Kritiek op ANWB stippelt wandelroute uit ontwerp aula/ in Waddinxveen rouwcentrum Gratis cursus Remonstrantica Basisschool De Leilinde viert 25-jarig jubileum Ruim 400 schilderijen op verkooptentoonstelling WADDINXVEEN - De reizen de kunstgalerie Aquarius uit Nieuw-Vennep houdt zaterdag 6 oktober een verkoopten toonstelling in Waddinxveen. Op deze dag hangen ruim 400 schilderijen van verschillende Nederlandse -en buitenlandse kunstenaars in zalencentrum ’Het Nieuwe Trefpunt’ in de Stationsstaat 18 die tussen 12.00 en 17.00 uur te bekijken zijn. Iedereen die op zoek is naar een nieuw kunstwerk voor aan de muur, kan er een kijkje ko men nemen. Het aanbod gaat 3V 1 d l l r tl Al' Rommelmarkt Concordia Open dag De Goudse Sportduikers flIEEEO PÏIW I Gratis Ruit Turnuur voor volwassenen Inloopmiddag Psoriasis U koopt toch ook niet het eerste het beste huis? elia777.com elia777.com 0172 21 37 15 info@loo.nl De eindtijd is nü! Ik kom terug! HYPOTHEKEN Repareren n 6L— 5> I Waddinxve Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Ontdek het op de website van Elia., Vraag de gratis boeken. Wat staat de wereld nog te wachten? Ontdek het op de website van Elia. Vraag de gratis boeken. Ontdek het op de website van Elia. Vraag de gratis boeken. VAN DER LOO Polder Bloemendaal 0^ polder in Schieland Z I Oost- Begin route WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 De nieuwe ANWB wandelroute ‘de Weegjeroute’. John Verberk ADVIES BEMIDDELING Uw kopij erv'of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Tel. (0186) 60 30 06 Fax (0186) 60 35 01 Tel. (0186) 60 30 06 Fax (0186) 60 35 01 elia777.com Tel. (0186) 60 30 06 Fax (0186) 60 35 01 viaduct door naar natuurge bied ’tWeegje. Daar loopt de wandeling voor een deel langs de ringvaart van de Zuidplas- polder, en gaat via de Otweg en Winterdijk (één van de oudste polders van Neder land) weer terug naar de Brugweg. Andere nieuwe routes in het Groene Hart zijn de Tiende- wegroute.Avelingenroute, Oostgeerroute, Krimpenrou te, Loetbosroute en Blok- weerroute. Bovendien zal er nog een drietal routes geo pend worden in het kader van het Groene Netwerk, waarbij de provincie Zuid- Holland samenwerkt met an dere organisaties aan de reali sering van een naast deze feestweek heeft de school afgelopen vrijdag een herdenkingssamenkomst gehou den en zal op 13 oktober een reünie plaatsvinden voor oud- leerlingen, oud-bestuursleden en oud-personeelsleden. De school werd opgericht in het jaar 1976. „We begonnen met 63 leerlingen en in totaal 3 onderwijzers: de directeur, een juffrouw en ik aldus de heer Peek. „Er was nog geen kleuter school, dus per twee klassen één leerkracht.” De school groeide echter snel en moest een aantal keer verhuizen. „De eerste vijfjaar hebben we in een heel oud gebouw gezeten. Daar denis uit het begin van de 17e eeuw tijdens de 80-jarige oor log te maken. Uit de geschiede nisboekjes kent men ook nog wel de strijd tussen de rekkelij- ken en de preciezen, maar wie waren dat nu precies en waar om werden ze zo genoemd. Al lemaal vragen waarop bijvoor beeld op de eerste avond van groeiden we uit en toen kregen we twee schoolgebouwtjes aan de Mozartlaan.” In 1985 kwam daar verplicht de kleuterschool bij en weer moesten de leerlin gen hun spullen pakken. „Eén van die twee gebouwtjes hiel den we bij het nieuwe gebouw, het vroegere gebouw van de Jan Lichthartschool. Daar zaten wij met z’n tweeen in. Het was een leuke tijd, maar je mist wel een groot deel van het hele school gebeuren, omdat je gescheiden zit.” Uiteindelijk kregen ze in 1987 het huidige gebouw. Peek: „Het is altijd een feest als je naar beter