Huidige woonmode Oude architectuur van Boskoopse speelt zich af op Jugendstil huizen om trots op te zijn en rond vloer Waar u op moet letten als u een open haard koopt Van der Linde bv al meer dan 100 jaar Tuinmeubel een servicegericht familiebedrijf Motiveer/ uw leerlingen metkrantejp o| w WONEN IN MIDDEN-HOLLAND ED REUSKEN 12 maanden uw JONGENEEL IN RA/ RE - J. .^1 I 7 Uw specialist op het gebied van woninginrichting Specialist in het restaureren van grootmoeders stoeltje. Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Meubelstoffeerder!) nielema BEMS Nu ook voor al uw stoffeermaterialen! A euro pa Juin Boskoop Rijneveld 86 Bent u leraar en wilt u met kranten werken? dB ÊfT' - Stijl VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur De huidige woonmode speelt zich af op en rond de vloer. De loungetrend heeft gezorgd voor lage banken, dito sa lontafels, zachte poefs en weelderige karpetten. Het onge dwongen leven vraagt om comfortabele, maar evengoed praktische vloeren. De nieuwste innovaties op vloerenge- bied - natuurlijk, designlike, chique of speels - geven ook de esthetiek alle ruimte. Hout kan daarbij een belangrijke rol spelen. is verkrijgbaar in diverse hout soorten waaronder multiplex. Wie hecht aan recycling kan ook kiezen voor een vloer van vezelplaten (strands) die ge perst worden uit reepjes hout- fineer en/of -chips. Kurk is eveneens een uitge sproken milieuvriendelijk mate riaal: De bast van de kurkeik groeit immers gewoon weer aan.Voor de toplaag van kurkfi- greerde aslade met stook- rooster. Het geheel kan fraai geaccentueerd worden met zwarte, bronzen of messing vuurkorf en dito omlijsting. Alleen in fronthaarden leve ren de meeste fabrikanten een- haardmantel van ‘steen tjes’. Dat ziet er heel sfeervol uit, en dat is ook de bedoe ling. Het zijn geen echte ge metselde stenen, want die houden het bij uw hoge stooktemperaturen niet lang vol. De manteldieren zijn ie der op zich uit één stuk van volkomen vuurvast materiaal. Ze blijven dus ook uit één stuk, ook al stookt u nog zo veel. Hout stook je meestal op een rooster, maar dat hoeft niet persé. Er zijn ook bo- demstenen, eventueel met in gebouwde en onzichtbare asemmer voor de asopvang. Stoken op een rooster met daaronder een uitneembare aslade is evenwel makkelijken Vooral het schoonhouden van uw haard is daarmee heel simpel. Een stookrooster met aslade wordt de ‘bodem- groep’ genoemd. neer is keuze uit talloze deco ratieve structuren en/of persin gen waaronder tegelpatronen. Een kurkvloer kan worden op- gevrolijkt met een (parelmoer) kleurlak of gesjabloneerde de- coratietegels.Voor de meer ar chitectonische woonstijlen is er een concept waarin modu laire kurkpanelen gecombi neerd worden met parket en/of laminaten. - Behoud de sterke positie van de Boskoopse sierteelt- sector. -Verbeter de infrastructuur. - Ontwikkel kleinschalige, groene recreatie en toeris me. - Breng de groene identiteit ook in de openbare ruimte tot uitdrukking. - Bewaar het historische ka rakter van landschap en be bouwing. - Kom tegemoet aan de vraag naar woningen voor oude ren en jongeren. - Geef het centrum meer uit straling. - Speel in op de vergrijzing met integraal beleid op wo nen, zorg en welzijn. - Koester de samenhang bin- Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag Ook voor het bekleden van al uw meubelen, caravan- en bootkussens „In onze showrooms staan slaapkamercombinaties van gerenommeerde merken als Auping, Hülsta, Treco, Zevenslaper, Pullman, Eastborn en Sve- dex,” aldus Hugo van der Linde. „Maar we hebben ook exclusieve Italiaan se designmodellen.” (Foto: Margon van den Berg) nen de gemeenschap. - Bundel de krachten in regio nale samenwerking. Vanaf juli dit jaar zal de ge meente