Waddinxveners Van 4 tot 93: iedereen zwemt enthousiast over voor Ronald McDonald Jongerenwebsite: AZC en ergenissen-top 10 opschoonactie Mi Zwemrevalidatie en -recreatie voor baby en peuter Kaartavond Autodieven Fietstocht voor 55-plussers Winterkinder- Zuidhonk Wegpiraat raakt rijbewijs kwijt kledingbeurs in het Gouwe Rijders gepakt na achtervolging 0172 21 37 15 info@loo.nl ED REUSKEN 1 Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 35 48 85 De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek 1 jaar Z v.a 4,9% 5 jaar Z v.a 5,1% 10 jaar Z v.a 5,6% Ér- JE PAGINA 17 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pieter van der Loo gerensite. V ADVIES BEMIDDELING er iets tegenover. Jeanette: „De kinderen krijgen bij in schrijving een kaart en als ze die aan het eind van elke avond laten zien, krijgen ze wat. Een mandarijntje, een ijsje of wat drinken.” Er zijn ook prijzen te winnen. Zo krijgen de oudste en de jongste deel nemer elk een medaille. De zwemvierdaagse wordt ge houden in de eerste school week. „Dat is altijd zo geweest en zal voorlopig wel zo blij ven,” aldus Jeanette. „Mensen hoeven dan niet na te gaan denken, gewoon: we gaan weer naar school, dus zwem vierdaagse.Voor veel mensen is dit een opstapje naar het nieuwe seizoen, het aquajog- gen of auqarobic.” De andere activiteiten van het zwembad lagen in deze week plat. Als ze het diploma net ge haald hebben, stimuleert het zwembad de ouders om mee te gaan. „Het is toch eng voor zo’n kindje,” aldus Jeanette. „Als je net je diploma hebt, zijn die banen toch best langs en dan nog golvend water. Het is voor die kinderen gewoon fijner als papa of mama mee gaat-” joyce begeleidt deze vierdaag se ook twee kindjes bij het zwemmen. „Het zijn lichame lijk gehandicapte kinderen,” vertelt ze. „Ik geef revalidatie- zwemmen, samen met een an der meisje. Het gaat om twee kindjes, ze hebben net afge zwommen en als cadeau heb ben we ze deelname aan de zwemvierdaagse gegeven.” Sa men hebben ze zes baantjes gezwommen. Natuurlijk staat WADDINXVEEN - Stich ting Waddinxveens Welzijns werk organiseert op dins dag 18 september de zesde fietstocht voor senioren dit seizoen. De tocht van ca. 40 kilometer gaat deze keer richting de Krimpener- waard. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-activiteiten- centrum (jan van Bijnenpad). Zowel voor het vertrek als na af loop van de tocht is er ge legenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum.Tevens wordt er onderweg een koffiestop gehouden bij het Cultureel Centrum in Ber- kenwoude. De kosten voor deelname zijn 5,50 per persoon (in clusief 3 consumpties). Alle enthousiaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. De tocht gaat door indien het goed fietsweer is. Het is niet no dig om zich van te voren op te geven. Men kan op de dag zelf inschrijven. De laat ste fietstocht van dit sei zoen is gepland op dinsdag 16 oktober. Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - De alweer 11 e zwemvierdaagse, die afge lopen week in zwembad De Sniep is gehouden, is minder druk bezocht dan voorgaande jaren. „Dat komt waarschijnlijk door het slechte weer,” zegt Jeanette, toezichthouder bij het zwembad. Maar voor de inzet maakt dat weinig ver schil. De zwemmers kunnen zich laten sponsoren en de opbrengst hiervan is bestemd voor het Ronald McDonald fonds. Jeanette: „Er is een meisje dat al voor 300 gulden aan sponsorgeld heeft opge haald.” Voor de vierdaagse kan men van maandag tot en met vrij dag terecht bij het zwembad. Er zijn twee etappes: van vier tot zes en van zes tot acht. „Van vier tot zes zie je toch meestal kinderen. Er is dan meer gespetter, meer drukte.” Van zes tot acht is het toch tijd voor het wat serieuzere zwemmen. Een klein meisje dat met haar vader aan het zwemmen is, begint om half acht nog aan haar dertigste baantje en een vrouw, volgens Jeanette een echte fanatieke ling, duikt er voor de laatste keer in: op naar de veertig! Je anette: „Je ziet vaak dezelfde gezichten weer terug. Bijvoor beeld moeders die je bij het zwangerschapszwemmen hebt gehad, diens kinderen komen nu hier de vierdaagse zwem men. Het gaat vaak ook om de gezelligheid: even bijklet sen.” De zwemvierdaagse is een goed georganiseerd geheel in het zwembad. „Iedereen mag zelf weten hoe hij zijn baantjes trekt,” legt Jeanette uit. „Je mag steeds zes baantjes naar het einde zwemmen, of heen en weer blijven zwemmen in één baan. Alleen in de eerste baan mag dit niet, omdat ie dereen daar in springt en duikt Dat zou gevaarlijk wor den.” Er is gelukkig nog nooit iets gevaarlijks gebeurd tijdens de vierdaagse. „Het gaat echt om het toezicht het begelei den dat alles goed verloopt." Voor dat toezicht zijn ruim voldoende mensen aanwezig. „We hebben onze eigen mensen, van het zwembad, maar ook veel vrijwilligers, van de reddingsbrigade bij voorbeeld.” Ook mogen kin deren pas meedoen als ze hun zwemdiploma hebben. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad- dinxveen organiseert donder dag 13 september haar tradi tionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaver jassen begint om 20.15 uur.Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. ten goede aan twee kinderen van het Foster Parents Plan. Voor meer informatie: Hilda van der Sloot, tel. 0182-610819 of Hannie de Vries, tel. 0182- 617889. ZEVENHUIZEN - Na een achtervolging heeft de poli tie maandagmorgen 10 sep tember twee mannen aan gehouden. Bij een alcoholcontrole op de Bre- deweg in Waddinxveen ter hoogte van het tankstation, reed de auto er rond 00:45 uur vandoor toen de be stuurder aan de beurt was voor de blaastest. Agenten zetten de achtervolging in over de Al 2 in de richting van Den Haag. Na de afslag Zevenhuizen ging de auto de Swanlaweg op. Op de Zuidplasweg lukte het voor de vluchtende auto te ko men en konden de twee in zittenden; een 22-jarige man uit Moordrecht en een 29- jarige man waarvan geen adres bekend is, worden aangehouden.Tijdens de achtervolging hadden de agenten aan de hand van het kenteken vastgesteld dat het om een gestolen auto ging. De aangehouden mannen zijn in verzekering gesteld. De auto werd bij een woninginbraak in juni in Gouda gestolen. dinsdagavond worden opge haald. De mensen waarvan de achter naam begint met At/m K van 19.30 - 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 - 20.30 uur. Tien gesloten geopend van 10.00-17.30 uur geopend van 10.00-17.30 uur gesloten geopend van 10.00-17.30 uur geopend van 19.00-21.00 uur geopend van 10.00-17.00 uur WONING PROJEKTSTOFFERING met zwangerschapverlof. Om u met dezelfde dienst te kunnen zijn, zijn wij genoodzaakt de te passen. Wij vragen u begrip voor deze tijde- WADDINXVEEN - De herfst en winter komen er weer aan, daarom organiseert het Zuid- honk weer een winterkinder- kledingbeurs, op maandag 17 en dinsdag 18 september. De inname van de kleding is maan dagavond van 19.00 - 21.00 uur en dinsdag ochtend van 09.00 uur - 10.30 uur. De kleding in de maten 92 t/m 182 moet schoon, heel en enigszins van deze tijd zijn. De verkoop is dinsdag van 13.30 uur - 17.00 uur. Er mogen geen tassen mee naar binnen, deze kan worden afgegeven bij de deur. Tijdens de verkoop is er kinderopvang. Het afhalen van de kleding is als Uw specialist op het gebied van: Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren een kijkje kunnen nemen,” al dus de ontwerper. De site van Michiel was ge schikt voor de doelgroep die de stichting voor ogen heeft. WADDINXVEEN - De geplande Opschoonactie van het Gouwedorp op zaterdag 29 september tussen 9.00 en 10.30 uur is goed ontvangen in Waddinxveen. Geregeld krijgt de gemeente reacties van mensen die ook een be zem of prikker in de hand willen nemen. „Inmiddels heb ben we de medewerking van heel veel clubs en verenigin gen en instanties. We kunnen nu definitief zeggen dat de actie doorgaat”, zegt wethouder Dijksterhuis tevreden. chiel knalt, schittert en be weegt aan alle kanten en dat spreekt jongeren aan.” Herbert Decker: „Michiel moet grafisch forum, sport en cultuur, gezien wel aan de halsband.” In totaal waren er zes jongens die een website ontwierpen. „Ik had wel verwacht dat er minstens vijftien tot twintig jongeren mee zouden doen,” zegt Herbert Decker. De ande re drie deelnemers waren Rob Steenland, Leroy Monster en Geert Roza. Rob Steenland was met zijn twaalf jaar duidelijk de jongste deelnemer. Hij had, zeker ge zien zijn leeftijd, een prachtsite in elkaar gezet. „Als Rob 19 is, is hij echt een kanjer,” was het oordeel van de jury. Het leef tijdsverschil met de andere deelnemers kwam duidelijk in zijn site naar voren. Door on derwerpen als disco De Padde stoel, waar je, aldus Jan Kor- ving, als 16-jarige niet eens