verhuist, maar vier keer verhuizen in elf jaar is na- Wie belangstelling heeft in een schilderij maar nog niet over tuigd is, mag een uitgezocht doek geheel vrijblijvend mee naar huis nemen om te kijken of het past bij het interieur. Deze galerie exposeert al ja renlang overal in het land. De tentoonstellingen worden vaak druk bezocht door zowel jong en oud. De entree is gratis en iedereen is welkom. Voor meer informatie: 0252-675747. Men kan ook al een kijkje nemen op de webpagina van de galerie: www.schilderijenkijken.nl Aan de hand van tekeningen en een maquette gaf architect Hindriks een indruk van het so bere, ingetogen en functionele bouwwerk. Daarbij wees hij op de karakteristieken van de lo catie die van belang waren ge weest bij de uitwerking van zijn ontwerp. Een wat storend ele ment wordt, gezien de functie van het gebouw, gevormd door chitect de indruk dat hij zelf een voorkeur had voor voorge- oxideerd koper voor het dak en een deel van de gevel, die verder grotendeels uit glas be staat. In verband met de kosten was de keuze echter op zink gevallen. Verschillende raadsleden, de heren de Jong (CDA), Vente (SGP) en Freeke (Chisten Unie) gaven te kennen een dui delijke voorkeur te hebben voor uitvoering van de gevel in baksteen in plaats van zink. De ze raadsleden vonden baksteen een warmere uitstraling heb ben. Een prettige bijkomstig heid daarbij is dat baksteen goedkoper is dan zink. De heer Hindriks zegde toe nadere in formatie over de betreffende materialen en daaraan verbon den kosten te zullen verstrek ken. Een belangrijk discussie punt vormde ook de afweging tussen de keuze voor eerdere ontwerpen van architect W. Maas en het huidige voorstel. De heer de Jong wilde weten waarom de beide ontwerpen niet ter keuze aan de raad wer den voorgelegd. Mevrouw Spekman (PvdA) liet blijken een sterke voorkeur te hebben voor het eerdere ont- WADDINXVEEN - In de Re monstrantse kerk wordt op drie avonden een cursus Re monstrantica over het Remon strants gedachtengoed gege ven. Deze cursus is niet alleen be doeld voor leden van de Re- montrantse Gemeente doch voor alle belangstellenden voor de cursus een antwoord wordt gegeven. De avonden worden gehouden op woensdag 3 okto ber, wanneer prof. Dr. E.H. Cos- see de historie van de Remon stranten zal behandelen, op woensdag 24 oktober wanneer drs. J.R. Kubacki in zal gaan op het geloofsleven van de Re monstranten, terwijl op 14 no vember mevr. drs. M.A. Bos- man-Huizinga zal spreken over het onderwerp Remonstranten in de samenleving en de oecu menische beweging. De Remonstrantse kerk is gele gen aan de Zuidkade 59. De avonden beginnen om 20.00 uur en de toegang is gratis. Men hoeft zich niet van tevoren op te geven. kerkgeschiedenis in Nederland. Vaak weet men bijvoorbeeld wel dat Hugo de Groot in een boekenkist uit Slot Loevesteijn ontsnapte, doch waarom hij daar gevangen zat en wie hij precies was, is niet bekend. Ook de onthoofding van raads pensionaris van Oldenbarne- velt heeft met de kerkgeschie- Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Vandaag zijn de leerlingen van De Leilinde al weer aan de derde dag van hun feestweek begonnen. Er zijn bal lonnen opgelaten, er is een springkussen en met het thema de Middeleeuwen mogen de kinderen zich helemaal uitleven. De feestweek is er, omdat de Gereformeerde Basisschool aan de Lindengaarde dit jaar 25 jaar bestaat. „9 augustus was de precieze da tum,” vertelt de heer Peek, oud- leraar van deze school. „Maar omdat die dag in de vakantie viel, vieren we het jubileumfeest in september en oktober.” Want WADDINXVEEN - Muziekver eniging Concordia houdt op za terdag 