Adviezen Platform Twee emmertjes water halen wegen mee een De eerste schoolreis Armoede Bestrij ding Waddinxveen Grand café de Hef: Poppenkast, kooklessen, moorddiner of gewoon biertj’e (en nog veel meer) De kleine trompetter heeft meer in haar mars! Te veel 11 k -3. De Zwaluw Organist Van Marion in Sint Jans- kerk Opbrengst ANGO- gedronken Collecte 60-jarig huwelijk Van der Meij- Noord. weer terug in oude pand ZEVENHUIZEN - Reisbureau De Zwaluw zit sinds 26 juni weer op haar eigen vertrouw de plekje in de Dorpsstraat. Het pand waar de reisorganisa tie al vanaf 1994 is gehuisvest, werd in de afgelopen zeven maanden volledig gerenoveerd. De winkel verhuisde daarvoor tijdelijk naar de overkant en kan nu dus weer terug. Genootschap op bezoek bij CDA ra UITVERKOOP BIJ KINDEREN AAN HET WATER. 25% korting! WOENSDAG 27 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 afgelopen Historische 1 KINDEREN het gemeentehuis op het Raadhuisplein en één in de Stationstraat. Het opbouwen en vullen van de installaties begon al om 10.00 uur, tegen 14.00 uur kon er dan ook echt water worden geleverd. De omwonenden hadden van tevoren bericht gekregen met de mededeling dat het alleen om een oefening ging, om mis verstanden te voorkomen. Hoewel voor velen het gemak van water uit de kraan de voorkeur krijgt, konden ze met een schone jerrycan of waterfels gratis de noodvoor ziening uittesten door water te komen walen. Het ging im mers om kwalitatief zeer goed drinkwater. Een aantal keren per jaar vin den er in Waddinxveen oefe ningen plaats in het kader van GOUDA - De bekende Scheveningse organist Sander van Marion be speelt op woensdag 4 juli om 20.15 uur het be roemde Moreau-orgel in de Sint Janskerk te Gouda, in het kader van de Internationale orgelse- rie 2001Er is een bij zonder concertprogram ma samengesteld met als titel: 'Componisten op de bres voor Bach’. Hierbij zullen zowel het kooror- gel als het hoofdorgel klinken met een enkel werk van Johann Sebas tian Bach en verder met werken van componisten die allen in een speciale relatie tot het promoten van Bach staan, zoals Carl Philipp Emanuel Bach, Schumann, Wesley, Men delssohn en Widor, ook zal Sander Van Marion op de hem zo kenmerkende wijze over dit thema im proviseren. WADDINXVEEN - Het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen krijgt steeds meer een volwaardige positie in het interactieve bestuur dat de gemeente Waddinx veen voorstaat. Dit betekent dat het Platform in een vroeg stadium wordt betrokken bij de voorbereiding van het gemeentelijk beleid op dit terrein en niet pas wan neer alles al voorgekookt is in de ambtelijke organisatie. Natuurlijk moeten zowel de gemeente als het Platform hieraan wennen, maar de wil om hier op een positieve manier mee om te gaan is bij beide partijen duidelijk aan wezig. WADDINXVEEN - Bij de ge meente Waddinxveen vond op donderdag 2I juni in het ka der van de rampenbestrijding een oefening Nooddrinkwa tervoorziening plaats. Daartoe werden twee waterpunten in gericht. Het waterbedrijf Hy- dron plaatste ten behoeve van de oefening twee grote water zakken met een vloerafmeting van circa 3 bij 5 meter: één bij de rampenbestrijding. Er zijn daarvoor plannen opgesteld: één overkoepelend plan en een aantal deelplannen per onderwerp, zoals Nooddrink watervoorziening, Communi catie en Opvang en Verzor ging. Een nooddrinkwater voorziening is nodig bij mi lieurampen, of als er gewoon weg geen drinkwater meer uit de kraan komt Om half zeven begint de eerste leerlingen groep, gevolgd door de tweede groep om zeven uur en half acht. Daarnaast hebben alle slagwerkleerlingen wekelijks privé-les van Hans van Gennip. Dit geldt ook voor de