Projectweek over voedsel begint mogelijk smakelijk afgesloten met massale schoonmaak Gemeente is klaar voor euro Gemeentedag B&W van Waddinxveen, zo ga je toch niet te werk! F Autoschade... Leerlingen op bezoek in de synagoge 4 Daad K ZS collecte Auto ramt W’veense dichter in r Amivedi W’veense Woord F de prijzen Indiëgangers herdacht WADDINXVEEN - Het juninummer van ’Het Dorp Waddinxveen’ van het Historisch Genoot schap is deze keer geheel gewijd aan de nagedachte nis van drie gesneuvelde Waddinxveense Indiëgan gers. Geslaagd Bingo in het Zuidhonk bromfietser PAGINA 13 H M SCHADECENTER r - Open brief aan de Gemeente Waddinxveen. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 PROFILE REPAIR Schadecenter var\ Leeuwen ^fal j i Lfir 1£ isc- ax# Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. en komt er een muziekpodium te staan. sie die in september, oktober en november wordt gevoerd door de commissie- en raadsle den. In die discussie wordt ge keken naar allerlei onderwer pen die te maken hebben met het beeld, van de openbare ruimte van Waddinxveen. de viering van de joodse za terdag, de sjabbat, het verhaal van de joodse keizerin Ester is voorgelezener is een david ster getekend De lessenreeks is vorige week dinsdag afge sloten met een bezoek aan de synagoge in Leiden. De kinderen mochten plaatsne men in de banken. De jon gens, de meester en de va ders moesten een keppeltje op! Na een bijzonder interessan te toelichting door de secre taris van de synagoge konden alle mogelijke vragen worden gesteld en heel veel vingers Dat is nu ook het geval: bij Uw raadsvoorstel voor de gemeente raad van 4 juli, om definitief uw centrumplannen door te zetten hebt U de regels van democra tisch bestuur aan uw laars gelapt En dat schaadt alle burgers van Waddinxveen. Vandaar deze open brief: Doordat we het doen en laten van B&W op de voet volgen, signale ren wij soms zaken die slecht zijn voor gehéél Waddinxveen. WADDINXVEEN - Wat zit er in onze voeding en hoe komt het op ons bord terecht? Met die vraag hebben de leer lingen van de Koningin Beatrixschool zich afgelopen maand mee bezig gehou- den.Ter afsluiting van dit project wer den de ouders afgelopen week uitgeno digd om een hapje mee te komen proeven. „Dat was een groot succes, de opkomst was overweldigend”, vertelt di recteur Wim van de Eijk. „Er waren heel veel ouders op afgekomen. Zij konden een kijkje nemen in de loka len en in de aula die voor de gelegen heid was omgebouwd tot restaurant. Hier stonden dertien tafels met allerlei hapjes zodat de ouders konden proeven daarin. De hoogste groepen bekeken de gewoonten in het buitenland en kwa men met specialiteiten uit onder meer frankrijk, Spanje en Italië. Het smaakte de ouders goed, zo bleek. Van de Eijk: „Aan het einde was er niets meer over. We hebben fl.800,- opge haald en dat bedrag gaat naar een zen- dingsproject. Ik kan niets anders zeggen dan dat ik uitermate tevreden ben.” Het thema voedsel werd in diverse les sen verwerkt, zo waren er voor sommi ge groepen uitstapjes en kregen de lage re groepen rekensommetjes met tomaten. Waar mogelijk werd er steeds een link gelegd naar het thema. 