Verjongd Groeneweg deelt koppositie Gouwestaete: Heren I verliest eerste wedstrijd Elke ochtend... Monsterzege voor Korbis Schaker Dannis is Dick Bac de eerste koploper bij schakers Wederom winst Rowah-b eerste plek kwijt Rijnen Gouwe IE. Nieuw bestuur Activiteiten WSE Moerkapelle staat vierde Opening clubhuis St. Victor Matige vangst HSW hockeyclub I I I I I I I I r 1 f Einduitslag Royale nederlaag Waterpolosters tekenen voor GIFA Palermo I I I I I I I I I I I I I I I I I I to to d I PAGINA 31 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: met 10-5 li i Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65 11,19. WADDINXVEEN - Na de misstap in de eer ste ronde van de veldcompetitie heeft Korbis afgelopen zaterdag in Waddinxveen in de tweede competitieronde een goede prestatie geleverd.Tegen de Rotterdamse studenten vereniging Erasmus was Korbis duidelijk de betere ploeg. Naast goed spel wist Korbis dit keer ook makkelijker de korf te vinden, hetgeen resul teerde in een 20-5 overwinning. Korbis, wetende dat Erasmus in de eerste competitieronde ook al getrakteerd was op een royale nederlaag, wilde zich nadrukkelijk revancheren voor de teleurstellende neder laag in de openingsronde van de competitie. Het met achttal liet Erasmus geen ruimte om gevaarlijk te worden. Halverwege de wedstrijd was het eigenlijk al een gelopen koers: Korbis ging de rust in met een 10-1 voorsprong. Hoewel de tegenstan der geen sterke indruk maakte, ging Korbis Tegen het einde van de wedstrijd had Korbis het aantal doelpunten uit de eerste helft ver dubbeld, hetgeen uitmondde in de 20-5 eind uitslag. Bijna alle Korbissers kwam tot scoren: Mels Graveland (4x), Mark van den Brink (4x),Jaco Wineke (4x),Yvonne Boomers (3x), Donja van Otterloo (2x), Maureen Kientz (2x) en Marino van Zwet (lx). Een aantal andere seniorenteams van Korbis bleef ook aan de goede kant van de score: zo kwam Korbis 2 met 13-7 overwinning goed voor de dag in de thuiswedstrijd tegen Olym pia 3 (uit Spijkenisse), terwijl Korbis 3 met 12-14 won van DVS’69 3 (uit Hendrik-ldo- Ambacht). Minder succesvol waren Korbis 4, dat een ruime nederlaag moest slikken tegen ADO 4 (uit ’s Gravendeel), en Korbis 5 dat met 5-5 gelijkspeelde tegen ’t Capproen 3 (uit Hellevoetsluis). gekopt. Groeneweg kreeg het nog even benauwd tot Maurice Eckhard met zijn doelpunt voor opluchting zorgde: 1-3. De goed leidende scheidsrechter Wim van der Plaat uit Wad dinxveen toonde gele kaarten aan de Stolwijkers Jan Wouter Verdoold en Donny Zwijnen- burg. Groeneweg speelde met Haan, Crielaard, Terpstra, Van Erk, Eindhoven, Stuurman (Luik), Van Dam, Van Yperen (Maurice van Vliet), Zijderhand, Eckhard en Van Dorp. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - Tijdens de Algemene ledenvergade ring van 12 september is er een nieuw bestuur gekozen bij Hockeyclub Waddinx veen. Aftredende leden wa ren Carl Müller, Hans de Baare (a.i.) en Joeri van Holsteijn. In het bestuur hebben nu zitting: Nicole Dubois (voorzitter), Bram Abels (secretaris), Dick van Zoelen (penningmeester), Wouter Schenk (hockeyza- ken), Willem Jan van Dijk (commerciële zaken) en Je roen van Zoest (jeugdza ken). Het Jongens BI elftal be haalde onder leiding van coach Harald Hiemstra en trainster Hanneke Bierman het afgelopen seizoen het hoogste doelpuntenquo- tiënt. Namens het elftal ontving Jelle Kuyer uit han den