WSE scoort niet tegen acht man Hockeyjeugd leert van Teun de Nooijer Be Fair gelijk Veel inschrijven voor Openjeugd toernooi T.V. Waddinxveen op valreep Voetbalclub Waddinxveen gaat door R a t'i De Pater Clubrecord Groeneweg verrast LET OP ONZE I SPECIALE ADVERTENTIE Moerkapelle ZEVENHUIZEN - Voor de districtsbeker won de voetbalclub Moerkapelle met 4-0 van WSE dat op zijn beurt Groeneweg met 5-2 versloeg. Moer kapelle leek daarom favo riet in de laatste groeps wedstrijd tegen Groeneweg, maar verloor met 3-I. Uitslagen Sjoelen Makelaardij tennistoernij bij TV Waddinxveen Blokland X Sfeer k 20x30 MINIPOSTER VOOR SLECHTS 25.0 EXTRA!* de B 1 w - w - T’S PAGINA 27 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) l Dl p wedstrijden te zien van goed niveau. Bij de prijsuitreiking gingen de bekers naar: Jongens enkel t/m I0: Ie Pieter Rohrbach, 2e Derk Bouwman. Meisjes enkel t/m 10: Ie Julia van Rosendael, 2e Monique Zuur. Jongens enkel t/m I2: Ie Mi- chiel Verwaal, 2e Martijn v.d. Meer. Meisjes enkel t/m I2: Ie Kristel Hoogduijn, 2e Marissa de Raat. Jongens enkel t/m I4: plaats in de middenmoot weg gelegd. Waddinxveen heeft dit seizoen geen damesteam in competitie. Na het kampioensjaar vertrok Fred van 't Veld de strafschop nam was vooraf afgesproken. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. Ti k KTV Telecom De Moerkapellenaars na men na een half uur de leiding toen Lennaert Vis ser met een strak schot scoorde. Maurice Eck hardt maakte nog voor de rust met een kopbal over doelman Mark Huisman heen gelijk: l-l. Na de hervatting miste Groeneweg een straf schop nadat Peter Zijder- hand de doorgebroken Eckhardt had vastgehou den. Marco Terpstra schoot naast. Bij Moerka pelle kwamen Danny Pols en Rob van Leeuwen bin nen de lijnen. Pols had Moerkapelle na goed werk van Van Leeuwen op voorsprong kunnen zet ten, maar schoot rakelings over de lat. In de slotfase liep Groe neweg uit naar 3-I. Eerst bediende Jarno van Dorp Maurice Eckhardt die 2-1 scoorde en vervolgens Michael van Mullem.die de eindstand op 3-I bracht. WADDINXVEEN - De uitslagen van de Waddinx- veense sjoelclub: klasse A: 1. André van Gemeren (Boskoop) I423 punten, 2. Wim Slingerland jr. (Moordrecht) 1408,3. Kees Kuipers 1372,4. Dick Dros 1360,5. Jan Kersbergen 1346. Klasse B: ICor Faay 1294, klasse C: I. Cor van Gils 1194, klasse D: ICor Kersber gen 1093. 'Bij O&A kleinbeeld kwaliteitsfoto's. Foto Klein met f 6 vakiaken altijd bij u in de buurt! WADDINXVEEN - Ten nisvereniging ’Waddinx veen’ organiseert ook dit jaar het Open Waddinx- veens De Pater Makelaar dij Toernooi’ voor dubbels en gemengd dubbels. Het toernooi wordt gespeeld van 15 t/m 23 september op het tennispark ’De Woerd’ aan de Alberdingk Thijmlaan. Deelname staat open voor leden van één van de drie Waddinxveense tennisverenigingen, spelers bij Tenniscentrum ’Wad dinxveen’ en inwoners van Waddinxveen. Deelne mers dienen minimaal 18 jaar of ouder te zijn, met uitzondering van B-spe- lers. Indeling geschiedt volgens een puntensys teem naar speelsterkte. De inschrijving sluit op 10 september. Inschrijfformu lieren zijn verkrijgbaar bij de drie Waddinxveense tennisverenigingen: Be Fair, De Gouwe Smash en Waddinxveen, alsmede in het Tenniscentrum Wad dinxveen. GOUDA/W’VEEN - De Gouda-atleet Joost Blok land liep tijdens een wed strijd in Hengelo een nieuw clubrecord op de 3000 meter steeple-cha se. De Waddinxvener liep een tijd van 9.15.8. Zijn oude tijd was 9.17.42. Op vrijdag 14 september start Blokland in de na tionale Goudse Singel- loop. De wedstrijdloop over 10 km begint om 19.15 uur op de Markt. WADDINXVEEN - Met ruim 100 deelnemers in de catego rieën t/m 10, 12, 14 en 17 jaar ging op maandag 27 augustus het 25e Open Jeugdtoernooi van Tennisvereniging Waddinx veen van