Moerkapelle wil meedoen om titel Korfbal- Het verhaal achter vrijwilliger Ruub van der Klip Zomerschaak- Collecte Kankerbestrijding toernooi afgesloten Be Fair Feestelijke start seizoen Te veel Veteranen WSE begint thuis tegen Zoetermeer Redelijke vangst HSW gedronken slaagt niet plaatsen Voor Van Bommel Woninginbraak: auto weg PAGINA 27 WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN v r s Door Bert Hertog Brevee, die ook De Musschen De heren Jans en Van der Klip (rechts) bekijken de route van de dag. 1 Vrijwilligers zijn er altijd geweest De maat schappij verandert en daarmee het werk en de plaats van die maatschappelijke steunpilaar. In dit jaar, ’het jaar van de vrij williger’, stellen we een klein aantal van de naar schatting 3000 Waddinxveense vrij- willigers aan u voor. Deze week Ruub (van Rubert) van der Klip die heel relativerend over zijn werk voor Thuisdiner’ praat WADDINXVEEN - Na de vakantieperiode zijn de trai ningen bij korfbalvereniging Korbis weer hervat. Het eerste team van Korbis komt, na de degradatie vo rig seizoen, deze veldcom- petitie uit in de derde klas se van het district Zuid West. De indeling van de poule, waarin deWaddinx- veners uitkomen, staat in ie der geval garant voor een aantal streekderby’s tegen onder andere Argento (Schoonhoven) en Vrien denschaar (Bodegraven). Andere tegenstanders zijn: Ventura Sport (Strijen), Erasmus (Rotterdam), NIO (Rotterdam), Olympia (Spij- kenisse) en Oranje Zwart (Mijnsheerenland). De eer ste competitiewedstrijden staan gepland op zaterdag 8 september. Op zaterdag I september vindt eerst de feestelijke opening plaats van het kunstgrasveld, dat eerder dit jaar opgeleverd werd. Op deze zaterdag staan verschillende activiteiten op het programma: spelen voor de jeugd, een ballonnen wedstrijd en diverse korf- balwedstrijden. Midden in dit programma vindt om 15.00 uur de officiële ope ning plaats van het nieuwe kunstgrasveld. WADDINXVEEN - Het vijf tiende veteranentoernooi om de Niek de Leeuw Cup is ge wonnen door het recreanten team van de voetbalvereniging Waddinxveen. In de finale werd GSV met l-O verslagen. De derde prijs ging naar de Wad- dinxveen-combinatie, de vierde naar Waddinxveen 4. De Wad- dinxveen-teams completeer den het toernooi omdat enkele WADDINXVEEN - De voetbalvereniging WSE be gint de nieuwe competitie op zondag 2 september met een thuiswedstrijd tegen Zoetermeer. Het is de Wedstrijd van de week. In deze serie zullen naast voetbal ook andere sporten worden belicht. In de vijfde klasse gaat Wad dinxveen op bezoek bij Stolwijk en ontvangt Groeneweg in Zevenhui zen het Rotterdamse Ae olus. In het zaterdagvoet- bal begint Be Fair met een uitwedstrijd tegen PPSC in Schiedam. Moerkapelle gaat in de vierde klasse op bezoek bij SC Bos zoom. Een week later is het pro gramma: zaterdag 8 sep tember: Be Fair-CION. Moerkapelle-TSB, zondag 9 september: MMO-WSE, Waddinxveen-RVC’33 (Wedstrijd van de week), Kamerik-Groeneweg. Nieuwerkerk a/d IJssel - Een 64-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel bleek I5 augustus met te veel alcohol op achter het stuur van zijn auto te zitten op de 2e Tochtweg. Hij moest blazen, de uitslag van de adem analyse was 1025 ug/l. Zijn rij bewijs werd ingevorderd, hij kreeg een rijverbod van 13 uur en een proces-verbaal. hoek heb ik nog een aardig centje weten te verdienen.” Bij een club als Moerkapelle maakt Van Leeuwen weer het pure amateurisme mee. Daar moeten de boetes en de con tributie zelf worden betaald. Als voetballer hoop hij nog een paar jaartjes mee te kunnen spelen. „Ik begin echter last te krijgen van lichamelijke pro bleempjes, vooral in het voor seizoen. Als het niet meer gaat ga ik niet lager voetballen, maar word ik jeugdtrainer. Ik train nu al op maandagavond samen met Danny Pols de Dl en D2-pupil- len.” Deze zomer deed Rob van Leeuwen mee aan het bedrijfs