3.Drie werkdagen na de publieks- avonden moesten de raadscom missies zich over de plannen bui gen en wordt hen gevraagd of ze 4 juli voor- of tegenstemmen. De stukken kregen ze slechts twee En op de vergadering van de com missie voor ruimtelijke ordening doet de projectwethoudster zelfs een poging de reguliere inspraak te verhinderen. Zo ga je toch niet te werk! ploitatie (alleen in te zien op de kamer van de gemeentesecreta ris, was daar nog tijd voor?) Niets over de niet-sluitende exploitatie- Geacht College van Waddinxveen. Wilt U de eerste dia van uw pre sentatie met de tekst ’Ambities van de Gemeente’ weggooien? En wilt U een nieuwe maken met nog grotere letters: ’De ambitie van de burgers’. En pas wanneer U alle burgers eerlijk hebt voorgelicht over de kosten en de verkeerson- gemakken van uw plannen, vraag hen dan of ze het er allemaal voor over hebben. En doe alstu blieft wat met het antwoord. Namens de Werkgroep Passage Rondom, -J. Oudijk, Ir E.H.AIIaart, L Conneman, j. Maas, Mali, H. Olie, en anderen. WADDINXVEEN - Dich teres H. de Wit uit Wad dinxveen heeft afgelopen zondag een prijs gekregen voor haar inzending voor de dichtwedstrijd die De Kleine Aarde, een cen trum voor een Duurzame Leefstijl had uitgeschre ven. Thema was ’Een tuin man is een dichter’. De wedstrijd was enige maanden geleden uitge schreven en leverde een stroom aan inzendingen op. De Vlaamse tuinjournalist Paul Geerts reikte de prijzen uit aan de drie beste dichteressen, waar onder de Waddinxveense. WADDINXVEEN - De Gemeentedag die is gepland op 29 september, begint mogelijk met een grote schoonmaak beurt van het dorp. Het is dan de bedoeling dat onder an dere bewoners, scholen, gemeenteraadsleden, organisa ties en verenigingen massaal anderhalf uur lang de straten ontdoen van met name zwerfvuil. Of dit plan ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt, hangt af van de planning. In de zomerperiode sluiten een boel organisaties hun deuren en daarmee wordt het rondbreien van het draai boek bemoeilijkt. wat de leerlingen hadden gemaakt.Voor een gulden kochten zij een hapjeskaart waarmee twee hapjes en een drankje kon worden gehaald en daar werd gre tig gebruik van gemaakt. Zo had groep I zich tijdens het project beziggehouden met de werkzaamheden van de bakker en maakte cake en koek jes. Groep 2 spitste de hapjes toe op groen te en fruit, groep 3 leerde van alles over verstandig snoepen, groep 4 was met zuivel aan de slag gegaan, groep vijf met voeding uit Nederland waaronder roomsoesjes en pannenkoeken en groep zes had na een uitstapje naar een toma tenkweker allerlei hapjes met tomaat Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl De heer J.D. Geel schreef over deze militairen een artikel, waarin zij uitge breid worden herdacht. Op I6 juni 2000 onthulde burgemeester Jonkman een gedenksteen op de Algemene Begraafplaats aan de Alb.Thijmlaan met de tekst ’Opdat wij niet vergeten Nederlands-ln- dië 1945-1950’. In aanslui ting op deze herdenking schreef de heer Geel dit artikel. BOSKOOP - Geslaagd zijn van het AOC Groen College, Chr. school voor VMBO-Groen te Bo skoop de volgende leer lingen: Waddinxveen: Boaz Oos- terom, Carola Heeren, Daan Olie, Daphne Loor, Dennis van Eden, Jeffrey van den Assem, Jenny van Oorschot, Lindsy van Roon, Nicole Bontan, Ron Schinkel. Ze venhuizen: Jan-Willem te Meij. WADDINXVEEN - De laatste bingo van het sei zoen in het Zuidhonk is op 30 juni. Het is een zo- merbingo met extra mooie prijzen. Er worden acht rondes en een su- perronde gespeeld. De hoofdprijs van de super- ronde is ter waarde van 300,-. De totaalprijs voor alle rondes is 12,50. Aan het einde is er nog een loterij met een hoofdprijs ter waarde van 50,-. De jackpot staat op 25,-. De zaal is open om 19.30 uur en de start is om 20.00 uur. Jeugd krijgt alleen toegang onder begeleiding van vol wassenen. OWAVMHAWDHVtSTB. gingen dan ook omhoog. Het gouden aanwijshandje, de jad, mocht worden bekeken en ook de prachtige achtarmige kandelaar. Speciaal voor de Waddinx veense leerlingen werd de Ark, de kast met de torarol- len geopend. En, een leerling van de Dick Bruna School bleek een goede blazer op de ramshoorn te zijn. Na afloop werden de kinderen en bege