naar binnen mag, was de site onge schikt als jongerenpagina. Wel nodigde de directeur Rob uit om samen met hem een tee- nerpagina op te gaan zetten. Een uitnodiging, die de jongen graag aannam. „Ik vond het leuk om te doen. Ik was er wel lang meer bezig, maar het was leuk. Wel jammer van de computer.” Leroy Monster had zijn site op papier opgezet. „Je hoeft na- Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Michiel van de Geest is de winnaar van de ’webstrijd’, georganiseerd door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk en kon afgelopen zaterdag met een gloednieuwe computer weer terug naar huis keren. Hij moest hiervoor de nieuwe internetsite voor jon geren in Waddinxveen opstel len. Deze site zal zeer waar schijnlijk 29 september de lucht in gaan. De jury, bestaande uit Jan Kor- ving, de directeur van de stich- levert schoppen en bezems. Hoewel het akkoord voor door gang is gegeven, is nog niet de hele organisatie rond. Dijkster huis; „We zijn nog in onderhan- deling met een aantal scholen, hopelijk doen zij ook mee. Maar we hebben goede verwachtin gen, zelf hebben de scholen ook wel eens dergelijke acties.” De serviceclubs gaan de steunpun ten bemensen, daar zijn nu bijna genoeg mensen voor. „De va kantie is voorbij, nu is het tijd om iedereen op te peppen. Maar dat gaat best lukken, wij zijn in ieder geval enthousiast” Het is de bedoeling dat de opruimactie in de komende jaren wordt ver volgd. Dijksterhuis zelf zal ook niet stilzitten tijdens de actie. „Ik pak ook de bezem.” De op schoonactie wordt gehouden voorafgaand aan de Gemeente- dag. De vrijwilligers worden daarna om 11.00 uur uitgeno digd op het gemeentehuis voor koffie en een stroopwafel. Voor iedere vrijwilliger ligt op het ge meentehuis een presentje te wachten als dank voor de werk zaamheden. Daarna presenteert wethouder Dijksterhuis de plan nen rond de beeldkwaliteitdis- cussie via een korte Powerpoint presentatie met voorbeelden over de inhoud van de discussie. De gemeentedag zélf duurt van 10.00 tot 16.00 uur. VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN^ PENSIOENEN men is het kind op een speelse wijze vertrouwd te maken met volgt: kleding en/of geld kan op het water. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groepsleid(st)er. Gehandicapten die voor het eerst komen, moeten een ver- wijsbriefje van hun huisarts of specialist kunnen laten zien. De procent van de opbrengst komt contributie voor een seizoen bedraagt ƒ110,- voor peuter- zwemmen (voor I ouder en kind), tweede kind uit hetzelfde gezin: 55,- extra. Voor gehan- dicapten/mindervaliden 100,-. Voor ouderen (60+) 80,-. Zonder seizoenabonnement: 5,- per keer. Het is niet toe gestaan dat familieleden en kennissen met de deelnemers meezwemmen. Aanmeldingen voor baby en peuterzwemmen via Pauline Droge, telefoonnummer (0182) 619 339. Gehandicapten/min- dervaliden en revaliderenden graag aanmelden via mobiele telefoon: 06-20774936. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De politie heeft het rij bewijs van een 18-jarige jonge man uit Zevenhuizen ingevorderd voor het ernstig in gevaar brengen van de ver keersveiligheid. Ook is tegen de Zevenhuize naar een proces-verbaal opge maakt voor diverse verkeers overtredingen. Zo nam de automobilist het de laatste maanden niet zo nauw met de verkeersregels. Hij reed vaak met hoge snel heid door de dorpskern, ne geerde inhaalverboden en ont week wachtende auto’s voor verkeerslichten door ze te om zeilen via voetpaden, fietspaden en groenstroken. Meerder inwoners van Zeven huizen maakten zich hierover ongerust en deden melding bij de politie. Na overleg met de officier van justitie werd de wegpiraat aangepakt. WIJZIGINGEN OPENINGSTIJDEN Onze Emma gaat deskundigheid van openingstijden aan lijke situatie. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Vrijdagavond Zaterdag In januari 2002 hoopt Emma u weer te begroeten. Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Waddinxveen is op de ochtend van de 29e verdeeld in circa 24 buurten; in elke buurt bevindt zich een steunpunt, gemarkeerd met een vlag. Vrijwilligers kun nen om 9.00 uur bij het steun punt papierprikkers, vuilniszak ken, bezems en werkhandschoenen afhalen. Be woners die ter plekke mee wil len doen met het opschonen, kunnen zich aansluiten. De steunpuntcoördinator wijst vrij willigers de plekken aan die aan een opruimbeurt toe zijn. „De mensen mogen natuurlijk zelf weten in welke buurt ze gaan schoonmaken”, vult Dijksterhuis daarbij aan. Om 10.30 uur kun nen de vrijwilligers de vuilniszak ken en de gebruikte materialen weer inleveren bij de steunpunt- coördinatoren. Medewerkers van de gemeente en Cyclus zor gen voor verdere afvoering hier van. In de week na de opruimac tie wordt bekend gemaakt hoeveel afval er is opgehaald. Niet alleen Cyclus werkt aan de actie mee, een heleboel bedrij ven zetten zich in. Zo sponsort de groencompostering de vlag gen en de masten, het water schap gaat de watergangen schoonmaken, Sterrenborgh le vert papierprikkers, Zwetsloot brengt een verrassing voor de vrijwilligers en Markus zorgt voor stroopwafels. De gemeente WADDINXVEEN - Stichting ZwemRevalidatie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW) start woensdag 26 september in Gouwebad De Sniep het nieu we seizoen. Onder leiding is er elke woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur zwemmen voor baby’s en peuters van 0 tot 5 jaar. Gehandicapten en reva liderenden (incl. vrijzwemmers) kunnen van 18.00 tot 20.00 uur terecht. Het water is die dag extra verwarmd. Ook dit seizoen is door vrijwil ligers, onder begeleiding van fy siotherapeuten en reddingsbri gade een programma opgezet om in het water te revalideren en te recreëren. Voor gehandi- capten/mindervaliden zijn met name fysiotherapeuten en de reddingsbrigade actief. Zij bege leiden tevens een individueel oefenprogramma. Het gymnas- tiekhalfuurtje is van 18.00 tot 18.30 uur. Het doel van het peuterzwem- aldus Jan Korving. „Ik zit op het grafisch lyceum,” legt Leroy uit. „Dit was echt een uitdaging voor me.” Helaas vielen ook de onderwerpen van zijn site net buiten de interesses van de doelgroep. De site van Geert Roza was rustig en er was volgens de ju ry goed nagedacht over de in houd. „Ik heb geprobeerd de si te rustig en duidelijk te maken, niet te druk,” legt Geert uit. Toch dacht de jury dat iets meer beweging meer jongeren aan zou spreken. „Dit kan een site zijn van elk willekeurig be drijf,” aldus Imre de Gelder. „Het is een goeie, professione le site, maar we denken dat die van Michiel toch meer geschikt is.” Michiel is in ieder geval erg blij met zijn prijs. „Het is jammer dat er niet meer mensen mee deden. Natuurlijk maakte ik zo wel meer kans! Ik vind het een goed initiatief van de SWW om deze site op te gaan zetten. Je kan als jongere nu eenmaal niet zomaar naar de gemeente stap pen, van: ik wil dit en dit en dat. Als het zo zou kunnen, gestruc tureerd, via deze stichting, dat zou mooi zijn. Als de gemeente slim is, kijken ze wel naar deze site.” De Stichting wil wel de andere deelnemers blijven betrekken bij het proces. Jan Korving: „We gaan proberen een driehoekje te vormen, met het bedrijf dat deze site verder gaat ontwikke len, de deelnemers en de stich ting om zo een site te krijgen die er fraai uitziet, goed van in houd is en verantwoord is.” ting, Herbert Decker, grafisch ontwerper en ontwerper van de voorlopige site en het logo voor jongeren Waddinxveen, Shannen van Viersen, multime dia studente, Robert Schagen, IT medewerker en Imre de Gelder, website ontwerper, was zeer onder de indruk van het ontwerp van Michiel. Imre de Gelder: „Het ontwerp had ze ker een aantal professionele en subprofessionele dingen.” Ook had Michiel zeer originele items in de site verwerkt. „Een echt pluspunt was dat hij aan het AZC had gedacht. Weinig mensen zullen daar maar opko men, en juist voor die jongeren is het internet de manier om mensen te ontmoeten.” De site van Michiel bevatte Jan Korving: „De site van Mi- naast deze pagina voor het AZC onder meer het nieuws voor jongeren, de stelling van de week, een reclame pagina, een een activiteitenkalender, vaca tures voor bij- en vakantie- baantjes en de ergernissen-top 10. „Hier zou iemand van de gemeente bijvoorbeeld eens In de week van de Nationale Zwemvierdaagse namen ook veel Waddinxveners dagelijks een duik. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) De jonge website-ontwerpers presenteerden afgelopen zaterdag hun idee van een jon- tuurlijk geen computergenie te (Foto:Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) zijn, om mee te mogen doen,” SSt/,,..

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17