Het verhaal achter vrijwilliger Nationale zwemvierdaagse slot van zomerseizoen Melvin Kok 5e trampoline springer Denemarken I Margreeth Delissen Zevenhuizen Niels Koetsier Jeugdtennis toernooi in Van Rijk leidt vergadering WADDINXVEEN - De bui tengewone algemene leden vergadering van de voetbal vereniging Waddinxveen op maandag 3 september in het clubgebouw zal worden geleid door mr. Gerard van Rijk, de voorzitter van het district West II van de KNVB. De vergadering staat in het teken van wat er kan gebeuren nu het gehele be stuur is afgetreden. In een brief zijn de leden ingelicht. Een viertal bestuursleden handelt nog de lopende za ken af. Ook moet de senio rencommissie worden aan gevuld omdat drie leden zijn afgetreden. De commis sie wordt nu geleid door H. Hekman. Groeneweg oefent tegen DOSR ZEVENHUIZEN - De voetbal club Groeneweg voor de eer ste bekerwedstrijd op dinsdag Glasbeek wordt elftalleider. WSE 7 tegen 7 op vrijdagavond WADDINXVEEN - De voet balvereniging WSE, die deze week de training voor de nieu we competitie heeft hervat, houdt in de maanden septem ber en oktober en april en mei 2002 de bekende 7 tegen 7 avondcompetitie op vrijdag avond. De wedstrijden duren twee keer twintig minuten. Op geven bij Andre Disseldorp (tel. 619539) of Joop van der Lans (616673). Ook gaat WSE weer beginnen met smurfenvoetbal voor de 3-, 4- en 5-jarigen. In maanden september, oktober en november kan de jongste jeugd een keer per maand ken nis maken met voetbal en WSE. Vermiste en gevonden dieren springt verder LET OP ONZE SPECIALE ADVERTENTIE f y Wand- en vloertegels Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradlatoren Parket Laminaat Planken vloeren Sauna's Stoom/douchecabines Whirlpools 1 VOOR SLECHTS 2S.° EXTRA!* 20x30 MINIPOSTER* WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 ALPHA STYLES (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis) Europalaan 30 Alphen aan den Rijn Tel: (0172) 47 09 01/ fa» (0172) 49 95 52 Edwin Geluk, Marcel van Ha gen, Lamine Mane, Remon Ol- denburger Raymond Schijff, doelman Jan-Willem Schone- park hervat omdat hoofdtrai ner Jack Harmsen nog met va kantie was. De over gekomen Vrijwilligers zijn er altijd ge weest De maatschappij veran dert en daarmee het werk en de plaats van die maatschappe lijke steunpilaar. In dit jaar, ’het jaar van de vrijwilliger’, stellen we een klein aantal van de naar schatting 3000 Waddinxveense vrijwilligers aan u voor. Deze week praten we met Margreeth Delissen over muziek en nog wat contact loopt meestal uit op een gezellige babbel en dat is prachtig. Het merkwaardige is wel dat de wens om mee te doen sterk afhankelijk is van de omgeving waar men woont. In de Sniepwijk, waar veel mensen al heel lang wo nen en elkaar goed kennen, is de behoefte veel minder dan in flats waar mensen pas op latere leeftijd intrekken. Mar greeth Delissen regelt niet al leen dit werk, ze is ook volle dig overtuigd van de zin ervan. "Als ik ooit zover kom dat de directe contacten met de buitenwereld te moeilijk worden, ga ik zeker zelf mee doen". ne, Rene Minnee,Arnold Noor- lander, Remon Oldenburger, Martijn Peters, Ihmad enTaouik Saouny, Johan Scheuierman, Raymond Schijff, Jan-Willem Schoneveld, Johnny Slagboom, Wim van der Starre, Ron van Tol, Henk-Jan en Marco Verzijl, Stefan van Wijk, Patrick Kruis, Emiel Poot, Pieter van Eijk, Mi- chiel de Roo en Rien Breugel. en met 7 september zijn gelief de afstand zwemmen. Na deze zwemvierdaagse week, die ge lijk valt met de eerste school week van het basisonderwijs, start op maandag 10 septem ber het