Provincie gaat Oorkonde voor vertrekkende voorzitter scoutingclub bedrijventerreinen opnieuw structureren Burgemeester Jonkman: ’vrijwilligers zijn ruggengraat van de samenleving’ Ruim 275 bekeuringen bij snelheidscontrole W swwl r Rookworst van Klaverjassen in De Paddestoel Kinderbingo Programma Zonnig Zuid Dierendag in het ziekenhuis Peter Compeer krijgt goudkeur WADDINXVEEN - Tijdens de nationale productkeuring, geor ganiseerd door de Vereniging van Keurslagers is de rook worst van Keurslager Peter Compeer uit Waddinxveen door een onafhankelijk team van deskundigen gekeurd. De jury stelde vast dat geur, kleur, smaak en samenstelling van de ze rookworst van prima kwali teit zijn. Daarom verdient deze het predikaat goudkeur. Inlo whiplash Trekkiig St.Vicpr- loteri Vox Jibilans zingt nee in St Jarskerk tochtend ■MM WOENSDAG!O OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 Eigenbelang Belangeloos MHM I Vrijwilliger en professional Ook in Waddinxveen Vluchtelingen werk FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! 1 (Hans Démoed) onlangs fl.2l.500,- Ijeschik- ■If oktober: Inloop bij Ton. Dinsdag I6 oktober: Om 20.00 uur is de start van de maandelijkse bingo-avond. De zaal gaat open om 19.30 uur. Er worden I0 rondes bingo gespeeld. Woens dag 17 oktober: Om 20.00 uur is er een knutselavond. Kinderboerderij Dierendal ko nijntjes, cavia’s, ratjes, kippen en een dwerggeitje meegnomen. Kinderen, ouders en verpleeg kundige keken hun ogen uit. Na afloop van het bezoek kregen de kinderen een kleurplaat van kinderboerderij Dierendal. leerd op het Zuideinde. 65 van de I96 automobilisten werden bekeurd. Op deze weg werd door een bestuurder 106 km/u gereden. Van 16.00 uur tot en met 16.55 uur werd gecontroleerd op het Noordeinde. Van de 3I4 pas santen waren er I63 in over treding. De hoogst gemeten snelheid was 108 km/u. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. REGIO - De provincie Zuid-Holland start een groot scheepse campagne om een herstructurering van bedrij venterreinen op gang te brengen. Die herstructurering moet extra ruimte opleveren voor bedrijven en tegelijk de terreinen veel duurzamer maken. Het provinciaal be stuur zich ten doel gesteld om binnen zeven jaar twintig procent van alle bedrijventerreinen in de provincie te vernieuwen. „Natuurlijk si een gemeente mede verantwoordelijk voor de opbouw van de samenle ving. Zowel met Nederlan ders als met mensen uit an dere culturen”, zo meent Jonkman. „Ook hier geldt dat wanneer er te weinig vrijwilliger zijn om nieuwkomers te begelei den, wellicht professionele ondersteuning moet worden verleend. Ook voor ons als gemeente is de vraag in hoe verre we dat moeten onder steunen.Vrijwilligers die tijd en kunde beschikbaar stellen, blijf je nodig hebben. Zij zijn het cement die de samenle ving bijeen houdt. Het be schikbaar stellen van steun door de overheid is uiter aard onderdeel van de poli tieke besluitvorming.” Wanneer u vragen hebt aan leiding van bovenstaand in terview, of wanneer u zich aangesproken voelt om Vluchtelingenwerk te hel pen, neem dan contact op. Tel. 0182-6II780 of e-mail wnwveen@wxxs.nl. U kunt dan een informatiepakket Het jaar 2001 is uitgeroe pen tot het jaar van de vrijwilliger. Zelfs in de troonrede wordt gespro ken over vrijwilligerswerk en mantelzorg die van onschatbare waarde zijn in onze samenleving. Vluchtelingenwerk werkt met vrijwel uitslui tend vrijwilligers en kampt voortdurend met een tekort eraan. In het kader van een wervings campagne om meer vrij willigers voor Vluchtelin genwerk te krijgen, sprak Vluchtenlingen- Werk Waddinxveen met burgemeester