Wisseling van de wacht in Moerkapelle '1 ZONDAG 24 JUNI MARKT 63 IN GOUDA van *0 00 17>00 uu- Eindstanden Schaakvereniging Waddinxveen Moerkapelse biljarters Kampioen van Nederland Drie maal goud voor jiu-jitsuka Barry van Bommel AH Stars oppermachtig in internationaal toernooi Seizoen Flyers zit erop v%° FOT* klein Groene Hartteam voor toernooi om Haarlem Cup Uitslag koppel- klaverjassen sportweek Van de Leur nationaal kampioen Be Fair weer tegen Rohda WADDINXVEEN - Tot de tegenstanders van de voet balclub Be Fair in de nieu we competitie die op za terdag I september begint, behoort het gedegradeer de Rohda’76 uit Bodegra ven. IET OP ONZE SPECIALE ADVERTENTIE A-diploma r -Ml WOENSDAG WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 ft ■g Door Bert Hertog der Vis.) c v 4 Kuiper, E. Hennink, H. van Offe ren,Van der Starre, Smit, 33;Van de Hoek, 32; N. Dannis, Verluis, 3l;Van Os,Van de Heiden, Er- kelens, Van Sandijk, 30; De Louw, Goor, Bronk, 29. Minste partijen gespeeld: Markus, 0; Het nieuwe seizoen start op 27 augustus, 16 teams zijn inge schreven voor de komende competitie, de opening vindt plaats op zaterdag 15 septem ber in de Duikelaar, als Heren I aantreedt in de voorronde van de bekercompetitie. De com petitie begint in het weekend van 29 september 2001 WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag 16 juni werd in het kader van de 56e sportweek, het Open Kop- pelklaverjassen van Wad dinxveen georganiseerd door ’De Gouwe Rijders’. De eerste prijs ging naar Sjaan v/d Berg Riet Kruif. Zij waren met 11214 pun ten over zes ronden de sterkste van 72 deelne mers. Tweede werd Leen Hoogerbrugge Gerda Heeren met 11072 en der de Piet Honkoop jan van der Neut met 10721. De heren Binkhorst v/d Westen eindigden met 10537 op de vierde plaats. Piet Murk Corrie Murk eindigden op de vijfde plaats met 10285 punten. De poedelprijs ging naar de Dames Deurloo en Bijlsma, zij kwamen niet verder dan 7183 punten. PAGINA 31 WADDINXVEEN - Verona van de Leur (I5) is bij de nationale turnkampioen- schappen in Budel voor de eerste keer Nederlands kampioen geworden. De turnster uit Waddinxveen, die voor het Zoetermeer- se Pro Patria uitkomt, ver sloeg op duidelijke wijze haar clubgenote Gabrielle Wammes en oud-titel- houdster Monique Nuijten van De Hazenkamp uit Nij megen. Verona van de Leur, ge traind door Frank Louter, was in de Brabantse plaats goed op dreef. In tegenstel ling tot Monique Nuijten, Fieke Willems en Renske Endel, allen pupillen van Boris Orlov, maakte de Waddinxveense geen op vallende fouten. De havo- leerlinge aan het Rotter damse topsportlyceum Thorbecke besteedt 30 tot 35 uur aan turnen per week. De eindstand: I.Verona van der Leur 36.512 punten (paardsprong 9.312, brug ongelijk 9.50, balk 8.325, Vloer 9.375), 2. Wammes 35.50 p„ 3. Nuijten 34.250 p„ 4. Endel 34.237 p., 5. Willems 34.050 p. man, 7. Hoogste percentage: Asscheman, 78,6; Van Putten, 76,2; Jansen, 74,2; M. de Bruijn, 72,7. Gedegradeerd zijn het eerste achttal uit de eerste klasse naar de tweede en het vierde uit de derde klasse naar de vierde, maar aangezien er geen vierde klasse meer bestaat, komt het vierde toch terug in de derde klasse. Gepromoveerd zijn het tweede uit de derde klasse naar de tweede en het vijfde uit de vierde klasse naar de derde, maar dat ziet