Moerkapels echtpaar verlaat huis en haard voor kansarme kinderen in Roemenië Kreater biedt bekende én nieuwe kindercursussen aan Jeugddienst Immanuëlkerk Controle op kinderzitj*es I z I II Natuur- Bromfietser beboet Schakers Open week Balletschool De maandelijkse rubriek van de commandant 0172 21 37 15 info@loo.nl 55 jaar getrouwd WADDINXVEEN - Het echtpaar C.W. Bakker- Treffers herdachten op 29 augustus het feit dat zij 55 jaar geleden in Waddinx- veen in het huwelijk zijn ge treden. Het echtpaar, gebo ren en getogen in Waddinxveen, heeft vier kinderen gekregen, twee zoons en twee dochters, waarvan één dochter nog in Waddinxveen woont. Er zijn drie kleinzoons en drie kleindochters. Marcella wandeling GOUDA/WADDINXVEEN - In het kader van de 'Groene Maand’ organiseert de KN- NV, Vereniging voorVeldbiolo- gie in Gouda, op zondag 9 september een wandeling van Gouda naar Waddinxveen. Deze wandeling voert langs interessante stukjes natuur zoals de Winterdijk en het Weegje en eindigt bij station Waddinxveen.Vandaar kan men de trein nemen naar Gouda of doorlopen naar sta tion Boskoop via het nieuwe fietspad, de Voorofsche polder en het Zwarte pad. De wan deling naar Waddinxveen is 10 km en naar Boskoop 15 km. De wandeling begint om 10.00 uur vanaf het parkeer terrein van het NS station Gouda, Bloemendaalse zijde. De wandeling is ook individu eel te maken mbv een route kaartje of olv een van de le den van de KNNV. Iedereen is welkom en er zijn geen kosten aan verbonden.Voor inlichtingen: 0182-511736. gezocht WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Oefeningen Tip van de maand: Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Bij ons verzekert u zich van de laagste rente. De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN (verzekeringen) (PENSIOENEN Acties (uitrukken) augustus 2001: 1 jaar Z v.a 4,9% 5 jaar Z v.a 5,1% 10 jaar Z v.a 5,6% - I 1 I - T binnen bij de 4 John Verberk ADVIES 6 BEMIDDELING ZEVENHUIZEN - Op zondag 2 september om 04.00 uur zagen uit zijn benarde positie bevrij den. De brandweerduikers heb ben de persoon weer op het Commandant Brandweer G.J. Huizer. druk ke maand. tal bestuurleden uit Moerkapel- le hun ’vertegenwoordigers’ zijn in Nederland. Met het wer ken bij Casa Emanuel zal het echtpaar geen salaris verdienen daarvoor zijn geen middelen ter beschikking. Nu komt het moment eraan Op beeldend gebied is er voor kinderen eveneens een groot aanbod. Kennismaken fotogra fie, tekenen en schilderen, cre atieve vorming, beeldhouwen en boetseren. Daarnaast worden drie cir cusworkshops gehouden; bij de eerste zijn kinderen vanaf 6 jaar welkom. Ook voor kinde ren een cursus streetdance. Al le cursussen beginnen in sep tember. Het telefoonnummer van het secretariaat van Kre ater is 0182 614422; e-mail in- fo@kreater.nl. Gevonden:Zevenhuizen: Kat, Cypers, geen wit, vermagerd. (Nijverheidscentrum). Wad- dinxveen: Poes, Lapje/Schildpad, gemelleerd, kalig bij achterpo ten, loopt wat mank (Fazanten- dreef, Zuidplas). Kat, rood, witte sokken, borst, snuit en staartpunt. Zwart-grijs gevlekt bandje met stukje touw (Marga Klompehoeve.) Voor informatie en kosteloze registratie 0186-601 199. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. w WitW'WKSB IBS» De heer Bakker heeft tij dens zijn arbeidzame leven onder meer gewerkt voor een bedrijf waar aanpassin gen voor invaliden worden vervaardigd. Mevrouw Bak ker heeft, naast haar taak als moeder en huisvrouw, op particuliere adressen bejaarden geholpen. De heer Bakker houdt erg van knutselen en beide lezen, puzzelen en fietsen graag. In een vorig huis met tuin hielden ze erg van tuinie ren. Loco-burgemeester Wien- tjens heeft namens het ge meentebestuur haar geluk wensen overgebracht. Door Jessica Pruis MOERKAPELLE - Voor Arjen en Jolanda de Pater uit Moerkapelle is vrijdag 7 september