Vervelen? Niet in de laatste vakantieweek! Website genomineerd Oostpolderwiik Tentoonstelling Streek archief Hollands Midden 4 Autoschade... iMwen a KZS Colofon Het groene hart wordt weer donker Reddings brigade begint weer WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Reddingsbrigade begint haar nieuwe seizoen op I4 en I5 september. Dan zijn alle leden welkom om te ko men zwemmen en hun vaardig heden voor zelfredzaamheid en het redden van anderen weer te beoefenen. Aanrijding met gewonde Koppelklaver- jassen r MEDISCHE DIENSTEN r KERKDIENSTEN y SCHADECENTER Kindervakantie- feest PROFILE REPAIR Schadecenter van Leeuwen KL' te WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 ZATERDAG 8 EN ZONDAG 9 SEPTEMBER zon- (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ZONDAG 9 SEPTEMBER I Groens- Groens- uur - ISO 9002 ■MF y 7 Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. H. Schipaanboord I8.30 uur ds.J. de Jong Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds.A.W. van der Plas Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan 09.30 uur ds. C. de Jong Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege Dienstdoende apotheek: Apotheek van den Dries, Zuidplaslaan 434/438, tel. 0182-633000 Voor de praktijk van de huisartsen GlasecVan Heel, Siemens,Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts:T.S. Wilms,Troelstrahoeve 66, tel. 0182-618613 (zaterdag) WA. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zondag) Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Beeker.Van den Brule, Van der Linde,Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts:J.J. Alberts, J. Catslaan Itel. 0182-612112 (zaterdag en dag) U itgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, voorde Zaterdag 8 september 19.00 uur Eucharistieviering Zondag 9 september 11.15 Eucharistieviering 10.00 uur M. de Boer 17.00 uur Evang. G.J. v.d. Bos, Ede in de Immanuëlkerk REGIO - De laatste week van de zomervakantie staat tradi tiegetrouw in het teken van de jeugd-, kindervakantie- en tentweek. De jeugd uit Moerkapelle, Zevenhuizen en Waddinxveen hoefde zich dus niet te vervelen. Programma’s vol spellen, eetfestijnen en an der vermaak vullen de laatste dagen voor het schooljaar weer begint. De stroom kinderen die zich woensdagmiddag richting de tent aan de Sterrenlaan in de Zuidplas van Waddinxveen vormt, is aardig groot. Om 14.10 uur is de groep com pleet en gaat de microfoon aan. „We beginnen natuurlijk met liedjes zingen”, start He- leen Esveld, één van de orga nisatoren van de tentweek in Waddinxveen. De liedjes wor den onder begeleiding van drie gitaren luidkeels meege zongen, de teksten zitten er bij velen nog goed in van alle voorgaande jaren. Al voor het 26e jaar staan er in de laatste week van de zo- GOUDA - Naar aanleiding van Open Monumentendag 2001 organiseert het Streekarchief Hollands Midden een tentoon stelling die in het teken staat van wonen. Aan de hand van boedelbe- de verschillende vertrekken van het huis door en krijgt zo een indruk van de smaak van onze grootouders. Tapijten uit Moordrecht, meubels uit Wad dinxveen, behang en zeil uit een Gouds woonhuis en diverse fo to’s van interieurs zijn voor beelden van de zaken die be zoekers kunnen zien. Op Open Monumentendag 2001, op 8 september, is het Streekarchief Hollands Midden open van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden rondleidingen door de depots van het streekarchief De tentoonstelling is daarna nog tot 2 november te bezich tigen. Het adres van het streek archief is Groeneweg 30 te Gouda. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 09.30 tot 17.00 uur. Mededeling: De regeling ’medische weekeinddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvol gende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts Op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur: Ghislaine Brongers mervakantie twee tenten in Waddinxveen. Eentje op het Wingerdveld, de ander aan de Sterrenlaan. „Dit jaar is de opkomst heel goed, dat heb ben we natuurlijk ook aan het weer te danken. Niet te heet en geen regen”, vertelt He- leen Esveld, die zelf al negen jaar actief is bij de viering van de Tentweek. „Hoeveel kinde ren er zijn? Rond de 330 kin deren, want dat aantal limo- nadebekertjes hebben we vanochtend geschonken.” De Tentweek, georganiseerd vanuit de Centrale Hervorm de Gemeente van Waddinx veen, biedt een afwisselend programma voor de jonge en de wat oudere jeugd. Zo is het ochtendprogramma steeds gevuld met bijbelver halen, zingen, knutselen en sketches, de middagen varië ren van spelletjes, speurtoch ten, verhalen en pannenkoe ken eten. De woensdagmiddag stond dit jaar in het