Catsburg krijgt Dubbel afscheid op de Bethelschool Deze zeventig nieuwe Week woningen UJLi Computercursussen voor senioren Verminderen aantal districten levert s.o.s. extra agenten op Mantelzorgcafé Verkeers- Inhaalmanoeuvre Kinderboek mislukt Diefstal Akties VBOK Beginners cursus EHBO Sport brigadiers uit bedrijf AGE OPRUIMING ORGELS-PIANO’S L_ v 1 W" r ’Kennismaken met de computer’ ’Kennismaken met Internet’ car comfort Draagbare PC ontvreemd op vrijdag 13 juli 18.00 in Boskoop Ernstig gedupeerd Wil graag harde schijf omruilen. BELONING!! (06) 534 21 433 ook voor i>w i Vanaf heden: elke dag vers gebak van de beroemdste bakker van Nederland Deze week: VERSE SLAGROOMSCHNITT4,99 Gemeente en Woonpartners tekenen overeenkomst Volop keus - Volop voordeel! KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON (0172) 612541 M4SS4 SPORT ■n hm I TOTAALOPLA' De Waddinxveense Brigitte Bosman presenteerde vrij dag haar allereerste kinder boek in haar eigen dorp. centrum of een computer te lenen. wel iets leuks voor hem be dacht. Was het van de ene groep een lied of een spel, een andere groep zorgde voor de poppenkast. Een blij vende herinnering was er ook: ouders maakten een grote map met allemaal blaad jes met persoonlijke verhalen en dankwoorden. „Hij heeft hier tenslotte 16 jaar als di recteur gezeten, dus elk gezin kent hij inmiddels wel”, ver telt juf marjan Lodder. Meester jochem Veldhuijzen begon in september 1985 als directeur op de Bethelschool. Met een grote betrokkenheid heeft hij 16 jaar lang les gege ven aan de kinderen in groep acht. Aanvankelijk stond hij de meeste dagen voor de klas. Maar de administratieve taken namen toch de overhand en moest hij het lesgeven tot zijn spijt de laatste jaren beperken tot de onderdag en de vrij dag. Om meer voor de klas te staan en om weer eens een andere school van binnen te zien, gaat Veldhuijzen na de vakantie aan de slag op de dependance van de Driestar in Lekkerkerk. „De kinderen vinden het hartstikke jammer dat hij weggaat”, vertelt juf Lodder. Aan het einde van de feestmiddag kreeg hij natuur lijk ook nog een cadeau over handigd. Een fiets. „Hij is van plan om voortaan te fietsen naar Lekkerkerk, daar steu nen wij hem een beetje in”, aldus Lodder. 's Avonds was er nog een re ceptie waarbij alle oud-leer- lingen, ouders en andere be langstellenden afscheid konden nemen. Na het weekend konden de leerlingen zich nogmaals op maken voor een feestje, DE Kia-DEALER VOOR DE REGIO WADDINXVEEN. WADDINXVEEN - Dat er af gelopen vrijdag een feestdag in verband met zijn vertrek was georganiseerd wist direc teur J. Veldhuijzen van de Bet helschool wel. Er hingen ten slotte al dagenlang bordjes door de school met daarop ’verboden toegang voor meester Veldhuijzen’. Maar wat die feestdag allemaal in zou houden, was echt een verrassing. Op deze feestelijke dag werd hij persoonlijk van huis opge haald. Door de kinderen van de hele school. Vanaf de Heg- gewinde waren de leerlingen een half uur eerder al in een optocht en versierd met hoedjes en spandoeken ver trokken. Per cabrio vertrok Veldhuijzen tenslotte naar de school om vervolgens de hele dag in de watten te worden gelegd. Alle groepen hadden Verona van Leur beleefde een goed turnseizoen, een interview met deze jonge topsportster. De Waddinxveense ver- keersbrigadiers werden af gelopen week door de ge meente in het zonnetje gezet. Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 i gionaal Statuut. Vermindering van het aantal districten levert door verschui ving van functies de komende jaren tussen de 30 en 35 for matieplaatsen in de basispoli tiezorg op. De totale groei van de basispolitiezorg, het blauw, komt hiermee in 2004 op circa 70 formatie plaatsen. Een nieuw Regionaal Statuut werd noodzakelijk door de ge wijzigde positie van de dis- waarbij lotgenotenervaringen en informatie uitgewisseld kunnen worden, onder bege leiding van een deskundige. De bijeenkomsten vinden ie dere derde vrijdag van de maand plaats in café Résti- stance, bij het Verzetsmuse um in Gouda,Turfmarkt 30. Aanmelen hoeft niet.Voor meer informatie: de balie zit in deThuiszorgwinkel-medi- theek, Boelekade I te Gouda en is open op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur, 's maandags tussen I3.3O en 17.00 uur.Telefoonnummer 0182-594658. MOERKAPELLE - Bij een in braak in een bedrijf op de In dustriestaat werd op zondag 15 juli omstreeks 2110 uur een computer buitgemaakt. De in brekers kwamen het pand bin nen door met een voertuig te gen de toegangsdeur te rijden en via het kapotte glas van de deur naar binnen te gaan. De politie stelt een onderzoek in. trictsleiding en teamleiding ten opzichte van het lokale be-‘ stuur. De teams, met aan het hoofd een teamchef, komen meer in de positie door recht streeks samen te werken met het lokale bestuur en andere veiligheidspartners, binnen de grenzen van de grotere, meer zelfstandige districten. Samen met de partners in veiligheid maken de teams de keuzen ten aanzien van het lokale veilig heidsbeleid. Dicht bij de bewo ners en de bestuurlijk verant woordelijken in de wijken worden de afspraken en priori teiten bepaald. In het Regionaal Ontwerp zijn ook de namen van de vier dis tricten opgenomen. Dat zijn Duin- en Bollenstreek, Gouwe Ijssel, Rijn- en Veenstreek, Lei- den-Voorschoten. Deze cursus is bedoeld voor senioren die nog niet met een computer hebben gewerkt. Voorkennis is daarvoor niet nodig. Ook voor wie geen computer heeft, kan meedoen aan deze cursus. Er zijn name lijk mogelijkheden om buiten de lessen om te oefenen op de computers in het Anne Frank- PLUS Opgeteid de beste! www.plussupermarkt.nl/diwa WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie houdt de Vereni ging ter Bescherming van het Ongeboren Kind een actie, coins for care genaamd. De be doeling van deze actie is om zoveel mogelijk buitenlands geld te verzamelen dat na janu ari 2002 niet meer bruikbaar is in verband met de invoering van de euro. Daarvoor vraagt de vereniging om alle buitenlandse valuta, die men overhoudt na de vakantie te bewaren voor deze actie. Op scholen en kerken zullen te zij ner tijd collectebussen staan voor de munten. 54e JAARGANG nr. 2758 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W plein 2,Waddinxveen. want ook Juf Corrie van An- del verlaat namelijk ook de Bethelschool. Zij kwam er in I987 als juf werken waar ze vooral les heeft gegeven in de groepen 4 en 5. Naast haar gewone taak was ze laatste jaren verantwoordelijk voor de interne begeleiding van kinderen die extra aandacht nodig hebben. Ook voor al lerlei buitenschoolse activitei ten heeft ze zich op school actief ingezet. Na de zomer vakantie gaat ze lesgeven op een school in Nieuwerkerk aan de Ijssel. EHBO halen als de aantekenin gen Reanimatie en Verbandleer, levert in de regio 30 tot 35 Regelmatig geeft ook een arts uitleg over bepaalde verwon dingen en ervaren kaderinstructeur voor de beginnersgroep, de heer J. de Jager, heeft onlangs een Ko- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle en woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland gaan gezamenlijk circa 70 woningen re aliseren op bouwlocatie Catsburg. Dit hebben zij onlangs vastgelegd in een raamovereenkomst. Directeur Veldhuijzen werd op de dag van zijn afscheid persoonlijk van huis opgehaald door alle leerlingen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) REGIO - De Politie Hollands sen worden overdag gehouden. De kosten voor deelname be dragen 93,65 42,50) voor de gehele cursus inclusief les materiaal. Mensen die actief zijn als vrijwilliger bij een Waddinx veense instelling of organisatie krijgen korting op dit bedrag. Voor aannmeldingen: Stichting naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij el kaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Doel van de ze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantelzor gers waar zij elkaar onder steuning kunnen bieden, bos lad vo WADDINXVEEN - De compu ter is niet meer weg te denken uit de maatschappij. Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) organiseert daarom, in samenwerking met het Seni orweb, cursussen om senioren vertrouwd te maken met dit moderne hulpmiddel. De S.W.W. beschikt over een eigen computerleercentrum in het Anne Frank-centrum. De do centen en cursusbegeleiders zijn senioren die hun ervaring graag willen doorgeven aan leeftijdsgenoten die hun eerste schreden op het computerpad zetten. Door die aanpak ont staat een ontspannen atmo sfeer waarin prestatiedwang niet thuishoort. In september en oktober start er weer een aantal computercursussen. Deze cursus is voor senioren die de cursus 'Kennismaken met de computer’ hebben ge volgd of op een andere manier met de computer hebben leren werken en die graag willen gaan internetten en e-mailen. In de praktijk blijkt dat het niveau verschil tussen de cursisten on derling soms vrij groot is. Om deze verschillen tussen de cur sisten te verkleinen en daar mee het nuttig effect van de opleiding te vergroten, worden voor deelname aan deze cursus een aantal voorwaarden ge steld. Het bezit (of ongestoord ge bruik kunnen maken) van een computer met als besturings- programmaWindows 95 of ho ger, is een eerste vereiste. Ook toegang tot Internet via een in ternetaanbieder is noodzake lijk, evenals het e-mailprogram- ma Microsoft Outlook Express, bij voorkeur versie 5.0. Na aan melding wordt op afspraak een test afgenomen waaruit moet blijken of de kandidaat over zo veel computervaardigheden Catsburg, gelegen tussen de Knibbelweg, zorgcentrum De Zevenster en de Boutensstraat, maakt deel uit van Groot Swan- la. In dit gebied, voorlopig de laatste grote bouwlocatie in Ze- venhuizen-Moerkapelle, zullen ongeveer 40 koopwoningen en 30 huurwoningen worden ge bouwd waaronder een apparte mentencomplex. In de overeen komst tussen Woonpart ners en de ge meente staat onder meer aangegeven aan welke ste denbouwkun dige en archi tectonische uitgangspunten de plannen moeten voldoen. Daar naast hebben beide partijen af gesproken dat ze een eventueel exploitatieverlies zullen delen. Als er winst wordt gemaakt zal Woonpartners haar deel van de opbrengst in een speciaal inves- teringsfonds stoppen, ten be hoeve van de volkshuisvesting in Zevenhuizen-Moerkapelle. Vólgens directeur René Mascini van Woonpartners is een derge lijke overeenkomst ’behoorlijk uniek’. „Je ziet niet vaak dat een gemeente en een woningcorpo ratie samen optrekken bij de projectontwikkeling. Normaliter k' worden woningcorporaties pas later bij de plannen betrokken en is er geen sprake van gelijk waardigheid. Ik ben blij dat wij wel samen de verantwoordelijk heid op ons nemen”, aldus Mas cini. Ook de wethouders Zijder- hand en Van der Stee zijn erg te spreken over de samenwerking, zo bleek bij de ondertekening van de overeenkomst. „Het OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN WADDINXVEEN - Drie auto mobilisten zijn op vrijdag 13 ju li omstreeks 16.35 uur gewond geraakt na een aanrijding tussen hun beide voertuigen. Een 23- jarige automobilist uit Den Haag reed over de Henegou- werweg in de richting van Gouda toen hij een 39-jarige automobiliste uit Alphen aan den Rijn wilde inhalen bij een inhaalverbod. Bij het inhalen kwam uit tegenovergestelde richting een 37-jarige automo bilist uit Gouda. Omdat het druk was met verkeer uit beide richtingen kon een aanrijding niet meer worden voorkomen. De voertuigen botsten frontaal tegen elkaar. De Hagenaar kwam door de aanrijding dwars op de rijbaan tot stilstand. De Alphense bot ste met de voorzijde van haar voertuig vervolgens tegen het voertuig van de Hagenaar. De Alphense werd met nekletsel