Nieuw woongebied Bridgeclub Waddinxveen begint ten zuiden seizoen met nieuw bestuur van Moerkapelle Het verhaal achter vrijwilliger Ria Molenaar Schoenenzaak Bremmer Informatieavond Gastouderbureau heropent uitgebreide winkel Controle Voorlichting Randstad naar nieuwe Naturistisch vestiging zwemmen (brom)fïetsers in Passage WADDINXVEEN - De politie van Waddinxveen gaat deze maand controleren op (brom)fietsers in het voetgan gersgebied van het winkelcen trum Passage. Met regelmaat rij den er fietsers in het winkelgebied. Dit wekt, met na me den, veel overlast en ergernis op bij het winkelend publiek en de winkeliers.Tot en met zaterdag 8 september zal de politie waar schuwend wordt tegen een overtreder pro ces verbaal opgemaakt Een boe- kerngebied in het zuidelijk deel te bedraagt voor fietsers 50,- en voor bromfietsers 70,-. Programma Zonnig Zuid voor zwangeren Woningbouw 100% nieuwe collectie Wand- en vloertegels Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Parket Laminaat Planken vloeren Sauna's Stoom/douchecabines Whirlpools LEKKER NIEUW BIJ KINDEREN AAN HET WATER.J STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAATI GOUDA 0182-672388 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 ALPHA STYLES Het nieuwe seizoen is bij de bridgeclub inmiddels van start gegaan. KINDEREN Ria Molenaar vervult graag haar vrije tijd met het doorgeven van de korfbalsport. met deze korte serie willen eren. Ria Molenaar van korfbalvereni ging Korbis sluit de rij. den aan de noord- en zuidzijde. Zevehuizen wordt aan de zuid- dat korfbal een teamsport is die in hetzelfde team door mannen en vrouwen wordt gespeeld onder langen) stelde vast de gebieds- visie niet strookt met de struc- tuurvisie. Hij vond het niet eerlijk dat de glastuinbouw uit kan niet draaien zonder acties om de kas te spekken. De jaarlijkse nemers volgeboekt. „Kroe gentocht moet je niet letter lijk nemen”, zegt Philip. „Wij bezoeken lopend zeven eet gelegenheden in Waddinxveen en overal worden vier spellen gespeeld. De koffie en de lunch zijn in begrepen.” De horeca doet belangeloos mee aan deze bridgedag. Dit jaar voert de tocht langs de Waard van Waddinxveen, de Sfinx, de Hef.Taran-tella, Peddle-s, De Unie en Robbo’s. „Wij zijn heel blij met die medewer king”, zegt de voorzitter. „Die kroegen-tochten zijn altijd heel gezellig en iedereen krijgt een atten-tie.” Lessen geven doet de bridge club niet, maar er zijn altijd leden die dat privé willen doen. Binnen de vereniging zijn tal van vrijwilligers actief, onder kinderen geeft namelijk zelf niet aan of een schoen goed zit of niet. Die kijkt alleen of een schoen mooi is.Wij letten daar van huis, tel. 0182-566445. Op dit zelfde nummer is meer informa tie over deze voorlichtingsavond te verkrijgen. WADDINXVEEN - Eufopalaan 30 Alphen aan den Rijn (0172) 47 09 01/ Fax: (0172) 49 OS 52 er is meer: juist door de omgang met elkaar wordt in de teams, meer in verschillende com missies. Eens per jaar worden zij op de vrijwilligersdag in het zonnetje gezet. Dit keer gebeurde dat zaterdag I sep tember. De laatste maanden van het afgelopen speelseizoen waren enigs-zins turbulent en dat leidde tot een bestuurscrisis. Oudshoorn, lid van het oude bestuur, zag de club bijna uit elkaar vallen en heeft een aantal weken praktisch alleen de kar getrokken. „Ik wilde niet dat alles dat in vele jaren was opgebouwd in één klap de grond in werd geboord. Daarom ben ik zelf ook in het nieuwe bestuur geble ven”’, aldus de secretaris. „Degenen die zijn weggegaan zijn, als ze willen terugkomen, zijn altijd van harte welkom”, voegt de voorzitter hieraan toe. WADDINXVEEN - De Bridgeclub Waddinxveen be gint het speelseizoen met een nieuw