Koninklijke onderscheiding Jan Bredie bij afscheid ra Van der Neut beste Gouden Stick voor Hockeyclub Waddinxveen klaverjasser Sportweek Barthold Jansen schaakkampioen Waddinxveen Slechte vangst tijdens hengelwedstrijd Sportweek WADDINXVEEN - Veertig in dividuele deelnemers en vijf teams namen 30 mei deel aan zeer verheugd met deze uitver- de hengelwedstrijd dat georga- kiezing. Lotte Keulen van de KNHB opende het toernooi en Annemieke Kammeijer en Ge- ke Rip van de E-jeugd mochten de stick vast houden en het embleem van HCW op de stick plakken. Ondanks de mindere gegeven.Al heel snel werden op weersomstandigheden was het Succesvol prestatie- zwemmen Rowah heren Afscheid recreanten Promotie voetbal- HSW 2e in r Record voor Niels Koetsier WADDINXVEEN - Pols- stokverspringer Niels Koet sier (13) sprong tijdens de wedstrijden in Linschoten een nieuw persoonlijk re cord van 9.72 meter. De jeugdige Waddinxvener kwam in het verleden uit op de jeugdschans, maar springt dit seizoen van schans A het geen betekent dat hij meer water moet overbruggen. In drie voorgaande wedstrijden haalde de zoon van oud- springer Bert Koetsier de overkant niet, maar zaterdag avond in Linschoten lukte hem dat wel. Donderdag avond 14 juni wordt ge sprongen in Polsbroekerdam. Rutgrink Uitslag loterij Be Fair Uitslag verloting De Gouwebloem WADDINXVEEN - De prij zen van de verloting van De Gouwebloem zijn gevallen op de volgende nummers: I e prijs: 0720,2e prijs: 1107,3e prijs: 0700,4e prijs: 22015e prijs 2424. Alle loten met eindcijfer 8 hebben ook een prijs. Prijzen kunnen worden afgehaald op dinsdag 19 juni tussen 19.00 - 20.30 u. in het gebouw van De Gouweb loem aan de Tollenslaan 161. bij WRB GLOBAL „Kwaliteit van het kader neemt af” nipt onderuit arbiters driekamp Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur BEDDEN MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK SOFTSPRING MATRAS MATRASSEN vanaf! 99,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten BOXSPRING OP WIELEN 299,- POWERSPRING MATRAS 795,- BEDBODEMS VANAF 149,- SENIORBEDDEN - NASA MATRASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS S. H Mi WOENSDAG 13 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 afslag Moordrecht/Gouda industrieterrein 't Ambacht Moordrecht wen Jeugdactie. Ook voorzitter Gerard van Rijk van het district kader maakt het moeilijk voor de KNVB in de toekomst”. Ten aanzien van de herstructu- aantal van zestig afgevaardig den, die het nationale parle ment van het amateurvoetbal vormen. „Het vergadercircuit zou minder kunnen. Een alge mene vergadering in het najaar is genoeg. Er zou meer overleg met de clubs moeten komen. Door efficiency zouden we wat REEUWIJK - Jazzdans Reeuw- ijk-Dorp geeft 16 juni om 20.00 uur een avondvullende dans voorstelling in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. Onge veer 140 leerlingen vanaf 4 jaar zullen laten zien waar zij het af- balbestuurders, van Waddinx veen tot Oudewater en van de De Rotterdamse wethouder Theo Janssens wenste het nieu we district veel succes. Hij zei dat in Rotterdam een Stichting Breedtesport is opgericht. „Zonder breedtesport geen topsport. Ik heb juist daarover een gesprek gehad met de wet houders van de vier grote ste den.Voor de breedtesport is nu 35 miljoen gulden beschikbaar. Maar dat is veel te weinig. We zullen dat de staatssecretaris nog een keer duidelijk moeten maken”. trict van Nederland van te ma ken”. mers. Tweede werd Cor Kan- ters met 5348 en derde Wim den Hertog met 5186 punten. De heer Metz en Ans Verhoef eindigden met respectievelijk 5177 en 5064 punten op de vierde en vijfde plaats. De poe delprijs ging naar Trudy van Nierkerk; zij kwam niet verder dan 3643 