leiders getrakteerd op koffie en limonade. Een geslaagde excursie, voor de kinderen en hun begelei ders. WADDINXVEEN - De gods dienstles op de Waddinx veense openbare basisscho len is niet alleen maar bijbelles.Vanzelfsprekend ko men de verhalen uit het Ou de en het Nieuwe testament aan de orde en wordt er ver teld wat nu eigenlijk Pasen en Pinksteren is. Maar daarnaast is er ook aandacht voor het geloof van minderheden in de eigen omgeving. De afgelopen weken is er tij dens de les aan de groepen zeven en acht ingegaan op het jodendom. Er is een spe ciale ochtend geweest over ke. Toch zijn dat essentiële taken van uw College van B&W. Zo ga 4.En op zo’n commissie-avond moesten wij dan van uw ’Hoofd Ruimtelijke Ordening’ vernemen dat het na het besluit van 4 juli nog uiterst moeilijk zal zijn om succesvol een bezwaarschrift in te dienen. En dat terwijl het de bur gers bijvoorbeeld niet eens be kend is dat het parkeren ze wel licht 5 miljoen per jaar gaat kosten. Gemiddeld 500,- per ge zin. WADDINXVEEN - Van 2 t/m 7 juli collecteert de Stichting Woord en Daad huis aan huis. Deze stich ting is bezig met projec ten voor armoedebestrij ding in ontwikkelingslanden. De opbrengst van de collecte zal nu worden besteed aan de ontwikkeling van vakonderwijs in Guatema la. Om de zelfstandigheid van een land of van een groep bewoners te bevor deren is veelal één van de voorwaarden: invoering c.q. uitbreiding van het onderwijs. Ook wordt er voorlichting gegeven over voeding, kinderziekten en hygiëne. ma wat betreft de aanpassin gen. Daar gaat het met name om de muntsloten van de kle- dingkastjes en de verkoopauto- maten die aangepast moeten worden. ï'Wï j atóoschade- herstellerj zAWWg Zo kunnen de burgers er infor matie krijgen wat de gemeente en de -politiek voor hen doet en kunnen politici hun stand punten uitdragen. Ook staan er marktkramen van Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... „We gaan er vanuit dat het lukt”, aldus burgmeester Jonk man. „We hebben nog even de tijd, in de derde week van juli hakken we dan de knoop door, dan gaan de scholen met va kantie.” Maar aan belangstelling geen gebrek, weet Jonkman. „Mocht Een andere functie van de Ge- het niet doorgaan, dan ligt dan meentedag, die eens in de vier niet aan de belangstelling, maar aan het tijdgebrek en de vakan tieperiode”, vertelt hij. jaar voorafgaand aan de ge meenteraadsverkiezingen wordt gehouden, is de aandacht Volgens planning start de dag vragen voor deze verkiezingen, op 29 september dan om 9.00 uur waarbij mensen uit het he le dorp hun straat ontdoen van met name zwerfvuil. Anderhalf uur later is dan iedereen wel kom op het gemeentehuis waar een toespraak wordt gehouden diverse partijen en organisaties en het startsein wordt gegeven voor de beeldkwaliteitsdiscus- voor de plannen. Dezelfde klach ten als vorig jaar werden geuit, maar nu in een grimmige, nog je toch niet te werk! wantrouwender sfeer. De pers was er ook duidelijk over in haar verslaggeving. De vele vragen hebt u grotendeels door tijdgebrek niet beantwoord. Nog erger: bepaalde zaken zijn zelfs verzwegen. Bijvoorbeeld dat werkdagen voor de commissiever- het multifunctioneel centrum vijf gadering. maal zo groot wordt als vorig jaar Niets over de echte wensen van gezegd werd, en dat de exploita- de burger. Niets over de grondex- tiebegroting ervan niet sluitend is. Dat de weekmarkt doorloopt tot aan de Stationsstraat bleek pas de tweede avond terwijl U nota bene de avond tevoren gesproken begroting van het multifunctioneel had met de bewoner die dat voor zijn deur krijgt zonder hem dat te zeggen. ‘WW Geacht College van Burgemeester en Wethouders, Als omwonenden van de Passage moeten