er uit als een pa pieren promotie, aangezien er vermoedelijk geen vijfde achttal Het team bestaat uit de volgende spelers: Thijs Aarden, Rob Bruynen en Ringo van Galen (ESTO), Maarten Ciere- mans (Sportlust), Stefan Hoes (VEP), Danilo van der Kleij (Zevenhoven), Erwin van der Klis (Oudewater), Richard Koekebakker (Olympia), Kevin Kriek (Spirit), Remco Muller en Roy Spierenburg (ARC), Mark Roodenburg (Nico- laas Boys), Dennis Rosen- boom (ONA), Mark Veer man (Rohda’76), Niels Verhaard (Argon) en Tim Willemse (WSE). De Waddinxveners zijn in het nieuwe district West II ingedeeld in de derde klas se met Bergambacht, CION, Floreant, HBSS, PKC’85, PPSC, Rohda’76, Siveo’60, Soccer Boys, WDS en Zwervers (Y). Moerkapelle speelt in de vierde klasse C tegen Bos zoom, DRGS, DV0’32, Lin- schoten, Oudewater-OVS, FC Perkouw, CVC Reeuw- ijk, Schiebroek’94, Schoon hoven,TSB en Zestienho- ven. In de zondagcompetitie komt WSE in de vierde klasse B uit tegen DSO, DWO, Floreant, Forum Sport, Graaf Willem IIVAC, Kickers’69, MMO, Nicolaas Boys, NSV’46, ROAC’79 en FC Zoetermeer.Waddinx-* veen en Groeneweg spelen in de vijfde klasse D tegen Aeolus, Ammerstol, Ber gambacht, Gouderak, GSV, Kamerik, Oudewater-OVS, RVC’33 en Stolwijk. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Groene Hartteam, bestaande uit D-pupillen C- junioren uit de Goudse re gio zal ook dit jaar van 24 tot en met 28 juli deelne men aan het internationale toernooi om de Haarlem Cup. Vorig jaar leverde de deelname een tweede plaats op achter het Israëli sche Hapoel Saba. Inmiddels heeft regioteam drie oefenwedstrijden ge speeld. Gewonnen werd van RVC’33 Cl (2-l),CVC Reeuwijk DC (5-I) en ARC Dl (2-2). Er volgen nog drie trainingen. Organisator is net als vorig jaar Piet den Boer uit Bo degraven. De trainers zijn Jan Lit en Paul van Veen, beiden werk zaam bij RVC’33 uit Reeuwijk. De begeleiding bestaat verder uit assistent- scheidsrechter Rolf Kerk man en Henk Zaal, be stuurslid van de voetbalvereniging Zwam- merdam. en samen met Angelique Poort speelde Van Bommel de sterren van de hemel en prolongeerde hij zijn titel voor de vijfde keer. Na dit alles versloeg hij in de klasse -77kg fighting iedereen die hij op zijn weg tegen kwam en stond in de finale tegen Taco Morren (Barneveld), voor Taco was Barry een maatje te groot en zette de 3e titel op zijn naam, die dag. Nog niet eerder in zijn wedstrijd carrière was het hem gelukt met drie maal goud naar huis te gaan. Bij de Wereld Spelen in Akita te Japan die gehouden worden van I6 t/m 26 augustus 2001 vertegen woordigt Barry Nederland in het heren duo met BartVeth en met het duo-mixed met Angeli que Poort. In Genua (Italië) in november dit jaar tijdens de Europese Kampioenschappen kan hij in alle drie de klassen uitkomen, maar of dit organisa torisch en fysiek haalbaar is blijft nog de vraag. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Een E-team van Boskoopse en Waddinxveense pupillenvoet ballers heeft onder de naam AH Stars aan het internationale derde Holland Football Festival in Amsterdam meegedaan, daar diverse teams van gerenom meerde clubs van de mat ge veegd en is met grote over macht kampioen geworden. Het toernooi werd gespeeld bij diverse clubs en op het KNVB- sportpark Riekerhaven. De AH Stars wonnen inclusief de finale acht wedstrijden. In de poule werden achtereenvolgens het Haarlemse DCO (4-I), het Deense Baldklubbers Frem El (4-0), het Engelse Havanten Waterlooville El (2-I), het En gelse Bridgemore (4-0), op nieuw Havanten Waterlooville, maar nu E2 (7-0), het tweede team van de Baldklubbers (8-0) kapelle-shirt met handtekenin gen. De scheidende voorzitter, die daarvoor negen jaar voorzitter van de jeugdcommissie was, bedankte vooral zijn medebe stuursleden voor de samen werking. „Zonder dit bestuur had ik echt niet kunnen func tioneren". Eerder had Rutgrink waardering uitgesproken voor de vrijwilligers in de club. „Wat die allemaal doen voor de club daar sta je van te kijken. Het geeft meerwaarde aan de ver eniging. Positief noemde Rut grink ook de ontwikkeling bij de jeugd. Er zal met meer teams aan de competitie wor den deelgenomen”. bereikt. Op dat moment had Moerkapelle landelijk gezien al 959 teams achter zich gelaten. De finalepartijen werden span nend. Niels pakte gelijk een voorsprong van 5 caramboles, echter de tegenstander moest er maar 25 maken en Niels 30. Roberto pakte de voorsprong met zeven caramboles over en won uiteindelijk na vijf kwar tier. MOERKAPELLE - Het drieban denteam van B.V. Moerkapelle speelde afgelopen zaterdag in Nieuwegein om het Neder lands Kampioenschap. Acht teams uit het land werden ver deeld over twee poules, zodat er drie wedstrijden in poule- verband gespeeld dienden te worden. De Moerkapellenaars kwamen uit in de B2-klasse. Drie wedstrijden met drie par tijen. In de eerste ronde wer den twee van de drie partijen gewonnen. In de tweede ronde wisten alledrie de spelers de maximale score te halen en omdat er per ronde tegen I speler van elk verschillend team werd gespeeld was op dat moment al duidelijk dat er twee wedstrijden met winst zouden worden afgesloten. De derde ronde werd verloren en daarmee was een plaats in de finale alleen nog mogelijk als een Utrechter aan de andere tafel zou verliezen. En zo ge schiede waardoor de finale was MOERKAPELLE - Wisseling van de wacht bij de voetbal vereniging Moerkapelle. Voorzitter Cor Rutgrink trad na zeven jaren terug. Hij wordt opgevolgd door Leo Moer man. De 42-jarige Moerman is als sectormanager werk zaam bij de Goudse Verzekeringen, de sponsor van de Rotterdamse eredivisieclub Sparta. Hij is nog actief voet baller in het vierde zaterdagelftal van de Moerkapelle naars. (Foto:Artistic Art/Liesbeth van mara Willemse, Thomas Hans- ley, Romy Boot, Logan van der Wal, Laura Berkouwer, Saidja Hess, Maxime Bakker,Jesse Loe- nen, Lars Minnes, Devin van Rijswijk, Jim Boonman, Joyce Verkleij, Mariëlle Blaak, Teske van Maaren, Tjebbe Bodewes, Thomas Kloosterman, Laurens v.d. Dries, Rowan Nederhoff, Daniël Wijnbergen, Mees Win ter, Iris Teunissen, Demi Hou- dijk, Sjaak v.d. Spek, Maurits de Rooij, Philip van Dijk,Jeffrey van Hoven, Stephan van Nieuw- Scheidende voorzitter Cor Rutgrink (links) overhandigt de voorzittershamer aan de nieuwe voorzitter van de voet balvereniging Moerkapelle Leo Moerman. en het Amsterdamse KBV (6-0) verslagen. In de finale moest ook DSK uit Haarlem, met 2-0, er aan geloven. Bas van der Lugt, een speler Denny Geers, Kamal Ayad.Tha- van BeFair, scoorde I5 doel punten, de Floreanen Martijn Hoogerbrug en Frank van Ge meten der Lugt beiden 8. De andere spelers van