een heel bijzondere dag. Dan is het eindelijk zover, en vertrekken ze naar Codlea in Roemenie. Niet voor een vakantie, maar voor lange tijd.Voor onbepaalde tijd. Hun missie: liefde en aan dacht geven aan kinderen in de Roemeense kindertehui zen. over. Nog maar net een uurtje terug kwam de volgende oproep: duikalarm, assistentie politie. Een verward persoon was te water geraakt en de politie die Kleutermuziek, bestemd voor leerlingen van groep I en 2 van de basisschool. Kinderen van de groepen 3 en 4 kunnen te recht op de cursus Spelen met muziek, waar kennis wordt ge maakt met verschillende be grippen uit de muziek. Voorts instrumentverkenning, de be ginselen van het blokfluitspel en orkestbezoek. Voor kinde ren vanaf vier jaar is er de cur sus Kleuterklavier, waarin zij kennismaken met het pianospel volgens een specifiek op deze leeftijd gerichte methode. Deze maand lag het accent op slachtofferbehandeling tijdens de redding, op diverse locaties in de gemeente hebben wij de ze techniek geoefend. De eer ste avond moesten wij een per soon van een zolder halen, tijdens de tweede avond ging vooral om de communicatie rondom het redden van het slachtoffer. De derde avond hebben wij een slachtoffer uit de rook gered, tijdens de laat ste avond zijn er demo's ge weest van een nieuw type zaag en van valbeveiliging voor het werken op schuine daken. een drukke dag. Om 04.1 I uur kregen wij de eerste melding, een automatische brandmelder in het verzorgingshuis Sou- burgh was zonder duidelijke re den afgegaan. Na vervanging van de melder was het pro bleem opgelost. Dezelfde dag om 15.00 uur werden wij opge roepen voor een autobrand aan de Beijerincklaan. Toen wij arriveerden stond de motor van de auto volledig in brand en was er een hevige rookont wikkeling, na enige schermutse lingen met de motorkap, heb ben wij de brand geblust. Van meer Kinderen van de groepen 5 tot en met 8 kunnen op Instru mentverkenning kennismaken met bijna alle instrumenten die in de lessen van Kreater wor den gebruikt. Daarnaast zijn er nog kleuter- cursussen viool, dwarsfluit en keyboardmix (vanaf 8 jaar). Ook kunnen kinderen kenni smaken met de Afrikaanse djembé. Over mogelijke andere cursussen geeft het secretari aat van Kreater alle inlichtin gen. Bovendien is er een uitge breide brochure. dro- gezet, hij is gebracht mochten er 50 op zo’n vakan tie. Aangezien het toch wel sneu was voor die overige 100 jongens, gingen Arjen en Jo landa het jaar daarop met een groep uit Den Haag naar dat Icindertehuis toe om met de in dat jaar achtergebleven jongens allerlei activiteiten te doen. Zo maakten ze kennis met Joke de Heer die vertelde over haar werk in Casa Emanuel dat 100 kilometer verderop lag. Dit al les sprak Arjen en Jolanda bij zonder aan. Het jaar daarna ging er een groep van 20 per sonen uit Moerkapelle naar Vic toria om de jongens een fijne vakantie te bezorgen. Steeds meer gingen Arjen en Jolanda zich afvragen of het misschien goed zou zijn om nog meer te gaan doen voor de Roemeense kinderen. Ondertussen merkten ze beide dat hun hart steeds weer ge raakt werd als ze geconfron teerd werden met Roemenie of zendingswerk. Een telefoontje op een wille keurige maandagavond veran derde hun hele toekomst. Het was Joke de Heer van Casa Emanuel met het bericht dat er een vacature was voor een echtpaar en vroeg of dat mis schien iets voor hun zou zijn. Het leek alsof alle stukjes van de legpuzzel in elkaar vielen. Ze namen ontslag en verkochten hun huis. Hun vriendenkring uit de ge meente richtte de stichting ’Es te Speranta’ op waarin een aan- Weekblad voor Waddinxveen een vervolgverhaal plaatsen over het wel en wee van Arjen en Jolanda in Roemenie. Voor meer informatie over hun werk: Stichting Este Speranta p/a Prins Clausplantsoen II, 2751 XP Moerkapelle. Wij vragen nog steeds vrijwilli