Opschoondag Waddinxveen-Zuid FjvFARDiq SUMMER SALE Buurt strijdt tegen knollenveld Greenfield/ La Mer bestaat 10 jaar RijNcke Speeltuin Alpherbrink krijgt uitgebreide opknapbeurt 1 Vertrouwen Niemandsland Preventie: Tip van de maand: iq Voowdfliq De maandelijkse rubriek van de commandant Jubileumfeestje Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Repressie: I l WOENSDAG 20 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Het ‘knollenveld* in de Sterrenwijk. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) I Verslag van de maand mei Artistic Art fotografielljesbeth van der Vis.) 1 I I KOM, KIJK EN VERGELIJK n L tómw n Ze begon in de winkel en inmiddels zorgt ze er als bedrijfsleider voor dat de winkels en het personeel goed draaien.” „Natuurlijk willen we dit jubileumfeest je niet aan onze klanten voorbij laten gaan”, gaat Groeneveld verder. „We hebben nu net een week vol aanbiedingen gehad en ook deze week hebben we zes of zeven leuke acties.” Na de vakantie is het per soneel aan de beurt voor een feestje. Natuurlijk hebben wij alle bljartikelen op voorraad. auto waarin één persoon be kneld zat. De bevelvoerder van de waterongevallenwagen riep direct een hulpverleningwagen op. Hierna namen zij beide één auto voor hun rekening. Commandant Brandweer G.J. Huizer De gemeente wijst met de vinger richting de projectontwikkelaar. „Dat terreintje is nog niet overgedragen aan de gemeente, de verantwoorde lijkheid ligt nog bij de projectontwik kelaar. Hij moet ervoor zorgen dat er fatsoenlijk groen wordt aangelegd. Gras is er al gezaaid, maar nu staat het koolzaad tot de knieën en dus moet er gemaaid worden”, ligt de woordvoerster toe. „We hebben hem gesommeerd dat te doen en als hij verzuimt te maaien, dan zullen we dat als gemeente zelf doen, op zijn kosten. Pas na de oplevering kan de gemeente kijken of we er een speelveld van kun nen maken.” De projectontwikkelaar, Ouwe Gouwe Bouwgroep is een andere mening toe- De buurt heeft onlangs nog een brief gestuurd naar wethouder Dijksterhuis, in de hoop dat er nu wel een ant woord komt. „We hebben er nog even aan gedacht om de boel zelf op te knappen, maar dan los je het pro bleem van de gemeente op. Dat is na tuurlijk te gek voor woorden”, aldus Fillié. lang regelmatig met de gemeente met de vraag wat er met de ’speelplaats’ gaat gebeuren, maar we krijgen steeds geen informatie. We krijgen niet te horen wie verantwoordelijk is, we krijgen geen datum, niets. We worden van het kastje naar de muur gestuurd. Nu hebben we weer een ander con tactpersoon bij de gemeente, maar die is weer met vakantie”, vertelt Mounts. Het vertrouwen in de gemeente én de politiek heeft geen stevige onder grond. Fillié: „Lees ik in de krant dat D66 zich wil inzetten voor het open baar groen. Dan heb ik daar gelijk mijn twijfels bij, want ze hebben het vast niet over ons hoekje. De delen die in het oog springen krijgen wel aandacht. Maar alles wat om het hoekje gebeurt en wat bijna niemand ziet, daar is geen aandacht voor.” CDA-raadslid mevrouw Leferink hoopt het vertrouwen weer te kun nen herstellen door zich in te zetten voor de wijk. „Deze week gaat onze fractie vragen stellen hierover tijdens de commissie. Het kén gewoon niet dat dat veldje er al twee jaar zo bij ligt. Maar we zijn ons ook zeker van bewust dat het probleem veel breder ligt. De bewoners zijn al zo lang bezig met informeren en ze krijgen maar geen fatsoenlijke reactie op de vragen. Dat kan echt niet langer, de gemeente moet duidelijkheid geven en zeker binnen een normale termijn, niet pas na twee jaar.” De afdeling preventie beleeft drukke tijden, de afgifte van de gebruiksvergunningen aan de horeca loopt geheel volgens plan, ook komen er steeds meer bedrijven en particulieren die met hun vragen ons