Oktober van oudsher maand van het wonen Tuinmeubel Waddinxveen scoort goed met duurzaam bouwen City Classic: open lucht interieur De makers van interieurs, doordacht tot in detail ED REUSKEN Lji .1 WONEN IN MIDDEN-HOLLAND De kunst van het opmaken /SILCO DE GROTE SHOWROOM IS GEHEEL VERNIEUWD EN VERBOUWD 12 maanden uw JONGENEEL St. Victorstraat 54 W’veen 0182) 61 68 78 Uw specialist op het gebied van woninginrichting Specialist in het restaureren van grootmoeders stoeltje. jjigö Meubelstoffeerder!) nielema Waddinxveen Nu ook voor al uw stoffeermaterialen! BEMS op maat gemaakte kastensystemen. Spanplafonds E Kastenwanden a Wandpanelen A Systeemplafond Interieurbetimmeringen Boskoop Rijneveld 8ó Gouda Achterwillenseweg 31 EU ROPaTu I N ”1 VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE De zachte sfeer van City Classic maakt dat je tot rust komt in je HUIMX Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur de moeten doen om duurzaamheid op een hoger niveau te krijgen: - honderd procent afname van groene stroom voor de gemeentelijke gebou wen (Waddinxveen neemt nu voor zes gemeentelijke gebouwen groene stroom af; dit zou in de toekomst voor al haar gebouwen dienen te gebeuren); - het opstellen van een groen- en land schapsplan; - het opstellen van een integraal water plan. - inkoop van gerecycled papier. Het Platform zal de gemeente volgend jaar opnieuw de duurzaamheidsspiegel voorhouden. Om tot verbeteringen te komen wordt ieder jaar een actieplan Lokale Agenda 21 opgesteld. Het ligt in de lijn der verwachting dat de circa tweehonderd nieuwe woningen, die in het centrum van Waddinxveen ge bouwd gaan worden in de loop van de komende tien jaar, over duurzame bouwconstructies gaan beschikken. Ook voor het bekleden van al uw meubelen, caravan- en bootkussens Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Open; donderdag 19.00-21.00 uur zaterdag 10.00-17.00 uur wordt steeds vaker toegepast als transparante ruimteverde- ler. Het ’open lucht’ interieur is deze winter het basis ingre diënt voor de City Classic sfeer. De komende wintermaanden worden bij City Classic de klas sieke kleuren wit en zwart ge combineerd met de nieuwe ac- centkleuren roest, camel, tabak, terra en fris groen. Ook de kracht van zachte materialen (softwear) wordt herontdekt. Door het toepassen van zachte stoffen in warme tinten wordt dit minimalistische interieur aangenaam. Veel fabrikanten haken in op deze tendens en presenteren slaapconcepten met volledig gestoffeerde bedden, bijpassen de poefjes en banken. Ook de hoogte van het bed is lager dan normaal en hierdoor past het slaapgedeelte mooi bij het zit gedeelte in de multifunctionele leefruimte. De low living is bij City Classic evident. Lage tafels, banken en fauteuils creëren de informele decoratie wordt minder ’ro mantisch’ maar ruiger, grover en vooral groter. Allerlei soorten siergras doorbreken de strakke lijnen en veelal ku bistische vormen van het Ci ty Classic interieur. De wilde sprietjes en pluimen van één of twee verschillende soor ten siergras worden in een groep bij elkaar gezet op een grote, platte schaal. Dit mini- steppelandschap verspreidt Volgens de resultaten van de Lokale Duurzaamheidsspiegel 2001 zit de ge meente Waddinxveen in de lift als het gaat om duurzaamheid. De gemeente scoort met name goed op de thema’s duurzaam bouwen, wonen, verkeer en vervoer. Op an- dere gebieden zoals ener- gie, groen en water scoort Waddinxveen minder dan de helft van het aantal te behalen punten. Het Platform