Waddinxveen niet officieel autovrij op 22 september Het verhaal achter vrijwilliger Ferry Bergsma (Radio Plus) OWSood Meubelen Groep 8 neemt afscheid V* Supermarkt start sponsoractie voor lokale verenigingen De laatste telefooncel van Zevenhuizen/Moerkapelle Vermiste en Alcohol- controle Politie zoekt 01 Visserijcontrole getuigen van ernstige aanrijding gevonden dieren Contante Korting! CDA naar maatschappelijke organisaties WADDINXVEEN - De voorbereidingen voor de Gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar zijn alweer in volle gang, zo ook voor het CDA. Het CDA-Wad- dinxveen heeft het concept verkiezingsprogramma naar de leden en maatschappelij ke organisaties gestuurd met het verzoek suggesties te leveren. Q Qy I I sMiS rrifA tl rjgl^ri f y Wand- en vloertegels Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Parket Laminaat Planken vloeren Sauna's Stoom/douchecabines Whirlpools Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 35 48 85 WOENSDAG 25 JULI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 /cc' Beheer ALPHA STYLPS (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Ferry Bergsma werkt als vrijwilliger bij Radio Plus. i cellen.Van Erk: „Dat was van iemand ie het heel jammer zou vinden als die cel bij de camping weg zou gaan.Voor de rest hebben we nog niets gehoord.” In Nederland zijn vorig jaar al 3400 cellen verwijderd, daar- lyseapparaat en kreeg een pro cesverbaal en een rijverbod van drie uur. ZEVENHUIZEN - Politie Hol lands Midden heeft gisteren middag, I9 juli, vissers gecon troleerd op de Rottemeren. De meeste vissers hadden alles in orde, één visser kreeg een pro cesverbaal voor het vissen met levend aas. De boete hiervoor bedraagt I 10,-. WADDINXVEEN - Een I5- jarige jongen uit Gouda is gistermiddag omstreeks 16.35 uur ernstig gewond geraakt bij een aanrijding. De jongen reed over de Middelburgseweg te Reeuwijk in de richting van de T-kruising Brugweg en de Zwarteweg. Op het mo ment dat hij de kruising overstak verleende hij geen voorrang aan een voor hem van rechts komende automobilist, een 21-jarige Reeuwijker. De jongen werd geschept door de au to en kwam enkele meters verder in de berm terecht. Hij werd ernstig gewond afgevoerd naar het GHZ. Daar werd een zware her senschudding en diverse beenbreuken geconsta teerd. De politie is op zoek naar getuigen van deze aanrij ding. Met name getuigen, die de snelheid van de au tomobilist hebben waarge nomen. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Waddinxveen via 0900- 8844. Europaiaan 30 - Alphen aan den Rijn W.: (0172) 47 09 01/ Fax; (0172) 49 05 52 Kom kijken in onze toonzalen (5000 nr!) boordevol woon- en sfeerideeën! toepasselijke zelfgemaakte lied jes over de werkweek waarin natuurlijk de leerkrachten op de hak genomen werden, over vliegers die maar niet de lucht in wilden en over meester Gijs- bert die pas tevreden is als ie dereen schoon door de inspec tie komt: „alles schoon alles keurig :meester Gijsbert is te- vree.” Na het aandeel van de kinderen werd ook nog de film vertoond die gemaakt was van de werk week. Daarna was het de beurt aan de ouders afscheid te ne men van de school en de leer krachten. In het secondenspel moesten de drie leerkrachten van groep 8 het tegen elkaar opnemen. Ze werden elk ge steund door hun eigen fanclub (hun eigen leerlingen natuur lijk) met heel veel enthousias- ZEVENHUIZEN - Tijdens een alcoholcontrole op de Swanla- weg, vannacht 20 juli rond 00.30 uur, is een 32-jarige man uit Nieuwerkerk a/d IJssel staande gehouden. De man WADDINXVEEN - Vermist: Sn- iepweg: jonge zwarte kater met witte kin, bef, borst en buik en staartpunt. Voor witte voeten, achter kousen. Souburglaan ro de kater, geen wit, donkerblau we elastieken band en bel met koker. Abr. Kroesweg: rode ka ter met veel wit. Gevonden: Passage: zwarte kat met rode gloed, wit vlekje op bef en buik, ontstoken ogen. Uw dier vermist? Een dier ge vonden? Meldt het direct voor informatie en kosteloze regis tratie: 0186-601 199. niet meer aan bod komt bij de nu populaire radiozenders. Daaronder