punten. vroeger de Goudse Voetbal bond. Bij jubilea of kampioen- laag van Mark van Putten tegen Wim Hennink, maar het drasti sche tempo, waarin de uitslag tot stand kwam. Mark had een verkeerd plan gevolgd. Wim van Os had een avond vullend programma tegen de secure Laurens Ellers, waarin Wim wat creatiever bleek in het organiseren van aanvals- spel.Wim van der Hoek be reikte tegen Theo Goor vol gens deze laatste ’een mooie overwinning’. Bert van der Knaap had werk om de taaie verdediging van Arjan Hennink te breken, maar kreeg dat wel voor elkaar. Jan Muit bleek een eindspel met loper tegen paard niet te kunnen houden: het paard van Arie Kardol was te sterk. Jan van der Born over meesterde Jaap van der Heiden door ’een leuke list’. Jaap Smit, die tegen Nico Dannis nog nooit iets bereikt had, vond uit dat oogpunt een remise wel netjes, maar keek raar, toen Ni co liet zien, dat Jaap de winst had laten liggen. Geheel tegen de verwachting won Evert Hil debrand (kopman van het vier de) tegen de ervaren Ton Kui per van het tweede. Ryan den Drijver deed zijn best tegen Erik Hennink, maar kon tegen diens grotere routine nog niet op. Jan Kraijesteijn van het vierde ging met wit het schip in tegen Hans van Offeren van het derde. Henk Erkelens had hard werk om Frans Draaisma de partij af te nemen, maar kon tevreden zijn. Jaap van Sandijk bleek (met zwart) tegen Joel de Roodt het meppen van kleine jongetjes niet te beheersen en werd zelf gemept. Met Mourad Boussaid is het een vreemd ge val: iedereen erkend, dat hij zijn partijen logisch opbouwt en, doodeenvoudig gezegd, kan schaken.Toch komen er op zijn lijst met grote regelmaat ne derlagen, nu tegen Frido Ritter. Stand aan de kop: I.Jansen (kampioen); 2. Van Wouden berg; 3. R.Dannis. MOERKAPELLE - Cor Rut grink neemt in de buitenge wone ledenvergadering van donderdag 14 juni afscheid als voorzitter van de voet balvereniging Moerkapelle. Kandidaat om hem op te volgen is Leo Moerman, ja renlang voetballer in de za- terdagafdeling. Op zaterdag 16 juni sluit Moerkapelle het seizoen af met de jaarlijkse Gerrit Zwarteveld familie dag. Na de barbecue om 17.00 uur is er nog een play backshow om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De prij zen van de grote loterij zijn gevallen op de volgende lot nummers: I e prijs 1640 2e pr. 1171 3e prijs 0133 4e pr. 0772 5e prijs 3781 6e pr. 3889 7e prijs 2526 8e pr. 2321 9e prijs 2321 10e pr. 2710 Alle prijswinnaars hebben bericht ontvangen. Voor informatie: Joke Baas, tel. 616203. WADDINXVEEN - In het ka- present. De afdeling Gouda was met 20.000 leden de kleinste van Nederland. Door zijn over- PAGINA 29 het einde van het district West IV. Voorzitter Gerard van Rijk: „Na vijf jaar West IV over heerst een gevoel van een lach en een traan. We zijn door die pe dalen gegaan, maar dat moet je om van de ene berg op de andere te komen. In een dal za ten we door het overlijden van met een hoop plezier en daar gaat het om handbal. De Rowah goals wa ren van Jaco Goedhart (4), Hans van Stel (4), Marcel Pink- se (3), Stefan Keus (3), Bart Boevé (3) en Peter van Velzen. de kop, aan de staart en op de lage nummers van het parcours enkele vissen gevangen. Doch naarmate de tijd verstreek werden de beten minder en liet de vis zich steeds moeizamer verschalken. Om 21.30 uur klonk het eindsignaal en werd de vis gewogen. De uitslag bij de teams luidde: I. De Opste ker uit Gouda (7.410 gram), 2. met de onderscheiding die Bre die ten deel viel. „Als Bredie een dergelijke onderscheiding voor de scheidsrechters. Brug man overhandigde een beeldje voorstellende een fluitist. Jan Bredie vertelde in zijn af- keyverenigingen uit de regio bezochten dit welbekende toernooi. Dit jaar werd het