teken van Afri kaanse sferen.Terwijl de aller jongsten zich vermaakten met een safarispelletje, mochten de wat ouderen een Afrikaans hutje bouwen van hout, gaas en stro. Deelnemer Patrick vertelt wel even wat ze aan het doen zijn. „Wij zijn van groep blauw en dit wordt het dak”, zegt hij terwijl hij naar een berg stro en een gazen ronding wijst. „Wat de ande ren aan het doen zijn, daar heb ik geen idee van.” Samen met Ricky Bjorn en Arie ver zamelen ze stro om het door de gaten heen te vlechten. „Geen idee of het waterdicht is, maar het regent in Afrika toch nooit”, vult Patrick aan. Nee, hij zou er zelf niet willen wonen, vééél te klein. Mohammed onderbreekt even zijn werk als timmerman om een kijkje te nemen bij het werk van Patrick en zijn maten. Hij weet of het Afri kaanse hutje echt lijkt, want hij heeft negen jaar in Soedan gewoond. „Ja, het klopt wel”, zegt hij goedkeurend. Patrick: „Je gaat toch niet schrijven dat we het slordig doen? Anders zeg je maar dat het een openluchthuisje is.” Het team werkt vol enthousias- Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl Misschien kwamen de inwo ners van Zevenhuizen afgelo pen week wat vreemde figu ren tegen in het dorp. Met name op donderdagochtend dan, want toen stond er een vossenjacht op het program ma van de kindervakantie- ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoeken postadres:Stationsstraat 12,2741 HSWaddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatieburo Waddinxveen per I-1-2001: maandag I 1.00-12.30 uur. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 Bezorging Telefoon. 0182-354885 GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde 09.30 uur ds. P.A.C. Bongers JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Eucharistieviering dinsdag II september 19.00 uur Eucharistieviering GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. E. Brink BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh enJ.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, mevrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79,Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds.A.W. van der Plas 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur ds. E.H. Cossee OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 12 september 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat Spreker: ds.Loek Moling feestweek. Die middag was het wel heel erg stil in het dorpje. Geen kind te zien of te horen. Ook dat klopt, alle 180 deelnemertjes zaten muisstil op een stoel in de kerk het poppenkastspel van André Verhagen te volgen. En of dat leuk was? „jaaaaaa”, antwoordden Melissa,Wivine- ke, Elvera enthousiast. „Ik vraag me alleen af of die man in de poppen zit”, filosofeert Elvera. Wivineke weet het wel: „Dat gaat met stokken.” Melissa: „ijzeren stokken.” Net als het organiserende team in Waddinxveen, begin nen de vrijwilligers in Zeven huizen ook al in januari met de planning. „Eigenlijk is de organisatie het hele jaar er mee bezig”, vertelt Henk van der Bas, voorzitter van de or ganisatie. „In september gaan we evalueren en daarna star ten we met de financiering voor het volgende jaar. In ja nuari komen we voor het eerst weer maandelijks bij een, dat gaat door tot juli. Dan kunnen we zelf nog op vakantie en als we terugko men kunnen we alles uitvoe ren.” Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreek uur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huis arts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. me verder tot het stro op is. Ook dit jaar konden jongeren vanaf 12 jaar in Moerkapelle terecht voor een dagelijks avondprogramma. Draaide er op maandagavond een film, de dinsdagavond werd gevuld met een spelavond en een dag later kwam er een gast, dhr Avakti, om zijn levensver haal te vertellen. De donder dagavond was gereserveerd voor een bingo en op de vrij dagavond slotavond werd er gevolleybald en stond er een barbecue opgesteld. Thema: Uitkijken. Voor de kleinere kinderen (6 t/m 12 jaar) werd de jeugd- week van de Hervormde en Gereformeerde Gemeenten een spannende week. VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda.Tel.nr. 0182-563500,fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... verslag te doen over de om vangrijke sanering die in op dracht en onder supervisie van de provincie Zuid-Holland in oktober 2000 van start ging. De bewonerscommissie Oost- schrijvingen loopt de bezoeker polderwijk is nauw bij de plan vorming rond en voorbereiding van de sanering betrokken ge weest. Op de site konden be woners van de wijk en andere belangstellenden terecht voor informatie over de voortgang van de sanering. Na toegezegde financiële bijdragen van de