Gemeentedag werd druk bezocht Oranjelaan krijgt verkeerslichten t Ruim 250 overtreders tijdens snelheidscontrole Shantykoor in Anne Frank Centrum kW Aanrijding op Rijksweg Presentatie Kunstmenu basisonderwijs GLOBAL Welkomstfeest basis- Inloop- ochtend MS e Automobilist dodelijk verongelukt school De kameleon Praten over Dieren Centrale Cursus voor RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Open dag Rock Vocals Kleding- en speelgoed beurs peuters diabetici W Orgelconcert C7 F t f dan klaar om vragen te beant- BEDDEN MATRASSEN r Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Gemeente Waddinxveen online Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 35 48 85 A BOXSPRING 299,- SOFTSPRING MATRAS 795,- MA TRASSEN 99,- SENIORBEDDEN - NASA MATRASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS F Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten POWERSPRING MATRAS 795,- BEDBODEMS 149,- •Af - PAGINA 9 WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) l'l Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 afslag Moordrecht/Gouda industrieterrein 't Ambacht Moordrecht zelf. Aanvang 20.00 uur, de toe gang is gratis. jarige bestelbusbestuurder uit Katwijk.Ter hoogte van de wa- deren in de vorm van verkeers- brigadiers die alleen verkeers- REGIO - Op iedere tweede woensdag van de maand in het Groene Hart Ziekenhuis, is er een inloopochtend voor men sen met MS en direct betrok kenen. Rita van der Ree en Ri- ny van der rechterzijflank van het voertuig van de Gouwenaar. Alle drie de inzittenden raakten bekneld. De 38-jarige Gouwenaar over leed ter plaatse. Zijn passagier en de automobi list uit Katwijk raakten beiden gewond aan hoofd en schou der. Zij werden overgebracht naar het Groene Hartzieken huis. Beide voertuigen zijn weg gesleept door de takelateur. Het verkeer is omgeleid ge weest vanaf de Brugweg/hef- brug Waddinxveen. De politie doet onderzoek naar de juiste toedracht van het ongeval. rijksweg Al2 ter hoogte van Waddinxveen, toen zij moest remmen vanwege de verkeer somstandigheden. Een 19-jarige automobilist uit Utrecht, die achter haar reed, kon niet meer op tijd remmen. woorden of informatie te vers trekken. Geïnteresseerden zijn welkom op woensdag 10 oktober tus- Voor meer informatie: Riny van der Arend, tel: 0182-533662. sen 10.00 en 12.00 uur in het Bureau Patiëntenservice op de polikliniek van de jozeflocatie, ingang Jan van Beaumontstraat. Folders en documentatie over MS zijn daar aanwezig. WADDINXVEEN - Het was een geslaagde drukke dag rond het gemeentehuis afge lopen zaterdag. Het weer zat natuurlijk mee, dat had de or ganisatie in haar voordeel. Op de Gemeentedag, die de ge meente eens in de vier jaar als aanloop op de verkiezin gen houdt, houdt de gemeen te een open dag. Nieuwsgie rige burgers kunnen een kijkje nemen in de kamers van het gemeentehuis, organi saties presenteren hun werk in een standje op de markt en verenigingen geven de monstraties. Van 12.00 uur tot 16.00 uur waren er in en om het Raad huis diverse demonstraties van de brandweer.TOOS, ka- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. MOERKAPELLE - De politie heeft op donderdag 27 septem ber op diverse locaties snel heidscontroles gehouden in Moerkapelle. Van 10.45 uur tot 12.20 uur werd gecontroleerd op de Moerkapelse Zijde. Van de 254 ratevereniging Kurai en gingen zo’n 14 jongeren onder lei ding van Herman Geertsen (directeur sector MOD) in debat in Lagerhuisstijl. Óp een ander podium had Kre- ater de regie in handen, daar was veel live muziek en dans van verschillende instellingen te bewonderen. „Het was een fantastische dag", vertelt een gemeente woordvoerster. „Vooral voor de buitenactiviteiten was veel belangstelling. De modeshow van de wereldwinkel bijvoor beeld, alle activiteiten op het podium en ook het circuit voor de kinderen kregen veel aandacht. Daarnaast was er veel belangstelling voor de mini-rijbewijzen voor kinde ren, die waren om 14.00 uur op en moesten bijgemaakt worden.” Het politieke debat van de Waddinxveense politici werd vol vuur gevoerd. Onder leiding van Wim de Jongste, redacteur van het Hollands Silhouet en het Re formatorisch Dagblad, kwa men veel onderwerpen ter discussie. De concurrentie van de djembé