nieuwe winterpro- gramma. Be Fair tracht de verliezen op te vangen door acht A-junioren naar de selectie over te heve len. Het A-elftal van Be Fair werd in het afgelopen seizoen en in de bekerwedstrijd tegen Sparta werden al enkele A-juni- oren opgesteld. De A-junioren van Be Fair werden in het afge lopen seizoen getraind door oud-eerste elftalspeler Cor van Triet. Onder Van Triet werd af- Vioolles was een flop, de pianoleraar die daarna pro beerde muzikale uienten in haar te ontwikkelen gaf de raad er maar mee op te hou- den.Toch speelde en speelt muziek een grote rol in het leven van Margreeth Delissen. Eerst in een kinderkoor, ge volgd door nog andere koren en nu, zoveel jaar later, actief in het kerkkoor van de Imma- nuelgemeente en in het koor van "Vrouwen van nu". Mis schien zegt de naam Bond van Plattelandsvrouwen u meer, we bedoelen hetzelfde. Is een lid van een koor dan ook een vrijwilliger? Misschien niet echt, maar met zingen alleen draait een koor niet. Daarom deze week wat aandacht voor die dingen die moeten gebeu ren om het zingen in goede banen te leiden. gen als Bergambacht, Floreant, Rohda’76, Soccer Boys enWDS zijn hem meer bekend. Een probleem is de opvolging van doelman Ralph Boonstoppel. Er zijn in de selectie twee keep ers, Lodewijk Coevert en Jan- Willem Schoneveld. Beiden zijn jong. Mogelijk dat Richard Bit ter nog beschikbaar is. Minnee, die werkzaam is als drukwerk- veredelaar bij het lamineerbe- drijf Midden-Holland: „Ik hoop het wel. Het is zonde dat Ralph weg is". Be Fair begint de competitie op zaterdag I september met een uitwedstrijd tegen PPSC in Schiedam. Het programma in de maand september is verder: 8 september: Be Fair-CION, 15 Uw dier vermist? Een dier ge vonden? Meldt het direct. Voor informatie en kosteloze regis tratie 0186-601199 ZEVENHUIZEN - Op de tennisbanen in het sport park Van ’t Verlaat wordt van 20 tot en met 26 au gustus het Open Peugeot jeugdtennistoernooi van de tennisclub Zevenhuizen ge speeld. Hieraan kan worden deelgenomen door jongens en meisjes in de leeftijds klassen IOjaar,t/m 12 jaar, t/m 14 jaar, t/m 17 jaar. Alle deelnemers spelen in de het poulesysteem in de voorronde minimaal twee partijen. Elke speeldag vangt aan om 10 uur ’s morgens. De laatste partijen zijn om ca. 19 uur afgelopen. Behal ve veel tenniswedstrijden worden alle deelnemers el ke dag getrakteerd op een verrassing.Voor inlichtingen kan worden gebeld naar wedstrijdcoördinator Jos Magdalijns tel. 0180- 6321642. China en Japan zijn snel opko mende landen, Rusland spant nog steeds de kroon. Vrijdag’s waren de zenuwen weer onder controle, Melvin ging samen met Roland Klein uit Ermelo als laatste deelne mers van surt bij de kwalifica- tieronde bij synchroonsprin- gen. Eerder dit jaar in mei werden ze beiden al Neder lands kampioen synchroon waardoor zij in Denemarken Nederland mochten vertegen woordigen. In deze kwalifica- tieronde ging het uitstekend. Zij plaatsten zich als 3e voor de finale achter Frankrijk en Rus land. De kans op zilver en zelfs goud was onder handbereik. De finale verliep echter niet volgens planning. Roland was zijn zenuwen niet geheel de baas en ging helaas na enkele sprongen fout waardoor hij op september: Rohda’76-Be Fair, 22 september: Be Fair-Soccer Boys, 29 september: Floreant- Be Fair. Selectie Be Fair: Rob den Adel, Bart-Jan de Bas, Jeroen en Mar tijn Clardeij, Lodewijk Coevert, Edwin Geluk, Marcel van Ha gen, William Hoogeveen, Kees van Hoven, Mark de Jong, Andy Koele, Edwin Kraan, Lamini Ma- Daar is om te beginnen een repertoire voor nodig en dus heeft