van voorzitter Nicole Dubois de Ome Bertusbo- kaal. Frans Hoeben, inmid dels woonachtig in Waal wijk, werd benoemd tot Lid van Verdienste. Hij was ja renlang barcommissaris en altijd aanwezig bij diverse activiteiten. Hij ontving het bijbehoren de Delfts blauwe tegeltje van de voorzitter. Op woensdag 19 septem ber wordt de tweede schoolhockeymiddag geor ganiseerd door de leden- werfcommissie van HCW Leerlingen konden zich er voor opgeven. Op de eerste middag, op 12 september, kwamen zo’n 145 leerlingen uit de onderbouw. MOERKAPELLE - Bij schaak vereniging Moerkapelle zijn er na de tweede ronde van de onderlinge competitie slechts drie spelers met de volle winst. Dick Bac won ra zendsnel van Michiel Rensen en is voorlopig nummer een. Ook Wouter Vroegindeweij lijkt met grote plannen aan het seizoen begonnen te zijn. Hij versloeg, met wit spelend in zijn favoriete Siciliaanse va riant, zijn broer Maarten Vroegindeweij overtuigend. Nummer drie van de ranglijst is Gerard van Ommeren, die in een Svesjnikov vrij veel moeite had met Cees van Vuuren, ondanks een dubieu ze openingszet van de taaie witspeler. Opvallend waren verder de keurige remise, die Arie Hoogduijn bewerkstelligde tegen Marcel de Haan en het gemak, waarmee Hugo van Elteren tegen Ben van Geffen een zelfde resultaat scoorde. Sensationeel verliep de partij tussen Jesse van Elteren en Jacques de Lange. In een Spaanse partij raakte zwart een pion achter, maar kreeg die later weer terug en de regerende clubkampioen kwam niet verder dan remi se. Overige uitslagen: Wim Vroe gindeweij - Andre Nieuwlaat I -0; Meus van der Poel - Jan Bij de jeugd zijn er na de tweede ronde vier koplopers met een honderd procent score. Remco Vollebregt is zeer goed gestart, hij klopte nu Dirk-Jan van den Berg en gaat aan de leiding. Ook de broertjes Marius en Thijs van der Torren staan in de top van het klassement. Marius versloeg Gligor Selimovic en Thijs won van Jan van de Hoek.Voorlopig is Jojanneke Weijermars de vierde top per: zij was Job Noorland de baas. Overige uitslagen: Pieter Perdijk - Stefan van der Zalm 0,5-0,5;Thomas Roest - Mat thias Freeke 0-1; David Bon tenbal - Arjan van den Bergh I -0: Gerben Kooij - Lieselot- te Schoemaker 0-1; Walter van den Berg - Rolien van der Torren I -0; Harm de Wild - Daniel Vente 0,5-0,5. De stand aan kop: IRemco Vollebregt; 2. Marius van der Torren; 3. Jojanneke Weijer mars; 4. Thijs van der Torren; 5. Stefan van der Zalm. Blok 0-1; Henk Doornhein - Dick Molenaar I -0; Gerrit van Meeteren - Ron Droog 0-1; Christiaan Noorland - Patrick Stam I -0; Boudewijn Weijermars - Sjaak Kouwen- hoven I -0. De stand boven aan: IDick Bac: 2. Wouter Vroegindeweij; 3. Gerard van Ommeren. WADDINXVEEN - Zater dag 22 september wordt het nieuwe clubhuis van scouting St.Victor aan de Jan Willem Frisoweg feeste lijk geopend. Burgemeester F. Jonkman zal om 12.00 uur de officiële openingshande ling verrichten. Na de ope ning is er gelegenheid om het clubhuis te bekijken on der het genot van een drankje en een hapje. Ook wordt er beeldmateriaal van de nieuwbouw ver toond. Vanaf 13.00 uur zullen er rondom het clubhuis ver schillende scoutingactivitei- ten plaatsvinden, waaronder het overvliegen. Deze acti viteiten duren tot 16.00 uur. Hierbij nodigen we oud-leden, buurtbewoners, sponsors en overige belang stellenden uit om bij de opening aanwezig te zijn. Voor vragen kunt u terecht bij Jolanda Schroten, telnr. 