voorstelling op het plein buiten, zorgde voor een klein publiek. Eindelijk is het dan zover, ook de gemeente Waddinxveen heeft een eigen website. Op de Gemeentedag werd de si te www.waddinxveen.nl met een knop op de computer of ficieel online verklaard. De si te geeft informatie over di verse onderwerpen binnen de passanten waren er 34 in over treding. De hoogst gemeten snelheid was 81 km/u terwijl hier een maximum snelheid geldt van 50 km/u. Tussen 13.30 uur tot 15.40 uur werden op de Bredeweg 467 WADDINXVEEN - Op basis school De Kameleon was het vrijdag 22 september groot feest. Drie nieuwe leerkrach ten, te weten directeur Hans de Haas, juf Esther voor groep I en 2 en juf Carla voor groep 5/6 werden welkom geheten met een groot pannenkoeken- feest De hele school was versierd - gemeente en zal wekelijks een update krijgen. De planning was in eerste in stantie dat op I augustus de site geactiveerd zou worden. „Helaas hebben we dat door softwareproblemen niet ge red”, licht burgemeester Jonk man toe. „Nu is de site ook nog niet optimaal en ook de komende tijd zijn haperingen niet uit te sluiten, dat is niet anders in het begin. Wel zullen we er scherp op letten dat de infor matie up to date blijft. We hebben er veel vertouwen in.” Van e-mail kan het personeel nog geen gebruik maken, daar moet op worden gewacht tot begin volgende jaar. De dag werd spectaculair af gesloten door de brandweer, die een in brand staande auto bluste. 'I passanten geteld. Er waren 65 overtreders. De hoogst geme ten snelheid op deze weg was 102 km/u. Op het Zuideinde waren er tussen 15.50 uur en 17.05 uur gezien het aantal pas santen bijna 50% in overtre ding; namelijk 166 van de 385 passanten. De hoogst gemeten snelheid op deze weg waar max. 60 km/u geldt was 101 km/u. ZEVENHUIZEN - De kin derkleding- en speelgoed beurs t.b.v. Unicef wordt ge houden op donderdag 4 en vrijdag 5 oktober in de gere formeerde Kerk, Dorps straat 106. Er kan schone en hele najaars-, winterkleding en speelgoed worden ingele verd op donderdag 4 okto ber van 09.00 - 12.00 uur, van 13.00 -16.30 uur en van 17.30 - 18.30 uur Men kan maximaal 30 stuks inleveren (indien men thuis zelf prijst maximaal 42 stuks. Bel in dat geval één van onderstaande telefoonnummers). Men be paald zelf de verkoopprijs (eventueel in overleg) 1/3 van de opbrengst is bestemd voor Unicef en de rest is voor degene die het ingele verd heeft. De verkoop is op donderdag 4 oktober van 19.30 - 21.00 u. en op vrij dag 5 oktober van 09.00 - 11.00 u.Voor inlichtingen: tel 0180-633971 of 0180- 631261 of 0180-638094. WADDINXVEEN - Een 27-jari- ge automobiliste uit Woerden is donderdag 27 september rond 10.00 uur met nekklach- ten naar het Hofpoortzieken- huis in Woerden overgebracht. Zij reed op de noordbaan van Medio 2000 voerde de ge meente diverse gesprekken met de bewoners, die een drin gend verzoek hadden om ter plaatse van de school een door voetgangers bedienbare ver- keersregelinstallatie te plaat sen. De bewoners kregen toen al een mondelinge toezegging, maar de financiële situatie was nog niet rond. Eind 2000 en be gin 2001 hebben de bewoners in de vorm van een doelstellin gennota zelf een plan voor hun straat gemaakt. Daarin staat een verkeersregelinginstallatie in combinatie met een maxi mumsnelheid van 30 km/h. Voor de gemeente passen de maatregelen binnen de filosofie en de doelstellingen van de ver- keersvisie 2000. De verkeersveiligheid wordt er ter plaatse structureel mee verbeterd. Tot op heden is er WADDINXVEEN/ZEVENHUl- ZEN - DeVierstroom.de orga nisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverle ning in Midden-Holland, organi seert in Waddinxveen en Ze venhuizen een serie van vijf bijeenkomsten met als thema ’Praten over Peuters’. De eer ste bijeenkomst in Zevenhuizen is op woensdagavond 25 okto ber van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste bijeenkomst in Wad dinxveen is op dinsdagavond 30 oktober van 20.00 - 22.00 uur. De bijeenkomst is bestemd voor ouders/verzorgers van kinderen in de leeftijd van I tot 4 jaar, en er zal worden gepraat over de ontwikkeling en op voeding van de peuter, eigen wil ontdekken van de peuter, eten, slapen, drift en spelen. De deel nemers kunnen ook zelf onder werpen