Sint Victorkerk Toren mag niet omvallen komt niet op monumentenlijst IB Concordia zoekt blazers jjgl kW* Schot in de zaak voor oudheidkamer Familie Hardendood Cursussen voor vrijwilligers 55 jaar getrouwd I Colofon Ook de kinderen van het AZC zijn bang Al PAGINA S WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MEDISCHE DIENSTEN MID- KERKDIENSTEN ZONDAG 23 SEPTEMBER BONTENBAL BOUW BV te Reeuwijk heeft een vacature voor een CALCULATOR kijk voor informatie op website www.bontenbal.nl of bel: (0182)393066 VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND te I 7" A - awr- Otei I i s W (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Groens- ds. P.A.C. Bongers Groens- Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waar nemend huisarts alleen voor De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. J. Kooien, IJssel- stein 17.00 uur ds. P. Nobel, Gende ren Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds.A.W. van der Plas ZATERDAG 22 EN ZONDAG 23 SEPTEMBER Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn I0.00 uur ds. C. Bregman, Zoe- termeer 18.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen, Boskoop gegeven. „Zo is hier een vader die elke ochtend het ontbijt klaarmaakt voor de kindertjes en één die meefietst met de bovenbouw naar het zwembad, als ze zwemlessen hebben.” Zij geeft al ruim drie jaar les aan de school. „Het werken met deze kinderen is erg intensief. Ze hebben allemaal verschillende achter gronden, verschillende niveaus, maar dat maakt het juist zo leuk. We bieden de kinderen rust, structuur en veiligheid om ze zo een lijn in het lieven te bieden. Dat staat bij ons hoog in het vaandel. Het is heel verrijkend.” Er is deze zaterdag bijzonder veel te doen in het centrum.Voor kinderen is er de kinderclub, zakken popcorn en suiker spinnen worden uitgedeeld, midden in het centrum is een groot luchtkussen, ze kunnen zich laten schminken of een mooie henna tatoeage laten zetten en de Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan 09.30 uur mevr. A. v.d. Wilt, Ca- pelle a/d IJssel Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur: Ghislaine Brongers liger is. Er is een fototentoonstelling over de diverse activiteiten en werkzaamhe den van vrijwilligers.Vrijwilligers van bui tenaf, maar ook van uit het centrum worden in het zonnetje gezet. „Ook wij hebben te maken met vrijwilli gers,” zegt Carin, juffrouw op de basis school, die ook open staat voor bezoe kers en waar rondleidingen worden Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax: 0172-212168 ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot I0.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat I2, 2741 HS Waddinx- veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na I0.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001: maandag I 1.00-12.30 uur. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. C.J. Smelik I6.30 uur ds. B. Gratz, Alblas- serdam BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat I0.00 uur spreker: geen opgave ontvangen WADDINXVEEN - Op woensdag 19 herdacht het bruidspaar W.J. Hardendood- van der Laan uit Waddinx veen het feit, dat zij 55 jaar geleden met elkaar in de echt verbonden werden. Bei de echtelieden, 80 en 79 jaar, zijn geboren en getogen in Waddinxveen. In de loop der jaren zijn er acht kinderen geboren, vijf dochters en drie zoons. Er zijn 29 kleinkinde ren en één achterkleinkind. De heer Hardendood heeft in zijn arbeidzame leven altijd in ’het hout’ gewerkt op di verse plaatsen. Onder andere een meubelfabriek en tim merfabriek. De laatste jaren was hij als concierge/beheer- der betrokken bij het schil- Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereik baar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat spreker: Jan van Tellingen Bezorging Telefoon: 0182-354885 ders examen centrum van SVS in Waddinxveen. Ook is hij ruim elf jaar ouderling ge weest. Mevrouw Hardendood heeft naast het huishouden en de zorg voor de kinderen deel uitgemaakt van diverse zangkoren. Zij heeft bijvoor beeld nog gezongen in het koor Onvermoeid Vooruit en bij Vox Jubilans. De echtelieden hebben op zaterdag I5 september in Delft met de familie een feestelijke dag beleefd. Burgemeester Jonkman heeft, samen met zijn echtgenote, op woensdag 19 september het bruidspaar namens het gemeentebestuur gefelici teerd met deze heugelijk ge beurtenis. hele dag loopt er een clown rond.Verder is de recreatieruimte de gehele dag open, waar workshops volksdansen wor den gegeven en een djembéband op treedt. „De recreatieruimte wordt ge bruikt als er dingen worden georganiseerd,” zegt Willemijn