Financiële Opendag kinderboerderij Dierendal injectie voor sneltramlijn Wandeltocht voor senioren Weinig vertrouwen in gemeente Verkeersperikelen Start winterpgrogramma NBvP,Vrouwen van Nu Autoloze zaterdag voor Oranjelaan Klaverjasavonden Koffieconcert r Diefstal Jeugddisco de Paddestoel Roken op de werkplek WOWf, ICMlf uit woning Feest bij De Bruggen F F Wand- en vloertegels Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Parket Laminaat Planken vloeren Sauna's Stoom/douchecabines Whirlpools LEZERS SCHRIJVEN FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! - w W I F WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Kinderen vermaakten zich prima op de Open dag van kinderboerderij Dierendal. (Foto.ArtisticArt/üesbeth van der Vis.) ALPHA STYLES f FF Aat en Kees Wijdooge. Europalaan 30 - Aiphen aan den Rijn TA; (0172) 47 09 01,' fax: (0172) 49 05 52 WADDINXVEEN - In de maanden maart, april en mei is kinderboerderij Dierendal dicht geweest in verband met MKZ. Nu de kinderboerderij weer open mag, was er weer een opendag georgani seerd en die was op zaterdag 15 septem ber van 11.00 tot 16.00 uur. Het was de derde opendag sinds de kin derboerderij in oktober 1999 officieel in gebruik is genomen. Sinds die tijd draait de kinderboerderij op volle kracht en dragen enthousiaste vrijwilligers zorg voor de levende have op de boerderij. En met succes, in de maanden juni, juli en augustus bezochten zo’n 6.000 mensen Dierendal. De Open dag werd een leerzame en ge zellige dag, de dag stond in het teken van ambachten en verschillende natuur- en milieu-organisaties. Rondom de kinder boerderij stond een aantal marktkramen waarin de verschillende verenigingen hun organisatie konden tentoonstellen. De kinderen konen zich uitleven op het springkussen en hun nauwkeurigheid tes ten met het ringsteekspel, kinderjut en kokosnoot vangen, of even uitrusten op de rug van een ezeltje van kinderboerde rij ’Het Ezelsbruggetje’ uit Bleiswijk. Ook was er een echte Valkenier komen om te vertellen over deze dieren. Dierendal nam tevens op deze dag de re genton in gebruik die op de kidnerboer- derij door Duurzaam Waddinxveen is ge plaatst. De officiële handeling werd verricht door wethouder Dijksterhuis. De ope ningshandeling van de OPen dag bestond uit watertappen uit de regenton en ver volgens de ramen schoonmaken van die rendal. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Op zon dag 23 september zal er door De Zeven Muzen weer een koffieconcert worden gegeven in het Vrij zinnig Hervormd kerkje, Dorpsstraat 139 in Zeven huizen. Er zal opgetreden worden door het Lagos kwartet, bestaande uit Ron de Haas (viool), Jan Komen (viool), Isabella Petersen (altviool) en Sebastiaan de Rode (cello). Tijdens hun studie aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag leerden de leden van het strijkkwartet elkaar kennen en richtten in 1992 het Lagos Kwartet op. Ze debuteerden op de kamer- muziekdagen van het Daniël Kwartet. Later volgden masterclasses bij het Ama deus kwartet, het Hagen kwartet, het Bartók kwartet en het Alban kwartet. In de zomer van 1995 volgde een tournee door het Midden oosten. Het repertoire van het kwartet reikt van Haydn, Mozart, Beethoven, Dvorak, Schubert, Brahms tot Shostakovich, Prokofjev, Ravel, Britten, Górecki en Bartók. Op het koffieconcert zullen zij spelen het Strijkkwartet op. 76 no. 2 Quinten van Jo seph Haydn en het Strijk kwartet in F op. 96 Ameri kaans van Antonin Dvorak. Iedereen is van harte wel kom en de toegang is gratis. Aanvang van het concert 12.00 uur. REGIO - Realisering van de Rijn-Gouwe sneltramlijn tus sen Gouda