Boskoop zich buigen over de keuze voor een van de scenario’s. Tevens zal dan nagedacht worden over pro jecten die het scenario gestal te kunnen geven en welke projecten prioriteit krijgen. In dit stadium zal daarom al voor een deel duidelijk wor den welke invloed de toe komstvisie gaat krijgen op het beleid van de gemeente. Na de zomer zal deze laatste fase afgerond worden en zal de gemeente de gekozen toe komstvisie presenteren. In ok tober 2001 moet het geheel klaar zijn. is marmoleum vaak een uitstekend alter natief. Maar ook laminaat of parket kan voor hen een oplossing zijn. „Slaapkamercombinaties, woningtextiel en binnen- en buitenzonwering zijn de drie ‘poten’ van ons bedrijf”, besluit Hugo van der Linde. „Nu het zonnetje weer volop schijnt is er weer veel vraag naar zonwe ring. Omdat het hier maatwerk betreft komt altijd één van onze 24 medewerkers naar de klant toe om ter plaatse op te meten en naderhand te monteren. Maar dat geldt natuurlijk ook voor op maat ge maakte kastenwanden en vloerbedekking. Voor wie dat wil, zullen we altijd tijd vrij maken om thuis een persoonlijk advies te geven.We zijn een servicegericht bedrijf en hebben in die vele jaren van ons be staan ook als zodanig naam mogen ma ken.” U vindt Van der Linde bv interieurverzor ging in de Dorpstraat 38,2742 AJ Wad- dinxveen. Het telefoonnummer is 0182- 612373. Het filiaal in Boskoop zit aan de Zijde 3-7. Het telefoonnummer is 0172- 212544. Wie meer van Morgana wil weten kan de website bezoeken: www.morgana.com. Telefoon: 06 20 74 93 06 (0182) 61 61 31 Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 WONING PROJEKTSTOFFERING Bredeweg 26a Moerkapelle mensen steeds op nieuwe ‘wensen’ kunnen reageren. „Tips, suggesties, X x ideeën, alles is wel- Cg kom. Wij zijn name- r> lijk benieuwd of de wensen die wij pre- <5 senteren, herken- 5? baar zijn. Bovendien kunnen mensen op onze website ook op andermans me- ning reageren! Ben 2 je het wel of juist S niet eens met een C mede-inwoner van Boskoop? Die mensen kun nen meteen op zijn of haar stelling reageren”, aldus de gemeente. De volgende stellingen zijn gemaakt: Door Margon van den Berg WADDINXVEEN - Het is een firma met een lange geschiedenis. Zeven jaar geleden werd het honderdjarig bestaan zelfs al ge- vierd.Van der Linde bv interieurverzorging is nog een echt familiebedrijf. Als vierde generatie van de familie Van der Linde zijn de drie broers Cees, Hugo en Piet, net als hun vader, grootvader en overgrootvader, werkzaam in de interieurverzorging. Met een filiaal in Boskoop en een hoofd vestiging in Waddinxveen heeft dit bedrijf in totaal een kleine 4000 vierkante meter winkelvloeroppervlakte.Wie van plan is zijn woning opnieuw te stofferen, een nieuwe slaapkamercombinatie aan te schaffen of aan binnen- of buitenzonwe ring denkt, kan bij Van der Linde bv een keuze maken uit een zeer uitgebreid as sortiment en rekenen op een goed advies. „Op slaapkamergebied werken we samen met Morgana”, vertelt Hugo van der Lin de. „We hebben bewust gekozen voor de ze landelijke organisatie vanwege de geza menlijke inkoop.Voor de klant betekent dit dat we altijd de allernieuwste modellen hebben staan en een bijzonder gunstige prijs-kwaliteitverhouding kunnen bieden. In onze showrooms staan slaapkamer combinaties van gerenommeerde merken als Auping, Hülsta,Treco, Zevenslaper, Pul lman, Eastborn en Svedex, maar we heb ben ook exclusieve Italiaanse designmo dellen staan.” De laatste jaren zijn combinaties met ker senhout zeer populair, maar ook het basis wit in combinatie met verschillende hout soorten zijn er in allerlei varianten. Er is een enorm grote keuze, maar dat geldt ook voor de kastensystemen. Die kunnen op maat gemaakt worden, ook als er spra ke is