Duurzaam Waddinxveen heeft on langs voor de derde maal de Lokale Duurzaamheids- LA spiegel ingevuld. Lokale or- j&WJÈSQ ganisaties houden met de- 3QT arMrl ze landelijke vragenlijst hun gemeente een spiegel voor waarin zij kunnen zien of zij op beleid en uitvoering goed omgaan met duur zaamheid en milieu. Jaarlijks wordt in circa I30 gemeenten de duurzaamheids spiegel ingevuld. De duurzaamheidsspiegel heeft de vra- Duurzaam bouwen stond in het verleden reeds centraal bij de gemeente Waddinxveen. In de toekomst zal dat niet anders zijn. (Foto:Walter Planije) uit standaardelementen waar op de schuifdeuren worden aangepast. Omdat Silco alles door eigen meubelmakers laat maken en de kasten volledig, dus zowel het in- als exterieur, ontwor pen worden aan de hand van de daartoe beschikbare ruim te, is geen enkele kast die de werkplaats verlaat gelijk. Voor de wat moeilijkere ruim tes zijn eveneens allerlei op lossingen te bedenken, want de kasten die Silco maakt kunnen ook onder schuine wanden of daken op de milli meter nauwkeurig worden in gepast, waardoor de beschik bare ruimte altijd optimaal benut wordt. De uitvoering van zowel het interieur als het exterieur kan in diverse op elkaar afgestem de kleuren en materialen ge- gen gegroepeerd rond acht thema’s: al gemeen beleid, duurzaam bouwen en wonen, energie, groen en ruimte, inter nationale samenwerking, sociaal, verkeer en vervoer en water. Voor iedere vraag die met ja kan worden be- antwoord, ontvangt de ge- meente een aantal punten. De gemeente met de meeste punten is winnaar. Vrijwilligers van het Platform Duurzaam Waddinxveen hebben dit jaar de vragenlijs- ten samen met enkele amb- tenaren van de gemeente in- gevuld. Waddinxveen blijkt het steeds beter te doen op het gebied van duurzaam- heid. Het invullen leverde dit jaar een score op van 131 van de 240 te behalen punten, tegen 111 in 2000 en 89 punten in I999. Het gaat dus de goede kant op, maar volgens het Platform is er nog genoeg te doen. Op korte termijn zou de gemeente daarom volgens het Platform het volgen- fotoboek staat op de eigen si te: www.silco.nl. Op deze site staan niet alleen voorbeelden van kastensyste men, maar ook van boeken kasten, studieruimtes, interi- eurbetimmeringen, houten plafonds en wanden, systeem plafonds, verlichting, schei dingswanden en kantoorin richting. Silco is niet alleen actief op de particuliere markt, maar heeft sinds de oprichting ook veel bedrijven aangekleed.Van autoshowroom tot schoon heidssalon. Ook hiervan zijn op de website voorbeelden te zien. Alle mogelijkheden en ideeën vindt u natuurlijk ook in de showroom van Silco aan de Zuidkade 230 te Waddinx veen. Of bel voor documenta tie 0182-616878. Telefoon: 06 20 74 93 06 (0182) 61 61 31 Voor informatie bel na 13.00 uur: (0182) 61 14 19 WONING PROJEKTSTOFFERING Bredeweg 26a Moerkapelle een heerlijke geur en is zo wel op de lage salontafel als gewoon op de grond een moderne verbondenheid met de natuur. In de jaren 70 stond de papy rus plant in elke huiskamer en anno 2002 is hij weer he lemaal terug in allerlei soor ten en maten. Het is de ei gentijdse manier van schikken waardoor deze plant vernieu wend is. Meer en meer mensen werken vanaf het allereerste ontwerpi- dee samen met de architect aan het nog te bouwen huis. De totale woonbeleving van de be woners staat centraal. Doordat over het woonconcept tot in detail is nagedacht, ontstaat een uitgebalanceerd spel van vormen, kleuren en materialen. De meubels zijn geen sluitpost op de begroting, maar maken