het 18 leden tellende koor van de Plattelandsvrou wen een muziekcommissie, waar Margreeth Delissen deel van uitmaakt. Die muziekkeu ze wordt afgestemd op evene menten of gebeurtenissen waar het koor een rol zal ver vullen. Binnen de eigen vrou wenbond zijn dat de Kerst avond en de sluiting van het seizoen in mei. Maar er is meer. Ze treden ook op bui ten het eigen huis. Zo doet Opeens valt, als verrassing, in het gesprek met Margreeth Delissen een heel ander woord: telefooncirkel. Een vrijwel onbekende, maar o zo belangrijke, dienstverlening in onze gemeenschap komt plot seling naar voren. Mevrouw Delissen staat klaar om iets voor een ander te doen. Ze neemt dat op zich als ze er het nut of de noodzaak van inziet en er verder niemand is te vinden die het wil doen. Zo’n telefooncirkel die ook geheel steunt op vrijwilligers, omvat vijf mensen die op eigen verzoek (of op verzoek van hun familie) dagelijks in een georganiseerde cirkel een telefoontje met een ander in die cirkel voeren. Er is in elke cirkel een leidster die het eerste telefoongesprek begint. Degene die werd opgebeld belt zelf vervolgens naar de tweede deelnemer en de laat ste belt de leidster weer op. Op die manier heeft elke deelnemer dagelijks contact met de buitenwereld en de leidster stelt vast of de cirkel rond is. In Waddinxveen draai en nu drie van deze cirkels met negen leidsters, die elk twee van de zes dagen in de week de cirkel beginnen en afsluiten. Margreeth is als leid ster van een groep van vijf begonnen en heeft inmiddels de organisatie van het geheel in handen. De telefooncirkel is niet aan leeftijd gebonden, de jongste deelneemster die al een tijd meedraait is nu 65, de oudste is 94. Dat dagelijkse de strijd om de derde periode- titel. De Waddinxveense club leek daarop een goed uitzicht te hebben, maar een verliespar- tij op eigen veld tegen Oude Maas doorkruiste de hoopvolle verwachtingen, „we hebben het in de laatste wedstrijden weg gegeven", vertelt Rene Minnee (27), die er vijf seizoenen in het eerste elftal bij Be Fair op heeft zitten en nu met Ron van Tol tot de meest geroutineerde spelers behoort. Minnee vindt dat de lat bij Be Fair niet te hoog moet worden gelegd. „Er komen enkele goede junioren over, maar in de breedte heb ben we doordat er jongens zijn gestopt natuurlijk toch wat in geleverd. De A-junioren die in het eerste elftal komen zullen toch om moeten schakelen. Fy siek is het seniorenvoetbal zwaarder en ook het baltempo is hoger. Ik hoop wel dat we lekker vrijuit kunnen voetbal len". Rene Minnee had er na zijn ju niorentijd een jaar in het vierde elftal opzitten voordat trainer Arie van der Laan hem bij het eerste elftal haalde. Met Van der Laan werd Be Fair kam pioen van de toen nog bestaan de hoofdklasse in de afdeling Gouda. Ook werd het landskampioen schap voor afdelingskampioe- nen behaalde. Be Fair was de laatste Goudse afdelingskam- pioen voordat de afdelingen Gouda en Rotterdam samen vloeiden in het district West IV. „Het wordt weer tijd voor een feestje", lacht Minnee, die toen nog samenspeelde met Majid Darazzi, die afgelopen seizoen voorTonegido speelde en deze zomer overschrijving aanvroeg naar Quick Boys in Katwijk. daar uiteraard geen last van. Het zomerseizoen in de Sniep loopt tot en met augustus. In de laatste week van dit zomer- programma organiseert het Gouwebad de 32e Nationale zwemvierdaagse. Iedereen kan van maandag 3 september tot Trouwe bezoekers van de wed strijden van Be Fair hebben Re ne Minnee altijd als rechter spits zien aanvallen. Maar in het afgelopen seizoen veranderde