wie diver sen een doelpuntje meepikten waren Fred Dortland en Kevin de Vreugd uit Boskoop en Sven Viergever, Ruben Zoetewij uit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het sei zoen is voor Flyers voorbij. Te rugkijkend is de vereniging meer dan tevreden. Vijf senio renteams en 13 jeugdteams na men deelaan de competitie. Twee teams werden kampioen: Dames 2 en Jongens Benjamins. Veel jeugdteams eindigden op een tweede plaats, zoals Jon gens Adspiranten 2,Jongens Mi ni’s I en 2 en Jongens Kadetten 3. De andere teams zweefden in de middenmoot. Belangrijken was nog het spelen van goede wedstrijden. In de jeugdcompetitie van de Kern Den Haag is het spelniveau hoog en ook daar speelt Flyers een woordje mee. Dat is een compliment waard richting trainers en coaches.Vooral is er genoten van de wedstrijden van Jongens Kadetten I. Deze competitie was van hoog gehal te en de Waddinxveense jon gens onder leiding van Rene Oudijk deden het voortreffe lijk. Bij de senioren vielen vooral de goede prestaties op van Dames I en Heren 3. Dames I bracht het tot een gedeelde derde plaats in de Rayon Ie klasse. Onder leiding van Bart Mole naar vlamden de dames weer als vanouds. Elke wedstrijd was een finalewedstrijd, de tegen standers waren aan elkaar ge waagd. (vier teams deelden de derde plaats). De grootste verrassing was de Leo Moerman is de vijfde voor zitter sinds Gerrit Zwarteveld in I974 na een bestuursperio de van veertig jaar terugtrad. Na hem waren Bas Oosting (I974-I976), Peter Roest (I976-I99I), Gerrit de Vrij (I99I-I994) en Cor Rutgrink (1994-2001) preses van de blauwwitte club. Cor Rutgrink had vorig jaar al te kennen gegeven om wegens drukke werkzaamheden en ge zondheidsredenen te willen stoppen. Op dat moment was nog geen opvolger beschikbaar. De gepolste Leo Moerman was nog met een studie bezig. Die is intussen achter de rug waar door de mogelijkheid zich wel voordeed om Rutgrink op te volgen. Leo Moerman werd in de buitengewone ledenverga dering met grote meerderheid gekozen. Moerman komt oor spronkelijk uit Bergschenhoek waar hij in de jeugd voetbalde van BVCB. Op achttienjarige leeftijd kwam hij naar Moerka pelle en werd lid van de plaat selijke voetbalvereniging. Hij werd meteen in het eerste za terdagelftal opgesteld waarin verder speelden Jaap Voorwin den, Ton van Helden, Dick Doornhein, Co Verweijs en Aart Voskuilen. Zestien jaar kwam Moerman uit in het eer ste team, daarna ging hij lager voetballen. Zes jaar was hij voorzitter van de bouwcom missie, die renovaties in het clubgebouw doorvoerde. On der meer werden de keuken en de kleedkamers gerenoveerd. Opvallend is dat Cor Rutgrink nu deel gaat uitmaken van de bouwcommissie. De keuken WADDINXVEEN - Op don derdag 14 juni eindigde de huis houdelijke competitie van de schaakvereniging ’Waddinx veen’ met de 36e ronde. Onge veer 20 leden ontbraken, maar de aanwezigen hadden er ken nelijk zin in en bleven tot ver over elven strijd leveren. De eindstand werd: I. Jansen, 2. R. Dannis, 3. Van Woudenberg, 4. W. Hennink, 5. Van Nieukerke, 6. Philipse, 7. De Louw, 8. Van Os, 9. H. de Roodt, lO.Van Put ten, 11 .Van der Hoek, 12. M. de Bruijn, I3. Ellers, I4 Prins, I5. Van de Knaap, ló.Van der Belt, I7. David, I8. Muit, I9. Goor, 20. Kardol, 2I. N. Dannis, 22. Van der Born, 23. A. Hennink, 