WADDINXVE r Uitkijken: de Jeugdweek komt eraan OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEIWWEEK N° Open dag van Trekkervrienden Opnieuw bezinning op ’zinloos geweld’ Schap bezorgt over slechte staat oevers R U B T E R E N E G M E BEZWAAR Obstakels Agressief Eb en vloed 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN GESLOTEN Ontdek het Groene Hart vanaf het water GROEN GROENE KATERN GEMEENTEGIDS BOUWZAKEN E Jililli VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN 'te K PAGINA 3 WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Open bare Ruimte. i& 2 hagen langs de tuinhuisje (15-08- varen maar! COLOFON 62 45 00 54 75 00 62 47 67 61 25 70 De Waaiersluis is 26 meter lang, 6 meter breed en stamt uit 1870. Van den Heuvel: „Het is hier passen en meten. De Ju- lianasluis is bijvoorbeeld veel groter. Mensen begrijpen soms niet dat een klein bootje nog net in de sluis past en dus voor Informatie Bouw- Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Gedurende de hele zomer is het druk op het water. Ook de Goudse grachten liggen vol met plezierjachtjes. (Foto: Marianka Peters) SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Moerkapelle - DeTrekker- vrienden houden op zater dag 25 augustus hun jaarlijk se open dag op het terrein van Van der Torren aan de Bredeweg tussen Moerka pelle en Waddinxveen. Er wordt om 10 uur begonnen met demonstraties en spe len, die tot 17.00 uur duren. De Trekkervrienden zijn al meer dan vijftien jaar actief. Het zestal bestaat uit Bert en Philip Vermulm, Maarten Bontenbal, Peter Vermeij, Al bert Drenth en Maarten Spl inter. Bert Vermulm: „Op de open dag zijn zo’n 45 jon gens onder de twintig jaar aan het sleutelen aan zo’n vijftig, zestig oude tractoren en andere landbouwvoertui gen. Er worden demonstra ties gegeven, maar er is ook Het Instituut Sociaal Raadslieden is in verband met vakantie van mevrouw C.M.J. de Bakker gesloten tot 27 augustus. MOERKAPELLE - Alle jongens en meisjes van 6 t/m 12 jaar: uitkijken! Want de jeugdweek komt er weer aan. Enthousias te ooms en tantes van de Hervormde en Gereformeer de Gemeenten hebben ook dit jaar leuke en spannende dingen bedacht! Van maandag morgen 27 augustus om 8.30 gaat de jeugdweek van start. De ochtenden worden onge veer om 12.15 afgesloten. Op vrijdag is er voor de kinderen de hele dag iets te doen. Dan sluiten we om 15.30 af. We 2gaan dan andere dingen doen als voorgaande jaren. Het the ma is dit jaar:‘Uitkijken!' Rond dit thema zullen er Bijbelver- telligen gehouden worden en gaan we er liederen over zin gen. Het spelprogramma is zeer afwisselend. Op woens dag is er een kapper in ons midden, op donderdag gaat er iets heel geheimzinnigs gebeu ren. Ben je benieuwd, kom dan naar de jeugdweek. Ook ouders die hun kinderen ko men ophalen, mogen gerust evn in de zaal komen kijken. van invaliden- de afdeling ties van bijna alle 20 eilanden, groot en klein, zijn vergaan en het jaarlijks geplande onderhoud is onvoldoende om dit te her stellen. Er is veel geld voor alge heel herstel nodig. De kosten van het voor subsidie ingediende project zijn eind 1999 geraamd op 1,2 miljoen. De provincie Zuid-Holland is bereid een bij drage van 150.000,- te leveren. Er resteert dan nog een bedrag van meer dan een miljoen. Indien dit bedrag alleen door het schap wordt opgebracht zullen de las- REEUWIJK - Voor de tweede keer is een verzoek voor een Groene Hart subsidie van 60.000,- voor het herstel van de oevers Eilanden Elfhoeven niet toegekend. Het Dagelijks Be stuur van het Natuur- en Recre atieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving zal zich nu in de ver gadering van 27 september be raden over de noodzakelijke maatregelen die op korte ter mijn nodig zijn om een verdere teloorgang van de eilanden te voorkomen. De oeverconstruc- OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. een wedstrijd in ringsteken. Er staan