VAKANTIE VOORDEEL voor 55-plussers Kreater geeft J superbrede oriëntatiecursus 1 Corry leerde honderden mensen piano spelen Peuters ontmoeten ouderen Hydrangeas kijken bij Esveld Gouwe Meubel opent lift J RilNEkE r MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Colofon ROKEN OP DE WERKPLEK WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 1 ZATERDAG II EN ZONDAG 12 AUGUSTUS 10.00 uur ds. M. de Boer Groens- Groens- VEElzijdiq VooRdstiq De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. J.H. Gijsbertsen, Gorinchem 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur geen dienst De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur geen dienst 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan 09.30 uur ds. C. de Jong Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege Voor de praktijk van de huisartsen Glaser,Van Heel, Siemons,Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts:W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zaterdag) B. Glaser, Souburghlaan 13, tel. 0182-618742 (zondag) Dienstdoende apotheek: Boskoopse Apotheek, Zijde 22, tel. 0172-217834. Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Beeker,Van den Brule, Van der Linde,Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts:RJ.E. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 0182-632222 (zaterdag en zondag) Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Elk van de zes onderdelen be slaat zes wekelijkse lessen van een uur. De hele cursus duurt dus 36 weken en kost 318 gul den (144.55 euro). Nieuw is ook de cursus djembé, met als docent lbou Niang uit Senegal. Djembé staat voor het specifie ke Afrikaanse trommelen. De cursus duurt tien weken en een in zes Sinds enige jaren is het verbo den om te roken in openbare gebouwen. Openbaar wil zeg gen: toegankelijk voor publiek. Er is wetgeving in de maak die roken op de werkplek zou moeten terugdringen en die iedere niet-roker een rook vrije werkplek garandeert. De ze wet is in de Tweede Kamer aangenomen, maar het is onze- Rijn. Kinderen tot 4 jaar reizen gratis, dus dat spaarde mooi op het budget. Zo’n treinreis is een hele bele venis als je als 3-jarige nog nooit met de trein bent ge weest. De kinderen keken hun ogen uit: koeien, reclamebor den, stations en dat alles raasde voorbij. De sfeer zat er al gauw in en de coupé werd gevuld met kinderliedjes. De conduc teur schrok zo van al die kinde ren dat hij spontaan vergat Ze raakte betrokken bij de toneel- en balletactiviteiten in het dorpshuis Swanla en via de muzikale aanleg van haar kinderen leerden ze mensen kennen bij de muziekschool in Waddinxveen. Corry: „Mijn dochter was acht jaar toen ik haar voor vioolles elke week naar Waddinxveen bracht. Haar vioollerares zocht nog een begeleider en vroeg mij daarvoor. Dat vond ik hart stikke leuk.” Een aantal jaren gaf ze er les, totdat individu ele lessen door bezuinigingen niet meer mogelijk waren en ze in groepsverband moest gaan werken. „Nee, dat beviel me niet. Ik had het idee dat ik een dierentemster was. Ieder een heeft een ander niveau, je hebt te weinig tijd voor elke leerling. De kwaliteit ging ach teruit en toen heb ik ontslag genomen om thuis verder te gaan.” Het is 1985 als het ge zin Klein-Haneveld naar Wad dinxveen verhuist. „We von den er een huis met een garage die we perfect konden isoleren. Nu hadden de buren er geen last meer van als ik leerlingen thuis zou hebben. Ik vraag regelmatig of ze iets van me horen en dan zeggen ze: ’Nee, hoorden we maar wat.’ Dat zit dus wel goed.” Sommige leerlingen van de muziekschool gingen met haar mee, maar voor een tekort 65.000 M2 WOON WINKEL VOORDEEL OP DE RIJNEKE BOULEVARD Mededeling: De regeling ’medische weekeinddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvol gende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts Óp zaterdag en zondag van 10.00 - I 1.