Langdurige Lasswell Knowledge Center: opleidings- storingen instituut voor de computerwereld openbare 2= leolux I si verlichting CAS3A Cursus ’Omgaan met werkstress’ Autoschade... Leeuwen o VVD presenteert verkiezingsprogramma Wegwijzer voor familie psychiatrische patiënten Nieuw seizoen biedt vier kamermuziekconcerten KZS Inloopmiddag borstkanker- Expostie bronzen zondag 7 oktober open van 11.00 -17.00 uur Nu met de laagste prijs en beste service garantie Da Capo viert jubileum W’VEEN/BOSKOOP - Zanggroep Da Capo uit Bo skoop bestaat dit jaar 10 jaar. Sinds de oprichting staat deze zanggroep onder de leiding van Ben Kramer. Op 12 oktober zal de groep het jubileum vieren met een concert. Op dit concert zal een zeer geva rieerd programma worden gezongen, variërend van klassieke stukken tot num mers uit bekende musicals. Ook zal aan dit concert medewerking worden ver leend door verschillende muzikanten. Een puber in huis beelden winkel patiënten ‘happies’ bij de wereld- Kledingactie TOOS geslaagd F *ww* WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 SCHADECENTER Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 35 48 85 PROFILE REPAIR Schadecenter van Leeuwen M ■V SZZ7 BSBnhSmEmhb»» tag- Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Bijkomend probleem is de reor ganisatie bij NUON, waardoor bevoegdheden om werkzaamhe den aan het ondergrondse net werk elders binnen die organisa tie werden neergelegd. Dit heeft helaas organisatorische hinderlij ke gevolgen veroorzaakt. Door sproken met de huidige kabel- servicegroep Dynamicom. In ge- tober geeft Paolo Giacometti een pianorecital.Vrijdag 30 no vember volgt een wereldmu- ziekconcert door het ensemble ARC en CIEL. Op het eerste concert in 2002, vrijdag 25 ja- 20.00 uur. Het boekje met uit gebreide informatie over de programma’s van de concerten, de uitvoerenden en de prijzen ligt binnenkort bij Kreater in de Kerkstraat, tel. 0182-614422. geleiden en inspelen op even tuele vragen.” Een cursus van het LKC staat dus garant voor een intensie ve begeleiding met anticipe rende en vakbekwame docen ten. Op het gebied van video en intranet gaat er de komende haakt op deze trend in door de vooruitstrevende cursus Video voor intranet multi media op te nemen in haar cursusaanbod. De cursist leert korte films maken die geschikt zijn voor web, cd- rom en iedere andere inter actieve media. Tenslotte biedt het LKC spe cialistische maatwerkcursus- sen. „Wij stemmen deze cur- auiosctwde-, hetsieilwjl Het concert vindt plaats in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx veen. De aanvang van het concert is 20.00 uur, de kerk is open om 19.30 uur. Kaarten kosten 15,- en zijn op 12 oktober bij kerk te koop. Kaarten zijn ook te reserveren bij Familie Ver sluis: 0182 618852, en bij de Familie Loef: 0172 - 212688. sussen geheel af op de wen sen en de situatie van de klant. Deze werkwijze zorgt ervoor dat alleen die onder werpen aan bod komen die van belang zijn. Optimale effi ciëntie dus.” Het Lasswell Knowledge Center beschikt over een en thousiast team vakdocenten die stuk voor stuk hun spo ren in de praktijk hebben ver diend. „Gezien het ruime cursusaan bod zijn we natuurlijk altijd geïnteresseerd in specialisten die ervaring hebben als free lance docent”, licht Ingrid de la Mata toe. „Lasswell Know ledge Center is tenslotte een vooruitstrevend instituut dat kwaliteit voorop heeft staan.” denken en sociale steun zoe ken. De cursus is bedoeld voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of korter dan 3 maanden met ziekteverlof thuis zijn; de laat- sten met het vooruitzicht weer aan de slag te gaan. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op maandag-, of dinsdagavond (van 19.30 tot 22,00 uur) en één te- rugbijeenkomst na afloop van ledenvergadering heeft op dins dag 25 september haar fiat ge geven aan het programma waarmee de WD de verkiezin gen ingaat. Onder de titel ’Sa men werken aan leefbaarheid’ zullen de Waddinxveense libe ralen hun stem laten horen in de komende verkiezingscam pagne. Op 21 november besluiten de leden welke kandidaten na mens deWD aan de verkiezin gen deel zullen nemen en wel ke plaats zij zullen innemen op de verkiezingslijst. «gS... WADDINXVEEN - In het ka der van de beleidsnota ’Jeugd beleid in de groei’ organiseert het Opvoedbureau in Waddinx veen in samenwerking met het Coenecoop College een cursus voor ouders van pubers. De cursus bestaat uit vijf bij eenkomsten van twee uur. Hierin wordt niet alleen aan dacht gegeven aan de ontwik keling die de puber doormaakt, maar er wordt ook ingegaan op de veranderingen in de manier van omgaan met jongeren: hoe onderhandel je, hoe help je hen zelfstandig te worden. Verder is er ruimschoots gelegenheid om te oefenen met vragen uit de eigen situatie en voor het uit wisselen van ervaringen. De cursus staat open voor alle ouders van leerlingen in de on derbouw uit de gemeente Waddinxveen, óók ouders die geen leerling op het Coene coop College hebben. De cur sus wordt gegeven door Fran- cies Ochtman en Annette Griffioen van het Opvoedbu reau Midden-Holland. De cursusdata zijn: 30 oktober en 6, 13, 20 en 27 november (s.v.p. opgeven vóór 19 okto ber). De kosten bedragen 25,- p.p.Voor informatie of het opvragen van een folder: Fran ces Ochtman, Opvoedbureau Midden-Holland, tel. 0182 - 573 933 WADDINXVEEN - Na zojuist in Alphen a/d Rijn geëxposeerd te hebben, toont de Waddinx veense Theo van Eldik nu een aantal bronzen beelden in zijn eigen woonplaats. Van 2 okto ber tot 7 november exposeert hij in de Openbare Bibliotheek van Waddinxveen. Theo van El dik, lid van de Waddinxveense Kunstkring, maakt sinds enkele jaren bronzen sculpturen. De aanleiding voor de eerste beel den was een persoonlijke, wat ook in beelden duidelijk zicht baar is en doorklinkt in titels zoals Double Doubt, Broken Man en Blindfold Pride. Nu ligt voor hem de inspiratie ’op straat’: een blik, een houding of een verhaal van anderen kan maar zo leiden tot een creatie. De bronzen tonen de mens in verschillende abstracties, ze verschillen in afmetingen en zijn nooit gepolijst.Voor informatie: Theo’s Gallery: http://home.hccnet.nI/t.th.van.e Idik/ of 06 17778355. De expo sitie is te bezoeken tijdens de openingstijden van de biblio theek. te krijgen. De storing in Moerkapelle en Noordeinde/Tweemanspolder betrof een zogenaamde slui.mer- storing. Probleem hierbij is dat deze alleen getraceerd kan wor den als de storing zich ergens ’inbrandt’. Zolang dit nog niet de gymafdeling gebeurt, kan de storing niet ver holpen worden met alle verve- denken uit onze samenleving en wordt voor talloze doel einden gebruikt. „Toch blijkt uit marktonderzoek dat veel mensen de aansluiting met het digitale tijdperk hebben gemist. Het cursusaanbod varieert daarom van een cursus Basis computerkennis tot en met tijd veel veranderen. Het LKC specialistische cursussen voor gevorderden als de cursus Webmaster”, aldus commer cieel medewerker Ingrid de la Mata. Behalve basiscursussen do ceert het LKC ook cursussen voor veelgebruikte program ma’s als Word 2000, Excel 2000 en Powerpoint 2000. De cursus Introductie Internet maakt mensen vertrouwd met hetWorld Wide Web en behandelt de meest ge bruikte toepassingen. Kort om, voor ieder wat wils. Directeur Theo Wijtzes: „Om onze hoge kwaliteits standaard te waarborgen, staan persoonlijke aandacht en interactiviteit bij ons hoog in het vaandel. De cursusgroepen bestaan daarom uit maximaal acht personen. Op deze manier kunnen onze ervaren docenten ie dere cursist persoonlijk be- Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - In de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat is de afgelopen maanden een drietal storingen opgetreden in het lichtnet van de open bare verlichting. Deze storingen konden niet direct of op korte termijn worden verholpen. In het bijzonder trof het de Boslaan (achterpadverlichting), het Noordeinde en de Tweemanspolder (straatverlichting in Zevenhuizen, Rot- tekade enVlietkade in Oud Verlaat evenals vrijwel de ge hele bebouwde kom te oosten van de Dorpsstraat te Moerkapelle ondervonden aanzienlijke hinder. Mede naar aanleiding van de vele ontvangen klachten van bewoners heeft de gemeente intensief overleg gevoerd met de net beheerder NUON om de storingen zo spoedig mogelijk op te lossen. Momenteel zijn de storingsproblemen vrij wel geheel verhopen. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl lende gevolgen van dien. Moch ten er in uw omgeving nog steeds of opnieuw storingen op treden, waarbij de straatverlich ting, meestal meerdere lan taarns, niet brandt op de gebruikelijke tijden of zelfs over dag brandt, dan wordt men ver zocht dit direct te melden bij de gemeente, bureau openbare ver lichting, dhr. H. van Erk, tel 0180- 637723. Indien er sprake is van een defecte lamp in een (enkele) lantaarnpaal wordt de lamp ui terlijk binnen zes weken na de melding (of na constatering bij de zeswekelijkse controle ver vangen. Ook is het mogelijk om storin gen (bij plotselinge uitval van meerdere lichtmasten) 24 uur per dag te melden bij het gratis storingsnummer van NUON, tel 0800-1890 WADDINXVEEN - De WD Waddinxveen heeft zich de af gelopen maanden intensief be ziggehouden met de voorberei dingen voor het verkiezingsprogramma. Op 6 maart 2002 worden de ge meenteraadsverkiezingen ge houden. Onder voorzitterschap van Koos de Vogel heeft de redac tiecommissie de leden van de afdeling al in het voorjaar ge raadpleegd over de hoofdlijnen van het verkiezingsprogramma. Een en ander is nu afgerond. De instellingen in de regio Midden- Holland en vertegenwoordigers van de familieverenigingen Laby- rint/ln Perspectief en Ypsilon, de Wegwijzer voor familieleden van psychiatrische patiënten ge schreven. Het is een wegwijzer voor familieleden van jongeren, volwassenen en ouderen met ernstige psychische problemen. Daarin staat een algemeen deel hoe het is om een familielid te hebben met een psychische stoornis, verderop staan adres sen en telefoonnummers van hulpverlenende instanties in de regio. De wegwijzer is gratis te verkrijgen bij allerlei organisaties en instellingen in de regio Mid den-Holland en is te bestellen bij het secretariaat van de afdeling Preventie en Dienstverlening van de Riagg Midden-Holland, bij Renske van Rooijen, tele- foonummer 0182-682326. de cursus. Deelnemers krijgen elke bijeenkomst opdrachten en leeswerk mee naar huis (on geveer I uur per week). Er kunnen maximaal I2 mensen deelnemen en de kosten zijn I00 p.p. Folder, inlichtingen en aanmelden bij Renske van Rooijen: 0182-682326. Afdeling Preventie en Dienstverlening van de RIAGG Midden-Hol land. GOUDA/REGIO - Steeds meer mensen hebben last van stress op het werk.Voor wie daar iets aan wil doen organiseren de RIAGG Midden-Holland en de Vierstroom dit najaar weer twee cursussen ’Omgaan met werkstress’. De eerste cursus is inmmiddels gestart op 25 september, voor de cursus die start op 29 oktober zijn nog plaatsen. Uit onderzoek blijkt dat ruim driekwart van de werkenden vindt dat ze voortdurend on der tijdsdruk moeten werken. Eén op de tien werknemers geeft aan zich regelmatig men taal uitgeput en opgebrand te voelen als gevolg van het werk. Het aantal mensen dat door burn-out in de WAO terecht komt stijgt nog steeds. Het is dus van belang om in een zo vroeg mogelijk stadium met stress te leren omgaan. In de cursus wordt veel aan dacht besteed aan het verband tussen werk, stress en gezond heid en het aanleren van vaar digheden ter verbetering van stressbeheersing. Dit gebeurt aan de hand van thema’s en oe feningen. Voorbeelden daarvan zijn: as sertiviteit, nee-zeggen, kritiek geven/ontvangen, realistisch WADDINXVEEN - Het assor timent van de wereldwinkel is uitgebreid met een paar spre ads, paté’s en tapenade uit Zuid-Afrika. Deze Zuid-Afri- kaanse ’happies” zijn lekker bij de borrel of bij een glaasje (h)eerlijke wijn. De namen: Balsamic Onion Spread, Sundried Tomato Spre ad en Tunesian Spice Dip. De happies zijn ook een goede smaakmaker in bijv, een pasta- saus. Bovendien is er ook nog een duosetje in een van een Kaapse Olijven Tapenade en een Cher- moula Paté. Met deze nieuwe lekkernijen van FairTrade helpt de koper mee aan een beter bestaan voor de arme produ centen in ontwikkelingslanden. De