weten te vinden. Hebt u vragen, kom dan even bij ons aan of bel 62451 I. WADDINXVEEN - Het is alweer tien jaar geleden dat de eerste vestiging van Gr- eenfield/La Mer in Waddinx- veen werd geopend. Jaco Groeneveld, eigenaar van de winkels: „We begonnen toen met een pand bij de hefbrug en waren daarmee de eerste jeanswinkel in Waddinxveen. En met succes, want we zijn nu tien jaar verder en heb ben inmiddels vijf winkels.” Daarvan zitten er drie in Waddinxveen, één in Gouda en één in Zoetermeer, bij elkaar werken er 22 men sen. Het succes van de winkels is niet alleen aan Jaco te danken, vertelt Jaco zelf. „Ook Nicole Jansen kent het bedrijf op haar duimpje. Ze zit er al vanaf het begin bij. DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur 65.000 M2 WOON WINKEL VOORDEEL OP DE RIJNEKE BOULEVARD A4 AMSTERDAM-ROTTERDAM, AFSLAG ZOETERWOUDE- RIJNDIJK, VOLG DE BORDEN RIJNEKE BOULEVARD. TEGENOVER HEINEKEN. www.rijneke.nl gedaan. „Nee hoor, wij hebben geen verplichtingen meer voor dat terrein. Officieel hoeven we niets toe doen”, licht S. van der Vlies van Ouwe Gou we Bouwgroep toe. „Het is een stukje niemandsland en daardoor wordt er steeds heen weer gepraat. Dat kisse bissen lost niets op en daarom willen we best meewerken. Maar niet onder druk, laat dat duidelijk zijn.” De eerste stap heeft Ouwe Gouwe gezet, maar wat daarna de plannen zijn, blijft vaag. Van der Vlies: „Deze week komt er een hovenier om de boel op te knappen, dat heb ik met de firma Baas afgesproken.” Nico Land heer, de man van Fillié heeft inderdaad gezien dat het wieden in de smalle tuin aan Alddeberan zijde is begonnen. En, schrijft hij, ik heb begrepen dat Ouwe Gouwe een budget van circa 30.000,00 beschikbaar wil stellen om er een speelplaats van te maken.’ „Nou, zo wil ik het niet stellen”, re ageert Van der Vlies. „Wat er na het wieden moet gebeuren en wie wat gaat betalen, daarvoor moeten we eerst om de tafel met de gemeente en de firma Baas, we willen er niet als enige partij voor opdraaien.We had den namelijk al eens een plan voor een speelveld, maar toen zei de ge meente niet voor het onderhoud te willen betalen.” het wegdek schoon te maken i.v.m. olie in combinatie met re gen, hierdoor wordt het weg dek zeer glad, wat diversen aanrijdingen tot gevolg had. Wij maken het wegdek op een mi lieu vriendelijke manier met ontvetter schoon. Onze dui kers kwamen twee maal in ac tie, op de Al2 was een auto in een greppel geraakt, deze stond WADDINXVEEN - De StVic- torwijk, Apollowijk en Jupiter- Junolaan hebben afgelopen weekend een grote schoon maakbeurt gekregen. De dag werd georganiseerd in sa menwerking met bewoners commissie Zuid, Woonpart- ners Midden Holland en de Gemeente Waddinxveen. Om 9.00 uur gaf wethouder Dijk sterhuis het startsein, waarna bewoners en medewerkers van openbare werken geza menlijk de handen uit de mouwen staken om de wijk te ontdoen van zwerfvuil, on kruid en andere onregelma tigheden. Deze maand zijn wij 29 maal in actie gekomen. Het was voor de brandweer een zeer gevarieerde maand. De eerste dag begon met een beknelling, een man was met zijn voet in een tuinvrees geko men en moest door ons uit de ze benarde situatie worden be vrijd. Door kordaat optreden van collega’s en hulpdiensten blijft zijn voet behouden. Twee maal zijn wij uitgerukt om Tweemaal zijn wij uitgerukt naar een binnenbrand en even zoveel keren hoefden wij niet in actie te komen, de bewoners hadden de brand al geblust voordat wij arriveerden. Toch zijn we blij dat de bewoners hadden gebeld. Het is in dit ge val een goede reactie om eerst de brandweer te waarschuwen en daarna zelf een poging te doen om de brand te blussen, gelukkig droog en de inzittende Wij komen als brandweer op zo’n moment graag voor niets. kon eenvoudig worden