inbrengen. De bijeenkomst wordt geleid door twee wijkverpleegkundi gen van de Ouder- en Kindzorg en vindt plaats in het wijkge- bouw aan de Dorpsstraat 75. De kosten voor de vijf bijeen komsten bedragen 25,- voor de gehele cursus. Aanmelding voor deze bijeen komst of voor meer informatie: De Zorglijn, telefoonnummer 0182-594500 op werkdagen van 08.30 - 17.00 uur. WADDINXVEEN - Een 38-jari- Scheveningen, het wereldcon gres voor wetenschappers, jaarmarkten, braderieën enz. Het koor staat onder leiding van Wim van Es. Het shantykoor zingt bekende zeemansliedjes. Het grote suc ces van dit koor is de wissel werking met het publiek, waar bij de met enthousiasme gebrachte liederen met overga ve worden meegezongen. De avond begint om 20.00 uur. De entreeprijs is 6,60 per per soon, inclusief een kop koffie of thee. De zaal gaat open om 19.30 uur. Gezien de te ver wachte toeloop wordt een tij dige aanwezigheid geadviseerd. komt het boek ’het huis van Marie’ in de klas, maar de groepen gaan ook zelf aan de slag met het maken van een boek. Dan met de titel: ’het huis van’ Alle boeken komen in de bibliotheek op een ten toonstelling te staan. Groep 7 duikt in de maand januari in de film ’Fly Away Home’ en groep 8 bezoekt het echte theater voor een voorstelling ’Trans-Siberian- Express’ ge naamd. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) De bestuurder en zijn 31-jarige passagier, eveneens uit Gouda, reden over de Henegouwer- weg komende uit de richting van Boskoop.Vanuit tegenover- verse bundels. Het concert heeft gestelde richting reed een 28- thema: Bach. Er zullen werken worden gespeeld van J.S.Bach en improvisaties van de organist terzuivering raakte de Katwij- ker door nog onbekende oor zaak in de slip en reed tegen de linker vangrail, vervolgens in de WADDINXVEEN - Voor wie in teresse heeft in zingen en rock muziek kan 6 oktober een kijkje nemen op de open dag van de Rock Vocals. Iedereen is welkom om sfeer te komen proeven en vrijblijvend mee te doen. De vas te repetitieavond is de woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Het af gelopen jaar is het repertoire opgebouwd uit nummers van U2, Bon Jovi, Golden Earring, Li fe, Toto en Anouk. Bladmuziek hoef je niet onder de knie te hebben en audities worden ook niet afgenomen. Gezelligheid ny van der Arend staat voorop, wekelijks wordt na (ervaringsdeskundigen) staan afloop, aan den bar de zangles verwerkt. De open dag is van 14.00 tot 17.00 uur aan de Zui delijke Rondweg 250-b (naast het Afvalstation) in Waddinx- veen.Voor meer informatie: Her- ma Berkhouwer, tel: 0182- 394604. WADDINXVEEN - In de Oranjelaan zal de verkeerssitu atie, mede op verzoek van de bewoners, worden aange past. Na ruim een jaar praten en onderzoeken heeft de raad gisteren definitief akkoord gegeven voor het plaat sen van verkeerslichten en het instellen van een maxi mumsnelheid van 30 km/h. „Een prima zaak”, was de al gemene opmerking van de partijen. WADDINXVEEN - De kinde ren uit het basisonderwijs zul len zich niet snel vervelen het komende jaar. Vorige week stuurden alle basisscholen een afgevaardigde naar Kreater, om het WOOP- boek 2001/2002 af te halen. WOOP staat voor Waddinxveense, Onderwijs Ondersteunende Projecten. Het boek staat vol activiteiten voor alle groepen van de basisscholen. Zo krijgen de groepen I en 2 in januari het verfmannetje op OP WIELEN WADDINXVEEN - De cultu rele commissie van Stichting Waddinxveens Welzijnswerk start het winterprogramma op dinsdag 9 oktober met het op treden van het Shantykoor ’De kreunende sluisdeuren’ uit Al- phen aan den Rijn. Het optre den vindt plaats in het Anne Frank Centrum. Het uit 51 le den tellende koor heeft een sterke muzikale begeleiding van zes accordeons en een drum- mer/zanger.Vier van de zes ac cordeons worden bespeeld door vrouwen. Het optredende koor geniet een grote bekend heid door onder meer een op treden op vlaggetjesdag in met lange kleurige slingers. In de gangen van de school ston den lange tafels gedekt waaraan alle kinderen van groepen 3 t/m 8 aanzaten. De groepen I en 2 hadden een feestelijk versierd lokaal met gezellige gedekte tafels. Stapels pannenkoeken werden veror berd die gebakken waren door ouders. bezoek. Een theatervoorstel ling waaraan