winkel staat elke zaterdag van 10.00-16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis. ^LAAGSTE C IPRUS SM MM -IMMBW.MMMM -Mmr <- i WADDINXVEEN - Sinds en kele jaren verzorgt het Wad dinxveense communicatie-ad- viesbureau Lasswell Communications en Events digitale diensten aan grote ge renommeerde bedrijven. Het aanbod varieert van cd-rom- en websiteproducties tot het opzetten en beheren van een compleet intranet. Naast deze digitale diensten verzorgt Las swell internet- en externe communicatieprojecten als personeelsbladen, jaarversla gen, brochures en communi catieplannen. Deze brede kennis en erva ring op het gebied van digitale media, gecombineerd met ja renlange expertise op het communicatievlak, bleek een sterk fundament voor het op zetten van een opleidingsin stituut: Lasswell Knowledge Center (LKC). Het LKC biedt cursussen voor zowel beginners als ge vorderden, particulieren en bedrijven, die hun kennis op het gebied van computers willen uitbreiden. Met dit nieuwe opleidingscentrum speelt het LKC feilloos in op de groeiende vraag vanuit de markt naar praktijkgerichte (avond)opleidingen. De computer is niet weg te WADDINXVEEN - Het LCBB start woensdag I2 september van I4.00- 16.00 uur weer met de inloopmiddag voor borst- kankerpatiënten. De middag lingen. Erkenning, waardering en vindt plaats in het patiëntenser- benadering op basis van gelijk- vicebureau op de Jozeflokatie waardigheid kunnen de proble men beter hanteerbaar maken. Om hieraan een bijdrage te kun nen leveren, heeft de Riagg Mid den-Holland i.s.m. overige GGZ- www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beau- montstraat). De middag is voor vrouwen met borstkanker die voor, tij dens of na hun behandeling vra gen en/of problemen hebben en hier met lotgenoten over willen praten. Voor het geven van informatie en het beant woorden van vragen zijn op de ze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (landelijk Contactorgaan Bege- den gegeven. Op vrijdag 19 ok- leiding Borstkankerpatiënten) aanwezig. Voor vragen over deze inloop middag: Noortje van Wel, tel: 0182-617627 of Coby Schui ling, tel: 0182-342660. nuari, speelt het blazersensem ble Hexagon. Als laatste komt op vrijdag 15 februari de mez zo sopraan Ludmilla Romanova aan bod. Alle concerten beginnen om REGIO - Familieleden van psy- De gymzalen zijn elke doorde- chiatrische patiënten worden weekse dagen open van circa vaak in toenemende mate be- 16.00 - 21.00 uur (behalve de trokken bij de zorg en dienstver- schoolvakanties).Voor informa- lening van de patiënten. De di- tie:TOOS 0182 - 613839. recte gevolgen van deze psychische problemen zijn voor de naaste familie en overige naastbetrokkenen dermate in grijpend dat zij een verhoogde kans hebben op psychische en li chamelijke klachten. Familieleden willen goed geïn formeerd worden over belang rijke onderwerpen als ziekte beelden, behandelmethoden, hulpverlenende instanties, pa tiëntenrechten en klachtenrege- WADDINXVEEN - Jazzdans- enTurnverenigingTOOS zamelt de gemeente is dit probleem be- het hele jaar kleding, schoenen, dekens, gordijnen en ander tex tiel in. De actie is in januari ge- zamenlijk overleg wordt al het start en op maandag 17 sep- mogelijke gedaan om de dienst- tember is de derde berg verlening spoedig weer optimaal kleding opgehaald. Totaal werd er in de maanden juni t/m sep tember 2035 kg door TOOS verzameld. Dit is goed voor een bedrag van circa 1.695,-. Met de opbrengst van deze ac tie is TOOS aan het sparen voor een opblaasbare tum- blingbaan voor en een lichtinstallatie voor de Jazzafdeling. Het inleveren van de kleding voor het vierde kwartaal kan vanaf heden tot en met vrijdag 7 december. Spullen kunnen worden ingeleverd in de groe ne kledingcontainers van TOOS. Op basisschool De Korte Akkeren werden maandag tekst en bewegingen behorende bij de oranje-rap ingestu deerd. (Foto: Marianka Peters) WADDINXVEEN - De komen de maanden zullen in de Re monstrantse Kerk aan de Zuid- kade in Waddinxveen weer vier kamermuziekconcerten wor-

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23