Jonkman van Waddinxveen over vrijwilligerswerk in het algemeen en in het bij zonder bij Vluchtelingen werk. en ingewikkelder is gewor den en waarin de eisen steeds hoger worden ge steld. Er is een ontwikkeling gaande waarbij de vrijwilliger daarbij begeleid en onder steund wordt door een be perkt aantal professionals, „bij onze vrijwillige brand weer hebben we”, zo ver volgt Jonkman „drie profes sionals aangesteld die voor een aantal zaken onze vrij willigers kwalitatief mede on dersteunen. Ook zie je een ontwikkeling in de soort om de vrijwilligers voor de jeugdsport beperkt te onder steunen door enig (be- roeps)kader. De overheid dan bij deze ontwikkeling on dersteuning bieden.” In zijn werkkamer op het ge meentehuis vroegen we bur gemeester Jonkman wat hij in het algemeen vindt van vrijwilligerswerk. Zijn ant woord is duidelijk: „In relatie tot de medemensen is van ouds het vrijwilligerwerk de ruggengraat van samenleven. Ik vind dat de samenleving in belangrijke mate gestalte wordt gegeen door vrijwilli gers. Zij stellen hun kennis en kunde belangeloos ter be schikking in de sport, bij kerkgenootschappen, in vre- nigingen, maatschappelijke organisaties en natuurlijk ook bij Vluchtelingenwerk. Ik mag zelf ook vrijwilliger zijn en wel als voorzitter van het bestuur van Philadelphia, een verenigingen die de belangen behartigt van mensen met een verstandelijke handicap. En met de gemeente hadden we zaterdag de schoonmaak actie waaraan vele vrijwilliger meewerken.” man: „Er zijn aanwijzingen dat het in de samenleving in het algemeen moeilijk is om vrijwilliger te vinden. Eén van de oorzaken is dat we het al lemaal onvoorstelbaar druk hebben, ook privé.Tweever dieners, vakanties, vrienden en kennissen slokken als het ware alle beschikbare tijd op. Mensen willen vaak vrijwillig best wel eens wat doen, maar niet met langdurige verplichtingen. Soms hebben mensen a I niet meer het vermogen om van hun vrije tijd te genieten. Dan is het individu niet meer in balans met de ander en zijn omge ving. Het schiet door naar een bestaan waar nergens tijd mee voor is. De samen leving moet hier zelf aan de slag om die balans weer in evenwicht te brengen.’ Het moeilijken vinden van vrijwilligers, is volgens Jonk man ook een gevolg van een samenleving die complexer WADDINXVEEN - Op woens dag 17 oktober is er weer een kinderbingo in buurtcentrum ’de Boog’. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Er wordt geen entreegeld ge heven. Iedereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. „Ook in Waddinxveen hor ik dat het soms moeilijk is om ber: Om 16.00 uur is er in het wijkgebouw Zonnig Zuid een familie-instuif. Men kan darten, tafeltennisen, klaverjassen of gewoon babbelen. Maandag 15 WADDINXVEEN - Vrijdag 12 oktober houdt Speeltuinvereni ging De Paddestoel in hun club gebouw aan de Lijsterbesstraat 18 de maandelijkse klaverjas- avond. Men hoeft niet lid te zijn van De Paddestoel, op deze avond gaat het voornamelijk om de gezelligheid, maar er zit ook een wedstrijdelement in deze avond. Na afloop van de avond worden de punten ge teld en er kunnen dan leuke prijzen gewonnen worden. Ook is er een loterij. De opbrengst van deze klaverjasavond komt ten goede aan jeugdactiviteiten die men bij De Paddestoel or ganiseert. De zaal gaat open om 19.30, om 20.00 uur is de aanvang van het klaverjassen. De entreekosten bedragen voor leden donateurs 2,50, niet-leden betalen 3,50. Voor meer informatie: www.padde- stoel.nl.nu. WADDINXVEEN - Het pro gramma van Zonnig Zuid is als volgt: woensdag 10 oktober: De tweede klaverjasavond van dit seizoen. Aanvang is