Verjongd Waddinxveen moet eenheid worden Ontwikkeling topsport- i CAS3A talenten verwachtingsvol Ik- Be Fair haalt uit Goede resultaten atletiekers Korbis gestart met nieuw seizoen - r tex Derde Masters Nieuwe trainer dames WSE Overtuigende start G elftal Hoge score Gouwestaete c plaats voor Rolling’90 Be Fair Nu met de laagste prijs en beste service garantie Jeu de boules 3 O kampioenen twee leden van atletiekvereni- r ging Antilope uit Waddinxveen de 1 v X te; l I PAGINA 31 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog (Foto: Artistic ArtJLiesbeth van der Vis.) auping Gelukkig viel de tweede goal snel waardoor we met een ge rust hart de wedstrijd konden uit spelen. De opzet was om Bij de overige teams kwamen Korbis 2 en Korbis 5 aan de goede kant van de score uit te gen respectievelijk het Slied- rechtse Merwede 4 (5-I2) en het Ridderkerkse Sagitta 5 (6- 3). Het vierde team van Korbis speelde met 3-3 gelijk tegen Bolnes 5 (uit Ridderkerk). minuut werd het nog 4-0 door Stephan Kanters, die de bal na een voorzet van invaller Remco de Jeu (voor Hoogervorst) te gen het net joeg. De eer werd voor de Reeuwijkers werd in de 89ste minuut gered door in valler Wouter Konings: 4-I. Trainer De Quillettes: „Een week geleden kwamen we bij Stolwijk na een 2-0 achterstand in blessuretijd nog op 2-2. Daar was ik heel blij mee. Voor onze jonge ploeg betekende die uit- slag een morele opkikker. Door hard werken proberen we bij te blijven”. Voor de wedstrijd werd in de kantine voor de eerste keer de zilveren schoen uitgereikt. De ze is bestemd voor de meest waardevolle speler in het afge lopen seizoen. Een viertal ras Waddinxveners, Arie Beij, Dirk Flier, Niek de Leeuw en Henk Zoetekouw, heeft de spelers beoordeeld. De trofee kwam in nee op aangeven van Van der Starre 5-1 en 6-1De jonge ver dediger Stefan van Wijk liet een over gekomen A-junior die een basisplaats heeft verworven. Er staan echter meer spelers te terstand aan. Daarna stroopte de thuisclub de mouwen op. Rob van Leeuwen kopte uit een voorzet van Emiel Lobbenzoo I-3 in, dezelfde speler zorgde met een kopbal uit een voorzet van Ron Kievit voor 2-3 en Ron Kievit benutte twintig minuten we- De voetballers van Moerkapel- le keken in de thuiswedstrijd colaas Boys, Ammerstol-Wad- dinxveen, Stolwijk-Groeneweg. Bij Waddinxveen onderscheid de zich Bjorn Tollenaar. Deze voetballer heeft geen soepele loopstijl, maar is wel effectief. In de 64ste minuut scoorde Tolle naar uit een prima voorzet van Apple Razak, daarna joeg hij in 7lste minuut de bal uit een vrije trap laag in het doel: 3-0. Waddinxveen had daarmee de wedstrijd in handen. In de 84ste FZlaagsteNI C PRIJS WADDINXVEEN - Drie masters van de Waddinx- veens-Boskoopse zwemclub Gouwestaete hebben in de zomercompetitie langebaan- zwemmen hoog gescoord in hun leeftijdsgroepen. Op ruim 20 locaties, verspreid over het hele land, zijn de wedstrijden georganiseerd. Voor masters, verdeeld in leeftijdsgroepen vanaf 25 jaar oplopend met 5 jaar, telt de som van de tijden van hun vier snelste kilometers. In I988 debuteerden enkele Gouwestaetemasters bij de ze tak van de zwemsport in hun betrokken leeftijdsgroe pen. De Gouwestaete bleek over twee goudhaantjes te beschikken die vanaf dat jaar tot en met dit jaar de klasse- mentsbeker in hun leeftijds groep wisten te winnen. Ju dith van Berkel-de Nijs uit Koudekerk (59) en Boskoper Nic Geers (63), open water stayers van het eerste uur, voelen zich bij deze pure buitensport in hun element. Zij zijn werkelijk in Neder land onverslaanbaar want in al die jaren hebben zij op niet één kilometer naast het goud gegrepen. Na de laatste wedstrijden, afgelopen week einde in Roermond, konden zij de betrokken bekers weer in ontvangst nemen. Dit jaar beschikte Gouwe staete over een master in de jongste leeftijdsgroep (25- 29), te weten Erwin Fritschy uit Haastrecht. In deze snelle groep eindigde hij als vierde. Het getuigd van de bijzonde re klasse van Nic Geers dat de eindsom van zijn vier snelste kilometers slechts een handvol seconden boven die van zijn 35 jaar jongere clubgenoot ligt. Geers zag ook nog kans om in het lan- gebaanklassement alle leeftij den (2, 3 en 5 km’s) als ver reweg de oudste tussen de ruim driehonderd gerang- schikten als 56-ste te eindi gen. MOERKAPELLE - Rol- schaatsvereniging Rolling’90 heeft tijdens de internatio nale rolschaatswedstrijd te Bremen het seizoen met succes afgesloten door met een minimaal punten ver schil op de 3e plaats te ein digen. De I e plaats was on bereikbaar. Het Dreamteam, viervoudig Eu ropees en Wereldkam pioen, onder leiding van Wolfgang Schrampp staat op eenzame hoogte. Maar de tweede plaats kwam wel heel dicht bij. Met slechts 0,3 punt verschil won het team uit Neustadt dat tij dens de Europees Kam pioenschappen de 3e plaats bezette. Het jonge team van Rolling’90 dat dit jaar voor het eerst aan deze discipline deelnam is dus met vliegende vaart van start gegaan. De ambities voor volgend jaar zijn dan ook volop aanwezig. Wolf gang Schrampp zag toe komst voor dit team en was zo enthousiast over de mogelijkheden dat hij in ja nuari overkomt om te assi steren bij het maken van het nieuwe nummer. In 2002, viert Rolling’90 haar 12,5 jarig bestaan dat zij met enkele evenementen in Moerkapelle en Zevenhui zen luister wil bijzetten. ne van der Sluis, Appie Razak, Bjorn Tollenaar, Peter van de Hoek, Stephan Kanters. Van de selectie van Waddinxveen ma ken verder deel uit Wilfred Waltman, Remco de Jeu, Gerolf Friesser, Remco Been, Gerhard Frikken, Lesley Heeren, Marco van de Hoek, Sandro Honkoop, Gerard Moliej, Olaf van de Put, Niels Rollingswier, Alphons Scheurwater, Henk-Jan Verzijl, Michiel Vunderink, Alex de Wil de en Cees Zoetekouw. Europese Kampioenschappen te bereiken.” Voor Evita Pronk werd een speciaal trainingsprogramma samengesteld. „Ik merkte di rect al het verschil. Ik heb veel meer kracht door de extra krachttraining, mijn concentra tie is sterk verbeterd en ik hou het veel langer vol”, vertelt Evi ta. Corrien van Haastert heeft ook een speciaal trainingspro gramma gekregen. Inmiddels heeft zij goede resultaten ge boekt en is zij van de junioren naar de dames gegaan. In de Ronde van België eindigde zij als zevende en de Ronde van Tsjechië wist zij de I6e plaats te behalen. Rond Kees de Ruyter is het nog een beetje stil omdat het seizoen nog moet beginnen. Ook hij heeft extra trainings- mogelijkheden gekregen en gaat in de herfstvakantie op trainingskamp. „Gedurende de wintermaanden moet dit zijn eerste vruchten gaan afwer pen”, aldus Schenk. „Alle ogen zijn op hem gericht op de lange afstanden van vijf en tien kilo meter, want daarin is hij erg sterk.” bezit van aanvoerder Raymond Beij. Commissielid Henk Zoe tekouw, die de prijs overhan digde: „Er waren vijf spelers die qua beoordeling dicht bij elkaar zaten. Raymond Beij kwam ech ter op de eerste plaats. Ik hoop dat aller ogen in het nieuwe seizoen weer in positieve zin op Waddinxveen zijn gericht”. Opstelling Waddinxveen: Edwin Versloot, John Tiben, Mark van Vliet, Raymond Beij, Arjan van Herk, Patrick Hoogervorst, Re- WADDINXVEEN - Ook voor de jongens van het G elftal van Be Fair startte afgelopen zater dag de competitie weer. Op het jongens rustig moesten blijven, programma stond de wedstrijd tegen het elftal van Schiebroek. Het was in de eerste helft dui delijk even wennen, bij de eer ste de beste hoekschop ging de geen gele kaart te pakken. Jam mer genoeg liep een speler van Herk) nog tegen geel aan. De opzet is dat dit team groeit naar een echte eenheid. Vergeleken met het vorige seizoen moet ik zeggen harde duel zeven gele kaarten In de