en Leiden regio lijkt een stuk dichterbij te zijn gekomen met een extra provinciale injectie van dertig miljoen gulden. Daarmee laat de provincie duidelijk blij ken veel waarde te hechten aan de sneltramverbinding die ook de gemeenten Boskop en Waddinxveen beter openbaar vervoer biedt. Onder meer ook door het bij bouwen van haltes.Tot de extra bijdrage heeft de provin cie besloten in het kader van een Meerjarenprogramma Investeringen van 125 miljoen in wegen en openbaar ver voer. We kennen helaas maar weinig mensen die vertrouwen heb ben in de oprechte bereidheid van de gemeente om plannen aan te passen aan wensen van de bewoners. Om die reden is het dan ook weinig zinvol deel te nemen aan hoorzittingen. En dat leidt op zijn beurt weer tot eigenzinnig gedrag van de politiek. Recent heeft de gemeente daar weer een duidelijk voor beeld van laten zien. De bewo ners van de Prins Bernhard- laan kregen onlangs van de gemeente bericht dat er in september mogelijk wat onge mak zou komen in verband met werkzaamheden aan het begin van de straat nabij de oprit van Souburgh. Het zou gaan om het verplaatsen en B. JONKER, Boskoop met de kraan open. Een oplos sing zou zijn om op de Brug weg een fietslicht aan te bren gen met een wit omlijnd vlak waar de fietsers voor dienen te wachten, dat dan gelijktijdig met het autoverkeer op groen springt. Want door rood rijden is in feite niets anders dan spelen met je leven. En dat be seffen velen maar al te weinig. Daarom dat een duidelijk lik op stuk beleid door de politie op zijn plaats zou zijn. Anders maar de fiets inleveren. vies, ook was zij overgevoelig voor de rookdeeltjes in de lucht.Vanaf 1993 vroeg zij aan de leiding van het kantoorge bouw waar zij werkte om een rookvrije werkplek. PTT Post vond dat dat niet kon, er wa ren teveel rokende collega’s wiens belang voor moest gaan. De werkneemster stap te vervolgens naar de presi dent van de rechtbank en startte een kort geding. De rechter gaf haar op alle pun ten gelijk.Volgens de presi dent van de rechtbank blijkt uit de Grondwet dat iedere burger recht heeft op respect voor het eigen lichaam en zijn gezondheid. Om dit grond wettelijk recht in de praktijk te laten werken, moet iedere werkgever daarvoor de nodi ge maatregelen nemen. Dat de meerderheid van het per soneel tegen zou zijn, maakt dat niet anders. In dit geval werd PTT Post veroordeeld om binnen 14 dagen na het vonnis een algeheel rookver bod op de werkplek in te voeren, met uitzondering van een apart aangewezen rokers- ruimte, waar de niet-rokers echter geen last van mochten hebben. verlengen van een duiker en het gedeeltelijk dempen van de sloot langs Souburgh.We dachten nog: ’Hé, daar was een rotonde gepland toen er nog sprake was van de oude Passa- geplannen!’ Bij de introductie van de re cente plannen heeft de ge meente ons echter verzekerd dat de Prins Bernhardlaan heel rustig zou blijven. Later is ons zelfs verzekerd dat het pro bleem van eventueel sluipver- keer krachtdadig zou worden aangepakt. En toen we in juni tijdens een informatie-avond het raar vonden dat er nog een rotonde op de tekening stond, verzekerde de wethou der de aanwezigen dat elk on derdeel van het plan straatge- wijs met de bewoners zou hebben. In totaal gaat de pro vincie daarmee zo’n 50 miljoen bijdragen. Nu moet het minis terie over de brug komen. De planning is dat de trams in 2004 gaan rijden. Voordat het zo ver is zal eind 2001 eerst worden proefgereden op het traject tussen Gouda en Aiphen. Dat gebeurt met oud materiaal en zonder passagiers. Vanaf eind 2002 moeten er trams rijden met passagiers. De trams zijn daarvoor