bestuur. Harry Philip is voorzitter,Willem van Ouds hoorn secretaris, Henk van de Pol penningmeester en Helgard de Nie lid. Joan Hins- sen is de wedstrijdsecretaris. Maandag 3 september werd het seizoen geopend, komend seizoen zal er op de maan dag- en donderdagavond in het Anne Frankcentrum wor den gespeeld. De bridgeclub telt nu rond de 230 leden, maar het bestuur verwacht dat dit aantal nu de vakanties zijn afgelopen, nog zal stijgen. „Wij spelen op verschillende niveaus, A tot en met D. Dat maakt onze club voor iedereen aantrek kelijk”, zegt Harry Phi-lip. „Wij hechten ook waarde aan gezelligheid, de meeste leden zijn niet echt prestatiegericht bezig. Het lidmaatschap kost 130 gulden voor het hele sei zoen; wie twee avonden wil spelen be-taalt 220 gulden. Uiteraard zijn wij aangesloten bij de Neder-landse Brig-de Bond. We hebben een eigen clubblad dat Ups&Downs heet.” De zomercompetitie is net achter de rug. Op 30 augus tus werd de einddrive ge speeld. „Alle avonden waren goed bezocht, ook bij heel warm weer”, meldt Willem van Oudshoorn. „Zoals elk jaar kwamen er ook niet-le- den uit Waddinxveen en om geving spelen en dat leverde ons verschillende nieuwe le den op.” Zaterdag 22 september wordt voor de vierde keer de jaarlijkse kroegentocht ge houden. Die is met 176 deel- worden, wat je taken zijn en hoe je eigen kinderen en ook de gastkinderen erop kunnen reageren. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelich ten. Tevens wordt over de fi nanciële en de belastingtechni sche kant informatie gegeven en wordt er verteld over de werkwijze van het Gastouder bureau. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezige as- pirant-gastouders/opvangou- ders besluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderbureau. Iedereen die overweegt gast ouder en/of opvangouder te worden, is welkom deze avond bij te wonen. achter de toonbank en op het tapijt van schoenenzaak Brem mer aan de Kerkweg Oost ge tuigde er afgelopen week van dat er een feestje was geweest. De dinsdagavond 29 augustus werd het een feestje voor het het een nieuw plekje in de win kel gegeven. Niet bij de kinde ren en niet bij de volwassenen.” Bremmer is een echt familiebe drijf. Ruim 37 jaar geleden startte vader Bremmer de zaak op een zolderkamertje, toen nog een schoenmakerij. „Acht maanden later verhuisde hij naar het adres waar we nu zit ten, het werd een schoenrepa- ratie en lederwaren bedrijf. Een jaar of vier later kwamen daar schoenen bij en die hebben de lederwaren weer verdrongen. Dat is nu een aparte winkel”, aldus Jaap Bremmer. Zelf werkt hij er vanaf 1987, zijn zus kwam een aantal jaren later ook. De familie Bremmer denkt al na over plannen voor de toe komst, maar dat is voor later. Eerst maar eens genieten van de grote uitbreiding. ZEVENHUIZEN - Na de zo merstop is het naturistisch zwemmen weer begonnen. De zwemvereniging Puur Natuur huurt ten bate van het naturis tisch zwemmen onder meer het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen. Hier kan men zaterdags van 16.30 uur tot 18.00 uur zwemmen. Wie van zwemmen in z’n/haar blootje houdt en kan vrijblijvend kenni smaken met de vereniging. Het naturistische zwemseizoen zal duren tot eind april.Voor infor matie: 079-3314780. van de Zuidplaspolder. De be stemming van het gebied is ge richt op behoud en versterking van het gebied voor weidevo gels en bijzondere water- en oevervegetaties. Verder wordt het Rottegebied versterkt door groen-blauwe ontwikkelingen in de Twee- mans- en Eendragtspolder en de Wilde Veenen waarbij geko zen wordt voor verweving met andere functies. noodzaak om zelf met een overtuigend plan te komen om dat anders anderen de inrich ting van het gebied zouden