Commissieleden huiverig over centrumplannen Concordia heeft Deze Week ZON SCHADUW PLUS nog plaats voor blazers en slagwerk Swingen in de Paddestoel bi Gemeente en Cyclus tekenen contract Cursus voor 55+ met Immanuelkerk- Gift voor duurzame ’Uit volle borst’ Kraamzorg De Waarden heeft nieuwe brochure Fietser rijdt tegen aanhanger energie depressiviteit dienst bij RTW 54e JAARGANG nr. 2756 ■BMMIMMNIiilIlMaaMlMHP Referendum Sport Rolstoel Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 35 48 85 «L Deze week zijn wij gesloten maar vanaf maandagochtend 8.30 weer geopend. Verse blanke kipfiletkilogram 9,99 Kaiserbolletjes 6 stuks om zelf af te bakken0,99 Knorr wereldgerechten alle soorten, per stuk2,99 WADDINXVEEN^ Word brandweervrouw- of man Interesse? Bel (01 82) 62 45 1 1 (tijdens kantooruren) (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) D66 pleit ervoor om een referendum te houden over de nieuwe centrumplannen Souburgh organiseerde een rolstoelvierdaagse, dertig mensen maakten vier dagen lang een tocht van circa vjif kilomter van vragen bij, maar daar ko men we nog op terug. Maar het een jongen met een lange broek en trui, die zal dan wel winnen." Ze gaan elke maand naar de disco, al vanaf hun negen de. „Er is niet elke maand een thema en normaal duurt het maar tot half tien.” Omdat het de laatste disco van het sei zoen is, blijft de disco doorgaan tot 11 uur. „Ik mag tot 11 uur blijven, dan ko men mijn vader en moeder me pas opha len”, zegt Yvette. „Ik ook", roept Jorin blij, „want ik slaap vanavond bij haar!” Deze keer werd er voor het eerst met voorverkoop gewerkt. „Vorige keer zijn er 50 kinderen naar huis gestuurd, omdat de zaal gewoon vol zat,” legt Anita Noor- lander uit „Ik was vergeten mijn kaartje in de voorverkoop te kopen,” zegt Ray nor. „Gelukkig kende ik hier iemand en kon ik aan de deur nog een kaartje ko pen.” Cyanne heeft haar kaartje, zoals de meeste kinderen, wel in de voorverkoop gekocht „Ik ga al vanaf dat ik in groep ze ven zit naar deze disco. Het is eigenlijk al tijd gezellig.” Dat vinden Yvette en Jorin ook. „We kennen nu wel de meeste kin deren die hier zijn.” De 12-jarige Bram Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - De Paddestoel swingt ook bij de laatste jeugddisco van dit seizoen weer de pan uit Het is vrij dagavond een drukte van belang in het gebouwtje naast de speeltuin. De dans vloer staat vol met dansende en zingende kinderen en ook bij de bar - waar fris drank en snoep te halen is - is constant wat te doen. „Toch is het niet zo druk als normaal”, zegt Anita Noorlander, die achter de bar staat „Er kunnen 200 kinderen in en er zijn maar zo’n 150 kaarten verkocht” De disco heeft deze keer een speciaal thema: ’Skihut Party’. Op de grond ligt overal piepschuim: sneeuw en het is de bedoe- ling dat iedereen een beetje winters ge kleed gaat Er is zelfs een wedstrijd, met een prijs voor degene die er het warmst uitziet „Het is veel te warm om dik ge kleed te gaan”, zegt de 11 -jarige Amanda. „En ik heb dit truitje vandaag gekocht en die wilde ik wel aan.” Ook Yvette en Jor in, beide 10 jaar oud, zien er niet echt uit alsof ze een skifeest hebben. „Er is wel vindt de jeugddisco van het Zuidhonk ei genlijk leuker. „Maar de meisjes zijn hier ook heel leuk”, roept hij met een grijns naar de hele groep meisjes om hem heen. Het is een echte party: er wordt flink gedanst en zo nu en dan wordt zelfs een polonaise ingezet. DJ Ed van de Wad- dinxveense Drive-in-Discotheek ’The Flying Dutchman’ draait verschillende ’skihut-hits’, maar laat ook wel eens een slownummer horen, waarop de kinderen dan voorzichtig wat slowdansen. De meeste kinderen vinden het jammer dat dit soort disco’s niet vaker gehouden wordt Raynor: „Ik ga altijd, behalve