24. Hildebrand, 25. Smitskamp, 26.Van der Heiden, 27.Versluis, 28. Kuiper, 29. E. Hennink, 30. H. van Offeren, 31Wiersma, 32. Van der Starre, 33. Erkelens, 34. Den Drijver, 35. Smit, 36. Draaisma, 37.J. de Roodt, 38. D. van Offeren, 39. Asscheman, 40. Van Erk, 4I. Klaassen, 42. Van Sandijk, 43. Kraijensteijn, 44. H.E.Van Offerne,44. Bronk, 45, Torenbeek, 46. H.E. van Offe ren, 47. Ritter, 48. Alblas, 49. Verwaal, 50. Markus, 51 .Van der moeten zuinig zijn op zulke mensen”. Zijderhand overhan digde een klokje met het wa pen van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle. Verder werd de scheidende voorzitter nog toegesproken door Kees Verbree die samen met zijn col- lega-trainer Bert Kouer naar Moerkapelle was gekomen.Ver moet verder worden aangepast aan de eisen van milieu en hy giëne en ook de bestuurskamer wordt opgeknapt. Leo Moerman appelleert daar bij aan het blauwwitte gevoel. Hij zegt: „Toen Cor Rutgrink mij opnieuw benaderde om voorzitter te worden vond dat ik mijn verantwoordelijk moest nemen. Moerkapelle is een fan tastische club met een goede accommodatie en organisatie. Het eerste elftal heeft in het af gelopen seizoen aan de weg getimmerd. Jammer genoeg is de promotie niet gehaald. Met medewerking van mijn be stuursleden, de commissies en de leden hoop ik de vereniging Moerkapelle, die ooit als een klein kluppie is begonnen, ver der uit te bouwen”. Zich richtend tot scheidende voorzitter Cor Rutgrink: „De groei en bloei van de vereniging in de laatste jaren is mede door jou tot stand gekomen. Je had een serieuze aanpak. Met een ondertoon om ook iemand wel eens in de maling te nemen. Je wist de juiste mensen op de juiste plaatsen te zetten en ging daarbij recht op je doel af. Ik hoop dat we nog plezier van je mogen hebben als voorzitter van de bouwcommissie”. Hij overhandigde Rutgrink een aandenken aan zijn tijd als voorzitter. Mevrouw Ria Rut grink kreeg bloemen. Ook wethouder van sport Martin Zijderhand toonde waardering waarop Cor Rut grink invulling aan zijn taak als voorzitter had gegeven. „De voetbalvereniging Moerkapelle is weer op de kaart gezet. We derde plaats van Heren 3. Ja renlang verbleef men in de mid denmoot, maar dit seizoen viel al het talent op de juiste plaats en werd de ene na de andere overwinning behaald. Nu nog het hele seizoen compleet aan treden (want dit is een pro bleem) en ons erelid Thale Les- schen kan toch nog een kampioenschap vieren. Het seizoen werd afgesloten met een mix-toernooi, waarbij jong en oud door elkaar wordt gehusseld om in drie avonden te strijden voor de eeuwige roem. Ook werd op de slotdag de jaarlijkse In-Flight trofee uit gereikt. Bij de jeugd viel de eer toe aan Marloes Buytenhek, voor haar inzet op alle fronten binnen de vereniging. Bij de se nioren was het’t hele gezin Ha geman dat werd onderschei den. Vader en vier zonen (allemaal lid of lid geweest) gaan Waddinxveen verlaten en als dank voor hetgeen zij voor Flyers hebben betekend kregen zij een groepsfoto met de bij behorende trofee. SPECTACULAIR KOOPJESDAG FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Telecom WkH I WADDINXVEEN - De Neder landse Kampioenschappen jiu jitsu duo en fighting system werden zaterdag 16 juni gehou den in het Limburgse Buchten. Bij het heren duo raakte de Waddinxveense Barry van