kunnen gaan bepalen. In ant woord op de desbetreffende deel van haar vrije tijd, samen met alle andere vrijwilligers bin nen de vereniging. Op een bordje naast haar voordeur staat 'Er is nog hoop’ en die regel is Ria Mo lenaar op het lijf geschreven. in de raadscommissies Moordrecht en Nieuwerkerk. Op 10 september komen de raadsleden van de drie ge meenten bijeen voor een infor meel overleg. Op 12 september de gebiedsvisie wordt voor- staat de regiovisie ter discussie, zien. maar dat is geen eindstation. naar het glasconcentratiege bied. Er was in de commissie veel discussie over de plaatsing van de bedrijfsterreinen. Daarover op dat de gemeenten nu is zeker het laatste woord nog Voor meer informatie: het gast- i ouderbureau is elke werkdag van 08.30 tot 17.00 uur, op vrij- i dag tot 12.30 uur telefonisch bereikbaar via nummer 0182- 619591. WADDINXVEEN - De slingers Jaap Bremmer toe. Het nieuwste deel werd gere serveerd voor de herenschoe nen, waardoor er meer ruimte is gekomen voor kinderschoe nen. „Dus ook die collectie is uitgebreid. Dat is een belangrijk onderdeel van onze zaak. We nemen altijd de tijd voor kin- Vervolg van pagina I tijdens de winkelopeningstij- Deze beide elementen bepalen in belangrijke mate de ruimte voor woningbouw, bedrijven terreinen en glastuinbouw. Een belangrijk onderdeel van de optreden. Daarna groen-blauwe ruimte is een cir ca 400 hectare groot natuur- van Swanla en een nieuw woongebied ten zuiden van de nieuwe randweg. Alle nieuwe woongebieden zijn i i i i i i i i i I wh oa: IMS p. ix n kmo- kbsce. mwes, om nnr ia az» xr* weoe oea. sao per vcm. awa 1 I KXS Htt H J®. PXZZC. TO a PES P'TWLOJ. SW -> «BOOM 1UIUIMAMH UT U1M. mxMSaujJWTWB* I Een opvallend element in het plan is ook de concentratie van glastuinbouw tussen Zevenhui zen en Moerkapelle aan weers zijden van de A12. Het complex wordt zodanig opgezet dat er scheiding van woon- en werk verkeer plaatsvindt. Er zal een aantrekkelijke woonomgeving ontstaan door het realiseren van een vijftig meter brede zo ne van de woonwegen met een groene en blauwe invulling. Voor woningbouw bestaat de opgave in de omgeving van de Zuidplaspolder voor de perio de tot 2030 uit: 440-500 hecta re woongebied (10.000 - 15.000 woningen). Ten zuiden van Moerkapelle wordt een nieuw woongebied gereali seerd (25-35 woningen per het nieuwe seizoen. Aanvang hectare). Een brede waterzone schermt dit woongebied af van ’pesten’. Ze acht het haar taak het klimaat tussen kinderen te verbeteren, zodat er in de groe- vriendelijke sport met relatief wel pen waar zij mee werkt geen bui- nig blessures. Door het spelen op tenstaanders voorkomen. kunstgras (ze zijn dus verder dan ning het naastgelegen pand bij De aanwas van vrijwilligers bin- Ajax!) is de kans op letsel minder, nen Korbis is een kwestie van Samenvattend vindt Ria Molenaar van de polder de Wilde Veenen financieel niet haalbaar is. De gebiedsvisie is dezelfde dag nog voorgelegd aan de raads- worden opengehouden. Hij commissie ruimtelijke ordening vond dat het voorgenomen van Zevenhuizen/Moerkapelle overleg op 10 september open- en wordt deze week besproken baar zou moeten zijn. De heer in de raadscommissies van Freeke (Christen Unie) vroeg zich af welke claims er bestaan voor het verplaatsen van de glastuinbouw en wilde de pol ders meer openhouden dan in sen beiden actief in dezelfde sportbeoefening en ziet daarom sport en ook nog in vergelijkbare het voortdurend inkrimpen van functies. Dat leidt soms tot ver- subsidies aan sportverenigingen warrende situaties. Bij wedstrijden als een verkeerd beleid. Korbis waar teams uit Nieuwerkerk en Waddinxveen spelen, raken spe lertjes, ouders en omstanders dik- plantenmarkt