zondagcompetitie boekte WSE een 2-0 overwinning op MMO in Hoogmade door doel punten van Guido Hack en Martijn Sol (strafschop). Groe neweg behaalde een krappe 0-I overwinning op Kamerik. Voor de Zevenhuizenaren scoorde Klien van Dam vijf minuten voor tijd uit een strafschop. In de vijfde klasse zijn Ammerstol en Groeneweg zonder punt verlies. Het programma voor Fair (wedstrijd van de week), DVO- ten.Voor Be Fair scoorden nog Moerkapelle, zondag: WSE-Ni- Wim van der Starre (voorzet Martijn Clardeij) en Rene Min top te behoren. Uit een twaalf tal genomineerden, werden uit eindelijk Niels Pereboom, Cor rien van Haastert (wielrennen), Evita Pronk (karate) en Kees de Ruyter (schaatsen) geselec teerd, die met hun mentoren Bert Bouwer en oud schaatser Ard Schenk extra ondersteu ning kregen om hun doel te be reiken. Deze ondersteuning be staat niet uit sponsoring in geld, maar bij de selectie van de topsporttalenten moest hen een duidelijk doel voor ogen staan. Zo wilde Niels dolgraag be schikken over een elektroni sche schietbaan om zijn trainin gen nog effectiever te maken. In plaats van iedere keer na een schot het kaartje naar voren te halen om de score te bekijken, is het schot nu op een compu terscherm tot op de tiende millimeter af te lezen. „In de cember had ik last van een blessure en door familieom standigheden liep het ook niet zo goed”, vertelt Niels. „Nu ben ik weer goed op dreef en ik hoop dit jaar in de Duitse competitie eerste van mijn team te worden en daarna de voor kort zelf in de zaterdagaf- deling van Xerxes/DZB, maar is daar mee gestopt. In Waddinx veen traint hij op dinsdag- en donderdagavond de dames van WSE. Op zondagen zal leider Ton Horsman hem bijstaan in de coaching. Valoissmith heeft goede verwachtingen van WSE. tegen het Rotterdamse NIO Op zondag I6 september spe len de Waddinxveensen hun eerste competitiewedstrijd te gen Hermes DVS in Schiedam. echter niet waarmaken; na tweemaal vijfendertig minuten spelen moest Korbis zich in Rotterdam met 10-8 gewonnen geven. De Waddinxveners wa ren qua krachtsverhouding in het veld beslist niet de mindere van NIO, maar het scorend ver mogen was niet toereikend om dat ook in de score tot uit drukking te brengen. Bij rust stond Korbis nog wel met 4-5 voor, maar in de tweede helft was het team niet productief genoeg om de met veel fysieke inzet spelende Rotterdammers bij te benen. De doelpunten aan Korbis-zijde kwamen op naam van Maureen Kientz, Mar jan Graveland, Mels Graveland, Hinse ter Schuur, Mark van den Brink, Marino van Zwet en Jaco Wineke (tweemaal). Schutter Niels Pereboom demonstreert de nieuwe elektronische schietbaan onder toe ziend oog van Bert Bouwer en Ard Schenk. (Foto: Marianka Peten.) WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense korfbalclub Korbis is afgelopen zaterdag de veldcompetitie weer begonnen. termeer werd gehouden. Ook werd op deze dag een 6-minu- ten loop afgewerkt, waarbij Nor- Steven alle anderen uit zijn leef tijdsklasse achter zich liet en uiteindelijk op een eerste plaats uitkwam met in totaal 1610 meter. Wim Schild reisde af naar atle tiekvereniging Start ’78 in Steenwijk om deel te nemen aan de I5e Veteranendag. De harde wind met vlagen regen was niet bevorderlijk voor de opkomst en evenmin voor de prestaties. Maar het was toch een mooie gelegenheid voor Wim Schild van sprotclub Anti lope uit Waddinxveen om een record te vestigen op de 800 meter, voor mannen 75-80 jaar, in een tijd van 3 min. I9 sec, ruim onder de door de Kon. Ned. Atletiek Unie gestelde li miet van 3.35. Het was tegelijk het eerste Nederlandse record dat op deze baan werd gelo pen. dat we op de goede weg zijn”. RVC’33 ontbeerde in de wed strijd tegen Waddinxveen een afmaker.Voordat de thuisclub in de 25ste minuut de leiding nam door Appie Razak, die na een voorzet van Peter