start.Alle wedstrijden werden in poules gespeeld. Voor alle categorieën was de belangstelling zo groot, dat er na de poules overgegaan werd op een afvalsysteem, waarbij zowel de nummers één als Ie Michiel Verwaal, 2e Pascal Hoogendoorn. Meisjes enkel t/m 14: Ie llona Gritter, 2e Kristel Hoogduijn. Jongens en kel t/m 17:1 e Sander Compeer, 2e Folkert de Wit. Meisjes en kel t/m 17: Ie Martine Elsholz, 2e Jannet Eindhoven. Verbree het spel liet doorgaan nadat zij hun tegenstander nog een tikje na hadden gegeven. Na afloop van het weinig ver heffende voetbalmiddagje had den de supporters van FC Zoe- termeer alleen nog oog voor doelman Marc van Trommelen, die na veel spectaculaire red dingen, werd gefeliciteerd. de helft van de speelsters we gens studie naar andere plaat sen waardoor de A-meisjes vaak twee keer moesten spe len. Deze zomer vertrokken opnieuw een stel dames. De opzet is nu van het huidige team A-meisjes volgend jaar een nieuw damesteam te ma ken. soulymani al had vervangen door Michael Berhane, bracht als tweede wissel Erwin Pleus in voor verdediger Thijs van der Voort, die eveneens tegen geel was aangelopen. Stukart: „Ik loop al een tijdje mee, maar dit heb ik nooit meegemaakt. Ik raakte op een gegeven moment de tel kwijt hoeveel spelers er uit werden gezonden. Wij had den deze wedstrijd dik moeten winnen hoewel FC Zoeter- meer zeker geen slechte ploeg heeft. Hafid Assoulymani heb ik er bewust uitgehaald. Ik wilde niet het risico lopen dat hij na Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Een te leurstellend begin van WSE in de eerste competitie wedstrijd tegen FC Zoeter- meer. De Waddinxveners zagen geen kans om in de tweede helft te scoren. FC Zoetermeer speelde in die helft met acht man omdat drie voetballers een rode kaart hadden gekregen van scheidsrechter Wout van Bree uit Voorschoten. Held onder de over gebleven Zoetermeerders was de klein doelman Marc van Trommelen. Hij hield alles uit zijn doel en stopte zelfs een strafschop van nieuw komer Fred van ’t Veld. Het achttal van FC Zoeter meer vierde het gelijkspel (l-l) alsof de overwinning was behaald. Het waarnemende bestuur be staande uit Ben van der Sluis, Wim en Wilfred Waltman en Frank Terlingen gaat de komen de weken met de kandidaten praten en bekijken hoe zij het beste in de verenigingsorgani- satie kunnen worden ingepast. In de najaarsvergadering hoopt de voetbalvereniging Waddinx veen, die volgend jaar het tach tig jarig bestaan hoopt te vie ren, een nieuw bestuur te kiezen. De huidige vier be stuursleden zijn bereid om door te gaan. De vergadering werd ook bezocht door wet houder Aad van Holsteijn en sportambtenaar Bert Bakker. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Fiety Gla ser, de scheidende pr-vrouw van de hockeyclub Waddinx veen, had zich al een paar jaar ingezet om Teun de Nooijer voor een clinic voor de jeugd naar Waddinxveen te krijgen. De populaire hockeyer van het Nederlands team, die in de vo rige competitie met 24 doel punten topscorer werd, is ech ter een veel gevraagd man. Per jaar werkt hij twintig clinics voor de jeugd af. Zaterdag was hij voor het eerst in het sportpark De Sniep aan wezig. De C- en B-jeugd van de hockeyclub Waddinxveen was in grote getale opgekomen. Ze stig jongens en meisjes namen aan de oefeningen deel. Sommi ge ouders waren eerder van vakantie terug gekomen om hun kinderen aan het onder richt van Teun de Nooijer te la ten deelnemen. De Nooijer werd bij zijn oefeningen geassi steerd door zijn clubgenoot van de hockeyclub Bloemen- daal, doelman Andre Morees. „Sinds 1998 na het WK in Utrecht doe ik deze clinics na mens de hockeybond. We pro beren de jeugd bij de clubs de fijne kneepjes van het hockey en de basistechnieken bij de brengen. Ik zorg daarbij voor een gevarieerd