30 jaar Koninklijke onderscheidingen voor vertrekkende brandweerlieden Zorgcentrum De Zevenster Keukencentrum verlaat Waddinxveen I 1 cassa Tweedehands kledingwinkel Willy’s Winkel in oktober ook op zaterdag open IR I 1 Barbecue FORD van NU 25% KORTING g0 I Disco’s in het Zuidhonk Bunningen groot succes Open dag Victorkerk Winnaars Klaverjassen voor Sint Alcohol controle (Poging) woning inbraak Muziek bij Passage i Kinderbingo prijsvraag provincie Zuid-Holland PAGINA 15 WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I ■s. wii TC a 2-zitsbank 'Bora Bora' in uni Wapiti leder van 5.595,- voor 4.175,- •geldt ook voor de 3-zits, 2.5-zits en fauteuil WADDINXVEEN - De brandweer van Waddinxveen hield vorige week maandag avond een bijzondere brandweeravond. Bijzonder werd het! Naast de uitreiking van diploma’s, bekendmaking bevorderin gen en eerbetoon jubilarissen kwam ook burgemeester F. jonkman op bezoek met een eervolle taak. Hij reikte op deze avond koninklijke onderscheidingen uit aan de heren C.J.M. van der Hoorn,J. Neele- man en M.L van der Stelt, ter gelegenheid van hun afscheid van de Vrijwillige Brand weer Waddinxveen. De vertrekkende brandweermannen zijn benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer C.J.M. van der Hoorn, geboren op 25 ok tober 1945 te Zegveld, is per I oktober 1969 in dienst getreden bij de Vrijwillige Brandweer Waddinxveen. Hij volgde de opleidingen brandwacht, brandwacht I e klas en hoofdbrandwacht. Momenteel ver vult de heer Van der Hoorn de functie van chauffeur pompbediener, in de rang van hoofdbrandwacht In het dagelijks leven is Van der Hoorn sinds 1979 als onderhoud- de het hele jaar door ingele verde schaatsen al direct is voorzien van diverse soorten en maten. smedewerker in dienst bij de gemeente Waddinxveen. De heer j. Neeleman, gebo ren op 7 juli 1945 te Rotterdam is al op 12-jarige leeftijd begonnen bij de jeugd brandweer. Van 1962 tot en met 1969 was hij in dienst bij de brandweer Rotterdam. Op I november 1974 trad de heer Neele man in dienst bij de Vrijwillige Brandweer Waddinxveen. Hij volgde de opleidingen brandwacht, brandwacht I e klas en hoofd brandwacht Momenteel vervult de heer Neeleman de functie van bevelvoerder in rang van hoofdbrandwacht In het dagelijks leven is de heer Neeleman sinds 1992 werkzaam als verkoper bij stroopwafelfa- briek Markus te Waddinxveen. De heer M.L van der Stelt geboren op 25 februari 1946 te Waddinxveen, is op I april 1971 in dienst getreden bij de Vrijwil lige Brandweer Waddinxveen. Hij volgde de opleidingen brandwacht brandwacht I e klas en hoofdbrandwacht Momenteel vervult de heer Van der Stelt de functie van officier van dienst in de rang van brandmeester. In het dagelijks leven is de Jubilarissen Daarnaast zijn er acht jubilarissen: M. Koetsier en M.L. van der Stelt zijn 30 jaar actief bij de brandweer,T. Esveldt j.K. Me ijer, H. van Vliet B.P. de Vos 20 jaar en M. Boeren en DJ. Neven 12,5 jaar. Na deze avond is de brandweer van Wad dinxveen wederom een stuk professione ler! heer Van der Stelt sinds 1961 als schilder werkzaam bij schildersbedrijf Gerts te Waddinxveen. Sinds 1983 is hij directeur bij dit bedrijf. Dat er in het afgelopen jaar hard is gestudeerd, blijkt wel uit het feit dat er 44 certificaten en diploma’s werden uitgedeeld aan achttien vrijwillige brand weerlieden (waaronder twee vrouwen). Eén brandweerman, R.J.R. Scharff ontving zelfs zes certificaten, collega J. Dijkstra vijf. Tijdens de feestelijke avond ontvingen ne gen brandweerlieden een bevordering: acht werden er bevorderd tot hoofd brandwacht en één tot brandwacht I ste klas. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - Op maandag 8 oktober om 01.30 uur hebben agenten tijdens de surveillance een automobiliste die op het punt stond te ver trekken met haar auto vanaf een parkeerplaats bij de Frederikhendrikiaan in Waddinxveen gecontro leerd op alcohol. De 24- jarige bestuurster uit Waddinxveen blies bij de blaastest een A-indicatie en werd overgebracht naar het bureau waar ze 215 ug/l blies waar de grens op minimaal 220 ug/l. staat. De vrouw is hierna heengezonden. WADDINXVEEN - De christelijk-maatschappelij- ke vrouwenbeweging Pas sage. afdeling Waddinx veen, houdt woensdag 17 oktober haar maandelijk se vergadering. Deze avond staat in het teken van de muziek. De heer Sj. M.W Bezemer uit Reeuwijk zal de avond verzorgen. De avond be gint om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Es doorn laan. Voor meer in formatie: Marjan Neutel, tel.:0182-610879. WADDINXVEEN - Aan de Zuidkade is op 3 okto ber, een poging tot wo ninginbraak ontdekt. Op de voordeur trof de poli tie een aantal moeten aan, dat veroorzaakt moet zijn door een breekvoor- werp. De deur was echter zo goed beveiligd dat de inbrekers niet binnen zijn geweest. In de Busken Huetlaan is diezelfde dag een woninginbraak wel gelukt. Daar zijn de inbre kers via het bovenlichtje van het keukenraam naar binnen gekomen. Gemist wordt onder meer een vi- deospeler en een tele foon. WADDINXVEEN - De Victor Activiteiten Com missie (VAC), start een nieuwe klaverjascompeti- tie t.b.v. het restauratie fonds van de Sint Victor kerk. De VAC, vrijwilligersgroep van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk, start hiermee voor de derde keer een competitie, die duurt tot 7 juni 2002. Het is één van de vele activi teiten waarmee geld wordt opgehaald om het unieke kerkgebouw aan de Gouwe (Zuidkade 176) in stand te houden. Vrijdag 12 oktober is de eerste avond. In de pasto rie aan de Zuidkade is men om 20.00 uur wel kom om te kaarten voor het goede doel. Deelname kost 10 gulden per avond. Deelnemers kunnen per avond meedoen. Ook mensen die niet kunnen klaverjassen zijn welkom, voor hen zijn ervaren kaarters aanwezig om de spelregels uit te leggen. Er wordt verder gekaart op 2 november, 7 december, 4 januari, I februari, 5 april, 3 mei en 7 juni.Voor inschrijving/informatie: tel. 615621. o w '2a (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Op woensdag 17 oktober is er weer een kinderbingo in buurtcentrum 'de Boog’. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Er wordt geen entreegeld geheven. Iedereen is van harte welkom in het cen trum aan de C. Huygens- laan 2. BOSKOOP/W’VEEN - Op de jaarlijkse braderie in Boskoop op 21 en 22 september hield Gou- webad ’De Sniep’ een prijsvraag. Veel bezoekers hebben het deel- nameformulier ingeleverd met hun antwoord op de vraag: Hoe veel personeel werkt in het Gouwebad ’De Sniep’? Geen eenvoudige vraag, zo bleek. Van de 120 ingeleverde deelnamefor- mulieren zijn er 7 met het juiste antwoord (30 werknemers), in geleverd. Hieruit zijn de volgende drie winnaars getrokken: Ie prijs (10 badenboekje): Jos Oudijk, Waddinxveen. 2e prijs (10 kin derbadenboekje): Melissa den Ouden, Boskoop. 3e prijs (Sport tas De Sniep): Mevr. W. Kramp, Waddinxveen. REGIO - Op zaterdag 13 okto ber houdt de provincie Zuid- Holland een open dag. Het the ma is: Gebiedsgericht werken; 6 gebieden in de etalage. In de cen trale hal wordt een gebieden- markt gepresenteerd. Hier kun nen de bezoekers uitleg krijgen over de belangrijkste activiteiten die de provincie per gebied on derneemt. In en rond de grote hal van het provinciehuis krijgen de bezoekers informatie over de taken van de provincie, bijvoor beeld bodemsanering, het vangen van muskusratten, toerisme en recreatie. Daarnaast laat de pro vincie zien met welke actuele projecten zij bezig is. Verder zijn er spreekuren van de gedupeerden