Tholen. „Veel bewoners komen dan wel, maar ze blijven ook vaak op hun eigen kamer. Bingo doet het altijd wel heel goed, dat is toch een internationaal spel.” Volwassenen kunnen mee met de rond leiding, die elk uur door één van de be woners van het centrum gegeven wordt. Deze bewoner laat de bezoekers een kijkje nemen in de levenswijze van de asielzoekers. „Meestal zitten er drie mensen in één kamer, maar in elk ge bouw is een aantal één- en een aantal tweepersoonskamers,” legt hij uit. De badkamers, keukens en wasmachines zijn gemeenschappelijk. „Rijst eten?”, vraagt één van de inwoonsters vriendelijk, ter wijl ze met een grote dampende pan vanuit de keuken naar haar kamer loopt. Ook de crèche is open voor publiek en de Kledingwinkel is druk in de weer. Als aan het eind van de dag de zon een beetje doorbreekt, wordt het geleidelijk aan wat drukker. „Ik wil misschien voor COA gaan werken,” vertelt één van de bezoekers, „dus ik ben maar even een kijkje gaan nemen om een indruk te krij gen van wat er nu allemaal speelt in een asielzoekerscentrum.” Voor informatie, uit nieuwsgierigheid, of gewoon om een leuke dag te hebben: de open dag van AZC is een goede keus. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Ontmoetingskerk, voorde Zaterdag 22 september 19.00 uur Eucharistieviering Zondag 23 september II.I5 uur Eucharistieviering GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde 09.30 uur doopdienst I3.3O uurTrektochtdienst ook bewerkingen op bekende popsongs. C-akkoord en de harmonie ge ven het gehele jaar door diver se optredens o.a. het jaarlijkse voorjaarsconcert, kerstconcert als ook de optredens tijdens Koninginnedag en andere festi viteiten. Naast deze beide or kesten heeft Concordia ook nog een blaaskapel. Deze kapel treedt op tijdens diverse activi teiten zoals tijdens een rond gang doorWaddinxveen op Ko ninginnedag, een sponsorloop, ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Eucharistieviering dinsdag 25 september 19.00 uur vredesviering verzorgd door MOV groep zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Voor de praktijk van de huis artsen Alberts, Beeker,Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts:F.J. v.d. Brule, Sterrenlaan I8, tel. 0182-630944 (zaterdag en zondag) Dienstdoende apotheek: Boskoopse Apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 0172-217834 CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur Kand. H. Juffer woensdag 26 september I9.45 uur ds. J.G. van Tilburg Deze cursus is daarom vooral geschikt voor mensen die bij voorbeeld in een vereniging het clubblad maken of het secreta riaat doen. De workshop wordt gehouden op woensdag morgen van 9.00 tot I I.30 uur in het Computerleercentrum in het Anne Frank-centrum. Da ta workshop: 19,26 september, 3, 10 en 17 oktober 2001Kos ten voor deelname aan deze workshop bedragen 55,-. Indien er voldoende belangstel ling is zal S.W.W. eind novem ber een cursus ’Sociale Hygië ne’ organiseren. Deze cursus is bedoeld voor vrijwilligers die actief zijn in de kantine van een club, buurtcentrum of sport vereniging. Geïnteresseerden kunnen zich al aanmelden. Voor meer informatie of aan melding: S.W.W., Kerkstraat 13, telefoon (0182) - 631932. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade I0.00 uur ds.A.S. Lenselink WADDINXVEEN - Na vijf we ken vakantie is het harmonie orkest van Muziek-vereniging Concordia Waddinxveen op donderdag 30 augustus met het nieuwe seizoen gestart en het opleidingsorkest op donderdag 6 september. Op dit moment is er binnen de vereniging plaats voor muzikan ten die klarinet, trompet of trombone reeds bespelen of dit graag willen gaan bespelen. Ge vorderde muzikanten die even tueel in het bezit zijn van een eigen instrument kunnen zich aanmelden bij Concordia, en na een eventuele bijscholing /op friscursus kunnen zij deelne men in het C-akkoord of har monieorkest afhankelijk van hun niveau. Ook geïnteresseer den (vanaf 9 jaar) die één van bovenstaande instrumenten wil gaan bespelen kunnen zich bij Concordia aanmelden. Het opleidingsorkest C-Ak- koord, bestaat uit leerlingen van Concordia Waddinxveen en Excelsior Boskoop. Deze leerlingen hebben al ongeveer I a 2 jaar muziekles. C-Ak- koord speelt een-voudige be kende muziekwerken waaron der bewerkingen op musicals als ook bekende popsongs. Na een aantal jaren, ook na het be halen van enkele muziekdiplo- ma’s kunnen deze leerlingen doorstromen naar het harmo nieorkest. Het oplei-dingsor- kest wordt verder aangevuld met leden uit het harmonieor kest die weer muzikale steun geven aan de leerlingen. kerkt vraagt namelijk veel aan dacht, zorg en geld. Voor