leerlin gen van het harmonieorkest. Zij krijgen individueel les op hun eigen instrument en spelen ook wekelijks mee in het leer lingenorkest op maandagavond om half zeven. Vanaf half acht repeteert het harmonieorkest. Zo wordt er gewerkt aan prak tische en theoretische muzikale vorming en wordt er veel aan dacht besteed aan leren samen spelen. Na ongeveer een half jaar les mogen de leerlingen al mee spelen in het leerlingen orkest. De optredens maken het natuurlijk extra leuk, voor al als je voor al dat harde oe fenwerk een flink applaus krijgt, zoals het orkest weekend kreeg. WADDINXVEEN - Een 45-jarige vrouw uit Bun- nik reed zaterdag 23 juni met te veel alcohol op over de rijksweg Al 2 ter hoogte van Waddinxveen. Zij moest blazen, de uit slag van de ademanalyse was 565 ug/l. De vrouw kreeg een rijverbod van 6 uur en een proces-ver- baal. WADDINXVEEN - AN- GO (Algemene Neder landse Gehandicapten Or ganisatie) hield in de week van 11 tot en met 16 juni haar nationale col lecte voor mensen met een handicap. De op brengst van de collecte in Waddinxveen was in to taal 9921.65. Mk-• >1 I Door Jessica Pruis MOERKAPELLE - De kinderen uit groep drie van De Rehobot- school in Moerkapelle hadden dinsdag 19 juni hun allereerste schoolreis. De spanning bij de kinderen begon al enkele we ken geleden met de telkens te rugkerende vragen: zouden we in een dubbeldekkerbus zitten of in een gewone? Zou het wel mooi weer zijn? Zouden er ook jonkies zijn in de dieren tuin? Zouden die 'met zand gooiende apen’ dat ook wel doen als wij net langs lopen? Als je voor het eerst op schoolreisje gaat is er zoveel nieuw, voor sommigen zelfs het reizen met de bus. Natuurlijk worden door grotere broers en zussen veel verhalen opge- dist naarmate de grote dag na dert, maar toch blijft het ondui delijk wat je moet verwachten. In de klas is natuurlijk druk ge oefend met de busliedjes en tenslotte moet in de laatste da gen nog ernstig nagedacht wor den over de inhoud van de rug zak: snoep, chips, drinken, geld, zakdoeken, fototoestellen, ga meboys en o ja, niet vergeten boterhammen! Eindelijk is het dan zover, om kwart over acht verzamelen in de klas, samen de dag beginnen en wachten tot we naar de bus mogen. De juf leest voor over de dierentuin, maar niet ieder een in de klas heeft de rust om te luisteren. Eindelijk mogen we skireisje naar Oostenrijk orga niseren en zelf woon ik op een monumentaal zeilschip waar mee ik zeilreisjes wil gaan hou den”, gaat Mike verder. Ook de kok schijnt een originele bijdra ge te gaan leveren, maar daar willen de mannen nog niet veel over kwijt. „Dat houden we als verrassing. Wat we kunnen zeg gen is dat hij niet uit Nederland komt en dat iedereen de bor den van het dagmenu maar in de gaten moet houden”, zegt Jaap. Zelfs het eten kan een extra di mensie krijgen in het nieuwe café, zo vertelt Mike dat bij hen gourmetten uit de tijd is. „Wij komen met iets nieuws, name lijk heksenpotten of zelfs je ei- De twee namen een kijkje bij het pand in Waddinxveen. „Wat ons direct opviel, was dat er om half elf nog nergens een kopje koffie te krijgen was. Daar springen wij dan ook op in, we zijn van dinsdag tot en met zondag vanaf 10.00 uur open”, vertelt Jaap. „Dus kom eens langs in de ochtenduren, het kan nu in Waddinxveen.” Op zaterdag 16 juni ging het grandcafé open. „We hebben een goede dag gehad, ondanks het druilerige weer”, vertelt Mike. „En we hebben ook al heel wat positieve reacties bin nen. Een paar bewoners aan de overkant kwamen eten en die waren heel enthousiast. Wat ons betreft blijft het zo.” WADDINXVEEN - Op 19 juni was het 60 jaar geleden dat de heer Van der Meij en mevrouw Noort in het huwelijk zijn ge treden. De