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur: Ghislaine Brongers Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. zellige borrel gevierd: familie, kennissen en personeel. Ed van Dijk, voormalig werknemer van Gouwe Meubel die heel wat meübels de trap op heeft moe ten sjouwen, mocht de opening verrichten. René Snijder: „Ik weet dat je hier nu - jammer genoeg - niet meer werkt, maar ik had je beloofd dat als de lift eindelijk zou komen, jij er als eerste in zou mogen zitten.” Ruim een jaar geleden werd met de verbouwing begonnen. De lift was het laatste dat nog moest gebeuren. „We hadden wat tegenslagen bij de plaatsing van de lift,” legt René Snijder uit. „Er moesten allemaal ver gunningen komen en daarom duurde het wat langer dan ver wacht.” Nu kan de lift - goed gekeurd door het Liftinstituut en uitgetest door Ed van Dijk - volop gebruikt worden. te groepen rokers en niet-ro- kers. Dus zijn ingrijpende maatregelen moeilijk te nemen en wordt er op emotionele toon over gediscussieerd. Het is logisch dat de voorstanders van een rookverbod met name bij de niet-rokers zijn te vin den, en dat de mensen die vin den dat roken overal moet kunnen, veelal zelf roken. Ook de tabaksfabrikanten mengen zich in de discussie, zij hebben groot belang bij het behoud van hun afzetmarkt. WADDINXVEEN - Piano is haar lust en haar leven. Het is dan ook niet verwonderlijk dat pianojuf Corry Klein-Ha neveld in elk dorp waar ze woonde snel leerlingen vond die bij haar pianolessen wilde volgen. Piano blijft haar passie, maar het lesgeven wil ze stoppen. Aspirant leerlingen zullen een nieuw adresje moeten zoeken. „Ik ben 65 jaar en het moet een keer op houden. Dat is nu”, vertelt Corry. Het is alweer lang geleden dat Corry op het conservatorium in Groningen professioneel pianoles volgde. Het was het jaar 1958 toen ze op de leef tijd van 21 het diploma haal de.Tot 1966 gaf ze vervolgens pianoles, toen kreeg ze haar tweede kind en vond ze geen oppas. Een paar jaar later vond haar man een baan in Den Haag en verhuisde het gezin naar Zevenhuizen. „Daar was ik vrijwilliger bij de peuterspeelzaal en binnen een paar maanden stond de eer ste leerling op de stoep”, her innert Corry zich. Van het een kwam het ander. post moest sorteren. Niet al leen vond zij het vies, ook was zij overgevoelig voor de rook- deeltjes in de lucht.Vanaf 1993 vroeg zij aan de leiding van het kantoorgebouw waar zij werk te om een rookvrije werkplek. PTT Post vond dat dat niet kon, er waren teveel rokende collega’s wiens belang voor moest gaan. De werkneemster stapte vervolgens naar de pre sident van de rechtbank en startte een kort geding. De rechter gaf haar op alle punten gelijk.Volgens de president van de rechtbank blijkt uit de Grondwet dat iedere burger recht heeft op respect voor het eigen lichaam en zijn ge zondheid. Om dit grondwettelijk recht in de praktijk te laten werken, moet iedere werkgever daar voor de nodige maatregelen nemen. Dat de meerderheid van het personeel tegen zou zijn, maakt dat niet anders. In dit geval werd PTT Post ver oordeeld om binnen 14 dagen na het vonnis een algeheel rookverbod op de werkplek in te voeren, met uitzondering van een apart aangewezen ro kenruimte, waar de niet-ro kers echter geen last van mochten hebben. A4 AMSTERDAM-ROTTERDAM, AFSLAG ZOETERWOUDE-RUNDUK. VOLG DE BORDEN RUNEKE BOULEVARD TEGENOVER HEINEKEN. www.rijneke.nl VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda.Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoeken postadres:Stationsstraat 12,2741 HSWaddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 Bezorging Telefoon: 0182-354885 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, mevrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79,Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde 09.30 uur geen dienst, SOW dienst in IK REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur ds. E. Meijering OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. H. Hidding, Bun schoten 16.30 uur leesdienst RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat spreker: Peter in ‘t Hout met pianolessen in de jeugd, later goed hun zegje kunnen doen. Je leert je concentreren en structuur aan te brengen.” Helemaal afscheid nemen kan Corry niet. Een paar leerlin gen zullen toch blijven han gen. „Ik laat het op een heel laag pitje doorsudderen. Ik kan heel moeilijk ’nee’ verko pen en dat wil ik dus ook niet. Mijn oudste leerling is nu 76, haar man was overleden en ze wilde graag haar zinnen verzetten. Daar maak je ge woon een plekje voor.” Maar aan een nieuw seizoen met nieuwe leerlingen begint ze niet meer. Nu is het tijd voor andere bezigheden. „Volgende maand gaan we naar Italië, volgend jaar wil ik graag eens naar Egypte en de Transsiberie expres lijkt me ook een hele ervaring. Ik ga van de vrijheid genieten.” WADDINXVEEN - 5 Juli. Mooi weer, een tropische dag zelfs. De 16 peuters van de Kabou- terhof stonden op het NS-sta- tion in Waddinxveen met hun treinkaartje klaar voor hun schoolreisje. De leidsters had den een mooi en leerzaam reis je voor hen in petto. Later op de ochtend zouden ze kenni smaken met heel veel