toernooi bekroond met een bezoek van de ’Gouden Stick’ van de Koninklijke Nederland se Hockeybond. Deze Gouden Stick gaat door het hele land en bezoekt speciale evenementen die voor de jeugd worden ge organiseerd, de organisatie was WADDINXVEEN - De Gouwe Rijders hield afgelopen woens dag in het kader van de 56e Sportweek, het individuele open klaverjaskampioenschap van Waddinxveen. De eerste prijs ging naar de Boskoper Jan den der Neut. Hij was met 5583 punten over drie ronden de sterkste van veertig deelne- je af naar de KNVB”. Hij scoorde enkele fraaie Jan Bredie, die in 1986 al door voorzitter Marten Kastermans van de KNVB werd onder scheiden met het bondsridder- schap, stopt op een moment i om het lintje verbonden aan Ridder in de Orde van Oranje Nassau op te spelden. Bredie (68) is sinds 1961 bestuurlijk actief geweest in de voetbalbond, de grootste sportorganisatie van Nederland. Eerst tot 1996 in het bestuur van de afdeling Gouda en na het samen gaan met de afdeling Rotterdam als vice-voorzitter van het district West IV. maken van de sport of de fi nanciën?” Voorts pleitte Bredie Krimpenerwaard tot Boskoop, voor het terugbrengen van het Bodegraven en Woerden el kaar. De verenigingen voelden zich ook nauw bij de afdeling Gouda betrokken. Het bonds- bureau aan de Sportlaan in Gouda kende geen enkele bar rière. Bij jaarvergaderingen in verenigingsgebouw De Brug in Reeuwijk was het opkomstper centage altijd hoog, ook toen de boeteclausule van vijftien derwoerd (Oudewater), berg op gingen we door het winnen van het Fahdronc-toernooi en het afschaffen van de OZB-be- vijf nl. J. Beijer (1925- lasting voor sportverenigingen in Rotterdam. Het verleden heb je, de toe komst moet je maken. Het nieuwe district wordt twee keer zo groot als het huidige. niseerd was in het kader van de 56e Waddinxveense Spor tweek. In het Gouwekanaal ter hoogte van de Broekweg werd in twee vakken gevist. Om 19.00 uur werd het startsein ver- recreanten handbalvereniging veel waard. Besturen wordt steeds moeilijker.Tegenwoordig zijn er te weinig mensen met Meeuwen. Na een kort debat bestuurlijke kwaliteiten”, werd besloten dat veldspelen Vermeij haalde Rob Hoefnagel de plaats in het aan dat Bredie doel overnam. En dat bleek een gouden greep. Als LevYaskin in zijn beste dagen verdedigde hij als adviseur met verve het Rowah-doel. Zelfs een snelle break van een Rotterdamse aanvaller wist hij met een spreidsprong te stop pen. Tussen de partijen was sprake van weinig krachtsverschil. Meeuwen had wel het voordeel dat het veelvuldig kon wisselen de landelijke commissie Zwalu- en verse krachten in de strijd kon gooien. Rowah had slechts de beschikking over één wissel- West IV toonde zich verguld speler. Bij rust leidde de thuis club met 10-9. In het eerste deel van de wedstrijd was met name Jaco Goedhart een plaag krijgt dan straalt daar een stuk- voor de verdediging van Meeu wen, treffers. Ook in het tweede bedrijf ging het gelijk op. Toen de scheids rechter voor de laatste keer floot stond het 19-18 voor dat de districten West III (Den Meeuwen. Een leuke wedstrijd Haag en Leiden) samengaan met West IV (Rotterdam en bij recreanten- Gouda). Per I juli ontstaat het nieuwe district West II, dat een groot deel van Zuid-Holland beslaat. Voor het nieuwe be stuur stelde Bredie zich niet herkiesbaar. Naast Bredie werd WADDINXVEEN - Zonder vaste keeper Aad de Vos trok het heren team van Rowah/ Space naar Rotterdam voor hun wedstrijd tegen De GOUDA/W’VEEN - De voet balscheidsrechters Suleiman If- randi (Waddinxveen) en Kevin Valkenburg (Oudewater) zijn gepromoveerd naar groep I. Dat betekent dat beiden wed strijden in de hoogste klassen van het zondagamateurvoetbal mogen leiden