vast onderdeel uit van het tota- Ie ontwerpproces. Strak vorm gegeven meubels en designklas- siekers worden gecombineerd met hedendaagse kunst en an tiek. Door veel daglicht is het gevoel van welbehagen optimaal en 's avonds zorgen ingebouwde licht- en geluidssystemen voor de juiste ambiance. Grenzen tussen verschillende leefruimtes vervagen. Grote oppervlaktes lopen naadloos in elkaar over. De muren sluiten niet af, maar geven een subtiele scheiding aan. Ze zijn half hoog of‘hangen’ aan het plafond zon der de grond te raken. Textiel G o r n i o Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) Door Margon van den Berg WADDINXVEEN - De speer punten van dit bedrijf zijn de spanplafonds en de exact op maat gemaakte (schuif)kasten- wanden. Het Waddinxveense bedrijf Silco begon ruim twaalf jaar geleden met span plafonds; een fenomeen dat nog geen grote bekendheid geniet, hoewel het al op veel plaatsen wordt toegepast. Een gestuukt plafond is wat de meeste mensen kennen, maar zo’n wit plafond vraagt met regelmaat om een lik van de verfkwast. Spanplafonds daarentegen zijn nagenoeg onderhoudsvrij. Met dit type plafond kan er met niveauverschillen gewerkt worden, er kan inbouvwer- lichting worden toegepast, het kan met sierlijsten omrand worden en bij de uitvoering kun er een keuze gemaakt worden uit velerlei kleuren, zowel in een matte als hoog glans uitvoering. En zo’n span plafond is meestal, maar dat is ook een beetje afhankelijk van het type, binnen één werkdag aangebracht. De activiteiten van Silco heb ben zich sinds de oprichting enorm uitgebreid. Met name op het gebied van kastensys temen. Schuifdeurkasten, wandkasten, inloopkasten en boekenkasten worden naar de wens van de klant precies op maat vervaardigd door eigen meubelmakers. En voor spe ciale wensen beschikt Silco over ontwerpers die een doordachte invulling aan het interieur kunnen geven. Er zijn natuurlijk allerlei leveran ciers die met kastenwanden op maat werken, maar dan wordt er veelal gebruik ge maakt van bestaande syste men die aan de beschikbare ruimte worden aangepast. Het interieur bestaat in zo’n geval leverd worden. Ook wat be treft overeenstemming in kleuren en materialen van het in- en exterieur, hetgeen bij andere kastensystemen lang niet altijd gangbaar is. Maar denk bij kastenwanden niet alleen aan kastsystemen voor de slaapkamer. Ook voor de woon-, kinder- of werkkamer kan door Silco een interieur op maat ge maakt worden. Altijd met een onbeperkte keuze van mate rialen, zodat één geheel ont staat. Er zijn foto’s gemaakt van een groot aantal van de systemen die reeds geplaatst zijn. De klant kan zich laten inspireren door dit fotoboek waarna er een gesprek volgt tot er een bij de wensen van de klant passend ontwerp tot stand is gekomen. Een gedeelte van dit kANGESlOTE V WLJF W 1 L met de inrichting van je huis, als hobby. De ideale look voor ons huis én voor onszelf is natuurlijk nooit helemaal te realiseren, maar elk stapje in de goede richting geeft ons al een goed gevoel! Zowel voor onze kleding als voor ons interieur laten we ons inspireren door de nieuwste trends. Zelfs met een paar klei ne accessoires heb je al snel een groots effect. En geholpen door kleurrijke woonbladen, bruisende woonbeurzen, life style metamorfoses op televisie én sfeervolle woonwinkels wordt het makkelijker en leu ker om te doen. De komende wintermaanden staat de woon- mode weer bol van de novitei ten en ontwikkelingen op inte rieurgebied. Deze trendprognoses worden in dit woonkatern en dat