Deze Week stoppen uitvaart Jij hebt mij leren zwemmen Bibliotheek vernieuwd QfflBOOT 5.00 10.98 De klup zoekt vrijwilligers FISCUS black ox k n Inbraak en diefstal auto bos Kijken naar nachtvlinders car comfort ook voor uw Zwembad De Sniep blijft populair Ontmoetings dag in Anne Frankcentrum De brandweer Verandering Uitbreiding Bedrijfsruimte in III de beste! Honden en katten World games Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. OPRUIMING ORGELS-PIANO’S 99 lad addinxv 68 ruimte naar ook aan Waddinxveen is vertegen woordigt in de World Ga mes in Japan. Barry van Bommel, die Jui Jitsu beoe fent vertrok dinsdag 14 au gustus naar Akita. Lees meer op pagina 22 Het Weekblad van Waddinxveen nam een kijkje vbij Stichting Dieren tehuis MiddenHolland. Lees meer op pagina 13 Ook in de maand juli kwam de brandweer in actie. De oefeningen en tips van brandweercommandant G. Huizen Lees meer op pagina 3 WADDINXVEEN - De bewoners van de Da Costaweg, de Justus van Effen genslaan hebben de komst van een hun wijk door het indienen van een b< kunnen houden. heeft verklaard zich terug te trekken. „Ik vind het een geschikte loca tie, maar als de bewoners er zo op tegen zijn, zie ik er vanaf,” zei hij tegen de heer Doden waard, die het corresponden- tie-adres van het ActieComité beheert. Van Dodenwaard: „Hij deed nog enkele suggesties, bijvoor beeld dat ze zouden gaan par keren aan de Luifelbaan. Maar wij willen gewoon geen uit vaartcentrum bij ons in de buurt.” bewoners problemen twee autob Daarbij zit drijf en z; meer verk ook in de weekends. alleen van elkaar gescheiden door een touw, maar daar wordt natuurlijk extra op ge let. Er zijn vlotten en balken, waar ze op kunnen zitten en de kinderen mogen zelf ook opblaasspeelgoed meenemen. „Maar als wij het gevoel heb ben dat we niet goed toezicht meer kunnen houden, bijvoor beeld als de kinderen ergens onder kunnen raken, dan ha len we het speelgoed uit het water.” Naast het wedstrijdbad ligt het recreatiebad, met een peutergedeelte, een stroom versnelling, het bubbelbad, het koude bad en natuurlijk de glijbaan. Als een badmeester een jongetje uit het zwembad plukt, legt Cock Slagter uit: „Kijk, dat jongetje heeft vlin dertjes om en dan mag je dus niet zonder begeleiding in het diepere gedeelte. Ook van de glijbaan moet er dan iemand met hem meegaan.” Het bui tenbad gaat alleen open als het mooi weer is. „Dat wordt dagelijks besloten. Er is elke dag wel iemand ingeroosterd om bij te kunnen springen, dus zo gauw het kan doen we het bad open.” Het uitzwem- bad is wel altijd open, ook in de winter. Buiten is het in de loop der jaren wel veranderd. Eerst was er een wedstrijd bad van 50 meter, maar met de komst van het recreatie bad werd dit bad een stuk kleiner: 25 meter lang., Nu is ook dit bad weg, vervangen door een waar peuterparadijs. één met naslag cd-rom’s. Het nieuwe systeem Concerto werkt on der Windows in een net-werk. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 35 48 85 Uw kopij en/of advertenties voor het Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 Volop keus - Volop voordeel! KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON (0172} 612541 Behalve het zoeken binnen de catalogusfunctie naar bij-voor- beeld titel, auteur, onderwerp en dat soort zaken, kunnen ge bruikers de gegevens van de ei gen pas bekijken om te zien welke boeken er op de leners- kaart staan en of er nog een boete betaald dient te worden. Een groot bijkomend voordeel is dat binnenkort meer pc’s ge- Zodra het nieuwe systeem in werking treedt zullen de me dewet-kers van de bieb extra instructies over de catalagus geven en alle informatie vers trekken over de voordelen en mogelijkheden van Concerto. Omdat de vestiging van