alsmede wed strijden van de reserve-elftallen uit het betaalde voetbal en de betaalde jeugd. In het zaterdag- voetbal heeft de Goudse regio al een arbiter in de hoogste klasse nl. Kevin Blom uit Gouda. Overige promoties: Jan Penne- waard (Moordrecht) naar groep 5, Arjan van Veen (Bode graven) naar groep 6, Piet Brouwer (Oudewater) naar groep 3,W.van der Plaat (Wad dinxveen) naar groep 6. Marco Janmaat (Woerden) zakte naar groep 4 en Andre Vermeij uit Hazerswoude gaat voortaan jeugdwedstrijden fluiten. Wim van der Aa (Bleiswijk) en Carl Meijer (Bergambacht) zijn ge stopt. VOORMENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN 795,- maar dansstijlen als streetdan ce, show/expressie, modern ballet, funky en freestyle jazz komen ook aan bod. Er zijn nog enkele kaarten (fl. 15,- per kaart) beschikbaar. Tel. 0182- 392269. in Rotterdam ook afscheid ge nomen van bestuurslid Theo Steenbergen uit Bodegraven. Hij is 26 jaar in de KNVB actief geweest. Eerst in de afdeling Gouda, de laatste vijf jaar in het district West IV. „Ik hoop dat de integratie na I juli op dezelf de wijze zal geschieden als vijf jaar geleden. Want tussen Gouda en Rotterdam klikte het snel. We konden goed met el kaar door de bocht”, sprak Steenbergen, die op de nieuw jaarsreceptie van dit jaar lid van verdienste van de KNVB werd. Aris Maat Sr. (Ouderkerk aan den IJssel), die jarenlang actief is geweest in de afdeling Gouda, werd eveneens benoemd tot lid van verdien ste. Bredie is ook nog toegespro ken door hoofdbestuurs lid Tjalling Brugman van de COVS, de landelijke organisatie van voetbalscheidsrechters. Hij memoreerde dat de Gouwe naar ook nog een tijd scheids rechter is geweest en zich later naast de voet balsport 32 jaar en cursuscoördi nator nauw was betrokken bij de Nederlandse Vereniging voor Orthopedie, lid is van het dagelijks bestuur van de Pro vinciale Sportraad Zuid-Hol land en vanaf 1991 preses van Door Bert Hertog GOUDA - De scheidende vice-voorzitter van het district West IV van de KNVB Jan Bredie is tijdens de slotavond van het district in het clubgebouw van de voetbalclub Ex celsior op Woudestein in Rotterdam Koninklijk onder den van de 56e Sportweek scheiden. Gouda’s loco-burgemeester Jan Vermeij was ge werd op 25 mei door de Wad- komen dinxveense Reddingsbrigade in dividuele prestatiezwemwed- strijden gehouden in Gouwebad ’De Sniep’. In een gezellige sfeer zwommen de bijna 150 deelnemers individu eel afstanden vanaf 500 meter tot en met Engelse zeemijlen Vermeij heeft lange tijd met (1852 meter). Elke deelnemer Bredie samengewerkt. Voordat kreeg na afloop als beloning Vermeij wethouder werd van een herinneringsmedaille. Gouda was hij 21 jaar be stuurslid van de afdeling Gouda van de KNVB waartoe 47 voet balverenigingen behoorden. Vermeij tegen Bredie: „Je druk te je stempel op het bestuur. Je moest van goede huize komen om een standpunt dat jij had in genomen te willen wijzigen. Als bestuurder heb ik veel van je geleerd. De sfeer die jij in het bestuur wiste te creëren was nooi voor senioren georgani seerd met na afloop een Chi nees buffet. Een aantal categorieën blijven doortrainen tot de zomervakantie en ver schillende teams gaan nog op toernooi. In september begint het nieuwe seizoen. Op 10 juni werd het 30+ toer- Jazzdans Reeuwijk-Dorp in Goudse Schouwburg gelopen seizoen mee bezig zijn geweest. Kindergroepen, tie nergroepen, beginners, gevor derden, alles zal van de partij zijn. Een groot deel van het pro gramma bestaat uit Jazzdans, WADDINXVEEN - Op don derdag 7 juni werd in de huis houdelijke competitie van de schaakvereniging Wad-dinxveen de voorlaatste, 35ste, ronde ge speeld. Barthold Jansen had al een vrij grote voor-sprong en kon alleen door