als ik echt niet kan. Het is altijd zo gezellig, ik heb ook veel kennissen, dus het zou best leuk zijn als er vaker zoiets is.” Dit was voorlopig de laatste disco, die de Wijk en Speeltuinvereniging ’De Paddestoel’ houdt Op vrijdag 21 september start het nieuwe seizoen weer met een Mega- Jeugd disco en wordt De Paddestoel weer omgebouwd tot een echte disco theek. En daarna: „Elke derde vrijdag van de maand”, aldus Anita Noorlander. nieorkest, dan kunnen zij daarin mee gaan spelen. De opleiding van de leerlingen van Concordia wordt ver zorgd door Kreater. Deze opleiding is een landelijk er kende hafa opleiding.Voor het nieuwe cursusjaar zijn er nog enkele lesplaatsen vrij. Dit geldt voor de oplei ding voor klarinet, diverse koperblazers en slagwerk. Wanneer je nog te jong bent voor het bespelen van een instrument van een har monieorkest dan kan je deelnemen aan deAMV cur sus. Tot slot is er bij het groot harmonieorkest een vacature vrij voor een ge vorderde slagwerker voor onder meer klokkenspel, xy lofoon en percussie. Voor meer informatie: Joke Bouman, tel. nr. 0182- 619569. WADDINXVEEN - Het sei zoen met optredens bij Mu ziekvereniging Concordia loopt bijna teneinde. De laatste optredens van het orkest werden gegeven tij dens de avondvierdaagse half juni. Voor het komende seizoen zoekt de vereniging nog enkele blazers en slag werkers. C-Akkoord is het oplei- dingsorkest van Muziekver eniging Concordia Waddinx- veen en Excelsior Boskoop. Dit orkest bestaat uit leer lingen (zij volgen dan nog muzieklessen) die, onder steund door ervaren leden, goed in het gehoor liggende muziek spelen, waardoor zij op deze manier het samen spel leren binnen een or kest. Wanneer de leerling het juiste niveau heeft be reikt voor het groot harmo- WADDINXVEEN - Een 18-jari- ge vrouw uitWaddinxveen is op het Noordeinde op woensdag 27 juni rond 07.00 uur tegen de dissel van een aanhangwagen aangereden. Op het Noordein de stond een 61-jarige man met zijn bestelbus en aanhangwagen half over het fietspad. De man wilde het Noordeinde oprijden toen de fietser tegen de dissel aanreed. De vrouw had de be stelbus wel gezien, maar zag de aanhangwagen over het hoofd. Door de val liep zij hoofdwon den op en had zij last van haar schouder. Ze is voor controle naar het Groene Hartzieken huis in Gouda gebracht. gaat hier om een plan, het is een volgende stap. De raad zegt volgende week alleen maar of ze deze kwaliteiten willen verbinden aan het cen trum en daarna gaan we pas onderhandelen. Het is naar mijn smaak zeer de moeite waard om achter dit centrum plan te staan”, aldus Jonkman. Jonkman is het er niet mee eens om het agendapunt uit te stellen. „We moeten de markt laten weten dat we heel seri eus zijn om palen in de grond te slaan. Een signaal naar de sa menleving. Iedereen vroeg om vaart, dan moeten die vaart er ook inhouden. Bovendien le vert uitstel niet meer antwoor den op.” De PCW begreep Jonkman wel, hoewel hij ook de verga dering naar eigen zeggen met schrik en beven tegemoet ziet. „Aan de ene kant hebben we de wetenschap dat we een be slissing kunnen nemen om de voortgang niet in de weg te staan, aan de andere kant is er veel onduidelijkheid. We zitten in de trechter en volgens mij is het gewoon niet echt helder hoe ver we er in zitten. Als ik het goed begrijp zeggen we volgende week alleen ’ja’ of ’nee’ tegen de beeldvorming. In dat geval snap ik het maar al te goed: we moeten verder”, al dus B. van der Roest. „Zoals het plan er nu ligt, zit ten er nog behoorlijk wat risi co’s aan en financieel is er nog niet veel duidelijk. Daar heb ben wij nog heel veel vragen en twijfels over, we zijn er hele maal nog niet uit”, liet CDA- fractievoorzitter Gerts weten. „Neem het parkeren, daar moeten