en is er de moge lijkheid om kennis te maken met de verschillende politieke partij en. Op de open dag zullen er 3 jeugddebatten plaatsvinden die in het teken staan van jeugd en cul turele instellingen. Ook is er ge legenheid om deel te nemen aan rondleidingen door het provin ciehuis. Zo kan men een kijkje nemen in de statenzaal, de ka mers van de gedeputeerden en de Commissaris van de Koningin, de bibliotheek en de werkka mers van ambtenaren. Diegene die tijdens het bezoek enthou siast zijn geworden over het werken bij de provincie, kunnen informatie krijgen bij de Vacatu rebank. Provinciehuis 11.00 - 16.00 uur, Zuid-Hollandplein I (bij het Malieveld), toegang is vrij. dus. De regiofunctie kan het Keukencentrum op de nieuwe locatie nog beter uitoefenen. „We zitten precies tussen Al- phen, Hazerswoude, Boskoop, Gouda en Zoetermeer. In deze regio is genoeg concurrentie, maar gezonde concurrentie houdt je scherp.” Vooral in de ze regio heeft het Keukencen trum al bewezen een goede zaak te zijn. „Er is bijvoorbeeld een straat in Hazerswoude waar tachtig procent van de over in een 30+avond. Een zeer goed bezochte avond door de mensen uit de Zuidplas en daarbuiten. DJ Gerard heeft een groot assortiment muziek uit de jaren ’60 tot de heden daagse top 40. Entree is 10,00 p.p. inclusief 2 consumptiemun- ten. De avond begint om 21.00 uur en is om 01.00 uur weer af gelopen. keukens/badkamers door ons zijn vervangen. Die tevreden heid van de één ging door mond op mond reclame naar de buren en in dit geval door een hele straat”, aldus Ruud Toor, verkoopleider. Op dit moment werken er bij het Keukencentrum 22 men sen, waaronder een eigen mon tage- en servicedienst. Men kan bij het Keukencentrum terecht voor een complete verbouwing van een badkamer of keuken, Maar toen ontstond de vraag; waar wil het Keukencentrum naar toe? Eigenlijk beviel het Wim, als geboren Waddinxve- ner wel heel goed in Waddinx veen. Maar na lang gezocht te hebben bleek dat er in de ge meente geen plaats was voor nieuwbouw voor het Keuken centrum. Uiteindelijk werd er gekozen voor het ITC-terrein in Hazerswoude, op de grens van Boskoop-Hazerswoude- Waddinxveen waar op 24 sep tember de eerste paal van het nieuwe pand de grond in ging. Eind april 2002 hoopt het Keu kencentrum het nieuwe pand te openen. Het zal er als volgt uit gaan zien: de showroom oppervlakte bedraagt 2300 m2, waarvan 950 m2 bestaat uit Badkamers, Tegels en accessoires en 1350 m2 uit Keukens, Apparatuur en alles wat er bij hoort en ruim 1000 m2 magazijn en 450 m2 kantoorruimte. Het totale grondoppervlak is 4950 m2, met eigen ingang en 32 par keerplaatsen. Deze locatie is zeer snel te bereiken, óók via de nieuwe Al I. De naam zal hetzelfde blijven; Keukencentrum Waddinxveen kei na toestemming van de brenger, aan diverse stichtin gen en hulporganisaties afge geven. Zo brengt de Stichting Kinderhulp Roemenië deze kleding en andere praktische goederen al diverse jaren met ZEVENHUIZEN - Het Zorgcentrum de Zevenster aan de Leliestraat 3 bestaat al sedert 30 september 1971. Dit jaar bestaat de Zevenster dus 30 jaar.Ter gelegenheid van dit jubileum worden in de periode van 22 oktober t/m 2 november diverse activiteiten georganiseerd. WADDINXVEEN - Het Zuid honk heeft zaterdag 13 okto ber twee disco’s op het pro gramma staan. Eerst is er van 18.30 - 20.00 uur een kinder disco voor iedereen tot 12 jaar. De kosten van deze kinderdis co is 3,00 p.p., inclusief een lot voor de loterij en I con- sumptiemunt. Vervolgens gaat de discoavond hangt er reeds vanaf kinder- maatje 56 tot en met volwas sen maat 56 aan minimaal ge bruikte skikleding. En als straks het ijs in de sloot ligt wordt er direct een schaats- van het eerste streepje op de muur tot de totale