bevrijd. De tweede inzet was in Moer- kapelle, (de Waddinxveense Oefeningen: WADDINXVEEN - De speelplaats aan de Alpherbrink in de Oostpolderwijk wordt opgeknapt. De gemeente heeft daarvoor een bedrag van 70.000 gulden beschikbaar ge steld. Het speelplaatsje was door de bodemsanering die momenteel wordt uitgevoerd al een half jaar niet meer te gebruiken, net als het aangrenzende grasveld. Bewo ners hebben zich via het wijk- en buurtbeheer ingezet voor de kinderen en middels een enquête de gemeente op de hoogte gesteld van de wensen. steun bij de commissie- en raadsleden. „Ik vind het een goed voorstel”, reageerde Van Went, fractievoorzitter van D66. „Zeker als dit is wat de bewoners willen”, vulde Gerts (CDA) daarbij aan. Snelleman (WD) en Stoffers (PvdA) slo ten zich daar bij aan. De heer P. Grootendorst, voorzitter van de bewonerscommissie Oost polderwijk is blij met de beslis sing van de gemeente. „On danks het feit dat we drie maanden achterlopen met de sanering, hoop ik dat we voor de schoolvakantie de speel plaats afhebben. Daarom doe ik bij deze nog een oproep aan de gemeente om dit plan op tijd te realiseren.” De herinrichting is een onderdeel van een groter pakket met wensen die de be wonerscommissie met de ge meente heeft besproken. Ook is er een plan voor andere on derdelen van de openbare ruimte, als bestrating, speeltoe stellen, straatmeubilair en be planting. Voor de uitvoering daarvan zullen de bewoners nog even moeten wachten. In 2003 zal er een begin worden gemaakt met het herstraten van deze wijk, gevolgd door de reconstructie van het groen, zoals in de meerjarige investe- ringsplanning 2002-2005 is op genomen. Een schets heeft de gemeente al ge maakt, daar is ook mevrouw Baan (buurvrouw van Mounts) na een lange weg van op de hoogte. „Er is een pe riode geweest dat ik twee keer per week belde. Eerst met meneer Van der Hoeven, hij heeft ons aan het lijn tje gehouden.Toen met mevrouw Stolk. Ik kreeg wel wat meer vertrou wen in de gemeente, maar nog steeds is er geen resultaat”, vertelt Baan. „Zij maakte een plan over een grasveld piet aan de zijkant beplanting en een speeltoestel. Dat willen we dan ook wel zien. En het liefste voor de winter zodat het veldje niet nog een seizoen in een baggerveld verandert.” Over de bestemming van het veldje zijn alle kinderen en ouders het eens. Het moet een speelveldje worden waar alle kinderen, ook die van 12 jaar, iets aan hebben. „Bijvoorbeeld een basketbalveldje, of een grasveld met een speelhoek ofzo”, oppert Fil lié. „Geen wipkippen, maar net is meer. En we willen inspraak bij de ge meente.” Fillié: „We zijn al zo vaak teleurgesteld geweest. We ondervinden overlast van het bedrijf Movit, de riolering ligt niet goed waardoor de buren soms een paar keer per week bij ons van het toilet gebruik moeten maken, het veldje laten ze links liggen, er wordt gewoon met ons gesold. Dan hebben ze wel inspraakdagen bij de gemeente, maar inspraak ho maar. Het lijkt meer op een informatiedag.” Al in 1999 klopten de bewo ners van de omgeving Alpher brink aan met plannen om de speelplaats aan te pakken. De bewonerscommissie ’Oostpol derwijk’ stelde een enquête op, de uitkomsten daarvan werden aan de gemeente overhandigd. In samenwerking met de com missie en de gemeente is uit eindelijk een herinrichtingsplan opgesteld. Kosten hiervoor zijn fl.70.000. Oorspronkelijk stond de herinrichting voor 2003 op de planning, maar het terrein is zo verwaarloosd, dat niet lan ger kan worden gewacht. „De herinrichting van de speel tuin is een pleister op de wond voor het grote ongemak dat de bodemsanering heeft veroor zaakt voor de bewoners en te vens als afsluiting voor deze sa nering”, lichtte wethouder Dijksterhuis toe in commissie vergadering. „De wijk kan wel een impuls