voetbal in Moerkapelle. Hij speelde met enkele spelers van „Een echte vrijwilliger kun je me niet noemen”, vindt Van der Klip, „dat zijn de mensen die vrijwel dage'ijks klaarstaan om alle maaltijden van Thuisdiner rond te brengen.” Bij zijn reactie op een ad vertentie waarin om rijders voor Thuis diner werd gevraagd, was dat een voor waarde die hij stelde om mee te willen doen. Zijn beroep had hij altijd uitgeoe fend in een strakke planning met vaste afspraken en daar voelt hij in zijn vrije leven niets meer voor. Dus is hij invaller of oproepkracht en dat bevalt hem wel. Ruub van der Klip komt bij het rond brengen van diners ook in het Anne Frankcentrum en daarover vertelt hij dat een van de liften eens niet werkte en dus alle personenvervoer plus de maaltijden op de andere lift waren aan gewezen. Het voorstel van een van de bewoners om die ’pakjes’ (de maaltij den) dan maar via de trappen rond te brengen viel niet in goede aarde en er was wat diplomatiek overleg nodig om de gemoederen te bedaren. Het eten werd daar niet warmer van. Hij zwaait daarbij lof toe aan de heer Lammers die al dat werk binnen het Anne Frankcen trum doet en aan zijn vaste maatje, de heer Jans, die als bijrijder meegaat op zijn rondritten met maaltijden. Dat hij, als invaller soms een andere route rijdt dan de vaste chauffeur, levert ook wel eens een discussie op. De maal tijden zijn weliswaar goed verpakt om warm te blijven, maar dat ze onderweg wat afkoelen is niet te vermijden. Een klant die normaal als eerste aan de beurt is en dus zijn eten lekker warm krijgt aangeboden, moppert als hij bij een andere route als laatste zijn eten ontvangt. Ruub van der Klip heeft respect voor de organisatie van Thuisdiner en de mensen die dat mogelijk maken. Als zoveel vrij willigerswerk gebeurt het in stilte.Toch gaan er gemiddeld I20 maaltijden dage lijks door de gemeente en daarvoor zijn, volgens strakke schema’s, 26 rijders en 28 bijrijders actief. Vrijwilligerswerk, al is het nog zo vrijblij vend, schept soms in huis een probleem. Van der Klip vertelt over een aannemer die nieuwe kozijnen had ingezet en het afwerken aan de bewoner overliet. Dat levert een gigantische puinhoop op, zegt WADDINXVEEN - De voetbalclub Be Fair is er niet in geslaagd de tweede bekerronde te bereiken. Na he: 3-3 gelijkspel bij DSO in Zoetermeer verloren de Waddinxveners zaterdag op eigen veld met I-4 van het Krimpense DCV Martijn Clardey redde uit een straf schop de eer. WSE won in Zevenhuizen met 2-5 van Groeneweg door doelpun ten van Justin Sterk (3) en Guido Hack (2).Welke club met BVCB over gaat hangt af van de uitslag van de uit gestelde wedstrijd Groene- weg-Moerkapelle. Deze wedstrijd is gisteravond ge speeld. Moerkapelle ver speelde tegen BVCB een 0- 2 voorsprong. Beide goals werden gescoord door Dennis Jager. Drie minuten voor tijd werd het gelijk: 2- 2. Bij Moerkapelle ontbrak Rob van Leeuwen. Peter Zijderhand speelde een helft mee. Waddinxveen heeft alledrie bekerwedstrij den verloren. Tegen en in Nieuwkoop nam Waddinx veen door Patrick Hooger- vorst een 0-I voorsprong. Daarna scoorden de Nieuwkopers tweemaal. centrum aan het Jan van Bij- nenpad, aanvang 20.00 uur. Ie topscorer werden we kam pioen van de derde klasse. We promoveerden naar de tweede klasse. Intussen hadden we ook Geert den Ouden, die later prof werd bij Excelsior, in ons elftal. We deden opnieuw goed mee. Op de laatste dag verlo ren we van Zevenhoven waar door deze club naar de eerste WADDINXVEEN/AKITA - De wereldspelen zijn achter de rug. Het Nederlandse jiu-jitsu team heeft onder de leiding van bondscoach Bert van Haren en teammanager Gerard van Bom mel goed gedaan, 2 gouden, I zilveren en 2 bronzen medailles was het resultaat. Maar voor de Waddinxvener Barry van Bom mel verliep het dramatisch. De eerste dag bij het heren duo- system kwamen ze tekort om tot de finales