dat. „De trainer zette mij hal verwege het seizoen mid-mid en daarna op een positie vlak achter de spits. Dat is mij goed bevallen hoewel het op het laatst niet echt lekker meer liep. Maar de kans dat ik weer speel is aanwezig". Over de nieuwe indeling heeft Rene Minnee zich nog niet druk gemaakt. De meeste ploe gen kent hij van naam of hij heeft er vroeger tegen ge speeld zoals de Schiedamse clubs HBSS en PPSC en CION uitVlaardingen. Regionale ploe- „We hebben een selectie van gemiddeld 22 jaar", zegt Bram Kraan, die al zeven jaar elftallei- Vermist: Parkiet, groengeel, tam. Oostpolderweg, Waddinx veen. Kater, zwart met rode gloed, wit onder kin. Regulus, Wad dinxveen. Kater, Cypers, witte borst, buik en voeten. De Bonk, Zevenhui zen. Kater, zwart, witte flanken buik, voeten en snuit, wit om I oog. Zwart om andere. Rode vlooi enband. Kuipershoeve. Wad dinxveen. Gevonden: Katje, zwart, geen wit, jong. Raadhuisplein, Wad dinxveen. Kat, Lapje, wit met rood en zwarte vlekken, veel wit op pootjes. Moerkapelle in weilan den. Kater, rood, witte buik en poot jes. Wat kale neus. Zuidplas, Waddinxveen. de nieuwe groep mogen niet meteen grote dingen worden verwacht. De jonge jongens moeten eerst wennen aan het seniorenvoetbal. Misschien kunnen we meedoen in de strijd om een van de drie pe- riodetitels". Afgelopen seizoen deed Be Fair in de derde klasse lang mee in 14 augustus in Zevenhuizen te gen Moerkapelle eerst nog op zondag 12 augustus op eigen veld tegen derdeklasser DOSR der bij het eerste elftal is. Van uit Roelofarendsveen. Een week later oefent Groeneweg tegen en in Lekkerkerk. WSE speelt voor de beker op dins dag 14 augustus thuis tegen BVCB. Be Fair krijgt dan Xerxes/DZB op bezoek en Waddinxveen bekert tegen Ka- merik. WADDINXVEEN - Het zo merseizoen is vanaf 23 juli al geruime tijd aan de gang in het Gouwebad De Sniep. De vele regenval zorgt ervoor dat veel buiten recreatie in het water is gevallen. Het subtropische overdekte Gouwebad heeft WADDINXVEEN - Bij het polsstokverspringen om de gelopen week de training in het Triangel Cup in Polsbroeker- Burgemeester Warnaarsport- dam sprong Niels Koetsier een afstand van 10.17 meter. De jonge Waddinxvener verbeter de zijn persoonlijk record met A-junioren zijn Bart-Jan de Bas, dertien centimeter. Hij bleef met deze afstand net buiten de prijzen in de jongens B-klasse. Komende zaterdag worden in Linschoten de bondskampioen- veld en Stefan van Wijk. schappen gehouden. De wed- Verder gaan vier spelers van strijden in het sportpark Rapij- het derde elftal Patrick Kruis, nen beginnen om 14 uur. Emiel Poot, Pieter van Eijk, Mi- chiel de Roo en mogelijk oud gediende Rien Breugel over naar de selectie waardoor deze weer uit 32 voetballers bestaat. Ook het derde elftal, begeleid door Bert Koetsier, werd in het afgelopen seizoen kampioen. Koetsier zal in het nieuwe sei zoen als trainer/coach van het tweede team optreden. Onno Margreeth Delissen is al jaren actief in verschillende ko ren WADDINXVEEN - Eindelijk was het zover na vele trainin gen voor en in de vakantie ging Melvin 28 juli naar de Jeugd Wereld Kampioenschappen in Denemarken. Die dag ging hij zijn vroegere teamgenoot Alan Villafuerte in de WK. heren fi nale aanmoedigen. Alan deed het erg goed en werd 3e op de WK. Hij moest twee topsprin- gers voor hem laten gaan, te weten nr. 2 Alexander Cherno- sos (UKR) en nr. I tevens Olympisch kampioen Alexand re Moskalenko (RUS). Na een Hollands feestje die avond ging het serieuze werk voor Melvin beginnen. Na drie dagen trainen in de wedstrijd bal begon de wedstrijd