gebruiken. Het is ook niet niks, het zou je maar gebeuren.” De gemeente schrijft:’Al maandenlang onder vinden de bewoners aan de Al pherbrink grote overlast, waar zij bijzonder geduldig onder blijven’. Dat geldt ook voor de kinderen, de containers die de schuren van de bewoners tijde lijk moeten vervangen, staan op hun speelterrein. Het plan ondervond brede Ook stelde wethouder Dijk sterhuis het basketbalveld in de Apollowijk met daarop de nieuwe basketbalpalen offi cieel in gebruik. Daarnaast werd onder de aan de Op schoondag deelnemende jeugd originele basketballen verloot. WADDINXVEEN - Coen,Tom,en Christine, drie kinderen uit de Ster renwijk, waren het gebrek aan speel ruimte in hun buurt zo zat, dat ze be sloten een spandoek te maken. Ze gingen langs de deuren om een oud laken te vinden, daarop schreven ze de tekst: ’Weg met dit knollenveld’. De buurman hielp ze vervolgens met de palen en sinds een week wordt het middenveldje tussen de Rigel en de Centauri in de Sterrenwijk gesierd door een spandoek. Een roep van de kinderen. Maar ook de ouders zijn het meer dan zat. „Toen we hier kwamen wo nen is ons gouden bergen beloofd en dat is nooit waargemaakt. Het zou een magnifieke wijk worden met veel groen en je ziet het resultaat.We kij ken tegen een knollenveldje aan waar al anderhalf jaar geen aandacht aan is geschonken”, vertelt Christi Fillié.Van uit haar keukenraam kijkt ze elke dag tegen een braakliggend veldje vol troep en onkruid aan. „Af en toe komt er een trekker en die woelt de grond even om. Dan denken ze bij de gemeente vast: nu houden ze wel weer even hun mond. En dat zijn we verschrikkelijk zat.” Ook de overbuurvrouw van Fillié, me vrouw Mourits, is het veldje voor haar huis beu. „We bellen al anderhalf jaar lag alleen met de voorkant in het water, waardoor de brand weer de inzittende snel kon be vrijden. Ook waren er diverse buitenbrandjes, waaronder een bermbrand, een heg aan de Boekweitakker en een stapel pallets achter een winkelpand aan de Passage. De laatste is door snel en goed optreden van de buurman klein gebleven, hij heeft met een brandhaspel uit zijn bedrijf de brand in be dwang gehouden tot de brand weer arriveerde, de brandweer kon de brand snel uitmaken. Brandveilig Barbecuen Gebruik alleen houtskool of briketten Gebruik bij het aansteken aanmaakblokjes Blaas nooit in het vuur, ge bruik een blaasbalg Gooi nooit benzine of spiritus op een vuur dat niet goed brand Uitgebarbecued? Dek de gloeiende as af met zand en laat de barbecue op z’n plaats staan. Ruim de as pas op als de barbecue helemaal afge koeld is. centraal, dan wordt de bevel voerder beoordeeld op de wij ze waar hij zijn mensen inzet. Er werd geoefend bij bedrijven aan de Staringlaan, Zuidkade, Onderweg en Coenecoop. In het pand aan de Staringlaan was een beknelling gecreëerd, hier moesten wij een persoon onder een heftruck vandaan halen. Aan de Zuidkade was een behoorlijke brand ge creëerd met diversen slacht offers en hevige rookontwikke ling. Hierbij moet de bevelvoerder van de eerste wa gen direct het commando mid- delbrand doorgeven, zodat er nog een brandweerwagen komt. De volgende oefening was een grootwatertransport, waarbij een brandweerwagen water uit de sloot pompt en dit vervol gens doorgeeft aan het tweede voertuig dat een eind verder de brand bestrijdt. Deze oefening moet binnen 15 minuten ge reed zijn, onze brandweermen sen hadden het in 9 minuten geklaard, prima. De duikoefening was zeer re alistisch, er was een auto met één inzittende in de sloot ge raakt, op de weg stond nog een O a Z°ETERWOU duikers werken regionaal) hier was een auto van de Bredeweg Bij de oefeningen van deze af in de sloot geraakt. De auto maand stonden de inzetten

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17