nog 500 plekken voor komen en op de huizen moet een ton worden verdiend, dat is nog al wat.” D66: „Het geldt ook voor ons dat er nog zo veel onbeant woorde vragen liggen. We zijn er wel verantwoordelijk voor. Straks rijdt de trein al en als we later nieuwe informatie krijgen, kunnen we niet meer terug”, aldus Y. van Went. Ook de WD kon zich bij de huiveri ge gevoelens aansluiten. Van der Torren: „Ja, ook wij hebben onze ernstige twijfels, naar ons idee is het verstandige om de vakantietijd te benutten om het een en ander uit te zoeken en kom er dan in augustus op pakte daarbij een vuilniszak op. Al vele jaren wordt voor het verwerken van afval samenge werkt met andere gemeenten. Hiervoor is destijds met 19 gemeenten het Gemeenschap pelijk Vuilverwerkingbedrijf (GVB) opgericht. Doel daar van was (en is nog steeds) kos tenbesparing. Door het afval van alle gemeenten te verza melen wordt de hoeveelheid aan te bieden afval groter. De gemeenten Bodegraven, Boskoop, Gouda en Waddinx- veen zijn al begin dit jaar ge start met de gezamenlijke in zameling van het huishoudelijk afval. Afgelopen week zette de gemeente Waddinxveen als eerste van de vier ook daad werkelijk een handtekening onder het contract met Cy clus. Aansluitend was er een symbolische start, burgemees ter Jonkman maakte een ritje met de vuilniswagen mee en WADDINXVEEN - De fractievoorzitters van het CDA, VVD en D66 spraken afgelopen week hun ongenoegen uit over de onduidelijkheid rond de uitvoering van de plan nen voor het centrum en stelden voor om de beslissing die deze week bij de raadsvergadering genomen moet worden, uit te stellen tot augustus. Op 4 juli is de laatste raadsvergadering voor de zomer, één van de agendapun ten is het Stedenbouwkundig Programma van eisen en een Stedenbouwkundig Plan voor het nieuwe centrum van Waddinxveen. Hierdoor kan een kwantum korting bij afvalverwerkers worden bedongen. Vanuit de zelfde gedachten zijn de ge meenten Bodegraven, Bo skoop, Gouda en Waddinxveen vanaf I januari 2001 nu gestart met de gezamenlijke inzameling van het huishoude lijk afval. Samen met deze ge- Sweitzer ziekenhuis, verloskun- meenten heeft Waddinxveen haar inzameltaak en enkele an- dige, de thuiszorg en de vrijwil lige borstvoedingsbegeleidings- dere reinigingstaken onderge- groepen hun bijdrage leverden bracht bij Cyclus. is de inhoud van deze brochure WADDINXVEEN - Het Groencomposteringsbedrijf WAGRO heeft een bedrag van 5000 gulden beschikbaar ge steld voor de bevordering van duurzame energie in Waddinx veen. De gemeente zal met het Platform Duurzaam Waddinx veen overleggen over een goe de bestemming van het geld. Het college van burgemeester en wethouders brengt geregeld bezoeken aan bedrijven om kennis te maken en om zich op de hoogte te laten stellen van eventuele knelpunten in de be drijfsvoering waar de gemeente misschien iets aan kan doen. Zo bracht het gemeentebestuur in mei een bezoek aan WAGRO, een Waddinxveens groencom posteringsbedrijf aan de Twee de Bloksweg.Tijdens dit bezoek werd het college verrast met een gift ter bevordering van duurzame energie in Waddinx veen. Als de WAGRO begint met de werkzaamheden voor een wandelgebied met een nieuwe waterberging in de eco logische verbindingszone na de zomervakantie, wordt de che que overhandigd aan de organi satie die het bedrag uiteindelijk zal besteden aan duurzame energie in Waddinxveen. ze hun baby borstvoeding ge ven. Uitgangspunt in de brochu re zijn de vuistregels van Uni cef. Deze vuistregels zijn een belangrijke voorwaarde om borstvoeding te laten slagen. In dit bijzondere samenwerkings- traject op initiatief van de Waarden hopen alle betrokke nen dat de voedende moeder door betere informatievoorzie ning in staat is om een langere periode