programma en hoop dat de jeugd er het nodi- wat eveneens een rode kaart opleverde. Met veel misbaar vertrokken Kevin Huster en Peter de Haan naar de kleedkamer en kondig de Verbree het rustsignaal aan. In de tweede helft trok de ploeg van trainer Edwin Purvis, vroeger contract speler bij FC Den Haag, een muur op voor het doel van de kleine keeper Marc van Trommelen. WSE had constant een overwicht, maar het overleg en misschien ook wel een beetje geluk ontbrak om de muur te slechten. Trai ner Ben Stukart, die Hafid As- De international Teun de Nooijer brengt de jeugd van Waddinxveen de fijne kneepjes van het hockeyspel bij. Hij wordt geassisteerd door doelman Andre Morees van Bloe- mendaal. WADDINXVEEN - Voetbalclub Be Fair heeft de eerste compe titiewedstrijd tegen PPSC in Schiedam met 3-3 gelijk ge speeld. Drie keer keken de Waddinxveners tegen een ach terstand aan, maar steeds kwa men de gasten terug. Voor Be Fair scoorden Wim van der Starre, Rene Minnee en John Slagboom. De tweede goal van PPSC ontstond uit een door Ron van Tol veroorzaakte straf schop. Moerkapelle won verrassend met 0-4 van SC Boszoom in Rotterdam. De blauwwitten na men in de eerste helft al duide lijk afstand. Na tien minuten werd Rob van Leeuwen getor pedeerd waarna Peter Zijder- hand de toegekende strafschop benutte. Kort daarna werd er weer een overtreding begaan tegen Van Leeuwen, maar nu werd de strafschop gemist door aan voerder Zijderhand. Na een mooie aanval scoorde Dennis De sterksten in de dubbels wa ren: Jongensdubbel t/m 12: Ie Alexander v. Rosendael en Ro han Rijsemus, 2e Herman en De toeschouwers die voor een leuk partijtje amateurvoetbal naar het sportpark Oranjewijk waren gekomen kwamen bedr ogen uit. Want nadat Justin Sterk na tien minuten spelen een forse overtreding beging wat hem een gele kaart ople verde van scheidsrechter Van Bree was het in de eerste helft niet meer rustig. Na twintig mi nuten kreeg Ferry de Boer van FC Zoetermeer een gele kaart. De Boer bleef mekkeren en werd zelfs handtastelijk tegen Verbree, die hem na het twee de geel een rode kaart gaf. Het leidde tot een opstootje waar na Verbree beide teams liet in rukken. Na overleg met beide aanvoer ders Marcel van Dijk en Eelco Janssen werd de wedstrijd vijf minuten later hervat. Een door broken speler van FC Zoetermeer werd door verdediger Thijs van der Voort ten val I gebracht waar- na Verbree FC Zoetermeer een strafschop toekende die werd benut door Kevin Huster. Lang genoten de fana tieke Zoetermeerders niet van de voorsprong want twee mi- twee uit elke poule overgingen. Naast al deze randactiviteiten, werd er volop getennist en bleef het in de poules tot de laatste wedstrijd spannend. Op vrijdag verzorgden Roland van Meggelen van Estusa en A-spe- ler Sander Westerduin een cli nic voor alle deelnemers. De regen was hierbij echter hal verwege een spelbreker. Zater dag I september was de finale- dag en waren er spannende WADDINXVEEN - De voet balvereniging Waddinxveen gaat door met haar activiteiten. In de buitengewone ledenver gadering in het clubgebouw, die door tweehonderd leden is be zocht en met strakke hand werd geleid door mr. Gerard van Rijk, de voorzitter van het district West II van de KNVB, is unaniem besloten dat de ver eniging moet blijven bestaan. Er meldden zich zes personen aan voor een bestuursfunctie en liefst 33 personen gaven zich op voor commissiewerk. Jager 0-2 en vlak voor de rust rondde Lennaert Visser een goede aanval af: 0-3. In verdedi gend opzicht liet Lennard Tep per een goede indruk na. In de tweede helft scoorde Moerka pelle alleen nog door Visser: 0- 4. In het zondagvoetbal won Groeneweg met liefst 7-1 van het Rotterdamse Aeolus na een 3-0 ruststand. Voor de Zeven huizenaren scoorden Jarno van Dorp (3), Reinier