om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Niet-leden betalen 7,50 extra voor het hele seizoen 2001/2002. Zondag 14 okto- Prijzen kmen worden af gehaald v»af woensdag 8 oktober ider overlegging van het ftreffende lot en Indien nt anders is overeenkomen bij:J.A.M. Zoet, ICiilleveld 13, tel.61475, 's avonds tussen >.00 en 21.00 uur. sprak is niet nodig i zijngeen kosten aan bonden. De lnloopo< der' voor mensen met eéi de kerk is open. vrijwilligerstaken op zich te nemen. Toch valt het mij op dat mensen die bijvoorbeeld met (vervroegd) pensioen zijn ge gaan heel veel tijd en energie steken in vrijwilligerswerk. Er wordt nogal eens gesproken over 60+ers die langer zou den moeten werken, maar ik vind dat zij even nuttig vrij willigerswerk doen en dat ze dat met toewijding en en thousiasme verrichten. Wad dinxveen is daarmee gelukkig geen uitzondering. Voor sommige vrijwilligers zijn er onkostenvergoedin gen, voor anderen niet. Dat laatste moet in sommige si tuaties zeker onder ogen worden gezien. In het Weekblad voor Wad dinxveen is kritiek geuit op het beleid van de gemeente tegenover vrijwilligers. Wat houdt dit beleid in en is die kritiek op zijn plaats? Jonk man: „de gemeenteraad heeft toegestuurd krijgen. WADDINXVEEN - Terwijl de heer WH.A. van der Tas afscheid nam als voorzitter van de Stichting Scouting Sint Victor, kwam bur gemeester F. Jonkman langs om het afscheid een bijzonder tintje te geven. Hij overhandigde de vertrekkend voorzitter de gemeentelijke oorkonde vrijwilligers. De heer W.H.A. van der Tas, geboren op 26 april 1949 te Haarlem, nam in 1990 als secretaris zitting in het be stuur van de Stichting Scouting Sint Victor. In 1992 werd hij voorzitter van de stichting. De heer van de Tas heeft zich voor de stichting in het bijzonder verdienstelijk gemaakt in het ka der van de voorbereiding, vanaf medio 1996, van de nieuwbouw(-plannen) van het clubhuis baar gesteld voor vrijwilli gerswerk. Op de gemeente- dag heeft het vrijwilligerswerk opnieuw een centrale plaats. Onder leiding van wethouder Van Holsteijn wordt gewerkt aan een avond van en voor vrijwilligers. De gemeente doet pogingen om het wijk en buurtbeheer van de grond te krijgen. Dat wijk- en buurtbeheer houdt in dat bewoners en gemeente voor de publieke ruimte samen verantwoorde lijkheden nemen. In samen spel wordt dan gekeken hoe de publieke ruimte het beste kan worden ingericht. De start van wijk- en buurtbe- 1 heer vond plaats in deVic- torwijk. Door onder meer ziekte is het helaas niet gelo pen zoals het moest. Maar er wordt hard gewerkt om dit project te doen slagen.” WADDINXVEEN - Donderdag 4 oktober was het dierendag, de kinderen die op de kinderaf deling van het Groene Hart Ziekenhuis moesten verblijven, werden verrast met een be zoek van verschillende dieren. Voor deze belangrijk dag heeft ZEVENHUIZEN - De politie heeft op donderdag 4 oktober op drie locaties een snelheids controle gehouden. Van I 1.25 uur tot en met 12.25 uur werd gecontroleerd op de Klinkha- merweg.Van de 748 passanten waren er 49 in overtredingen. De hoogst gemeten snelheid was 72 km/u.Tussen 13.30 uur en 15.00 uur werd gecontro- de ontwikkelingen nadrukke lijk stimuleren, maar er is een cruciale rol weggelegd voor de gemeenten en vooral voor on dernemers zelf. Voorts is het niet mogelijk om een eenduidi ge aanpak te geven in heel Zuid-Holland. Iedere regio heeft zijn eigen vraagstukken en Zuid-Holland wil door mid del van faciliteiten, geld en in houdelijke ondersteuning de partijen in de regio op weg helpen om te komen tot con crete projecten. Het program ma DECOR zal zeker niet snel af zijn, want het is