uitsluitend borstvoe ding te geven. De brochure is verkrijgbaar bij de Waarden voor 12,50 inclusief verzend kosten. Waddinx ixveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Aanbiedingen geldig van maandag 9 juli t/m zaterdag 14 juli Opgeteld de beste! www.plussupermarkt.nl/diwa Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon 0172 - 21 66 54 Telefax 0172 - 21 2I 68 Weekblad voorWaddii WOENSDAG 4 JULI 2001 Kampenringweg 38 2803 PE Gouda Tel. (0182) 56 01 01 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur zaterdag van 9.00-17.00 uur donderdag koopavond GOUDA - Onlangs heeft een tot stand gekomen. Al deze be- medewerker van Kraamzorg trokken zorgverleners hebben De Waarden het eerste exem- als doel ouders ondersteuning plaar van de brochure 'uit volle te geven tijdens de periode dat borst’ uitgereikt. Deze brochu re over borstvoeding is tot stand gekomen met behulp van verschillende betrokken zorg verleners in het werkgebied van de Waarden. De klanten van De Waarden hebben behoefte aan eenduidi ge informatie wanneer het om ook borstvoeding gaat. In een werk groep waar onder andere het Beatrix ziekenhuis, het Albert Kinderen konden afgelopen vrijdag in de Paddestoel terecht voor de laatste jeugddisco van het seizoen. Van het thema Skihutparty had zich op één na niemand iets van aangetrokken. De gemeente Waddinxveen zamelt nu ook gezamenlijk met andere gemeenten huis houdelijk afval in. GOUDA - De RIAGG Midden- Holland Gouda start donderdag 11 oktober weer een cursus ’In de put, uit de put’ voor 55-plus- sers. De cursus is bedoeld voor mensen die last hebben van de pressiviteit, somberheid of 'het nergens meer zin in hebben’ en die actief leren hoe ze met som berheid kunnen omgaan. Het is een echte cursus en geen ge- spreksgröep ofpsychotherapie. Er wordt dus niet over de jeugd of diepste innerlijk worden ge sproken, maar over de situatie zoals die nu is. Er worden vaar digheden aangeleerd die kunnen helpen om de sombere gevoe lens te overwinnen. Voor aanvang van de cursus vindt een individueel kennisma kingsgesprek plaats met de be geleiders. De cursus bestaat uit elf wekelijkse bijeenkomsten op donderdag van 14.00 - 16.00 uur. De cursus wordt gegeven in het RIAGG gebouw, Ronsseweg 225 te Gouda. Er is plek voor maximaal 10 deelnemers vanaf 55 jaar. De cursus kost 50,- p.p.Voor meer informatie of aan meldingen: Renske van Rooijen, afdeling Preventie en Dienstver lening, tel. 0182-682326. Rowah vierde afgelopen weekend het I O-jarig be staan van de vereniging, daarbij werd Kees Hoffmans verrast door een bezoek van de wethouder die hem onderscheidde met een ge meentelijke oorkonde voor langdurig vrijwilligerswerk. WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending bij de loka le RTW-radio wordt zondag morgen 8 juli van 9.00 u. tot 12.00 uur verzorgd door de Hervormde Immanuelkerkge- meente. De uitzending begint met een programma voor de kinderen, om 9.30 uur gevolgd door de kerkdienst uit de Imma- nuelkerk aan de Pr. Beatrixlaan met als voorganger de eigen terug. Dan heb je een zuiver- predikant ds. Cees de Jong. Zoals der verhaal.” gebruikelijk tijdens de vakantie- Burgemeester Jonkman gaf aan maanden juli en augustus zal het erg teleurgesteld te zullen zijn programma na de kerkdienst be- als volgende week geen ak- staan uit muziek. De lokale koord kan worden gegeven. RTW-radio is te vinden op RTW „We leggen de lat onvoorstel- kabel 93.1 MH2, ether 105,8 baar hoog, dat beseffen we. MH2. De kerkuitzending is sinds Natuurlijk, er zit nog een reeks kort ook te beluisteren via de Waddinxveense kerkradio. OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN ONDERWEG 8 WADDINXVEEN www.mannekes.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1