Bommel vorig jaar met zijn partner Bart Veth de Neder landse titel kwijt aan het duo Jongh Visser uit Noord-Hol- land. Daarvoor had Van Bom mel de titel negen jaar op zijn naam staan. Dit jaar pakte hij de titel weer terug. Door een enkelblessure van Bart Veth trad Van Bommel dit jaar aan met Ron Soechit (Hilversum), waarmee hij eerder al diverse nationale en internationale wedstrijden gewonnen had als gelegenheidsduo. Op niet mis te verstane wijze namen Barry en Ron revanche en pakte de titel in de finale tegen de ge broeders Jongh Visser liet Barry terug. Daarna was het de beurt aan de gemengde duo’s bree, die vier jaar trainer is ge weest in Moerkapelle en nu met Bert Kouer werkzaam is bij Floreant in Boskoop kijkt met plezier op zijn tijd in Moerkapelle terug. „Ik voelde me opgenomen in Moerkapelle en ben ik daar iedereen dank baar voor”. Hij overhandigde Rutgrink het blauwwitte Moer- De partij van Danny ging gelijk op, zij het dat Danny drie car amboles meer moest maken en daardoor voortdurend achter stond. Maar hij voelde de druk en kwam terug via enkele per fect gespeelde ballen en even voor acht uur maakte hij zijn laatste punt. De tegenstander had echter nog de nastoot en moest nog drie caramboles. Gelukkig werd de aquitstoot gemist en de vreugdekreten kwamen spontaan uit de spe lers en meegereisde suppor ters. Kampioenen! De begeleiding van de AH Stars was in handen van Edwin van den Berg, Jan de Vreugd en Arie van Gemeren (verzorger). De sponsors die het mogelijk koop, Devin Zijderhand, Jasper maakten dat de AH Stars aan van ’t Spijker, Laureanne Lode- het toernooi mee konden wijks, Lilian v.d. Heiden, Sharon doen, zijn D.v.d. Bosch Export Vuyk, Nigel Kempers en Tom BV en Brozius BV. Moerings. Veen, 52. H. de Bruin, 53. Spelt, Meeste partijen gespeeld: Van 54, Boussaid. Nieukerke, H. de Roodt, MuitJ. Meeste partijen gewonnen: Jan- de Roodt, D. van Offeren, 35; sen, 23; Van Os, 18; Van der Philpse, Kardol. Den Drijver, 34; Hoek, 17; Philipse, Van Putten, Jansen, Van Woudenberg, Prins, 16; Van Woudenberg, Erkelens, 15; R. Dannis, Van Nieukerke, Van de Belt, Goor, Kuiper, H. van Offeren, 14. Meeste remi ses: H. de Roodt, Versluis, 14; Muit, 12; Van Nieukerke, De Louw, Torenbeek, 10. Minste partijen verloren: M. de Bruijn, Spelt, 3; H. de Bruin, 5;Assche- 3; Van Woudenberg, W. Hen nink, 4;Van Putten, 5; De Louw, 6. Meeste partijen verloren: Boussaid, J. de Roodt, 19; Van der Veen, 18; Bronk, D. van Of feren, Smit, 17; Van Sandijk, 16; Verwaal,Van der Starre, Kuiper, 15; Den Drijver, H. van Offeren, 14; Kraijesteijn, Erkelens, E. Hennink, Kardol, Goor, 13. Min ste remises: Van Putten, J. de Roodt, 0; David, Goor, Erkelens, Van Sandijk, Verwaal, Van der Veen, 2; Jansen, Boussaid, 3; R. Dannis, Van Os, Van der Hoek, Van der Belt.A. Hennink, Smits kamp, Kuiper, Smit, 4; Van de Knaap, H. van Offeren, Draais ma, D. van Offeren, Bronk, 5; M. opgesteld zal kunnen worden, de Bruijn, Van der Born, Kraij ensteijn, 6. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’De Sniep’ is op dinsdag 12 juni weer voor het A -diploma gezwommen. Alle 39 kandidaatjes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun A - diploma gehaald heb ben zijn: Robin Hendriksen.An- niek de Korte, Davey Jansen,

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31