13 oktober een najaars- rommelmarkt in clubgebouw de Hoge Noot aan de J.W Friso- weg IAlle spullen worden van te voren gesorteerd, in de cate gorieën elektrische apparaten (zoals computers, stereo’s, lam pen, tv-toestellen, radio’s e.d.), huishoudelijke spullen (kop en HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN WADDINXVEEN - Op vrijdag 5 en zaterdag 6 oktober kunnen autobezitters terecht op de par keerplaats van winkelcentrum Groensvoorde aan de Beetho venlaan waar de Mobiele Servi ce van Automark in de gele tent, weer staat voor de actie Ruit Repareren/Kenteken Graveren. Vrijdag kan men terecht van 09.00 tot 17.30 uur en zaterdag tot 16.00 uur. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke gratis geïnspecteerd en krijgt men een deskundig en vrijblijvend advies met betrek king tot eventuele beschadigin gen. Men hoeft niet van te voren een afspraak te maken: voor Voorruitinspectie of Ruitrepara- tie meldt men zich direct bij de reparateur. Reparatie is voor WA-Plus, Casco en All-Risk ver zekerden gratis. Voor de juiste verzekeringsgegevens moet bij reparatie wel de laatste groene kaart worden meegenomen. Deze aanbieding is niet geldig voor verzekerden bij Centraal Beheer. Graveren van het kente ken met NL in alle ruiten kost tegenwoordig slechts 35,- per auto, inclusief twee waarschu wingsstickers. Voor 10,- extra wordt een speciale reflectielaag over de gravures aangebracht, waardoor de gravures bij regen en ’s avonds goed zichtbaar blij ven. Graveren helpt tegen dief stal: wil een dief een gestolen auto verkopen, dan moet hij alle ruiten met het oorspronkelijke kentekennummer vervangen. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN - Architect Maarten Hindriks presen teerde op dinsdag 25 september zijn ontwerp voor een nieuwe aula/rouwcentrum voor de begraafplaats te Ze venhuizen op de openbare vergadering van Raadscom missie II. Belangrijkste discussiepunten waren: het mate riaalgebruik voor de gevels, het afwijzen van een eerder ontwerp van architect W. Maas en het al dan niet gelijk tijdig bouwen van een urnenmuur. WADDINXVEEN - Wandelen in Wad dinxveen kan nu vol gens een ANWB wandeling. Vanaf 25 september telt het Groene Hart, naast 33 bestaande routes, zeven nieuwe wan delroutes. Eén daar van is de ’weegjerou te’ en start in Waddinxveen. Een routefolder daarvan is verkrijgbaar bij de VW’s enANWB’s in het Groene Hart. In de folder staat naast een routebe schrijving en een kaartje ook nog alge mene informatie over Waddinxveen. Zo meldt de tekst architectonische fei ten over het station en is er informatie te vinden over grond soorten en geschie denis van het dorp en de hefbrug. Ook over de flora en fau na in ’tWeegje is het een en ander te le zen. De wandeling is elf kilometer lang, de gemiddelde wande laar doet daar zo’n 2,5 uur over. De route is te herken nen aan de ANWB- bordjes en rood-geel-rode stickers. Onderweg kan een pauze worden ingelast voor een drankje, bijvoorbeeld in het Praathuis (’tWeegje 4) of De Unie (Kerkweg 226), of broodjeszaak De Vrije Vogel, (Zuidkade 206). De start is bij station Wad dinxveen, en gaat vervolgens via de Zuidkade, onder het schotels, borden, bestek, glazen), bloempotten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels, schilderijen, etc. Aanvang rommelmarkt is van 08.00 uur tot 14.00 uur. Wie nog bruikbare artikelen heeft kan deze afgeven in de Hoge Noot op de donderdagavond vanaf 19.00 uur of even bellen naar tel. nr. 0182-615972. provinciedekkend netwerk van wandel-, fiets- en kano- routes. Het betreft de routes Het Kinderdijkpad, Het Oud- Alblaspad en Rondje Papend- recht. De