door te dringen. De tweede dag ging hij samen met Angelique nogmaals voor een finaleplaats. Helaas werd die droom ruw verstoord toen in de eerste I0 seconden van de eerste partij de schouder van Angelique uit de kom schoot. De fysiotherapeut zette deze weer terug, maar verder spelen was onmogelijk. Groot was de ontgoocheling, vier jaar trainingsarbeid in een vlaag weg. En nog steeds geen titel met Angelique, dit zou de af sluiting geweest zijn van haar sportcarrière samen met Barry, maar een vervolg zit er voor Angelique ook niet meer in. Einde over en uit. naar het Limburgse Eyker Boys. Het veteranentoernooi van Gouda werd gewonnen door GSV voor DONK. Groeneweg in het team van Bontenbal. Hij verwacht dat er de komende tijd met de jonge spelers bij Groeneweg iets leuks wordt neergezet. WSE, dat een aantal spelers zag te rugkeren, kon hem in de beker wedstrijd niet bekoren. „Er ging geen uitstraling van uit.” Van Moerkapelle verwacht hij dat de club bij niet te veel tegenslag in de vorm van blessures en schorsingen weer mee zal din gen om de prijzen. Een periodetitel zou al mooi zijn. Zijn voornaamste favoriet voor de titel is Schoonhoven, de club die volgend jaar het honderd jarig bestaan hoopt te vieren. De selectie van Moerkapelle bestaat uit Mark Huisman, van kankerbestrijding’ in de bus.Vorig jaar bracht de collec te in Waddinxveen ruim 27.000 gulden op. Al het werk van de Nederlandse Kankerbestrij ding gebeurt uitsluitend met giften van de bevolking. WADDINXVEEN - Collectan ten van de Nederlandse Kan- kerbestrijding/Koningin Wilhel mina Fonds (KWF) gaan in de week van 3 t/m 8 september de deuren langs. Iedereen krijgt te voren de folder 'Mijn manier Van der Klip, en hij is nu dus bouwvak ker om het in orde te maken. Bij de vraag naar zijn opleiding komt ook zijn relativerend vermogen om de hoek kij ken. „Tegenwoordig studeer je voor werktuigkundige, ik ging vroeger naar school voor scheepsmachinist.” Na een paar jaar varen leerde hij zijn vrouw kennen en kwam aan de wal bij de kaar senfabriek Apollo in Gouda. Wanneer Ruub gaat praten over, wat hij noemt, de Vroede Vaderen van onze Ge meente, wordt zijn verhaal ironisch. Als bewoner van de Brugweg en actief lid van het Brugwegcomité denkt hij nog met leedvermaak terug aan een wethou- MOERKAPELLE - „Ik denk dat we in de nieuwe competi tie bovenaan mee zullen doen. Dat zijn we aan onze stand verplicht. Het scorend vermogen moet echter omhoog. Moerkapelle moet voor doelpunten niet afhankelijk zijn van Lennaert Visser en mij. Ook de middenvelders moe ten scoren. Ron Kievit maakt al een gedreven indruk.” Rob van meer gaan scoren. der die voor de Provincie bakzeil moest halen bij zijn pogingen de sloot naast de Brugweg te dempen. Die sloot is er nog steeds en als het aan Van der Klip en zijn medestanders ligt, zal ook het vrachtverkeer daar een andere route krijgen. Wat doet hij verder in zijn vrije tijd? Antwoord: zendamateur, experi menteren met duurzame energie in de vorm van een door hem ontworpen en gebouwde zonneboiler en knutselen aan oude auto’s. Je kunt je bij al die bezig heden nauwelijks voorstellen dat Ruub van der Klip van zichzelf zegt: „Ik ben beslist geen gedreven vrijwilliger, daar ben ik gewoon te lui voor.” voetballen. Ik heb dat een half jaartje volgehouden want door mijn werk verhuisde ik naar Ridderkerk. Het eerste jaar na mijn verhuizing ben ik bij Slik kerveer gaan voetballen. Hans Bentzon, de oud-voetballer Sparta, was daar trainer. Hij zei: ,jij lijkt op John van Loen. Bij mij met Ronald Pfeiffer als regiona- kom je in de spits’. Ik heb het hele seizoen in de spits ge speeld hoewel ik meer aanval lende middenvelder ben. Door Bolnes werd ik gevraagd om daar tegen betaling te komen voetballen. Bolnes speelde in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. Halverwege het eerste seizoen kreeg ik ruzie met