bij Gouwe Meubel GOUWE MEUBEL Inwoners Hollands Stuntmannen en monstertrucks Midden voelen geven spectaculaire show zich steeds veiliger Fietstocht agent succelvol afgerond Besloten vennootschap? Inzichten in het ontstaan van geweld w MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Wereldwinkel Colofon HYPOTHEKEN 0172 21 37 15 info@loo.nl Nu voordeel op kwaliteitsmeubelen, want wij ruimen uitlopende model len en showmodellen van uitsteken de kwaliteit op met zeer scherpe kor tingen. 2 juli dicht r 4' Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel VAN DER LOO 5 jaar:v.a 10 jaar: JBu*?* - -- - A A SS Een goede hypotheek sluit naadloos aan op uw persoonlijke situatie k WOENSDAG 27 JUNI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 ZATERDAG 30 JUNI en ZONDAG I JULI Artistic Art fotogrofie/Liesbeth van der Vis.) Groens- John Verberk deze bijeenkomst gaat het Groens- 4' V ■4* -Y ADVIES BEMIDDELING De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. H. Schipaanboord I8.30 uur ds.A.W. van der Plas Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur dr. M.J. Paul, Dirks- land 17.00 uur ds. D.Verkuil De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds. Dr. M. Verduin, Dirksland Voor de praktijk van de huisartsen Glaser,Van Heel, Siemons,Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts:T.S. Wilms,Troelstrahoeve 66, tel. 0182-618613 (zaterdag) WA. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zondag) Dienstdoende apotheek: Apotheek Kerkweg West 64, Waddinxveen, tel. 0182-617255. Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Beeker.Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts:S. Beekerjunolaan 2, tel. 0182-638271 (zaterdag en zondag) Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 30 juni 19.00 uur Eu charistieviering zondag I juli 11.15 uur Eucha ristieviering Mr. Sanden is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. Wel moest de hele week ge klommen worden omdat ach- volgende jeugdherberg eindig de. Nadat het peloton gefinisht was op de Coolsingel maakte Advocaat F.P.M. Sanders fFoto. A. Fioole) ter en kunt u nagaan wie bij voorbeeld directeur is. Dat is belangrijk, want alleen dege nen die ingeschreven staan in het Handelsregister kunnen namens de BV zaken doen. Een bedrijf heeft een waarde, het kapitaal. Dat kapitaal is verdeeld in aandelen. Die aan delen zijn niet te vergelijken met aandelen op de beurs, want de benaming ’besloten vennootschap’ geeft al aan dat niet iedereen aandeelhouder kan worden. De aandelen zijn dus niet op de beurs verkrijg baar. Als alle aandelen in han den zijn van een persoon, kunt u dat ook lezen. Zulke en daarmee wordt het mogelijk in onze directe omgeving een bijdrage te leveren aan het springen en gaat daarnaast door een vuurbarricade”, ver telt Hans trots. Dat er altijd risico’s bij de show zijn, bewees de voor stelling van de eerste avond. Een 13-jarige toeschouwer uit Zevenhuizen kreeg een ijzeren paal op zich, toen een stuk zeil bleef haken aan de auto van een stuntman. Deze bestuurder had dit niet door en trok het zeil mee waardoor een ijzeren paal ook omviel. Oorzaak lag ove rigens niet bij de stunters zelf, maar waarschijnlijk bij kinde ren die het zeil optilden om ook een blik op te kunnen vangen van de show. De jon gen is met onbekend letsel overgebracht naar het zieken huis. De groep stunters bestaat uit De bijeenkomsten worden, te beginnen in september, met maandelijkse tussenpozen ge houden op donderdag. De laat ste bijeenkomst wordt geheel DONDERDAG KOOPAVOND! GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR! tien mensen die met de gezin nen erbij door Europa trek ken. Twintig jaar geleden kwa men ze voor het eerst in Waddinxveen. „Maar dat was nog niet met de hoge mon ster trucks hoor, dat was met een paar auto's”, vertelt Hans. Volgende week trekken ze weer verder en voeren ze de show op in Zevenbergen en Moerdijk. Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreek uur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huis arts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur: Ghislaine Brongers Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. ZONDAG I JULI NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds.A.W. van der Plas 17.00 uur ds.J. de Jong ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoeken postadres:Stationsstraat 12,2741 HSWaddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatieburo Waddinxveen per I-1-2001: maandag 11.00-12.30 uur. VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda.Tel.nr. 0182-563500,fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 Bezorging Telefoon: 0172-216654 GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde 09.30 uur ds. K. Snoey, De Hoe ve AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 4 juli 19.45 uur ds. N v/d Want meer 18.30 uur ds. L. den Breejen, Delft ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Eucharistieviering dinsdag 3 juli 19.00 uur Eucha ristieviering JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. E. brink RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur de heer G. Bekx geen avonddienst Telefax 0182 - 610774 Ook op internet: www.gouwemeubel.nl Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh enJ.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82- 6I3II2. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, mevrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79,Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade I0.00 uur Rev. F. Sachs Sale éénmans-BV’s zijn er heel veel. Het kenmerkende van een BV is dat de aansprakelijkheid van de BV is beperkt tot het bedrag waarvoor de aandelen zijn uitgegeven. Het minimum is f. 40.000,00 bij oprichting van een BV. Het bedrag van de aandelen kan ook hoger zijn. Dat blijkt dan uit het Handelsregister. De aanspra kelijkheid wordt belangrijk als er iets misloopt met een transactie. Dan moet blijken of u aan uw recht komt. Als het voor u dus belangrijk is dat u op een betrouwbare partner kunt rekenen en het om veel geld gaat, let dan goed op! Een klein bedrijf in de vorm van een BV kan wel professioneel overkomen, maar biedt minder zekerheid dan een bedrijf dat zonder die vorm zaken doet. Als er iets misgaat en de BV gaat failliet, dan kunt u niet de di recteur waarmee u zaken heeft gedaan, laten betalen. In formeer daarom altijd naar verzekeringen als het gaat om grote bedragen. Mededeling: De regeling ’medische weekeinddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvol gende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts Op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. De afkorting BV staat voor Besloten Vennootschap met Beperkte Aansprakelijkheid. Een BV is een juridische sa menwerkingsvorm, die als een afgezonderd geheel wordt ge zien.We spreken over een rechtspersoon. Er zijn ook wel andere rechtspersonen zoals een Vereniging en een Stichting. Rechtspersonen hebben met elkaar gemeen Heel vaak kom je in namen van bedrijven een vermelding ’BZ tegen. Achter deze twee letters gaat een hele juridische con structie schuil. In dit artikel leg ik de voornaamste punten uit waarop u moet letten als u za ken doet met een BV. REGIO - Inwoners van het district Hollands Midden voe len zich steeds veiliger. Dat blijkt uit de eerste uitslagen van Politiemonitor Bevolking, een grootscheeps twee jaarlijks onderzoek onder de bevolking waarbij vooral wordt gekeken naar de beleving van mensen ten aanzien van veiligheid en leefbaarheid. Daarvoor werden bijna 7.000 mensen in de regio Hollands Midden telefonisch ondervraagd. landelijk gemiddelde. Nu doet zich précies het tegenoverge stelde voor: landelijk een daling t.o.v. 1999 en in Hollands Mid den een stijging. Hollands Mid den zit daarmee weer op het niveau van 1997. De beschikbaarheid van de po litie in de regio is daarentegen weer iets gestegen en ligt nu precies gelijk ten opzichte van het landelijke cijfer. De korpsleiding gaat onderzoe ken hoe deze ontwikkelingen tot stand gekomen zijn. Dit ver eist echter een nadere analyse van de cijfers. Daarbij zal in het bijzonder gekeken worden naar de ontwikkeling van de aangif te- en meldingsbereidheid van geweldsdelicten ten