van de Hoek scoorde, hadden de bezoekers de beste kansen gehad. Al na vijf minuten kopte Kees Schoonderwoerd de bal uit een voorzet van Remco Vermeulen steenhard over en daarna schoot de actieve Marco van - Bemmel precies in de handen van doel- x man Edwin Ver- sloot. De Reeuwijkse J doelman Lars van de Akker s voorkwam dat Waddinxveen J REGIO - Dit weekend hebben WADDINXVEEN - Op 8 sep- goede resultaten behaald. Ste- tember werd de laatste wed- ven de Lange, pupil A2 eindigde strijd gespeeld voor het afde- afgelopen zaterdag als tweede lingkampioenschap 4 tegen 4. In bij de 4e Regionale Atletiek wedstrijd voor Pupillen. Deze wedstrijd was de laatste in een serie van vier, die begon op 21 WADDINXVEEN - Na twee speeldagen is er in de derde klasse van het zaterdagvoetbal geen enkele club die de ’volle goede indruk na. Hij is de enige bak’ heeft gescoord. Wel zijn er zes clubs die vier punten heb ben. „Op doelsaldo staan we bovenaan”, sprak Be Fair-trai- dringen, ner Jack Harmsen na de 6-I overwinning op het Vlaardingse CION. Zaterdag in de streek- derby tegen Rohda’76 in Bode- tegen TSB tegen een 0-3 ach- graven moet blijken wat deze klassering waard is. Be Fair kende een goede eerste helft waarin de ploeg bij vlagen uitstekend speelde. Na twintig minuten gaf John Slagboom de thuisclub de leiding. Vervolgens scoorde Rene Minnee uit een pass van Ihmad Saouny 2-0, liet voor tijd een strafschop Saouny uit een pass van Minnee gens hands: 3-3. Er vielen in dit 3-0 aantekenen en werd het vlak voor de rust na een sublie me aanval via Marco Verzijl en Rene Minnee 4-0 door Wim van der Starre. Na de hervatting werd de Vlaardinger Marcel Zebregts na een overtreding op Rob den Adel door scheidsrechter L. van Uffelen (Rotterdam) uit het veld gestuurd. Ondanks de nu merieke minderheid scoorde Sander Spanjersberg 4-1Deze speler moest even later met een tweede gele kaart (dus zaterdag: Rohda’76-Be rood) eveneens het veld verla- WADDINXVEEN - Waddinx veen neemt dit seizoen met een verjongd eerste elftal aan de competitie deel. Vertrokken zijn Dion de Jong (ONA), Mi chael Blonk (Gouda za), Marco Versloot (Moordrecht), Tim Bunnik (Jodan Boys) en Samir Ebeidi (Gouda zo) terwijl Peter Heeren en Jeffrey Pons lager zijn gaan voetballen. Hun plaat sen zijn opgevuld door Bjorn Tollenaar, die bal van de tegenpartij in het net. Kort daarna scoorde (Arjan Schiebroek het tweede doel- punt. Kansen kreeg Be Fair ge noeg, maar de keeper van Schiebroek keepte sterk. De tweede helft werd vooral be paald door het spel van Jos en Kevin. Eerst Jos die twee keer scoorde. Kevin maakte er zelfs 3-2 en 4-2 van. Schiebroek kwam sterk terug en scoorde nog 4-3. Kevin kreeg het in zijn heupen en scoorde weer 2 keer en daarmee stond het 5-3. Dat Schiebroek er 6-4 van maakte deerde niemand meer. De eerste drie punten zijn bin- Van de vijftien gespeelde jeugd- nen. wedstrijden werden er slechts vier gewonnen. Met name de jongste teams behaalden een goed resultaat. Zo won de F2 haar eerste wedstrijd met l-O en de twee welpenteams wis ten de eerste twee wedstrijd- punten ook knap binnen te ha len. Verder was er winst voor de C3 dat met 4-0 de tegen stander de baas bleef. Gelijk- Zwart spel was er voor de E2, de DI en de BI. Het laatste team gaf een voor de rust opgebouwde voorsprong onnodig weg en een gelijkspel (9-9) www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 van ONA terug keerde, Rene van der Sluis en Peter van I de Hoek van de zaterdagaf- deling van Wad dinxveen en enkele spelers uit tweede team. Het gevolg is dat het team van Waddinxveen drastisch is ver jongd. Vorig seizoen toen Waddinx veen alle voetballers nog in huis had zei trainer Koes de Quillet tes, dat zijn team mee zou doen in de strijd om de prijzen. Dit keer is de oefenmeester van Waddinxveen, begrijpelijk, voorzichtiger. Zelfs