611853. riode stond MNC Dordrecht al met 0-2 voor. Doch Gouwesta ete vocht voor wat het waard was. Met de twee nieuwko mers, Peter van Bergenhene- gouwe en Erik van Wijland en een vijftal spelers uit heren 2, kon Gouwestaete in de tweede periode zelfs langszij komen. W’VEEN/VLAARDINGEN - De waterpolosters Gillian van den Berg (Gouwestae te) en Daniëlle de Bruijn (GZC/Assuron DONK) gaan spelen voor GIFA Pa lermo. Zij zijn gisteren in Palermo tot overeenstem ming gekomen met de Itali aanse club die in het afge lopen seizoen tweede werd achter Catania. GIFA Palermo wil de jaren lange hegenomie van Orri- zonte Catania doorbreken en komend seizoen met beide Nederlandse speel sters een gooi doen naar het kampioenschap van Ita lië. GIFA Palermo speelt wel Europacup voor beker winnaars. De kwalificatieronde van groep A wordt van 15 t/m 17 februari 2002 gehouden in Nice.Tegenstanders daar zijn City of Sheffield (GBR), Olympic Nice Nata tion (FRA) en Zürich (SUI). Het contract van beide speelsters loopt van no vember 2001 t/m juni 2002. Beide dames blijven tevens beschikbaar voor Oranje. MOERKAPELLE - De voetbal club Moerkapelle speelde met 2-2 gelijk bij koploper DVO in Vlaardingen. Na drie wedstrij den staan de Moerkapellenaars in de vierde klasse op de vierde plaats met een puntje meer dan Zestienhoven dat zaterdag naar Moerkapelle komt. In de slotfa se ontging de blauwwitten de overwinning. In de eerste helft was Moerkapelle wel sterker, maar schoten van Rob van Leeuwen en Lennaert Visser werden gekeerd.Aan de andere kant hielden doelman Mark Huisman en Peter Zijderhand, die koppend redde, DVO van scoren af. In de tweede helft bezorgde Visser Moerkapelle een voorsprong. Een kwartier voor tijd maakte DVO na een mooie aanval gelijk. Acht minu ten voor tijd kopte Van Leeu wen de bal uit een voorzet van de prima spelende Alexander Hertog in (1-2), maar in bles suretijd kwam de thuisclub op 2-2 toen de bal uit een voorzet werd ingekopt. De wedstrijd Rohda’76-Be Fair ging niet door doordat het terrein in Bodegraven na de vele regenval werd afgekeurd. In het zondag voetbal ging de wedstrijd WSE-Nicolaas Boys niet door. Waddinxveen verl oor met 4-2 van Ammerstol na een l-l ruststand. Voor de Waddinxveners scoorde Björn Tollenaar twee keer. Daarna verspeelden zij nadat Raymond Beij een rode kaart had gekre gen een 2-1 voorsprong. Pro gramma zaterdag: Be Fair-Soc- cer Boys, Moerkapelle-Zestienhoven (wedstrijd van de week), zon dag: Kickers-WSE, Groeneweg- RVC’33,Waddinxveen is vrij. WADDINXVEEN - Vrijdag 21 september om 19.00 uur is weer de aftrap voor de derde speelronde van het 7 tegen 7 voetbaltoernooi bj W.S.E. In de loop van de avond is er live mu ziek in de kantine, die verzorgt wordt door het Randstad duo. Een week later, op 28 septem ber om 20.00 uur, is de eerste klaverjasavond bij WSE voetbal in de sportkantine aan de Wil lem de Rijkelaan Het inschrijf geld is 3,- en het eerste kop je koffie is gratis. ten worden. Isaac van der Vlist en Arie Versluis gaven elkaar zo weinig toe dat het dubbeltje tenslotte bleef staan: remise. Dit resultaat werd ook bereikt door Arie Kardol en Jan Muit, zij het na zeven kwartier scha ken. Doordat toen lopers van ongelijke kleur op het bord overbleven was er voor beide spelers geen doorkomen meer aan. Echter Dordrecht