al besteld in Zweden. Voor deze proef werkt de pro vincie samen met de vervoers bedrijven HTM en de NS. Het doel van de proef is uit te vin den of een intensiever gebruik van de lijn problemen oplevert en hoe de dienstregeling gaat lopen. De sneltrams bieden meer comfort dan een gewone tram en hebben een lagere in stap dan een trein. Daardoor is het mogelijk extra haltes bij te plaatsen, in plaats van stations. randeert. Deze wet is in de Tweede Kamer aangenomen, maar het is onzeker of de wet wel door de Eerste Ka mer komt. Zolang deze wet niet is aangenomen in de Eer ste-Kamer, bestaat er nog geen wettelijke regel die pre cies aangeeft of op de werk plek wel of niet gerookt mag worden.Wel bestaan er AR- BO-regels die aan alle werk gevers in Nederland de ver plichting opleggen om ervoor te zorgen dat werknemers geen giftige stoffen binnenkrij gen. Nog niet zo lang gele den heeft een werkneemster besloten juridische actie te ondernemen. Zij werkte sinds 1988 als postsorteerder en - besteller bij PTT Post. Zij had er last van dat veel van haar collega’s rookten in de hal waarin zij de post moest sor teren. Niet alleen vond zij het weer leuke prijzen te winnen. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden er drie in plaats van vier rondes gespeeld. De avond begint om 20.00 uur in Café Sport Kerkstraat 11 Over de perikelen rond de verkeerssituatie nabij de hef- brug in Waddinxveen is al va ker in de courant geschreven. Wie op de Brugweg het rode licht heeft gekregen, dient te wachten op het overige ver keer voor wie het licht op groen is gesprongen. Regelma tig rij ik met de bromfiets van Boskoop naar Gouda heen en weer voor o.a. vrijwilligers werk en wacht netjes voor het rode fietslicht, tot het op groen is gesprongen om mijn weg te kunnen vervolgen. Maar jong en oud trekken zich van het verkeerslicht op de de burgers tegen die ziekten. Er bestaan echter grote groe pen rokers en niet-rokers. Dus zijn ingrijpende maatre gelen moeilijk te nemen en wordt er op emotionele toon over gediscussieerd. Het is lo gisch dat de voorstanders van een rookverbod met name bij de niet-rokers zijn te vinden, en dat de mensen die vinden dat roken overal moet kun nen, veelal zelf roken. Ook de tabaksfabrikanten mengen zich in de discussie, zij heb ben groot belang bij het be houd van hun afzetmarkt. Sinds enige jaren is het ver boden om te roken in open bare gebouwen. Openbaar wil zeggen: toegankelijk voor pu bliek. Er is wetgeving in de maak die roken op de werk plek zou moeten terugdrin gen en die iedere niet-roker een rookvrije werkplek ga- Het gevolg is dat jongeren massaal op hun rem moeten trappen om mij doorgang te verlenen waar ik recht op heb. Zij zijn toch immers fout? Ook voor de politie is het dweilen Het roken van sigaretten of andere tabaksprodukten is schadelijk voor de gezond heid. Maar roken is ook een vorm van genot, vinden veel rokers. Ook is het bekend dat mensen niet makkelijk kunnen stoppen met roken, het is verslavend. Niet-rokers vin den rooklucht vaak hinderlijk. Mensen met aandoeningen aan de luchtwegen, zoals ast ma, kunnen veel last hebben van het roken door anderen. Mensen die deze aandoenin gen niet hebben, kunnen door roken of meeroken longkan ker en hart- en vaatziekten krijgen. Het ligt in deze tijd van voorkoming van ziekten voor de hand dat de overheid streeft naar bescherming van WADDINXVEEN - De NBvP, Vrouwen van Nu heeft haar winterprogramma gepresen teerd aan de leden en andere belangstellenden. Deze Wad- dinxveense Vrouwenvereniging heeft één keer per maand een verenigingsavond die op afwis selende wijze wordt ingevuld. Dat