nog meer spelletjes op het programma. Een tent met versnaperingen is aan wezig, er is ook een tent van de stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle. Vorig jaar hadden we drieduizend kij kers". Een andere bezigheid van De Trekkervrienden is de zogenaamde rondrit met ou de tractoren langs de Rotte. Dit jaar vond de tocht op zaterdag 2 juni plaats.Ver mulm: „Ondanks de regen is het een gezellige dag ge weest. We hebben anderhalf uur stil gestaan bij het oor logsmonument aan de Rotte. Een geldbedrag kon aan de stichting, die het monument beheerd, worden overge maakt". REGIO - Bakboord, stuurboord, het gaat allemaal niet vanzelf. Toch is voor veel mensen de zomer een uitgele zen kans om met een boot het Groene Hart rond te va ren. De problemen die zich voordoen in nauwe sluizen en bij harde wind, nemen zij voor lief. Om maar niet te spre ken van de ruzies die ontstaan bij het schampen van de kademuren, net nadat pa zich achter het roer een échte kapitein ging voelen. len met betrekking tot verschil lende actuele geweldsverschijn- selen in de samenleving, zal daarbij tot leidraad dienen. Het doel is om kennis te nemen van de inzichten van Girard en hierover in betrekkelijk kleine groepen van gedachten te wis selen. Belangstellenden, bij wie het onderwerp na aan het hart ligt, zijn hierbij welkom. De se rie bijeenkomsten wordt ge houden op 6 sept., 4 okt., I nov., 24 jan., 21 febr., en 21 mrt„ steeds op donderdag. Men kan naar keuze deelnemen aan de middagbijeenkomsten of de avondbijeenkomsten. 's Middags Is het van 14.00- 15.30 uur en ’s avond van 20.00 - 21.30 uur t.h.v. ds. Brostrom, voorganger van de Vrijz. Prot. Geloofsgemeenschap, Zuidkade 42a. Opgave deelname bij ds. Brostrom (tel. 0127-211 408) of mevr. I. Bulk (tel. 0182-394 777). Trossen los, en Oud en Nieuw hier alleen ge vierd. Ook komen hier mensen met een jacht van een paar mil joen langs, maar er kan geen kwartje vanaf. En ik offer zelfs mijn schafttijd voor ze op.” Het krijgen van fooien is offi cieel verboden door zijn werk gever. Van den Heuvel gaat daar dan ook op een ludieke manier mee om. „Zo meteen gaat de deur open en dan kunt u achter elkaar doorvaren. En de knaken en guldens deze kant op gooien graag”, roept hij om met een luidspreker. Lachend vervolgen de toeristen hun weg. van een paardenfokkerij mag gaan. Grote jachten moe ten dan gewoon wat langer wachten.” Bij het bedienen van de sluis komt in de praktijk veel meer kijken dan mensen denken. De Waaiersluis staat ook bekend als een moeilijke sluis. De wa terhuishouding, het regelen van eb en vloed is van groot belang. Als de sluis open is, stroomt het water de polder in. Op een gegeven moment valt dit echter stil en moeten de deuren wor den gesloten, anders loopt de polder leeg. Tussen 8.30 en 17.30 uur pas seren dagelijks ongeveer 125 boten de sluis. „Van oktober tot en met april bedien ik vijf bruggen tot aan Montfoort toe. Er is dan hoofdzakelijk be roepsvaart op het water, want in de richting van Haastrecht staan nog twee fabrieken die bevoorraad moeten worden. Daar komt bij dat gedurende de wintermaanden door de ve le regen overtollig water naar buiten moet worden gespoten. In de zomer gaat het water juist weer de polders in”, ver telt Van den Heuvel. De sluismeester heeft plezier in zijn werk, maar erkent ook de mindere kanten van zijn vak. „Af en toe moet ik werken met Kerst en ik heb ook al drie keer BOSKOOP - Vorig jaar vond in de Remonstrantse kerk in Bo skoop een bezinningsbijeen komst plaats vond over zinloos geweld. De gemeenschappelijke beleving van de bezorgdheid over dit verschijnsel was hart verwarmend. Maar de vraag: Wat kunnen we er aan doen? bleef bestaan. Een beter inzicht in de drijfveren tot het ont staan van geweld kan daarbij helpen. Daarom wordt het komend seizoen een aantal discussiebij eenkomsten georganiseerd aan de hand van de inzichten van René Girard. De