sloot de pe riode af met 5-5. Gouwestaete kwam, halverwege de vierde periode via Léon Groen, op een 6-5 voorsprong en creëer de steeds meer kansen, doch verzuimde die te benutten. Dordrecht deed dat wel en won zodoende de wedstrijd met 6-7, hetgeen tevens het einde was van een kort beker- avontuur voor Gouwestaete. Brouwer, Iris van Stel en Wendy van Velzen. Ook het jonge D- team speelde een goede wed strijd tegen DWS uit Schiedam. Met name Martijn Goedhart was met zijn vele doelpunten, dikwijls een te grote plaag voor de rijnmond-verdediging. Toch was dit niet voldoende voor de winst. Na een 5-5 stand bij rust won DWS nipt met 6-7. jam mer was dat het doelpunt van het nieuwste lid Silvia vanwege circelspel werd afgekeurd. Het jongens-team dat voor het eerst in de B-klasse opereert speelde een zeer verdienstelij ke wedstrijd tegen Saturnus uit Ridderkerk. Na een overrom pelende start van de tegenpar tij knokte Rowah knap terug en wist de nederlaag draaglijk te houden: 6-10. deden het in de afwerking be ter. In de 35ste minuut werd de bal na een pass van Jarno van Dorp van dichtbij ingeschoten door Guido Stuurman: 0-1 Daarna voorkwam doelman Rick Burger een tweede treffer door goed te reageren op een inzet van Maurice Eckhard, die de bal overigens beter had kun nen afleggen aan Jarno van Dorp. Bij Stolwijk werd het hoofd van de lange spits Edo Burger gezocht. Hij kopte uit goede positie na een hoek schop van Bernd van Ouds- r Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i nn Riin pn Gouwe. 1 Postcode: WADDINXVEEN - Het meis jes B-team van handbalvereni ging Rowah/Space boekte afge lopen weekend de tweede opeenvolgende winstpartij in de competitie.Tegenstander op het thuisveld aan de Sniepweg was het Rotterdamse Ancora. De grootste winst voor de Ro- wah-dames is dat ze de defen sie beter gesloten weten te houden. De tactische tips van voormalig handbalster Irene Brouwer en het enthousiaste van coach Pe ter van Velzen zijn hier mede debet aan. Via goede combina ties wist Rowah dikwijls aanval- sters vrij voor de Rotterdamse keepster te spelen. Ook in de afronding was Rowah, evenals vorige week tegen WIK, goed op dreef. De rust brak aan voor de thuisclub. Omdat het tweede bedrijf na genoeg een kopie was van het eerste won Rowah de strijd met 19-11de goals waren van Marjo de Schipper, Sharon Wel kwam Groeneweg in de slotfase in de problemen nadat vlak voor tijd de vroegere Flo- reant-speler Marnix van Such- telen met een kopbal uit een hoekschop van Bernd van Oudshoorn de achterstand had terug gebracht tot 1-2. In de spannende slotfase ging Stol wijk voor de gelijk- - maker, maar beslist Maurice Eckhard in de voorlaatste I minuut de wed- strijd door knap van zijn tegenstan der weg te draaien en de bal in de verste hoek te schie ten: I -3. Daarvoor had Groene weg de wedstrijd al kunnen be slissen maar Eckhard schoot na een voorzet van invaller Ro bert Luik tegen doelman Rick Burger aan. Hazebroek: „Ik ben tevreden over het resultaat.We hebben veertien, vijftien rede lijk gelijkwaardige spelers. Ik denk dat we met deze groep bovenaan mee kunnen doen". Zijn collega Cees Fransen van Stolwijk: „In de eerste twintig minuten hebben wij goed ge speeld. We kregen twee goede kansen. Daarna gaven we het initiatief weg. Ik was er van uit gegaan dat we deze wedstrijd zouden winnen. De realiteit is echter anders". In