kan een lezing zijn over een maatschappelijk of cultu reel onderwerp. Eenmaal per maand wordt een koffie-och- rugkomst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met el kaar na te praten onder het ge not van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is. Vooraf in schrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 5,50 inclusief 3 kopjes kof fie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt een kleine bij drage (max. 2,-) aan de auto kosten gevraagd. Voor meer in formatie: S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is ge pland op dinsdag 23 oktober. Mr. Sanders is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. worden besproken en dat er aandachtig naar onze wensen zou worden geluisterd. Inmiddels leert navraag door de Werkgroep Passage Rond om bij de gemeente (afdeling Verkeer) dat de heiwerkzaam heden nodig zijn voor de aan leg van de geplande rotonde, maar dat begin oktober hoor zittingen zullen plaatsvinden over dat onderwerp (VCP). We horen het wethouder me vrouw Wientjens nog in juni zeggen: „Er gaat geen paal de grond in vóór de problemen zijn opgelost.” Inmiddels weten we beter: de eerste paal voor de rotonde gaat al de grond in nog voordat een hoorzitting heeft plaatsgevonden. met een extra groot feest. Daarom is deze avond omge doopt tot een Mega-jeugd-Dis- co. DJ Ed van de Waddinxveen- se drive-in-discotheek The Flying Dutchman draait ook de- ting Hazerswoude. Bij ze keer weer alle hits aan el kaar. De disco is voor de jeugd van 9 t/m I4jaar. Om 19.15 uur gaat de deur open, er kan tot 21.30 uur gedanst worden. De entreeprijs is 2,-. Iedere deelnemer krijgt bij de ingang een gratis lot voor de verloting. Op de disco wordt geen alco hol geschonken en is roken niet toegestaan. De vrijwilligers houden de be zoekers een beetje in de gaten. In verband met veiligheidseisen kunnen er maar 200 kinderen worden toegelaten. Daarom vraagt De Paddestoel ouders kinderen jonger dan 9 jaar niet naar de disco te stu ren. Adres: Lijsterbesstraat 18. Het internetadres van de Padde stoel is www.paddestoel.nl.nu. De eerste afdelingsavond was op dinsdag 18 september en werd gehouden in de Mar- chandzaal van Zorgcentrum Souburgh. Daar kwam Romijn schildersbedrijf uit Boskoop vertellen over het aanpakken van een karwei als schilderen en behangen. WADDINXVEEN - Biljartver eniging ’Sportvrienden’ houdt op 25 september de eerste kla- verjasavond in de reeks van acht van het seizoen 2001/2002. Ook dit jaar zijn er Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Gedeputeerde Norder van Zuid-Holland, belast met open baar vervoer, noemde de Rijn Gouwe lijn het ’vlaggenschip’ van light rail in Nederland. Norder is ook voorzitter van de stuurgroep die zich met de voorbereiding van de aanleg bezighoudt. De extra 30 mil joen is een belangrijke impuls. Velen zien het belang van de verbinding in, desondanks is de financiering nog steeds een probleem. Ondanks eerder toegezegde bedragen van de provincie en de rijksoverheid is er nog steeds een fors tekort. Gedeputeerde Norder heeft al herhaaldelijk bij minister Nete lenbos aangedrongen om haar verplichtingen na te komen. De grootste bijdrage voor de Rijn Gouwe Lijn moet van haar mi nisterie komen. Met de extra bijdrage van 30 miljoen meent de provincie aan haar verplichtingen voldaan te Vermist: in Waddinxveen: Poes, cypers beige, langhaar, dikke pluimstaart, zwart fluwelen halsband koker (Sweelinck- hof). Moerasschildpad, lange ro de nek (Piasweg). Zevenhui- zen/Moerkapelle: Kater, cypers, wit op borst als strikje, witte voorpoten (Wollefoppenweg). Gevonden:Waddinxveen: Katje, schildpad met veel zwart, wit op befje, rode staartpunt, ma ger jong. Zuidplasweg). Kana rie, groen, witte rand rondom staartveren, is geringd. Wad- dinxveen, (Veenkade). Zeven huizen: Poes, cypers, geen wit, vermagerd (Nijverheidscen trum). tend georganiseerd, soms met een lezing en soms met een creatieve invulling. tief op gereageerd en vandaar: op zaterdag 22 september is de Oranjelaan afgesloten voor alle verkeer vanaf 08.00 tot 17.00 uur. Op deze dag wordt er een rommelmarkt georganiseerd vanaf 09.00 uur.Voor de kinde ren organiseren de bewoners allerlei spelletjes (vanaf 13.00 uur) zodat ook de kinderen een keer ongestoord in de Oranjelaan kunnen spelen. De afsluiting is vanaf de Nesse tot aan garage Boonstoppel en Souburghlaan/Oranjelaan. Q 750 EXTRA KORTING klein WADDINXVEEN - Ook al neemt de gemeente Waddinx veen zelf niet deel aan de auto loze zaterdag, toch kunnen Waddinxveners op 22 septem ber genieten van een autoloze straat. Bewoners kunnen name lijk rustig en ongestoord op de Oranjelaan wandelen. In het ka der van de Nationale Autoloze dag hebben de bewoners van de Oranjelaan vergunning aan gevraagd om de Oranjelaan de ze dag te mogen afsluiten. De gemeente heeft hier posi- WADDINXVEEN - Uit een woning aan de Kerkweg-Oost werd op vrijdag 14 september tussen 12.55 uur en 13.10 een portemonnee met een geldbe drag weggenomen. Insluiper(s) wist(en) binnen te komen via een openstaande achterdeur. De portemonnee werd vervol gens uit een tas in de gang ge haald. Brugweg niets aan en rijden massaal door het rode licht heen tot aan de Henegouwer- weg, met alle gevolgen van dien. Over aansprakelijkheid bij een ongeval maar niet te spreken. Wanneer ik het groene licht krijg, dan maak ik van mijn recht gebruik om door te mo gen rijden. WADDINXVEEN - Stichting De Bruggen viert op zaterdag 22 september op Sterrenlaan 2 het feit dat zij al weer een jaar zorg en ondersteuning biedt aan mensen met een verstan delijke handicap. Daarbij zijn niet alleen cliënten, maar ook buurtbewoners welkom. Alweer een jaar geleden be trokken de eerste bewoners van Stichting De Bruggen nieuwbouwwoningen aan de Sterrenlaan. Zoals steeds meer gebruikelijk is, wonen zij in een gewone woonwijk en leiden zij een zo normaal mogelijk leven. Hier staat de kleinschaligheid voorop. In veel klassieke zorg centra zijn praktisch alle denk bare voorzieningen voor han den. De Bruggen Waddinxveen kiest bewust voor een zo nor maal mogelijke woonvorm; cliënten en hun begeleiders be trekken nagenoeg alle onder steunende diensten en goede ren uit de directe omgeving. Ook houdt zo normaal moge lijk wonen in dat contacten met buurtbewoners vanzelfspre kend zijn. De festiviteiten worden gehou den van 10.30 uur tot 15.30 uur, op het programma staat straattheater, oud Hollandse spelen en muziek. Daarnaast organiseren bewoners een rommelmarkt en is er een kraam met handgemaakte pro ducten. WADDINXVEEN - Op dinsdag 25 september organiseert de afdeling seniorenwerk van de WADDINXVEEN - Elke derde Stichting Waddinxveens Wel- vrifdag in de maand is er een zijnswerk, een wandeltocht discoavond in De Paddestoel, voor senioren. Vooraf is er ge- de volgende is op zaterdag 22 legenheid om een kopje kof- september. Het nieuwe disco- fie/thee te drinken in de foyer seizoen wordt dit jaar geopend van het Anne Frank-activitei- tencentrum (Jan van Bijnen- pad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Boskoop. Daar start de tocht van 10 kilometer rich- restau- rant ’Klein Giethoorn’ wordt een rustpauze gehouden. Bij te- ws Tri - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17