opzichte van de totale aangifte- en mel dingsbereidheid. Op 19 februari jl. is het onder zoek in de regio van start ge gaan. Het onderzoek is voor de vijfde maal in opdracht van de ministeries van Justitie en Bin nenlandse Zaken en Konink rijksrelaties gehouden. In totaal zijn 60.000 Nederlanders van 15 jaar en ouder telefonisch ondervraagd, waarvan bijna 7.000 in de regio Hollands Mid den. De korpsleiding ontvangt in juli de onderliggende rapporten en een vergelijking van de regiona le uitslagen ten opzichte van de districtelijke uitslagen. In augus tus worden de uitslagen van het onderzoek op gemeentelijk niveau verwacht. het verband tussen de inzich ten van Girard, de cultuur waarin wij leven en de wijze waarop wij de bijbelse bood schap kunnen verstaan. Dat dit alles te maken heeft met de ac tualiteit van onze samenleving spreekt voor zich. Belangstellenden voor de dis cussiebijeenkomsten kunnen dit kenbaar maken voor de va kantieperiode aan mevrouw J.A. Broström, tel. 0172-21 1408 of mevrouw I. Bulk, tel. 0182- 394777. HYPOTHEKEN f VERZEKERINGEN ^PENSIOENEN Sectie ’De Rank’, confessio- CHRISTELIJK neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege 10.00 uur ds. L. Romein, Zoetr- WADDINXVEEN - De Wad- zich van de goede kant liet zien, dinxveense politieman Gerard Hazebroek heeft met succes de fietstocht van Alpe d’Huez naar tereenvolgens de Alpen, de Ju- Rotterdam volbracht. Afgelo- ra, de Vogezen en de Franse en pen zaterdag finishte hij met 33 Belgische Ardennen gepasseerd andere fietsers in Rotterdam waar werd ingehaald door familie, vrienden en andere belangstel lenden waaronder dhr. Lutken, bannen uit onze samenleving. Girard’s inzichten kunnen ons echter helpen de kiemen van gehouden in Girardijnse stijl. Bij hebben aan de moederdagactie geweld te leren onderkennen deze bijeenkomst gaat het om in mei nog, foto’s die van hen gemaakt zijn tijdens de prijsuit reiking komen ophalen. tocht bekend, die bestemd was voor Interplast. Maan kon aan Interplast een cheque overhan digen t.w.v. 45.000,- maar omdat merkte daarbij op dat het hier om een voorlopig bedrag ging zodat de uiteindelijke op brengst weer, net als bij voor tochten, rond de WADDINXVEEN - Het evenementen terrein in Waddinx veen stond afgelo pen dinsdag- en woensdagavond fi guurlijk, maar soms ook letterlijk op zijn kop. Er was na melijk een stunt- team vanuit Duits land gekomen, die met diverse wa gens en ook mon ster trucks van drie meter hoog een spectaculaire show gaven. „We hebben er een paar gevaarlijke stunts bijzitten”, vertelde Hans Tra- ber, de man van de organisatie vlak van tevoren. „We springen met mo toren over meer dan twintig mensen heen, we rijden met motoren over auto’s en door het vuur.Vier B&W’s gaan op twee wie len rijden.” Een risicovolle show, dat geeft Hans ook toe. „Er zitten na tuurlijk altijd risico’s aan, en dan moet je denken aan een gebroken arm of sleutelbeen ofzo. Dat hoort bij het vak, la ten we maar zeggen”, vertelt de man. Zijn dochter Sandy zit tegenover hem. Ze is 19 jaar en de enige stuntvrouw onder mannen. „Zij rijdt in zo'n auto die bijna verticaal over het terrein zal schuiven”, vertelt hij. „Het is niet haar eerste show hoor, ze begon toen ze zeven was als clown en sinds haar veertiende is ze begon nen met haar eerste stunt” Dagenlang oefende ze op haar act en hoewel ze nog geen ongelukken heeft mee gemaakt is ze nog wel altijd zenuwachtig voor de show. Of ze er voor de rest van haar leven het vak van stunt vrouw wil blijven beoefenen, weet ze nog niet „Hangt er van af”, zegt ze in gebrekkig Nederlands, "wat er nog meer op mijn pad komt” De jongste stunter van deze show is de 7-jarige Marcel. „Hij gaat met zijn crossmo tor over twee mannen heen dat zij als een afgezonderd geheel worden gezien. Als u bijvoorbeeld bij de secretaris van de voetbalclub een aan meldingsformulier invult moet u contributie betalen aan de voetbalclub, niet aan degene die toevallig het for mulier in ontvangst neemt De voetbalclub huurt een ge bouw, niet de heer Janssen, die toevallig penningmeester is en de betaling verricht Ook een BV