van de maand oktober uitgewerkt. Silco staat bekend om zijn spanplafonds en (Foto: Alorgon van den Berg) Steeds meer mensen gaan vaker een dagje uit om te woonwinkelen. Vooral in oktober besteden de meeste woonwinkels veel aandacht aan mooie sfeerpresentaties, aantrekkelijke aanbiedingen en leuke ideeën voor het creëren van een persoonlijke woonsfeer. De eerste dag van oktober is dan ook het startsein van De Nationale Woonmaand Oktober 2001. genieten. Een functionele werk plek (24 uur per dag bereik baar), een creatieve speelhoek (kinderen hebben recht op een eigen plekje), een inspirerend kookeiland (samen met vrien den gezond en gezellig koken), een lounge gedeelte met een XXL bank (relaxen met part ner), de thuis-spa (onthaasten in de natte ruimte) en een roy ale slaapkamer van koninklijke allure (avontuur met je eigen droomprins(es)). Wat lastig misschien om je huis af te krijgen? Goed bericht: dat hoeft ook niet meer! In de toe komst wordt het heel gewoon om voortdurend bezig te zijn Tijdens deze landelijke promo tiecampagne voor de interieur- branche, staat de woonmode voor het najaar en de winter centraal in de landelijke media én op de winkelvloer. De nieuwste kleuren, materialen en producten worden gepre senteerd in de vier woonsferen City Classic (zie verder op de ze pagina) Country Western, Glamour Chic en Camp Site (zie elders in dit katern). Deze en andere onderwerpen ko men aan bod in dit speciale woonkatern. Ons interieur in 2002.We stre ven ernaar alles in huis te heb ben om 100 procent te kunnen lounge sfeer waar veel mensen naar op zoek zijn. Omdat de vloer vaak hard is (beton, glas of steen) zijn op maat gemaak te karpetten een goede manier om het zitgedeelte en het slaapgedeelte als het ware af te kaderen en tegelijkertijd meer comfort te krijgen. Voor meer privacy worden voor de hoge ramen stoffen pa nelen of kamerhoge lamellen opgehangen. In een open leef ruimte is de stelregel voor de coreren nog steeds ’less is mo re’. De voorkeur gaat uit naar collectors items op het gebied van design. Aan groendecoratie wordt veel aandacht besteed, want ‘vers’ is een must in het interieur. Glas, porselein, keramiek en rubber zijn favoriete materialen voor potten, schalen en vazen. De modern vormgegeven vi deo- en audioapparatuur is sfeerbepalend speelgoed. Voor een persoonlijke touch zijn er antieke erfstukken die het goed doen, zodat de knipoog naar ‘oud geld’ snel gemaakt is. N 207 (iIsIckj Boskoop Noordoost Nabij NS station Gouda Goverwclle Het draait in huis steeds meer om de prikkeling van alle zintuigen. Het moet er niet alleen goed uitzien, het moet ook goed ruiken en voelen.Vooral in de slaapka mer komt daar heel wat bij kijken. Want een bed opma ken is een hele kunst. Bevindt het bed zich in dezelfde ruimte als het zit- en eetge- deelte, dan is de styling hele maal beeldbepalend voor de totale sfeer. Gelukkig zien we in de nieuwste collec ties (bed)textiel prachtige materia len als zijde, cash- mere, wol, satijn en luxe badstof veelal gecoördineerd. Naast vederlichte dekbedden zijn 'ou derwetse' gesteven lakens en wollen dekens heel mooi te combineren met grof gebreide en su- perzachte plaids. Met bijpassende sierkussens, bad handdoeken en pantoffels wordt het bed een lust voor het oog. De nieuwe generatie parfum voor in huis zorgt voor een heerlijk geurende plek om weg te dromen. Voor het natuurge voel in huis ligt de focus deze winter op grassen. Groen- eigen woonomgeving.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21