oplevering. Er wordt nog steeds gewerkt met een 3-dimensionaal teken programma, zodat de cliënt precies ziet wat hij/zij koopt. „En we blijven een aanbod hou den waar iedereen wat in kan vinden, we proberen voor ie ders budget een passende aan bieding te doen. Zowel voor de grote als de kleine keuken en/of badkamer. Ook kunnen we de mindervalide meer bie- www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 WADDINXVEEN - Bijna 150 bezoekers kwamen er op het barbecuefeest van Ford van Bunningen die op 2 oktober werd gehouden. Het feest werd gegeven ter ge legenheid van de opening van Ford van Bunningen in Wad dinxveen, dat in juni het bedrijf van Arbo overnam. Om dat feit te vieren vond er op 2 okto ber een gezellige avond plaats, waarbij het Zweedse bedrijf Bolin voor veel show en en- WADDINXVEEN - Na jaren werkzaam te zijn geweest in de verkoop van keukens begon Wim Slingerland, samen met zijn vrouw eind van de jaren 80 met het opstarten van Keuken centrum Waddinxveen aan de Henegouwerweg te Waddinx veen. Dit pand had ruim 350 m2 verkoopruimte, met hierin opgesteld 25 keukenopstellin- gen, en samen met I parttime verkoper gingen ze van start op 10 april 1989. Blijkbaar was er behoefte aan een keukencen trum want de verkoop was overweldigend. Na 4 jaar bleek dan ook dat het Keukencentrum uit z’n jasje was gegroeid en werd er ge zocht naar een ruimer pand. Dit werd gevonden aan de Zuidkade, eveneens in Wad dinxveen, het pand was een heel stuk groter, en in 1993 was dit een hele grote stap. Maar het bleek een goede keus; de verkoop ging met sprongen omhoog en het nieuwe pand en de ligging voldeden prima aan de verwachtingen van Wim Slingerland. Vanuit de Zuidkade werd be gonnen met de verkoop van sa nitair, wat geheel nieuw voor het Keukencentrum was. Ze za gen de combinatie keukens en badkamers wel zitten, en het is Op maandag 22 oktober wordt ’s morgens een officiële opening gehouden voor de be woners, personeel en vrijwilli gers. ’s Avonds zullen de vrij willigers in het zonnetje worden gezet. Zij krijgen een Oud Hollands Buffet aangebo den. Dinsdag 23 oktober is er een oud Hollandse spelmiddag voor de bewoners. Donderdag 25 oktober zal een Oud Hol lands buffet voor de bewoners worden georganiseerd. Deze middag zal muzikaal begeleid worden met liedjes uit de ou de doos. Op maandag 29 oktober wordt het jubileumfeest ver volgd met de poffertjesmiddag. Als slotavond op vrijdag 2 no vember zal het personeel zich presenteren op de playback- avond voor de bewoners. Vele artiesten zullen dan de revue passeren. Op zaterdag 27 oktober opent het huis vanaf 10.00 uur zijn deuren voor iedereen. Er zul len dan diverse kramen te be zoeken zijn zoals de verkoop van tweedehands boeken en puzzels, oud Hollandse lekker nijen, speelgoed, bloemen en fruit en diverse spelen zoals enveloppen trekken, de spiraal en een wedstrijd tuba blazen. Speciaal voor de kinderen is er een springkussen, een grabbel ton, ballonnen en een speciale schminkkraam. Deze dag wordt geheel om kleed met live-muziek. 's Mor gens zal de huismuzikant van de Zevenster Klaas van Schie zijn repertoire ten gehore brengen, ’s Middags zal het straatorkest ’Het komt ooit Goed’ door en om het ge bouw 'dweilen’. De gehele dag zal ook het Rad van Avontuur draaien. Hier zijn natuurlijk ve le prijzen te winnen. Alle acti viteiten zullen tot circa 16.00 uur duren. Op woensdag 31 oktober wordt er nog een concert ge geven door het Gewestelijk Seniorenorkest. Behalve de be woners van de Zevenster zijn ook andere geïnteresseerden van harte welkom Het concert zal beginnen om 14.30 uur. tertainment zorgde, inclusief artiesten, een drank en een hapje. Op die avond konden de genodigden gebruik maken van leuke acties op diverse model len