routes zijn voor ie dereen die op een sportieve manier wil genieten van het landschap, natuur en cultuur. Voor alle wandelroutes geldt dat ze bewegwijzerd zijn. van landschapsschilderijen tot stillevens, van impressionisti sche werken tot hedendaags modern, alles is ruim vertegen woordigd. Bezoekers kunnen zowel zeer gedetailleerde klas sieken als krachtige, kleurrijke abstracte werken aanschou wen. Naast de algemene onder werpen, zijn er ook veel bijzon dere thema’s als Parijs, paarden, ballet, astrologie. Aquarius ver werft wereldwijd werk van ge vestigde en aankomende kun stenaars. De schilderijen zijn er in allerlei formaten. Ook zeer grote doeken. tuurlijk nooit leuk. ”De Gereformeerde Basis school, de Leilinde geheten, is opgericht door de Gerefor meerde schoolvereniging voor Gouda en omstreken. De leden van deze schoolvereniging wa ren afkomstig uit Gouda, Bode graven, Moordrecht, Haastrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Bo skoop. „Je mocht vroeger pas een school stichten als je een bepaald aantal leerlingen had. Dat was afhankelijk van de grootte van de plaats. Voor Gouda was dat 75 leerlingen, voor Waddinxveen 50. Met 63 leerlingen hadden we niet ge noeg leerlingen om een school in Gouda te stichten en Wad dinxveen werd dus de vesti gingsplaats. Ook ouders uit de Gereformeerde Kerk in Alphen aan den Rijn kregen daarmee een mogelijkheid om hun kinde ren naar de GBS in Waddinx veen te sturen. Door de groei van de kerk in Alphen had men in 1990 daar een mogelijkheid om een eigen school te openen. Voor onze school betekende dat wel het vertrek van alle Al- leid DGS, medische keuring, binnenwater-, en buitenwater- programma, overige activiteiten en evenementen.Voor meer in formatie en aanmelding: tel. 0182-524121 of e-mail pals- jong@tref.nl werp van architect Maas. Ze roemde de openheid van dat ontwerp. Het voorliggende plan vond ze gesloten en ’zunig’.Ver- der had ze grote bezwaren te gen de uitstel van de bouw van de urnenmuur tot de voorge nomen uitbreiding van de be graafplaats. Ze stelde dat gelijk tijdige uitvoering van de urnenmuur en de aula voor de PvdA voorwaarde was om met het voorstel van B&W akkoord te gaan. Ook de heerVan Eijk (WD) zei te betreuren dat de urnenmuur niet tegelijk met de aula zou kunnen worden gebouwd. Hij kon zich echter verenigen met het voorstel. Mevrouw Van der Zwan (gemeentebelangen) zei dat ze haar standpunt zou be palen na beraad binnen de frac tie. De heer Vente vroeg waar om de nieuwbouw niet geprojecteerd was op de plaats van de huidige aula en wat er met dit bouwwerk zou gaan ge beuren. In zijn antwoord wees burge meester Westendorp er op dat het eerste ontwerp van de heer Maas erg duur was uitge vallen. De kale bouwkosten van dat ontwerp waren bijna twee keer zo hoog als die van het huidige plan. Er is toen om een tweede ont werp gevraagd. Dat tweede ontwerp had echter als groot bezwaar dat het dak in glas was uitgevoerd. Dat zou onverant woord hoge onderhoudskos ten met zich mee hebben ge bracht. Op de plaats waar de huidige aula staat is te weinig ruimte voor de nieuwbouw. Het be treft echter een karakteristiek bouwwerk dat bewaard zal blij ven. De uitbreiding van de begraaf plaats heeft vast gezeten. Daar om wordt de uitvoering in twee gedeelten gesplitst. Een en ander lijkt niet tot een ster ke verhoging van de kosten te gaan leiden, aldus de toelichting van de heer Westendorp. De burgemeester zegde toe de raad spoedig een voorstel voor de uitbreiding van de begraaf plaats te zullen aanbieden. zijn dit de toestellen; lange mat, sprong, brug ongelijk en balk en bij de heren zijn dit de toestel