gers, zowel mannen als vrou wen. Voor meer informatie: 0182-624511 of loop even brandweer. Internet: www.brandweerwaddinxveen.n I Email: info@brandweerwad- dinxveen.nl WADDINXVEEN - Voor kinde ren, tieners en volwassenen die willen kennismaken met dans organiseert balletschool Marcel la van 10 t/m 14 september een open week waarin iedereen gra tis en vrijblijvend de lessen kan volgen. De lessen worden gege ven in de balletzaal van Kreater. Er zijn lessen kleuterballet, klas siek ballet en moderne dans. In de lessen moderne dans wordt een danstechniek geleerd die jaar wordt er direct verbalise rend opgetreden. De boete be draagt 90,-. Personenauto’s met een afgifte- datum deel I van na 31-12-89 moeten voor alle naar voren gerichte zitplaatsen zijn voor zien van een autogordel. Auto’s die in gebruik zijn genomen tussen 01-01-71 en 01-01-90 moeten alleen voorin autogor dels zijn aangebracht. Indien ze achterin ook aanwezig zijn, dan moeten ze ook gebruikt wor den. Kinderen onder de 12 jaar en kleiner dan 150 cm. mogen alleen voorin zitten in een ter zelfs in de gevangenis door het stelen om in leven te blij ven. Op dit moment zitten in Roe menie zo’n 150.000 tot 200.000 kinderen in meer dan dienst op de Beijerincklaan in Waddinxveen een bromfiets rij den met twee personen. Na twee maal de bestuurder van de bromfiets een stopteken te heb ben gegeven reed de bestuurder jaar op de straat belanden of la- gewoon door. De agenten heb ben de bromfiets hierop klem gereden waarna de bestuurder mocht blazen op de alcoholtes ten De 19-jarige bestuurder uit Waddinxveen blies een A-indica- tie waarop hij werd aangehou den en overgebracht naar het bureau. Op de ademanalyse blies de man 485 ug./l. De man die niet in het bezit was van een bromfietscertificaat kan een be hoorlijke boete tegemoet zien. MOERKAPELLE - Schaakvereni ging Moerkapelle start 7 sep tember het nieuwe seizoen. Op de auto was niet veel de eerste clubavond begint om 20.00 uur in Dorpshuis Op Moer de eerste ronde van de onderlinge competitie voor vol wassenen. De jeugd begint om 18.45 uur. Er komt een nieuwe beginnersgroep, daarin is nog al ter plaatse was, kon hem niet plaats voor kinderen vanaf 6 jaar. Voor informatie: Ben van Geffen, tel. 079-5932238. Vermist: Waddinxveen: Kater tje, Cypers, witte voeten, bost en wit bij neus, jong. (Prunus straat). Grijze roodstaart Pape gaai. Praat veel en is geringd. (Noordstaring). Moerasschild pad, lange rode nek (Piasweg). DE W HYPOTHEEK SHOP S In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180) 63 12 72 www. hypotheekshop. nl Codlea is een dorp dat wat grootte betreft vergelijkbaar is met Waddinxveen, vlakbij de grote stad Brasov. Maar dat is dan ook de enige vergelijking met de vertrouwde omgeving van Nederland. Met hun ver trek breekt er een hele nieuwe fase in hun leven aan, maar hun verhaal begint eigenlijk al vele jaren geleden. In de tijd dat Ceaucescu aan de macht was in Roemenie, was de situatie to taal anders dan tegenwoordig maar de gevolgen van zijn regi me zijn duidelijk zichtbaar in het huidige dagelijkse leven. Een van zijn strategieën om te zor gen dat Roemenie een sterk en machtig land zou worden, was het stimuleren van vrouwen om kinderen te krijgen. Naar Ceaucescu’s mening moest elke vrouw minstens vijf kinderen krijgen en als het niet snel ge noeg ging, dan werd de vrouw erover aangesproken op haar werk. Omdat niet iedereen zelf in staat was om voor de kinderen te zorgen, werden er veel kin dertehuizen gebouwd waar de ze kinderen dan door de staat grootgebracht zouden worden. Na de revolutie in 1989 veran derde er heel veel, maar de kin dertehuizen bleven. De privati sering van grote staatsbedrijven zorgden voor veel ontslagen, waardoor veel mensen in grote armoede ver vielen. Sommigen waren niet meer in staat om voor hun kin deren te