Burgemeester en zijn vrouw kwamen daarvoor hun felicitaties brengen. Mevrouw Van de Meij is gebo ren op 11 juli 1916 te Rijnsburg en de heer Van der Meij op 15 november 1914 te Zoeterwou- de. Het echtpaar heeft 4 dochters, 6 zonen, 17 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Meneer Van der Meij heeft als chefmon- teur bij het Gasbedrijf Leiden gewerkt tijdens de omzettings- periode van petroleum naar gas. Al bijna 40 jaar zingt de heer Van der Meij bij het Haags Residentiemannenkoor. Me vrouw Van der Meij is moeder van 10 kinderen en huisvrouw geweest. Hier heeft zij in alle ja- ren haar handen vol aan gehad. Sinds afgelopen kerst is me vrouw Van der Meij gestopt met zingen bij het Gerefor meerd kerkkoor Dient den Heer. Ook heeft zij altijd veel gezwommen. Tegenwoordig fietsen de heer en mevrouw Van der Meij nog regelmatig. trekkelijker dan de traditionele marsritmes. Voor de stukken samen was al een paar weken hard gerepeteerd en het klonk ontzettend leuk en afwisselend. In het zonnetje met een drank je op het plein genoot het pu bliek van 'Barbie Girl’, 'Que si que no’ en ’Easy pop suite’. Tussendoor werden de prijs winnaars bekend gemaakt van het schaaktoernooi en toen was het pauze, waarna het ‘gro te’ orkest plaatsnam. Zij speel de een aantal stukken die ze ook zal spelen op het jaarlijkse concert in september: The Night of Harmony. Een afwisse lend programma met stukken als: Toccata in D-Minor, Les Mi serable, Lambada en Patience (klassieke ouverture). Ook de slagwerkgroep Afslag 9 liet duidelijk horen dat ze heel wat in hun mars hebben. Elke woensdagavond is er slagwerk- avond in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Door Jessica Pruis MOERKAPELLE - De kleine trompetter heeft van zich laten horen dit weekeinde. Dit maal in Nieuwerkerk aan de IJssel, waar ze het midzomerfeest op luisterde. Daar bleek dat De kleine Trompetter meer in haar mars heeft dan marsen spelen bij het hijsen van de vlag op ko ninginnedag. gen pizza bakken. Dan komt er een ronde stenen bol op tafel te staan, en krijgt iedereen een bol deeg die je met van alles kan beleggen en dat zelf mag bakken.” Wie zijn Jaap Stolk en Mike van Gelderen dan eigenlijk? Jaap ex ploiteerde een skicentrum in Bergschenhoek en in hetzelfde dorp had Mike een paintball centrum. „Ik kreeg te horen dat ik er weg moest”, vertelt Jaap. „Via de brouwer hoorde ik dat hier een café leeg kwam te staan en daar had ik wel oren naar. Mike en ik hadden al heel lang een plan liggen om een café met iets extra’s te begin nen. Dit was een goed moment om dat dan ook uit te voeren.” Dit bleek op de onlangs gehou den vergadering van het Plat form, waar drie recent uitge brachte adviezen werden toegelicht. Deze adviezen die werden voorbereid door de sectie beleid van het Platform, hadden betrekking op gemeen telijke voorstellen voor een versoepeling en verruiming bij het terugvorderen van uitke- ringsgelden, op verbeteringen in de regelingen voor uit- stroompremies bij het aanvaar den van werk door uitkerings gerechtigden en tenslotte op een Plan van Aanpak van socia le activering. Vooral het laatste onderwerp is heel actueel, om dat het gericht is op mensen voor wie het niet eenvoudig is om aan het werk te komen. Hier is vaak een verhoogd risi co op een sociaal isolement. Bestrijding van een dergelijk sociaal isolement is een taak, waarvoor gemeente en Plat form zich gezamenlijk zullen in zetten. Het Platform heeft in het afge lopen voorjaar een uitvoerig advies uitgebracht aan het ge meentebestuur over het ar moedebeleid in de periode 2002-2005. Dit zou moeten worden ingepast in een lange termijnvisie (tot 2015) op duurzame sociale ontwikkeling