en daar werd goed gebruik van gemaakt, 14 auto’s werden er gekocht. De actie geldt voor iedere Waddinxvener, en daarom hebben belangstellen den nog tot zaterdag 13 okto ber de tijd om een bezoekje te brengen aan Ford van Bunnin gen. den voor het inrichten van hun keuken en/of badkamer aldus Toor. Het uitzicht op de Gouwe zal het personeel van Keukencen trum wel missen. Maar verder zijn ze klaar voor de verhuizing naar het ITC terrein op het randje van Boskoop en Hazers woude. Daar zullen in april vol gend jaar de deuren van een gloednieuw gebouw openen. „Het wordt een heel mooi pand, met veel glas en een mooie showroom”, blikt ver koopleider Ruud Toor van het Keukencentrum vooruit. dere doelen zijn de Stichting Zonder Grenzen die in het Oostblok noodlijdende plaat sen aandoet. Ook in Bolivia waar de van oorsprong Wad- dinxveense familie Punt een kindertehuis heeft opgezet lo pen de kinderen nu in kleding uit Waddinxveen en omgeving. Alle kinder- heren en dames kleding die men voor dit speci fieke doel, namelijk voor men sen die nagenoeg niets hebben, wil afgeven is daarom ook zeer welkom. Deze kle ding kan men ook apart (bij voorkeur op donderdag van wege het ophalen door de hulporganisaties) inleveren. Tot I december houdt Willy geassisteerd door Linda en El ly weer haar Winterkleding- beurs. Normaliter is het Winkeltje geopend op maandag en woensdag van 9.30 tot 13.00 gebleken dat deze formule goed werkt. Een paar jaar na de opening werd (door de gemeente gesti muleerd) een horecaboulevard aangelegd. Per jaar komen er wel een paar bedrijven bij, dus dat betekent ook extra over last. Daarbij komt ook nog dat het eenrichtingsverkeer werd, en de nieuwe plannen van de gemeente om het verkeer in komend in Waddinxveen om te leiden via het station. Dus het wordt voor de consument steeds moeilijker om bij het Keukencentrum te komen. Het is tevens de bedoeling dat in de toekomst de Zuidkade een wandelpromenade wordt, dit betekent dat het Keuken centrum dan geïsoleerd wordt voor de consument. Allemaal factoren die helemaal niet gun stig waren voor het Keuken centrum Waddinxveen, vond Wim Slingerland. En precies op dat moment (nu ongeveer 2 jaar terug) kwam er een pro jectontwikkelaar langs die be langstelling had voor het pand aan de Zuidkade. Toen pas zijn bij het Keukencentrum de ge dachten gaan spelen voor een verhuizing. ~r-rm uur, donderdag van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.15 tot 15.15 uur. In de maand okto ber zal de winkel dus ook op zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur open zijn, dan kan geen kleding worden in geleverd. Willy’s Winkel, Nico- laaserf 15, wijk Zuidplas te Waddinxveen, telefoon 0182- 617764. WADDINXVEEN - In de wijk Ook voor de wintersport en Zuidplas, aan het Nicolaaserf de schaatsperiode is Willy’s 15 bemiddelt Willy voor een Winkeltje voorzien van een ieder die schone, eigentijdse, grote voorraad. Aan skikleding gebruikte (merk) kinder- of dameskleding wil kopen of verkopen. Momenteel is er een grote voorraad van mooi en eigen tijdse kleding en daarom zal het winkeltje in de maand ok- beurs gehouden. Die dan door tober extra voor verkoop op zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur open zijn. Willy verkoopt niet zomaar al le tweedehands kleding. De De overige kleding wordt, en- kleding die ze voor de ver koop binnenkrijgt, wordt kri tisch gesorteerd op de kwali teit. Namelijk heel, schoon, eigentijds, en nagenoeg niet van nieuw te onderscheiden met een voorkeur voor merk kleding. Deze kleding wordt vele vrijwilligers persoonlijk dan voor verkoop in het win- naar de plaatselijke hulporga- keltje gehangen. nisaties en kindertehuizen. An- „BI ■iS

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15