zorgen, en brachten de ouders ze naar de kinderte huizen waar ze in ieder geval kleding, voedsel, onderdak en agenten tijdens de surveillance onderwijs krijgen. Het ontbreekt deze kinderen echter aan persoonlijke aan dacht, liefde en het ’gewone ge zinsleven’, waardoor velen van hen op hun achttiende levens- manuël-, de Ontmoetingskerk en de Rank. De voorganger is evangelist G. van den Bos uit Ede. Voor de muzikale begeleiding zorgt het eigen combo. Het dat het vertrek voor de deur staat.Alle huisraad staat al klaar in Casa Emanuel en hopelijk past alles in de twee zolderka mers die in de toekomst hun thuis zullen zijn. Of hun missie slaagt, weten zij en wij pas later. Komend voorjaar zal het thema van de dienst is: Ver staan! Door dichter naar elkaar toe te gaan, kun je elkaar ver staan en kun je begrip krijgen voor het standpunt van de an der. Iedereen is welkom. duizend kindertehuizen. Deze vicieuze cirkel bracht de Ne derlandse Joke de Heer ertoe een huis open te stellen waar kinderen uit een kindertehuis in kleine groepjes regelmatig een midweek of een weekend extra aandacht krijgen en een ’gewoon’ gezinsleven meema ken. Zij stichtte acht jaar gele den ’Casa Emanuel’ en werkt er nog steeds met veel enthou siasme, bijgestaan door een Duitse en drie Roemeense vrouwen en later nog een Ne derlands echtpaar. In dit huis krijgen kinderen in dividuele aandacht en liefde en wordt veel geïnvesteerd in het stimuleren van sociale en maat schappelijke vaardigheden. Dit vergt veel liefde en geduld want de kinderen zijn weinig per soonlijke aandacht gewend en hebben geleerd om te overle ven door sterk te blijven en zijn meestal meer geslagen dan ge knuffeld. De emotionele omslag voor deze kinderen is dan groot. Er worden dingen ge daan die in een gezinssituatie normaal zijn, maar niet in een tehuis, bijvoorbeeld samen boodschappen doen of voorle zen, huisdieren verzorgen en een beetje bijpraten.Vanuit Ca sa Emanuel worden ook andere kindertehuizen in de omgeving bezocht door het team. Ze bie den dan een activiteitenpro gramma aan, dat door de kin deren altijd enthousiast ontvangen wordt. Ondertussen waren Arjen en Jolanda via een collega van Jo landa betrokken geraakt bij het transport van hulpgoederen naar Roemenie via een kerk in Papendrecht. Zo maakten ze voor ’t eerst kennis met het land in 1993.Toen in 1998 gast gezinnen gezocht werden voor Roemeense kinderen uit een kindertehuis om hier een va kantie door te brengen gaven ze zich enthousiast op. Ze kre gen een jongetje voor drie we ken te logeren uit een tehuis voor jongens in Victoria. Van de 150 jongens in het tehuis Wat te doen bij brand. Bel 112, blijf kalm en waarschuw de brandweer. Sluit ramen en deu ren, maar doe ze niet op slot. Blijf niet in de rook lopen. Ver laat de woning en meld de brandweer bij aankomst of er nog personen binnen zijn. Blus alleen als er voor u zelf geen gevaar is. to’s betrokken. Gelukkig zat er maar één persoon bekneld die wij uit zijn benarde positie kon den bevrijden. De benzine rondom de auto hebben we eerst afgedekt met absorptie- korrels. De volgende dagen verliepen weer rustig, een persoon werd uit de lift bevrijd en een pony uit de sloot gehaald, een oude re persoon die niet meer in het huis kon er weer in geholpen en een paar automatische mel dingen. Maandag 27 augustus komt er een melding van een gaslekkage aan de Zuidkade 103. Ter plaatse bleek dat de geiser had geploft. De mevrouw rook ook nog gas, zij heeft direct de brandweer gebeld en de gas kraan dicht gedraaid waardoor erger is voorkomen. Nu moest er alleen een nieuwe geiser ko men en dat is beter dan een nieuwe keuken. De volgende melding was een duikalarm aan de Bredeweg waarbij twee au to’s in de sloot terechtgeko men waren. Eén van de voertui gen lag op zijn kop, de inzittenden van de auto’s kon den er op eigen