rekent hij bijvoor beeld Lys Assia met Oh mein Papa, Sydney Bechet met Peti te Fleur, Sail along silv’ry moon, Smoke gets in your ey es en soortgelijke melodietjes uit de jaren ’50 en ’60. Op de vraag wat de drijfveer is achter dit vrijwilligerswerk noemt Bergsma een aantal re denen: contact houden met mensen in de samenleving, in het verleden opgedane exper tise dienstbaar maken aan die samenleving en vooral niet thuis blijven zitten. Hij was daarom al voor het bereiken van de VUT-leeftijd gaan zoe ken naar dingen die in de plaats van een vaste werkkring konden komen. Dat zoiets uit de hand kan lopen is een an dere kant van de medaille. Zijn agenda staat soms bol van de afspraken op alle ter reinen waar hij actief is. Put hij voldoening uit al dat werk? Hij vindt het soms wat veel worden. Daarbij komt het gevoel dat zaken te zeer af hankelijk worden van een te klein aantal personen en dat is een heel kwetsbare situatie. keuze horen met een uitleg waarom juist die muziek hen aansprak. Bergsma liet op de juiste plaats een opmerking vallen met als gevolg dat ook hij in dat programma, in oktober 1990, een plaats kreeg. Als muziekkeuze voor ’zijn’ uit zending toon-de hij zijn ande re voorkeur: de vocale religi euze muziek die hoort bij bepaalde zondagen van het Kerkelijk Jaar. Er kwamen nog al wat reacties op die uitzen ding en het gevolg was dat Ferry Bergsma al sinds mei 1991 een plaats heeft in de kerkelijke uitzending van de RK-parochie in Waddinxveen, eens in de vier a vijf weken. In die uitzending wordt na de mis muziek gedraaid en eigen lijk is dat jammer. In die tijd zou meer actuele informatie kunnen worden uitgezonden, maar daarvoor komt men vrij willigers tekort voor techniek en presentatie. Het plezier in presenteren en de link naar zijn andere muzi kale voorkeur hebben geleid tot de maandelijkse uitzending waarin Ferry die muziek draait die naar zijn mening vrijwel Dat vrijwilligerswerk altijd geld kost in een maatschappij die op andere terreinen geld in overvloed lijkt te hebben, draagt ook niet bij tot een ge voel van voldaanheid. Ferry bespeurt een afnemen de interesse voor vrijwilligers werk bij de jongere generatie, terwijl dat werk juist behoefte heeft aan goed opgeleide en thousiastelingen, met name voor het vormen van een jon ger kader. Overleg met de buitenwereld vraagt om goede contactuele eigenschappen en een stevige onder-grond om dat de tegenspelers op het maatschappelijke vlak ook meer professioneel worden. De aarzeling om actief te worden in het vrijwilligers werk komt dikwijls voort uit het gevoel nog niet oud ge noeg te zijn voor zulk werk. Een opmerking van Ferry Bergsma om dat laatste argu ment te ontkrachten is de moeite van het vermelden waard. „Als je jaren geleden al een begrafenisverzekering hebt af gesloten deed je dat toch ook niet omdat je dacht gauw dood te gaan?” WADDINXVEEN - Ook dit jaar neemt een aantal ge meenten deel aan de jaarlijkse autovrije zondag, een ini tiatief van het Landelijk Overleg Autovrije (zon)dag (LO- AZ). Voor 2001 staat de autovrije dag gepland op zaterdag 22 september. De gemeente Waddinxveen ont ving ook middels twee brieven het verzoek om hieraan deel te nemen. Van de LOAZ én van basisschool De Ka meleon. Maar de gemeente Waddinxveen slaat echter dit jaar over. De organisatie rond de Gemeentedag, een week later, is daarvoor een belangrijke reden.Wel kunnen bewoners zelf initiatieven nemen waar de gemeente aan mee wil werken. idee hier aandacht voor te vra gen bij de gemeente. Dat was hun wens. Ze hadden allemaal wel eens gelezen dat het in andere ge meenten werd uitgevoerd, dus waarom niet in Waddinxveen?” Maar aan de brief wordt geen gehoor gegeven, tenzij de school er een activiteitendag van maakt. „Maar dat ligt nog niet in onze planning”, aldus Bonsel. De Gemeentedag die een week later op de agenda van Wad dinxveen staat, is een belangrij ke reden dat de gemeente geen gehoor geeft aan het verzoek van het LOAZ. „Op 29 september doen we al een beroep op heel veel orga nisaties en instanties. Daar heb ben we al heel veel mensen