een uit vaartcentrum een verandering in het huidige bestemmingsplan zou betekenen, werd een arti kel 19-procedure in werking gezet. Een woordvoerder van de ge meente legt uit: „De betrokke nen, in dit geval dus de omwo nenden, krijgen dan vier weken de kans hun bezwaarschriften - officieel heten ze bedenkschrif- ten- in te dienen. Aan de hand daarvan wordt een belangen overweging gemaakt.” De omwonenden maakten ge bruik van deze mogelijkheid en gingen meteen over tot actie. Van Hamersveld: „Terwijl wij met een groep het bezwaar schrift aan het opstellen waren, is een aantal anderen handteke ningen op gaan halen.” Een be zwaarschrift met 90 handteke ningen werd op donderdag 2 „Het is uitermate geschikt voor gezinszwemmen,” vindt Cock Slagter. In het zwembad werken in to taal 30 tot 35 mensen. Dat is de horeca, de kassa, de schoonmakers, de zwemlera- ren en de aquasport instruc teurs. Cock Slagtre is zwemle- raar, maar geeft daarnaast ook les in aquajoggen. „Het is zo mooi als je zo’n kind helemaal bang binnen ziet komen en dat je die dan leert zwem men. Ze komen toch drie keer per week, dus je krijgt toch een band met die kinde ren. Soms komen ze later weer naar het zwembad, met hun kinderen en dat weten ze nog dat jij ze hebt leren zwemmen.” Het is wel hard werken. „Het is een vochtige, warme omgeving, lawaaierig, je moet toch vaak iemand waarschuwen en naast tevre den klanten heb je natuurlijk ook wel eens een ontevreden klant.” Toch is het het mooi ste baantje van de wereld. „Er hangt in dit bad ook een ge moedelijke sfeer tussen het zwembad en de mensen die er komen zwemmen. Je maakt eens een praatje met een kind, of je helpt eens een ou dere dame.” Het zomerseizoen wordt in de week van 3 september af gesloten met de zwemvier- daagse. Daarna begint het winterseizoen.Voor de aquas- porten kunne de mensen ge woon langskomen, er wordt per keer betaald. Eén van de belangrijkste argu menten die het Actievoerend Comité aanvoert is het verleg gen van de hoofdfunctie van de betreffende locatie van woon- Naast deze bezwaren voeren de omwonenden argumenten aan als hinder van rouwstoe ten, die bij het uitvaartcentrum van start zullen gaan om ver volgens door de Jacob Catslaan en de C. Huygenslaan te gaan en een verwachte waardedaling van de woningen. Ook zijn zij bang voor eventu ele uitbreiding van het uitvaart centrum. „We hebben een tekening van de nieuwe plannen voor de lo catie aangevraagd,” legt Ron van Hamersveld uit, „en daar is op te zien dat een woning ont breekt. Verder is te zien dat beperkte ruimtes voor velerlei functies gebruikt gaan worden. De hui dige schuur bijvoorbeeld, gaat gebruikt worden als stallings- ruimte voor de lijkwagen, als koeling en als aflegruimte. Die ruimte is daar veel te klein voor.” De bewoners menen daaruit op te kunnen maken dat een uitbreiding zeer waar schijnlijk is. Bij de gemeente is de aanvraag van de makelaar nog niet terug getrokken. mensen die een paar uur op zondagmiddag leuke activitei ten willen ondernemen. De zoekt daarom mensen die het leuk vinden de vrijetijd mensen met een groot feest voor deelne mers en alle medewerkers in de Goudse Schouwburg. De Klup biedt begeleiding door be roepskrachten een gezellige werksfeer in een team dat bij jou past en zorgt ervoor dat je komend jaar een aantal infor matieve thema-avonden kan Mensen met een verstandelijke handicap vinden het net als ie dereen leuk allerlei activiteiten te zijn of haar vrije tijd te doen. Wat Klup Waddinxveen zoekt Daarbij hebben zij in meer of zijn gemotiveerde, enthousiaste mindere mate begeleiding no dig. De Klup organiseert die ac tiviteiten en de daarbij beho rende begeleiding. De Klup Klup bestaat dit jaar 30 jaar. Er zijn na de zomervakantie