is niet alleen leuk, wijls de draad kwijt wanneer ze maar ook broodnodig. proberen uit te maken wie wie is. Korfbal is een gemengde sport In de begeleiding van jonge spor ters speelt ook de achtergrond van Ria een rol. Uit haar activitei ten als leerkracht op een basis- Rijnwoude. De avond wordt van de opvangkinderen op te gehouden in het Anne Frank vangen. Aan de orde komt wat Centrum aan het Jan van Bij- iemands motivatie kan zijn om nenpad I te Waddinxveen (be- gastouder of opvangouder te wonersingang). Op deze avond vertellen mede werkers wat het betekent kin deren van veelal werkende ou ders in je eigen huis of het huis Korbis een verrijking van haar Ie- naresse overleed en we hadden ven. Met het doorgeven van spor- goede contacten met haar en tieve en sociale vaardigheden aan de familie. We kochten de kerk, waar ze toen nog woonde, werd uitgenodigd mee te gaan spelen. Sinds die dag is korfbal gesprek steeds dat ze slechts niet meer weg te denken uit haar leven. Ria’s enthousiasme voor korfbal is gebaseerd op de be knopte spelregels van de KNKB Zoals dat bij eeneiïge tweelingen (Koninklijke Nederlandse Korfbal- vaak voorkomt, zijn de twee zus- vervoer met directe verbindin gen met Rotterdam, Zoeter- meer en Den Haag. Ook over de weg zijn de verbindingen met de Al2 uitstekend. Daar naast zijn alle woongebieden De heer Mebius (Gemeentebe- op loop- en fietsafstand gelegen van zeer aantrekkelijke water rijke natuurgebieden aan de westzijde. Zevenhuizen en Moerkapelle blijven onderling Nieuwerkerk naar Zevenhui- gescheiden als twee grote dor- zen/Moerkapelle werd ver- pen op de overgang van een re- plaatst en voelde zich verder creatief aantrekkelijk landschap ook erg onder druk gezet door de korte termijn waarin er moest worden gereageerd. In zijn weerwoord wees wet houder van der Stee (WD) er voor het eerst invloed kunnen uitoe- niet gezegd. De gebiedsvisie fenen op de ruimtelijke inrich- geeft een globaal kader aan. De ting. Verder wees hij op de invulling ervan moet nader worden uitgewerkt. Mevrouw te Mey (WD) signal eerde een omslag van gemeen telijk naar regionaal denken. Zij. vond de bebouwing van de Eendragtspolder nogal intensief vraag van commissielid Bac opgezet. De heer de Jong stelde hij dat het open houden (CDA) was verbaasd dat de Structuurvisie werd losgelaten en de Eendragtspolder en de Tweemanspolder niet meer Randstad Uitzendbureau vierde op 31 augustus feest in de nieuwe vestiging aan het Koningin Wil- helminaplein 47. De oude vesti ging aan de Nesse was te klein geworden vanwege uitbreiding van de werkzaamheden. Het feest werd gevierd met uit zendkrachten en bedrijven ge zamenlijk. Behalve in deze ves tiging opereert Randstad intern bij het bedrijf Baas-holding aan de Koningin Wilhelminakade. Een verhouding tussen vrouwen en mannen van 50% is niet ver plicht, wel wenselijk. Vooral bij de personeel en leveranciers, de senioren gaat die verhouding klanten mochten woensdag een derschoenen, negen van de tien school kent ze het onderwerp mank. Mannen blijven langer spe- kijkje komen nemen. Reden: de len dan vrouwen en Ria vraagt zich af waarom. Korfbal is een de schoenenzaak te trekken. „Voorheen zat daar sigarenma- doorschuiven. Vanuit de basis ko- haar activiteiten als vrijwilliger bij gazijn Van der Krans. De eige- men er in de loop van de ontwik keling nieuwe begeleiders, coaches en trainers naar voren. Ook hier wordt de inzet van de jonge mensen vult zij een groot ouders door de jongelui als voor beeld gezien en komt men vrijwel automatisch in het circuit terecht Ria Molenaar is er van overtuigd dat jeugdproblemen kunnen wor den verminderd door actieve WADDINXVEEN/REGIO - Het Gastouderbureau Wad- dinxveen