord plaats nemen. De deelnemers spelen een vol ledige competitie. De bedenk- uiteindelijk was het de hele dag tijd per persoon per partij is 15 droog en de enkele zwarte minuten. wolk die dreigend richting Het toernooi vindt plaats in ge- Bleiswijk kwam, dreef over om bouw De Zuidplas, Sportlaan 3 te Moordrecht. De prijsuitrei king zal naar 17.00 uur plaatsvinden. De toe gang is gratis. I 11 5 'S

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23