S.W.W op Dierendal krijgt eigen honingslinger kunstbezoek met senioren Elke ochtend... Bedrijven doelwit van diefstal 500e regenton Gemeente ziet af van noodopvang illegalen Cursus omgaan met werkstress Rijn en Gouwe x. MEDISCHE DIENSTEN r KERKDIENSTEN y Colofon I I I I I I I I I I I I I I I 500 WOENSDAG 25 JULI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 De huisimker van Dierendal onthulde de nieuwe honingslinger. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) "X ZONDAG 29 JULI Naam: Adres: Sectie ’De Rank’, confessioneel- Postcode: Plaats: den Rijn. De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. L.D. Burger, Wad- dinxveen I8.30 uur ds.J. Noordam, Nieu- werkerk a/d IJssel Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur Geen dienst 17.00 uur ds.A.W. van der Plas De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. B. Oosterom, Ou- dewater 17.00 uur geen dienst Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan 09.30 uur geen dienst, SOW dienst in OK Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreek uur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huis arts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Mededeling: De regeling ’medische weekeinddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvol gende werkdag kan wachten. Dienstdoende apotheek: Apotheek Kerkweg West, Kerkweg West 64, tel. 0182-617255. Voor de praktijk van de huisartsen Glaser,Van Heel, Siemens,Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts:J.C.Voskamp, Dorpstraat 66, tel. 0182-612078 (zaterdag) G. Siemens, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zondag) Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0182-354885 ontvreemd. De inbrekers kwa men het terrein op door het slot van het hek door te knip pen. Op woensdagochtend vroeg werd bij een bedrijf aan de Van Hasseltweg in Moerkapelle in gebroken. Door een raam in zijn geheel te verwijderen wis ten de inbrekers het pand bin- keken er lang naar uit en nu is het zover. Het is een goed seizoen, de bijen geven veel honing, en binnenkort is het weer 'slingertijd' en kunnen we de honing bin nen de eigen deuren eruit halen”, vertelt Boogaard. Maar de slinger, met een waarde van dui zend gulden, staat er niet alleen voor ei gen plezier, ook kunnen leerlingen van Waddinxveense basisscholen nu het hele proces van bij tot honing bekijken bij Dierendal. „Wij en de imker geven er rondleidingen over het proces. Van het raampje waar de bijen hun honing in- Spreekuur waarnemend huisarts Óp zaterdag en zondag van 10.00 - I 1.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur: Ghislaine Brongers Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. hervormde gemeenschap, Coe- necoopcollege 10.00 uur ds. R. van Loon, Ca- pelle a/d IJssel stoppen, tot het verwijderen van de wa slaag dat de bijen produceren tot het ho- ningslingeren zelf. „Wie dol is op honing, kan ook de Waddinxveense honing in een potje kopen. „Gemengde bloemen- honing. In mei hadden we de eerste ’oogst’, toen kwam er 22 kilo van de ra ten af. De volgende ’oogst’ bedraagt waarschijnlijk net zoveel”, vertelt Boog aard trots. Onderzocht wordt of de honingslinger in de toekomst ook gebruik kan gaan wor den door particulieren die een eigen bijenstal bezitten. VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda.Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. ZATERDAG 28 EN ZONDAG 29 JULI Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Beeker,Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts:N.G. van Vliet, Sterrenlaan 18, 0182-630944 (zaterdag en zondag) OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Eucharistieviering dinsdag 31 juli 19.00 Eucharis tieviering GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoorde 10.00 uur dhr. M. de Ridder, Sas- senheim GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. O.W Bouwsma, Gouda WADDINXVEEN Stichting Waddinxveens Welzijns werk zoekt senioren in deze gemeente die zich op willen geven voor de activiteit ’kunstbezoek’. „Er zijn zoveel leuke tentoonstellingen, musea en andere kunstuitingen te zien in de omgeving. We weten dat veel senioren het niet leuk vinden om alleen op pad te gaan, daarom doen we deze oproep”, aldus Jan Korving, directeur van de S.W.W. WADDINXVEEN - Zo’n 60.000 bijen zwermen er rond in de kasten van kin derboerderij Dierendal. Is het mooi weer, dan gaan ze op pad om de honing uit de bloemetjes van Waddinxveen te halen en vliegen ze weer terug om de honing in de raten te stoppen. Eigenaar van Dierendal, Rens Boogaard, nam voor heen de volle raten mee naar een imker in Bodegraven om daar de honing eruit te slingeren. Want een eigen honingslin ger bezat Dierendal nog niet. Maar dat is nu verleden tijd, sinds woensdag heeft Dierendal een eigen honingslinger. „We Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, mevrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79,Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur Rev. F. Sachs I I I I I I I I I I I I I I I Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stationsstraat 12, 2741 HS Waddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatieburo Waddinxveen per I- I -2001maandag 11.00-12.30 uur. Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65 11,19. Nu justitie heeft toegezegd voor dit probleem een oplos sing te willen bieden, vervalt de taak voor de gemeente Wad dinxveen om een draaiboek voor deze groep mensen op te stellen.Tot nu toe hadden al ze stig gemeenten noodopvang geregeld voor mensen die op straat zouden komen te staan. nen te komen. Uit het kantoor werd een geldbedrag weggeno men. Bij een ander bedrijf ook aan de Van Hasseltweg werd gepoogd in te breken. De poli tie trof daar een gebroken raam aan. Vermoedelijk werden de inbrekers gestoord toen de politie ter plaatse kwam na de alarmmelding van de inbraak in schrijden, een terugkeerfacili- teit zal worden aangeboden. Deze faciliteit is een opvang voor korte tijd. Totdat hun vliegtuig daadwerkelijk vertrek hoeven deze mensen dus niet meer op straat rond te zwer ven. Hiermee wordt voldaan dan de meerderheidswens van fracties binnen de gemeente Waddinx veen. Het CDA, PCW en PvdA gaf in de commissievergadering van 21 juni aan voor het opzet ten van een draaiboek gemeen telijk noodopvang illegale asiel zoekers te zijn. Dat zou dan alleen van toepassing zijn voor uitgeprocedeerde asielzoekers die niet terug kunnen naar het land van herkomst omdat ze niet op tijd de benodigde reis- papieren van hun ambassade hebben verkregen of omdat ze stateloos zijn. seizoen weer een aanbod doen van een cursus ’Luisteren naar muziek’ en ’Kunstgeschiedenis. Volgens Korving willen de seni oren in Waddinxveen nog een heleboel. „Wij gaan ze daarbij helpen. We streven ernaar voor alle senioren leuke activiteiten te organiseren en met de huidi ge 35 verschillende activiteiten zijn we, naar mijn mening, goed op weg. De senioren vinden dat kennelijk ook, kijk maar naar de bezoekers-aantallen van onze activiteiten voor deze doel groep.” Tenslotte meldt Jan Korving: „Er wordt naar ge streefd de kosten zo laag mo gelijk te houden en natuurlijk zijn mensen met rolstoel of rol- lator ook van harte welkom.” Mensen die geïnteresseerd zijn in de ’Kunstbezoeken’ kunnen zich aanmelden bij de S.W.W, afdeling Senioren, Jan van Bij- nenpad 3 (Anne Frank-activitei- ten-centrum), telefoon (0182) - 615555 (b.g.g. 631932), e-mail- adres sww@stww.nl. staan over de aanschaf van een regenton heeft dit een stroom van nieuwe bestellers opgeleverd, waaronder veel huurders van de wooncorpo- ratie. Het gebruik van een regenton heeft grote voordelen. Het opgevangen regenwater is uit stekend geschikt om de tuin mee te begieten tijdens droge perioden, de auto te wassen en de kamerplanten van water te voorzien. Door regenwater te gebruiken kan er fors be spaard worden op het water verbruik. De voordelige re genton die het platform Duurzaam Waddinxveen aan biedt, werd tijdens de brade rie in 2000 aan de Dorps straat voor het eerst gepresenteerd. Sindsdien zijn er ruim vijfhonderd tonnen Ontmoetingskerk, Groensvoorde Zaterdag 28 juli 19.00 uur Eu charistieviering Zondag 29 juli geen viering om I 1.15 uur BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur spreker: de heer J. Spoor Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. CHRISTELIJKAFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag I augustus 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg GOUDA/REGIO - Steeds meer mensen hebben last van stress op het werk.Voor wie daar iets aan wil doen organiseren de Riagg Midden-Holland en de Vierstroom in oktober twee cursussen ’Omgaan met werk stress’. Uit onderzoek blijkt dat ruim driekwart van de werken den vindt dat ze voortdurend onder tijdsdruk moeten wer ken. Eén op de tien werkne mers geeft aan zich regelmatig mentaal uitgeput en opgebrand te voelen als gevolg van het werk. Het aantal mensen dat door burn-out in de WAO te rechtkomt stijgt nog steeds. Werkstress is een serieus pro bleem met ernstige gevolgen voor de lichamelijke en geeste lijke gezondheid. Het is van be lang om in een zo vroeg moge lijk stadium met stress te leren omgaan. In de cursus gaat veel aandacht naar het verband tus sen werk, stress en gezondheid en het aanleren van vaardighe den ter verbetering van stress- beheersing door oefeningen en thema’s. Voorbeelden van the ma’s zijn: assertiviteit, nee-zeg- gen, kritiek geven /ontvangen, realistisch denken en sociale steun zoeken.Als mensen beter met werkdruk en spanningen om kunnen gaan, zullen deze niet meer het hele functione ren beïnvloeden en men komt minder snel in een negatieve spiraal terecht. De cursus is voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of korter dan 3 maanden met ziekteverlof thuis zijn; de laatsten met het vooruitzicht weer aan de slag te gaan. Vaak komt iemand er alleen niet uit; het vraagt namelijk bepaalde vaardigheden om goed met stress op het werk om te kun nen gaan. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op maandag- of dinsdagavond (van 19.30 tot 22.00 uur) en één terugkombij- eenkomst. Het is geen therapie. Deelnemers krijgen opdrach ten en leeswerk mee naar huis (ca. I uur per week). Er kunnen maximaal 12 mensen deelne men en de kosten zijn 100 gul den per persoon. De eerste cursus start in de eerste week en de tweede cursus in de laat ste week van oktober.Folder, inlichtingen en aanmelding bij Renske van Rooijen: 0182- 682326. Korving: „Ik stel me voor een bus(je) te laten rijden vanaf het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad naar bijvoorbeeld de beelden tentoonstelling op het Lange Voorhout in Den Haag, gecom bineerd met een bezoek aan een galerie of museum. Er is na tuurlijk heel veel mogelijk. We kunnen ook naar ’Sissi’ in Sche- veningen of naar het Koninklijk theater Carré in Amsterdam, als daar een leuke voorstelling draait.” In het ’Nieuws’ roept Korving senioren op om te reageren als zij gebruik zouden willen ma ken van het aanbod. „We heb ben al een aantal aanmeldingen binnen”, meldt hij spontaan. „Misschien zijn er bij deze aan meldingen ook mensen die het leuk vinden om deze kunstbe zoek activiteit te organiseren, het kunstaanbod in Nederland te bekijken en de ’kunstuitjes’ uit te zoeken.” Ook zal SWW in het nieuwe besteld. Het Platform spreekt dan ook van een groot suc ces. De actie is een van de vele actiepunten van het Platform Duurzaam Waddinxveen. In het door de gemeenteraad vastgestelde actieprogramma voor het jaar 2001 zijn een tiental actiepunten opgeno men waarmee de verschillen de werkgroepen binnen het Platform zich bezig houden. Het actieprogramma voor het jaar 2001 is een vervolg op het programma van voorgaan de jaren. Elk jaar wordt beke ken welke actuele zaken er aan de lange termijn actiepun ten moeten worden toege voegd. De actie regenton loopt wegens het grote suc ces daarom ook door in dit jaar. het andere pand. Die zelfde ochtend van 18 juli werd omstreeks 04.50 uur in gebroken in een benzinestation aan de Waddinxveense Beétho- venlaan. De inbreker(s) wist(en) binnen te komen door de voordeur open te breken. Er werden diverse pakjes rookwa ren weggenomen. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds.A.W. van der Plas 17.00 uur ds. J. van Belzen, Maassluis WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen zal als het aan het college van B&W ligt toch geen draaiboek opstel len voor noodopvang ’illegale asielzoekers’. Tot die mening kwam het college nadat de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) afspraken met justitie heeft gemaakt over de opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers, zo vermeldt de nieuwsbrief van de VNG van 28 juni. In de nieuwsbrief van de VNG staat dat er een overleg is geweest tussen een de VNG, gemeenten en provincies met staatssecretaris Kalsbeek van Justitie over de ’illegalen’ pro blematiek. Met de staatsecreta ris is overeengekomen dat uit geprocedeerde asielzoekers die niet op tijd de benodigde reis- papieren hebben ontvangen, dus de 28 dagen termijn over- Andere gemeenten als Wad dinxveen waren bezig met het ontwikkelen van beleid hier voor. Dit gebeurde tot grote ergernis van Den Haag. Het advies van het college van B&W wordt voorgelegd aan de commissie Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sociale Zaken (WOZS). Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan Z’HUIZEN/MOERKAPELLE/W ’VEEN - Drie bedrijven in de regio zijn afgelopen week doel wit geweest van een inbraak. Zo bezochten inbrekers tussen maandag 16 juli 17.30 uur en dinsdag 17 juli 07.30 uur het bedrijfsterrein aan het Nijver heidscentrum in Zevenhuizen, waar een aanhangwagen werd Het Platform Duurzaam Waddinxveen verkocht onlangs de 500ste regenton. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Platform Duurzaam Waddinxveen heeft opnieuw succes geboekt met de verkoop van de regenton. In recordtijd werd het 500e exemplaar verkocht aan de fa milie Koele. De familie Koele kreeg de ton gratis als 500e besteller. De symbolische overhandiging verrichtte de heer J. Commissaris als voor zitter van het Platform Duur zaam Waddinxveen door de familie Koele het aankoopbe drag terug te geven. De uitreiking van de 500e re genton werd verricht in het kader van Woonpartners Mid den-Holland. De ton werd dan ook besteld door een huur der van Woonpartners. Nadat er in een uitgave van het ma gazine van Woonpartners po sitieve berichten hebben ge- RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat in verband met vakantie geen dienst JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king 4- F

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 9