voor nodig”, aldus Jonkman. „Er komt heel wat bij kijken als je een autoloze dag wilt hou den, we kunnen niet twee we ken achter elkaar de bereid heid van mensen en instanties vragen. Je moet soms keuzes maken.” De gemeente Waddinxveen zal voor het jaar 2002 kijken wat de mogelijkheden zijn om deel te nemen aan een autovrije dag- Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Teleioon0180-631111 Fax 0180-633024 www.voorbrood.nl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koop avond tot 21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag gesloten. De voorkeur voor het soort muziek dat Ferry Bergsma maandelijks draait voor Radio Plus stamt uit zijn tienerjaren. Hij luisterde toen met kopte lefoon en kristalontvanger naar muziek die bij zijn ouders niet erg in de smaak viel. Is dat genoeg om nu, zoveel ja ren later, achter de microfoon van de Waddinxveense RTW plaats te nemen? Natuurlijk niet en Ferry Bergsma licht dat toe. Rond het jaar 1990 had de KRO een wekelijks radiopro gramma met als titel ’Daar word ik stil van’. Daarin lieten bekende en minder bekende Nederlanders muziek van hun supermarktklanten zien hoe veel biljetten elke vereniging al heeft binnengebracht. Het sponsorbedrag zal na afloop per vereniging tijdens een fees telijke afsluitingsbijeenkomst blies 360 Ug/I op het ademana- worden overhandigd. Verenigingen kunnen zich tot 6 augustus inschrijven via een deelnameformulier. Het gaat dan om verenigingen, scholen en/of kerken in het lokale marktgebied van de Plus super markt. Het sponsorbedrag dat aan het einde wordt uitgekeerd is voor doeleinden ter bevordering van de vereniging. me. De slimheid van de leer krachten werd behoorlijk op de proef gesteld en gelukkig stelden ze het publiek en de fans niet teleur. Rekent u maar eens onder topspanning uit wat de oplossing van de volgende som is: vermenigvuldig de dag en de maand van deze af scheidsavond met elkaar en tel daarbij de lengte van de afsluit dijk in meters op, deel dat ver volgens door de leeftijd van meester Junte en trek daar het aantal provincies in Nederland vanaf. Eén leerkracht had het goede antwoord. De prijzen die de leerkrachten wonnen waren de afscheidskado’s van de ou ders voor de school: een com pressor om ballen op te pom pen, twee draagbare cd-spelers en informatieboeken. En groep 8. fietst met de aanvang van met nieuwe schoolseizoen naar een andere school. Of Waddinxveen op 22 sep tember autovrij zal zijn, ligt aan de bewoners zelf. De gemeente stelt bewoners in de gelegenheid straten binnen woonwijken op deze zaterdag af te sluiten van 9.00 uur tot 17.00 uur, mits hier festiviteiten of activiteiten aan gekoppeld zijn. Bijvoorbeeld een rommel markt, een barbecue of het spelen van kinderen op straat. Het verzoek voor het afsluiten van staten binnen woonwijken dienen wijk- of straatgericht in gediend te worden. Door de afdeling Openbare Ruimte zal vervol gens worden gekeken in hoe verre verkeerskundig gezien het verzoek ingewilligd kan worden. En, zo oppert de ge meente, iedereen kan natuurlijk gewoon de auto die dag niet gebruiken. Naast het verzoek van het LO AZ voor deelname aan de au toloze dag, kreeg de gemeente Waddinxveen ook een brief van een aantal leerlingen van groep zeven en acht van basis school De Kameleon. Hun juf Jettie Bonsel: „We had den een milieuproject en toen kwamen de kinderen op het Eiken (blank, donker en honing), modern, koloniaal, grenen en kersen: bij Voorbrood ontvangt u altijd 10-30% Wie kan rekenen, rekent op Voorbrood! Vrijwilligers zijn er altijd geweest. De maatschappij verandert en daarmee ook het werk en de plaats van die maatschappelijke steunpilaar. In dit jaar, ’het jaar van de vrijwilliger’, stellen we een klein aantal van de naar schatting 3000 Waddinxveense vrij willigers aan u voor. Vandaag is nummer I aan de beurt: Ferry Bergsma van Radio Plus. Het concept is samenge steld door de programma commissie, bestaande uit Dorenda Gerts, Pieter Ou denaarden enWim Huyzers. Óe teksten zijn aangeleverd door een aantal CDA-ers uit fractie en bestuur. Hét