wij ons helaas al jaren te weer stellen tegen uw Centrum plannen, omdat u met uw ambi ties voorbij gaat aan onze belangen. Steeds hebben wij ge tracht om de Passage in redelijk heid uit te breiden en steeds stuit ten wij op een systematisch negeren van burgerbelangen. WOENSDAG 27 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen ligt goed op schema met betrekking tot de invoering van de euro en verwacht geen problemen bij de overgang van gulden naar euro per I januari volgend jaar. De afgelopen twaalf maanden is de gemeente bezig geweest met de voorbereiding op de komst van de Europese munt. Er is nieuwe software geïnstal leerd en computerapparatuur is aangepast. Daar war nodig is worden eurobedragen vermeld en het kassasysteem bij Pu- blieksZaken is aangepast en de pinautomaat is eveneens ge schikt gemaakt voor de omslag. Helemaal is het nog niet, de ge meente heeft nog aanvullende software nodig waarmee de in formatie in guldens behouden kan worden. Ook het zwembad ligt op sche- WADDINXVEEN - Een 16-jari- ge brommerrijdster uit Bode graven is op de Kerkweg Oost door een 21-jarige automobi list uit Gouda aangereden. De Gouwenaar wilde linksaf de Ju- lianastraat inrijden, maar zag daarbij de Bodegraafse over het hoofd die hem op de Kerk weg Oost tegemoet kwam. Wel had hij richting aangegeven. De Bodegraafse werd met twee open beenbreuken naar het Groenehartziekenhuis ver voerd. centrum. Niets over het besluit van de provinciale overheid verder af te zien van wegenbouw (Dag U spreekt over inspraak, maar de Westelijke Randweg!). Niets over feitelijke inspraakavond, pas mo- de gevolgen van de subsidie-afwij- gelijk als de voorlichting is afge- zing door de provinciale overheid, rond, wordt niet gehouden. Boven dien, er is geen verslaggeving van de avonden, de raadsleden wor den er niet over ingelicht, en van een aanpassing van het raads voorstel is al helemaal geen spra- Het waren afgelopen week de kinderen die voor hun ouders allerlei hapjes hadden bereid. (Foto: Artistic ArULiesbeth van der Vis.) 1. Uw informatieavonden van 13 en 14 juni jl. werden met een wer vende, maar onduidelijke folder aangekondigd. U koos ervoor om die tussen een pakket reclame drukwerk te laten bezorgen. Dit wordt niet bezorgd in de buiten gebieden, 15 a 20%, en niet bij wie de ja/nee-sticker op de deur zit Velen gooien de reclame direct in de prullenbak, en wie het toe vallig wél aantrof las dat de ene avond voor bewoners noordelijk van de Kerkweg-Oost was en de andere voor bewoners ten zuiden van die straat Wie daar niet woont voelt zich dus ook niet uit genodigd. En inderdaad, er waren nauwelijks Waddinxveners die wat verder woonden. Met een sorry en wat folders achteraf maakt u dat niet goed. Geen nieuwe avonden voor de burgers? Dan maar een gemeenteraadsbesluit zonder de burgers? Zo ga je toch niet te werk! 2. Tijdens die avonden, wij hadden zelf maar de wijkbewoners op de hoogte gebracht, werd duidelijk dat er nauwelijks draagvlak is WADDINXVEEN - Vermist: Poolster: Poes, cypers/schild- pad, grijs-bruin-zwart gevelkt, witte bef en 3 witte voeten, donkere staartpunt, leplaan: Poes, zwart, wat wit in hals, klein en smal. Lichte vlooien band met koker. Gevonden in Zevenhuizen, Zuid. Dwars weg: Cypers met wit, zwanger? Zevenhuizerplas, Wollefoppenweg: Poes, Noorse boskat X met wit in snuit, klein, halflangharig, erg mager. Waddinxveen: Kievitdreef, Poes, cypers met wit befje, kale buik met draadjes hechtingen, mager. Kater, rood met witte buik, poten en bef, keel en snuit. Uw dier vermist? Een dier ge vonden? Meldt het direct voor informatie en kostloze registra tie 0186-601 199.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13