pro vincie, gemeente Waddinxveen, directievoerder Witteveen Bos en aannemer Heijmans is de website in januari 2001 offi cieel van start gegaan. Minimaal één maal per week is de site door de bewoners voorzien van digitale foto’s van het verloop van de sanering. De website is een succes en heeft inmiddels meer dan 100.000 bezoekers getrokken. Met na me bewoners uit deze wijk en andere direct betrokken partij en surfen naar de site, maar ook buitenstaanders willen de informatie lezen. Ik krijg wel re acties van mensen elders uit Nederland die in hetzelfde schuitje zitten en meer infor matie willen. Die verwijs ik dan meestal door”, legt Van Barne veld uit.Vragen over het opzet ten van een zelfde site kreeg ze niet. „Je moet er ook wel tijd voor hebben hoor. We werken met een aantal mensen aan die site, elke week zoeken we weer informatie, schrijven we de ver halen en update mijn man de si te weer. In mijn eentje zou ik het nooit redden.” In december zal de jury de uit slag bekend maken. REGIO - De milieudienst Mid- den-Holland gaat dit jaar samen met de politie het gebruik van groeilampen (assimilatiebelich- ting) controleren. Het gebruik van groeilampen bij glastuin bouwbedrijven is de laatste ja ren sterk toegenomen doordat steeds meer soorten planten steeds langer belicht kunnen worden. De groeilampen ver oorzaken een gloed die soms vanaf vele kilometers afstand is te zien. Hierdoor zijn al enkele valse meldingen bij de brand weer binnengekomen. Daar naast kunnen de lampen over last veroorzaken als ze niet goed zijn afgeschermd. Het gebruik van assimilatiebe- lichting is niet onbeperkt toe gestaan. Zo is het bijvoorbeeld verboden van I september tot I mei assimilatiebelichting te gebruiken tussen 20.00 en 24.00 uur. Tuinders die de re gels overtreden riskeren een proces verbaal. auloschatfe-, hersteller J MtVtBi WADDINXVEEN - Een 31 -jari ge bestuurder uit Zoetermeer is op vrijdag 3I augustus om 17.00 uur gewond geraakt toen hij een aanrijding had op de G. Van Dort Kroonweg. De be stuurder reed in zijn bestelbus achter een personenauto in de richting van de IJssermanweg in Waddinxveen toen de voorste personenauto moest remmen. De 31-jarige man kon niet op tijd zijn voertuig tot stilstand brengen en botste tegen zijn voorganger. De 31-jarige man is met onbe kend letsel door de ambulance dienst naar het ziekenhuis ge bracht. Proces-verbaal is opgemaakt. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas start weer met de maandelijkse kop- pelklaverjasavonden. Deze avonden zijn steeds de eerste vrijdagavond van elke maand. Aanvangstijd 20.00 uur, vanaf I9.30 uur kan men zich per koppel inschrijven.Tijdens deze avonden worden vier rondes gespeeld. Iedereen is welkom. De volgende data zijn voorlopig vastgesteld op 7 september, 5 oktober, 2 november en 7 de cember. Locatie: het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. WADDINXVEEN - De website van de bewonerscommissie Oostpolderwijk over de bo demsanering is aangemeld voor de VWS Participatieprijs. De gemeente en provincie vinden het succesvolle initiatief van de bewonerscommissie een voor beeld dat waardering en navol ging verdient en besloten daar om de website aan te melden. Initiatiefneemster van de web site Kitty van Barneveld was volledig verrast toen de ge meente haar het bericht van de nominatie kwam brengen. „Ooit had ik wel eens over de prijs gelezen, maar ik had er nooit bij stilgestaan dat onze si te daarvoor genomineerd zou kunnen worden. Ik ben er heel blij mee, ook naar de bewoners toe. Het is een stukje waarde ring voor wat zij allemaal heb ben doorstaan. Heel spannend wat de uitslag zal zijn.” De prijs is door het ministerie in het leven geroepen om ge meenten aan te sporen om be leid te voeren gericht op het stimuleren en ondersteunen van burgerinitiatieven en deze grotere bekendheid te geven. Een deskundige jury beoor deelt alle ingezonden projec ten. Hieruit worden vijf inzen dingen genomineerd, waaruit twee prijswinnaars worden ge kozen. Het prijzengeld van 25.000 (eerste prijs) en 15.000 (tweede prijs) wordt uitgereikt aan de gemeente die met de betrokken bewoners vaststelt waarvoor de geldprijs wordt gebruikt. De bewonerscommissie Oost polderwijk, die de belangen van de huurders in deze wijk be hartigt, opende de website om gegeven om 12.00, 13.00 en 14.00 uur. Ook zullen er twee dehands boeken en dubbele fo to’s worden verkocht. Kinderen uit Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle konden in de laatste week van de schoolvakantie terecht bij allerlei activiteiten van de kerk. Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. o

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 9