Vluchtelingen Werk heeft tekort aan te gast bij WLTO vrijwilligers Boxspring binnenveringmatras lattin Gedeputeerde Van der Sar 279, 139,- o?OP KOOP NU. BETAAL IN2003 (zonder rente) Cfc - u Linnen kasten F2 1695- mW**»-" S-zonepocketveer I. I I Vrouwen van Nu starten nieuw seizoen Creatief met letters voor senioren an OP-OP QP-0P Van Eldik Dronken achter het stuur van het Nederlands landschap Lezing: Het ontstaan exposeert in Alphen bbckbtvbr/ng- MATRAS MATRASSENHAL ALPHEN Euromarkt 109 (naast GAMMA) - Alphen a/d Rijn - 0172 47 91 40 di-vr 10-17.45 - vr koopav - za 10-17 MATRASSENHAL LEIDEN HogeRijndijk 252 (nabij H. Chrispijn) - Leiden - 071 542 44 29 di-vr 10-17.45 - do koopav - za 1017 Elders 7957- Stuntprijs i TURBOLEVERING OPSLAG VOOR LATERE GRATIS PARKEREN Nu LAAGSTE PRIJSGARANTIE 5 JAAR GARANTIE Betrokkenheid provincie Gemeentelijke herindeling Glastuinbouw Onteigenen Driemanspolder Verrommeling van 698,- nu BIHHCNVeRING- MATRAS van 249,- nu IC0LA71XMATRA. van 598,- nu 249,- 70x200 (alle maten leverbaar) NASASCHU/MMATRAS van 1095,- nu 595, - 70x200 (alle maten leverbaar) Electrisch verstelbaar Nu vanaf 295,- LEVERING MOGELIJK KOFFIE STAAT KLAAR t/m zaterdag 15/9 Vaste bodems Nu vanaf 59,- Handverstelbaar Nu vanaf 99,- - draaideuren - zweef deuren - schuifdeuren - vouwdeuren POlTlTHCRMATltAS van 189,- nu 99,- 70x200 (alle maten leverbaar) 0P=°P - iedlkant ®Wétóasten -^hterwfnd linnenkast, 200 cm breed -diverse kleuren Mte maten Alle maten leverbaar i 6®<tset - PAGINA 25 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN KR 5. L Hoe heeft de provincie geopereerd in verband met de Vijfde Nota? en Zuid-Holland West worden her zien. Er komt een nieuw streekplan voor de komende tien jaar. Minister Pronk wil dat streekplannen en be stemmingsplannen concreter worden. Het beleid is er op gericht de be staande bestemmingen over de glas tuinbouw daadwerkelijk te realiseren. De provincie kiest voor modernise ring van de glastuinbouw, zonder dat dit leidt tot een verdere ruimtelijke groei van het totale glasareaal. In het Streekplan Zuid-Holland Oost zal de glastuinbouw zodanig moeten wor- Desgevraagd antwoordde Van der Sar dat in principe niet onteigend mag worden voor het Bentwoud tenzij het op vrijwillige basis te veel tijd gaat kosten. Er komt wel een Aan koop Strategie Plan (ASP) voor Zuid- Holland. Dat kan eventueel wel tot onteigening leiden. den genomen dat deze heel snel zal kunnen worden gerealiseerd. In het streekplan zullen wonen, groen en blauw in één keer hun plaats krijgen. Wat zijn de plannen op korte en lan gere termijn? In de toekomst gaat de Driemanspolder deel uit maken van de Groen/Blauwe Slinger. De bestem ming is recreatiegebied en natuurge bied. Het Chinees themapark gaat niet door. Minister Pronk zal daar niet aan meewerken. Nadat alle vragen waren beant woord, bedankt de vorozitter Van der Sar voor zijn bijdrage en bood hij hem een aantal producten ut het gebied aan waaronder tomaten, uien en bloemen. In delen van het Groene Hart dreigt verrommeling, daar heeft de SER on langs voor gewaarschuwd. Het be stuurlijk platform wil de kostenfactor goed bespreken met minister Pronk. Zo levert in Wassenaar het stallen van paarden meer geld op dan het melken van koeien. Van der Sar licht te toe dat het beleid er op gericht is met zo min mogelijk geld van de be lastingbetaler het beleid van de pro vincie uit te voeren. Hoeveel gemeenten blijven er over in Zuid-Holland? De provincie streeft naar een