trainer Rene klasse promoveerde. Bij Smits- WADDINXVEEN - De Hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) viste de zevende wedstrijd voor de zomercompetitie in het Gouwekanaal. In dit thuis- water waren de vangsten zéér afwisselend. Werd aan de staart van het parcours heel goed gevangen, in het overige deel was de vangst beduidend minder. Niette min vingen de I2 deelne mers ruim 54 kilo aan wit- vis. De uitslag was als volgt: IA. van Leeuwen 16.060 gr, 2. H. Kraan 12.210 gr, 3. M. Reichard 4.120 gr, 4. R. Jenner 4.070 gr, 5. H. de Kwaadsteniet 3.570 gr. In het klassement blijft J. van Elswijk met 7I.600 gr ruim aan de leiding, ondanks zijn mindere dag. M. Reichard knabbelde hierdoor ietsje van de achterstand af, blijft tweede met 59.230 gr, maar kon ook weinig uitrichten tegen de dadendrang van H. Kraan en A. van Leeuwen. Zij komen heel dichtbij en staan nu derde en vierde met respectievelijk 57.790 en 53.300 gr. F. van Steende ren zakte met 45.I40 gr naar de vijfde positie. Rob van Leeuwen maakt deze opmerking na de bekerwed strijd op het sportcomplex De Wilde Veenen tegen WSE. Moerkapelle versloeg de Wad dinxveners met liefst 4-0 door doelpunten van Ron Kievit (2), Lennaert Visser en Emiel Lob- bezoo.Vooral het tweede doel punt van Kievit, die een jaar ge leden door een beenbreuk een tijd was uitgeschakeld, was van fraai gehalte. Van twintig meter schoot hij de bal fraai in de bo venhoek. Bij Moerkapelle wa ren Dennis Jager en Jeroen Hertog nog niet van de partij. Vervangers waren Marco Huis man en Pieter Lips waardoor de selectie iets breder is ge worden. Rob van Leeuwen (32), gebo ren in De Meern, kwam twee jaar geleden onverwacht bij Moerkapelle binnen lopen. „Ik heb ook een gesprek gehad met Floreant in Boskoop. Maar het verhaal van trainer (Rene van Beek, red.) sprak mij niet aan. Als zijn voorganger Willem Dekker (nu jeugdtrainer bij ONA, red.) was gebleven dan was ik vast en zeker naar Flo reant gegaan”, zegt Van Leeu wen, die na zijn huwelijk met Linda Jansen in Zevenhuizen woonachtig is en bewust een club zocht in het zaterdagvoet bal. In Moerkapelle heeft hij het prima naar zijn zin. „Ik ben hier leuk opgenomen. Moerkapelle is net een kleine familie”, zegt hij. Met Moerkapelle deed Van Leeuwen twee seizoenen mee om de prijzen. „In mijn eerste seizoen met Arie van der Laan als trainer deed Moerkapelle in de eerste helft van de competi tie goed mee, maar heeft het toch niet gered. Ook vorig sei zoen met Andre Ramsteijn als REGIO - Op donderdag I6 au- Roodt op een nederlaag trac- gustus vond de laatste ronde plaats van het lie Zomer- schaaktoernooi. Reeds vorige week kon Barthold Jansen worden gefeliciteerd als de nieuwe kampioen van het in populariteit groeiende evene ment. Ondanks dit gegeven was er nog flink wat strijd te leveren door de 5 achtervol gers van Jansen die allen nog uitzicht hadden op een van ereplaatsen. Met een opkomst die zeker niet slecht was, zon 40 scha kers waren present, werd ge start met de I7e en tevens laatste ronde, waarin de beste papieren in handen waren van Jan Evengroen. Evengroen speelde tegen Wim van Os die over het algemeen niet altijd even zuinig is op de beschikba re tijd. Zo ook in deze partij waarin Van Os weliswaar een betere stelling had bereikt, maar toch de partij verloor toen zn viel. Hans van speelde met de witte stukken tegen Hans Ranft zn favoriete Van Geet opening. Van Wou denberg kreeg het beste van het spel en kijkende medeschakers gaven niet veel meer voor de kansen van Ranft. Echter in het eindspel greep Van Woudenberg mis en kon gelijk opgeven. Daarmee stelde Ranft achter Evengroen zn 3e gebeurt dat met positie zeker. Mark van Putten won vrij ge makkelijk van Van Nieukerke, die ietwat te vroeg zijn e pion wilde laten opstomen. Uitste kend resultaat voor jeugdige competitie in het Anne Frank- deelnemer Erik Hennink die