CDA verzoekt met na me maatschappelijke organi saties suggesties te leveren, zij kennen het maatschappe lijke middenveld immers erg goed. Een aantal van deze organisaties heeft al een concept ontvangen, als een organisatie dit concept ook toegestuurd wil krijgen, kan contact worden opgenomen met de secretaris van het CDA: Doortje Steensma- Verkampen. Tot 12 september kunnen reacties ingeleverd worden bij-het secretariaat van het CDA. De bedoeling is dat het con cept, met amendementen en suggesties in de ledenverga dering van 19 september besproken en vastgesteld wordt door de leden van het CDA. Daarna wordt van het programma een verkor te versie gemaakt met tien speerpunten die gebruikt gaat worden in de verkie zingstijd. Secretariaat CDA: Doortje Steensma-Verkam pen, Zuidkade 184,2741 JS Waddinxveen, tel: 0182- 612718. WADDINXVEEN - Super markt Plus start in september een sponsoractie waarbij ver enigingen hun clubkas kunnen spekken door boodschappen te doen bij Plus. Consumenten krijgen van sep tember tot en met 24 novem ber bij elke tien gulden een sponsorbiljet. Deze sponsorbil- jetten kunnen vervolgens door de consument worden ingele verd bij de deelnemende ver enigingen. Zij leveren op hun beurt weer de binnengekomen biljetten wekelijks in bij de organisatie. Op een scorebord kunnen de ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De opkomst van de mobiele telefoon dringt de te lefooncel de straat uit. Jaren lang kenden dorpen en steden diverse punten waar een groene telefooncel stond. Dat beeld verdwijnt in een rap tempo, over een aantal jaren is een telefooncel misschien wel ouderwets. Ook de kern Zevenhuizen/Moerkapelle is door de KPN onder de loep genomen en daaruit bleek dat de openbare telefoons onren dabel zijn. Vorige week verdwenen in drie dagen tijd 11 cellen. Twee mogen er blijven, eentje waar schijnlijk tijdelijk. De laatste telefooncel van Zevenhuizen/Moerkapelle staat in de Dorpsstraat van Zevenhuizen. Daar kon de KPN niet onderuit, ze is wet telijk verplicht om in woon kernen per vijfduizend inwo ners één telefooncel te laten staan, alle overige onrendabe le cellen worden verwijderd. „KPN stelde ons nog voor om de cellen te laten staan maar dan het exploitatiete kort aan de gemeente door te berekenen”, vertelt H. van Erk van de gemeente. „Maar het college heeft besloten daar geen geld voor vrij te maken. Volgens mij heeft ie dereen tegenwoordig wel een telefoonaansluiting, en velen hebben ook een mobiele tele foon.” Toch is er nog één telefoon cel ontsnapt aan de verdwij ning: op het terrein van de camping Zevenhuizen aan de Rotte prijkt nog een groen huisje. „Ook die is onrenda bel, maar heeft een andere functie”, licht Van Erk toe. „Die wordt wel regelmatig gebruikt door de binnenland se en buitenlandse recrean ten. Daarover gaan we in het najaar met KNP rond de tafel om te kijken wat we met die cel kunnen doen.” Tot nu toe kreeg de gemeen te één telefoontje binnen over de verdwijning van de De mobiele telefonie rukt op, telefooncellen verdwijnen. Zevenhuizen/Moerkapelle heeft er sinds vorige week nog één. Door Jessica Pruis Haamstede inclusief een nep- MOERKAPELLE - Het einde kampvuur. De zangers zongen van-het schooljaar nadert en daarmee neemt elke basis school afscheid van groep 8. De oudste leerlingen van de Reho- botschool in Moerkapelle de den dat op ludieke en nieuwe wijze. Niet meer met babyfo to’s van alle kinderen waarbij de leraar iets vertelt over de betreffende leerling dichtvorm, nee, de kinderen hadden zelf een aandeel in het avondpro- grarrfjna dat op dinsdag 17 juli werd gehouden. Na 8 e opening door meester van Noort sr. namen de leerlin gen, pp muzikale wijze afscheid van de school. Prachtige zelfge maakte decors waren te be wonderen die te maken hadden met de school en de werkweek in Haamstede. De decorbou wers hadden een touringcarbus gemaakt en de vuurtoren van mee kwam het aantal op 19.200. Naar verwachting zul len daarvan nog eens 3250 dit jaar verdwijnen. - - - I"" - - X 1 4 YSS)

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13