wetenschapper Girard heeft bij het bestuderen van mythen, oude verhalen en ro mans de patronen ontdekt waarlangs mensen komen tot gewelddadige handelingen. Het boek ’Jij en wij, kiemen van ge weld’, waarin enkele schrijvers de ideeën van Girard behande- géén vertraging heeft. Al met al kan men behoorlijke tochten varen door het Groene Hart. Maar wie liever ronddobbert in een bootje op een meer kan terecht op de Reeuwijkse Plas sen. In de vrije natuur kan men hier volop relaxen. De oor sprong van de naam Reeuwijk is onbekend. Waarschijnlijk was het een veilige plaats (wijk plaats) aan een ree, een afwate- ringssloot welke tevens scheidslijn was tussen twee ge bieden. In vroegere tijden zijn veel plassen bij Reeuwijk ont staan door het wegbaggeren van veen, dat na de eerste dro ging werd versneden tot turf. De gedroogde turf diende als brandstof voor onder andere bierbrouwerijen en pijpenma- kerijen in Gouda. Reeuwijk kent vele mogelijkhe den voor recreatie. De Reeuw ijkse Hout leent zich bij uitstek voor fietsers en wandelaars. Al fietsend langs de Reeuwijkse plassen leert men dit unieke waterrijke gebied kennen. Een belangrijk gedeelte ervan is tot stiltegebied verklaard. Zo kun nen beschermde planten en dieren tussen de attracties in tóch van de rust genieten. Een ander gebied dat het ver- komen hier boten langs met masten van dertien meter hoog. Het bruggetje om de sluis mee over te steken was dus geopend. Die twee Marok kanen begonnen te roepen dat de brug dicht moest. Ik zei dat ze moesten wachten en toen riep er een dat ik aan discrimi natie deed en hij begon te schelden. Ze probeerden door langs de sluiswand te klimmen over te steken. Dat is erg ge vaarlijk en daar ben ik als sluis meester verantwoordelijk voor. Ik belde de politie, maar die kwam pas na anderhalf uur.” „De Agressiviteit op het water neemt toe. Onlangs lagen er op zondagmorgen vijf boten voor de sluis te wachten. Vier boten konden erin, en één boot moest dus even wachten. Riep die vent vanaf de boot:‘Heb je wel eens een pikhaak in je lijf gehad?’ Het is dan de kunst om de baas te blijven”, vertelt Van den Heuvel. Een van de oorzaken van de toenemende agressiviteit op het water is volgens de sluis meester de grote hoeveelheid alcohol die op het water wordt gedronken. „Ze varen scheef op het water. Pas kwam er een boot langs met een echte tap aan boord. Op het water mag alles, de politie zie je hier nooit. En als ik na mijn werk een bier tje drink in een café, krijg ik een boete als ik vervolgens de auto instap. Dat doe ik niet hoor, maar het klopt niet.” Onlangs werd Van den Heuvel bedreigd door twee Marok kaanse jongens, wat hem het plezier in zijn werk bederft. „Er Op de overige dagen kunt u alleen terecht voor aanvraag formulieren. directe belangen worden geschaad - hiervoor genoemde - verleende t u binnen zes weken na de beschikking Ook voor de jongeren vanaf 12 jaar iedere avond een leuk programma. We beginnen op maandagavond 19.30 met een film, dinsdagavond wordt er een spelavond georganiseerd, woensdagavond komt Dhr Avakti zijn boeiende levens verhaal vertellen, donderdag avond de bingoavond en ande re activiteiten, en op vrijdagavond sluiten we de week af met een volleybal- avond met BBQ. Kortom: een gezellige week vol met activi teiten. Bij het thema ‘Uitkij ken!’ zal elke avond worden stilgestaan, aan de hand van gebed, een korte inleiding en zingen met elkaar. De jeugd week wordt gehouden in de grote zaal van dorpshuis Op Moer, iedere avond vanaf 19.30. Iedereen is van harte welkom, ook al ben je nog nooit geweest, schroom niet om ook een keer te komen kijken. Deelname aan de jeugdweek is gratis.Voor meer informatie kan men terecht bij M. de Gooijer, tel: 0180- 633778 BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Lijsterbesstraat 211 blauwspar in de voortuin - Sparrengaarde 22, 1 prunus in de voortuin nabij de erf- scheiding met huisnr. 