Hans van Woudenberg in theorie nog in gehaald worden. Hans, sinds kort uit het ziekenhuis, pro beerde die kans te pakken in een rechtstreeks duel en kwam bij het loperpaar ook nog een pion voor. Maar Barthold had actief tegenspel en hield de partij vakbekwaam op remise. Daarmee had hij het kampioen schap. Ronald Dannis, de bezit ter van de derde plaats, bereik te met zwart een goede overwinning tegen Henny de Roodt en heeft nog kans op een tweede plaats. Ton van Ni- eukerke heeft zich het hele sei zoen boven in de lijst gehand haafd en maakte nu een remise tegen Peter de Louw.Verras send was niet zozeer de neder- VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT Jan Bredie werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Gouwenaar is vanaf 1961 bestuurlijk actief geweest in de KNVB. Vrijdagavond nam hij afscheid van het district West IV van de voetbalbond. (Foto. Marianka Peters.) toernooi een groot succes. HSW-vissers uit Waddinxveen (6.320 gram), 3. Wijkver. Ach- terwillens uit Gouda(3.750 gram). Individueel winnaar werd de heer J.Verhoef van de Waddinx veense Hengelvereniging met 5.820 gram. Als tweede (en winnaar van vak B) eindigde E. Faas uit Moordrecht met 2.890 gram. rering van vijf jaar geleden zei Bredie dat van de uitgangspun ten een aantal punten zijn ge- schappen van clubs, maar ook haald en een aantal niet. Hij wedstrijden, was Jan Bredie, als bestuurslid heeft ingezet vindt het een goede zaak dat de vergezeld door zijn vrouw Ria, identiteitskaarten in West II weer worden ingevoerd. De overige districten zien er om fi nanciële redenen vanaf. „Wat zichtelijkheid kenden veel voet- scheidswoord een perfecte pe- weegt nu zwaarder: het zuiver riode bij de KNVB te hebben meegemaakt, maar dat er voor de voetbalbond nog veel zaken te doen zijn. „Als lid van de molestatiecommissie heb ik een aantal dingen meegemaakt, die niet zo gunstig zijn. Wil de KNVB als grootste sportbond blijven voortbestaan dan zal zij haar eigen zaken goed moeten blijven regelen. Er is echter te weinig kader bij de verenigin gen en ook de kwaliteit van het kunnen besparen”. In de Goudse regio verwierf gulden werd afgeschaft. Jan Bredie bekendheid als voor- Jan Bredie was de vijftiende zitter van de afdeling Gouda, voorzitter van de afdeling Gouda.Toen de afdeling in 1996 bestuurders Jan Schouten werd opgeheven was hij 23 jaar (Reeuwijk) en Theo Schoon- voorzitter geweest, langer dan een van zijn voorgangers. Tot 1925 versleet de GVB liefst tien voorzitters, daarna nog maar 1930), H.M. van Triet (1930- 1945),Willem Boosman (1945- 1961), Rien Slingerland (1961-1973) en Jan Bredie 1973-1996). De druk bezochte afscheidsreceptie bij Excelsior, We proberen er het beste dis die onder anderen werd bijge woond door de ereleden Ger ard Schiebroek en CorVerkaik uit Gouda, betekende dus ook Breedtesport W’VEEN/Z’HUIZEN/M’KA- PELLE - Afgelopen zaterdag werd de driekamp gehouden WADDINXVEEN - Op Hoc- tussen de hengelverenigingen keyclub Waddinxveen werd vo- van Moordrecht, Waddinxveen rige week zaterdag voor de vijf- en Z’huizen/Moerkapelle. Er de maal het Waddinxveen werd gevist in de Oude Rijn bij Wild-Westtoernooi georgani- Nieuwerbrug waar de vangst seerd voor de 8-10 jarige slecht was. Gezamenlijk haal- jeugd. Zo’n 250 kinderen en 75 den de 32 deelnemers krap 20 begeleiders van diverse hoc- kg aan witvis boven water. Het Waddinxveen team (HSW) ein digde als tweede, de winnaar was Moordrecht (5.040 gram tegen 5.810 gram). Zevenhui- zen/Mkp werd derde met 1.690 gram. Individueel winnaar werd K. van Herk uit Moordrecht met 2.100 gram. J. van Uunen eveneens uit Moordrecht werd tweede met 1.850 gram. r

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 29