in Waddinxveen. Op deze ma nier komen doelen in beeld, waarnaar het gemeentelijk be leid moet toewerken. Om een paar voorbeelden te noemen: sociaal isolement zal in onze gemeente in 2015 niet meer voorkomen; materiële voor waarden voor het bestaan zijn in 2015 voor de lagere inko- naar de bus en even later ronkt de motor om koers te zetten richting de dierentuin. De kin deren starten al snel met de liedjes. De buschauffeur vindt het ook gezellig en vraagt of de kinderen een naam voor hem willen bedenken deze reis. Het wordt Pietje Puk, maar dan wel graag Meneer Pietje Puk. On dertussen wordt er gesnoept, chocoladekoeken, worteltjes, kauwgom, dropjes, chips van al les door elkaar en achter el kaar en natuurlijk uitdelen en ruilen dat hoort er ook bij. In de dierentuin is het pro gramma vol: we willen alle die ren zien en in alle speeltuintjes spelen en in het treintje rijden. De kinderen genieten met vol le teugen. De enthousiaste kreten van op winding en plezier spreken boekdelen en de dag kan al niet meer stuk als de apen inder daad een flinke handvol zand in het nietsvermoedende publiek smijten, zoals ze vorige jaren volgens de overleveringen ook hebben gedaan. Op de terugreis is het wel wat stiller in de bus; de juf probeert iedereen nog aan het zingen te krijgen maar het volume is niks vergeleken bij de heenreis. Er moet door sommige kinderen ook nog even flink gegeten worden om de snoepvoorraad uit de rugzak op te krijgen. Moe en tevreden zitten de meeste kinderen te spelen met het i. mensgroepen zodanig dat bij zondere bijstand en aanvullin gen op het inkomen niet meer nodig zijn. Inmiddels heeft de gemeente ook een gedetailleerde reactie op alle aangedragen suggesties gestuurd. Daaruit blijkt dat de ze serieus worden meegewo gen en dat het Platform ook bij het concreet maken van het beleid in 2002 en volgende ja ren een belangrijke rol zal spe len. Voorzover het gaat om maatregelen die te maken heb ben met de uitvoering van het armoedebeleid, zal de cliënten raad inspraak hebben. Gepro beerd wordt deze raad die nu te weinig leden heeft op korte termijn weer op volle sterkte te krijgen. Uiteraard zijn er ook punten, waarover gemeente en Plat form van mening verschillen of wensen die nog niet gereali seerd konden worden. Zo heeft het Platform al eerder gepleit voor het instellen van een Mini ma Effect Rapportage, dat wil zeggen een studie die aan het licht brengt, wat voor invloed allerlei beleidsmaatregelen heb ben op mensen met een mini- mum-inkomen. Het is goed denkbaar dat zo’n rapportage zelfs een bredere opzet zou krijgen en, zoals in delen van de Verenigde Staten, zou slaan op het bredere ter rein van de sociale gevolgen van beleid, ook op gebieden zo als het milieu. Ongetwijfeld zul len dit soort onderwerpen ook in de toekomst de aandacht vragen van het Platform Ar moedebestrijding Waddinx veen. STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 0182-672388 I lOKaVMOJLlUFSWWm.TMISR UK. BABÏK. XBBOf BABtLESS0IS 1*0BCTWt»WE IMUPOTlttaZK JCTT1IMUUfflKt saUFtURKUa I KKS. ANNEX. I AM. JERUMBO UMBO PAZZD. SNOOTZ. TOMIk 011^. PTiï FIW. KM)0®l AAN HET WATER-> 1 souveniertje dat ze voor hun kostbare guldentjes hebben ge kocht. Waar alle kinderen nog wel voor te porren zijn, is het ver stoppen! Bij het voorrijden voor de school zien de wach tende moeders alleen de leer krachten en de moeders in de bus zitten tot hun grote schrik, ging Historisch Genootge- Waar zijn alle kinderen geble- meenschap Waddinxveen van ven? Plotseling springen ze joe- gedachte gewisseld over de lend tevoorschijn: „Ha, ze zijn ontwikkeling er ingetrapt, we zaten onder de banken.” Nog even samen naar de klas en dan gauw naar huis om