Gorissen (2), Arjen van Erk en Klien van Dam. Stolwijk-Waddinxveen werd 2-2. De Waddinxveners keken lange tijd tegen een 2-0 achterstand aan, maar kwamen in blessuretijd naast Stolwijk door doelpunten van Stefan Kanters en Rene van der Sluis. Het programma voor zaterdag: Be Fair-CION, Moerkapelle- TSB, zondag: MMO-WSE, Wad- dinxveen-RVC’33 (wedstrijd van de week en bekendmaking winnaar zilveren schoen), Ka- merik-Groeneweg. ge van opsteekt”, vertelde Teun de Nooijer, die ooit in Alkmaar met hockey begon en later overstapte naar hoofdklasser Bloemendaal. De Nooijer nam eerder deel aan het Shell jeugd- hockey-project van de KNHB. Fiety Glaser: „Het is de vijfde keer dat wij een Rabobank-cli- nic voor de jeugd van Waddinx veen organiseren. Ik heb goede contacten met de hockeybond. Vorig jaar hadden we de inter national Remco van Wijk op bezoek. Dit keer dus Teun de Nooijer. Een maand geleden hoorde ik dat Andre Morees zou mee komen. Zij geven on derricht aan onze B- en C- jeugd. Onze A-junioren assiste ren bij de oefeningen. Op het grasveld zijn overige leden en nieuwkomers bezig met hoc key. Die oefeningen staan on der leiding van Yashna van Kin deren van de hockeyclub Rotterdam. Hij heeft vroeger voor ons gespeeld en doet nog regelmatig wat voor onze club.” HCW is er in geslaagd het le dental van rond 300 in stand te houden. „We zijn een kleine vereniging, die leuke activiteiten organiseert”, zegt Glaser. In de nieuwe competitie, die komend weekeinde van start gaat, speelt het eerste herenteam in de vierde klasse.Vorig seizoen was voor het verjongde team een nuten later stelde Hafid Assou lymani na een goede actie Ra mon van Swieten in staat om I - I te scoren. Daarna miste - Guido Hack twee kan sen om WSE op voorsprong te zetten. Vlak voor de rust sloeg opnieuw de vlam in de pan. Eerst werd Hack onderuit gehaald wat met rood werd bestraft en even la ter werd ook een pittige over treding begaan op Assoulymani Pieter Rohrbach. Meisjesdubbel t/m 12: Ie Julia v. Rosendael en Fleur Melkert (poule). Jongens dubbel t/m 14: Ie Michiel en Wouter Verwaal, 2e Gilles Bresser en Stephan Peterse. Jongensdubbel t/m 17: Ie Pascal Hoogendoorn en Tim Geers (poule). Meisjesdubbel t/m 17: Ie Marti ne Elsholz en Monique Swets, 2e Jessica Steenkamer en Sand ra de Bruin. WSE speelde een tumultueuze wedstrijd tegen FC Zoetermeer. Drie Zoetermeerders kregen een rode kaart, maar de Waddinxveners profiteer den niet. (Foto: Artistic Art Liesbeth van derVis.) Secretaris Van der Sluis: „Na af loop van de vergadering heer ste een positieve sfeer. Het zou te gek zijn dat een grote en fi nancieel gezonde vereniging als Waddinxveen, die over een mooie accommodatie beschikt, het bestaan zou moeten opge ven.Wij zetten onze schouders er weer onder en hopen dat de leden dat ook doen. Zijn er le den die zich niet aan de beslui ten van het bestuur of jaarver gadering houden, dan zullen wij daar afscheid van moeten ne men. Wij willen een gezonde vereniging”. een onbesuisde actie tegen een gevolg was dat het spelersfor- gele of rode kaart aanliep. Dat mulier van de KNVB aan alle kanten was beschreven. De WSE’ers Marcel van Dijk en Afgelopen dinsdag tegen Lek- Justin Sterk kropen nog door kerkerk schoot hij de bal vanaf het oog van de naald omdat elf meter er feilloos in. Nu stopte de doelman het schot. We mogen nog blij zijn dat het l-l bleef want vlak voor tijd redde doelman Rene Boek horst ons toen een speler (in valler Ferdy Macnack) alleen op hem af kwam”. Buiten de drie rode kaarten deelde scheidsrechter Verbree nog zeven gele kaarten uit. Het Opstelling WSE: Boekhorst, Mulder, Van Dijk, Van der Voort (Pleus),Van ’t Veld,Van Swieten, Sterk, Sol, Assoulymani (Berha ne), Hack, Wolfgram.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 27