opa’s en oma’s. Maar er werd gestart met een kleine wereldreis: met de trein naar Alphen aan den ker of de wet wel door de Eerste Kamer komt. Zolang deze wet niet is aangenomen in de Eerste Kamer, bestaat er nog geen wettelijke regel die precies aangeeft of op de werkplek wel of niet gerookt mag worden. Wel bestaan er ARBO-regels die aan alle werkgevers in Nederland de verplichting opleggen om er voor te zorgen dat werkne mers geen giftige stoffen bin nenkrijgen. Nog niet zo lang geleden heeft een werkneemster besloten juridische actie te onderne men. Zij werkte sinds 1988 als postsorteerder en -besteller bij PTT Post. Zij had er last van dat veel van haar collega’s rookten in de hal waarin zij de Mr. Sanders is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur Prof.Dr.W. Balke, Hil versum 17.00 uur ds. B.E.Weerd, Gou- derak Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreek uur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huis- djembé kan bij Kreater worden arts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. gehuurd. Kinderen gaan steeds meer met de camera aan de slag en daarom is er voor hun een kenningsmakingscursus fo- CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 15 augustus geen dienst kaartjes te knippen. Dat in Al phen gelijk rechts-om-keert werd gemaakt merkten veel kinderen niet. Terug in Wad dinxveen werd koers gezet naar Daar zaten de oma’s en opa’s al te wachten om samen limona de en koffie te drinken in de ge- Op verschillende plaatsen heeft meenschapsruimte. Groep I van verschillende basisscholen komt regelmatig op bezoek op Souburgh, waarbij bejaarden de gewaande soorten. kinderen dan voorlezen. De be woners van duidelijk van het bezoek van de kinderen. Bij het afscheid werd er druk gezwaaid. Daarna lie pen de kinderen terug en werd de dag afgesloten met limonade en chips. De dag was voorbij voordat de begeleiders en de kinderen het door hadden. De Kabouterhof is gevestigd aan de Beukhof en kan nog en kele kinderen plaatsen. Voor meer informatie: Gerda Bek kers, tel. 614341 trouwen." Ook de inhoud van muziekles blijft haar boeien. „Je probeert gevoeligheid en emoties bij te brengen. Je leert mensen te concentreren. Pianoles is goed voor de motoriek. Onderzoek aan nieuwe gegadigden hoefde heeft uitgewezen dat mensen ze nooit te denken. „Dat gaat razendsnel.Via, via, via kreeg ik vaak weer telefoontjes van mensen die lessen wilde vol gen.” En zo klonken elke week de noten in de stijlen pop, musical, klassiek in de studio bij haar thuis. „Eens per jaar zorgde ik voor een Grote Uitvoering in het Re monstrantse kerkje, zodat ze de zenuwen konden voelen.” In al die jaren zijn er wel een paar honderd leerlingen bij haar geweest. „Ik had soms weer het kind van een oud-leerling op les zitten, dat is echt heel leuk. Pianoles geven is sowieso heel leuk", vertelt Corry en thousiast. „Ze komen als ze zeven of acht jaar zijn en je ziet het mensje opgroeien tot 18 jaar. Ze krijgen beugels en pukkels en groeien. Soms krijg ik nog kaartjes als ze gaan Advocaat F.P.M. Sanders. (Foto: A,. Fioole) WADDINXVEEN - Het cursusprogramma van Kreater voor het seizoen 2001/02 biedt tal van nieuwe mogelijk heden, waarbij een superbrede oriëntatiecursus voor 55- plussers. „Veel mensen beschikken over veel vrije tijd en gaan op zoek naar creatieve activiteiten, waar ze vroeger niet aantoekwamen”, weet directeur Aad Koremens van Kreater. „In samenwerking metTOOS en de balletschool kunnen zij kennismaken met fotografie, tekenen/schilde- ren, beeldhouwen, zang, beweging en dans.” werpen in tin gieten, georgani seerd door Atelier 5000+1.Tin is een vrij zacht materiaal en zeer geschikt om beelden en voorwerpen tot 25 centimer in te gieten. De jaarcursussen muziek en beeldend beslaan meestal 38 weken. Zij zijn leerplanmatig opgezet, worden gegeven door bevoegde docenten en zijn ge schikt voor (heel) jong tot ver gevorderde leeftijden. Naast in dividuele lessen biedt Kreater gelegenheid tot het samen mu siceren of zingen in orkesten, ensembles en koren. Ton van Steenbergen, Aleid Abels, Carina Mathot en Catri- ni Lelyveld geven de opleidin gen tekenen, schilderen en cre atieve vorming. Ook op het gebied van Afrikaanse street dance, literaire vorming, ballet, yoga, circusworkshops, kunst geschiedenis en oriëntatie op tentoonstellingsbezoek staat een ruim aanbod in de brochu re te lezen. Kreater heeft een eigen film huis (voor volwassenen en kin deren), organiseert kamermu ziekconcerten, tentoonstellingen en works