van schuine wanden. Ook hierin zijn verschillende uitvoeringen mogelijk, zowel wat betreft het exterieur als het interieur. Het laatste kan geheel naar eigen smaak en inzicht worden ingevuld, al dan niet met verlichting.Van der Linde bv interi eurverzorging voert op dit gebied ver schillende prijsklassen. Het familiebedrijf staat in de wijde omge ving vooral bekend om zijn zeer uitgebrei de assortiment woningtextiel. Gordijnen van bijvoorbeeld Ploeg, Kendix, Fischba cher en Gardisette zijn er in moderne en GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) Het kopen van een open haard vergt een zorgvuldige afweging van vele factoren. Sommige vragen zijn tech nisch van aard, andere heb ben zuiver met voorkeur of smaak van doen, maar zijn daarom minstens zo belang rijk. Bij alle vragen bij het aanschaffen van een open haard of kachel geldt: ga niet over een nacht ijs, bepaal zorgvuldig wat u nu en in de toekomst wilt, kies voor kwa liteit, laat u goed voorlichten en laat de installatie door er kende vaklui uitvoeren. Het is van groot belang voor welke stookmethode u kiest. Dit kan verband houden met omstandigheden van nu (kan ik makkelijk aan voldoende goed haardhout komen?) en met omstandigheden in de toekomst (het gemak van een gashaard). En kunt u een open haard meeverhuizen? Als het om een voorzethaard of een hanghaard gaat vaak wel. Be denk ook: een houtgestookte haard kan vaak omgebouwd worden tot gashaard, maar andersom is dat haast nooit mogelijk. De vorm van uw haard be paalt in belangrijke mate waar de warmte van de haard in uw kamer terecht komt. De vorm van uw haard bepaalt uiteraard ook vanaf welke plekken in uw woonka mer u de gezelligheid van de haard kunt ervaren door het vlammenspel te kunnen zien. De binnenmantel van een haard is het levende hart dat vele tientallen jaren voor on bezorgd stookgenot moet zorgen. Binnenmantels gaan tegenwoordig vaak een leven lang mee. Binnenmantels worden veelal gemaakt van chamotte, keramiek, staal of steentjes. Chamotte is een speciaal vuurvast materiaal dat onder hoge druk geperst wordt en dat tijdens het ge- ‘Boskoop heeft veel mooie oude bebouwing, dat zie je bijvoorbeeld aan de oude ar chitectuur van Jugendstil hui zen. Een groot aantal wonin gen verwijst naar andere tijden, dat zie je aan de gevels en dat merk je wanneer je langs de karakteristieke kwe- kerswoningen loopt. ‘Moeten we zuinig op zijn, moeten we koesteren’, is een veel gehoorde reactie van Boskopers. Ook landschappe lijk is Boskoop in historisch opzicht aantrekkelijk. De hou- takkers zijn voor veel Bosko pers de moeite waard om als landschap te behouden.’ Dat is stelling die de gemeente Boskoop in het kader van het project Boskoop 2015 heeft gedeponeerd op onder ande re haar website. Overigens zijn de eerste re sultaten van het project be kend. Op basis van zowel de gesprekken die gemeente- functionarissen hebben gehad met inwoners, mensen uit het maatschappelijk middenveld als de telefoni- sche enquête onder de Bo skoopse bevol- king heeft de ge- meente Boskoop een aantal ‘wensen samen kunnen stellen voor de toekomst van Boskoop. Een van die wensen JCS?* behelst de ‘mooie, oude bebouwing’ in Boskoop. Deze en andere wensen zijn omgeturnd in stellingen. Elke week zal er een aantal nieu we stellingen bijkomen, zodat Oude of verouderde vloerdelen en breedstrook parket staan symbool voor het authentieke wonen. Bij de par- ketlamellen en het klassieke tapisparket - visgraat of blokpatronen - is dat warme gevoel vertaald in een scala aan exotische houtsoorten. bruik volledig uithardt tot ke ramiek. Het ‘bakken’ van cha motte doet u dus zelf door uw open haard te gebruiken! Een chamotte haard wordt vaak aangeraden bij inbouw op de grond vanwege