zodanige schaal dat er een optimaal verzorgingsniveau voor de burger ontstaat. De provincie neemt daarbij een afwachtende houding aan. Als gemeenten met een voorstel ko men, wordt bekeken of het verstan dig lijkt. Er bestaat echter en kans dat minister DeVries van Binnen landse Zaken vindt dat het zo te lang gaat duren. W’VEEN/ALPHEN -Wad- dinxvenerTheo van Eldik exposeert met bronzen sculpturen van tot 2 okto ber in de Openbare Biblio theek van Alphen a/d Rijn. Van Eldik maakt sinds en kele jaren bronzen sculptu ren. Momenteel ligt voor hem de inspiratie in het thema ’op straat': een blik, een houding of een verhaal van anderen kan maar zo lei den tot een creatie.Van El dik laat de sculpturen liefst ’onbewerkt’, ruw, ze zijn af zoals zijn handen het met de was hebben gevormd. Voor informaite en een overzicht van de collectie van Theo van Eldik:Theo’s Gallery: http://home.hcc- net.ni/t.th.van.eldik/. De expositie is te bezoeken tijdens openingstijden van de bibliotheek: maandag tot donderdag van 13.00 - 17.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag van IO.OO-13.00 uur en maan dag-, woensdag- en vrijdag avond van 19.00-21.00 uur. WADDINXVEEN - Binnenkort gaat in het Anne Frank-activiteitencentrum de activiteit ’Creatief met letters’ weer van start. Deze activiteit is in het voorjaar voor het eerst gehouden als opvolger van de activiteit ’Kalligraferen’. Bij de activiteit ’Creatief met letters’ is het kalligraferen de basis. De deelnemers beperken zich echter niet tot het schrijven van teksten met zwarte inkt. Met verf kan het werk wor den versierd, waardoor prachtige kunst werkjes ontstaan. Er gaat zowel een beginnersgroep als een groep gevorderden van start. Op 20 sep tember is er een informatieochtend in het activiteitencentrum om 9.30 uur. De activiteit start op donderdag 27 septem ber om 9.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 44,00 voor I0 bijeenkomsten van 2 uur. Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert deze activiteit in het Anne Frank-activiteitencentrum voor alle seni oren in Waddinxveen. Voor opgave of meer informatie: S.W.W, telefoon (0182) - 615555 (b.g.g. 631932). 70x200 (alle maten leverbaar) 70x200 (alle maten leverbaar) WADDINXVEEN - Het Historisch Genootschap Waddinxveen organiseert op woensdag 19 septem ber een lezing over het ontstaan van het Neder lands landschap. Deze le zing wordt gegeven door Dr. H.J.A. Berendsen, hij is als fysisch-geograaf ver bonden aan de Universiteit Utrecht. Door de universiteit Utrecht is meer dan 30 jaar onderzoek verricht naar de ontstaansgeschie denis van het landschap in West-Nederland, vanaf de laatste ijstijd tot heden. REGIO - Leen van der Sar, gedepu teerde van de Provincie Zuid-Hol land, was afgelopen week in Dorps huis Op Moer, waar hij te gast was op de vergadering van de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WL TO) afdeling Zuidplas. Daar sprak hij over de betekenis van de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening voor de regio. Hij wees er op dat de grootste dis cussies naar aanleiding van de Vijfde Nota plaatsvinden over de ontwikke ling van de Randstad. Begin dit jaar verscheen het eerste deel van de no ta. De WLTO is een belangenvereni ging van en voor agrarische onderne mers in Noord- en Zuid-Holland. De vereniging heeft ruim 17.000 leden, waarvan 13.000 boeren en tuinders. Het was afgelopen week de laatste vergadering van de afdeling Zuidplas, in het kader van een herstructure ring