het grote onderhoud is geen geld. Sta je op de monumenten lijst, dan heb je een erkenning, dan ben je veel dichter bij het be reik van de bevolking”, aldus J. A. Lelieveld, voorziter van de stichting. De Sint Victorkerk wordt mo menteel gerestaureerd, de tweede fase daarvan is aange vangen. Nu nog worden de kos ten hoofdzakelijk gedekt uit ei gen middelen die bij diverse acties zijn ingezameld, maar dat potje is zo goed als leeg. Voor de praktijk van de huis artsen Glaser, Van Heel, Sie mens, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts:G. Siemons, Mozartlaan 2- 4, tel. 0182-612676 (zaterdag) T.S. Wilms, Troelstrahoeve 66, tel. 0182-618613 (zondag) WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in het najaar, in sa menwerking met het Oplei dingscentrum Waddinxveen, weer een aantal cursussen voor mensen die actief zijn als vrijwilliger bij verenigingen, buurtcentra, scholen e.d. in Waddinxveen. Zo komen in een cursus ’be sturen’ op een zestal avonden onder meer de volgende on derwerpen aan de orde: rechts vorm: vereniging of stichting, beleid, besturen en soorten be slissingen, het lezen van de jaar rekening, vergaderen, onder handelen. Er is volop ruimte voor bespreking van eigen praktijksituaties. Ervaren en onervaren bestuurders van verenigingen of stichtingen kunnen zich opgeven voor deze cursus die wordt gegeven op De instrumenten die in beide orkesten voorkomen zijn de houtblazers bestaande uit: dwarsfluiten, hobo’s, klarinet ten, alt- tenor- en baritonsaxo foons, alt- en basklarinet. Ko perblazers bestaande uit: trompetten, trombones, bari tons, bes- en esbassen, hoorns en tot slot de diverse slagwerk- instrumenten. De muziekwerken die in het harmonieorkest gespeeld wor den zijn o.a. klassieke werken, of bewerkingen van musicals als carnaval e.d. Beide orkesten repeteren altijd op de donderdagavond. Het opleidingsorkest van 18.00 uur tot I9.15 uur en het harmonie orkest van I9.30 tot 22.00 uur. Beide orkesten staan o.l.v. Je roen Wentel. De repetities vin den plaats in de Hoge Noot, aan de J.W. Friso-weg nr. I. Contactpersoon bij Concordia omtrent informatie over bo vengenoemde opleidingen is Jo ke Bouman, tel. nr. 0182- 619569. Ook het advies van de Raad voor Cultuur was negatief. Zo zei deze raad dat hoewel de kerk (exterieur) uit I879 naar ontwerp van architect E.J. Mar- gry in oorspronkelijke staat verkeert, dit onvoldoende aan leiding is deze van rijkswege te beschermen. ’De kerk is van mindere kwaliteit dan de latere kerken van Margry en neemt geen markante plaats in zijn oeuvre in’ aldus de Raad voor Cultuur. Ook het Monumenten Selectie Project (MSP) team heeft de kerk bezocht en ver geleken met andere neogoti sche keren in Zuid-Holland en met ander werk uit het oeuvre van architect E.J. Margry. Daar uit werd opgemaakt dat de Sint Victorkerk in vergelijken met andere neogotische kerken, minder gaaf en oorspronkelijk bewaard is gebleven. De Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk is uiteraard te leurgesteld over de afwijzing, maar had wel al rekening ge houden met dit antwoord. „We gaan wel protest aantekenen. Want het wordt voor ons op termijn toch moeilijk om de kerk in stand te houden. De de maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Anne Frank- activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. De cursusdata zijn: I, 8,15, 29 oktober, 5 en I2 november 2001Dankzij een financiële bij drage van de gemeente Wad dinxveen is de cursus voor vrij willigers die actief zijn in de gemeente Waddinxveen gratis. Ook is er dit jaar weer een cursus tekstverwerking (Word) voor vrijwilligers en senioren. Deze workshop is voor de de genen die al een opleiding Word hebben gevolgd of die al aardig met Word kunnen om gaan. In de loop van vijf bijeen komsten komt een drietal praktische toepassingen aan de orde: illustraties in Word, boek jes maken in Word, adressenbe standen koppelen aan stan daardbrieven. Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel I7, Gouda, tel. 0182-510958; Wou- brechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82-6I3II2. Kleine huisdie- ren-spreekuur voor spoedge vallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Door Rachel jobels WADDINXVEEN - In het eerste lokaal van De Regenboog, het basisschooltje dat zich op het terrein van het AZC (AsielZoekersCentrum) Waddinxveen bevindt, staat een mooie hoge toren, ge bouwd van blokken, met een dier op el ke verdieping: het World Trade Centre. „Gemaakt op eigen initiatief”, benadrukt Christien van Denderen, leidster van De Regenboog. Het is het lokaal van de eer ste groep, de kinderen zijn vier en vijf jaar. Naast