diver se jubileumactiviteiten met als WADDINXVEEN - Evelyn (9 en Anoek (9) komen in de zomer geregeld een dagje naar zwembad De Sniep. „Ik ben hier gisteren nog ge weest,” zegt Evelyn trots, „met mijn ouders. Nu zijn we met vriendinnen, dat is toch leuker.” De stroomversnelling en de glij baan vinden ze allebei het leukst in het recreatiebad, net als de meeste kin deren. „Er staat op die punten, de gevaarlijke zones, dan ook altijd een badmees ter,” legt Cock Slagter uit. Hij is chef zwemonderwijs bij het Waddinxveense zwembad. „Verder staat er altijd iemand bij het wedstrijdbad en is de EHBO-post continu bemand.” Als het buitenbad open is, is daar ook een badmeester te vinden. „We wisselen ook el ke vijftien minuten van plaats, zodat we niet uit onze con centratie raken.” Behoorlijk veilig dus. „Sinds we de portofoons hebben, is het allemaal nog een stuk vei liger.” De portofoon bestaat uit een microfoontje en een luidspreker in het oor. „Alle medewerkers, dus ook bij de kassa en de mensen van de horeca, hebben er één. Ik vind het een werelduitvinding.Als je ergens alleen staat en er gebeurt iets, je hebt even ie mand nodig, dan hoef je je zo ne niet meer te verlaten, zoals vroeger.” In het bad wordt ge werkt met zones. De ene badmeester verlaat zijn zone niet voordat de andere er is aangeko men. „We ge ven elkaar dan natuurlijk ook tips. Let op dat jonge tje daar, die heeft nog vlindertjes. En zij daar is een beetje druk. Dat soort zaken.” Al die regels staan toegelicht in het toe- zichtsplan. Dat plan wordt met iedereen goed doorgeno men, zodat iedereen goed weet wat er van hem of haar verwacht wordt. „Dat is mak kelijk voor onszelf, want je weet wat je te doen staat. Maar ook naar de klanten toe. Het zal bij ons nooit ge beuren dat de ene badmees ter zegt, je mag hier wel dui ken en dat de andere zegt van niet.” In de zomer zijn het voornamelijk dagjesmensen die in het zwembad vertoe ven. Cock Slagter: „Sommige komen echt om tien uur ’s ochtends en blijven tot slui tingstijd. Prachtig vind ik dat.” Er is ook genoeg te doen in het zwembad: het wedstrijd bad heeft een kindergedeelte en een diep gedeelte. Dat is Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon 0172 - 21 66 54 Telefax 0172 - 21 Weekblad voor lijktijdig opengesteld worden voor Internet. Met de invoe ring van het nieuwe systeem wordt het aantal pc’s uitge breid, vermo-delijk tot acht pu- blieks-pc’s met de catalogus functie, Internet en de naslagfunctie. WADDINXVEEN - In het mid den van september aanstaande hoopt de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan over te gaan op een nieuw au tomatiseringssysteem dat de naam Concerto draagt. Geen overbodige luxe, want het systeem dat nu operatio neel is stamt uit 1986. Nu staan er vier pc’s, waarin bezoekers van de bieb kunnen zoeken in de catalogus van de biblio theek. Daar-naast zijn er twee stand alone pc’s: één met Internet en ring is niet nodig, die kun je bij De Klup op doen. Eerstejaars SPW kunnen ook bij De Klup terecht om ervaring op te doen. In Waddinxveen is op zondagmiddag Klup Waddinx veen, matig gehandicapte deel nemers komen daar een gezel- „Wij lazen in de krant van I8 juli over de plannen van de be grafenisondernemer,” aldus Ron van Hamersveld, lid van het Actievoerend Comité Ja cobs Catslaan en omgeving en woonachtig in de Jacob Cat slaan. ZEVENHUIZEN/ MOERKA- PELLE - In de nacht van maan dag 6 op dinsdag 7 augustus is ingebroken in een woning aan de Onderweg in Zevenhuizen. De bewoners ontdekten rond 05.00 uur dat een raam van de woning opengebroken was. Uit de woning werd naast geld een sleutelbos gestolen. Daarmee werd vervolgens een voor de woning geparkeerde Volkswa gen Golf gestolen. De auto is voorzien