gaat de afdeling op 24 septem ber verder onder de naam ’Nieuwe Zuidplas’. De reacties op het kabinetsbeleid worden nu verwerkt en deel III van de nota zal voor het eind van het jaar verschijnen. Gaat het bij de nota om beleid wat de burger bindt? Dat is niet het geval, legde Van der Sar uit. Op landelijk niveau verschijnen er nota’s, op provinciaalniveau streekplannen en op het niveau van de gemeente bestemmingsplannen. De burger heeft alleen met het laat ste te maken. De onzekerheid voor de ondernemers is een probleem voor WLTO. Bij de ruimtelijke orde ning wordt zekerheid geboden door het bestemmingsplan en door eigen dom van de grond. De provincie neemt deel aan het Be stuurlijk Platform Groene Hart. Hier in zijn vertegenwoordigd: de ministe ries van VROM, LNV.V&W en EZ, de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, de gemeenten in het Groene Hart, de vier grote steden op de Randstadring (Amsterdam, Rotterdam, Den Haaf en Utrecht), de waterschappen, Stichting Natuur en Milieu, de WLTO’s, ANWB en de gezamenlijke Kamers van Koophandel in het Groene Hart. Uitgangspunt van het Bestuurlijk Platform is het Groene Hart-con- cept: het Groene Hart als een schoon, open en groen middengebied in de Randstad. Enerzijds gaat het daarbij om het voorzieningenniveau in de steden op peil te houden en te versterken en de automobiliteit te beperken. Anderzijds om te zorgen voor voldoende mogelijkheden voor natuur en recreatie op korte afstand van de steden. Het platform biedt de mogelijkheid voor partijen elkaar snel te vinden, de ideevorming te stimuleren, maar ook conflicten aan de orde te stellen. Zo streeft het platform naar een groot groengebied, ruimte voor wa- terberging, een rol voor de Zuidplas in het kader van de verstedelijking en de modernisering van de glastuin bouw zonder dat dit leidt tot vergro ting van het areaal. De streekplannen Zuid-Holland Oost Het afromen van winsten voor rood om dit te bestemmen voor groen leidt tot lagere kosten zowel voor rood als voor groen. gunning zo snel mogelijk te in tegreren in onze samenleving. Een goede begeleiding is daarbij onontbeerlijk. Vluchtelingen werk Waddinxveen hoopt eind september de wervingscam pagne met een positief resul taat af te kunnen sluiten en uit de potentiële kandidaten ten minste tien nieuwe vrijwilligers te kunnen aanstellen. Dit aantal is noodzakelijk om de gevolgen van de nieuwe Vreemdelingen wet zo goed mogelijk op te vangen. Deze wet heeft vers trekkende gevolgen voor men sen met een verblijfsvergunning en voor de begeleiding van vluchtelingen en asielzoekers. Voor meer informatie: Vluchte lingenwerk Waddinxveen, tel. 0182-61 1780. Op dinsdag 2 ok tober is er een voorlichtings avond. WADDINXVEEN - Op 9 sep tember om 20.00 uur is op de Vijverlaan een 47-jarige man uit Polen aangehouden wegens het rijden onder invloed van alco hol. De man blies tijdens de alco holcontrole op straat een F-in- dicatie waarop hij werd aange houden en overgebracht naar het bureau. Op het bureau blies de man op de ademanalyse 830 ug./l Aangezien de man de Pool- se nationaliteit heeft en geen vaste woon- of verblijfplaats heeft is in overleg met de offi cier van justitie de auto in be waring genomen en heeft een boete opgelegd van 2500,-. Tot dinsdag had hij de kans de boete alsnog te betalen en daarmee zijn auto terug te krij- _;gen. MOERKAPELLE - De Moerkapelse afde ling van de NBvP Vrouwen van Nu heeft met het verspreiden van het programma boekje voor het seizoen 