len; lange mat, rek, ringen, brug, sprong en voltige. Maar ook an dere toestellen zoals grote trampoline en tumblingbaan zullen aan bod komen. De lessen worden gehouden op: dinsdag van 20.00 - 21.00 begrafenis betreft. Wat het ma- uur in de J. Postlaan o.l.v. Anton teriaalgebruik betreft gaf de ar- Stoter.Vrijdag van 20.15 - 2115 uur in de J. Postlaan o.l.v. Rene Kleiweg. De les is voornamelijk bedoeld voor dames en heren die een keer willen trainen aan de turn- toestellen en voor oud gym nasten uitWaddinxveen en om geving die het leuk vinden om weer wat te turnen aan de turntoestellen. Voor meer in formatie: TOOS (tel. 0182 - 613839 632931). 1 jaar :».a 4,9% 5 jaar v.a 5,1% 10 jaar Z v.a 5,6% phense leerlingen. De eerste directeur van de school, de heer Th. J. deVries is na 21 jaar opgevolgd door de huidige directeur, de hr. P.Sietze- ma.Thans is de school in het be zit van nieuw meubilair, ver nieuwde leermethoden en nieuwe leerboeken. Peek: „Het is nu een moderne school met modern materiaal.” Ook heeft de school nu een computer ruimte, waar elke klas les krijgt. „De school heeft in plaats van een schoolplein een schoolhof,” vertelt de oud-leraar. „Dat bete kent dat er overal op het plein speelmateriaal staat: houten klimrekken, schommels, huisjes.” De ouders hebben een grote rol gespeeld in het tot stand ko men van deze schoolhof. „Ze organiseerden allerlei acties. Er zijn stroopwafels verkocht, cur sussen gegeven en kindermark- ten gehouden. Het heeft een paar jaar geduurd, maar het was het waard.” Als aandenken aan deze vijfentwintig jaar Leilinde is er een jubileumboekje uitgege ven,getiteld:‘Die ene bijzondere school’. GOUDA - Traditiegetrouw luidt vereniging De Goudse Sportduikers (DGS) het bin- nenwaterseizoen in met een open (mid)dag op zondag 14 oktober. Tijdens deze middag is het voor een ieder mogelijk een proefduik met perslucht te ma ken of mee te doen aan een spelletje onderwaterhockey. Vooraf is er informatie over duiken, materiaal, opleidingen, lidmaatschap en toelatingsbe- GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis op de Jozeflokatie (ingang Jan van Beaumontstraat) wordt op 17 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur een inloop middag gehouden voor Psoriasis patiënten. Psoriasis is een niet besmettelijke, chronische huid aandoening waar meer dan 350.000 mensen last van heb ben. De Psoriasisvereniging be schikt over informatie en verte genwoordigers van de organisatie weten uit ervaring wat het betekent een chroni sche aandoening te hebben. Voor meer informatie: tel: 070- 3820202. WADDINXVEEN - Jazzdans- en Turnvereniging TOOS heeft twee turnuren voor dames en heren vanaf ongeveer 16 jaar (minimaal voortgezet onder wijs). in deze turnuren zal er na de opwarming aan het begin van de les, veel op de heren- en damestoestellen worden ge werkt. Tevens zal een stukje kracht en conditie aan bod ko men in de les. Er kan op ver schillende niveaus worden ge werkt en er kan worden geoefend om complete turnoe feningen op de verschillende het aangrenzende bedrijventer- toestellen aan te leren. rein. De architect koos voor In de twee turnuren zullen spe- een situering dicht bij de ont- cifiek op de wedstrijdtoestellen sluiting van het terrein aan de worden geturnd. Bij de dames Zuidplasweg. De aula biedt plaats aan 120 personen en er kan slechts één uitvaart tegelijkertijd plaatsvin den. In de zaal bevindt zich een condoleance-nis vanwaar men uitziet op een watergang. Er is een vertreksmogelijkheid in twee richtingen voorzien, al naar het een crematie of een -X. Xa,.-- - 'J

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19