kracht uitko men waardoor er voor ons niets (meer) te doen was. Zo werd de maand augustus na een rustig begin toch nog een goedgekeurd kinderbeveili- gingsmiddel. Achterin moeten ze in de gordels. Kinderen on der de 12 jaar maar groter dan 150 cm mogen alleen voorin met de (driepunts)gordel. Kinderen ouder dan 2 jaar mo gen niet voorin zitten. Achterin moeten zij in een kinderbeveili- gingsmiddel zitten. Indien dit er niet is dan moeten zij de aan wezige autogordels gebruiken. Ze mogen dan ook een drie- puntsgordel als heupgordel ge bruiken. Voor kinderen tot en met 2 jaar is er wettelijk niets geregeld. WADDINXVEEN - In de Im manuëlkerk wordt 9 septem ber om 17.00 uur een jeugd dienst gehouden. In het kader van het startweekend is dit een gezamenlijk initiatief van de lm- REGIO - De politie gaat de ko mende tijd wederom controle ren op het gebruik van Kinder- beveifigingsmiddelen in de plaatsen Waddinxveen, Bo skoop, Moordrecht, Nieuwer- kerk a/d IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle. De politie start deze actie omdat voornamelijk zeer jonge kinderen in toene mende mate op een onjuiste en gevaarlijke wijze worden ver voerd. Werd er vorig jaar tijdens con troles, voornamelijk op de schoolroutes, nog gewaar schuwd bij een overtreding, dit Het echtpaar de Pater is afgelopen vrijdag voor onbepaalde tijd naar Roemenië ver trokken om zich in te zetten voor Roemeense weeskinderen. WADDINXVEEN - Niet alleen voor jongeren en volwassenen, ook voor kinderen biedt Kre ater in de Kerkstraat een uitge breid programma aan cursus sen aan. Op het gebied van muziek begint dit al met Mu ziek op schoot en Muziek voor peuters, voor ouders/verzor- gers en kinderen van vier maanden tot vier jaar. De groepjes komen acht weken lang op vrijdagochtenden bij el kaar. Voor de kleuters is er een speelse kennismakingscursus In de maand augustus zijn wij 26 keer gealarmeerd. De maand begon voor de brandweer rustig, met op de eerste dag twee automatische meer gebaseerd is op natuurlijke meldingen, waar wij bij aan- bewegingen als lopen, vallen en komst niets meer hoefden te de ademhaling, ook is er ruimte doen.Van 2 tot 7 augustus zelfs voor eigen creativiteit. Mensen helemaal geen meldingen, die lessen jazzballet, tapdance of Woensdag 8 augustus was wel dansconditie willen volgen kun nen bij Balletschool Marcella in Gouda terecht. In november or ganiseert de balletschool een weekendworkshop met interna tionale gastdocenten. Het sei zoen wordt in juni afgesloten met een voorstelling in de Goudse Schouwburg. B over naar het zieken huis. Na wat dagen met kleine uit rukken, krijgen wij op 17 augus tus om 04.30 uur de melding grote brand in Bo skoop, waar onze assistentie bij de buurgemeente nodig was. Bij de firma Van Tol aan de Toe gangsweg stond het hele ge bouw in de brand. Aan de ach terzijde van het pand hebben wij met een waterkanon het vuur geblust. Rond 11.30 uur kon het Waddinxveense team naar huis.de Boskoopse brand weer is tot zaterdagavond bezig geweest. Dezelfde vrijdag om 19.16 uur verleende de Wad dinxveense brandweer weer assistentie, nu in Zevenhuizen waar het kartcentrum volledig in de brand stond. Doordat er asbest vrij kwam, moest ieder een adembescherming dragen en werd het een lastige brand om te blussen. Rond 22.30 uur kon iedereen huiswaarts keren. Zondag 19 augustus om 22.02 uur kwam alweer de volgende melding, een ongeval met be knelling op de rijksweg Al2 zuidbaan 27.3. Bij dit soort mel dingen rukken wij uit met twee voertuigen, één hulpverlenings- voertuig met gereedschap om de personen te bevrijden en één blusvoertuig ter onder steuning, omdat de auto in de brand kan vliegen bij de hulp verlening. Ter plaatse gekomen troffen wij een grote ravage aan, bij het ongeval waren 8 au- 3 3

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15