hops voor het bedrijfsleven. Met diverse WaddinxVeense organisaties, waarvan de mees te ruimte huren in het Kreater- gebouw in de Kerkstraat, wordt samengewerkt. Ook hun activiteiten komen in het nieu we programma aan de orde. De brochure is verkrijgbaar bijKre- ater, Kerkstraat 13 in Waddinx veen, telefoon 0182-614422, e- mail: info@kreater.nl, internet: WWW.kreater.nl. ZONDAG 12 AUGUSTUS JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king WADDINXVEEN - Gouwe Meubel opende afgelopen don derdag in het gebouw aan de Brugweg - „eindelijk” - de nieuwe personen- en goede renlift. „Nu is de verbouwing, die we vorig jaar begonnen, ein delijk helemaal af,” aldus René Snijder, eigenaar van de meu- belwinkel. De lift is natuurlijk in de eerste plaats makkelijker voor de klanten. Nu kunnen ook mensen die slecht ter been zijn en invaliden naar de boven ste twee etages van de zaak. Ook de werkgevers zijn erg blij: tot dan toe moesten alle meubels met de trap naar bo ven worden gebracht. René Snijder: „Ik kreeg altijd zoveel vragen over hoe we die meu bels naar boven kregen. Daar hebben heel veel zweetdrup peltjes in gezeten!” De opening werd met een ge- Het roken van sigaretten of andere tabaksprodukten is schadelijk voor de gezondheid. Maar roken is ook een vorm van genot, vinden veel rokers. Ook is het bekend dat mensen niet makkelijk kunnen stoppen met roken, het is verslavend. Niet-rokers vinden rooklucht vaak hinderlijk. Mensen met aandoeningen aan de luchtwe gen, zoals astma, kunnen veel last hebben van het roken door anderen. Mensen die de ze aandoeningen niet hebben, kunnen door roken of meero ken longkanker en hart- en vaatziekten krijgen. Het ligt in deze tijd van voorkoming van ziekten voor de hand dat de overheid streeft naar bescher ming van de burgers tegen die ziekten. Er bestaan echter gro- ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Eucharistieviering dinsdag 14 augustus 19.00 Eu charistieviering Ontmoetingskerk, voorde Zaterdag I I augustus 19.00 uur Eucharistieviering Zondag 12 augustus geen vie ring om 11.15 uur men stek verzameld. Soms was dat van nieuwe variëteiten en een andere keer van verloren De firma heeft inmiddels zelf een be- Souburgh genoten hoorlijk sortiment staan. Tij dens dit weekend worden er le zingen en rondleidingen gegeven waarbij men de vele soorten en verschijningsvor men kan bewonderen. Voor de lezingen die gehouden worden om 10 uur en om 14.00 uur dient men zich vooraf aan te melden. Dat kan via telefoon nummer 0172 213289 of per Email aan info@esveld.nl. Firma Esveld werkt ook aan een boek over de Hydrangea familie. Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh enJ.C.H.van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- tografie. De deelnemers maken 6131 12. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder zelf een camera en gaan daar- weekeinde volgens afspraak. mee aan het werk.Van foto’s en J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- negatieven worden collages ge maakt. De cursus bestaat uit dertig lessen van anderhalf uur. Eddy Seesing laat video-en- Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, thousiastelingen in twee tel. 0182-610462 of 0182-516876. workshops van zes uur op twee zaterdagen zien wat er al lemaal uit hun apparatuur te halen is. Het maken van op drachten staat centraal; de theorie komt zijdelings aan bod. Cameragebruik, ideeën over montage en structuur en mogelijk regie komen gaande- Inloopspreekuur Consultatieburo Waddinxveen per I-1-2001: weg aan de orde. Daarnaast zijn maandag I 1.00-12.30 uur. er de bekende basiscursussen fotografie en dokatechniek. Josiah Onemu heeft aan zijn se rie opleidingen beeldhouwen en boetseren een nieuwe cur sus keramische sculptuur toe gevoegd. Iedereen van 16 jaar en ouder kan in keramische massa beelden maken, die (ge glazuurd) gebakken worden in een keramische oven. De beel den, figuratief of abstract, zijn binnen en buiten te plaatsen. Nieuw is ook beelden en voor- BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur spreker: de heer J. Dekker Pianojuf Corry Klein-Haneveld heeft jarenlang met plezier lesgegeven, nu stopt ze er mee. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) BOSKOOP - Boomkwekerij C Esveld aan het Rijneveld 72,houdt op I I en 12 augustus een Hydrangea weekend. Sinds zorgcentrum Souburgh. enige tijd is de firma bezig met een het aanleggen van een inte ressante collectie Hydrangea’s. I- J®-”'.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11