de ho gere vuuropening. De kerami sche rug- en zijwanden van haardmantels worden onder hoge druk geperst en vervol gens door de fabrikant voor gebakken. Dat gebeurt bij een temperatuur van 1200 graden Celsius, hetgeen het materi aal scheurvast maakt. Een in tensief gestookte rugwand kan overigens wel haar scheurtjes gaan vertonen, maar dat is geen probleem. Veel haarden worden daar stok- en stokoud mee. Keramiekmantels worden veelal gebruikt bij verhoogde plaatsing, omdat ze een iets lagere vuuropening hebben dan chamotte. Een binnen mantel van staal is echter het summum van kwaliteit op het gebied van stalen binnenman tels. Ze zijn modern van techniek en strak van vorm geving. Gemakkelijk ook, want ze hebben een geïnte- Elders in Huis Stijl: Nieuw: laminaat met reliëf Linoleum bij uitstek ge schikt voor ecologisch inte rieur Steengoed steen Tapijt: van weelderig klas siek tot uitgesproken hip Boskoop heeft veel mooie oude bebouwing, dat zie je bijvoorbeeld aan de oude ar chitectuur van Jugendstil huizen. (Foto: Walter Planije) Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur N 207 afslag Boskoop Noordoost Gouda Achterwillenseweg 31 Nabij NS-station Gouda Goverweile Hout kent vele gezichten. De afgelopen tijd zijn vooral de ambachtelijke vloeren weer ra zend populair. Oude of verou derde vloerdelen en breed strook parket staan symbool voor het authentieke wonen. Bij de parketlamellen en het klassieke tapisparket - visgraat of blokpatronen - is dat warme gevoel vertaald in een scala aan exotische houtsoorten. Bij voorkeur in donkere of bruin rode kleuren zoals teak, noten, merbau en jatoba. Haaks daarop staat de trend van lichtgetint hout zoals es doorn. Honingkleurig hout kan worden opgelicht met witte kleurolie, kalkwas of beits.Een rijzende ster is het bamboepar- ket, dat even hard is als eiken. Bamboe is in feite een snel groeiende grassoort en dus ecologisch zeer verantwoord. In de platte variant (plain) zijn de karakteristieke tussenschot- jes van de stengel nog goed te zien. Bamboe wordt ook ver werkt als hoogkant waarbij de zijdelings gerangschikte plank jes het idee van spekkoek ge ven. Het levendige hoogkant parket is trouwens een minitrend. Het De vorm van uw haard bepaalt in belangrijke mate waar de warmte van de haard in uw kamer terecht komt. De vorm van uw haard bepaalt uiteraard ook vanaf welke plekken in uw woonkamer u de gezellig heid van de haard kunt ervaren door het vlammenspel te kunnen zien. klassieke dessins. Ook de nieuwste trend in gordijnenland heeft het bedrijf in huis. „Dat zijn de zogenaamde paneelgordij- nen”, legt Hugo uit. „Daar is een speciaal railsysteem voor nodig. Aan de bovenzijde wordt de stof aan een paneelwagen be vestigd en aan de onderzijde zorgt een verzwaarlat dat de stof recht blijft. Dit systeem kan zowel met een koord als elektrisch worden bediend en valt vooral bij mensen met een modern interieur in de smaak.” Op het gebied van vloerbedekking heeft Van der Linde bv interieurverzorging een ruime keuze in zowel de harde als de zachte varianten. De tapijten van Desso, Parade, Besouw en Bonaparte vallen on der de noemer ‘zachte’ vloeren en lami naat, parket en marmoleum onder de har de vloeren. Marmoleum is met zijn vele voordelen enorm in opkomst. Het is erg sterk, mak kelijk in onderhoud en er zijn allerlei mo gelijkheden te verzinnen met kleuren en borders. Borders zijn fantasieranden en ze zijn er in standaardmogelijkheden, maar wie eigen ideeën heeft kan deze ook laten uitvoeren. En voor mensen met allergieën ^Krant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: Tel. 020 - 430 91 90 Fax 020 - 430 91 99 E-mail:kik@uitgeversverbond. nl jrCLIH JÉ HM

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15