zonder pardon Hennie de MOERKAPELLE - Op maandag 27 augustus is tussen 00.30 en 08.30 uur ingebroken in een wo ning aan de Klaproosstraat. On bekenden zijn binnengekomen door een raam te openen. Uit de woning werden onder meer au tosleutels gestolen, waarmee ook de auto van de bewoners verdween. Het ging om een blauwe Toyota Starlet, met het kenteken PL-ST-56. De bewo ners hebben aangifte gedaan. Wouter Alphenaar, Alexander Hertog, Jeroen Hertog, Johan Heijboer, Dennis Jager, Peter Zijderhand, Patrick Bontenbal, Ron Kievit, Gert-Jan en Martin Lekkerkerk, Emiel Lobbezoo, Marco Huisman, Peter Paul Breedijk, Pedro Klomp, Rob van Leeuwen, Danny Pols, Marco van der Loos, Lennard Tepper, Lennaert Visser, Edwin Zuier- veld, Patrick Zwarteveld, Pieter clubs op het laatste moment af- Lips, Michiel Bos, Barry Kouer, zegden. De sportiviteitprijs ging Michel Tamerus. Trainer Andre Ramsteijn, assistent trainer Re ne Stormbroek, elftalleider Teun Vermulm, verzorger Ad van der Kraan, grensrechter Dick Bakker, leider tweede elf- tal Ronald Germeraad, grens- Geen finale- rechter tweede elftal Henk van der Loos. trainer waren we kandidaat voor de periodetitel. Het pro bleem waren de Rotterdamse ploegen. Moerkapelle is te lief als het op provocaties aan komt. Ik laat me niet zo gauw uit het veld slaan. Ik maak dit dagelijks mee in mijn werk. In Moerkapelle wordt nu al ge sproken over de eerste wed strijd tegen SC Boszoom. De vorige keer schijnt het uit de hand te zijn gelopen. Je moet je niet bang laten maken door wat er in het verleden is gebeurd.” Rob van Leeuwen is als voet baller die voor veel clubs actief is geweest. „Ik ben begonnen in de jeugd van De Meern. Als A-junior speelde ik tegen ploegen als Elinkwijk, Holland en UVV. Toen ik overging naar de senio ren kwam ik in het derde elftal van de zondagafdeling.We wer den kampioen waarna het hele elftal het tweede team werd. Ook daarmee werden we kam pioen. Van dat team ben ik nu nog de enige die voetbalt. Na drie jaar zondagvoetbal ben ik bij De Meern op zaterdag gaan nog heeft getraind. Uit nijd heb ik mij over laten zetten naar Bolnes-zondag. Daar heb ik het tweede half jaar volgemaakt. Vervolgens kwam Smitshoek uit Barendrecht. Ik heb daar twee jaar met plezier onder lei ding van trainer Jan de Gier ge speeld. In het eerste seizoen Leeuwen verwacht een goed seizoen met de voetbalvereniging Moerkapelle. Zeker als de middenvelders VVaddIflXVCCn (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) Roodt op een teerde: Enige uitslagen laatste ronde:Mouits-Ronald Dannis I-0, Willemen-V Ommeren 0- I, V/d Starre-De Louw 0- l,Hans v Offeren-Wim Hen nink 0-1 ,Mulder-Snel I-0, Steve rink-Ritter - en V Mee- teren-Versluis 0-I. Na afloop van de schaakactivi- teiten werd onder de traditio nele loterij afgewerkt en on- de der het genot van een hapje en een drankje werd er nog veel nagepraat en geschaakt in 'Het Zuidhonk" Tijdens de prijsuit reiking dankte de wedstrijdlei ding alle schakers voor hun deelname in de vorm van een fles wijn die inmiddels traditio neel wordt uitgereikt na het toernooi. Tevens werd stilgestaan bij de inzet van de vrijwilligers van Het Zuidhonk, iets wat door de schakers werd beloond met een luid applaus.Eindstand: I. B.Jansen, 2.J.Evengroen, 3. vlag H.Ranft, 4.C.v/d Laar en M.v Woudenberg Putten, 5.N. Dannis, Wouter Hennink W. van Os en WMourits, 6.B.v Geffen, 7.G.v Ommeren,8.Erik Hennink,P. de Louw en H.v Woudenberg, de aandachtig toe- 9.R.Dannis, J. Frijling en A. v Nieukerke, lO.Wim Hennink en A.v/d Starre. Donderdag 23 augustus zal De Waddinxveense Schaakvereni ging WSV het seizoen weer openen en zoals gebruikelijk een snel- schaakavond. Voor alle scha kers die daar een kijkje willen nemen of een potje willen meespelen is deze avond vrij toegankelijk. WSV speelt haar was». w.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 27