2001/2002 het nieuwe seizoen gestart. Naast de maandelijkse bijeenkomsten van september tot en met april worden er nog tal van activiteiten georganiseerd, zoals koffieochtenden, excursies en een jaarreisje. Het aanbod van cursussen is dit jaar uit gebreid. Nieuw is de cursus Indonesisch en Chinees koken, welke gegeven wordt door Ivonne van Rooy en waarvan het cursusgeld bestemd is voor de Stichting Projecten Poerwakerto in Indonesië. De ze stichting ondersteunt kansarme geta lenteerde kinderen, zodat zij kunnen stu deren. De tuinclub is in een vergevorderd stadi um, bij voldoende belangstelling gaat de ze van start. Voor literatuurliefhebbers is er ruimte op de leeskring. Bestaande cursussen als bloemschikken, internet en Richelieu (open borduurwerk) worden in het nieuwe seizoen weer voortgezet. Verder is er in samenwerking met de Provinciale Vrouwenraad Zuid-Holland en het project ’Vrouwen aan de slag’ een groot en gevarieerd aanbod van cursus sen. Informatie over deze cursussen wordt gegeven op de maandelijkse bij eenkomsten. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op 19 september en heeft als thema:‘het Internationale Jaar van de Vrijwilliger’. Vier dames zullen hierover komen ver tellen. LAATSTE KANS! WADDINXVEEN - Vluchtelingenwerk in Waddinxveen kampt opnieuw met een tekort aan vrijwilligers. Zowel bij het werk in het Asielzoekerscentrum te Waddinxveen als bij de begeleiding van nieuwkomers in de gemeenten Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen/Moerkapelle is opnieuw een tekort aan vrijwilligers ontstaan. Vandaar dat Vluchtelingenwerk Waddinxveen een wervingscam pagne is gestart om nieuwe vrijwilligers aan te trekken. Het huidige rivierengebied is gevormd doordat grote rivieren gedurende vele duizenden jaren vrij kon den overstromen. Aan de orde komen de nieuwste inzichten en oor zaken op het gebied van ri- vierverleggingen en veen vorming en de wijze waarop de mens zich in de loop van de geschiedenis heeft aangepast aan het veranderende landschap. Uit de nieuwste onder zoeksgegevens blijkt, dat de rivierverleggingen ver oorzaakt zijn door een combinatie van klimaatver anderingen, zeespiegelbe- wegingen, breukwerkingen en door menselijke in- vloed.Toekomstige kli maatsveranderingen zullen waarschijnlijk leiden tot een toenemende kans op overstromingen. De moge lijkheden om hier iets te gen te doen zullen kort worden toegelicht. De lezing wordt gehouden in de Rijnlandzaal van Ho tel Café Restaurant De Unie, Kerkweg Oost 226. Aanvang 20.00 uur en toe gang is gratis. Bij Vluchtelingenwerk Wad dinxveen gaat het om het bege leiden van vluchtelingen en asielzoekers in het Asielzoe kerscentrum en die zich vesti gen in de gemeenten Waddinx veen, Boskoop en Zevenhuizen/Moerkapelle. Door een tekort aan vrijwilli gers komt de kwaliteit van de begeleiding in gevaar en drei gen de huidige vrijwilligers overbelast te raken. In het Asielzoekerscentrum ligt de nadruk op juridische bege leiding van asielzoekers, terwijl bij vestiging in de gemeenten de nadruk wordt gelegd op de maatschappelijke begeleiding waaronder het geven van indi viduele taalhulp. Het doel van de begeleiding is de vluchteling juridisch bij te staan en na het verkrijgen van een verblijfsver- In alle soorten, maten en kleuren met 140x200 lü AMe maten leverbaar ■is: Lengte 210 of 220 ook mogelijk - 2-p. MDF-ledikant - 2x lattenbodem - matras - 2 kussens - diverse kleuren F??

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 25