na de 4-1 overwinning op RVC’33 uit Reeuwijk houdt De Quillettes nog een slag om de arm. Te meer daar zondag tegen Am merstol moet worden aange treden, een club die samen met Groeneweg na speelronden de ranglijst aanvoert. „Liever”, sprak De Quillettes na de wed strijd tegen RVC’33, „had ik nu tegen een club als Aeolus ge voetbald. Ammerstol is voor ons een lastige tegenstander. Stel, dat we een tegen een pit tige nederlaag oplopen. Hoe vangt dit jonge team het dan op?” Ook na de 1-0 ruststand in de wedstrijd tegen RVC’33 was De Quillettes niet gerust „In de rust heb ik gezegd dat de De zilveren schoen voor de meest waardevolle voetballer van Waddinxveen werd door commissielid Henk Zoete kouw overhandigd aan Raymond Beij. Door Marianka Peters GOUDA/W’VEEN - In het ka der van het project De Goudse Topsport Talenten mocht schutter Niels Pereboom afge lopen week een elektronische schietbaan officieel in gebruik nemen. Dit gebeurde bij de Schuttersvereniging Waddinx veen, onder toeziend oog van vele genodigden, waaronder Bernard Kooistra, bondscoach van de Koninklijke Nederland se Schutters Associatie en KN- SA voorzitter Hoogeveen. Tijdens een daarop volgende demonstratie liet de 17-jarige Niels zien dat hij sterk op weg is om de wereldtop te behalen. Hij was al vertrouwd met het elektronische systeem, omdat deze schietbaan ook op alle in ternationale wedstrijden wordt gebruikt. Het grote aantal tie nen, dat Niels tijdens zijn de monstratie schoot, was dan ook niet zo verwonderlijk. In het kader van haar 75-jarig jubileum startte de Goudse Verzekeringen in het najaar 2000 het project om jonge sporttalenten te ondersteunen in hun streven om in de nabije toekomst tot de internationale WADDINXVEEN - Olton Va loissmith is de nieuwe trainer van de voetbaldames van WSE. De Rotterdammer heeft DZB/Zevenkamp en Wit’28 getraind. De eerste club bracht hij in drie jaar van de vijfde naar de tweede klasse. Bij de gedegradeerde hoofdklasser mocht met Zwart Wit’28 was hij een jaar uiteindelijk blij zijn, werkzaam als assistent-trainer. De rentree in de derde klasse Valoissmith (25) voetbalde tot heeft Korbis niet kunnen inspi reren tot een succesvolle start van de veldcompetitie. Het Waddinxveense achttal, dat vo rig jaar gedegradeerd is uit de tweede klasse, wordt tot de fa vorieten gerekend nu het één niveau lager speelt. Deze favorietenrol kon Korbis zowel I e klasse A als B werd een team van Waddinxveen kampioen. Deze twee teams moeten op 29 september tegen april in Boskoop, vervolgens in elkaar strijden om het algeheel Alphen a/d Rijn, Gouda en Zoe- afdelingskampioenschap. In klasse IA werden kampioen Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk/Rob van Dijken en bert Schifferling. In klasse IB zijn de kampioenen Wout Ver- luis/Elly Nieuwland en Leen en Andries Roos. meteen al verder kon uitlopen door de doorgebro ken Appie Razak van scoren af te houden. Vlak voor de rust redde hij voor de doorgebro ken Patrick Hoogervorst Deze aanvaller raakt Waddinxveen van oktober tot januari weer kwijt omdat hij dan als militair in Kosovo gestationeerd is. RVC’33, dat de eerste competi tiewedstrijd met 2-0 had verlo ren van GSV, zocht in de twee de helft de aanval. Scoren was echter een groot probleem voor de ploeg van trainer John Zonderop. Kees Schoonder woerd kopte in de handen van Versloot en schoten van Ha rold Ballering en Arjan Geer- lings misten het doel. Bij de Reeuwijkers zijn Rikkert Sna- terse en Arie Verkleij lager gaan voetbalen. Tegen Waddinxveen ontbraken voorts routinier Ar jan de Haas en Paul van Leeu wen. Om de opkomende ver dedigers Harold Ballering en Dennis Gabriels op te vangen wisselde De Quillettes aanval ler Rene van der Sluis voor Wilfred Waltman. X ■R Ss - f t

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31