Stolwijk moest Hazebroek het stellen zonder Leon van Vliet (vakantie) en Reinier Go- rissen en Rogier Wijnveld (bei- ook in de tweede helft goed geconcentreerd door. hoorn over. Bij Groeneweg werden de aanvallen meestal ingeleid door Klien van Dam. Na de pauze lukte dat Van Dam nadat hij was aangepakt door Jan Wouter Verdoold minder. In de tweede helft probeerde Groeneweg al gauw verder af stand te nemen van Stolwijk. De doorgebroken Maurice Eckhard werd echter gestuit door doelman Burger. Het bleef echter een gelijkopgaande wedstrijd. Twee inzetten van Donny Zwijnenburg werden door doelman Gert Haan tot Doelpunten van Léon Groen, aanvoerder Jaco de Jong, Erik van Wijland en Marc Faber brachten de stand halverwege op 4-4. In de derde periode kwam Gouwestaete, via Axel Russcher, zelfs op een 5-4 voorsprong. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Schaakvereniging speelde donderdag 13 septem ber de tweede ronde van de in terne competitie. Na vorige week was de eerste plaats inge nomen door de Delftse stu dent Ronald Dannis en hij trad (met wit) aan tegen de gedegen routinier Eduard Philipse. Het verwachte vuurwerk kwam op het bord met een onstuimig aanvallend wit en een bedaard verdedigend zwart. Ronald waagde teveel en Eduard nam de leiding van de competitie over. Wim van Os trad met wit aan tegen Mark van Putten. On danks het theoretisch nadeel voor zwart trad hij als winnaar uit deze strijd en nestelde zich daarmee op de tweede plaats. Ton Kuiper trachtte met wit Herman Smitskamp te ver schalken, maar Herman die vo rig seizoen weinig aan schaken toegekomen is gaf er blijk van dat hij het spelletje nog steeds beheerst: 0-1 Erik Hennink wist ondanks de tijdnood waarin hij verkeerde met zwart te winnen van Ryan den Drijver. Dirk-Jan van Offe ren kwam met zwart het in de opening opgelopen materiaal- verlies niet meer te boven en Frans kon rustig afwikkelen naar winst. Jaap van Sandijk (wit) bereikte remise tegen Jan Krayestein in een partij die vol gens de omstanders toch echt door wit gewonnen had moe- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Heren I van Gouwestaete speelde afgelopen zaterdag de eerste officiële (bekerwed strijd van het nieuwe seizoen. Het team van de nieuwe trai- ner/coach Anton Heiden was verre van compleet; om uiteen lopende redenen ontbraken liefst vijf basisspelers. Verder mist Gouwestaete natuurlijk de jeugdige talenten Myk Midden dorp en Paul Verwey die zijn overgeschreven naar ZPB H&L Productions. Toch wist Gouwestaete nog re delijk partij te geven tegen het uit de eerste klasse gedegra deerde MNC Dordrecht. De ploeg uit Dordrecht wist uit eindelijk met 6-7 te winnen. Verder kwamen bij Gouwesta ete nog geen bondsteams in ac tie. Het was een aardige pot polo dat beide ploegen lieten zien in Gouwebad De Sniep. In het begin leek MNC Dor drecht korte metten te maken met het incomplete team van Gouwestaete; na de eerste pe- den geblesseerd). Niettemin was Groeneweg volkomen te gen het eveneens verjongde Stolwijk opgewassen. Stolwijk heeft na zeven vette jaren een flinke stap terug moeten doen. In 1990 werd de club na twee beslissings-wedstrijden tegen ESTO op het veld van Moerka- pelle kampioen in de toenmalige afdeling Gouda en promo- veerde naar de vier- J de klasse. Na het F kampioenschap in de vierde klasse werd Stolwijk in 1995 kampioen in de derde klasse