alles te vertellen en te laten zien. WADDINXVEEN - ’The place to be’, is volgens Mike van Gel deren de beste beschrijving voor het nieuwe Grandcafé de Hef. Samen met Jaap Stolk is hij eigenaar van het nieuwe eet- en danscafé naast de hefbrug. Een café voor het hele gezin en voor meer dan alleen een hap je en een drankje, de eigenaren hebben een uitgebreid schema met allerlei activiteiten en ver rassingen. „We hebben heel veel plan nen”, vertelt Mike vanaf het terras van het café. „Op de woensdagmiddag hebben we een kinderprogramma met een poppenkast, goochelaar, clowns en dergelijke. Ook zullen we eens in de zoveel tijd met een jeugddisco komen. Op donder dag hebben we een coctailnight en op vrijdag en zaterdag kan de jeugd hier terecht voor een avond dansen in de kroeg. Als zij op zondag uitslapen, zijn wij weer open voor een koffiecon cert, of voor het voordragen van gedichten of andere zon dagse activiteiten.” Maar daar blijft het niet bij, zo werken Mike en Jaap ook aan het uitnodigen van bands voor avondjes live-muziek, een the- maweekend, karaoke (7 juli) en kunnen gasten een horrordiner of moorddiner reserveren. De topkok leert zijn kunsten ook graag aan gewilligen en dus is er de mogelijkheid om kookles te krijgen van de topkok. „Voor wie thuis onder de afzuigkap niet durft te flamberen”, vult Mike aan. De activiteiten gaan zelfs nog verder dan de locatie aan de Nesse. De achtergronden van het personeel bieden namelijk nog veel meer mogelijkheden waar Jaap en Mike iets mee wil len doen. „Jaap komt uit de ski- wereld en daarom gaan we een Het raadhuisplein was afgelopen donderdag gereserveerd voor een oefening nooddrinkwatervoorziening. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Het concert begon met een optreden van het leerlingenor kest van de harmonie. Het was duidelijk wat onwennig, sommi ge leerlingen spelen nog maar enkele weken mee in het leer lingenorkest en traden voor het eerst op. Na een voorzich tige start speelden ze als snel uit volle borst het muziekstuk over King Arthur. Daarna was het de beurt aan het leerlingenorkest van de slagwerkgroep; oftewel: ’De Slagwerkkids’. Met gespannen gezichten en hardop tellend sloegen de allerkleinsten «erop los op de trommels, terwijl Hans van Gennip probeerde al dirigerend iedereen in gelijke pas te houden. Hierdoor werd het niet alleen kostelijk om te luisteren maar vooral ook om te kijken naar de uitvoering van hun muziekstukken. De titels 'Effe Knallu Messunal- luh’ en ’De Pannekoekensam- ba’, klinken ook heel wat aan- van het genoot schap, de stand van zaken en eventuele problemen. Ook werd gesproken over de (on)mogelijkheden van hun huisvesting. „Het is hartstikke mooi gewor den”, vertelt Marina Veerman, één van de twee eigenaren van De Zwaluw. „Veel binnenmu- daarna oefent Afslag 9 vanaf ren zijn gesloopt, de voorgevel is net als de kozijnen ver nieuwd, en het interieur is he lemaal veranderd” vertelt Mari na. Voor het interieur is er zelfs een team geweest, dat is gespe cialiseerd in het inrichten van reisbureaus. De zijmuur in het oude pandje heeft wel een heel bijzonder aanzicht gekregen, zo vertelt Marina. „Ernst de Vogel, een kunstenaar uit Zevenhuizen, heeft daar een schildering op gemaakt. Daarop staan route- wijzers en de Molenviergang. Heel mooi, net alsof er diepte in zit.” Deze week viert het personeel de verhuizing met leuke aanbie dingen voor de klanten. WADDINXVEEN - De ge- meenteraadsfractie van het CDA ontving afgelopen maan dag tijdens een Groot Fractie- beraad het Historische Ge nootschap. Onder leiding van de fractievoorzitter werd met afgevaardigden van de vereni- i

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23