voor Melvin op donderdag 2 augus tus. Melvin moest als lie van start. Na een goede start maak te Melvin, overmand door ze nuwen, per ongeluk na de ze vende sprong twee keer een dubbele gehurkte salto achter waarts, op dat moment wist Melvin dat de tweede dubbele salto niet in moeilijkheid werd geteld. Gezien de nieuwe regel geving per 2001 dacht hij dat de sprongen daarna niet meer in moeilijkheid geteld zouden worden, en besloot de serie wat gemakkelijker maar wel zeer fraai in uitvoering af te maken. Toen hij na een goede serie sprongen van de trampo line afkwam vertelde de trainer hem dat alleen de tweede dub bele salto niet meetelde en de moeilijkheid van de laatste drie sprongen wel degelijk hadden meegeteld. Desondanks eindig de Melvin op een verdienstelij ke 26e plaats van de 62 deelne mers. Volgens zijn trainer had Melvin als hij goed was gegaan zeker bij de beste 10 van de wereld kunnen eindigen.Vooral 'ft Be Fair heeft de training voor de nieuwe competitie hervat. Op dinsdag 14 augustus staat de eerste bekerwedstrijd tegen Xerxes/DZB op het programma. het koor jaarlijks mee aan een korendag in Rockanje voor al le vrouwenbonden in Zuid- Holland,. Daar komen 14 ko ren die elk tien minuten mogen optreden. Je kunt in die korte tijd niet veel variatie laten horen zegt Margreeth, en dus heeft het Waddinx veense koor meermalen de aandacht weten te trekken met de show er omheen. Als voorbeeld noemt ze een Oostenrijks programma waar in de kleding van de dames Ti- roler trekjes vertoont en ech te jodelgeluiden klinken. In de organisatie van zulke zaken speelt ze graag een rol. Het koor treedt ook elk jaar rond Kerstmis op in een bejaarden huis in Boskoop en het heeft vorig jaar de grenzen verlegd naar Hazerswoude. Ze be staan als koor al ruim 40 jaar. De leeftijd van de leden ver schuift wat naar boven, de sterkte blijft redelijk op peil. Selectie Be Fair flink verjongd Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De selectie van de voetbalvereniging Be Fair voor het seizoen 2001-2002 is flink verjongd. Van de oude groep zijn liefst twaalf spelers afgevallen. Een deel stopte, mede door blessures, anderen zoals Marco Noordhoek gaan lager voetballen. Doelman Ralph Boon stoppel vertrok naar eersteklasser Zevenhoven, Hafid As- soulymani keerde nadat zijn contributie was betaald te rug naar WSE en Koen Meijer, die slechts drie wedstrijden meespeelde en daarna geblesseerd raakte, gaat terug naar de zondagafdeling van het Rotterdamse Leonidas.Tot de gestopte eerste elftalspelers behoren de verdedigers Edwin de Bruin en Martin van Tol. De enige speler die van een vereniging kwam is William Hooge veen, die na een mislukt jaar bij Jodan Boys terugkeerde. de mat belandde. Evengoed be haalden zij toch nog de 5e plaats op de jeugd Wereld rang lijst. Een volgende keer beter, ten minste als weer voldoende sponsors gevonden kunnen worden om de reis te kunnen bekostigen, de JWK zijn dan in Australië. Melvin zoekt nog steeds sponsors voor wedstrij den en trainingsstages in het buitenland. Melvin: „Zonder sponsors had ik hier niet kun nen staan. De KNGU steunt al leen de senioren (vanaf 18 jaar) tot die tijd moet ik alle wed strijden en trainingsstages zelf bekostigen.” Verdere resultaten en informa tie over trampolinespringen, kunt u vinden op Melvin’s eigen website "Melvins Trampoline Plaza" www.melvinkok.my- web.nl - -A- 'z' i z Foto Video Audio KTV Telecom ‘Bij O&A kleinbeeld kwaliteitsfoto’s. Klein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt!

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19