en de Gouwenaar met een hoofdwond overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. De Hagenaar is met onbekend let sel overgebracht naar hetWes- teinde Ziekenhuis te Den Haag. De politie doet onderzoek naar het ongeval. .GE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 221.200 EXEMPLAREN ■■■■kMMdMBL WADDINXVEEN - De in schrijving voor de beginners cursus EHBO is begonnen. EH BO Waddinxveen start vanaf maandagavond I0 september weer met een nieuwe begin nersgroep. In circa 20 avonden leren de deelnemers wat te doen bij botbreuken, brand wonden, shock, (slagaderlijke) bloedingen, ademhalings- en bewustzijnsstoornissen, vergif tiging en nog veel meer. Mo menteel zijn er nog enkele plaatsen voor cursisten vrij. De Waddinxveense EHBO-ver- eniging leidt de cursisten op voor het complete officiële di ploma van het Oranje Kruis. Dit houdt in dat de cursisten zowel het eenheidsdiploma Midden gaat van acht naar vier districten. Deze vermindering ex tra agenten op. Het akkoord hiervoor werd afgelopen symptomen. Onze woensdag gegeven, toen het Regionaal College van Politie Hollands Midden haar goed keuring gaf aan het Regionaal ninklijke Onderscheiding ge- Ontwerp en aan een nieuw Re- kregen voor zijn jarenlange in zet voor met name de EHBO. Voor meer informatie of aan melding: mw. Kok, telefoon nummer: (0182) 63 07 86. wordt hoog tijd dat er in Ze venhuizen-Moerkapelle extra woningen komen, met name voor senioren en starters”, be nadrukte wethouder Van der Stee. „We moeten tenslotte voorkomen dat mensen weg trekken uit deze gemeente, om dat er niet voldoende woningen zijn.” Volgens wethouder Zijderhand is het wel zaak om vaart te zetten achter de plannen. „De gemeen teraad heeft vorige week aangegeven dat snelheid de komende tijd heel belangrijk is. Daar wil len wij ons als college volledig bij aansluiten. Ik verwacht zelf dat in februari 2002 de eerste paal de grond in kan.” Volgens de twee wethouders wordt Swan- la-Catsburg een bijzonder mooie wijk om in te wonen. Zo heeft het college samen met de gemeenteraad en Woonpart ners een uitgebreid beeldkwali- teitsplan opgesteld. „Het wordt een gebied met veel groen, sin gels met rietkragen en een bij zondere architectuur, in de stijl van de Amsterdamse school. Dus met gevels die uit dakpan nen bestaan, lijnen in het met selwerk en ga zo maar door. Een belangrijk uitgangspunt is verder dat het parkeren niet op de openbare weg zal plaatsvinden. Alle bewoners krijgen een par keerplaats op eigen terrein en kunnen daarnaast, mits ze daar voor willen betalen, gebruik ma ken van de parkeergarage onder het appartementencomplex”, al dus Van der Stee en Zijderhand. beschikt, dat hij of zij de hande lingen die voor e-mail en inter net nodig zijn, zonder moeite kan uitvoeren. Als dit niet het geval is, stellen de docenten de kandidaat in staat een korte opfriscursus te volgen. Op deze wijze verwachten de docenten en begeleiders dat de cursus voor elke deelnemer plezierig verloopt. De cursussen ’Kennismaken met de computer’ en ’Kenni smaken met Internet’ bestaan uit 6 bijeenkomsten van 2 uur gedurende 6 weken. De cursus- Zijde 30 277I EN Boskoop Telefoon 0I72-2I 66 54 Telefax 0172 - 21 2I 68 Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle WOENSDAG 18 JULI 2001 Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Senioren, telefoon (0182) - 615555 (b.g.g. 631932). Voor meer informatie: iedere donderdag van 9.00 - I I.30 uur is er iemand aanwezig bij de helpdesk in het computerleer- centrum in het Anne Frank- centrum. Hier kan men ook te- rechtterecht voor problemen met computerapparatuur of programma’s. REGIO - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op 20 juli tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Men sen die zorgen voor een addinxveen ONDERWEG 8 WADDINXVEEN www.mannekes.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1