van het kenteken FB- HS-I2. De Opel die ook voor de deur stond werd wel geo pend maar is niet weggenomen. Op de Onderweg werd bij een leuk vinden de vrijetijd van andere woning een garage mensen met verstandelijke hoogtepunt begin november opengebroken. Ook daar heeft handicap te begeleiden. Erva- men geprobeerd een auto te stelen, maar dat is niet gelukt. In Nieuwerkerk a.d. IJssel ten slotte werd een garage aan de I e Tochtweg opengetrokken. Van de auto aldaar werd een ruit vernield en de autoradio gestolen. XVEEN - Woensdag- augustus zijn op de Rondweg en de Be- t radarcontroles op vertredingen gehou- beide wegen is de toegestane snelheid uur. Op de Zuidelij- eg werden 34 over geconstateerd. Hier- de hoogstgemeten snelheid 120 km per uur. Op de Beijerincklaan reden I79 auto mobilisten te hard. De hoogst gemeten snelheid was hier 130 km per uur. lige middag beleven met mu ziek, knutselen en heel veel aandacht van de begeleiding. slaan. Het halen en brengen van de kinderen zorgt een aantal ke ren per dag voor de nodige verkeersproblemen. Bij een uitvaartcentrum kunnen pieken in de bezoekersaantal len optreden en de wijk kan deze aantallen auto’s niet on derbrengen, aldus de bewo ners. Gedurende de zomervakantie staan vlinders centraal in kin- augustus bij de gemeente inge- derboerderij Dierendal in het diend. Warnaarplantsoen. In het kader De begrafenisondernemer die hiervan kunnen belangstellen- zijn uitvaartverzorging in de den vrijdagavond I7 augustus Vondelwijk wilde voortzetten, naar nachtvlinders komen kij ken in het Warnaarplantsoen. Bij de kinderboerderij worden witte lakens opgehangen. Door er lampen op te richten wor den nachtvlinders aangetrok ken. Deze avond begint in sa menwerking met georganiseerd door werkgroep Natuur- en Milieu Educatie in samenwerking met enkele le den van KNNV. Bij regen kan deze activiteit niet doorgaan. De vlinderexpositie is nog tot en met 2 september te zien in Dierendal. WADDINXVEEN - Zonne bloem Waddinxveen, de Samen opWeg-kerken en de Parochie Sint Victor houden op zaterdag 8 september van tien tot vier uur een Ontmoetingsdag in het Anne Frankcentrum (jan van Bijnen-pad). Alle ouderen en zieken uit Waddinxveen zijn hier welkom. De toegang is gratis, evenals de lunch en consumpties. Vervoer, ook voor rolstoelgebruikers, kan worden geregeld, ’s Och tends verzorgen verschillende predikanten en pastors een be- zinnings-moment.’s Middags treedt de cabaretgroep de Kwinks op. Opgaven graag zo spoedig mo gelijk, schriftelijk of telefonisch (na 18.00 uur), op de volgende adressen: Mevrouw B. Aalbers, Kastanjelaan 60, tel. 613798; mevrouw T. Heemskerk, Dorp straat 35, tel. 614147, de heer C. Kersbergen, Elzenhorst 54, tel. 617370 en de heer H. den Tuin-der, Pollux 15, tel. 631 147. Voor kinderen is een dagje zwembad altijd een feest: er is genoeg te doen en er wordt goed op ze gelet. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis) ixveen, Zevenhuizen en Moerkapelle WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 bezoeken. De Klup is zeven da gen per week geopend. De ac tiviteiten vinden voornamelijk s’avonds en in het weekend plaats. Naast activiteiten in Waddinxveen organiseert De Klup voornamelijk activiteiten in Gouda maar ook in Bodegra ven, Nieuwerkerk aan den IJs sel, Woerden en Stolwijk. Dit betekent een grote keuze aan verschillende activiteiten voor vrijwilligers en deelnemers. Wil je meer informatie of je aan melden voor vrijwilligerswerk neem dan contact op met De Klup, Bloemdaalseweg 68, 2804 AB Gouda; tel: 0182-527566. Vraag naar Sjakkelien Betlem of Bas Koppers (maandag t/m donderdag van 9.00-16.00 uur) ONDERWEG 8 WADDINXVEEN www.mannekes.nl OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1