een onder deel van het collegeprogram ma ’Duurzaam en Gedurfd’. Nieuwe plannen voor bedrij venterreinen moeten vanaf 2002 standaard aandacht heb ben voor duurzaamheid. De herstructurering zelf duurt meestal langer en uiteindelijk stelt Zuid-Holland zich ten doel dat dat in 2008 twintig procent van de bedrijventer reinen in Zuid-Holland een duurzamheidscertificering hebben. De provincie Zuid- Holland heeft speciaal voor de campagne DECOR een pro jectteam opgericht, onderge bracht bij de eigen afdeling Economische Zaken. Als team leider is aangesteld de heer L.G. de Klerk. Op I I oktober komen verte genwoordigers van alle be stuurlijke niveaus in de provin cie Zuid-Holland bijeen om gezamenlijk te komen tot een intentieverklaring. Staatssecre taris Ybema van Economische Zaken en bestuurders uit Zuid-Holland zijn uitgenodigd om hun steentje bij te dragen aan de grootscheepse geza menlijke campagne voor mo dernisering van de Zuid-Hol- landse bedrijventerreinen. De Provincie Zuid-Holland zal het pakket presenteren, waarmee zij de duurzaamheidsslag wil maken. Kamers van Koophan del en bedrijvenparken kunnen van het aanbod gebruik ma ken. Verder heeft de provincie een serie voorbeeldprojecten opgezet, waarover de deelne mers aan de workshop meer te weten kunnen komen. Op de vraag hoe het staat met het vrijwilligerswerk in Waddinxveen en of er nog wel voldoende vrijwilligers te vinden zijn antwoordt Jonk- De vraag is waarom bedrijven medewerking zouden geven aan herstructurering, temeer daar er ook veel geld mee ge moeid zal zijn. Gedeputeerde Dekker: „Een kwestie van wel begrepen eigenbelang. Een be drijf op een verouderd terrein heeft de keuze: vertrekken of investeren in kwaliteitsverbe tering. Vertrekken wordt steeds lastiger: de ruimte raakt op. Terwijl investeren voorde len biedt voor je bedrijf. De boekwaarde van je terrein neemt toe, je kunt je eigen in vesteringen bundelen met overheidsgeld en je bedrijfs voering kan erop vooruit gaan. Omdat je kosten bespaart, omdat je aantrekkelijke voor zieningen biedt voor je werk nemers en omdat je goed be reikbaar bent voor je klanten”. Tal van redenen om mee te werken aan de Zuid-Hollandse duurzaamheidsslag voor be drijventerreinen. De start is gemaakt, maar nu zal het in de praktijk gestalte moeten krij gen. Uiteraard is keurslager Peter Compeer zeer tevreden met het behaalde totaal van 98 pun ten. Juist aan het begin van het rookworstseizoen is het beha- len van Goudkeur voor dit pro* duet een goede stimulans. Op die manier houdt men de kwa liteit in het oog en kan men zien of de rookworst nog ver beterd kan worden. De Vereniging van Keurslagers heeft 560 leden, gevestigd door het hele land. Elke Keurslager moet voldoen aan strenge ei sen op het gebied van kwaliteit, versheid, presentatie, assorti ment, hygiëne en service. Re- gelmatig wordt ook een pro ductkeuring georganiseerd. 75b EXTRA KORTING Jklëin REGlOf Met ingang van woensflg 17 oktober start het Gpene Hart Zieken huis irGouda met in- loopohtenden voor men sen net een whiplash. Tijdes een Inloopochtetd kunnn patiënten en hut* betrekkenen vrijblijvend binnenlopen voor een se- sprei met een vertegei- woediger van de Whilash Stichting Nederland, én af- -j-._ .j er :er- itth- In whplash vinden elke dede woensdag van de maanc plaats van 10.00 tot 11.0 en van 11.00 tot 12.00 t ir in het Bureau Patiënten» r- vice op de polikliniek w de Jozeflocatie, ingang J: var Beaumontstraat. Di volgende data zijn: 21 r>- vember en 19 decembr. Loes van Dam, HesterSpie- ring en George Offr van de Whiplash Stichtte Ne derland zullen dez/woens- dag aanwezig zijn /or steun, begrip en iprmatie. Wie vragen heefkan te recht bij BureauAtiënten- service van heiproene HartziekenhuiSjpl- 0182 - 566324 of bij/Whiplash Stichting Nede^nd, tel. 030 - 6565001 WADDINVEEN - Door notaris J jM.Kok werden op 6 okteer in het Zuid- honk deolgende winnende nummergetrokken: De Ie, 2 en 3e prijs.alle drie tetwaarde van 1.000, zijn gevallen op de nummrs 2344,1037,2151. 