De Passagebon: een groot succes! ebon De ebon De k ebon V/add>nx'/een hèt win Cl000 Van Mourik inkelhart van Passage 208, Waddinxveen Telefoon (0182) 38 96 66 H De I Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: 8.00 - 21.00 uur zaterdag: 8.00 - 18.00 uur 20 september 21 september 22 september Leu natui 1 kado om jpoit meer ire.rqe.ten! me kado, ijk overal Msselen! te geven ar vooral kriiaenl A o Feestdagen I Opknapbeurt Likje verf Europroof (Foto: Sjaak Noteboom) I Het werd met veer tig extra klemmen meer dan een ver dubbeling. En daar wordt al gretig gebruik van gemaakt. fietsklemmen toe genomen. goed idee te zijn, de bon loopt naar alle tevredenheid! Jim Koster, van de Ciooo: „Met de Passagebon wilden we in eerste instan tie de klanten bin den om koop- krachtafvloeiing tegen te gaan. Een duur woord, maar het komt er op neer dat we de Waddinxveners iets extra’s wilden bie den zodat de Pas sage voor iedereen het winkelcentrum van het dorp bleef. Bovendien is de bon voor ons een middel om te laten zien dat de winke liers heel goed samenwerken.” En de bon gaat met zijn tijd mee. Straks, als in 2002 de euro het betaal middel is, blijft de Passagebon inwis selbaar. „Hij is nu al europroof. Het geldbedrag staat er namelijk ook in euro’s op vermeld, dus voorlopig hoe ven we geen nieuwe bonnen bij te drukken.” De succesvolle Passa gebon zal dan ook voorlopig gewoon te verkrijgen zijn. Jim Koster conclu deert: „De bon kunnen we er echt niet meer uithalen, het is het wapen van ons winkelcen trum geworden.” Volgende week gaat ook nog een schil- derbedrijf van start om het meubilair, de lantaarnpalen en de boeiboorden van een likje verf te voorzien. „We heb ben een kleurad vies gekregen en daar zijn we uit. De vaste kleuren van de Passage zullen in het nieuwe schil derwerk terug te vinden zijn.” Om het schilderproces niet te vertragen, hebben vrijwilli gers al wat voor werk gedaan door in de steigers te klimmen en de contourverlichting los te halen. „De uitstraling is nu, en straks helemaal, vele malen beter. We zijn op de goede weg en dat hebben we met elkaar bereikt. Ook Dirk de Leeuw, onze vaste hulp, heeft weer meege holpen. Hij heeft zijn steentje bijge dragen door de par keerplaatsen vrij van onkruid te maken.” Jim Koster is tevre den. „De zomerva kantie heeft de werkzaamheden even stil gelegd, maar nu gaan we met frisse moed weer verder.” Er is nog iets waar Jim Koster en zijn collega’s tevreden over kunnen zijn: de opknapbeurt van de Passage. In het kader van een extra onderhouds beurt werd in juni van dit jaar de Pas sage opnieuw bestraat. Vanaf het parkeerterrein naast de kerk tot aan Bremmer Lederwaren werd Voorwaarde voor succes is dat alle winkeliers mee doen. „Dat is gelukt, iedere win kelier zag het voor deel van de bon en wilde er graag aan meewerken”, aldus Koster. Samen heb ben de winkeliers veel tijd en energie gestoken in de bon, de straat opnieuw gelegd. En van Bremmer Lederwa ren tot aan de win kel van Janine Vis werd de straat gere pareerd waar nodig was. De hobbels en obstakels eruit! „De puntjes moe ten nog even op de i worden gezet, maar de herbestra- ting is zo goed als klaar.” Ook hebben de winkeliers door kinderogen naar de Passage gekeken en veranderden twee groenbakken in blokken waar kinderen op kun nen spelen. „Op één blok hebben we een dambord gemaakt, op de ander liggen rub ber tegels zodat de kinderen kunnen springen”, aldus Jim. De twee plan tenbakken zijn nog even leeg. „We moeten nog kijken welk plantgoed daar nu het beste in kan. We lopen namelijk alweer tegen de winter aan.” Ook is zoals beloofd het aantal zo kwam er een passend ontwerp en speelde promo tie een belangrijke rol. „Daarmee ver wacht je al een beetje dat de bon goed gaat verko pen. Maar je kunt pas tevreden zijn als je de feiten ook echt ziet.” In ruim anderhalf jaar zijn er 20.000 bonnen uitgegeven. Grote afnemers van de bon zijn bedrijven, die ze dan weer als pre sentje aan klanten of het eigen perso neel geven. „Logisch”, vindt Jim. „Eigenlijk geef je een heel breed cadeau en stel je de ontvanger altijd tevreden. Je kunt in de Passage name lijk alles krijgen. Van een schroefje tot een schoen, van een cd tot en fles wijn en van linge rie tot boodschap pen. De Passage biedt meer dan de meeste mensen verwachten.” Gemiddeld gaan er tien bonnen per week over de toon banken, een mooi aantal vinden Jim en de andere win keliers. „Als men sen vergeten zijn een cadeau te kopen, kunnen ze tot ’s avonds 21.00 uur terecht voor een passagebon.” Ook rond feestda gen als kerst, sin terklaas, moeder en vaderdag loopt de bon goed. MS,., h. WADDINXVEEN - Het is alweer ruim j een jaar geleden dat alle winkeliers van de Passage rond de tafel zaten en besloten om een Passagebon te ont wikkelen. Een - cadeaubon waar mee artikelen in alle Passagewinkels betaald kunnen worden. Het was om precies te zijn april 2000 toen de bon voor het eerst bij alle kassa’s te verkrijgen en in te ruilen was. De Pas sagebon bleek een Bij alle winkeliers is de passagebon te verkrijgen en in te leveren f IOAVSF 2e kilo vlees GRATIS geen fratsen de Passage cnoo dat scheelt donderdag, vrijdag en zaterdag a.s

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 35