de toren staat een vliegtuig, met een hek van blokken eromheen. „Ze lopen al dagen op hun tenen eromheen”, aldus Christien. „Het gebouw mag niet instorten. Het vliegtuig mag niet ontsnap pen.” Ook in het asielzoekerscentrum, waar af gelopen zaterdag een open dag werd ge houden, is men geschokt door de ge beurtenissen van vorige week dinsdag. Christien: „Veel kinderen komen uit Af ghanistan. Ze hebben hun familie daar. Ze zijn bang.” Toch weerhoudt dat de bewo ners van het centrum er niet van om een geslaagde open dag neer te zetten. Hol landse muziek schalt uit de luidsprekers, overal rennen mensen heen en weer om te ontkomen aan de regenbuien en de informatie vliegt je om de oren. „Het is minder druk dan normaal,” ver telt Willemijn Tholen, persvoorlichter van COA (Centraal Orgaan voor Asielzoe kers), „maar dat komt natuurlijk ook door het slechte weer.” De open dag staat dit jaar in het teken van vrijwilli gers, omdat 2001 het Jaar van de Vrijwil- WADDINXVEEN - De vier panden op de hoek van de Jan Dorrekenskade/Zuidkade staan nu allemaal leeg. Onlangs heb ben ook de laatste bewoners de sleutels bij de gemeente in geleverd. Daarmee komt er schot in de zaak voor het His torisch Genootschap Waddinx veen, die de oude boerderij als goede locatie ziet voor een oudheidkamer. „Het gezin heeft ons meege deeld dat ze een ander huis binnen Waddinxveen heeft ge vonden”, deelde wethouder Wientjens mee. „Daarmee komt het pand snel vrij en kun nen we gaan praten met het Historisch genootschap.” De gemeente was een jaar in on- derhandeling met de bewoners. Echter is het nog niet zo dat de accommodatie al gereed is voor een oudheidkamer. Wien tjens: „het is een kostbare ope ratie om de boerderij weer in goede staat te herstellen en daar zit weer een financieel plaatje aan. Het ziet er nu niet goed uit en het pand is erg vochtig.” Ook het Historisch Genoot schap wil niet te snel op de za ken vooruitlopen. „Onze ogen zijn al een paar jaar gericht op dit onderkomen. Het is een goede locatie en het pand heeft een historische waarde. Maar we hebben het nog nooit van binnen gezien en dus weten we niet of het ook echt geschikt is voor een oudheidkamer”, is de reactie van G. van Ringelen- stein, voorzitter van de Stich ting Huisvesting. „Van de wet houder hebben we begrepen dat we waarschijnlijk volgende week binnen mogen kijken en dan zullen we met deskundigen moeten bekijken wat de res tauratie moet gaan kosten.” Zolang de gemeente en het Historisch genootschap hier over in onderhandeling zijn moet een antikraakbeveiliging er voor zorgen dat krakers geen mogelijkheid hebben het pand te gaan bewonen. Daarom wordt het pand dichtgetim merd en wordt de trap verwij derd. „Ondertussen kan het Historisch genootschap een doortimmerd plan maken”, al dus Wientjens. De gemeente heeft een bedrag van 25.000 beschikbaar gesteld, maar geeft dat pas vrij nadat er concrete en realiseerbare plannen voor de huisvesting van het Histo risch Genootschap bestaan. Het pand zal waarschijnlijke en kele tonnen gaan kosten, schat Van Ringelenstein. Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur P.J. Den Admirant, Capelle d/d IJssel 17.00 uur ds. W.J. Dekker, Reeuwijk Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Mededeling: De regeling ’medische week einddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts Op zaterdag en zondag van I0.00 - I I.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreek uren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Steun kreeg de Stichting tot be houd van de Sint Victorkerk van de Stichting Arent van ’s- Gravesande, het Cuypersge- nootschap en de gemeente Waddinxveen. „Ook wij zijn teleurgesteld dat het verzoek niet is gehonoreerd”, lichtte lo- co-burgemeester mevrouw Wientjens toe. „We hadden wel een ondersteunende brief gestuurd met daarin onze on derbouwing waarom het om de monumentenlijst zou moeten. Maar het heeft helaas niet ge holpen.” JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat I0.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre- king WADDINXVEEN - De Rijksdienst voor de monumenten zorg heeft even voor de nationale monumentendag laten weten de Sint Victorkerk niet aan de monumentenlijst toe te voegen. De provincie .heeft meegedeeld dat het complex niet van nationaal belang is en dat na veldin- spectie geconstateerd is dat de historische kwaliteit van de omgeving deels is aangetast door nieuwbouw. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds. J. Westland, Ber- gambacht 17.00 uur ds. H. Liefting, Schoonhoven IA’****' fo- K» 1 •l I J 9

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 9