24 Zuidelijke Dwarsweg 18, 30 bomen en erfgrens houtopstanden natuur-, land- van de Ondanks zorgvuldige voorbereidingen kan het zijn dat niet elke ondernemer die deze producten of diensten verkoopt is benaderd. Daarom doen wij deze oproep: - Bent u ondernemer in Waddinxveen of omgeving en ver koopt u de hierboven beschreven producten of diensten? de gemeente? adresgegevens opgeno- van de gemeentegids? INVALIDENPARKEERKAARTEN Voor het aanvragen, afhalen en verlengen parkeerkaarten kunt u terecht bij de balies van de afdeling Publiekszaken in het gemeentehuis gedurende de normale openingstijden van de publieksbalie. De Hollandsche IJssel mag dan mooi zijn om over te varen, via de Gouwe langs Waddinxveen en Boskoop naar Alphen aan den Rijn komt men bij veel meer mooie plekjes in het Groene Hart. In Alphen krijgt de schipper de keuze tussen het volgen van de Oude Rijn of het Aarkanaal. Ook kan men koers zetten naar bijvoorbeeld het Braassemermeer om ver volgens door te steken naar de Westeinderplassen, net voorbij Leimuiden. Onderweg moeten echter eerst de nodige obstakels wor den genomen. Zodra de hef- brug in Waddinxveen of Bo skoop omhoog gaat voor het waterverkeer, ontstaan er op de wal lange files. In combinatie met het warme weer wil dat nog wel eens de nodige irrita ties opwekken. En bij Alphen moet een spoorbrug worden gepasseerd. Hiervoor is de schipper aangewezen op het spoorboekje van de Neder landse Spoorwegen. En nu maar hopen dat de trein een keer kennen waard is, is Rivierenland Holland. Dit Oer-Hollandse ge bied dat begrensd wordt door Rotterdam, Gouda, Utrecht, Den Bosch en Dordrecht biedt volop mogelijkheden om een paar dagen er helemaal tussen uit te zijn. Wie het gebied op zijn gemak wil bekijken, maakt een rondje door Rivierenland. Vanuit Wijk bij Duurstede via de Linge, Lek en Kromme Rijn weer terug naar het beginpunt, of vanuit Schoonhoven via Ou- dewater door Vijfheerenlanden en de Alblasserwaard. Een gebied zo rijk aan water moet ook eens vanaf de andere kant worden bekeken: vanaf het water. Het levert een nieuwe kijk op het gebied op en vanaf de boot zijn dingen te ontdek ken die anders nooit zouden worden gezien. Wie wel op het water wil zijn, maar zichzelf niet al te veel wil inspannen; kan een vaartocht maken aan boord van één van de vele rondvaartboten. Deze varen over tal van rivieren in Rivie renland. Een leuk alternatief voor mensen die geen boot hebben. Want om in een roei boot het Groene Hart te door kruisen is misschien iets te veel gevraagd. De Waaiersluis in Gouda is een bekend struikelblok voor me nig toerist die met een gehuurd plezierjacht over de Holland sche IJssel wil varen. De nauwe doorgang levert ieder uur een hoop spektakel op. „Negen van de tien mensen die hier passe ren weten niet wat stuurboord en bakboord is”, zegt sluis meester Van den Heuvel. Hij werkt al 31 jaar voor Rijkswaters taat bij de Waaiersluis. „Een hoop mensen heb ben weinig ervaring met het va ren. Zeventig procent komt al leen in de zomer drie weken op het water. Ik heb eens tegen iemand gezegd dat hij een bootje bij de speelgoedwinkel moest kopen, zodat hij eerst eens kon gaan oefenen.” Dat de sluismeester niet over drijft, blijkt wel als er een ple zierjacht uit Volendam de Waai ersluis passeert. Tot drie keer toe raakt de boot de betonnen wand. Dit tot grote vreugde van enkele mannen die bij de sluis staan te kijken, want de belangstelling is groot. Een van hen noemt sluizen ‘concentra ties van verhoogde spanning bij mensen die niet kunnen varen’. OPROEP AAN ONDERNEMERS IN WADDINXVEEN Begin 2002 brengt de gemeente de nieuwe gemeentegids uit. Een onderdeel van de gemeentegids wordt het groene katern. In dat groene katern staat informatie over milieu- vriendelijke(re) producten en diensten en de verkrijgbaar heid hiervan in Waddinxveen en omgeving. Het katern krijgt vanwege de groene pagina's een opvallende