en promo veerde naar de tweede klasse. De generatie spelers, die de successen had bewerkstelligd, werd ouder en de jongeren hadden niet het zelfde niveau. Drie degradaties volgden en van het glorievolle team is al leen Barry Teeuwen nog over. Hij ontbrak tegen Groeneweg omdat hij nog niet fit was na zijn ziekte. Remko Anker, die van ONA terugkeerde, heeft twee keer getraind maar nog geen enkele wedstrijd meege speeld. Groeneweg kwam in de eerste twintig minuten goed weg. Eerst pareerde doelman Gert Haan een schot van Erwin Gel- derblom na een pass van Pato Catalan en twee minuten later stuitte een volgende inzet van Gelderblom af tegen de buiten kant van de paal. De bezoekers hoekschop omgebogen. Groe neweg bleef loeren op een tweede treffer. De invaller Ro bert Luik (voor Guido Stuur man) was er dicht bij, maar het schot werd geblokkeerd door Rick Burger. In de 35ste minuut kwam Groeneweg toch op 0-2 door Jarno van Dorp, die na aangeven van Rik van Yperen doelman Burger omspeelde en de bal in doel tikte. Stolwijk gaf zich echter niet gewonnen en kreeg weer uitzicht op een punt toen de lange Van Suchte- len uit een hoekschop had in- WADDINXVEEN - Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen zater dag de negende wedstrijd voor de zomercompetitie in de Ou de Rijn nabij Alphen. Twaalf deelnemers vingen gezamenlijk 35 kg witvis, een matige vangst. De uitslag: I. M. Reichard 6.760 gr, 2. H. Kraan 5.730 gr, 3. H. Ro- meijn. Met nog één wedstrijd te gaan lijken de kaarten geschud. J. van Elswijk gaat met 75.850 gr. fier aan de leiding, gevolgd door M. Reichard (65.990 gr.) en H. Kraan (63.520 gr.), die onderling strijden voor plaats twee en drie. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Groeneweg leverde in Stolwijk een spannend voetbalgevecht dat eerst vlak voor tijd definitief werd beslist. (Foto: Walter Planije.) Bijna wist Gerard Torenbeek met zwart de voortvarende speelwijze van Nico Dannis voldoende te ontregelen, maar de aanvaller won tenslotte. Henk Erkelens zag (met wit) een mat in twee over het hoofd. Tegenstander Cees Klaassen zag het wel en won dus de partij. Een foute afruil maakte voor Jaap van der Hei den een interessante stelling tot een verloren partij tegen Evert Hildebrand. Jaap houdt de score hierdoor voorlopig nog op nul procent, een ver driet wat hij deelt met Peter de Louw, Albert Prins, Henk van Erk en Randy Girdhari. Wie ook in clubverband wil schaken: van september t/m mei heeft de Waddinxveense Schaakvereniging iedere don derdagavond vanaf 20.00 uur haar clubavond, iedereen is welkom in het Anne Frank Centrum. Voor informatie is er een website: www.wsv.net- menu.nl. Op zondag werden alle wed strijden afgelast. De slechte toestand van het handbalveld en het ontbreken van een fat soenlijke accommodatie was hier mede debet aan. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - De voetbalvereniging Groeneweg deelt na drie wedstrijddagen in de vijfde klasse de kop positie met Ammerstol. Na de overwinningen op Aeolus (7-1) en Kamerik (0-1) versloeg het verjongde team uit Zevenhuizen Stolwijk op eigen terrein met 1-3. Voor trainer Cor Hazebroek was dat een meevaller omdat Stolwijk net als Groeneweg in het afgelopen seizoen de gradeerde naar de vijfde klasse en liefst zo snel mogelijk terugkeert. Ar- au f‘ *1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31