is dus een rechtspersoon. Een bedrijf dat in de vorm van een BV wordt gevoerd, is verplicht die letters in de naam te vermelden. Ook is het bedrijf verplicht inge schreven in het Handelsregis- Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen 'Jj Telefoon 0182 - 617705 OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Immanuëlkerkgemeente, Prin- Kerkgebouw Mercuriusweg: ses Beatrixlaan 10.30 uur geen opgave 09.30 uur ds. C. de Jong 18.00 uur leesdienst 5,4% va 5,9% lingen was het soms zo dat sommige renners nauwe lijks in staat waren hun fiets on der controle te houden. Op dinsdag liet het het weer De voorlopige uitkomsten van het onderzoek geven een beeld van de bevolking ten aanzien van buurtproblemen, onveilig heidsgevoelens, slachtoffer schap, hun oordeel over de po litie en genomen preventie maatregelen. Daaruit blijkt on der meer dat de inwoners van Hollands Midden zich veiliger voelen ten opzichte van de me ting in 1999. Ook blijkt uit het rapport dat het slachtofferschap van (po ging tot) inbraak nog nooit zo laag is geweest als in 2001, dit ligt zelfs lager dan het landelijk gemiddelde. Tevens is er een verbetering van de ervaren problemen in de buurt, zoals verkeersoverlast, verloedering en dreiging. In het hele land is er een daling wat betreft buurt- problematiek, in deze regio is de daling eveneens waar te ne men en liggen de ervaringen ongeveer op het landelijk ge middelde. Op de thema’s, ’aangifte- en meldingsbereidheid’ en ’slacht offerschap ten aanzien van au tocriminaliteit en bedreiging met geweld’ laat de monitor negatieve uitslagen zien ten op zichte van de meting in 1999. De daling hiervan is een lande lijke trend, maar in de regio lig gen de percentages nog weer onder het landelijk gemiddelde. Ook het thema bedreiging met geweld was in 1999 in Hollands Midden nog een daling zicht baar in tegenstelling tot het BOSKOOP - René Girard is een literatuur wetenschapper. Bij het besturen van mythen, oude verhalen en romans heeft hij de patronen ontdekt waar langs mensen komen tot ge- WADDINXVEEN - Op maan dag 2 juli zal de Wereldwinkel de hele dag gesloten blijven. Dit in verband met de sluiting van BOSKOOP - René Girard is voorkomen van het ontstaan Albert Heijn die een dag geslo- een literatuur wetenschapper, van geweld. ten is voor een nieuwe inrich- Bij het besturen van mythen, Om kennis te nemen van Gir ting, die in alle supermarkten oude verhalen en romans heeft ard’s inzichten wordt in het ko- van Albert Heijn in het land hij de patronen ontdekt waar- mende seizoen door de vrijzin- plaatsvindt. langs mensen komen tot ge- nige geloofsgemeenschap in Maar in de hele vakantieperio- welddadige handelingen. Daar- Boskoop een aantal discussie de blijft de Wereldwinkel nor- mee heeft hij iets ontdekt dat bijeenkomsten georganiseerd, maal geopend. Er komen gere- ook buiten zijn vakgebied grote geld nieuwe artikelen binnen, belangstelling heeft gewekt. want ook de FairTrade Organi- Geweld lijkt nauwelijks uit te satie in Culemborg blijft geo pend. In de Wereldwinkel kun nen kinderen, die meegedaan werden. Van de renners en be- het peloton feestelijk geleiders werd verwacht dat ze rond 05.30/ 06.00 u opstonden om vervolgens om 07.00 u te vertrekken voor hun dagelijkse korpschef van de politie Rot- etappe, die rond 17.00 u bij een terdam-Rijnmond. Nadat de fietsers op 16 juni per bus naar Grenoble waren vervoerd, startte de fietstocht Jan Maan, voorzitter van de or- op zondag 17 juni met een rit ganiserende stichting Bike Aid, over 161 km naar Alpe d’Huez, in het Rotterdamse Stadhuis de gevolgd door de beklimming opbrengst van deze sponsor- van de Col d’Ornon. Vanaf maandag werd per dag etappes gefietst van minimaal 200 km. Vooral de eerste twee dagen waren bijzonder zwaar naast de diverse beklimmingen, de lange afstanden ook afgere kend moest worden met koud en nat weer. Vooral in de afda- gaande tochten, rond koud 50.000,- uit zal komen. Inter plast gebruikt het geld voor het behandelen van kinderen met aangeboren afwijkingen in der de wereld landen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 9