aanwezigheid in de gemeentegids. De gemeente Waddinxveen heeft lokale en regionale onder nemers aangeschreven met de vraag of zij met naam en adres opgenomen willen worden in het groene katern van de gemeentegids 2002. Deze ondernemers moeten wel voldoen aan een aantal criteria voor opname. Zo moeten zij produc ten met een milieukeurmerk verkopen, tweedehands produc ten of producten met een natuur- of milieuvriendelijk karak ter. Wanneer u vindt dat uw door de verlening van een - vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. - Hebt u geen brief ontvangen van - Wilt u wel gratis met uw naam en men worden in het groene katern Gemeentehuis postadres telefax publieksvoorlichting Centraal meldpunt voor meldingen over openbaar groen, onderhoud wegen, kapotte lantaarnpalen, storingen verkeerslichten e.d. Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids ten voor de aan het schap deel nemende gemeente Reeuwijk, Gouda en Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland fors stij gen. De financiële reserve van het schap is ook beperkt. Duide lijk is dat, wil het schap de eilan den behouden, uitstel van de uit voering van een herstelplan niet langer mogelijk is. Of er nog an dere oplossingen denkbaar zijn zal op 27 september duidelijk worden tijdens de vergadering van het Dagelijks Bestuur van het schap. De gegevens van deze aanvragen kunf u op afspraak inzien bij de cluster Bouw- en Woningtoezicht, telefoon 62 48 32 of 62 48 35. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 62 46 22 Het rooien van bovengenoemde bomen en heeft geen gevolgen voor aantasting van schap-, of dorpscnoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 APV. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN De volgende vrijstelling is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20010054 Mercuriusweg 4, vrijstelling voor het gebruik van een gro tere oppervlakte als kinderdagverblijf (15-08-01 BEZOEK BOUW- EN WONINGTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de sectie Bouw- en woningtoezicht van de afdeling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Telefoon 62 48 32 of 62 48 35. U Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. De president beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. over de vergunningen kunt u krijgen bij de cluster en woningtoezicht, tel. 62 48 32 of 62 48 35. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20010330 Frederik Hendriklaan 6, het oprichten van een tuinhuisje (07-08-2001 20010331 Kleikade 22, het oprichten van een tuinhuisje (05-08-2001 20010332 Coenecoop naast nr. 713, het oprichten van een bedrijfshal met kantoor (14-08-2001 20010333 Coenecoop naast nr. 713, het oprichten van een bedrijfshal met kantoor (14-08-2001 20010335 Coenecoop naast nr. 713, het oprichten van een bedrijfshal met kantoor (14-08-2001 VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - naast Schielandweg 6, 1 lijsterbes in openbaar groen bij de parkeerplaats nabij de gevel - Mercuriusweg la, 1 atlasceder in de achtertuin langs het kanaal Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is tot nader aankondiging alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg-consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzieningen gehan dicapten en lopende aanvragen. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen Kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Neem dan contact op met Adviesbureau Aarde-Werk en vraag naar Gea Boessenkool, tel. (070) 356 03 29. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN MELDINGEN WAARMEE INGESTEMD De volgende bouwvergunningen/meldingen waarmee is ingestemd zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 199/2000 Noordeinde 150b, het oprichten van cc annex opleidingscentrum (17-08-2001 20010286 Woubrechterf 39, het oprichten van een 2001) ■S

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 3