4e prij t.w.v. 600,- £>p nummr 02515e t/rr 24e prijs w.v. 75,- op de vol- gendenummers: 03/5, 05083531,0581, 082, H27II37, 1315, 612, 16442127.2253,’458, 26573556. 36613895, 39514016,4488 25e Jm 44e prijtt.w.v 50- op de volgende num- men:O559,075', 0811, 1041,1152, 188', 1924, 201», 2038,232,2893, 2962, 3369,334,3420, 3875,4063,452,4381, 43*5.45e t/rrl00e prijs LAV. 25,- o de volgende nummers: 077,0313,0317, 0638,0784,831,0906, 1028, 1030,070, 1238, 1366, 1380/431, 1665, 1705, 17691793, 1821, 1930,19391988,2025, 2105,217521%. 2203, 2273,235<, 2419,2671, 2721,280,2818,2873, 2881,311', 3(34,3146, 3293, 332), .353, 3390, 3471,3545/560,3614, 3751,38933922,3948, 3997,41931374,4433, 4506. In Zuid-Holland zijn er nogal wat verouderde bedrijventer reinen. Een belangrijk kenmerk van deze terreinen is dat de ruimte slecht wordt benut, waarmee er kostbare ruimte verloren gaat en dat kan een provincie als Zuid-Holland zich niet permitteren, aange zien er al zoveel ruimteclaims zijn in de randstad. In Zuid- Holland is gedeputeerde D.C. Dekker (CDA) verantwoorde lijk voor Economische Zaken. Met de campagne wil hij in Zuid-Holland een impuls ge ven aan de realisatie van duur zame bedrijventerreinen. „We zullen in Zuid-Holland veel zuiniger met onze ruimte moeten omgaan. Dat geldt voor wonen, infrastructuur, maar zeker ook voor werken.” De term DECOR staat voor Duurzaam Economisch Ruim tegebruik. Met dit project wil Zuid-Holland een tweeledig doel bereiken. Enerzijds is het de bedoeling om tot groot schalige herstructurering van bedrijventerreinen te komen, daarnaast zouden de bedrij venterreinen op een meer duurzame wijze ingericht moeten worden. De Provincie Zuid-Holland heeft bepaald dat herstructurering van be staande bedrijventerreinen een hogere prioriteit heeft dan het maken van nieuwe bedrij venterreinen. Dat is zeker geen eenvoudige opgave, want er zijn veel partijen bij betrok ken. De Provincie Zuid-Holland wil van de stichting. Het nieuwe clubhuis aan de Jan Willem Frisoweg werd op 22 september officieel geopend. Burgemeester en wethou ders hebben besloten de heer van de Tas de oorkonde toe te kennen als blijk van waarde ring voor zijn bestuurlijke verdiensten voor de stichting gedurende elf jaar. Burgemeester jonkman nam van de gelegenheid gebruik op naast de roemende woorden voor de voorzit ter ook complimenten te geven aan de vele vrijwilligers van de scoutinggroep die keer op keer er weer in slagen om leuke en leerzame activiteiten te bieden aan de Waddinxveense jeugd. De scoutinggroep is nog op zoek naar een nieuwe voorzitter. GOUDAW’VEEN - Stich ting HulpOost-Eurcpa uit Barneveld organiseert op zaterdag 13 oktobe- in d< St. Janskerk te Gouda eet jubileumbijeenkoms: me* koor- en samenzang Op deze avond zulhn volgende koren meiziigen: een Hongaars kamtrkror, de Herv. Gem. Zatgvrreni- ging Vox Jubilans ut Wad dinxveen en het J<ng Chris telijk Mannenkoo Soli Deo Gloria uit Urk. Cbk komen er twee gastspree’s uit Oost Europa: drrkrkai Fe renc (Hongarije>n dr. Kiss Jenö (Roemenië De avond is gratis toeganèlijk.Wel wordt er een dllecte ge houden voor en project van stichting iOE. De avond begin: >m 19:30 uur; j1 --■ 19:00 uur X -

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23