en omstreken houdt op dinsdag 11 september van 20.00 tot 22.00 uur een infor matieavond voor aspirant-gast- ouders/opvangouders uit Wad dinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Vrijwilligers zijn er altijd geweest vereniging) waarin staat te lezen De maatschappij verandert en daarmee het werk en de plaats van die maatschappelijke steunpi laar. In dit jaar, ’het jaar van de volstrekt gelijke condities. Het is vrijwilliger’, stelden we een klein een niet-agressieve sport en is aantal van de naar schatting vooral conditiebevorderend. Maar 3000 Waddinxveense vrijwilligers aan u voor. Dat we niet met ie dereen konden praten, zal duide- vanaf de welpen (jonger dan 6 hun partners. De avond lijk zijn. De inzet van alle vrijwilli- jaar), het gevoel van saamhorig- gers in onze gemeente hebben we heid gekweekt en versterkt Van zelfsprekend zijn de sportieve prestaties heel belangrijk, maar het is vooral het collectief dat het niveau bepaalt Ria Molenaar gelooft heel vast in de vruchtbare combinatie tussen een gezond lichaam en een ge- per hectare) en aan de zuid- De heer Bac (SGP) vond blauw oostzijde met een tweetal nieu- te veel overheersen en vooral we compacte woongebieden in de Wilde Veenen niet op zijn (25-35 woningen per hectare), plaats. Hij wilde de Eendragts- Het gaat om een uitbreiding polder vrij van woningbouw houden. Ook wilde hij geen omleidingsweg door stedelijk gebied leggen. Mevrouw Spekman (PvdA) goed ontsloten per openbaar vond dat de gebiedsvisie geen strategisch antwoord geeft op de claims uit de omgeving. Zij pleitte ervoor om aansluiting te zoeken bij regionale bedrijf sterreinen. WADDINXVEEN - De pro- gramma-onderdelen voor Zon nig Zuid in september zijn: 5 sep tember: eerste klaverjasavond van 20.00 uur. Inleg voor leden 3,- per avond,voor niet-leden 7,50 de nieuwe glastuinbouwgebie- extra voor het gehele seizoen. 9 september: Familie-inloop. De deur van het wijkgebouw gaat westzijde uitgebreid met het om 15.00 uur open. Er kan wor- eerdergenoemde waterrijke den gekaart, gedart en nog veel woongebied (3-10 woningen meer. Op 11 september: De Di- Mi (dinsdagmiddag)-club start op dinsdagmiddag om 14.00 uur met diverse activiteiten. Iedereen is welkom. zaak is flink uitgebreid. Onlangs kreeg de familie Brem mer, waarvan vader, dochter en zoon eigenaar zijn, een vergun- goed op.” De collectie damesschoenen is niet zozeer uitgebreid, wel wat aangepast. Bremmer: „we heb ben een extra hoekje voor de jongere mode.We hadden daar al wat merken voor zoals Mag, de familie. We kochten de Dr. Martens, Esprit en Panama ruimte erbij en toen kon de Jack, maar dat stond een beetje verbouwing beginnen”, licht in een hoekje. Nu hebben we REGIO - Op 12 september vindt in het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlocatie) een voorlich tingsavond plaats voor zwange ren en duurt ca. twee uur en start om 19.30 uur en om 20.30 uur. De toegang is gratis. Aanmelden kan telefonisch tussen 09.00 en 12.00 uur bij de Kraamafdeling De plank achter de basket is niet het Groene Hart Zieken- het enige verschil tussen basket bal en korfbal. Ria Molenaar, trai- ner/coach bij Korbis, ziet heel veel verschillen en kan daar boeiend zonde geest „Wie lekker in zijn over vertellen. Haar eigen korfbal- vel zit”, zegt ze „presteert ook be- historie is begonnen toen ze ter in zijn werk of op school en twaalf jaar oud was en samen wordt een aangenamer mens in met haar tweelingzus in Nieuwer- de omgang.”Als vrijwilliger ziet ze die ontwikkeling als haar belang rijkste taak. Ria benadrukt in het een van de ruim 40 vrijwilligers is die Korbis (ruim 200 leden) laten draaien. Ti

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19