ook een gastles poppenspel verbonden is. Daarin ervaren de kinderen zelf de basisprincipes van het poppenspel. De groepen 3 en 4 gaan zich in de maand janu ari bezighouden met kunst werken in de vensterbank. Ook zullen ze zelf aan de slag gaan met hun fantasie door een eigen creatie voor in de vensterbank te maken. Het kunstmenu voor de groe pen 5 en 6 is literatuur. Eerst regulerend optreden bij het be gin en uitgaan van de schooi. Verkeerslichten kunnen de hele dag gebruikt worden. Kosten voor de verkeersmaatregelen op de Oranjelaan bedragen 140.000 gulden. Met name de PvdA en het CDA wilden het college er nog even op wijzen dat er meer plekken in Waddinxveen rijp zijn voor een verkeersaanpassing. Frac tievoorzitter D. Gerts van het CDA: „Bijvoorbeeld de Dreef en de Chopinlaan. Misschien moet het college komen met een algemeen beleid komen over dergelijke verkeerssitu aties.” Wethouder Dijksterhuis die verkeer in zijn portefeuille heeft zitten was het eens met deze voorbeelden. „Ook de politie heet vastgesteld dat de Chopinlaan en de Dreef onvei lige plekken heeft. We moeten ons nu beraden over fysieke maatregelen in plaats van ver keerslichten voor die plekken.” VOOR MENSEN MET GEWR1CHTSKLACHTEN VANAF GOUDA - De Diabetes Vereni ging Nederland afdeling Gouda geeft de komende maanden een basiscursus. Tijdens de vijf cur susavonden worden de vele za ken bekeken en besproken die diabetes beïnvloeden. De moge lijkheden voor de behandeling van diabetes zijn de laatste de cennia sterk verbeterd. Nieuwe tabletten, insulinepennen en - pompen, zelfcontrole en bewe- gings- en voedingsadviezen zijn slechts enkele voorbeelden van de zaken die diabetici meer vrij heid geven. Er is ook veel aan dacht voor het delen van erva ringen en praten over knelpunten. De cursus wordt ge geven op 9,16,23 en 30 oktober 2001 en 13 november 2001. De lessen worden gegeven in Zorg centrum Gouwestein, Van Ber gen Ijzendoompark 7 te Gouda en duren steeds van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 27,50 voor DVN-leden en 40,00 voor niet-leden, dat is in clusief cursusmateriaal en kopje koffie/thee. Aanmelding kan bij: Riet Klingenberg, telefoon 0182- 619002 (tussen 18.00 en 19.00 uur). REGIO - Vanaf 4 oktober kan men bij de Stichting Dieren Centrale Nederland terecht voor de registratie en coördi natie van vermiste en gevonden dieren. De stichting werkt met een uitgebreide database waar in alle meldingen worden ver werkt. Binnen 24 uur staan de meldingen op de internetsite. Ook per post kan een up to date lijst worden aangevraagd met gegevens over gevonden dieren. Tevens geven de mede werkers informatie over diver se instanties voor vragen en problemen op dierengebied. De hulp van de Dieren Centrale is gratis. VERMIST: in Waddinxveen: Poes, Schildpad, wit-rode staartpunt, jong. Fazantdreef). Felblauwe grasparkiet, wit kop je. (Sterrenlaan). In Zevenhui zen: Cypers gemarmerde kater, witte voeten, cyperse vlek op I voorpoot (de Leeuwerik). GEVONDEN: in Waddinxveen: Zwarte poes (Zuidelijke Rond weg). Voor informatie en gratis regis tratie 0186-601199. Kijk ook op www.dierencentrale.nl VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT VANAF Op het Raadhuisplein lieten zo’n 50 vrijwilligersorganisaties en sportverenigingen zien hoe leuk het is om als vrij williger te werken. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag alleen de voorziening voor kin- 6 oktober zal het jaarlijkse or gelconcert plaatsvinden in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat Het Van Leeuwen orgel in de kerk zal dan worden bespeeld door Cor Ardesch, or ganist van de Grote kerk in Dordrecht. Cor Ardesch heeft behalve zijn conservatoriumop- leiding een opleiding improvisa tie gevolgd. Op verschillende lm- ge automobilist uit Gouda is bij provisatieconcoursen heeft een verkeersongeval op don- daarbij prijzen gewonnen. Hij derdag 27 september omst- speelde concerten in binnen - en reeks 03.45 uur dodelijk veron- buitenland en was werkzaam als gelukt, docent orgel, improvisatie en kerkmuziek aan de conservato ria te Arnhem en Enschede. Van zijn hand zijn composities voor orgel en koor verschenen in di- - 3i- pw 81 - ■- - ■L I

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 9